Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.04.17. 11:29:46

Rivaldo11 írta:
csababarca írta: Viszont átolvastam a madridistára, ott olyan hangulat van,mintha péppé fociztak volna minket :lol: hatalmas :D
Az elmúlt öt meccs, és az azokon elszenvedett, összesen 16:2-es összgólarány után én is örülnék egy hazai pályán, ultradeffenzív futballal kiszenvedett 1:1-nek,-ami egyébként nekünk a bajnoki címet jelenti- egy alig félgőzzel pörgő Barcelona ellen. Megértem. Bár ők a 2008 novemberi ( decemberi?) clasícot is úgy tekintették, hogy szétfociztak minket :lol: ( Az volt Ramos elsőő meccse a madrid padján). Akkor meg mit várunk?

Mondjuk jogos.
De hogy szapultak minket, hogy nagy mellény, nagy arc...mostmeg :lol: elég volt nekik egy x, már nyeregben érzik magukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.17. 11:27:31

sokan elfelejtik hogy igen itt jó nekünk az x ...de a Kupán nem... A bl-ben sem... tartani kell tőlük...mert a tegnap látottak alapján sokkal, de sokkal jobbak..mint azt előzőleg gondolták sokan..ez van.. Jm taktikája eredményesnek bizonyult.. A 2 védőnk többet volt játékban, mint a támadóink... tartottuk a labdát.. ami nem is baj... de nem voltak ritmus váltások...sűrű volt a "fehér-erdő"... Messi emelése szép lett volna, de sajna nem jött össze...itt jön a képbe Villa... itt már nem lehet elpuskázni a helyzeteket....Messi kiszolgálja ajtó-ablakba,...és odabelsőzi Casillásnak..pffff
Kéne egy csatár...nem Villa helyett..Villa mellé...aki ilyenkor azért betudná tenni a labdát a kapuba...Érzésem szerint Xavi is kicsit magán alul teljesített...függetlenül a gyönyörű labdáitól....
kicsit az volt az érzésem hogy annyira nem is akartunk előre menni....
a gólok meg... Villa-Casillas szitu tiszta 11-es...mindegy.. Albiolé..is az volt.. de az meg is lett... Alvesé szintén...ezt is megadta... igazából... gyenge játék önmagunkhoz..persze ebben lehet erőtartalékolás is... de ez semmirte nem lessz elég a többi találkozón...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.17. 11:22:55

Ha jól emlékszem akkor épp a Khedira akció született abból hogy Keita nem tudta faultolni Özilt aki kiugratta Adebayort. Ha nem az se változtat a lényegen :D

Szóval helyzet alakult ki a töketlensége miatt. 3szor odapiszkálhatott volna sárga lap nélkül, erre meg majdnem gólt kaptunk.

Szóval kell ide Mascherano de sürgősen.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 11:22:55

csababarca írta: Viszont átolvastam a madridistára, ott olyan hangulat van,mintha péppé fociztak volna minket :lol: hatalmas :D
Az elmúlt öt meccs, és az azokon elszenvedett, összesen 16:2-es összgólarány után én is örülnék egy hazai pályán, ultradeffenzív futballal kiszenvedett 1:1-nek,-ami egyébként nekünk a bajnoki címet jelenti- egy alig félgőzzel pörgő Barcelona ellen. Megértem. Bár ők a 2008 novemberi ( decemberi?) clasícot is úgy tekintették, hogy szétfociztak minket :lol: ( Az volt Ramos elsőő meccse a madrid padján). Akkor meg mit várunk?
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.17. 11:17:00

Tocy írta:Én azon gondolkoztam el, hogy Guardiola nem látott sok hibát. De olyan sok jót se láthatott...vagy ezt akarta, ezt tervezte? Nem voltunk különösen rosszak, de simán ki is kaphattunk volna akár 2 góllal is, volt helyzete elég a Madridnak. Az látszik, hogy fáradtak vagyunk, fejben sokkal frissebb a Madrid. Szerdára valamit javítani kell, és nyerhetünk...

Ja!!! a helyzetek ellenére nem tartom rossznak most a védelmünket.
A pozitívumot szerintem abban látta, hogy a Bernabéuban szerzett egy pontot a csapat és ez sokat ér. Mivel maradt a 8 pont és már egyre kevesebb meccs van hátra a bajnokságból. Ezt én is értékelem, de szerintem sokan mások is így vannak vele. Amikor eredményt kell elérni, az a szerdai nap lesz, most belefért az iksz is, ezt tudta szerintem Pep is.
Kép
Kép
Kép
blanee
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2007.08.26. 21:17:15

2011.04.17. 11:16:40

Charlie írta:Értékelném a mérkőzést, a látottak alapján megérdemeltük, hogy X-re mentették. Egész meccsen nem igazán akartunk futballozni, kiállítás után se erőltettük. Az a nagy helyzet, hogy most is játszhatnánk, ha nem adják meg nekik a tizit, akkor még most se rúgtak volna gólt. Pontrúgásokból voltak veszélyesek egyedül szinte. Roncika gondolom durrant a naciba, hogy végre betalált nekünk tiziből, amúgy momentuma sem volt mezőnyben. Én csapatom művelné ezt hazai pályán, hogy 3 védekezőközéppályással áll ki otthon, a belem kifordulna őszintén. Mourinho próbálja összehozni az Inter-féle taktikát ez világosan látszik. Próbálkozzon csak, biztos vagyok benne, hogy a többi mérkőzésre nem ilyen unottan fogunk kiállni. Bírói ítéletekről pár szót, Albiol kiállítása jogos, vitathatatlan. Alves esete tizenegyes volt, akkor az első félidőben Casillas ahogy elsodorta Villát az is. Annyi különbséggel, hogy Casillas csak Villát sodorta, Alves pedig belepöckölt a labdába még, de bánatára nem eleget és tarolta Marcelot is. Real játékosai, amit az első percektől műveltek az vicc volt, minden szabálytalanság után kérdően mutogattak a bíróra és lapot követeltek, próbálták befolyásolni a döntéseit, nem volt túl szimpatikus. Pepe volt az egyetlen, aki jól játszott szinte, ha ő nincs, akkor simán kikapnak. Mondjuk kb. 10 szabálytalanságát fújták le és nem honorálta semmivel a bíró. Kedvére randalírozhatott. Ő megy oda mutogatni Messinek, hogy valami nincs rendben a fejében? Év vicce. Barcából tetszett Villa hajtása, de még mindig pontatlan. Piqué és Busquets játéka a védelemből, és Valdes is magabiztos volt. Szerdán reménykedem egy értelmes bíróban, futballozni(?) akaró reálban és egy nem unott Barcában. Remélem ez a mérkőzés most okot ad arra, hogy a madrid drukkerek elszálljanak , hogy milyen gyenge ez a Barcelona és nem tudtunk velük mit kezdeni 75%-s labdabirtoklással és emberelőnyben. Célunkat elértük ezen a mérkőzésen azt hiszem totálisan, pontot raktunk a bajnokság végére!
C.
Nem értem mi a probléma roncikával, villa pl. a közelébe se ért tegnap. ronaldo lőtt egy kapufás szabadot, fejelt majdnem egy gólt, amit kimentettek, és volt pár jó megmozdulása. Villa ehhez képest minden helyzetét kihagyta, 11-es kiharcolását tudom csak érdemként említeni, de az is inkább albiol baromsága volt.
Az meg hogy nem tudtak gólt volna gólt lőni mostanáig sem ha nem kapnak 11-est miért gondolod? Azért voltak akkora helyzetek, amik kecsegtettek góllal (khedira), úgy írod ezt, mintha egy kapuralövése nem lett volna a realnak, ami mellesleg több volt a barcáénál.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.17. 11:13:20

csababarca írta: bíró egy láma volt, Villát mikor elütötte Casillas sima tizi...tükörsima.
De voltak mezőnyben is érdekes fújásai. Lelke rajta.
ez így van. viszont HA alves ténylegesen szabálytalan volt a 11es-nél,akkor ott sárga lapnak kellett volna jönnie. szóval vagy 11es és alves megy zuhanyozni vagy szöglet.
Real játékosai, amit az első percektől műveltek az vicc volt, minden szabálytalanság után kérdően mutogattak a bíróra és lapot követeltek, próbálták befolyásolni a döntéseit, nem volt túl szimpatikus.
ezt a barcások is pont így csinálták,nem tudom miért vagy úgy oda tőle. megemlíteném még az undorító pepe szabálytalanságok mellett messi azon szimpatikus döntését,hogy átrendezi a labdával egy a 21. sorban ülő néző fogsorát(a lefújás utána,amiért rvp-t kiszórta a bíró)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.17. 11:12:39

Én azon gondolkoztam el, hogy Guardiola nem látott sok hibát. De olyan sok jót se láthatott...vagy ezt akarta, ezt tervezte? Nem voltunk különösen rosszak, de simán ki is kaphattunk volna akár 2 góllal is, volt helyzete elég a Madridnak. Az látszik, hogy fáradtak vagyunk, fejben sokkal frissebb a Madrid. Szerdára valamit javítani kell, és nyerhetünk...

Ja!!! a helyzetek ellenére nem tartom rossznak most a védelmünket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.04.17. 11:08:44

Érdekes meccs volt, a tippem,hogy X lesz bejött.
A madrid jól játszott egyébként, stabilak voltak, Pepe bevált eggyel feljebb, ő volt a MoM madridi oldalról. Illetve Özil beállása billentette ki őket a holtpontról. Ettől függetlenül nem éreztem azt egyik csapaton se,hogy megszakadnának. 0-1 után kapcsolt a real, de addig nem nagyon csináltak semmit, csak védekeztek.

bíró egy láma volt, Villát mikor elütötte Casillas sima tizi...tükörsima.
De voltak mezőnyben is érdekes fújásai. Lelke rajta.
Ez az x nekünk jó, így a bajnokság megvan, valószínűleg.

Viszont átolvastam a madridistára, ott olyan hangulat van,mintha péppé fociztak volna minket :lol: hatalmas :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.17. 10:52:55

Jó eredményt értünk el a meccsen, az első félidőben megfordult a fejemben ez a lehetőség, bár én 0-0-ra gondoltam, ez az 1-1 sem rossz. Nem csökkent, nem is nőtt a különbség, bár a győzelemhez mi voltunk közelebb.

Ez viszont nem kerül be a történelembe, csak annyi maximum, hogy egy olyan bíró vezette a meccset, aki nem volt következetes, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

Szerdán sokkal többet várok a fiúktól és végre Villát is fel kéne rázni, mert a Copa del Rey-győzelemhez szinte hibátlan teljesítmény kell majd.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.17. 10:52:19

Én egy picit elégedetlen vagyok az eredménnyel. :roll: Aláírom hogy egy x is jó annak fényében hogy továbbra is 8 pont az előny. De a kiállítás után ha legalább egy picit jobban megerőltetjük magunkat eldönthettük volna a meccset, és lehetett volna 2 vagy 3-0 is. :roll: Tegnap este óta ez kifejezetten idegesít! :?
Összességében nem nagyon erőltettük a játékot. A Realra nézve szégyen hogy otthon 3 vkp-val felállnak és a legelső emberük Benzema a saját térfelén védekezik, miközben Piqué nem tudom hanyadjára vezetgeti kedvére a labdát. :roll: Értem én hogy meg akarnak úszni egy nagyobb verést, de az a játék amit tegnap bemutattak nem méltó a Real Madridhoz hazai pályán.
Ugyanakkor miattunk is unalmas volt volt a meccs, mert még a vak is látta, hogy mennyire mindegy nekünk ez a Clásico, hozzáteszem sajnos! Ha még plusz 10%-ot nyújtottunk volna, most meglenne zsinórban a 6. győzelem. És igen jó lett volna ha tovább tudjuk nyújtani ezt a sorozatot, ezért is idegesít engem személy szerint ez az x.
A büntetők mindkét oldalon jogosak voltak, mást nem nagyon tudok elmondani a meccsről. Bízom benne hogy a következő három meccsen, ahol már jóval nagyobb a tét, fel fogunk pörögni!

A kupadöntő már sokkal másabb meccs lesz, ebben biztos vagyok!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.04.17. 10:23:26

Értékelném a mérkőzést, a látottak alapján megérdemeltük, hogy X-re mentették. Egész meccsen nem igazán akartunk futballozni, kiállítás után se erőltettük. Az a nagy helyzet, hogy most is játszhatnánk, ha nem adják meg nekik a tizit, akkor még most se rúgtak volna gólt. Pontrúgásokból voltak veszélyesek egyedül szinte. Roncika gondolom durrant a naciba, hogy végre betalált nekünk tiziből, amúgy momentuma sem volt mezőnyben. Én csapatom művelné ezt hazai pályán, hogy 3 védekezőközéppályással áll ki otthon, a belem kifordulna őszintén. Mourinho próbálja összehozni az Inter-féle taktikát ez világosan látszik. Próbálkozzon csak, biztos vagyok benne, hogy a többi mérkőzésre nem ilyen unottan fogunk kiállni. Bírói ítéletekről pár szót, Albiol kiállítása jogos, vitathatatlan. Alves esete tizenegyes volt, akkor az első félidőben Casillas ahogy elsodorta Villát az is. Annyi különbséggel, hogy Casillas csak Villát sodorta, Alves pedig belepöckölt a labdába még, de bánatára nem eleget és tarolta Marcelot is. Real játékosai, amit az első percektől műveltek az vicc volt, minden szabálytalanság után kérdően mutogattak a bíróra és lapot követeltek, próbálták befolyásolni a döntéseit, nem volt túl szimpatikus. Pepe volt az egyetlen, aki jól játszott szinte, ha ő nincs, akkor simán kikapnak. Mondjuk kb. 10 szabálytalanságát fújták le és nem honorálta semmivel a bíró. Kedvére randalírozhatott. Ő megy oda mutogatni Messinek, hogy valami nincs rendben a fejében? Év vicce. Barcából tetszett Villa hajtása, de még mindig pontatlan. Piqué és Busquets játéka a védelemből, és Valdes is magabiztos volt. Szerdán reménykedem egy értelmes bíróban, futballozni(?) akaró reálban és egy nem unott Barcában. Remélem ez a mérkőzés most okot ad arra, hogy a madrid drukkerek elszálljanak , hogy milyen gyenge ez a Barcelona és nem tudtunk velük mit kezdeni 75%-s labdabirtoklással és emberelőnyben. Célunkat elértük ezen a mérkőzésen azt hiszem totálisan, pontot raktunk a bajnokság végére!
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 09:59:40

Én az első bekezdés után nem is olvasom tovább...
40%-n igenis nem tudtuk volna megverni a Real-t, mint ahogy nem is tettük és ne mondjátok nekem, h a Real 11ese nem volt jogos meg kamus szabadokat kaptak. Én még Alvest is kiszórtam volna...
Továbbiakban nem tudom mit ír, de nekem az 1. bekezdés bőven elég volt.

Meccsről: Ritka gagyi meccs volt nem tudom azért passzolgattunk emberelőnyben a kp-n, mert abban reménykedtünk, h kihúzzuk, v hogy pihenjünk és ne fussák szét magukat, v ennyire jól védekezett a Real (nem irónia, bármi elképzelhető) vagy egyszerűen senkit sem zavart volna a döntetlen. Ami a végén Khedira helyzeténél 2-1 is v VIlla "labdaátvétele" után 1-2 is lehetett volna.
Igazságos X lett.
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.04.17. 09:39:43

Kár hogy nem sikerült győzni,na majd szerdán.Amikor Pepe mutogatott Leónak, az de nagy volt.Az az ember mutogatott, akit már más bajnokságban lehet hogy örökre eltiltottak volna a futballtól.A játékvezetés az kritikán aluli volt sztem most is.[/code]
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.17. 09:34:45

Gauchomester írta:Egy blogbejegyzés, amelynek első szavától az utolsóig azonosulni tudok. Minden gondolat reális, jó megállapítás. Nagy igazságok vannak benne.

http://barcamadrid.blog.hu/2011/04/17/a ... barcelonae
Abszolút hiteles cikk. Majd beismerik a madridisták ezt, ha a következő meccseken hozzuk a fullos formánkat.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.17. 09:28:16

Egy blogbejegyzés, amelynek első szavától az utolsóig azonosulni tudok. Minden gondolat reális, jó megállapítás. Nagy igazságok vannak benne.

http://barcamadrid.blog.hu/2011/04/17/a ... barcelonae
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.04.17. 09:25:36

+ egy érdekesség ami majdnem ki is ment a fejemből:
Megint emberfölény után furcsán zavaros és érthetetlen rossz játék a Barcától. Lehet nálunk az emberelőny hátrányt jelent? Viszont akkor az ellenfelet úgy kellene büntetni, hogy behozatnak velük +1 játékost :wink: ?
Az eleje azért számomra tényleg érdekes, bár ezt minden ilyen alkalommal megjegyzem, más pedig nem, így lehet csak én látom bele, de azért strange :-k .
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.17. 09:10:38

Fecooo írta:l
maga a madridi csapat megérdemli a dicséretet, mert maximálisan végrehajtották az edzőjük utasításait, viszont én szégyellném magam, ha a csapatom így állna ki egy klasszikuson HAZAI pályán... ennél még Juande Ramos debütáló meccsén is támadóbban játszottak, pedig ott idegenben voltak! egyszerűen az én torkomon nem lehetne lenyomni ilyen ULTRADEFENZÍV játékot soha... áldom Laporta nevét, h nem hozta Barcelonába... "ilyen játékosokkal nem tudna beállni védekezni" nem egy fenét, addig gyakoroltatja a védekezést, míg el nem éri a kívánt szintet...
ezt nem így gondolom. jelenleg ez az EGYETLEN ismert taktika,amivel meg lehet verni benneteket,így érthető,hogy ezt erőlteti mou.
juande ramosnak nem ezt a barcát kellett lefociznia és ez nagy különbség
szerk: én még mindig nem látom egyértelműen,hogy alves labdát ért
egyébként ugye nem mondjátok többet,hogy a real mindig lerohanja a bírót...
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.04.17. 09:10:13

1-1. Ez az első állomás az úton, aminek a végén a győztes mindent vihet, a vesztes pedig semmit. Semmiképpen nem választanám szét a meccseket, mivel ugyanazzal a csapattal küzdünk minden fronton, olyan ez, mint egy külön kis torna hatalmas téttel. Egy box-mérkőzéshez hasonlít, amelyben az első menetben még puhatolóznak, egymás gyengéit keresik, de még nem indulnak a sziklarepesztő csapások. Játszhatott volna jobban is a Barca, mivel tudjuk, hogy képes lett volna rá, de azt sem bánom, hogy nem tette hisz nem sok tétje volt ennek az összecsapásnak. Aztán játszhatott volna jobban a Real is, bár ők nem képesek lényegesen többre, de tulajdonképpen nekik sem érte volna meg összetörni magukat, a bajnokság a többi csapat ellen dől(t) el, ritkán a nagy rangadókon.

Volt pár érdekesség is azért. Láthattuk, hogy Mourinho össze tudta zárni a Real-t ami nem kis teljesítmény, abszolút nem nyíltak ki, hiába húzta el a Barca a mézeset előttük, egyszer sem rontottak rájuk felelőtlenül, láthattuk megérte, mert nekik azért ez egy igen csak jó eredmény.
Ott volt továbbá Puyka esete. Én éreztem, hogy az egyik találkozón játszani fog, sőt biztos voltam benne, de hogy az elsőn? :shock: Öreg hiba szerintem. Azt írták itt valahol, hogy az orvosok azt mondják, nem súlyos, csak húzódás... köszönjük szépen! Én úgy olvasgattam, hogy eddig sem taposóakna okozta lábamputációtól szenvedett, hanem apró, de zavaró sérülésektől, ami már a korral jár lássuk be, tehát erről ennyit, de talán még az egyikre összevakarják valahogy, szerintem legalább is így lesz.
Aztán. Itt mindig megy a bratyizás a Madrid meg a Barca között, hogy így tisztelet meg úgy, legutóbb még azt állítottam magamról, hogy nem vagyok anti-madridista, hát ez is megváltozott. Hiszen hiába a szónoklás, a pályán a real a tisztelet legapróbb morzsáját sem mutatja és ez nem fog változni amíg ezek és ilyen öntelt m*jmok alkotják az együttest. Persze eme tulajdonságuk miatt nem is alkot(hat)nak igazán egységes csapatot, de azért nagyon kíváncsi lennék hogy mit állítanak ott az utánpótlás elé a tanítók, mint követendő példa, mert a játékosok viselkedése egy "normális klubban" nem lenne megengedhető, sőt vállalható sem, követendő meg aztán végképp. Albiol vagy Arbeloa (nem tudom melyikük ez az én saram) az egyik legjobb példájuk. Még nem láttam tőle normális megmozdulást, szerelési kísérletet, mindig az embert nézi a labda helyett szerencsére ezt gyakran díjazzák pirosakkal, de rajta kívül már másokon is csak ezt a mentalitást látni náluk. Mit mondjak: SZÉP! =D>
A tizik mindkét oldalon jogosak voltak, vagy mindkettő az, vagy egyik sem. Viszont Alves (szerintem teljesen felesleges) becsúszásáért jönnie kellett volna a lapnak, ami nála a rothe karte-t jelentette volna, el is tűnt onnan gyorsan, végül Pique kapta, bár ő meg a lassítások alapján nem is mondott semmit, szerintem összekeverte a spori a játékosokat, tehát jól jöttünk ki belőle azért. Villa esete eléggé véleményes volt. Bár a labdát nem, a csatár lábát pedig el -érte a kapus így ebből a szempontból bünti, viszont már láttam ilyenért műesés címén sárgát, tehát a semmi itt is jó döntés. Meg aztán az, hogy 3 tizi döntsön egy Real-Barcán az nem lett volna méltó, még ilyen körülmények között sem.
A többi meccs valószínűleg jobb lesz (legalább is hajtósabb), nem ez volt az utolsó szó.
Továbbra is csak: HAJRÁ BARCA!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.17. 09:07:02

lehet, h nem kéne, h idegeljen, mert számítottam rá, de akkor is feldühít, h az a luzitán barom megint csak azt az egyetlen momentumot említette meg, h Dani nem kapott sárgát... inkább imába kéne foglalnia a bíró nevét, nemhogy még kritizálni... persze a kiállítást is megpróbálja úgy beállítani, h a Barca ellen ő eleve hátrányban indul, de arra nem gondol az idiótája, h abban a játékstílusban, amit ő erőltet simán benne van a kiállítás egy Barca-stílusú csapat ellen... (azt már eleve csak halkan jegyzem meg, h sztem elég keményen játszottak, Pepének voltak olyan bodycheck-jei, amiket azért le szoktak fújni, szóval engedékeny volt a spori...)
DE NEEEM, ő bírózik! ráadásul Villa esetén Casillas nem érte el a labdát, Dani viszont elérte...

maga a madridi csapat megérdemli a dicséretet, mert maximálisan végrehajtották az edzőjük utasításait, viszont én szégyellném magam, ha a csapatom így állna ki egy klasszikuson HAZAI pályán... ennél még Juande Ramos debütáló meccsén is támadóbban játszottak, pedig ott idegenben voltak! egyszerűen az én torkomon nem lehetne lenyomni ilyen ULTRADEFENZÍV játékot soha... áldom Laporta nevét, h nem hozta Barcelonába... "ilyen játékosokkal nem tudna beállni védekezni" nem egy fenét, addig gyakoroltatja a védekezést, míg el nem éri a kívánt szintet...

szerintetek nem lehetséges, h a madridi játék visszaesése mögött a kemény fizikális edzések állnak, amivel hónapok óta erre a meccsre készültek? mert a támadójátékuk kezdetben imponáló gólmennyiséget hozott, azóta viszont egyre inkább "murinnyóssá" váltak... szerintem!

még egyszer mondom: a madridi játékosok nagyon ügyesen bebizonyították, h képesek adaptálni ezt a játékstílust, azt hittem erre képtelenek, sajnos úgy gondoltam, h őket nem tudja "megtörni", Özil valószínűleg azért nem kezdett, mert ő még nem lett volna képes így védekezni mint Mariskáék...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.17. 08:58:46

Badi írta:most komolyan mindenki megvakult? miért olvasom mindenhol, hol alves nem érte el a labdát a tizi előtt?
2:33
16oson belül ha hátulról becsúszik az ember nem így kell szerelni, hogy ne fújják le. valóban hozzáért de lényegében marcelot nem tudta szerelni, a labdát kicsit előrébb pöckölte neki, de el tudta volna érni marcelo. most, hogy alves mennyire rúgta fel azon is lehetne vitázni, mindenesetre szerintem ilyet 10ből 9szer befújnak.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.17. 08:53:12

Nem ilyen meccsre számítottam, de maximálisan megvagyok elégedve ezzel a döntetlennel.
Mind a két csapat tartott egymástól. Mourinho jól kieszelte, hogy beállnak bekkelni és amint náluk van a labda nagyon gyorsan támadnak és mehet előröl. Özil és Adebayor beállításával teljesen megváltozott a Real támadójátéka jó értelemben.
Szerintem jó meccs volt. A Real tizenegyesét én nem adtam volna meg mert Alves alig ért hozzá Marcelohoz és látszott, hogy labdára ment.
Ez a meccs lehetett volna 2-2 vagy 3-2 a madridnak.
Biztos vagyok benne, hogy a kupadöntőn már más milyen lesz a 2 csapat játéka.

6 meccs van hátra a bajnokságból amiből 5 kötelező és szerintem meg is fogják nyerni őket.
Még nincs meg a bajnoki cím, de innen csak nem rontják el.
Forca Barca!
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2011.04.17. 08:31:10

most komolyan mindenki megvakult? miért olvasom mindenhol, hol alves nem érte el a labdát a tizi előtt?
2:33
socio66

2011.04.17. 08:22:44

hát,csalódott vagyok a tegnap este miatt.
reálisan nézve nagyszerű ez az eredmény,megtartottuk az előnyünket a bajnokságban,meccs előtt aláírtam volna,de..
a kiállítással olyan esélyt kaptunk,amit nem szabadott volna így eldobni.
látszott a madridon is hogy leültek,sebezhetővé váltak,mi meg gyakorlatilag megkönyörültünk rajtuk,aztán a végén még majdnem a győzelmet is odaadtuk.
nagyon-nagyon kevés volt amit mutattunk,ennyit szerintem még soha nem passzolgattunk hátul,minimális egyéni megmozdulások,semmi ritmusváltás.
értem én hogy van még három fontosabb meccs és nem teregetjük ki a kártyákat,meg nem hajtjuk szét magunkat,de annyira vártam volna a piros után hogy eldöntjük a meccset,így meg baromi nagy hiányérzetem van.
szerdán egy másik mentalitású csapatot akarok látni,olyat amilyen az utóbbi öt klasszikuson futott ki a pályára.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.17. 08:09:37

Rövid leszek. Örülök a döntetlennek, mert a csapat ebből az eredményből is láthatja, hogy sosem szabad biztosra menni. Az eredménynél csak a meccs volt jobb. Egyszerűen látni azt, hogy a madridiak 11 emberrel a saját térfelükre behúzódva próbálja megállítani a csapatot, ez a látvány, ez a tudat felemelő. Eddig féltem a madridtól a BL-elődöntőben, de látva a játékot (persze minden meccs más) egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy az oda-visszavágós rendszerben ne mi jussunk tovább. Ott a realnak előnyt kell szereznie majd a visszavágóra, és akkor nem lehet ennyire antifutballal, védekezve, a klub hagyományainál fényévekkel gyengébb játékkal játszani.
Domináltunk a Bernabeuban, ha győzni kellett volna a bajnoki címért, akkor nyertünk volna, de látszott, hogy nekünk az 1 pont is elég, csak ne sérüljön meg senki, és ne fáradjanak el nagyon.
Remek eredmény, még egyszer mondom a játékot nézni pedig még pozitívabb az egész 4-es hajtásról alkotott képem
Válasz küldése