Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.21. 01:14:44

Mihu írta:Azért nem bánnám ha néhányan észbe kapnának és...
Teljesen osztom a véleményed, Mihu testvér. Minden szavad kb az agyamból vetted ki. Egyszerűen Real megérdemelte a Kupát. Kész. Pont.
KépKép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 01:14:38

Mondjuk ne értem, mi az, amin meglepődünk. Ugyanaz megy: Harcos első félidő, amire nem is számítunk, majd kapcsolunk, de az ellen szívósan bekkel. Még a Gijon is ezt játszotta. De elég lesz egyetlen gólocska, h. kimozdítsuk ezt az elképzelést a helyéről. Már az odavágón verni kell őket, és nem lehet gond.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
IvánC
Madridista
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2008.12.10. 15:55:24
Tartózkodási hely: Brno, Osztrák-Magyar Birodalom

2011.04.21. 01:11:02

Viszont az első félidőben nektek se volt igazából túl nagy sanszotok
Nézd vissza a meccset.
miért kellene más játékot játszani?
Senki sem mondta, hogy mást kell játszani. Csak amikor a klaszikus játékrendszer nem működik, akkor tudni kell váltan meccs közben is.
Mi sem a 4-2-3-1-el játszottuk végig a szezont, voltak olyan meccsek ahol az utolsó húsz percben 3, esetenként két védővel játszottunk, mert szükség volt rá. 20-30 percekre. Ettől még 90 százalékban a szokásos felállás ment.
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.04.21. 01:07:47

IvánC írta:Inkább azon törd a fejed, hogy Guardiolat évek óta ugyanazzal verik meg és még nem tűnt fel neki.
Mihu írta:El kéne fogadni hogy a portugál k.csög jobb taktikát talált ki mint Guardiola, aki évek óta nem tud újat mutatni akkor, amikor egy csapat tökéletesen védekezik ellenünk.
azért az a marha sok meccs két év alatt, az kábé kettő, vagy három. mármint, ami tétmeccs és kikapott (nem győzött) a barca!
mit kellene kitalálni? miért kellene más játékot játszani? a barca csak egy játékot tud , de azt tökéletesen, ahogy a barcat is csak egyféle játékkal lehet megverni.
szerintem nem nagyon lehet kitalálni erre semmit. de talán nem is kell. akarni kell győzni, ahogy az első évben akartak és ahogy most akart a madrid.
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2011.04.21. 01:06:39

IvánC írta: Gratulálok ha csak ennyi a szinvonal.
Az első félidő egyértelműen a miénk, a második a tiétek és a hosszabitás meg egy hajszállal a miénk. Tipikus egygólos meccs volt, mi lőttük, nyertünk. Ennyi. Igazából a rövid padra fáztatok rá, ilyen meccseken ez kijön.

A BL-ben csak azt sajnálom, hogy nem a döntőben találkozunk.
Az első félidő mindenképp a tiétek, második meg mindenképp a miénk. Viszont az első félidőben nektek se volt igazából túl nagy sanszotok, mi meg körbe lőttük a kaput a másodikban. Casillas védett két óriásit (nála amúgy egyértelműen a meccs embere), ezen kívül kontrázgattatok, de kb. csak kerestétek a labdát. A támadószekciónk befuccsolt, ti meg vért izzadva kivédekeztetek mindent.
Ha az első félidőt folytatjátok, akkor azt mondom, hogy elképesztő, gyönyörű játékkal, megérdemelten nyertétek a kupát.
Viszont inkább mi vesztettük el, mintsem ti nyertétek volna meg.
Arbeloa ámokfutása meg... szégyen...
Avatar
rrobbiefcb
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010.12.04. 19:27:34

2011.04.21. 01:05:53

Szerintem semmi gond nincs! Egyszerűen elfáradtak, fejben. A Barca lenyomott egy komplett VB-t, rövid a kispad, sok a sérült.
Már a szombati meccsen érezni lehetett, hogy nagyon megviselte őket, hogy a madrid egyszercsak kiegyenlített egy ajándék 11-esből... Lássuk be, Jo5é pszichikai hadviselése jól működik. Félnek tőle, főleg a játékvezetők. Sima, tiszta szituációkat nem mernek befújni miatta. Úgy látszik, nem mernek belenyúlni a meccsekbe. Ma is ez volt...
A madridról meg mindenki tudta, hogy gyorsak, jól kontráznak, oszt' ennyi. Ma bejött nekik némi rásegítéssel.

Évekkel ezelőtt, sem zuhantam meg, amikor nem Mi nyertük a kupát, most sem fogok. Szép lett volna triplázni megint, de hát ez van. ;)
A margitnál meg baromira örülnek, hogy egy inter "szintű" játékkal van keresnivalójuk. És ez egyben a mai foci szégyene! Meg nem adott gólok, 11-esek, sárga és piros lapok. Kéne már a ligának valamit kezdeni a játékvezetéssel, mert lássuk be, a foci színvonala messze e fölött áll...
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 01:03:35

Én nem éreztem úgy, hogy a Madrid megérdemelte volna a győzelmet. Azt sem éreztem, hogy a Barca megérdemelte. Az első félidő a Reálé, a második a miénk volt, annyi különbséggel, hogy a stílusból fakadó különbségek miatt a mi fölényünk sokkal látványosabb volt, szebb jeleneteket produkált, mint a Madridé. Most a Reál lőtt gólt, legközelebb talán nem ők fognak és akkor támadni is kell majd, nem csak kontrázni.

Mindegy, nincs mit tenni ezzel, meg kell próbálnom elfogadható fejet ( :| ) vágni és gratulálni az idény első kupátokhoz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.21. 01:03:09

Na ebből nekem erre az éjjelre elég. Ha valami rosszat írtam, bocsi. Jó éjszakát mindenkinek.
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
Zsolt567
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.12.17. 03:26:01

2011.04.21. 01:01:49

Fernando írta:Grat az Inte... ő Madridnak. Tavaly ugyanezt csinálta Mourinho, öli a játékot 1-1 csöves kontra. Ismét nyert az antifoci.
Egyetértek! Nem csodálom, hogy di Stefano is kiakadt a múltkor, ugyanazt a focit láttuk. Általában ezt nagyon kevés csapat tudja megcsinálni ellenünk, a második félidőben ők is majdnem rá....tak. Örüljenek csak, a bajnokság úgyis a miénk. A BL-ben is ez lesz, de ha úgy játszunk majd, mint a második félidőben, akkor nem lesz gond. Megérdemelték a kupát, elvégre egy rakás pénzt költöttek rá, hogy meglegyen.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2011.04.21. 01:01:25

nagy taktikai csata volt, az első félidő őedig messze nem volt azaz antifoci amit sokan látnak bele és ami szombaton volt. a 2. félidöt nem értem miért kellett igy lehozni, 20 méterrel hátrébb húzódott mindenki. a madrid kihasználta 1 lehetőségét, a barca nem. azért tegyük hozzá hogy egy kezemen meg tudnám számolni a barca helyzeteket is. a bíró a szabálytalanságokat és lapokat rendre elnézegette mindkét oldalra.
én mindenesetre örülök egy ilyen "alamizsna" kupának is, mert ezt a barca ellen szerezték, és végre hosszu idő után valami. van fegyelem és csapat. erre lehet épitkezni
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.04.21. 00:57:41

Azért nem bánnám ha néhányan észbe kapnának és végre leszállnának a gránátvörös-kék lóról....azok akik azt mondják hogy kiscsapat módjára védekezett a Real, az melyik meccset nézte? Merthogy nem azt ami április 20.-án volt fél10-től, az biztos. Valahogy én nem láttam kiscsapat módjára védekezni a Real-t. Volt egy csomó kapuralövésük, egy csomó veszélyes támadásuk, egy kapufájuk, és rúgtak egy gólt. Ezen túl az első félidőben úgy ugráltunk ahogy ők fütyültek. Fogalmunk nem volt néha hogy hol van a labda, és csak a hatalmas szerencsének köszönhettük, hogy nem vezettek már 1 vagy 2-0-ra a szünetben. Nemtudom ki látott Barca helyzetet az 1. félidőben. Én biztos hogy nem...A második félidőben igaz hogy mi domináltunk, de ott is voltak helyzeteik, és csak Pinto mentett meg minket attól, hogy ne kelljen már 90 perc után leballagni a pályáról...

Nemtudom feltűnt-e ezeknek az embereknek, hogy a meccs nagy részében a saját térfelünkön, és a felezőtől max 10 méterre passzolgattunk. Fogalmunk nem volt arról, hogy mit is kellene kezdeni a labdával. Mégis megkérdezném ezektől az emberektől hogy szerintük mi a foci lényege? Mert szerintem az, hogy amikor az egyik csapatnál van a labda, akkor a másik megpróbálja megakadályozni, hogy minél közelebb kerüljenek a kapujukhoz, és ne tudjanak csapattárshoz passzolni. Mit kellett volna csinálnia a Real-nak? Össze vissza szaladgálni a pályán, lesz.rni a védekezést, gyertek öcsém passzolgassatok ahogy akartok, majd lesz belőle valami? A játékstílusunk arra épül hogy sokat birtokoljuk a labdát. Akkor ennyi erővel minden csapat féreg módjára védekezik ellenünk? Mert hát általában 65-35 a labdabirtoklás a javunkra, meg még ennél is több. Az a gusztustalan védekezés amit a Chelsea mutatott be, meg az Inter. Nem ez amit ma a Real.

Komolyan mondom pár embernél elég nagy a mellény és picit fogalomzavarban van azzal kapcsolatban hogy a focit hogy játszák...

Igen, engem is rohadtul idegesít, hogy a hosszabbításban a 2 helyzetükből egyet berúgtak. Viszont azt se felejtsük el hogy nekünk még 2 helyzetünk se volt emberek...akkor mi a francról beszélünk?

Kegyetlen gyengék voltunk...jah persze. És esetleg ezt olyan oldalról miért nem lehet megközelíteni, hogy a Real megölt minket a szoros emberfogásával, a lehetséges passzsávok lezárásával meg a területek tökéletes leszűkítésével? Igen...a második félidőben sok helyzetünk volt, a Real-nak meg kevesebb. Nehogy már arra verjük a mellünket hogy egy kupadöntőn 30 percet fociztunk a 120-ból...

El kéne fogadni hogy a portugál k.csög jobb taktikát talált ki mint Guardiola, aki évek óta nem tud újat mutatni akkor, amikor egy csapat tökéletesen védekezik ellenünk. De persze értem én hogy könnyebb azt mondani hogy mi voltunk a gyengék, a Real meg mint egy kiscsapat védekezett, mint azt mondani, hogy igen, ma a Madrid 120 perc alatt jobb volt mint mi....
Avatar
IvánC
Madridista
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2008.12.10. 15:55:24
Tartózkodási hely: Brno, Osztrák-Magyar Birodalom

2011.04.21. 00:57:30

raulmadrid írta:Gusztustalan .....stbstb
Te is megszűnhetnél.
a lényeg, ha a görögök 20 évre visszavetették a fotballt akkor a reál most mennyire???
Azért fel ne vágd az ereidet, a hasonlatod egy nagy hülyeség, mert a görög csapat egész játékrendszere erre épült, mi meg jó ha évente 2-3 ilyen meccset játszunk, mivel ilyen meccsekre hiányzik még egy minőségi box-to-box középpályás a csapatból. Inkább azon törd a fejed, hogy Guardiolat évek óta ugyanazzal verik meg és még nem tűnt fel neki.
"ezt a Barcelonat csak saját maga verheti meg"
Aha :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára IvánC 2011.04.21. 01:02:23-kor.
Kép
vd17
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2006.08.08. 15:40:24
Tartózkodási hely: Ózd

2011.04.21. 00:57:11

Gratulálok a Real Madridnak!
Az egész madrid családra ráfért már ez a siker.

Szerintem az első félidőben jobbak voltak,a másodikban nem.
De ezzel semmi újat nem mondtam.

Valahogy azt éreztem Casillas bravúrjainál,hogy ez bizony meg fogja tartani a lelket a csapatában,el is szóltam magam,sajnos...
A Real kiváló meccset hozott le szerintem a képességeiből,mindent megmutatott!

De egyben biztos vagyok:még akkor is,ha lassan itt lesz az ideje egy korszakváltásnak Katalóniában,még van,kell,hogy legyen,egy utolsó,nagyon komoly dobás.Van még két meccs...
"Ha olyan játékosokkal találkoznék szembe a pályán,mint a Barcelona játékosai,valószínűleg én is forognék,mint a tojógalamb..."-Nyilasi Tibor

Gránátvörös-kék,egy darab a lelkemből...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.21. 00:57:02

raulmadrid írta:Gusztustalan egy bagázs vagytok.Lehet itt majmozni Mourinhot,de ez a pep fiú sehol nincs mellette SEHOL.
Savanyú a szőlő,de egyszerűen élvezem olvasni az egyre banálisabb kifogásokat amit a sok szaros divatdrukker ír :lol:
És nem is csoda,hogy fáj a vereség,mert a barca "szurkolók" semmiházni nyomorultak mind,mert a nagy arc nagyot is koppan ugyebár.
KÖSZÖNÖM ISTENEM,HOGY NEM VAGYOK bARCás.
VAMOS MADRID
Priceless! :D
Nem baj fiam, vagy kinövöd, vagy ilyen hülye maradsz anélkül, hogy szembesülnél vele. :)
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2011.04.21. 00:54:07

Eto'o-t sírom vissza... :evil:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.21. 00:51:58

rrobbiefcb írta:
raulmadrid írta:...
:D Köszönöm Istenem, hogy nem vagy Barcás!
=D>
KépKép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.04.21. 00:50:10

IvánC írta: Gratulálok ha csak ennyi a szinvonal.
Az első félidő egyértelműen a miénk, a második a tiétek és a hosszabitás meg egy hajszállal a miénk. Tipikus egygólos meccs volt, mi lőttük, nyertünk. Ennyi. Igazából a rövid padra fáztatok rá, ilyen meccseken ez kijön.

A BL-ben csak azt sajnálom, hogy nem a döntőben találkozunk.
biztos nagyképűen fog hangzani, de kicsit túlértékeled a saját csapatod képességét és tudását.
volt egy mondat pár éve egy szagértőtől, aki azt mondta:
"ezt a Barcelonat csak saját maga verheti meg"

szimplán csak ennyi történt ma.

szurkolóként én csak remélni tudom, h van még tartalék ebben a csapatban, de sajnos előbb-utóbb egy korszakos csapatnak is vége lesz..
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.21. 00:48:37

Én most nem a rágalmazásokra, stb.re akarok írni, csak kimondottan Andris véleménye érdekel, egyetlen játékosról.




Marcelo :D :twisted:
Valami hatalmasat játszott ma a brazil védekezésben(és amikor nem ért vissza, akkor a meccs (szerintem) legjobbja Di Maria mesterien helyettesítette védekezésben), ha ezt most se láttad, akkor nem tudom milyen meccset láthattál. :roll:
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.21. 00:48:25

Di María amúgy mekkorát játszott?Nagyon odatette magát.Nálam a meccs embere.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.04.21. 00:48:08

Szeretem látni az ekkora arcokat, kíváncsi vagyok novemberben mi volt akkor. Valaki segítsen?!
Football, bloody hell. /SAF/
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2011.04.21. 00:47:46

emlékszem mikor a görögök az antifocival megnyerték az eb-t josé sírt hogy ez 20 évre visszaveti a footballt. aztán a múlt héten az nso-n megjelent hogy ő találta ki a here tudja milyen stílust aminek a lényege hogy védekezz, rúgd előre fuss utána! szerintem ezt az olaszok már rég felfedezték, ez a catenaccio, de lehet hogy tévedek!

a lényeg, ha a görögök 20 évre visszavetették a fotballt akkor a reál most mennyire????
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
IvánC
Madridista
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2008.12.10. 15:55:24
Tartózkodási hely: Brno, Osztrák-Magyar Birodalom

2011.04.21. 00:44:49

Ha Mourinho lenne a Barcelona edzője, akkor elmondaná, hogy ő látott egy meg nem adott szabályos gólt, egy meg nem adott tizenegyest, és még két kiállítást
Jobbak voltak amúgy, volt ezen a meccsen egy klasszis DM, Arbeola, Pepe, Marcelo
Mindannyian világklasszis mezráncigáló bokarugdosók
Gratulálok ha csak ennyi a szinvonal.
Az első félidő egyértelműen a miénk, a második a tiétek és a hosszabitás meg egy hajszállal a miénk. Tipikus egygólos meccs volt, mi lőttük, nyertünk. Ennyi. Igazából a rövid padra fáztatok rá, ilyen meccseken ez kijön.

A BL-ben csak azt sajnálom, hogy nem a döntőben találkozunk.
Kép
dreamY_Y
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.24. 17:52:31

2011.04.21. 00:44:40

Rivaldo11 írta:Előzetesen is úgy gondoltam, h. itt van sansza a madridnak, és be is jött. Ahhoz, h. továbbmenjenek a BL-ben, valami olyat kellene rápakolniuk az eddigiekre, ami aztán végképp nincs bennük már, és ez ma látszott is. Nekik ez a max, erre lehet számítani.
Továbbmegyünk. 8)
Egyetértek annyiban, hogy nagyobb esélyetek van a továbbjutásra. Ha BL döntőt játszana a Real illetve a Barca akkor azt mondom, hogy Real győzelem, de itt 2 meccs van, ezért is adok Nektek több esélyt. Egyébként, Pepnek meg kell erőltetnie magát, vagy fel kell ráznia a csapatot, az első félidő siralmas volt. Egyébként ami nagy pluszt adhat Nektek, hogy most bizony nagy ..vendetta'' [ viccelek :)] forrhat a katalán fejekben.
Avatar
Rabbid
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.02.02. 16:29:21

2011.04.21. 00:43:28

Nem értelek titeket, min kell fennakadni. Zsüzé most összetákolt valami csapatot, amivel kibekkelték a meccset, és találtak egy gólt, mi meg képesek voltunk formán kívüli játékosokat végigjátszatni... Ők pedig most kaptak egy esélyt, hogy a szuperkupában kétszer jól elkalapáljuk őket, valamint a továbbiakban remélem, hogy azt a bizonyos formán kívüli játékost a fontosabb meccseken mellőzzük a keretből, amíg nem talál magára. De végszóban gratulálok a Madridnak, habár Fairplay díjat biztos nem kapnak egy meccsükért sem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.21. 00:42:55

Ilúvatar írta:Gratulálok a Realnak :!:

Első félidő teljesen a tiétek volt, kerestünk a labdát.
Második félidő már a miénk volt, volt egy lesgólunk (?) is.

A hosszabbításnál meg tudjátok mi volt...
az les volt. harcos meccs volt. ha eltekintünk a játék minőségétől,akkor talán mondhatjuk,mind2 csapat tett a győzelemért. a realnak összejött. azt játszották,amit kell. a bl-ben is ezt kell tenni és el kell hinniük,hogy meglehet. nálatok a motiváltság hiányát véltem felfedezni,illetve mostanra egyértelmű,hogy betömörülő csapat ellen mintha ötlettelen lenne a brigád. ilyen esetben nem illik a villa típusú támadó a gépezetbe,minimum 1 ibra,drogba kellene előre,aki felveszi a kesztyűt.
Válasz küldése