Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
14
74%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
21%
Csak a harmadik hely jön össze
1
5%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.02.26. 10:34:51

http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... be-2318265

Nekik Moisander, nekünk Guzmics... Biztos hogy mindkétszer megverjük őket? :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.23. 17:20:33

Jó nagy mákunk van szó se róla...
Hát gyerekek ha most se jön össze akkor soha, és ennek ellenére a 3. helyre várom magunkat.
Adott egy könnyű csoport, adott, hogy bővítették a résztvevő csapatok számát, és mákunkra nincsen Hollandiához hasonló domináns csapat a csoportba aki mindenkit oda vissza agyonver, így nagyon komoly körbeverésekre lehet számítani, akár mákkal is tovább lehet menni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.23. 14:07:28

Vakmacska írta:Hát, én nem álmodozok még esélyről sem.
Románok tuti oda-vissza vágni fognak minket, a finnek elég ki-ki meccsek lesznek, az Írek meg...
Tudjuk, hogy milyen küzdők, fizikailag végig bírni fogják a meccset, szóval szerintem tőlük is sanszos a zakó, és szerintem a görögök is előttünk járnak.

szerintem a végső sorrend ez lesz:
1.Románia
2. Görögország
3. Írország
4. Magyarország
Hogyne, meg még Feröer-szigetek is! :mrgreen:

Szerintem egyébként meglesz a második hely, a románok mögött.

De tényleg, most vagy soha... :roll:

Amúgy Észak-Írország és Írország között van különbség. :wink:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.23. 14:04:05

Nevetséges : 1. A világsztár edzőnk ki sem megy a sorsolásra, "mert nem foglalkozik az esélyekkel és inkább megnéz egy ligakupa meccset ." Uramatyám. Minden 2-3. kalapos csapatnak normális edzője van,csak nekünk van egy pinyőnk :roll: Bár megértem ,hogy senki se akart idejönni.
2. Hogy lehetünk mi 2. kalaposok ? :lol: :lol: Egy szinten lennénk a Belgákkal? : :lol: Alsó hangon minden 3. kalapos jobb nálunk,de az is kabaré ,hogy Izland 5. kalapba került :lol:
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.02.23. 14:03:11

visca el barca írta:
Vakmacska írta:az Írek meg...
... meg nem is a mi csoportunkban vannak..
Észak-Írország.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.23. 13:43:10

Vakmacska írta:az Írek meg...
... meg nem is a mi csoportunkban vannak..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.23. 13:33:45

Hát, én nem álmodozok még esélyről sem.
Románok tuti oda-vissza vágni fognak minket, a finnek elég ki-ki meccsek lesznek, az Írek meg...
Tudjuk, hogy milyen küzdők, fizikailag végig bírni fogják a meccset, szóval szerintem tőlük is sanszos a zakó, és szerintem a görögök is előttünk járnak.

szerintem a végső sorrend ez lesz:
1.Románia
2. Görögország
3. Írország
4. Magyarország
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.23. 13:25:08

Barcaman14 írta:Amivel esély nyílhat a kijutásunkra az egyértelműen az, hogy még csoport harmadikként is pótselejtezőt játszhatunk, amit viszont minimum teljesíteni kéne!
Így pedig pláne!Az első kalapból a legkönnyebb ellenfelet kaptuk. A 3. kalapból gyakorlatilag mindegy kit kaptunk volna, mert nálunk erősebb csapatok voltak csak. De ha kint akarunk lenni az EB-n akkor a szokásos alibi helyett, ezúttal oda kéne tenni magunkat a románok ellen.
A finn, feröeri, észak-ír hármas pedig papíron a verhető kategória. Papíron...

A szerencsére nem panaszkodhatunk, minimum a csoport harmadik helyét meg kell szereznünk, mert legközelebb ekkora sanszunk ki tudja mikor lesz. Nem fogtunk ki egyetlen elit csapatot sem, azaz, ha minden igaz ezúttal nem kell elviselnünk egy mészárlást a selejtezőcsoportban. Ez már haladás, a többi csak rajtunk múlik.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.24. 16:17:22

S.Agüero írta:Ha most nem jutunk ki, akkor soha. :roll:
Utóbbira voksolnék!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.24. 16:10:36

Ha most nem jutunk ki, akkor soha. :roll:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.24. 16:06:00

Nem akármilyen sanszot kínál az új lebonyolítás, élni kellene vele. Persze kerülhetünk olyan csoportba így is, amiből sansztalan a továbbjutás, de bizakodjunk.
Ha kijutunk, az alapvető problémák megmaradnak ugyan (elavult képzési rendszer, kevés focizni akaró gyerek, többségében hulladék, 20-25 évvel ezelőtti elvek szerint dolgozó utánpótlásedzők), de legalább láthatnánk világversenyen a válogatottat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.24. 15:44:10

http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... on-2310107" target="_blank

Az esélyeket most nem taglalnám egyenként, mert mi még Gibraltár ellen is képesek lehetünk borítani a papírformát. :roll: Röviden és tömören: Az elsőből nyilván nem, de még a harmadik kalapból sem tudnék olyan ellenfelet mondani, aki ellen nyugodtan léphetnénk pályára, úgyhogy igazából semmire nem mentünk azzal, hogy a második kalapba sorsoltak.

Amivel esély nyílhat a kijutásunkra az egyértelműen az, hogy még csoport harmadikként is pótselejtezőt játszhatunk, amit viszont minimum teljesíteni kéne!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.01.04. 00:38:39

Mindig így van ez. Mindig a csalódás a vége minden egyes selejtezősorozatnak, hiszen megint nem sikerült a kijutás. Mindig el van mondva, hogy mi a rossz, rosszak a magyar edzők, rosszak a magyar játékosok. Mindig megy a reménykedés, hogy végre egyszer lesz egy normális edzőnk, de nem lesz.
Pintér kinevezésekor kiakadt az egész ország, mondván át lettünk verve. Most pedig már többeknek tetszik amit csinál. Mi lesz itt, ha netán nyerünk 2 barátságos meccset? Ki lesz kiáltva Pintér egy nagyon frankó edzőnek, és megint a fél ország oda lesz, meg vissza, hogy most megcsináljuk! Aztán majd jönnek szépen a vereségek, és a vége megint egy sikertelen selejtezősorozat, és kapitányváltás lesz.

Szalai sorai sejlenek fel, szerencsére egyelőre még a sajtó nem kapta fel Pintért. De mondom, pár győzelem a haknimeccseken, és meg fog történni ez is, és újraindul a hitegetés.

Félreértés ne essék, nálam kevés nagyobb magyarfoci imádó van a fórumon, és tiszta szívből kívánom hogy legyünk ott a következő EB-n. És mivel ott már az eddigieknél több csapat szerepelhet, nagyobb rá az esély hogy mi is ott legyünk. De nekem nagyon hiteltelen most minden dolog a válogatott körül, totál elszállt a hitem az Egervári-korszak alatt. Ez mondjuk csak tetőzte az elődei kudarcait.

Pintértől semmi csodát nem várok, csak kicsit ésszerűbb játékos-válogatást(bár efelől már most vannak kétségeim, pl Verpecz Pista miatt), és azt hogy igenis üvöltsön és verjen ha kell. Sokkal többet nem fog hozzátenni, mert nem tud. A Győrnek sem tudott egy karakteres játékot adni, sőt, kifejezetten nem szép játékkal nyertek bajnokságot, aztán jött is a Maccabi és puff, sima kiütés. Évek óta nincs semmilyen stílusa válogatottunknak, és Pintérrel sem lesz. Ez pedig elég nagy baj, szerintem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
socio66

2014.01.03. 21:38:09

A közvélemény külföldi edzőt várt, nem is akármilyet, így Pintér kinevezése elsőre valóban furcsán hangzott, de párat aludva rá már egyáltalán nem biztos, hogy rossz döntés született.
A jelenlegi keret képességénél fogva alkalmatlan arra, hogy az évi pár találkozás során komoly taktikai elemeket sajátítson el, és azt eredményesen alkalmazza, képzeljük már el a helyzetet, ahogy egy Hiddink mondjuk Guzmicsnak, vagy Bödének magyaráz, ebből maximum a trollfoci profitálna. :D
Amit itt el lehet érni, az egy lelkes, harcos légkör a csapaton belül, legyen presztízs a csapatba kerülés, a légiósok örömmel jöjjenek haza, alkossanak olyan egységes, identitással rendelkező társaságot, akiknek minden címeres szereplés megtiszteltetés.
Ezt Pintér elérheti, hiszen karizmatikus egyéniség, nála nincs lazsálás, nincs mellébeszélés, csak kőkemény munka. Szakmailag nyilván nem mérhető egy elismert külföldi edzőhöz, de amire nekünk szükségünk van, azt megadhatja.
És igen, ez az összetartás is remek ötlet, pontosan ezzel a lelkesedéssel lehet ő több számunka, mint egy túlfizetett, nagyképű külföldi.
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.01.03. 20:06:26

Gery0704 írta:Nem örültem Pintérnek egyáltalán, de ez tetszik eddig. Nem lenne hülyeség ez az összetartósdi
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog" target="_blank ... it-2304971
Én sem örültem neki,(sőt mikor megláttam azt hittem csak poén... :D), de tetszik amit csinál. Ha már nincsenek kifejezett klasszisaink, akkor a csapategység lehet az, ami előrébb viheti a válogatottat.
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2014.01.03. 19:51:25

Nem örültem Pintérnek egyáltalán, de ez tetszik eddig. Nem lenne hülyeség ez az összetartósdi
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... it-2304971" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.19. 23:36:31

Ha jön teszem azt Hiddink, akkor meg az lenne a baj, hogy hú mennyit fizetünk, eredmény nincs stb. Eredmény így se úgyse lesz (reális kijutás), egyetértek az alapokkal kell elkezdeni, s én tartom tehetségre nem rosszabbak a magyar játékosok, mint bárki más a világon, egyszerűen nem tanulnak meg játszani. S itt nem a játékosságra gondolok, hanem a taktikai dolgokra. Pintér a nesze semmi fogd meg jól kategória, de az tény, legalább szenvedéllyel nem lesz gond, s szerintem jót is tehet, hogy nem lesznek bérelt helyek. Kijutás nem reális, hasonló eredmények, mint amit legutóbb elértünk már egy szint, s igen is meg kell becsülni. Ennyire vagyunk képesek, ebből a szempontból Szalainak igaza volt, nem lehet csodát várni, mert ez nem erről szól.
Kép
Kép
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.12.19. 19:35:34

Nem tudom miért sírnak sokan.Én úgy gondolom, hogy két esetben kell vagy lehet hozni sztár edzőt egy csapathoz legyen az válogatott vagy klub csapat. Az egyik eset, ha van egy olyan keret amiből egy gyengébb képességű vagy átlagos edző nem képes kihozni semmit, meghaladja a képességeit és látszik a csapaton, hogy többet tudna, ha egy szakmailag sokkal képzettebb, címeket már nyerő bizonyított edzője lenne.Ilyen pl. a Man City (ahol nem biztos, hogy Pellegrini az az ember aki oda kellene) Ez szerintem jelen esetben nem áll fent a Magyar válogatottnál, el kell fogadni, hogy gyenge, középszerű játékosaink vannak Európa és a Világ elitjétől fényévekre lemaradva.A másik, eset amikor tudja mindenki, hogy gyengék a játékosok, nem is feltétlen vannak kitűzve komoly célok, de PÉNZ VAN bőven és nem számít az a luxus, hogy egy sztár edző ücsörög a kispadon aki úgysem képes csodát tenni -mert ha a kacsa nem tud úszni akkor nem a víz a hülye ugyebár- de legalább világhírű a menedzser a padon és esetleg ragad rájuk valami. Ilyen pl. az a kínai csapat ahol Lippi most a szakvezető bár ők asszem megnyerték az ázsiai BL-t de hát na nem hiszem hogy Lippinek az olyan nagyon nagy szakmai kihívás lenne sem mint inkább, hogy jól teletömik a zsebét.De az Oroszoknál is van ilyen példa illetve az Araboknál is. Na de ez a helyzet mármint hogy van pénz bőven sem áll itt fent,legalábbis szerintem nem állhat fent, úgyhogy szerintem a célnak tökéletesen megfelelő embert választottak a padra,Ő is jól keres majd de azért szerintem jóval kevesebbet mint bármelyik felmerült külföldi aki szintén nem csinált volna többet és nem ért volna el többet ezzel a csapattal.Focizni megtanulni nem a válogatott összetartásán kell, ahogy futni tanulni, hajtani, megszakadni sem.
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.12.19. 18:10:16

A magyar focinak eddig kész a sírja,most azért idehozták még Pinyőt hogy még be is fedje jó vastagon főőddel'. =D> :roll: #-o
Abi & Tito
socio66

2013.12.19. 17:47:41

Én azért egy kicsit örülök hogy nem fizettünk agyon egy külföldi edzőt, főleg nem egy középszerűt, aki aztán semmivel nem adott volna többet a csapatnak, mint akár Pintér.
Én egyébként nem állok hozzá olyan negatívan, mint a többség, karakteres, szívvel-lélekkel dolgozó edző, valószínűleg hitelesebb lesz, és nagyobb fegyelmet tud fenntartani majd, mint Egervári, és talán a szenvedélyességéből is átragad valamennyi a játékosokra. Őszintén kell ennél több egy ilyen válogatott élére?
Komoly, szakmailag is kiemelkedő edzőt elég lesz akkor hozni, ha lesz legalább tizenegy emberünk, aki jegyzett csapat kezdőjében játszik hétről-hétre, és fogékonyak az összetettebb taktikai utasításokra, képesek azt végrehajtani.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.19. 17:35:57

Na végre a megfelelő személy a megfelelő helyre került :lol: =D> #-o
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.12.19. 17:14:39

Mihu írta:A lehető legrosszabb választás volt, de gondolom pénzügyileg az MLSZ-nek megérte, így hát nyugodtan folyhat tovább a nullával való szorzással egyenértékű folyamat a magyar labdarúgásban.
Pedig azzal nagyjából egyet lehet érteni, hogy egy szövkap a rendelkezésre álló játékosokból próbálja meg kihozni a legjobbat, ergo csodát, még egy Heynckes/Dunga/Rutten-féle csodaedzőtől sem várhatnánk.

És mégis egy ilyen tenyeres-talpas bunkót, egy megszólalni nem tudó embert rakunk a kirakatcsapat élére, akiről süt az alpáriság és taplóság...

Addig nincs bajom vele, ha a válogatott élére magyar szakembert ültetünk, ha közben az utánpótlást elkezdjük rendbetenni, az ottani megélhetési/részeges/mutyizós/tudatlan/motiválatlan edzőket kitenni és helyes mentális és technikai alapokat, jó szellemiséget, megfelelő attitűdöt átadó szakembereket teszünk az utánpótlás élére. Amíg ez nem történt meg addig igazán komoly eredményt aligha érhetünk el.

De hogy sikerüljön megtalálni azt az embert, akit egy emberként utasít el az ország, az döbbenetes. Magunkat égetjük Pinyővel... Nála még Herczeg, Kondás vagy akárki is elfogadhatóbb személy(iség) lenne...

Nem hittem volna, hogy az MLSZ fog tudni csalódást okozni és mégis!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.12.19. 15:07:39

A magyar labdarúgásról alkotott véleményemet egy példával szemléltetném.

Olyan ez, mint egy épület, aminek rossz az alapja. Egy idő után elkezd roskadozni, de csak a falakat támasztják meg. Aztán mikor tovább süllyed az egész ház, akkor még több helyen támasztják meg, és így megy ez egészen addig, amíg odáig súlyosbodik a helyzet, hogy muszáj lesz ledózerolni az egészet. Régi alapot is eltávolítani, és új alapokról kell építeni az egész házat, amit ha szerencsénk van, akkor egy szakértő emberrel terveztetnek meg, és adnak neki időt a jó munka elvégzésére.

Most ugyan Pintér Attilával mit értünk el? Ugyan azt a semmit, amit Egervárival. Adott egy nagy költségvetésű klub, légiósok stb., és akkor első fordulóban úgy kiesik a BL selejtezőből, hogy az a világ szégyene. Egyébként is csak azért lett bajnok, mert évek óta nem látott gyenge magyar bajnokságunk volt tavaly. A lehető legrosszabb választás volt, de gondolom pénzügyileg az MLSZ-nek megérte, így hát nyugodtan folyhat tovább a nullával való szorzással egyenértékű folyamat a magyar labdarúgásban.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.12.19. 14:24:29

Szerintem kár ezen dühíteni magatokat, valóban jó lett volna nem egy bennfentest, a magyar futballt eddig is tevékenyen tönkretevő illetőt választani, de nem ezen fog múlni. Lózung, de az alapoktól kell megváltoztatni mindent, igenis az utánpótlás edzőkbe kell sok-sok pénzt ölni, nem baj, ha a nagy részük külföldi, de legalább elfogulatlanok, igazi szakemberek. Aztán ha felépül a rendszer, akkor akár pár év múlva kitermelheti az elkötelezett, intelligens és erkölcsileg is magasan álló magyar edzőgenerációt. Innét kell kezdeni. Szkp én is lehetnék most...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.19. 14:14:23

Válasz küldése