Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.18. 20:22:38

REMY írta:Az őszhöz.

- CR ellenetek oda- vissza betalált
- BL góllövőlistáját vezeti
- A bajnokságban sem lőtt kevés gólt, persze az más kérdés, hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni. De világszinten a a bajnokságban sem lőtt kevés gólt.

de lényegtelen vitázni erről, úgyis tudjuk, hogy ki kapja....
Az, h oda-vissza betalált, sztem rajtatok kívül senkit nem érdekel és nem is jegyzi. Ez csak nálatok extra, a világ szemében meg kb egyet érnek azok a gólok is, mint bármelyik másik...

A BL gólok is egyet érnek, összességében még azzal együtt is alaposan alul marad Leo-val szemben.

Messi a kicsiket ki tudta tömni :lol: Kb mindenkinek, aki szembe jött, ütött kettőt. CR kit tömött ki? Világszinten valóban nem lőtt keveset, de Messi szinten... :P

Tényleg elég gyerek dolog, h minden apróságra így reagálsz itt. Asszem elég következetesen foglaltam össze, ha nem tetszik, hát nem, de az ilyen "érvekkel" nem nagyon lehet érdemben mit kezdeni.
Vagy várjál, de: Messi meg lőtt egy BL meccsen 5 gólt 8) Hú, most aztán mennyit változott az összkép, mi? :D

Nem, még nem tudjuk. Viszont akármelyik is kapja, NEM LESZ ÉRDEMTELEN! Csak szerintetek, de azt meg megszoktuk, rmcf nevelésektől :D (Ami nem az összes madridistát foglalja magában, csak azokat, akiknek inge ;) )
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.12.18. 20:16:19

REMY írta:Az őszhöz.

1. - CR ellenetek oda- vissza betalált
2. - BL góllövőlistáját vezeti
3. - A bajnokságban sem lőtt kevés gólt, persze az más kérdés, hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni. De világszinten a a bajnokságban sem lőtt kevés gólt.

de lényegtelen vitázni erről, úgyis tudjuk, hogy ki kapja....
1. Messi nem?
2. Messi 1 góllal van lemaradva, és nem mellesleg címvédő
3. Ronaldot még Falcao is megelőzi. És milyen kicsikről beszélünk? Mármint milyen kicsiket? Az Atléticot, akinek Messi 2-t lőtt, Ronaldo egyet? Vagy a Realt, akinek 2-t lőtt, Ronaldo szintúgy. Vagy milyen kicsik?

De nézzük sorba: (jelenlegi x. helyezett - Messi góljainak a száma - Ronaldo góljainak a száma)
01. - 0 - 2
02. - 2 - 1
03. - 2 - 0
04. - nj. - nj.
05. - 2 - 0
06. - 2 - 1
07. - 2 - 0
08. - nj. - 0
09. - 2 - nj.
10. - 2 - 1
11. - 0 - 0
12. - 2 - 0
13. - 0 - 0
14. - 2 - 0
15. - 0 - 1
16. - 2 - nj.
17. - 0 - 2
18. - 2 - 2
19. - nj. 1
20. - 3 - 3

Ezek alpján Messi a kiesők ellen 5 gólt lőtt, a góljainak 20%-t, Ronaldo 6-t, góljainak a 42%-t, az utolsó 10 csapatnak Messi 11 gólt lőtt, a góljainak a 44%-t, Ronaldo 9-t, a góljainak a 64%-t. Az első 10-nek Messi 14 gólt lőtt, góljainak az 56%-t, Ronaldo 5-t, góljainak a 36%-t. "Európai csapatoknak" Messi 8 gólt lőtt, góljainak a 32%-a, Ronaldo 4 gól, 28%. BL-es csapatnak Messi 4 gólt lőtt, ez 16%-a a góljainak, Ronaldo 3 gól, 21%. Azaz, csak ebben a mutatóban jobb.

De nézzük azt a felvetést, miszerint a kis csapatokat megszórta Messi. Még egyszer: Messi a góljainak a 44%-t, Ronaldo a góljainak a 64%-t lőtte alsóházi csapatnak. Ki tömött ki kit?
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2012.12.18. 20:08:29

REMY írta:Az őszhöz.

- CR ellenetek oda- vissza betalált
- BL góllövőlistáját vezeti
- A bajnokságban sem lőtt kevés gólt, persze az más kérdés, hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni. De világszinten a a bajnokságban sem lőtt kevés gólt.

de lényegtelen vitázni erről, úgyis tudjuk, hogy ki kapja....
ezek aztán az érvek :-) A vége meg a sértődött hisztis kisfiú prototípusa....
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2012.12.18. 20:02:26

REMY írta:...hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni...
Most ennyit szeretnék kiemelni: Mi az, hogy kitömi?:) Akárhogy is nézem, ha gólt lő, akkor lő még1-et adott meccsen, és ennyi(2). Egyáltalán nem vettem azt észre, hogy a kiscsapatok ellen hajtaná be azt a bizonyos 90 gólt. Jó példa erre az Atlético M. elleni uccsó meccs is.(Többet nem hozok fel, mert rövid a memóriám, és nincs kedvem keresgélni.)

Nekem személy szerint a kitömés az 3+ gólt jelent egy meccsen, pláne úgy, ha időnként csinálja a játékos ezt, és nem egyfolytában.

Üdv: Szabi
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.12.18. 19:58:28

Én nem tudom...Tényleg nem vagyok benne biztos..
CR legnagyobb problémája a személyisége...nem tudja levetkőzni azt az arrogáns flegma ....kalap énjét ami egész karrierje során elkísérte eddig és ezután is elfogja...részemről nem lenne vele semmi bajom,ezen kívül el is ismerem hogy klasszis...de amit leművel azt gyűlölöm...mint ahogy az ilyen típusú embereket amúgy is általában.
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.18. 19:26:29

Az őszhöz.

- CR ellenetek oda- vissza betalált
- BL góllövőlistáját vezeti
- A bajnokságban sem lőtt kevés gólt, persze az más kérdés, hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni. De világszinten a a bajnokságban sem lőtt kevés gólt.

de lényegtelen vitázni erről, úgyis tudjuk, hogy ki kapja....
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.18. 19:17:37

Pontosan, a laszti a januártól decemberig legjobban teljesítő játékosnak jár. Eszerint mindenekelőtt maga a konkrét focistának a produkcióján van a hangsúly és csak másodsorban a csapattal elért sikerei. Már csak azért is, mert egy bajnoki vagy kupagyőzelem egészen más időintervallum eredménye (augusztus-május). Kivétel a világversenyek, amik ugye a nyarat érintik, azaz elméletileg teljes értéket képviselhetnek.

Éppen ebben a megfontolásban sztem vmivel talán Messi felé billen a mérleg nyelve, mert ő az egész évben hatalmasat teljesít, ami elsődleges. Nyert egy kupát, ami másodlagos és se az Olimpia, se az EB nem játszik. Azért még annyi, h a klubon kívül a válogatottal is idén már odatette magát, egyre inkább vezére a csapatnak. Plusz még egy kis szalmaszál, h az Aranycipő az övé, ami szintén más periódust érint, de félig az idei év eredménye és ez tisztán egyéni elismerés.

CR ugyan termeli a gólokat, de az ősz annyira már nem akar összejönni neki, ami azért visszaveti az összteljesítményét. Amit viszont megdobhat, h az EB-n szerepelhetett és voltak jó meccsei. Emellett másodlagosan két trófea került a vitrinbe. A válogatottal az éves teljesítménye nem túl kiugró sztem, egyénileg sem és csapatként sem. (Nem volt pocsék, de olyan kiugró sem, leszámítva néhány meccset, amiből kb másfél az EB-n volt, viszont ugyanitt a többin szürke.)

Ini pedig a csapat esze mind a klubban, mind a válogatottban. Egyéni címként az EB legjobbja sztem alaposan nyomhat az értékelésén, plusz ugye az Év játékosa cím. A klubbal nyert egy kupát, a válogatott vezéreként EB-t. Az egyéni teljesítménye ugyan kiváló volt az év során, viszont kevésbé van reflektorfényben, mivel Messi és CR volt a címlapok fő témája.

Ha ezeket mérlegre tesszük, akkor lényegében igen apró különbségek dönthetnek mindhármuk között és Ini sem a futottak még kategória talán.

Én úgy gondolom, h Messit nem lehet megelőzni, mert utolérhetetlen, amit idén csinál, ráadásul ezekben a pillanatokban is róla szól minden, joggal.
Ini és CR között meg kb pénzfeldobás dönt, annyira kiegyenlítődnek az erőviszonyok. Talán az EB miatt inkább Ini felé húzok, bár ebben is nyilván benne van a személyes szimpátiám.

De végül is lehet itt okoskodni meg matekozni, kiszámolni lehetetlen, mivel szavazatok fognak dönteni, amik minden érintett szubjektív megítélésére lesznek bízva.

Remélem azért a többség is úgy gondolja, h Leonak kell adni, mert játékosként ő volt a legjobb idén is.

Am a téma már kevésbé BARCA vs reál, így inkább az Aranylaszti topicban kéne folytatni.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.18. 18:34:11

Mikaos írta: Úgy érzem, elébe mehetek a döntnökök okainak (meg nekik is útmutatóul szolgál - ha eddig nem tudták volna):
Az Aranylabda az adott szezon legjobb játékosának jár.
Ezt nem én találtam ki, ez a hivatalos definíció.
nem! az aranylabda egy év legjobbjának jár,hiszen januártól januárig kell nézni a teljesítményeket. vagyis kéne,mert decemberben már ugye édesmind1 ki hogy játszik,mert ott a 3 döntős.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.18. 18:26:54

mess2009 írta:azon talán nem kellene meditálni, hogy az aranylabda egyéni, vagy csapat díj?!(lásd lejebb) mivel csapat még sohasem kapta. ennek a díjnak van egy szabály rendszere, aminek fontos eleme, hogy kik döntenek!! és milyen módon. ad.absz. az is természetes, hogy ott sem egységes, hanem többségi a döntés. nekünk marad, hogy egyetértünk , vagy nem. látszólag akadémikus amit mondok, de arra gondolok, hogy nem kell ennek a trófeának olyn kritériumokat lefedni amik nem tartoznak az elbírálás szabályai közé!! Cr. pl. biztosan veri Messit a 100m es síkfutásban, testmagasságban, az elhasznált zselé mennyiségben....stb. de ha az aranylabdát nem neki ítélik, akkor azt bizony bukta. mondhatnám, ez ilyen egyszerű.
az okokat majd (talán)megtudhatjuk a döntnököktől, vagy nem. akkor majd lehet találgatni.
Úgy érzem, elébe mehetek a döntnökök okainak (meg nekik is útmutatóul szolgál - ha eddig nem tudták volna):
Az Aranylabda az adott szezon legjobb játékosának jár.
Ezt nem én találtam ki, ez a hivatalos definíció.

Hogy a csapatok milyen sikereket érnek el, és hogy azoknak milyen jó játékosaik vannak...másodrangú témák. Nyilván, valamilyen befolyással bírnak, de a hangsúly a játékos teljesítményén van. Ezért írtam le, amit írtam: Messi volt a legjobb az idei szezonban is, ő nyújtotta a legjobb teljesítményt, és ezt "részleteztem".

1. Egyébként a csapatok megkapják a maguk elismeréseit díjak és pénz formájában is. Ha valamelyik csapat jól teljesít az EB-n, az megnyeri az EB-t, ugyanez igaz a bajnokságra, BL-re, akármire.
2. A nyertes csapatok játékosai meg birtokolják ezeket a címeket érmek formájában.
3. Ezen felül a játékosok is kapnak díjakat minden évben, lásd: EB legjobb játékosa, Aranycipő, egy-egy liga legjobb góllövője, stb.

Rengeteg díj van, amiből lehet válogatni...de az Aranylabda az idény legjobb játékosának jár.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.18. 16:06:41

Mikaos írta:
bence-barca írta:
Mikaos írta:Messi aranylabdáját CR-rel szemben mondjuk sokkal könnyebb megindokolni:...

Lássuk CR "érdemeit" Messi-hez képest:
...
CR azért szintén lőtt egy rakat gólt. Nyilván Messi többet, de ink Cé lőjön többet és nyerjünk mi bajnokságot. A csel az semmit nem ér, az felesleges. Meg ez a sokkal többet van játékban is inkább csak olyan indok, amit azért írsz, mert Messiről van szó, Cénél nem írnál ilyet, ha fordatva lenne a helyzet.
Akkor marad 2-2 indok és ebből CR-é szerintem impozánsabb. Oké, hihetetlen mennyiségű gól, de elvileg a megnyert kupáknak kéne számítani nagy részben, ill azoknak a tekintélyének...
Nem feltétlenül statisztikai oldalról szeretném megközelíteni, csak egyszerűen Messi látványosan többet csinál egy meccsen, mint CR. Ezért vettem bele a cseleket is, az assistokat, és azt, hogy irányítja is / alakítja is a csapatának játékát.
Messi nemcsak egy gólvágó, CR "csak" az. Szerintem ez egy lényeges különbség. De nemcsak CR-rel szemben.

Amióta Cannavaro megnyerte az Aranylabdát, én nem akarok még egyszer úgy tekinteni erre a címre, hogy a csapatteljesítménynek ekkora fontosságot tulajdonítok. Remélem más sem. Mert az nevetségessé teszi az egészet.

Az Aranylabda számomra egy játékos teljesítményét díjazza, olyat, aki valamely topligában kiváló teljesítményt nyújtott egész éven keresztül, lehetőleg több sorozatban is. És van egy kivételes tehetség a világon Messi személyében, aki nemcsak egyetlen dolgot csinál jól (pl. sok gólt lő VAGY sok gólpasszt ad VAGY stb...), hanem komplexen nézve is a legjobb (ha a kapus- és védőteljesítményeket nem számítom).
Tehát az egyik oldalon (Messi) egyéni teljesítmények, egyéni rekordok szerepelnek, amelyek (olykor látványosan is) felülmúlják pl. CR-t.
Aztán a másik oldalon (CR) egy összességében második / harmadik legjobb egyéni produkciót látunk, egyetlen igazi csapatsikerrel, és egy olyan EB-elődöntővel, amely tornán ő igazából csak 1-2 meccsen játszott jól.
azon talán nem kellene meditálni, hogy az aranylabda egyéni, vagy csapat díj?!(lásd lejebb) mivel csapat még sohasem kapta. ennek a díjnak van egy szabály rendszere, aminek fontos eleme, hogy kik döntenek!! és milyen módon. ad.absz. az is természetes, hogy ott sem egységes, hanem többségi a döntés. nekünk marad, hogy egyetértünk , vagy nem. látszólag akadémikus amit mondok, de arra gondolok, hogy nem kell ennek a trófeának olyn kritériumokat lefedni amik nem tartoznak az elbírálás szabályai közé!! Cr. pl. biztosan veri Messit a 100m es síkfutásban, testmagasságban, az elhasznált zselé mennyiségben....stb. de ha az aranylabdát nem neki ítélik, akkor azt bizony bukta. mondhatnám, ez ilyen egyszerű.
az okokat majd (talán)megtudhatjuk a döntnököktől, vagy nem. akkor majd lehet találgatni.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.18. 15:31:58

bence-barca írta:
Mikaos írta:Messi aranylabdáját CR-rel szemben mondjuk sokkal könnyebb megindokolni:...

Lássuk CR "érdemeit" Messi-hez képest:
...
CR azért szintén lőtt egy rakat gólt. Nyilván Messi többet, de ink Cé lőjön többet és nyerjünk mi bajnokságot. A csel az semmit nem ér, az felesleges. Meg ez a sokkal többet van játékban is inkább csak olyan indok, amit azért írsz, mert Messiről van szó, Cénél nem írnál ilyet, ha fordatva lenne a helyzet.
Akkor marad 2-2 indok és ebből CR-é szerintem impozánsabb. Oké, hihetetlen mennyiségű gól, de elvileg a megnyert kupáknak kéne számítani nagy részben, ill azoknak a tekintélyének...
Nem feltétlenül statisztikai oldalról szeretném megközelíteni, csak egyszerűen Messi látványosan többet csinál egy meccsen, mint CR. Ezért vettem bele a cseleket is, az assistokat, és azt, hogy irányítja is / alakítja is a csapatának játékát.
Messi nemcsak egy gólvágó, CR "csak" az. Szerintem ez egy lényeges különbség. De nemcsak CR-rel szemben.

Amióta Cannavaro megnyerte az Aranylabdát, én nem akarok még egyszer úgy tekinteni erre a címre, hogy a csapatteljesítménynek ekkora fontosságot tulajdonítok. Remélem más sem. Mert az nevetségessé teszi az egészet.

Az Aranylabda számomra egy játékos teljesítményét díjazza, olyat, aki valamely topligában kiváló teljesítményt nyújtott egész éven keresztül, lehetőleg több sorozatban is. És van egy kivételes tehetség a világon Messi személyében, aki nemcsak egyetlen dolgot csinál jól (pl. sok gólt lő VAGY sok gólpasszt ad VAGY stb...), hanem komplexen nézve is a legjobb (ha a kapus- és védőteljesítményeket nem számítom).
Tehát az egyik oldalon (Messi) egyéni teljesítmények, egyéni rekordok szerepelnek, amelyek (olykor látványosan is) felülmúlják pl. CR-t.
Aztán a másik oldalon (CR) egy összességében második / harmadik legjobb egyéni produkciót látunk, egyetlen igazi csapatsikerrel, és egy olyan EB-elődöntővel, amely tornán ő igazából csak 1-2 meccsen játszott jól.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.18. 13:19:41

visca el barca írta:hihetetlen h (foleg a madridisták) mit össze nem tudtok túrázni ezen az aranylabdán. amig el nem kezdődött az idei cécő, kb azt sem tudtam melyik hányat nyert eddig, annyira nem érdekel.
szarok én az aranylabdára,elvégre nem én nyerem és ha nincs közöm hozzá,akkor nem érdekel. messi jó őszt produkált,ha nem így lett volna(engem meg foglalkoztatna a kérdés),akkor biztos cibálnám a herémet mérgembe,de így szerintem annyira megérdemli,mint cr. hogy melyik jobban,arról majd a rangos pogo-pogoi kapitány dönt,aki arra szavaz,akit először meglát az újságban
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2012.12.18. 13:12:50

Nehéz kérdés az aranylabda de azért el lehet dönteni. Azt kellene eldönteni, hogy az egyéni vagy a csapateredmények legyenek elsődlegesek.
Ha a csapateredmény számít, akkor itt a legnagyobb súlyú címnek klubszinten a Bajnokok ligájának, válogatott szinten pedig a kontinensviadaloknak illetve a világbajnokságnak, esetleg konföderációs kupának kell lennie Ez után jöhet a bajnokság, ahol nyilvánvalóan különbséget kell tenni egy angol,spanyol vagy pl. albán bajnoki cím között. A következő "szint" a nemzeti kupagyőzelem és a lista legalján a találhatóak a szuperkupák, világkupa.
Ha ebből a szempontból nézzük a dolgot, akkor Iniesta a nyerő, hiszen a spanyol kupa mellett a spanyol válogatottal EB-t nyert. Ronaldo van hozzá közelebb a Spanyol bajnoki címmel és a szuperkupával, a listán pedig a sima kupagyőztes Messi a harmadik.
Ha viszont a döntő súlyt az egyéni címekre helyezik, akkor Messi az első: spanyol gólkirály gólrekorddal (50), aranycipős, egy szezonban szerzett legtöbb gól (73), BL gólkirály gólrekord beállítással (14), illetve nem kevéssel vezeti (24/25) az idei góllövő listát a bajnokságban a rekordokat döntögető Barcelona legjobb gólvadászaként. Ezzel szemben Ronaldo EB-n szerzett legtöbb gólja (3) nem túl sok, főként, hogy a hivatalos gólkirály nem ő lett, hanem Torres. Iniesta érdemei: az EB legjobb játékosa cím, UEFA legjobb játékosa 2011/2012-ben. Eszerint az értékelés szerint Messinek járna a cím.
Azt gondolom, hogy ezek alapján Ronaldo érdemelné meg a 3 játékos közül a legkevésbé a címet.
Én igazándiból idén Casillas-nak adtam volna a díjat, mert ő válogatott szinten és klubszinten is vezér volt a címek megszerzését tekintve. Kicsit talán a védelmek minősége miatt szorult háttérbe a teljesítménye, illetve azért, mert ez statisztikailag kevésbé mérhető, mint a gólok száma vagy a címek száma. (Barcelona szurkolóként persze örülök neki, hogy nagy eséllyel hozzánk kerülhet az aranylabda idén is.)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.18. 13:12:04

visca el barca írta:hihetetlen h (foleg a madridisták) mit össze nem tudtok túrázni ezen az aranylabdán. amig el nem kezdődött az idei cécő, kb azt sem tudtam melyik hányat nyert eddig, annyira nem érdekel.

komolyan ennyire fontos? :roll: komolyan mondom nyerje ronaldo, aztán a bl döntőben üssük ki őket 7-0-ra :D aláírnátok? jaj istenkém de jó lenne a nagy jo5ét még egyszer, utoljára jól megalázni :lol:
Hát fordított helyzetben itt menne a rinya sokaknál. Nekünk könnyebb már Messinek köszönhetően. De tényleg már túlzásba tud menni.
Amúgy meg legyen így. De én már az 1-0-t is aláírnám a döntőben ellenük :mrgreen:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.18. 13:09:03

visca el barca írta:hihetetlen h (foleg a madridisták) mit össze nem tudtok túrázni ezen az aranylabdán.
Az még hagyján, hogy az aranylabdán, de hogy néhány Pelé-szinten nyilatkozó gyökér miket mond és hogy igazuk van-e :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.18. 13:06:34

hihetetlen h (foleg a madridisták) mit össze nem tudtok túrázni ezen az aranylabdán. amig el nem kezdődött az idei cécő, kb azt sem tudtam melyik hányat nyert eddig, annyira nem érdekel.

komolyan ennyire fontos? :roll: komolyan mondom nyerje ronaldo, aztán a bl döntőben üssük ki őket 7-0-ra :D aláírnátok? jaj istenkém de jó lenne a nagy jo5ét még egyszer, utoljára jól megalázni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.18. 13:06:20

Mikaos írta:Gullit nagy focista volt, de kifejthette volna bővebben is, hogy Cristiano miért érdemelne aranylabdát.

Messi aranylabdáját CR-rel szemben mondjuk sokkal könnyebb megindokolni:
- rekordmennyiségű gól
- több assist
- több sikeres csel (jóval több)
- sokkal többet van játékban, csapatának irányítója is egyben, nemcsak egy befejező ember

Lássuk CR "érdemeit" Messi-hez képest:
- csapattal EB-elődöntő
- csapattal bajnokság
Affene, itt ki is fulladt a dolog. Valahol megértem, hogy Gullit nem részletezte.
CR azért szintén lőtt egy rakat gólt. Nyilván Messi többet, de ink Cé lőjön többet és nyerjünk mi bajnokságot. A csel az semmit nem ér, az felesleges. Meg ez a sokkal többet van játékban is inkább csak olyan indok, amit azért írsz, mert Messiről van szó, Cénél nem írnál ilyet, ha fordatva lenne a helyzet.
Akkor marad 2-2 indok és ebből CR-é szerintem impozánsabb. Oké, hihetetlen mennyiségű gól, de elvileg a megnyert kupáknak kéne számítani nagy részben, ill azoknak a tekintélyének...
Btw, a góloknak amúgy is ki van találva az aranycipő...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence-barca 2012.12.18. 13:07:04-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.18. 12:35:45

Mikaos írta:Gullit nagy focista volt, de kifejthette volna bővebben is, hogy Cristiano miért érdemelne aranylabdát.

Messi aranylabdáját CR-rel szemben mondjuk sokkal könnyebb megindokolni:
- rekordmennyiségű gól
- több assist
- több sikeres csel (jóval több)
- sokkal többet van játékban, csapatának irányítója is egyben, nemcsak egy befejező ember

Lássuk CR "érdemeit" Messi-hez képest:
- csapattal EB-elődöntő
- csapattal bajnokság
Affene, itt ki is fulladt a dolog. Valahol megértem, hogy Gullit nem részletezte.
a több sikeres csel szerintem nem számít,mert nem nagyon jegyzi a fifa. cr-nek van valamiféle rekordja,miszerint az egyedüli a két csapat történelmében,aki x meccs óta mindig gólt lő a klasszikusokon. akármennyire is egyéni díj,a bajnoki helyezés és a bl 2. hely is vastagon benne van abban,hogy ÉN nem tudom elképzelni a cr aranylabdát nyer képet
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.18. 12:25:54

Gullit nagy focista volt, de kifejthette volna bővebben is, hogy Cristiano miért érdemelne aranylabdát.

Messi aranylabdáját CR-rel szemben mondjuk sokkal könnyebb megindokolni:
- rekordmennyiségű gól
- több assist
- több sikeres csel (jóval több)
- sokkal többet van játékban, csapatának irányítója is egyben, nemcsak egy befejező ember

Lássuk CR "érdemeit" Messi-hez képest:
- csapattal EB-elődöntő
- csapattal bajnokság
Affene, itt ki is fulladt a dolog. Valahol megértem, hogy Gullit nem részletezte.
socio66

2012.12.18. 12:18:02

ezt én sem igazán értem, egy ilyen díjátadón megjelenni megtiszteltetés, nehogy már valaki kijelentse, hogy nem jelenik meg, ha nem ő nyer. :)
nem mondom, hogy nem érdemelné meg ő is egyébként, de annyival még egyszer sem nőtt messi fölé, hogy durcás arccal kellene méltatlankodnia a második helye miatt, ahogy az ilyen nyilatkozatok is értelmetlenek.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.12.18. 12:17:16

REMY írta:
Boixos írta:kellene vmi saját díjat kreálnia a rűdnek, ahol ő dönti el, h merre hány méter. akkor odaadhatná a portugálnak, mondjuk a "ki ült legtöbbször az első sorban" kategóriában. biztos mindenki hülye, csak ő látja tisztán a dolgokat.
nem akarok belemenni, de fordított esetben meg Csak ti látjátok tisztán a dolgokat és mindenki más hülye.... ez egy végtelen vita...
ebbe tényleg nem érdemes belemenni,mivel nem az fcb szurkolótábora és pláne nem az eurobarca.hu dönt ezekben a kérdésekben.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.18. 12:14:44

Boixos írta:kellene vmi saját díjat kreálnia a rűdnek, ahol ő dönti el, h merre hány méter. akkor odaadhatná a portugálnak, mondjuk a "ki ült legtöbbször az első sorban" kategóriában. biztos mindenki hülye, csak ő látja tisztán a dolgokat.
nem akarok belemenni, de fordított esetben meg Csak ti látjátok tisztán a dolgokat és mindenki más hülye.... ez egy végtelen vita...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.12.18. 12:13:04

kellene vmi saját díjat kreálnia a rűdnek, ahol ő dönti el, h merre hány méter. akkor odaadhatná a portugálnak, mondjuk a "ki ült legtöbbször az első sorban" kategóriában. biztos mindenki hülye, csak ő látja tisztán a dolgokat.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.18. 12:12:38

Deus írta:Meeeeert hogy? :lol:
Már megmondták nem?! Ő nyert bajnokságot és szuperkupát :D Ja meg azért, mert Gullit is megmondta, és ha ő azt mondja akkor gondolom az úgyis van! :lol:
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.12.18. 12:03:10

ab1daL írta:„Jobban megérdemli, mint Messi...
Meeeeert hogy? :lol:

ab1daL írta:...és nem szolgált rá arra, hogy a FIFA, valamint a szervezők megalázzák azzal, hogy élőben kelljen végignéznie azt, ahogy Messi elviszi előle a díjat.”
Kép
KépKép
Válasz küldése