NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.04. 18:51:23

Normandia írta:Én valszeg azok közé tartozom, akiknek nem volt gond megcsinálni a vénaszkennelést. Nincsen vele problémám, na meg ezen ne múljon, hogy a csapatomat focizni lássam, ha egyszer kétszer ellátogatok szezononként a fradi hazai meccseire. Vitathatatlan, hogy a b-közép szúrkolása hiányzik, teljesen más ìgy a hangulat, de én úgy gondolom, ha jönnének az eredmények, szkenner ide vagy oda, a szurkolók is jönnének. A legtöbb birságot magasan a fradi fizette ki és gondolom ezen is akartak, akarnak változtatni. Én úgy gondolom, ha nem csak a balhé miatt megy ki valaki egy fradi újpest meccsre, akkor nyugodtan bevállalhatja ezt a fajta azonosìtási módot. Én azon kevesek közé tartozom, akik egyetértenek ezzel. A mai világban félteni a személyiségi jogainkat, ami a nap szinte mindeb percében sérül, akár a tudtunkkal, akár a nélkül, felesleges. Napi szinten használt bankkártyák és mobiltelefonok, térfigyelő kamerák világában számomra eléggé nevetségesnek tűnik. Majd, ha lesz jó foci, jó csapat, akkor ez se fog problémát okozni, addig meg járok szinházba.
Azzal van a baj, hogy ha az ultrák megcsináltatnák a vénaszkennelést, akkor már a "k*rvaanyázásért" is előzetesben találnák magukat, esetleg kitiltást kaphatnak a stadionból(ha bevezetik az új szurkolói kódexet). Nem reális a dolog, egyáltalán nem. Süss fel nap, fényes nap énektől meg ugye nem lesz hangulat egy stadionban sem :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.04. 18:45:17

davi10 írta:Attól, hogy többen lesznek a hangulat nem (feltétlenül) lesz jobb. Lásd: idei derby.

Aki tényleg szurkolni menne ki, az (vagy azok túlnyomó többsége) nem megy be amíg a tábor nem megy be.

De öröm az ürömben, hogy én nem emlékszem, hogy valaha ekkora összefogás lett volna a csoportok és a csapatok között.
Akkor majd lesz új b- közép, amire azért már történnek próbálkozások. Minden a focin múlik. Egy EL csoportkörbejutás nagyban változtatna a helyzeten.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.04. 18:35:39

Attól, hogy többen lesznek a hangulat nem (feltétlenül) lesz jobb. Lásd: idei derby.

Aki tényleg szurkolni menne ki, az (vagy azok túlnyomó többsége) nem megy be amíg a tábor nem megy be.
Amúgy kártya nálunk már régóta van, azt ki is váltottam, de a szkennerbe nem mentem bele. Mert ilyenek, hogy születési idő, hely, anyám neve ez kb. mindenhol ottvan és ezzel nem is lehet mit kezdeni. De biometrikus adatokat nem fogok kiadni egy börtönviselt brigádnak (és amíg nem muszáj senkinek sem).
Nevetséges, jóhogy nem kell DNS minta minden meccsre...

De öröm az ürömben, hogy én nem emlékszem, hogy valaha ekkora összefogás lett volna a csoportok és a csapatok között.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.04. 18:29:29

Én valszeg azok közé tartozom, akiknek nem volt gond megcsinálni a vénaszkennelést. Nincsen vele problémám, na meg ezen ne múljon, hogy a csapatomat focizni lássam, ha egyszer kétszer ellátogatok szezononként a fradi hazai meccseire. Vitathatatlan, hogy a b-közép szúrkolása hiányzik, teljesen más ìgy a hangulat, de én úgy gondolom, ha jönnének az eredmények, szkenner ide vagy oda, a szurkolók is jönnének. A legtöbb birságot magasan a fradi fizette ki és gondolom ezen is akartak, akarnak változtatni. Én úgy gondolom, ha nem csak a balhé miatt megy ki valaki egy fradi újpest meccsre, akkor nyugodtan bevállalhatja ezt a fajta azonosìtási módot. Én azon kevesek közé tartozom, akik egyetértenek ezzel. A mai világban félteni a személyiségi jogainkat, ami a nap szinte mindeb percében sérül, akár a tudtunkkal, akár a nélkül, felesleges. Napi szinten használt bankkártyák és mobiltelefonok, térfigyelő kamerák világában számomra eléggé nevetségesnek tűnik. Majd, ha lesz jó foci, jó csapat, akkor ez se fog problémát okozni, addig meg járok szinházba.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.04. 17:47:50

Régen az ember azért járt meccsre , hogy lásson minőségi focit és , hogy kiadja magából a felgyülemlett feszültséget . Mára mindkettőt elvették az embertől . Minőségi focit már elég régóta nem láthat az ember de az utóbbi pár évben már a szurkolást is elvették.

Azt még mindig nem tudom felfogni , hogy miért nem engedik a normális szurkolást. Nem hiszem , hogy komoly lelki problémákat okoz egy csapatnak vagy a szurkolóinak , hogy ha szidják őket . A végén majd elérik , hogy az emberek majd úgy fognak ott ülni mint a színházba ( Spanyolországban ezt már el is érték sajnos :? ) . De úgy látszik vannak páran akik ezt szeretnék...

Csaron írta: Olvass mar vissza ha tudsz. En azt írtam lehet hogy van de meg van a következménye. És a másik azert nem volt semmi az előző évben mert van a klub kártya csak ez nem jutott el a gondolkozásodik.
Kérlek mutasd meg , hogy mégis hova írtad [-o< .

Valóban nem volt balhé . Csak az az icipici bökkenő , hogy nemcsak balhé nem volt hanem szurkoló és szurkolás sem ( egy-két fradi meccstől -ahol teljes kuss volt- eltekintve )
Csaron írta:
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Ezzel a kijelentéseddel pedig bebizonyítod , hogy csak üres frázisokkal dobálózol ( nyugodtan cáfolj meg és linkelj pár óriási magyar balhét ami mostanában történt ;) ) .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.04. 17:01:56

Csaron írta:
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Esküszöm mintha a falnak beszélnék.
1. Egy szóval nem mondtam, hogy nem merem. Lejjebb leírtam, hogy mért nem csinálom meg és ebbe benne van az is, hogy szolidaritást vállalok azokkal akik többet tettek a klubért, mint te azt el tudnád képzelni.
2. Milyen randalírozásról beszélsz? De biztos nagyon tudod ki miért jár meccsre...
3. A rivalizálás mindenhol jelen van.
4. Senki nem mond olyat, hogy "dogoljenek meg"
5. De még egyszer utoljára nagyon szépen megkérlek, hogy keress nekem egy óriási balhét :)

Még így a végére megkérdezném, hogy életedben hány focimeccsen voltál? Leginkább a magyar bajnokik érdekelnének.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.04. 16:50:41

A szurkolásnak meg volt mindig a hangulata. A mai nézők nagyrész mozizni jár ki a stadionba nem szurkolni. Amúgy annak,hogy mit csinálsz egy stadionban, semmi köze ahhoz, hogy milyen ember vagy. Gondolom már lerágott csont, de szerintem a bíró szidás,meg fütyülés bőven belefér egy meccsbe, ad egy hangulatot neki. Nemhiába nem szentmisének hívják, hanem focimeccsnek. Jó, vannak dolgok, amiket természetesen büntetni kell(rongálás, cigányozás, zsidózás, verekedés), de ez a senkiházi Kubatov azt várja el, hogy a jegyárus mellett popcornt áruljanak... A legutóbbi Fradi-Újpest is olyan volt, mint a kislányok vetélkedője. A nézősereg nem tudja az énekeket, csak ülnek és vigyorognak(meg néha "Hajrá Fradi"). Ez nem szurkolás, az ilyenek régen a legjobb helyen voltak (a fotelben, a tv előtt)
Hidd el, az eddigi szurkolásban sem volt semmi durva (pár kivétellel, ami erősíti a szabályt). Ha nem hiszel nekem, gyere el, s nézz meg egy "csendes" Zvezda-Partizan rangadót. A jegyet én állom, az orvosokat te fizeted.
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.04. 16:33:12

davi10 írta:Még egyszer megkérlek, hogy idézz már fel olyan óriási balhét magyar pályáról.
És szerinted rendben van, hogy egy rossz szót sem lehet mondani se az ellenfélre, se a bíróra?
Rendben van a hangulat a mostani hazai bajnokikon?
Én őszinte leszek, amellett, hogy az egész családom fradista, a hangulat és az ultrák szurkolása miatt kötöttem ki a Fradi pályán és maradtam is ott bérlettel (tavalyig).
Rengeteg gyerek és család volt kint, akik nem "rettegtek", hanem a táborral együtt szurkoltak.

Mivel nem vagyunk abban a helyzetben, mint egy Premier League csapat, hogy több ezer km-ről jönnének hozzánk egy focimeccsre nem hiszem, hogy a még megmaradt embereket, akiket érdekel a magyar foci még ilyen baromságokkal terhelik mint a vénaszkenner és társai.
A büntetések ára pedig visszajön onnan, hogy nem 6 ezren lennének egy meccsen az új stadionba, hanem 16 ezren...

Közben készül a Fradi szurkolói kódex, és bejelentették, hogy a kártya a Fradinál nem lesz visszavonva. Parádé...
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.04. 00:09:19

Még egyszer megkérlek, hogy idézz már fel olyan óriási balhét magyar pályáról.
És szerinted rendben van, hogy egy rossz szót sem lehet mondani se az ellenfélre, se a bíróra?
Rendben van a hangulat a mostani hazai bajnokikon?
Én őszinte leszek, amellett, hogy az egész családom fradista, a hangulat és az ultrák szurkolása miatt kötöttem ki a Fradi pályán és maradtam is ott bérlettel (tavalyig).
Rengeteg gyerek és család volt kint, akik nem "rettegtek", hanem a táborral együtt szurkoltak.

Mivel nem vagyunk abban a helyzetben, mint egy Premier League csapat, hogy több ezer km-ről jönnének hozzánk egy focimeccsre nem hiszem, hogy a még megmaradt embereket, akiket érdekel a magyar foci még ilyen baromságokkal terhelik mint a vénaszkenner és társai.
A büntetések ára pedig visszajön onnan, hogy nem 6 ezren lennének egy meccsen az új stadionba, hanem 16 ezren...

Közben készül a Fradi szurkolói kódex, és bejelentették, hogy a kártya a Fradinál nem lesz visszavonva. Parádé...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.03. 08:06:00

davi10 írta:zola: Igen ilyen van, Ustawkának hívják és nagyon népszerű a szurkolók között. Ugyanaz, minthogy vannak küzdősport gálák csak szurkolóknak. Box, Thai-box stb. Számban minden csapat indít pár játékost és normális bírók mellett megmérkőznek. Én ebbe semmi kivetnivalót nem látok. Senki nem megy úgy oda, hogy nem tudná mire számítson, és halálesetről én még nem hallottam.

csaron: idézz már fel az elmúlt pár évből akár egy "rohadt nagy balhét".
A spanyoloknál most volt késelés. A németeknél ugyanúgy van pirotechnika. A Barcát most büntették meg a katalán zászló miatt. Az egyik Asrenal játékost most büntették meg, mert a szurkolókkal megafonba szidta a Tottenhamet.
Olvass utána mi volt a Dortmund - Galatasaray BL meccsen.
Ha gépről leszek belinkelek egy videót amit az MLSZ-nek állítottak össze. Az összes Nyugati bajnokság szurkolói vannak benne, ahogy szidják egymást. Pl. A Realosok se kapnak semmit a "Puta Barca y Puta Catalunya" rigmusért, amit gondolom nem kell lefordítani.

Én pedig nem fogom a biometrikus adataimat kiadni egy olyan embernek, aki éveket ült gyilkosságért (Fradi biztonsági feje) vagy egy olyan embernek aki pofátlanul hazudik a szurkolóknak.

Nem baj hogy a real Madridba azt a 15-20 embert kitiltottak aki szidta a barcat. Mindenhol megvan a következmény, csak nem csak azt kell tudni hogy mit követtek el hanem azt is hogy mit kaptak erte. Ti is bemehetek a stadionba de ha csináltok valamit vállalni kell a következményt. Pontosan megbüntették az Arsenal játékost jol mondod. Ti is vagy nem tudom hogy ultra vagy e de az ultrák is elkövethetik hogy petárda meg anyázás megy de akkor meg van a következménye.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.02. 23:15:43

zola: Igen ilyen van, Ustawkának hívják és nagyon népszerű a szurkolók között. Ugyanaz, minthogy vannak küzdősport gálák csak szurkolóknak. Box, Thai-box stb. Számban minden csapat indít pár játékost és normális bírók mellett megmérkőznek. Én ebbe semmi kivetnivalót nem látok. Senki nem megy úgy oda, hogy nem tudná mire számítson, és halálesetről én még nem hallottam.

csaron: idézz már fel az elmúlt pár évből akár egy "rohadt nagy balhét".
A spanyoloknál most volt késelés. A németeknél ugyanúgy van pirotechnika. A Barcát most büntették meg a katalán zászló miatt. Az egyik Asrenal játékost most büntették meg, mert a szurkolókkal megafonba szidta a Tottenhamet.
Olvass utána mi volt a Dortmund - Galatasaray BL meccsen.
Ha gépről leszek belinkelek egy videót amit az MLSZ-nek állítottak össze. Az összes Nyugati bajnokság szurkolói vannak benne, ahogy szidják egymást. Pl. A Realosok se kapnak semmit a "Puta Barca y Puta Catalunya" rigmusért, amit gondolom nem kell lefordítani.

Én pedig nem fogom a biometrikus adataimat kiadni egy olyan embernek, aki éveket ült gyilkosságért (Fradi biztonsági feje) vagy egy olyan embernek aki pofátlanul hazudik a szurkolóknak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 23:05:16

Bob_Marley írta:Lehoznak a csapataink egy elég korrekt napot, s az ultrákról megy a diskurzus? :D

MTK is jól nyomta, ettől a Vojvodinától nem kell becsokizni. Fradiért kár, mert több volt ebben, viszont itthon tovább kell jutni. DVSC meg szerintem tovább is ment már.
Továbbra is az MTK helyzete a legnehezebb, de képesek lehetnek idegenben gólt lőni és akkor máris más lehet a szitu.

Ultra témához meg:
http://www.hir24.hu/nagyinterju/2015/04 ... asszizmus/
Ismerem a tagot, együtt jártunk általános iskolába. :D Totál ellentétesen gondolom ezt, aki nem fogja fel, hogy kell viselkedni egy stadionban az ne menjen ki.

Én nem akarok ebbe nagyon belefolyni, aki kiakar menni a meccsre az menjen ki. Vénaszkenner ide vénaszkenner oda. Ma már csak azzal hogy az Internetet használja az ember vagy mobiltelefont több adatot gyűjtenek be az emberről mint magáról egyáltalán tudna.
Lehet szidni jobbra-balra Kubatovot, de visszajöttek a szponzorok, lett új stadion, lett végre versenyképes csapat. Az hogy x ezer ember nem tud vagy nem akar balhézni nem balhézni meg hogy van-e hangulat vagy sincs, részemről totál hidegen hagy. Pénz és siker, ez a kettő számít és jelenleg jó úton halad a dolog.

Na erről van szó!!vegre valaki
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.02. 22:47:41

Lehoznak a csapataink egy elég korrekt napot, s az ultrákról megy a diskurzus? :D

MTK is jól nyomta, ettől a Vojvodinától nem kell becsokizni. Fradiért kár, mert több volt ebben, viszont itthon tovább kell jutni. DVSC meg szerintem tovább is ment már.
Továbbra is az MTK helyzete a legnehezebb, de képesek lehetnek idegenben gólt lőni és akkor máris más lehet a szitu.

Ultra témához meg:
http://www.hir24.hu/nagyinterju/2015/04 ... asszizmus/
Ismerem a tagot, együtt jártunk általános iskolába. :D Totál ellentétesen gondolom ezt, aki nem fogja fel, hogy kell viselkedni egy stadionban az ne menjen ki.

Én nem akarok ebbe nagyon belefolyni, aki kiakar menni a meccsre az menjen ki. Vénaszkenner ide vénaszkenner oda. Ma már csak azzal hogy az Internetet használja az ember vagy mobiltelefont több adatot gyűjtenek be az emberről mint magáról egyáltalán tudna.
Lehet szidni jobbra-balra Kubatovot, de visszajöttek a szponzorok, lett új stadion, lett végre versenyképes csapat. Az hogy x ezer ember nem tud vagy nem akar balhézni nem balhézni meg hogy van-e hangulat vagy sincs, részemről totál hidegen hagy. Pénz és siker, ez a kettő számít és jelenleg jó úton halad a dolog.
Kép
Kép
Kép
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 22:15:07

Alfa írta:
Csaron írta:

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.
Stadiont nem égettek csak egy embert öltek meg az Atleticosok. Aztán volt nem is egy keselős ügy. De nyugaton már tényleg megvan oldva minden..

Az utóbbi években egy komolyabb balhé sem volt itthon se tömegverekedés se semmi. De valóban micsoda bűn pl kifütyülni az izraeli himnuszt (én a halálbüntetést javasolnám ;) ) és szidni az ellenfél szurkolóit.

Én igenis megertem az ultrákat, hogy nem adják meg az adataikat mert az nonszensz, hogy képesek minden apró hülyeségért megbüntetni az embert (gondolok itt bekiabalasokra és egyéb "horrorisztikus bűncselekményekre").
Olvass mar vissza ha tudsz. En azt írtam lehet hogy van de meg van a következménye. És a másik azert nem volt semmi az előző évben mert van a klub kártya csak ez nem jutott el a gondolkozásodik.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.02. 22:06:37

Csaron írta:

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.
Stadiont nem égettek csak egy embert öltek meg az Atleticosok. Aztán volt nem is egy keselős ügy. De nyugaton már tényleg megvan oldva minden..

Az utóbbi években egy komolyabb balhé sem volt itthon se tömegverekedés se semmi. De valóban micsoda bűn pl kifütyülni az izraeli himnuszt (én a halálbüntetést javasolnám ;) ) és szidni az ellenfél szurkolóit.

Én igenis megertem az ultrákat, hogy nem adják meg az adataikat mert az nonszensz, hogy képesek minden apró hülyeségért megbüntetni az embert (gondolok itt bekiabalasokra és egyéb "horrorisztikus bűncselekményekre").
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 21:58:13

zola8787 írta:Lehet, hogy nem igaz amit most fogok leírni, de egyik diósgyőri ismerősöm mesélte még régebben, hogy az ultrák egy része meccsek előtt vagy után (erre nem emlékszem) össze szoktak valahol gyűlni ugyan annyi mennyiségben (szóval például 10-10 ember) és addig ütik egymást puszta kézzel amíg meg nem adják magukat, vagy a földre nem kerülnek. Ha nyert az egyik csapat békén hagyják egymást. Elég bizarr, de megbízható és nem humbuk ember mesélte.

Ezek nem huligánok, hanem ultrák. Attól, hogy az egyik újpesti megdob valamivel, attól még nem mindegyik újpesti ilyen (csak egy példa).

Így, hogy nem lesz kártya kifogok menni pár DVTK meccsre, mert nem gondolom rossz ötletnek a név és születési dátum leadását, viszont a kártyánál teljes mértékben hülyeségnek gondoltam a dupla "védelmet", szóval most ismét azok ellen vagyok, akik nem adják le nevüket meg születési dátumukat.

En is ezt mondtam hogy nem mindegyik ilyen.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.07.02. 21:46:22

Lehet, hogy nem igaz amit most fogok leírni, de egyik diósgyőri ismerősöm mesélte még régebben, hogy az ultrák egy része meccsek előtt vagy után (erre nem emlékszem) össze szoktak valahol gyűlni ugyan annyi mennyiségben (szóval például 10-10 ember) és addig ütik egymást puszta kézzel amíg meg nem adják magukat, vagy a földre nem kerülnek. Ha nyert az egyik csapat békén hagyják egymást. Elég bizarr, de megbízható és nem humbuk ember mesélte.

Ezek nem huligánok, hanem ultrák. Attól, hogy az egyik újpesti megdob valamivel, attól még nem mindegyik újpesti ilyen (csak egy példa).

Így, hogy nem lesz kártya kifogok menni pár DVTK meccsre, mert nem gondolom rossz ötletnek a név és születési dátum leadását, viszont a kártyánál teljes mértékben hülyeségnek gondoltam a dupla "védelmet", szóval most ismét azok ellen vagyok, akik nem adják le nevüket meg születési dátumukat.
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 21:34:45

blupatrik írta:
Csaron írta:Nem nem ismerem őket sehonnan végülis csak a Fradiban focizok es en szedem a labdát es a régi stadionba is szedtem es végülis csak egy petárdát dobtak ram meg öntöttek le egy sörrel.
Hát ezt sajnálom, valóban sok ultra van aki nem képes uralkodni magán az adrenalintól, sörtől, vagy csak mert hülye alapból.
De attól még ne általánosíts , mert a többség nem azért jár meccsre hogy a labdaszedőt megdobálja petárdával vagy törjön-zúzzon , aki meg a sörét kiöntötte az tuti nem komplett, de rosszindulatból hogy miért öntene le valakit sörrel azt nem értem, ez valahol valami megszégyenítésnek számít?
Nem tudom nem hiszem higy meg akart szégyeniteni csak mar volt benne pár sör gondolom. En csak azt mondom hogy Kubatov ezek az emberek miatt csinálta ezt akik ilyeneket csináltak(gondolom hogy nem az összes ultra ilyen
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.02. 20:50:29

Van különbség ultra és huligán között. És máshol is van ám petárdázás, sördobálás bajnokikon...

Ezt a balhé dolgot be lehet fejezni, évek óta nem történt semmi komoly bajnoki meccseken.

A büntetés az MLSZ baromsága, de most is vannak ám. Viszont elég nagy bevételkiesés, hogy az új stadionban teltház helyett 6-8ezer ember üldögél. Főleg amikor a klub felvásárolja az összes idegenbe szóló jegyet és eladnak belőle 50et.

Most is nézd meg hányan vannak Hollandiában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2015.07.02. 20:34:47

Csaron írta:Nem nem ismerem őket sehonnan végülis csak a Fradiban focizok es en szedem a labdát es a régi stadionba is szedtem es végülis csak egy petárdát dobtak ram meg öntöttek le egy sörrel.
Hát ezt sajnálom, valóban sok ultra van aki nem képes uralkodni magán az adrenalintól, sörtől, vagy csak mert hülye alapból.
De attól még ne általánosíts , mert a többség nem azért jár meccsre hogy a labdaszedőt megdobálja petárdával vagy törjön-zúzzon , aki meg a sörét kiöntötte az tuti nem komplett, de rosszindulatból hogy miért öntene le valakit sörrel azt nem értem, ez valahol valami megszégyenítésnek számít?
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 20:15:19

blupatrik írta:
Csaron írta:
visca el barca írta:pontosan. sem néző, sem hangulat nem lesz továbbra sem sehol (legalábbis nálam az nem hangulat, hogy ül 5000 ember egy meccsen és csendben tapsikol mint a színházban)

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.
Ki hol mikor melyik stadiont gyújtotta fel félig? Nem követek mindig mindent a magyar focival kapcsolatban így ez is kiesett.
Miért gondolkodik így ilyen sok ember? Ilyen ellenszenvesen az ultrákkal kapcsolatban? A mainstream médián kívül remélem máshonnan is ismerik őket.

Emlékszel a rOMÁNOK elleni meccsre amikor ezeket a szemét náci bünözőket beengedték, aztán nem sokkal később a Görögök ellenire amikor őket nem, de a csendbe tapsikolókat igen?
Tényleg jobban tetszett a csendben ülős tapsikolós mint amikor az oláhokat a saját otthonukban leszurkolták?

Nem nem ismerem őket sehonnan végülis csak a Fradiban focizok es en szedem a labdát es a régi stadionba is szedtem es végülis csak egy petárdát dobtak ram meg öntöttek le egy sörrel. De amugy en bírom őket mert szeretik a Fradit meg szívvel szurkolnak csak nem tudnak magukon uralkodni. Ja es az csak jelképes volt hogy felgyújtják a fél stadiont akkor inkább azt mondom hogy gyújtottak mar széket nem egyszer, és mar nagyon sok pénzt kellett fizetnie a Fradinak az ultrák miatt. De a tapsikolok miatt nem(amugy szerintem vannak olyan szurkolok akik nem ultrák de szurkolnak rendesen)és igy is úgy is megy a csapatnak ha az ultrák vannak bent ha nem de igy nem kell fizetni. En is ezt választanám az elnök helyében.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.02. 20:09:35

Na az öreg Gerzson már be is talált. Eddig elég jól alakul a mai nap, a Debrecen 3:0-ra vezet, a Fradi meg baromi hamar megrúgta a fontos idegenbeli gólt.
Kép
Kép
Kép
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2015.07.02. 20:07:05

Csaron írta:
visca el barca írta:pontosan. sem néző, sem hangulat nem lesz továbbra sem sehol (legalábbis nálam az nem hangulat, hogy ül 5000 ember egy meccsen és csendben tapsikol mint a színházban)

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.
Ki hol mikor melyik stadiont gyújtotta fel félig? Nem követek mindig mindent a magyar focival kapcsolatban így ez is kiesett.
Miért gondolkodik így ilyen sok ember? Ilyen ellenszenvesen az ultrákkal kapcsolatban? A mainstream médián kívül remélem máshonnan is ismerik őket.

Emlékszel a rOMÁNOK elleni meccsre amikor ezeket a szemét náci bűnözőket beengedték, aztán nem sokkal később a Görögök ellenire amikor őket nem, de a csendbe tapsikolókat igen?
Tényleg jobban tetszett a csendben ülős tapsikolós mint amikor az oláhokat a saját otthonukban leszurkolták?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára blupatrik 2015.07.02. 20:09:53-kor.
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.02. 19:47:20

visca el barca írta:
davi10 írta:Óriási, pedig egy pillanatra nagyon megörültem
Közben a debrecenieknél eltörölték a kártyát, de az ultrák azt mondták, hogy őket ez nem érdekli, mert ők a regisztráció ellen vannak.
Ezért jár a pacsi!
pontosan. sem néző, sem hangulat nem lesz továbbra sem sehol (legalábbis nálam az nem hangulat, hogy ül 5000 ember egy meccsen és csendben tapsikol mint a színházban)

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.02. 11:30:28

davi10 írta:Óriási, pedig egy pillanatra nagyon megörültem
Közben a debrecenieknél eltörölték a kártyát, de az ultrák azt mondták, hogy őket ez nem érdekli, mert ők a regisztráció ellen vannak.
Ezért jár a pacsi!
pontosan. sem néző, sem hangulat nem lesz továbbra sem sehol (legalábbis nálam az nem hangulat, hogy ül 5000 ember egy meccsen és csendben tapsikol mint a színházban)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése