Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.20. 15:27:11

kristop, egyetértek, de ezt az egészet a média tejresztette el.
Az a média, akikért sírt itt a fórumon is mindenki, hogy kapjanak újra hatalmat az aranybogyó kiosztásánál.
Az edzők-csk-k honnan tájékozódnak? Ugyanúgy onnan, ahonnan mi, a médiából. Ott meg ezt látják.
Ha meg nem,akkor a haverra, saját nemzetbelire szavaznak.
A szakírók sem komolyabbak semmivel, ugyanúgy csak a szenzációk érdeklik őket, semmi más.

Tényleg ne haragudjon meg senki, és most megint az lesz,hogy engem nem a barca hanem Messi érdekel. De azokban az években jön fel a labdák számában Ronaldo, amikor leginkább zongorázni lehet a különbséget kettejük között. Ordít a tudásbeli különbség. Ordít.
De ebből lehet tovább gerjeszteni az őrületet, hogy húú 5-5 az állás már. Egyenlő számú bogyójuk van.
Ebben az a szomorú, hogy ez a tendencia fog maradni, és Cé megint majd '18 tavaszán eltesz gólokat 3-4 meccsen=aranylabda megint.

Kéne valami objektív pontrendszer,felőlem súlyozhatják is az egyenes kiesésben lőtt gólokat, nem számít, de valaminek kéne történnie,mert ez így kezd kicsit vicces lenni, hogy van egy kiégett, már csak lesipuskás támadó, aki túl van a nagy korszakán, meg van egy aki játékban az elmúlt 2 évben teljesedett ki legjobban, és lépett el a teljes mezőnytől, erre pont ebben az időszakban akarják kiegyenlíteni ezt.

Számokat díjaznak, nem is a kupákat igazából. Tudás meg pláne nem számít már semmit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.05.20. 15:04:50

egyszerre vicces es szomoru, ahogy mindenki elfogadja ezt az egeszet csak azert, mert "eddig is igy volt"

nemar. ez mar kezd elmenni annyira extrem es abszurd iranyba, hogy hihetetlen. majus kozepen, ugy hogy meg a blnek es a bajnoksagnak sincs vege kabe 90% az esely, hogy egy olyan jatekos kapja, akinel 10-20 jobb teljesitmenyt siman lehet mondani.

es mindenki lerendezi annyival, hogy megerdemli, mert ez ilyen, nepszerusegi dij, meg mert par fontos meccsen bepasszolta lesrol a labdat. a tobbi nem szamit. nemar.

tenyleg az a cel, hogy mar ev elejen elejen kivalasszanak a csapatok egy jatekost (igazabol nem ok, hanem a media), aztan barmi tortenik o kapja a csapata kesobbi sikeressege eseten?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 14:04:27

Normandia írta: Most is valszeg ő fogja kapni, akármennyire nem tetszik ez nekünk.
Sajnos tisztában vagyok vele én is.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.16. 13:29:17

Motaro írta:Nah ezért van baj a rendszerrel, mert pár "fontos" meccsel egy egész év vergődését lehet legitimálni. Nevetséges. Zongorázni lehet a különbséget a két játékos között.
Ez teljesen így van. Nálam tavaly se nyert volna CR. Kb 3 elfogadható meccsre kapta a bogyót, de ez van. Most is valszeg ő fogja kapni, akármennyire nem tetszik ez nekünk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 12:25:15

palesz77 írta: Ezt most őszintén nem értem, hogy miért durva, amikor hosszú évek óta így megy. Messi 91 gólos naptári évében is ketté lett vágva például, és akkor az Aranylabdánál az egy fő érv volt.
Az eredeti felvetéshez ("a BL-ben CR-ről szól minden") nem passzol ez a fajta számolás. Maximum tavasszal, pár meccsen.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.05.16. 12:21:07

szerintem a legnagyobb baj az, hogy ez már csak két emberről szól: Messiről és CR-ről.
Ha szóba jön az aranylabda, már a jövő évit is úgy tippelgetik, hogy közöttük dől el. Mintha természetes lenne, hogy csak ők kaphatják. Szerintem ezt is úgy kéne megoldani, hogy ha posztokra szétszednék: év csatára, év középpályása, év védője, év kapusa.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.16. 12:04:45

Motaro írta:Értem én, hogy naptári évek, de azért elég furán veszi ki magát, hogy egy BL idényt kettévágnak e mentén, nem? :)
Ezt most őszintén nem értem, hogy miért durva, amikor hosszú évek óta így megy. Messi 91 gólos naptári évében is ketté lett vágva például, és akkor az Aranylabdánál az egy fő érv volt.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 11:44:33

Marcelo szerintem is fénykorát éli, nagyon durván tolja a figura. A top 10-be mindenképpen be kéne férnie szerintem. Akár CR helyett :lol:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.05.16. 11:44:17

Ha csak és kizárólag a teljesítményt nézzük, akkor CR-nél idén Messin kívül jó néhány Madrid játékos is bőven jobb teljesítményt nyújtott. Tavaly is ezt éreztem, de idén ez még inkább kijött. Néha átnézek a madrid fórumra, és ott sem ok nélkül szapulták a meccsek jelentős része után. Konkréten csapata leggyengébbjeként tartották számon. Nyilván ez változott vagy változhatott a bl-ben mutatott 3 értékelhető meccse után, de szerintem ott is inkább másnak adnák csapaton belül is az aranylabdát, mivel idén tényleg csak vergődött a portugál. Góljai elmaradtak a korábbi számaitól, de leginkább játékában ütközött ki a gyengébb eredmény. Én írtam már és tartom, hogy a Madrid jobban megérdemli a bl-t, mint CR az aranylabdát, és ezzel nehéz vitatkozni szerintem.
Visszatérve bl-re...írta itt vki, hogy minden róla szólt. Konkrétan 3 darab értékelhető meccse volt. Az, hogy elérte a 100-as határt, az borítékolható volt, csak idő kérdése volt mikor éri el. De akkor jövőre Messi kell hogy kapja, mert ő is eléri vélhetően a 100-at? Azért ez így elég gyengus érv. Mi lesz, ha a döntőben is egy kalap sz.r lesz, gólt sem lő, esetleg nem nyernek? Akkor egy-egy kupa lesz itt is, ott is?!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.16. 11:37:28

Motaro írta:Nah ezért van baj a rendszerrel, mert pár "fontos" meccsel egy egész év vergődését lehet legitimálni. Nevetséges. Zongorázni lehet a különbséget a két játékos között.
Semmi baj nincs most a rendszerrel, én kifejezetten örülök, h visszavették az újságírók, így legalább van értelme. Lehet ezen sokat vitázni, h egy tiziken múló döntő miatt Cannavaro kapta, közben meg Zidane az egész vb-n oktatott, vagy Owen nyert akkor, amikor Rivaldo v Henry futkosott a pályákon, csak nincs értelme.

Említhetném, h Marcelo pl klasszisokkal jobb focit hozott le az évben, és még a szerepe is lehet nagyobb a Real sikerekben, mint Roncinak, vagy lehet találni olyan játékost, aki jobbat tudott az évben, de mindig is a címek nyomtak sokat a latban.

Azért Higuain ne :D
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 11:37:03

palesz77 írta: 2017-ben ez 8 vs 1 amúgy, ebbe pedig a 2017-es számít csak bele.
Értem én, hogy naptári évek, de azért elég furán veszi ki magát, hogy egy BL idényt kettévágnak e mentén, nem? :)
Nekem sosem volt szimpatikus a hype alapján döntés. Meg kell nézni hétről hétre, ki mit nyújt a pályán egész évben és nem pár "fontos" meccsen. De ez az én véleményem. Félreértés ne essék, CR egy klasszis gólgép, korának legjobb befejezője, de ez kevés ahhoz, hogy összességében a legjobb legyen, mivel a legerősebb "fegyvernemében", a gólok számában is Messi mögött van. És akkor a játékszervezésről, kulcspasszokról, szólókról, szabadrúgásokról nem is beszéltünk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.16. 11:30:38

Motaro írta:Ahhoz meg, hogy a BL-ben CR-ről szólt minden egy adalék:
CR 10 gól, Messi 11 gól
2017-ben ez 8 vs 1 amúgy, ebbe pedig a 2017-es számít csak bele.

És ezzel nem CR mellett kampányolok, szerintem is Messi jobb. De ez az elmúlt 5-6 évtől eltekintve mindig is így volt, hogy abból a csapatból kapja egy játékos, aki a legnagyobb díjakat bezsebelte. EB és VB évében ez általában olyan volt, aki válogatott és klubszinten is jó évet zárt, de inkább a nyári torna számított javarészt emlékeim szerint. Nem tudom, hogy ez miért kelt ekkora felháborodást most, tavaly hozták vissza a régi rendszert, akkor még pozitív volt a fogadtatása emlékeim szerint, most meg ha megint az szerint osztanak, akkor hülyeség az egész? :-k
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 11:07:47

Nah ezért van baj a rendszerrel, mert pár "fontos" meccsel egy egész év vergődését lehet legitimálni. Nevetséges. Zongorázni lehet a különbséget a két játékos között.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.16. 11:06:58

recrea írta:Ha a Juve triplázik, akkor meg annak adnám, aki a legjobb volt náluk a szezonban, mivel nem nézek olasz bajnokságot, erről fogalmam nincs.
higuain :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.16. 10:56:58

palesz77 írta:
Motaro írta:"CR ott van, Messi meg nincs"
Ezzel az erővel a Real szertárosa is kaphatná...ne vicceljünk már. A világ szégyene lenne, ha CR pár jó meccsre kapna labdát, miközben Messi kenterbe veri.
De az Aranylabda pedig erről szól. Anno is mindig azokból a csapatokból választottak, akik sokat nyertek, most meg visszaállt a régi rendszer elméletileg. Ezért lenne Buffonnak esélye, ha nyerne a Juve, mert akkor a - jó eséllyel - triplázó csapatból kéne választani valakit - bár szerintem CR marketing miatt akkor is nyerné, kell még pár év, mire visszaállnak "normálisra" a Messi-CR párharc után ezek a szavazások szerintem. És ezért fogja CR nyerni jó eséllyel, ha a Real nyeri a BL-t.
Pedig nem túl bonyolult ezt megérteni, nem értem, miért nem sikerül egyeseknek.

Ha meg eltesz kettőt Buffonnak a döntőben, akkor meg is érdemli nálam. Mert akkor igen jókor húzta meg a Real szekerét a szezonban, amire Messi (a csapat által sajnos) pl nem volt képes, kivéve a klasszikus, de irtó fontos meccsnek azt sem nevezném, lévén anélkül is nyerhetnek. És akkor még nem is szóltunk arról, h ötkupás szezont is lehozhat a portugál. Akkor meg kb vita nélküli a dolog.

Ha a Juve triplázik, akkor meg annak adnám, aki a legjobb volt náluk a szezonban, mivel nem nézek olasz bajnokságot, erről fogalmam nincs. BL alapján Buffon.

De nekem nem Messi aranylabdái jelentik a fociélményt, hanem pl. Iniesta gólja, a 6-2 meg Dinho tapsolása, bármelyikért adnám Messi 5 bogyóját.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 10:17:43

Grund? :-) Ez most komoly?

Ahhoz meg, hogy a BL-ben CR-ről szólt minden egy adalék:
CR 10 gól, Messi 11 gól
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.05.16. 10:11:07

Motaro írta:"CR ott van, Messi meg nincs"
Ezzel az erővel a Real szertárosa is kaphatná...ne vicceljünk már. A világ szégyene lenne, ha CR pár jó meccsre kapna labdát, miközben Messi kenterbe veri.
Ezzel csak az a baj, hogy az aranylabda már régóta nem igy müködik. Nem a grundon kell, hogy jobb focista legyél, hanem a fontos pillanatokban. Tény, hogy a Classicon Messi volt a jobb, de a Bl-ben Ronaldoról szólt végig minden, mi meg szépen kiestünk, 0(nulla) rúgott góllal. Lehet szidni CR-t, meg én se hiszem, hogy tudásban 1 szinten lenne a 2 játékos, de a teljesitményt nézik.
Ellenkező esetben mindig egy ilyen alak kapná a dijat:
https://youtu.be/yxQHgVhxfMc" target="_blank
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.16. 10:10:19

Motaro írta:"CR ott van, Messi meg nincs"
Ezzel az erővel a Real szertárosa is kaphatná...ne vicceljünk már. A világ szégyene lenne, ha CR pár jó meccsre kapna labdát, miközben Messi kenterbe veri.
De az Aranylabda pedig erről szól. Anno is mindig azokból a csapatokból választottak, akik sokat nyertek, most meg visszaállt a régi rendszer elméletileg. Ezért lenne Buffonnak esélye, ha nyerne a Juve, mert akkor a - jó eséllyel - triplázó csapatból kéne választani valakit - bár szerintem CR marketing miatt akkor is nyerné, kell még pár év, mire visszaállnak "normálisra" a Messi-CR párharc után ezek a szavazások szerintem. És ezért fogja CR nyerni jó eséllyel, ha a Real nyeri a BL-t.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 10:01:56

"CR ott van, Messi meg nincs"
Ezzel az erővel a Real szertárosa is kaphatná...ne vicceljünk már. A világ szégyene lenne, ha CR pár jó meccsre kapna labdát, miközben Messi kenterbe veri.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.15. 23:57:23

Továbbra se arról van szó, hogy képességekben melyikük a jobb, hanem hogy CR ott van Messi meg nincs. Mar regebben se arrol szolt szerintem, hogy a portugal kepessegekben mennyire jo. A Mourinho-fele Realban is szerinem Di Maria ugyesebb jatekos volt nala, egyszeruen Ronaldo volt az aki megengedhette maganak azt hogy egy meccsen 8-10szer is probalkozzon, ha jottek a golok akkor oriasi udvrivalgas, ra szegezodik mindig az osszes kamera, mindig rola irnak az ujsagok, egy nagyon komoly marketing es szemelyiseg kultusz alakult ki korulotte.
Mentalisan viszont nagyon eros a pali es rohadtul akar ez pedig peldaerteku.

Lehet hogy még csak május van, de a naptári évben már sok minden nem fog történni a BL donto után. Lesz egy konföderációs kupa a nyáron de azon is csak Ronaldo lesz ott Messi nem.
Amugy nem Messi-CR díj mert tavaly Griezman simán nyerhette volna, gyakorlatilag egyedul rajta múlt hogy bukott mert a BL és az EB döntőbe is megremegett a lába.
Idén nincs senki, Juvéból Dybala ugyanúgy lehetne jelölt mint Buffon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.15. 22:45:49

MessiNeymarSuarez írta:https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59B2DC25

Messi nagy meccsei, ahol Whoscored alapján a legjobban lett pontozva, jellemzően gólt vagy assistot ért el.
Ezek nem nagy meccsek, azok csak a BL-ben vannak a negyeddöntőktől... :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.15. 22:30:37

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59B2DC25

Messi nagy meccsei, ahol Whoscored alapján a legjobban lett pontozva, jellemzően gólt vagy assistot ért el.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.05.15. 20:53:06

C.R szenzációs, MESSI meg Galaktikus :)

Egy hiba van a dologban, nem a Madrid galaktikája...
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.15. 20:07:27

a markionni gyereket meg ignoráljátok, ha már ideette a penész okoskodni, meg provokálni
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.05.15. 20:06:51

Biztos az Eurobarca fórumán lehet az ittenieket meggyőzni, hogy CR igenis jobb Messinél. Önmaga iróniája minden egyes próbálkozás.

Abban viszont igaza van a madridistáknak, hogy a vezéregyéniségük (legalábbis kívülről mindenképp) és legeredményesebb játékosuk az C.Ronaldo, így a legtöbben vele azonosítják a csapatot és sikereik fő vívmányosát.
ferninho írta:Messi idei 31 meccsén adott 8 gólpasszt és rúgott 29 gólt, ez CRnél, aki idén nem csinált eddig semmit 24 gól 6 gólpassz 26 meccs alatt.
Ez alapján már bocs, de Messi a "jobb". :D De legalábbis CR nincs előtte.
24<29
6<8
Válasz küldése