Giovani Dos Santos #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.09.26. 19:32:07

kössz!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.09.26. 19:30:06

tudomka958 írta:tud valaki róla:a galata keretében nem találom...?
Visszatért a Tottenhamhez, ha jól emlékszem, egyszer a Mancity ellen be is állt, azt a meccset néztem azért tudom, de nemtudom hogy máskor játszott e, csereként biztos beküldték párszor.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.09.26. 19:29:48

tudomka958 írta:tud valaki róla:a galata keretében nem találom...?

Mivel visszajött a Tottenhamba :mrgreen:
Tegnap csereként játszott is.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.09.26. 19:29:18

Galatában csak kölcsönbe szerepelt, a Tottenham játékosa.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.09.26. 19:26:55

tud valaki róla:a galata keretében nem találom...?
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.07.06. 13:15:03

d írta:
Lionel85 írta: Ehhez képest csatlakozott a Piqué, Fabregas, Mérida vonalhoz, akik nem várták ki azt, hogy beépüljenek az első csapatba.
Azért Dos Santos esete más a fentebb felsorolt úriemberekhez képest. Giovannira már akkor viszonylag stabil tartalékként számítottak, neki legalábbis valamilyen szerepkör az első csapatban biztosítottnak tűnt. A másik három srác pedig elég messze volt még az első csapattól akkoriban, és szembesülniük kellett azzal, hogy az utánpótlás csapat évente kitermel magából vagy 30 játékost, akik közül a nagy csapatban lehetőséghez jut évente legfeljebb kettő-három... (és bármilyen tehetség volt például Fabregas is, előtte a rangsorban volt akkor is vagy 6 másik játékos a posztján.) Ha vállon veregetjük Tourét, hogy a karrierje érdekében jól teszi, hogy elmegy, akkor legyünk kicsit megértőbbek velük is.
Dos Santos esete azért érthetetlen, mert elég rendszeres játéklehetőséget kapott már tojáshéjjal a seggén.
Abban egyetértünk, hogy Giovanni esete más...korábban én is úgy gondoltam, hogy nem tudta kivárni a sorát, ezért távozott. Azóta egy kicsit megváltozott a véleményem: Ha belegondolunk tehetségét egylapon említették Messiével, Ronaldinhoéval...Rijkaard felhozta őt az első csapathoz, ahol kapott rendszeresen 5-10 perc játéklehetőséget, néha meccseket is, sőt utolsó barcás fellépésén mesterhármast szerzett...joggal érezhette úgy, hogy megalapozta helyét az első csapat keretében.
Ekkor jött Guardiola, aki kölcsön akarta őt adni, hogy másik csapatnál fejlődjön tovább, valamiért nem számított rá. Ő ezt nem vállalta, ezért inkább eligazolt.

Ha pedig azt nézzük, hogy az utóbbi években a komoly tehetségeink közül ő az egyetlen, akinek kölcsönbe kellett volna mennie (sem Messinek, Iniesta-nak, Businak, Bojannak, Pedronak, Jeffrennek nem kellett) megértem, hogy nem szeretett volna. Én úgy gondolom, hogy Pedro-nál vagy Bojannál sokkal tehetségesebb és jobb játékos, itt kellett volna tartani a keretnél.
Másrészt ha meg azt nézzük, hogy Guardiola mennyire számol az általa "kölcsönbe küldött" játékosokkal, pláne jól döntött, hogy a távozás mellett tette le a voksát, mert valószínűleg soha nem került volna vissza Barcelonába.

Egy dolgot csinált rosszul a srác: Rossz csapatot választott. A Tothenamben egyébként is nagy a verseny a posztokon, ő pedig fizikálisan gyenge még, nem való az angol bajnokságba...Remélem Rijkaard Galatája valahogy megveszi őt, és a mester szárnyai alatt kiforrhat a tehetsége....

Igazából nem bánnám, ha visszatérne egyszer és nálunk folytatná....
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.06. 13:07:26

d írta:Azért Dos Santos esete más a fentebb felsorolt úriemberekhez képest. Giovannira már akkor viszonylag stabil tartalékként számítottak, neki legalábbis valamilyen szerepkör az első csapatban biztosítottnak tűnt. A másik három srác pedig elég messze volt még az első csapattól akkoriban, és szembesülniük kellett azzal, hogy az utánpótlás csapat évente kitermel magából vagy 30 játékost, akik közül a nagy csapatban lehetőséghez jut évente legfeljebb kettő-három... (és bármilyen tehetség volt például Fabregas is, előtte a rangsorban volt akkor is vagy 6 másik játékos a posztján.) Ha vállon veregetjük Tourét, hogy a karrierje érdekében jól teszi, hogy elmegy, akkor legyünk kicsit megértőbbek velük is.
Dos Santos esete azért érthetetlen, mert elég rendszeres játéklehetőséget kapott már tojáshéjjal a seggén.
Abban a korosztályban, amelyben Messi, Fabregas és Piqué együtt játszottak, olyan generáció volt, ahol kevesebb jobb játékos volt már akkor is adott poszton, így nem tudom elfogadni azt, hogy azért ment el Fabregas, mert nem látta az első csapathoz vezető utat.

Egyszerűen már 18. életévük előtt szerződést köthetnek a gyerekek Angliában, amit Spanyolországban legjobb tudomásom szerint még nem lehet. Mivel ez pénzt hoz a konyhára, így elvállalta azt 15 évesen Fabregas és a többi fiatal, hogy a szigetországba költözik. Nem véletlen, hogy mindhárman Angliába igazoltak (Piqué-MU, Fabregas, Fran Mérida-Arsenal) és nem máshova. Vannak persze kivételes esetek, mint Messi vagy Bojan, akiket nem tudtak elvinni az utánpótlásban nem sziporkázó klubok, szimplán azért, mert ők maradni akartak és edzőik is marasztalták őket, és nekik lett igazuk. Mindketten felkerültek a nagycsapatba és bizonyítottak, nem is keveset.

Egyszóval ha nagyon akar, akkor mind Fabregas, mind Piqué, mind a többi más fiatal tudott volna maradni a Barcelona kötelékeiben, ha bízik abban és tesz is azért, hogy egyszer a Barcelona felnőttcsapatában futballozzon. Persze ez tehetségtől is függ. Pl. Marc Crosasért, vagy Botíáért, esetleg Ludovic nem tudomkiért (aki a Barçából a Sparta Prahába ment) nem szakadt meg a szívem, hogy elment...
Kép
Kép
Kép
DCRikee
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.07.06. 11:32:34
Kapcsolat:

2010.07.06. 12:51:38

Azért kemény volt a felsőléce :D ( asszem Uruguay ellen )
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.07.01. 10:28:20

Lionel85 írta: Ehhez képest csatlakozott a Piqué, Fabregas, Mérida vonalhoz, akik nem várták ki azt, hogy beépüljenek az első csapatba.
Azért Dos Santos esete más a fentebb felsorolt úriemberekhez képest. Giovannira már akkor viszonylag stabil tartalékként számítottak, neki legalábbis valamilyen szerepkör az első csapatban biztosítottnak tűnt. A másik három srác pedig elég messze volt még az első csapattól akkoriban, és szembesülniük kellett azzal, hogy az utánpótlás csapat évente kitermel magából vagy 30 játékost, akik közül a nagy csapatban lehetőséghez jut évente legfeljebb kettő-három... (és bármilyen tehetség volt például Fabregas is, előtte a rangsorban volt akkor is vagy 6 másik játékos a posztján.) Ha vállon veregetjük Tourét, hogy a karrierje érdekében jól teszi, hogy elmegy, akkor legyünk kicsit megértőbbek velük is.
Dos Santos esete azért érthetetlen, mert elég rendszeres játéklehetőséget kapott már tojáshéjjal a seggén.
p.9
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.05.26. 21:47:27

2010.07.01. 10:11:03

Ronaldinho&Barca írta:
Balazs1415 írta:Ki az öccse Dos Santosnak?és hol játszik?
Jonathan dos Santos, FC Barcelona. ;) 8) :lol:
:lol: És ahhoz képest hogy milyen fiatal egész jól játszik.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.07.01. 09:49:20

Balazs1415 írta:Ki az öccse Dos Santosnak?és hol játszik?
Jonathan dos Santos, FC Barcelona. ;) 8) :lol:
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.07.01. 09:47:52

Balazs1415 írta:Ki az öccse Dos Santosnak?és hol játszik?
Uhh... :roll: Jonathan dos Santos. Asszem az FC Barcelonában játszik. (Már pályára is lépett az élvonalban.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2010.07.01. 09:50:04-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Balazs1415
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.05.13. 18:16:54

2010.07.01. 09:44:49

Ki az öccse Dos Santosnak?és hol játszik?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.07.01. 09:02:04

Fura egy srác e a Giovani. Szerencse, hogy az öccse nem ilyen önfejű. Sokkal jobb játékos már most, mikor elment, van már tapasztalata, nem csak a balra húzós cseleket csinálja.. Sajnálom, hogy akkor nem tudott kivárni, most nem lenne kérdés a balszélső pozíció, ami Ronaldinho óta kérdés. Ha én a példaképemmel focizhattam volna egy csapatban, egy szavam se lett volna.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.01. 08:54:43

menczel írta:Kár hogy nem tudott a seggén várni, emlékszem az előszezonban mikor Bojannal felkerültek hát mindenkit elhomályositott, az USA beli zsíroskenyér túra alatt lövöldözte a gólokat.
Így van, ő nem tudta kivárni a sorát, pedig őt tartották Ronaldinho utódjának a balszélen. Ehhez képest csatlakozott a Piqué, Fabregas, Mérida vonalhoz, akik nem várták ki azt, hogy beépüljenek az első csapatba. Angliában nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de talán a törököknél már összekapja magát.
Kép
Kép
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.01. 01:35:45

ronaldinho89 írta:Nem tudom én már akkor is nagyon sajnáltam és megdöbbentem hogy eladtuk. simán el lehetett volna itt és most is látszik hogy jó játékos. csiszolhattuk volna szépen. kár ...
ja mert az úgy volt hogy kellett az a 8 millio euro amibe került ezért a klub önkényesen eladta. omg. ő akart elmenni a sok játéklehetőség reményében, és a klub még jó fej volt hogy kis pénzt kért érte.

Kár hogy nem tudott a seggén várni, emlékszem az előszezonban mikor Bojannal felkerültek hát mindenkit elhomályositott, az USA beli zsíroskenyér túra alatt lövöldözte a gólokat.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.07.01. 00:29:32

BlauGranaGroc írta: nagyszerű játékos, jól cselez, jól passzol, ellenben iszonyat gyengén lő és csak nagyon nagyon ritkán mutat valami olyan pluszt amivel előrébb vagyunk
:lol: :lol: :lol:
Ez is aláírásba kerülős gyanús a Thiago VS Cesc után :D
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.30. 21:12:59

Nem tudom én már akkor is nagyon sajnáltam és megdöbbentem hogy eladtuk. simán el lehetett volna itt és most is látszik hogy jó játékos. csiszolhattuk volna szépen. kár ...
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.06.30. 21:01:38

most mindenki azt bizonygatja,hogy nem volt elég jó egy barcába...
most,hogy a világ csak kapkodta a fejét milyen jó a mexikói válogatottban esetleg azt is be lehet ismerni,hogy penge a gyerek...!
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.06.20. 13:54:06

BlauGranaGroc írta:
Kalap1988 írta:Iniesta értéke nem mérhető a statisztikával. Ő a mezőnyjátékával, ami nem feltétlen gól vagy gólpassz, emelkedik ki, ellenben Gioval, mert ő jobbszélső és neki gólokat kellene lőnie, Gólpasszokat adnia.
aki szélen játszik az a szélsőkre jellemző munkát végezze, adjon gólpasszt, rúgjon gólt
aki középpályán játszik szerezzen labdát, tartsa a labdát, osztogasson
mivel mind a ketten szélen játszottak, ugyanaz volt a feladatuk
a kimagasló mezőnymunka jól hangzó dolog csak értelme nem sok, főleg egy olyan csapatban ahol minden játékos ugyanúgy tudja tartani a lasztit és tovább is tudja passzolni
1 kezemen megtudnám számolni mennyi meccset hozott nekünk Ini kiemelkedő mezőnyjátékával
nagyszerű játékos, jól cselez, jól passzol, ellenben iszonyat gyengén lő és csak nagyon nagyon ritkán mutat valami olyan pluszt amivel előrébb vagyunk

na, de mindegy nem akarok tovább offolni és flamet indítani
tudom nem igen van itt más aki egyetért velem, de tartom
szeretem Init, de kicsit túlértékeltnek tartoma a játékát
Bocs koma nem akrlak megsérteni vagy bármi ilyen ,de ha neked ez a véleményed akkor ugy nézzed a meccseket hogy nem értesz hozzá. Eleve Dos Santost és Ini kár összehasonlítani. Teljesen különböző játékosok teljesen különböző feladattal. Sajnálom hogy Ini nem érdemli ki azt a tiszteletet a szemedben amit igazábol érdemelne
Visca El Barca
Kép
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.06.20. 13:49:11

Kalap1988 írta:Iniesta értéke nem mérhető a statisztikával. Ő a mezőnyjátékával, ami nem feltétlen gól vagy gólpassz, emelkedik ki, ellenben Gioval, mert ő jobbszélső és neki gólokat kellene lőnie, Gólpasszokat adnia.
aki szélen játszik az a szélsőkre jellemző munkát végezze, adjon gólpasszt, rúgjon gólt
aki középpályán játszik szerezzen labdát, tartsa a labdát, osztogasson
mivel mind a ketten szélen játszottak, ugyanaz volt a feladatuk
a kimagasló mezőnymunka jól hangzó dolog csak értelme nem sok, főleg egy olyan csapatban ahol minden játékos ugyanúgy tudja tartani a lasztit és tovább is tudja passzolni
1 kezemen megtudnám számolni mennyi meccset hozott nekünk Ini kiemelkedő mezőnyjátékával
nagyszerű játékos, jól cselez, jól passzol, ellenben iszonyat gyengén lő és csak nagyon nagyon ritkán mutat valami olyan pluszt amivel előrébb vagyunk

na, de mindegy nem akarok tovább offolni és flamet indítani
tudom nem igen van itt más aki egyetért velem, de tartom
szeretem Init, de kicsit túlértékeltnek tartoma a játékát

jah még mielőtt nagyobb dolgokba bonyolódnánk:kizárólag a szélső játékáról beszéltem Iniestanak, amikor Xavi mellett játszik az más tészta
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.20. 13:25:59

Én úgy emlékszem, hogy Giovani nem volt rossz, bár kicsit talán többet vártak tőle, de nem szabad elfelejteni, hogy sérülten tolta végig az idényét. Talán térdproblémái voltak (nem vagyok benne biztos). Elment a csapattól és utána elindult lefelé a lejtőn.
Iniesta játékát meg nem lehet statisztikákból szemléltetni. Ahogy ő és Xavi ketten meg tudják tartani a labdát az eszméletlen és hát ugye erre épül az egész játékunk. A hiánya mindig érződik is a játékunkban. Ha több gólt lőne az már maga lenne a tökély. 3szoros aranylabdás lehetne.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.06.20. 13:19:11

Dos Santos az utolsó Barcás meccsén nyújtott maradandót. Akkor lőtt 3 gólt. De akkor már szinte biztos volt, hogy távozik. Sőt abban az idényben (Rijkard utolsó éve) viszonylag sokat játszott, hiszen Roni már csak elvétve volt pályán, Eto, Henry viszonylag sokat volt sérült. Ebben az idényben Bojan Dos Santoshoz képest sokkal többet nyújtott, és ő beállt a sorba, nem követelőzött, és várja a lehetőséget a bizonyításra. Dos Santos ezt nem várta ki...tény hogy ügyes srác, és tetszik a játéka, de tényleg sokat akart, úgyhogy jobb hogy lépett
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.06.20. 13:06:18

Kalap1988 írta:Iniesta értéke nem mérhető a statisztikával. Ő a mezőnyjátékával, ami nem feltétlen gól vagy gólpassz, emelkedik ki,
Így van. Engem mindig meglep, amikor Barca-drukkerek is statokat hoznak fel Iniestával kapcsolatban. (Azt már megszoktam, hogy nem Barca-drukkerek, ezzel bizonyítják, hogy igazából falábú... :D) De nem is kell sokat visszamenni, ott volt a lengyelek elleni Silva gól, ami jól jellemzi Ini-t. Megcsinálta az oroszlánrészt zseniálisan, de a gól Silva-é, a gólpassz Xavi-é. A legfontosabb elem mégis Iniesta volt. :) De ha jól emlékszem a Ligában is volt egy olyan megmozdulása, amikor a középpályán csúnyán megetett mindenkit, majd Bojan-nak passzolt, aki a gólpasszt adta Messi-nek.

Tehát lehet, hogy statisztikában nem emelkedik ki, viszont hatalmas érték a játéka... meg is látszott a csapatjáték gördülékenységén az ő hiánya.

on
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.20. 12:39:02

BlauGranaGroc írta:türelmetlen volt igen, de leírni az első szezonja után baromság
1249percet játszott 3gól(igaz mind 1 meccsen) 4 gólpassz
összehasonlításként:
Iniesta idén 1928perc 1gól, 5 gólpassz

igen Ini sérülésekkel bajlódott, de ő egy klasszis és Gionak is az első szezonja volt. Mind a 2 szélen játszottak leginkább.
szóval nem hinném, hogy annyira ekézni kellene barcas teljesítményét a srácnak

ami azután jött neki az egyrészről más kávéház(pl. Rivaldonak sem ment máshol csak nálunk, Forlan is csak a lligaban jó, pl-ben bukta volt, stb.), másrészről nem kapott elég bizalmat sehol, Spurs kb. 5-6 meccs, Ipswich 8meccs(4gól). A Galataban most volt 10-14meccse, állítólag nem megy rosszul neki, igaz gólt még nem szerzett.

szerk:
GDS galataban

szerintem az ő balosánál jelenleg csak Messinek van jobb(kis képzavar:))
GDS top10 goals

ugyan marha mérges vagyok rá amiért nem volt türelmesebb, de nagyon bízom benne, hogy eljut arra a szintre amire képességei alapján hivatott lenne és talán visszatér hozzánk egyszer
Iniesta értéke nem mérhető a statisztikával. Ő a mezőnyjátékával, ami nem feltétlen gól vagy gólpassz, emelkedik ki, ellenben Gioval, mert ő jobbszélső és neki gólokat kellene lőnie, Gólpasszokat adnia. A mezőnyjátéka nem annyira kimagasló. Egyébként nem csak a türelmetlensége miatt, hanem a viselkedése miatt is küldtük e. Úgy viselkedett, mint Deco, vagy Ronnie. Az alapelv az edmilsoni fekete bárányok eltávolítása volt. Ebbe sajnos ő is beleértendő. Krkicnek jobb szezonja volt a 2007-08-as, mégis tudott várni, megértette és jobb volt a magaviselete is. Emlékeztek tavaly arra a képre, mikor valami Tottenhames buliban Giot elég csúnya állapotban fényképezték le (ki sem tudott szállni a kocsiból), ami miatt meg is büntették ott. Na emiatt küldtük el. Ide alázatos és normális életet élő játékosok kellenek, ebbe akkor nem fért bele. Viszont reménykedem, hogy nem csak egy fellángolás, hanem most valóban sikerült megváltoznia.
Lezárt