Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.10.25. 19:40:11

MessiNeymarSuarez írta:
PCsabi írta:Bayern Munich 0-4 Real Madrid
Holland 5-1 Spain
Real Madrid 3-1 Barcelona

Counter attacking football > Tiki-Taka
helyesbítek : Referee -> Tiki-Taka
Azért kíváncsi lennék, hogy ez(eke)t a meccs(ek)et hogy akarod a bíróra fogni... :roll: Lassú a játékunk és nem tud alkalmazkodni a gyors kontrafocihoz, ennyi a helyzet.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.25. 19:33:20

PCsabi írta:Bayern Munich 0-4 Real Madrid
Holland 5-1 Spain
Real Madrid 3-1 Barcelona

Counter attacking football > Tiki-Taka
helyesbítek : Referee -> Tiki-Taka
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.25. 19:32:15

Bayern Munich 0-4 Real Madrid
Holland 5-1 Spain
Real Madrid 3-1 Barcelona

Counter attacking football > Tiki-Taka
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.25. 19:30:11

nagyon szétestünk a harmadik gól után
neymar gólja után szétestünk, addig voltunk jobbak köbö.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.25. 19:26:39

shutterisland írta:nem mi voltunk az esélyesek, de ezt még meg is vágta lucho a kezdővel.
a madrid akaratban és sebességben is jóval a barca fölé nőtt, nem kérdéses, hogy megérdemlik.
Van még 20 perc a meccsből, nagyon szétestünk a harmadik gól után, de múlt időben beszélni miden esetben túlzás azért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.25. 19:22:26

nem mi voltunk az esélyesek, de ezt még meg is vágta lucho a kezdővel.
a madrid akaratban és sebességben is jóval a barca fölé nőtt, nem kérdéses, hogy megérdemlik.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.10.24. 23:18:15

Üdvözlet mindenkinek! Én holnapra a következő kezdő csapattal állnék ki:
Bravo - Alves, Matyi, Masc/Piqué, Alba - Busi, Rakitic, Xavi/Masc - Iniesta, Messi, Neymar
Én mindenképpen elől játszatnám Iniestát, mert középen nagyobb fölényt tudunk kialakítani, míg elől jobb alternatíva, mint Pedro. Sandro és Munir nem kezdő szint, míg Suarez jobb, ha csereként ugrik be. A kérdőjel az, hogy hol játszon Masc. Mivel Iniesta feljebb menne az én kezdőmben, így maradna egy üres hely, mert a rakitic . Busi páros tuti kezdő lesz. Itt vagy Xavi, vagy Masc juthatna szerephet. Nekem tetszene az is, ha az argentín szűrne, míg Busi előrébb játszana egy kicsit, így egy kellően agresszív középpályával állnánk fel. Hátul viszont lehet hiányozna az ő gyorsasága, és ez egy kicsit xavi felé billenti a mérleg nyelvét. A védelemben Piqué magassága sokat érhet, de Maschoz képest ő egy csiga, ami a gyors kontrák miatt bajt jelenthet. Nem tudom melyikkel járnánk jobban...
A Madrid valószínűleg a Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Khedira/James - Cr, Benzema, James/Isco.
Én azért is örülnék, ha 4 középpályással játszanék, mert Alves oldalán Rakiticnek rengetegszer be kell majd segítenie a védekezésben. Abban azért bízom, hogy LE rászól a brazilra, hogy csak okosan futkorásszon előre. Bízom benne, hogy Rakitic hatékonan kisegíti majd, mert Cr bombaformában van. Utolsó 30 percre jöhet előre Suarez, aki szerintem gólt fog lőni holnap! Valahogy ezt érzem, és sok gólt, és sajna mi is kapunk. De remélem legalább annyit rúgunk is...
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.10.24. 22:23:06

Én azt se bánnám ha az 1-3-at megismételnénk. [-o< Holnap mindenki előre támogatni a csapatot, be kell venni a Bernabeut!
Bár igazság szerint rossz előérzetem van így egy 3-2-es vereségre tippelnék. De sebaj, holnap leküldünk a haverokkal pár kupicával és rögtön megjön az eszem :mrgreen: .
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.24. 22:13:52

P.G.D. írta:http://www.youtube.com/watch?v=VxAYUrjMe3c
Azt hiszem hogy ehhez nem kell kommentár...
Egy szinte tökéletes meccs ( számunkra) :mrgreen: =D>
Majd, talán a márciusi Classicon már Vermaelennel és mégjobban összerakott csapattal hozhatunk ismétlést, kapott gól nélkül ilyen arányú győzelemmel =D> 8)
Bár a Bernabeui 2-6 ismétlést sem bánnék =D> 8)
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.10.24. 22:08:47

http://www.youtube.com/watch?v=VxAYUrjMe3c" target="_blank
Azt hiszem hogy ehhez nem kell kommentár...
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.10.24. 20:47:37

Gondolom szubjektív top 10 (5-5), de érdemes nézni, hogy CR 1 szöglet, 1 akció, 3 kontra, az 5 gólnál összesen 2szer kellett jó ütemben megtolnia a labdát a lövés előtt. Mondjuk a 3-nál gyönyörűen fektette el a kapust. Nem szoktam belemenni CR-Messi vitákba, de míg az egyikben egy tökéletesen képzett mai gladiátort látok, a másikban egyszerűen többet. CR abszolút megsüvegelendő az elképesztő munkáért, ami ehhez a teljesítményhez kellett, de amiket Leo csinál, azt meg nem lehet tanulni.

Mielőtt a CR drukkerek megköveznek. :) Messi nekem nincs benne a top 10 kedvencemben.
1. Tomas Brolin 2. Carles Puyol 3. Ronaldinho 4. Henke Larsson 5. Tomas Ravelli 6. Zlatan 7. Marco Van Basten 8. Titi Henry 9. Fredrik Ljungberg 10. Denis Bergkamp

Ami ebben külön bánt, hogy egy magyar játékos sem fért fel erre a 10-es listára. Talán, ha 20 évvel még korábban születek. Amúgy a fiataloknak: ha kérdésetek van 1-2 játékosról, nosza, tegyétek fel. :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.24. 20:05:00

Igen, a Facebookon is meg lehet nézni, hogy a két klub "támogatottsága" szinte egyenlő, a csapatok két legjobbja közül viszont Cristiano Ronaldot többen kedvelik, mint Messit. Egyébként meg engem pl. teljesen hidegen hagy, kinek hány kedvelése van...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.10.24. 19:55:19

visca el barca írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ep-2371943

érdekes egy kép, nem gondoltam volna h ekkora a fölényünk. bár gondolom megint csak hazudnak. mint mindig.
Még a 15 grönlandi kutató is velünk van :D
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.10.24. 19:53:05

visca el barca írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ep-2371943

érdekes egy kép, nem gondoltam volna h ekkora a fölényünk. bár gondolom megint csak hazudnak. mint mindig.
A térkép többsége vörös színt mutat, ami azt jelenti, hogy az egyes államhatárokon belülre kivetítve a Barcelonával többen szimpatizálnak, mint a Real Madriddal, ugyanakkor az infografika mellé csatolt cikk kihangsúlyozza, hogy a két szurkolótábor összlétszáma gyakorlatilag egyenlő.
:) Jobb a békesség.
SyrioForel
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.10.01. 11:16:12

2014.10.24. 19:44:34

visca el barca írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ep-2371943

érdekes egy kép, nem gondoltam volna h ekkora a fölényünk. bár gondolom megint csak hazudnak. mint mindig.
Hogy lehet ilyen dologról hazudni?:D Nyers facebook statisztika az egész, akár te is utánanézhetsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.24. 19:11:01

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ep-2371943" target="_blank

érdekes egy kép, nem gondoltam volna h ekkora a fölényünk. bár gondolom megint csak hazudnak. mint mindig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.24. 14:56:57

Valamiért nagyon x-et érzek most...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.10.24. 13:01:16

ha a foci szerencsét veszem két dolog változhat meg (és ugye ami megváltozhat az.....) a Madrid győzelmi sorozata és hogy mi gólt sem kaptunk. látszólag ellentmondás de gondolom és olvasom itt is, hogy a kapott gólt mindenki "várja már".. ahhoz meg passzolna a győzelmünk.valahogy nincs hangulatom a Real formáját isteníteni, úgyis látható. inkább azt kóstolgatom, hogy mik az esélyeink? egy biztos: ebben a győzelmi szériában egyetlen a Barcáéhoz fogható támadó potenciállal sem találkoztak! ha ez így van márpedig hiszem, hogy igen, akkor itt meg is állhatunk: ez a sanszunk. hiába spekulálunk és variáljuk a védelmünket ott bizony bajok lesznek, fent is a levegőben és a széleken is és középen is. a középpálya a nagy harcok és a drámai labda eladások helyszíne, ez megint csak nem sok jót ígér. a Messi-Neymar-Suarez hármasnál viszont nincs jobb a világon akár honnan nézem ha erre nem akkor mire támaszkodhatnánk?!
amúgy meg minden könnyen közhellyé válik itt, hogy hazai pálya, hogy itt bármi lehet ez egy Clássicó, hogy három esélyes a meccs,...stb. én mint mindég győzelmet várok és ha kikapunk el leszek keseredve.... ez soha nem változik.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.24. 12:59:51

Busquets ma is teljesértékű munkát végzett, Samper pedig visszatért a B csapathoz (tegnap még az első kerettel edzett) ami azt jelenti, hogy Busi egészséges és hadra fogható.
palesz77 írta:Amúgy engem Ivan fiú kicsit aggaszt, amilyen jól kezdte a szezont, úgy szürkült bele a mezőnybe, támadásban alig tesz hozzá valamit a meccsekhez mostanában. Ehhez hasonló labdát nem tudom mikor adott utoljára, de a keresztlabdái se rémlenek nagyon az utóbbi meccsekről.. A távoli bombákról meg ne is beszéljünk, a gólja óta szerintem nem is eresztette el a jobbost, pedig a felkészülés alatt, és a szezon elején meccsenként legalább 1 nagy lövése volt. Remélem összekapja magát, mert Ini javulásával egyenesen arányosan egyszerűsödik az ő játéka, aminek én speciel nagyon nem örülök..
Szezon elején sem tett hozzá sokat a támadáshoz, szívtam is a fogam a kreativitás hiánya miatt, ami nagy százalékban a horvátnak volt köszönhető. Nem vesz le embereket, nem adogatja a mélységi labdákat, nincsenek ritmusváltásai. De nem is kell ez tőle. A legnagyobb változás Lucho csapatában az, hogy nem a középpályánk a hangsúlyos, hanem a támadóhármas. Nekik kell hozzáadni ezeket az értékeket, amiben Suárez is óriási segítségünkre lesz.
Eddig amit láttunk a szezonban nem teljesen Lucho csapata, nem teljesen az ő rendszere, mert hiányzott egy fontos elem a csapatból, ez Suárez. Nem csak azért lesz komoly előrelépés Suárez Pedrohoz és a fiatalokhoz képest mert egyénileg jóval jobb játékos náluk, hanem mert Luis Enrique taktikája és játéka csak vele lesz teljes és befejezett.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.24. 12:30:12

palesz77 írta:Amúgy engem Ivan fiú kicsit aggaszt, amilyen jól kezdte a szezont, úgy szürkült bele a mezőnybe, támadásban alig tesz hozzá valamit a meccsekhez mostanában. Ehhez hasonló labdát nem tudom mikor adott utoljára, de a keresztlabdái se rémlenek nagyon az utóbbi meccsekről.. :-k A távoli bombákról meg ne is beszéljünk, a gólja óta szerintem nem is eresztette el a jobbost, pedig a felkészülés alatt, és a szezon elején meccsenként legalább 1 nagy lövése volt. Remélem összekapja magát, mert Ini javulásával egyenesen arányosan egyszerűsödik az ő játéka, aminek én speciel nagyon nem örülök..
Védelmembe venném egy kicsit. :mrgreen:

Szerintem pont jól alakul "az egyensúly" a csapaton belül. Iniesta kezd magára találni, szükség is van rá, jelenleg talán csak ő alkalmas egy ilyen kaliberű csapat karmesteri pozíciójára. Továbbá a szép dolgokra ott lesz még a 3 zseni elől. A munka kevésbé szimpatikus részére lehet tökéletes Rakitic. Nem félti a lábát, ütközik, faultol, ha kell, na meg Alves helyett is Alves.

Ehhez persze jöhetnének a gólok, gólpasszok, vagy a linkelt videóban látotthoz hasonló indítások, de én már azzal elégedett lennék, ha hozna egy stabil 7-8-as átlagot a mezőnymunkájával.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.24. 12:12:23

ZBarca írta:Egyébként én már nagyon várom a klasszikust, mert végre minden helyre kerül:
- bebizonyosodik, hogy Rakitic jobb, mint Kroos
- Messi újfent jobban játszik az El Clasico-n, mint Ronci
- Neymar megmutatja Ronaldinho-i DNS-ét és a Bernabeu népe nem csak Messit fogja felállva megtapsolni! :mrgreen:
- Suarez visszatér
Hát, az első nem igaz, max nekünk jelenleg hasznosabb Rakitic Busi mellé, mert ő nagyobb munkás, mint Kroos.
A másodikba reménykedjünk, de CR elég komoly formába van, bár lehet csak én tartok tőle..
A harmadikban reménykedek én is! :D Erről amúgy eszembe jutott ez a videó, de ez csak érdekesség, hátha valaki megnézné.
A negyedikben úgyszintén. :D

Amúgy engem Ivan fiú kicsit aggaszt, amilyen jól kezdte a szezont, úgy szürkült bele a mezőnybe, támadásban alig tesz hozzá valamit a meccsekhez mostanában. Ehhez hasonló labdát nem tudom mikor adott utoljára, de a keresztlabdái se rémlenek nagyon az utóbbi meccsekről.. :-k A távoli bombákról meg ne is beszéljünk, a gólja óta szerintem nem is eresztette el a jobbost, pedig a felkészülés alatt, és a szezon elején meccsenként legalább 1 nagy lövése volt. Remélem összekapja magát, mert Ini javulásával egyenesen arányosan egyszerűsödik az ő játéka, aminek én speciel nagyon nem örülök..
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.24. 12:00:30

Valami olyasmit olvastam, h 500 férőhelyet tartanak fenn a Barca szurkolók számára. Ez igaz? Nehogy túlzásba vigyék. :mrgreen:
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.10.24. 11:51:52

ZBarca írta: Egyébként én már nagyon várom a klasszikust, mert végre minden helyre kerül:
- bebizonyosodik, hogy Rakitic jobb, mint Kroos
Ki a jobb? A madridi Rakitic-light vagy a barcelonai Modric-light? :lol:
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.24. 11:46:10

bence-barca írta:Végén Zarra góljai kettőnek, majd háromnak fognak számítani.
Az kéne még, majd bevezetik a gólinflációs rátát... :lol:

Egyébként legyen igaza az AS-nak, ezzel legalább gordiuszi-csomó lenne az ünnepléses problémából.
Zbarca írta:bebizonyosodik, hogy Rakitic jobb, mint Kroos
Ivan fiam nem jobb játéktudásban, mint a német, sőt. Mondom ezt úgy, hogy ő a horvát van az aláírásomban. :mrgreen:

Toni hatalmas zsugás, filléres labdákat osztogat, posztján világklasszis. Rakitic viszont "csak" a jobbak közé sorolható képességek alapján, de nála még ott van a "kupaéhség". Szívét-lelkét kihajtja a pályán, és pont ilyen spílerre van szüksége a csapatnak.

Előzetesen jobban örültem volna Kroosnak, de mentalitás alapján hasznosabb vásárnak tartom a horvátot.
Válasz küldése