Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.17. 11:01:09

Saját véleményem szerint is, ha ez a csapat maximumon járatná magát, tudnánk ugyanolyan évet produkálni mint 2 évvel ezelőtt...Senkinek ne jusson eszébe azt gondolni, hogy nem nekünk van a legerősebb kezdőnk európában, a csatársorunk még mindig top1, középpálya is az egyik legjobb, a baj azzal van, hogy Messin kívül senki sincs formában és ez bizony baj.

Viszont egy Real vs Barca meccsen ezek az apró difik a csapatok között általában eltünnek és egy kiélezett csata kerekedik ki -kivétel 1-2 alkalom, 5-0, 0-4.,..stb- ezért én úgy gondolom, hogy van esélyünk nyerni a Madrid ellen és aztán reménykedhetünk 1-2 zakóban, bár fogalmam sincs, mennyi a pontkül meg stb, stb de én már istenigazából elengedtem mindent. :D
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.17. 10:46:38

Csúcsforma...hol van az már...
Abszolút egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy ha mindkét csapat a maximumát nyújtja, jobbak vagyunk. Viszont a mi focink sokkal jobban el is rontható, azaz "sérülékenyebb", a padunk pedig botrány. És amig ezen nem javítunk, úgy a fentebb említett probléma nem is fog megszűnni. Egyszerűen képtelenek vagyunk változtatni a tempón, taktikán, nincs alternatíva semmire, ha nem megy. Ebben mindenképpen jobban áll a Real.
Kroos meg szenzációs játékos, az említett kettőssel együtt ők a top 3 azon a poszton.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.17. 09:42:55

Kroost szerintem is lebecsüli a közvélemény, hatalmas klasszis. Egyelőre sem Thiagot, sem Verrattit nem helyezném elé. A német már a Bayernban, a német válogatottban és a Realban bizonyított, világbajnok és BL győztes csapatok alapembere volt. Thiagonak az idei év hozta meg az áttörést, de egy szezon nálam még nem elég, hogy a lejobb legyen a poszton. Verratti pedig a PSG-ben vitézkedik, a párizsiak nagyon sokat fejlődtek, de továbbra sem tudtak betörni az európai elitbe. Az olasznak pedig szvsz kéne vmelyik legszűkebb értelemben vett top csapatban is bizonyítania, hogy legjobbak közé emelkedhessen. Vagy a PSG-nek kéne szintet lépni, idén közel voltak hozzá, de a botrányos 6-1-el sikeresen leírták magukat. :roll:
Felesleges sztem azt ecsetelni, ha csúcsformában lennénk..... DE nem vagyunk, így viszont jelenleg az ver meg minket aki akar. Ez a valóság jelenleg. Csúcsforma biztos nem lesz, ilyen rövid idő alatt biztos nem. Így viszont aggasztó a classico. Nagyon is.
Hasonlóan látom! Szerintem igy, hogy a Madridnak van előnye, még jobbak is az esélyeink. Mert lehet olyan mentalitásban futnak ki, mint ősszel, tehát elsősorban a vereséget akarják majd elkerülni, ezért visszaállnak védekezni. Akkor lehet esélyük. Ha ránk rontanak, akkor viszont kb. ugyanaz várható, mint a PSG elleni odavágón, vagy a Juve ellen, 2-3-4 góllal megkussoltatnak bennünket.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.17. 08:47:41

S.Agüero írta:
Azért vezetnek, mert jobbak.
Ez igaz, engem csak az zavar, hogy ha a két csapat csúcsformában van, bőven jobbak vagyunk szerintem. :)
Felesleges sztem azt ecsetelni, ha csúcsformában lennénk..... DE nem vagyunk, így viszont jelenleg az ver meg minket aki akar. Ez a valóság jelenleg. Csúcsforma biztos nem lesz, ilyen rövid idő alatt biztos nem. Így viszont aggasztó a classico. Nagyon is.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 22:58:39

Pirlo es Xabi ota nem tudok olyat mondani aki hasonlo szerepkorben jatszana mint o. Elore minel precizebb tamadojatek, hatrafele nincs megkovetelve tole az utkozes, eleg ha a jelenletevel es a nagy futomennyisegevel zavarja a labdast vagy a megjatszani kivant ellenfelet. Valo igaz, lehet pontatlanul fogaztam mert Verratti azon a poszton van mint o, viszont teljesen mas szerepkorben sok labdahalaszassal, betoresekkel, utkozesekkel. En hibam, elnezest. Inkabb a szerepkorokre gondoltam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 22:32:59

Jó, akkor így tényleg top1. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 22:26:45

Markionni akkor kikkel versenyezteted Kroost?
Kik azok akik azon a poszton játszanak?

Szerintem akiket írt Matyi, főleg Verratti és Thiago pont azt játszák. De a spanyol biztosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.04.16. 22:18:09

markionni írta:
S.Agüero írta:Thiago, Verratti mindenképp a mostani állapotokból. De mondjuk Modric vagy Ini, ha csúcsformában van, akkor őket is elé helyezném. Más kérdés, hogy egyiknek sem igazán konstans már a játéka az utóbbi időben.
Kozuk sincs Kroos posztjahoz es szerepkorehez. :D
Kross akkor kapus? :D
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 22:15:19

S.Agüero írta:Thiago, Verratti mindenképp a mostani állapotokból. De mondjuk Modric vagy Ini, ha csúcsformában van, akkor őket is elé helyezném. Más kérdés, hogy egyiknek sem igazán konstans már a játéka az utóbbi időben.
Kozuk sincs Kroos posztjahoz es szerepkorehez. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 22:12:55

Thiago, Verratti mindenképp a mostani állapotokból. De mondjuk Modric vagy Ini, ha csúcsformában van, akkor őket is elé helyezném. Más kérdés, hogy egyiknek sem igazán konstans már a játéka az utóbbi időben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 21:45:30

Bakayoko nem is volt opció nálam, faék egyszerű a csávó.
Fabinho már igen, benne van lehetősg.

Markionni, ne haragudj, de kb közmegegyezés volt nálatok anno arról, hogy Xavi középszer, és Guti jobb. Még az előző fórumos időkről beszélek. Nem kiragadott szélsőséges vélemény volt.
Akkor az szàmított szélsőséges véleménynek ott ha valaki elismerte őt.
Persze amikor Messit kellett szidni akkor változott a megítélése, és már olyan kontextusba helyezték, hogy miatta tart ott ahol Leo. Enyhe paradoxon.

Matyika, azért kíváncsi vagyok jelenlegi állapotokban ki az a 3-4 ember akit Kroos elé tennél?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 21:34:39

Az, hogy labdabiztos, egy dolog. Mondjuk én Xavit sem tartottam sosem jobbnak mondjuk Ininél, de ez szubjektív. Kroos nálam maximum top3, de inkább csak top5.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 21:28:10

csababarca írta:Arra utaltam, hogy ha választhatnék egy Casermiro-Isco-Coutinho, vagy egy Busi-Verratti/Matuidi-Thiago kp között, egyértelmű hogy melyik választanám.

Fiktív dolog, de hátha így átjön a véleményem ezen játékosokról.
Én személy szerint kb 3 éve ezt magyarázom, és tartom is, hogy a mi kp-nk gondjai egy izomemberrel nem szűnnek meg.
Egy erős fizikumú emberrel, aki agilis és mer ütközni, nehéz elnyomni, viszont támadásban is tud extra lenni, a MI kp-nk egészen máshogy működhetne, és sikeresebb lehetne.

De lehet tévedek.
Busi mellé felesleges egy csak ütköző kp, egyszerűen akkor előrefele dadogna a játék, és megint az lenne, hogy Messinek kell hátralépkednie labdáért. Ha meg Messi hátrajön labdáért, elől nem vagyunk meg.
Ezzel így egyet is értek, ezért is írtam, hogy nem feltétlen Casemiro. Nzonzi és Fabinho nálam az a kettő (Bakayoko kiment), aki sokat dobna rajtunk fizikálisan is és előre fele is jók.
Egész évben szerintem a védekezésünkkel van gond, nagyon hiányoznak az ellenfél térfelén megszerzett labdák és egy Busquets+Rakitic+fizikálisan erősebb emberrel úgy gondolom meglehetne azt oldani, hogy akár futásban, akár passzsáv zárásban, akár 1-1 védekezésben labdákat szerezzünk. Onnantól csak oda kell adni Messinek. :D

Abszolút igaz, hogy univerzális játékosok felé tart a foci, Casemiro előre fele is amennyit kell Modric és Kroos mellett, használható. Viszont hátra fele tényleg akkora plusz, hogy hihetetlen. Mintha egy csatár, akiről mindig csak bepattan elől. :D Tehát a lényeg, hogy egyelőre szinte nem lehet pótolni őt. És ott van pl Kanté a Chelseaben, mennyit dobott rajtuk? És 3 védős felállás, s Hazard hasonló szerepkör mint Messi stb.
Kép
Kép
Kép
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:27:21

csababarca írta:
markionni írta: Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
én adom ezt, csak érdekes amikor Xavi ugyanezt megcsinálta, talán még jobban, éveken át, akkor középszernek volt beállítva, meg ment a Guti jobb szöveg.

de amúgy igaz, nem véletlen szerettem volna anno őt ide, aztán nem minket választott.
En erre csak azt tudom mondani, hogy felesleges adnod a szelsosegek velemenyere. Nyilvan aki objektiv az tudja mit jelentett Xavi a Barcanak. Latjuk is manapsag mennyire hianyzik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 21:23:50

markionni írta: Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
én adom ezt, csak érdekes amikor Xavi ugyanezt megcsinálta, talán még jobban, éveken át, akkor középszernek volt beállítva, meg ment a Guti jobb szöveg.

de amúgy igaz, nem véletlen szerettem volna anno őt ide, aztán nem minket választott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:21:38

S.Agüero írta:
Kroos megy ugye alap. Top1
A keretben? :D
Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 21:16:57

Kroos megy ugye alap. Top1
A keretben? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.16. 21:13:51

Modric most tenyleg gyengebb (legalabbis annak tunik), de ez a Casemiro-Kroos-Modric kp egyszeruen annyira hibatlanul muzsikal most mar egy eve hogy ameddig jonnek az eredmenyek mindeki marad a helyen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:09:16

Nero. írta:Casemiro nem egy Ronaldinho, de a Real pont azota javult fel (Atletico 0-1) hogy Zidane berakta a kezdobe. Zidane elso sorbol nezte vegig (Makelele) hogy mit jelent egy vkp jelenlete vagy hianya, es neki pont a brazilra van szuksege mert Perez barkit megvett volna neki. Modric, CR vagy Bale elobb fog kikerulni a Real kezdobol mint a pitbull, ameddig a francia vezeti oket.

Isconak hiaba volt jo meccse megint, nem fer be a Real kezdobe tovabbra se es ebben is igaza van Zizunak.
Nem is Case helyere kene betolni Iscot. Modric nagyon visszaesett, mind vedekezesben mind tamadasban le tudna hozni azt amit a horvat lehoz jelenleg, sot meg valamit adna is az elorejateknak, mert Modric az utobbi idoben eleg bizonytalan es szinte csak a biztonsagi megoldasokba megy bele. Nem bir o mar ennyi meccset ilyen szinten.
Kroos megy ugye alap. Top1
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.16. 20:57:55

Casemiro nem egy Ronaldinho, de a Real pont azota javult fel (Atletico 0-1) hogy Zidane berakta a kezdobe. Zidane elso sorbol nezte vegig (Makelele) hogy mit jelent egy vkp jelenlete vagy hianya, es neki pont a brazilra van szuksege mert Perez barkit megvett volna neki. Modric, CR vagy Bale elobb fog kikerulni a Real kezdobol mint a pitbull, ameddig a francia vezeti oket.

Isconak hiaba volt jo meccse megint, nem fer be a Real kezdobe tovabbra se es ebben is igaza van Zizunak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 20:57:41

Arra utaltam, hogy ha választhatnék egy Casermiro-Isco-Coutinho, vagy egy Busi-Verratti/Matuidi-Thiago kp között, egyértelmű hogy melyik választanám.

Fiktív dolog, de hátha így átjön a véleményem ezen játékosokról.
Én személy szerint kb 3 éve ezt magyarázom, és tartom is, hogy a mi kp-nk gondjai egy izomemberrel nem szűnnek meg.
Egy erős fizikumú emberrel, aki agilis és mer ütközni, nehéz elnyomni, viszont támadásban is tud extra lenni, a MI kp-nk egészen máshogy működhetne, és sikeresebb lehetne.

De lehet tévedek.
Busi mellé felesleges egy csak ütköző kp, egyszerűen akkor előrefele dadogna a játék, és megint az lenne, hogy Messinek kell hátralépkednie labdáért. Ha meg Messi hátrajön labdáért, elől nem vagyunk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 20:46:12

Nem feltétlen Casemirora gondoltam, Matuidit adom meg lenne más is. Arra értettem, hogy erős emberre, aki bármikor szerez 10-15 labdát, párharcokat fog.
Casemirot nagyon szeretem, előre fele nem erős, de hátra fele egész EU-ban nincs nála jobb. Nagy fegyver azért ő és mióta ott van és játszatja Zidane elég jó eredményeik vannak (nem csak miatta), totál alapember. Én nem hiszem, hogy megszűnne ez, akkora pluszt ad hátra fele, hogy kihagyhatatlan.

Isco egyébként most meglepően jó volt hátra fele is. :D Góljai meg nagy extrák voltak most nekik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 20:38:44

Bob_Marley írta:Pedig hosszútávon pont hogy kijön belőlük, hogy fizikálisan előttünk vannak, ez nagy hiba szerintem. Mind erőnlétben mind Casemiro féle emberben javulnunk kellene. Iniestán látszódik leginkább szerintem, hogy nincs kondi, Juve ellen legtöbbet futotta, két hétig nem játszik....
:lol: :lol:
annyira szükségünk van egy egydimenziós játékosra, engedd el.
vége van az ilyen játékosoknak, akik csak egy dolgot tudnak a kp-n, pláne a mi rendszerünkben. komoly bajban lennénk, ha a vkp-nk nem olyan lenne mint Busi, aki előre is megoldja, és hátra is.
Taktikai fegyvernek jó, használhatóak az ilyenek, de egyébként nem. Legalábbis most ezt a mi csapatunkra, értem, vagy a realra is pl.

De hogy ne tarts elfogultnak, ugyanezt gondolom a csak driblis, előre jó kp-król, mint Isco, vagy bár Palesz úgyis megcáfol számokkal, de Coutinho is.

Verratti, Matuidi, Thiago csak hogy legyen pár név arra a prototipusra, amit én képzelnék el számunkra ideálisnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 20:10:25

Pedig hosszútávon pont hogy kijön belőlük, hogy fizikálisan előttünk vannak, ez nagy hiba szerintem. Mind erőnlétben mind Casemiro féle emberben javulnunk kellene. Iniestán látszódik leginkább szerintem, hogy nincs kondi, Juve ellen legtöbbet futotta, két hétig nem játszik....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.04.16. 20:05:54

LG írta:Szerintem egyébként a Real idén semmivel sem mákosabb, mint mi. Elég, ha csak a Sociedad elleni meccseinkre gondolunk. 4 pontot szereztünk ellenünk, pedig játék alapján kb. 1-et érdemeltünk volna. Tudom persze, hogy a fociban nem igy mennek a dolgok, és pontokat gólokra adják, csak arra akarok rávilágítani, nincs okunk panaszkodni. Azért vezetnek, mert jobbak.
Igen a Sociedad ellen San Sebastianban ez volt.Ha a játékot nézzük, akkor a Real ennek alapján legalább -10-zel lenne. Nekünk bőven volt olyan meccsünk, amikor könnyen gólokkal nyerhettünk volna, de pontot/pontokat veszítettünk. Az őszi Klasszikuson sem az X volt a reális eredmény.
De ezek már megtörténtek, változtatni nem tudunk.
A lényeg annyi, hogy szerintem egy hangyányit sem jobbak nálunk, meg ha ezt a szezont veszem is alapul. Lehet mondani, hogy a tabellát kell nézni, de nem mindig tükrözi a valódi erőviszonyokat.
Nézzük mondjuk a Bl-t. Ott van pl. a Leicester. Könnyen lehet, hogy mi és a Bayern búcsúzunk, az angolok meg továbbmennek. Akkor ők a jobb csapat?

Amellett a bajnokságot sem adnám még oda nekik. A hétvége mindent boríthat. Ha nyerünk még lesz hat meccsük amiben vannak pontvesztési lehetőséget, főleg, ha két fronton kell majd helyt állniuk. Nyilván ehhez elsősorban meg kell szerezni a Bernabeuban a 3 pontot és sokkal jobb helyzetben vannak, de nem lefutott még ez a szezon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2017.04.16. 20:17:07-kor.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése