Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.12.23. 00:16:31

REMY írta:
sopisz írta:Valaki megtudná mondani mennyi volt eddig a legnagyobb külömbségű bajnokság nyerés? mind két részről.
én annyit tudok, hogy 2007-ben a Real 18 ponttal verte a Barcát :D
Én meg annyit tudok, hogy 2007-ben pontegyenlőséggel végzett a két csapat, a Barcának +45-ös, a Realnak +22-es gólkülönbsége volt, s végül a clásicókon elért jobb egymás elleninek köszönhetően a Real lett a bajnok. :)

Amire Te gondolsz, az 2008. :wink: Bár a lényegen nem változtat.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.23. 00:11:06

sopisz írta:Valaki megtudná mondani mennyi volt eddig a legnagyobb külömbségű bajnokság nyerés? mind két részről.
én annyit tudok, hogy 2007-ben a Real 18 ponttal verte a Barcát :D úgyhogy a kárörvendés még elmaradhat ;)

és kétlem, hogy botlás nélkül lehoznátok az egész szezont. a végére szerintem 10 pont különbség lesz. Ami sok, de a pályán nyújtott teljesítmény alapján bőven van ennyi a két csapat között.
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.12.23. 00:03:13

Valaki megtudná mondani mennyi volt eddig a legnagyobb külömbségű bajnokság nyerés? mind két részről.
"Absque pugna non est victoria"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.12.22. 23:29:44

Nagyon sok embert elvakított ez a korszakos Barca, lesznek itt még nagy meglepetések 10-15 év múlva, kíváncsi leszek ki lesz itt akkor mellettem. Évszázados problémaként van beállítva a Real harmadik helye és nézhetetlen játéka, mi az elmúlt 20 szezonból ötben ennél sokkal rosszabb helyen és otromba játékkal álltunk.

Az a hatalmas szerencsénk, h ilyen generáció nőtt össze, mert hasonlót sem találni a múltban, mindig az igazolások vitték a csapatot, Cruyff, Krankl, Simonsen, Schuster, Maradona, Stoichkov, Romário, Laudrup, Ronaldo, Rivaldo, R10. Most meg összejött. Eztán meg nem fog.

Hullámvölgyben van a Real, ennyi és semmi több, mi meg ne legyünk álszentek, vidáman tapsoljunk ennek és ne etessük egymást, h de kár, olyan jó lenne egy izgalmas bajnokság...még a végén elhiszem. Nem volt olyan rég, mikor mi is 10-12 vereséggel zártuk a bajnokságot, gondolom ezzel pár embert megleptem, de tényleg így volt, cserkész becsület szavamra. :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.22. 23:23:50

Ugye jól tudom, hogy Mou igen szép nagy kerek összeget kap ha kirúgják?
Szerintem már azt is tudja hova megy nyaralni belőle és már ki van nézve az áhított angliai kecó is :)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.22. 23:19:07

Vicces,hogy most Mourinho madridizmusát megkérdőjelezik (teszem hozzá helyesen), de emlékszem,hogy nem is régen, a city elleni ünneplésére beírta a 4betűs,hogy "mekkora szenvedély,mekkora madridita", és ugyanezek az emberek részben mint a bólogatóskutyák helyeselték,tapsolták,+1-ték a hozzászólást. :roll:

változik a világ.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.22. 23:15:30

Ez a legkeményebb. Hogy csak a Bl-re "koncentrálnak"... :lol: Hát persze...Ha murinnyó nem karja a bajnokságot, nem lesz meg, de ez egyben magyarázat is... :lol:
Kevesek a Bl-hez, de nagyon.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.22. 23:09:12

ÓÓÓÓ hát én csak most tudtam meg a nagy hírt.
:lol: :lol: :lol:
Real annyira csak a BL-re készül, hogy lassan nekünk sem marad más csak a nemzetközi porond.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.22. 23:08:00

lui1698 írta:
socio66 írta:az komoly, hogy a másik oldalon valaki copy-paste módszerrel leírta majdnem ugyanazt, mint én itt. :lol:
fő az önálló gondolat. :)
És tényleg, de azért daffy-éból is lopott ezt-azt. :lol:
írd már meg privátban,hogy "melyik" vót az
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2012.12.22. 23:05:18

Xavi001 írta:Sajnálom a Malagát, hihhetetlen jó csapat , a BL-ben lehet, hogy legyűrték volna a Portot.
Ezt nem értem mire írtad. A kizárásukra? Az arra vonatkozik, amikor legközelebb olyan helyen végeznek, hogy indulhatnának európai kupában, akkor nem indulhatnak majd... Idén attól még mehetnek tovább. Egyébként én azt sajnálom, hogy ha emiatt az olyan játékosok akik szeretnének BL-ben vagy EL-ben játszni, azok eligazolnak tőlük.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.22. 23:02:07

socio66 írta:az komoly, hogy a másik oldalon valaki copy-paste módszerrel leírta majdnem ugyanazt, mint én itt. :lol:
fő az önálló gondolat. :)
És tényleg, de azért daffy-éból is lopott ezt-azt. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.12.22. 23:01:06

robertfcb írta:
Jól tudod. Idén még ott vannak de ha márciusig nem perkálnák négy évet
kapnak. Sajna értük :/
Mármint a következő 4 éven belül, ha kvalifikálják magukat 1-szer, akkor eltiltva, de utána mehetnek.
Nem, négy szezonba nem szerepelhetnek. Közbe olvasom hogy nem is négy
év lesz csak kettő.Most már én se tudok kiigazodni rajtuk.Nem baj fizessenek
és akkor csak egy év lesz.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.22. 22:58:53

Sajnos a saját meccsünkről lekéstem, és csak az első fél óra után tudtam bekapcsolódni a meccsbe. Nem mondanám, hogy egy kifejezetten jó meccset láttam, mert nem volt olyan élvezhető. De végül azért csak nyertünk.

Gondoltam ha már így alakult, hogy egymás után játszunk, akkor a Madridi meccsbe is belenézek. (az első bő 30 percről itt is lemaradtam) Szurkoltam a Malagának, de nem azért, hogy 16 legyen közte. Azért szurkoltam, amiért szerintem a spanyol fővárosban még velem szurkoltak sok ezren. Reméltem, hogy egy nagyobb zakó után ez a patkány feláll, és elhúz innen amilyen messzire csak tud. :twisted:

Casillas… Szegény! Nem látok bele, hogy mik mennek a Madrid öltözőjében, de az embert őszintén tudom sajnálni. Megannyiszor mutatták a padon, nem győzött hova elbújni…

Ez, ami Mourinho érkezésével jött Madridba, nem méltó a Real Madridhoz. Zidane, Figo, Ronaldo, Carlos, Hierro, Raúl…. Nem szurkoltam Nekik, mert már akkor is a Barca volt a kedvencem, de maximális tisztelettel tudtam Róluk szólni, mert Ők tényleg galaktikusok voltak.

ELLENFELEK voltak, és nem ELLENSÉGEK.

Nos, most, hogy jött Mou, az galaktikusok által írt több éves dogmákat úgy vágta máglyára, hogy ehhez az egész madridi vezetőség asszisztált.

Ha most kárörvendő lennék, akkor azt mondom, hogy örülök annak, hogy a főváros fehér alakulatnál áll a bál. Örülök, mert úgy érzem most már Mou nem csak katalán szemüveggel nézve egy gyökér. Sikerült két év alatt magát saját játékosaival, saját szurkolóival megutáltatnia magát. Talán most már rájönnek páran arra, hogy a kevesebb néha több.
Más szemszögből viszont szomorú vagyok, mert ha Barca - Real meccset nézek, ott már sokkal többről van szó, mint fociról. Tudom, hogy ez évekkel ezelőtt is így volt, de Mou hozta magával az alattomosságot, amelyet arroganciával sikerült ötvözni, és ezt a mentalitást sikerült is adaptálni jó néhány – egyébként jó képességű – játékosba. Kár!

Úgy gondolom, hogy jókor jött ez a karácsonyi szünet, mert most az emberek talán mással lesznek elfoglalva, és így talán nem lesz akkora szrdobálás. De mégis szerintem az lenne a legtisztább ügy, ha elküldenék Mourinhot. ( veszett több is Mohácsnál) Szerintem ha ez így megy tovább, akkor ezt a madridisták torkán már nem lehet lenyomni. És az elégtétel csak Mou feje lehet!

Ne feledjük, Barcelona – Real Madrid között több van, mint puszta rivalizálás. Ez presztízs, itt elvek vannak. Ez nem könnyen emészthető dolog.

A másik részben meg a világ körberöhögné Perezt a hatalmas húzásával, ha menesztenék Mourinhot.

Hát talán erre mondják, hogy nem mindegy, hogy a [auto_cenzúra] cerka melyik végén állsz.

Én pedig tartom magam ahhoz, hogy vissza kell hozni a régmúlt Classicók eszméjét, ami nem arról szólt, hogy ki-kinek tud jobban odarúgni, és ki kinek tudja kibökni a szemét, vagy hogy melyik csapat tud jobban szimulálni. Ehhez pedig elengedhetetlen Mourinho távozása. Remélem hamarosan be is következik.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2012.12.22. 22:58:37

Tetemes a Real hátránya, és bár sok van még hátra lehet, h már csak a BL-re fognak koncentrálni.
Részükről ez azért is gond, mert nekünk pedig van akkora előnyünk, h tavasszal akár mi is koncentrálhatunk a BL-re ha így folytatódik a bajnokság.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.22. 22:57:42

Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
socio66

2012.12.22. 22:57:12

az komoly, hogy a másik oldalon valaki copy-paste módszerrel leírta majdnem ugyanazt, mint én itt. :lol:
fő az önálló gondolat. :)
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2012.12.22. 22:56:16

Jól tudod. Idén még ott vannak de ha márciusig nem perkálnák négy évet
kapnak. Sajna értük :/
Mármint a következő 4 éven belül, ha kvalifikálják magukat 1-szer, akkor eltiltva, de utána mehetnek.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.12.22. 22:54:39

daffy és REMY!

Nem tudom, hogy Ti hogy látjátok, de nekem az a véleményem, hogy itt nem csak Mourinho a probléma. Szvsz a fejétől bűzlik a hal. Ha megnézzük, hogy mi történt Perez színre lépése óta, akkor azt látjuk, hogy a Real Madrid igazából megindult a lejtőn. Az igaz, hogy 2000 és 2002-ben nyertek egy-egy BL-t, de a húsnak is idő kell, amíg megrohad. Elkezdődtek a morális, és szervezeti gondok a Madridnál. Elküldte azt a két edzőt, akik 12 év alatt az egyetlenek voltak, akik megtalálták a hangot a játékosokkal, akik rendet tudtak tartani abban az öltözőben, ahol Zidane, Ronaldo, Figo, Raúl, R. Carlos, Beckham, Robinho volt jelen. 2002 óta, azaz 10 kemény éve a Madrid 3 bajnokságot tudott nyerni, miközben a Barcelona 5öt, és most úgy tűnik, hogy baromi közel van a hatodik. Plusz 0 BL, 6 vagy 7 éven keresztül kiesés a nyolcaddöntőben, szemben a 3 BL győzelemmel és 6 elődöntővel.

Úgyhogy szerintem itt nem oldódnának meg a problémák, ha Mourinho-t elküldenék. Perezt is el kellene zavarni. Az sem megoldás, hogy Perez elmegy, a Special 5 meg marad. Mert egy kevésbé karizmatikus elnökkel Jo5é mégtöbbet árthatna magának a Real Madrid intézményének.


Véleményem szerint teljesen új alapokra kell helyezni a Real Madridot. El kell kezdeni felépíteni egy struktúrát, mert az tisztán látszik, hogy azok a csapatok, akik csak összevásárolnak játékosokat, nincsenek saját hagyományaik, saját elképzelésük arról, hogy a klubnak milyen értékeket is kellene képviselni, pusztán egyszer-egyszer tudnak sikereket elérni. Gondolok itt a Chelsea-re, a City-re. Ha megnézzük az utóbbi 10 évben Európa legjobb csapatait, akkor azt látjuk, hogy mindegyiknél hagyományok, konkrét elképzelések vannak, építenek az utánpótlásra. Itt pedig most a Liverpoolra, a Juventusra, a Milan-ra, a MU-ra és természetesen a Barcelona-ra gondolok.


Lehet, hogy ha az én vízióm bekövetkezne, akkor 1-2, esetleg három szezonon keresztül nem lenne tényező a Madrid, de utána viszont, ha újra megtalálnák a saját arcukat, akkor felemelkedés következne. És ha a szurkolók látják ebben a három évben a folyamatos fejlődést, a saját nevelésű játékosok beépítését, akik megszakadnak a fehér mezért, akkor ők is türelmesebbek lennének. Simon Tibi mondta egyszer, hogy a szurkoló bármilyen vereséget megbocsájt, ha látta rajtad, hogy megszakadtál a pályán, ha mindent megtettél a mezért amit viseltél.
Kép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.12.22. 22:54:04

robertfcb írta:
Xavi001 írta:Sajnálom a Malagát, hihhetetlen jó csapat , a BL-ben lehet, hogy legyűrték volna a Portot.


U.I. Jó hideg van Madridban manapság. :/
Legyűrték volna? Hisz legyűrhetik, akár meg is nyerhetik az BL-t, csak a következő szezonban nem indulhatnak a kupában. Vagy rosszul tudom?
Jól tudod. Idén még ott vannak de ha márciusig nem perkálnák négy évet
kapnak. Sajna értük :/
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2012.12.22. 22:51:14

Xavi001 írta:Sajnálom a Malagát, hihhetetlen jó csapat , a BL-ben lehet, hogy legyűrték volna a Portot.


U.I. Jó hideg van Madridban manapság. :/
Legyűrték volna? Hisz legyűrhetik, akár meg is nyerhetik az BL-t, csak a következő szezonban nem indulhatnak a kupában. Vagy rosszul tudom?
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.22. 22:50:23

Ha nem lenne az a 40 millás lelépti díja,Perez papa a meccs után úgy picshán rúgta volna hogy a Stanford Bridgen ért volna földet.

Ez a nyilatkozat meg szerintem ferdítés...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.22. 22:47:17

En mi opinión Adán está mejor que Iker" - Mourinho

marca.com

Mondjuk az is igaz, hogy valaki írta odaát, hogy meg kell várni a teljes interjút, mert ez csak egy kiragadott részlet. Teszem hozzá ez jogos.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.12.22. 22:47:11

Mezner2 írta:
lui1698 írta:Közben isten földi nagykövete lenyilatkozta, hogy Adán jobb, mint Iker.
??? erről egy linket,be tudsz dobni?
Mourinho: "Adán está mejor que Casillas"

Összes spanyol sportlapon fent van. :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.22. 22:45:12

lui1698 írta:Közben isten földi nagykövete lenyilatkozta, hogy Adán jobb, mint Iker.
??? erről egy linket,be tudsz dobni?
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.12.22. 22:36:45

lui1698 írta:Közben isten földi nagykövete lenyilatkozta, hogy Adán jobb, mint Iker.
Valaki munkanélküli lesz! :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Válasz küldése