Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.10.25. 17:57:58

Azért illik megjegyezni, ez egy 50-es lista. November elsején szűkítik 23 főre, na ott már inkább reálisabb lesz a kép. December ötödikén pedig már csak három név marad. :wink: Szerintem a vége ez lesz: 1. Messi 2. CR 3. Xavi/Iniesta (de szerintem inkább Ini lesz ott)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.10.25. 17:56:06

én már csak azt várom, hogy ha messi megkapja, akkor ismét jön egyes körökből, hogy szimpátiaszavazás, kutyát nem érdekli a díj, bla bla...olyan jót lehet ezeken mosolyogni. :lol:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.10.25. 17:55:55

Khedira mégis mi a bánatos p*csának van ott???
Ennyi erővel Dzsudzsák is ott lehetne 8)
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.10.25. 17:42:02

Na megint jön ez a vacak aranylaszti, ez is csak a feszköt kelti, már fiatalkoromban is röhögni kellett néha a végeredményeken, semmit nem ér ez a cím...
Aligha hiszem, hogy valaki nem úgy gondolná, hogy Messi fogja megkapni, Cének jó lesz a második hely, nem is teljesen érdemtelenül, a harmadikra behúzzák valamelyik középpályásunkat talán, de hogy Csecs nem fog odakerülni az biztos, mikor majdnem mindig sérült volt, tavasszal is, nem is értek el valami jó eredményt az Arsenallal, most ne hogy már egy jó idénykezdet dobogót érjen, mert felkötöm magam!
Inkább azt várom, hogy valamelyik Manchesterit odabiggyesszék, 4-5. helyre, mert mégiscsak.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.25. 17:06:47

Puyol mit keres a listán? fél évig sérült volt...meg van még pár név, akiket nem is értek, hogy kerülhetnek szóba. Bár ez a szavazás mindig is inkább a névről szólt...
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.10.25. 16:43:44

Subinho írta:idény annyi változás lesz a végeredményben, hogy CR és Ini előrébb kerül...
pl.:
1., Messi
2., CR
3., Ini
4., Xavi
5., Cesc
...
Snejder, Eto'o, Milito, Kaká már sehol nincsenek... max Özil lehet még az 5-ben...
Cesc meg Sneijder, hogy merülnek fel bennetek? Az ég egy adta világon semmit nem nyertek, sokáig sérültek is voltak.

Aki biztosan 5-ben lesz az Rooney ha mákja van még dobogóra is érhet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.10.25. 16:22:46

idény annyi változás lesz a végeredményben, hogy CR és Ini előrébb kerül...
pl.:
1., Messi
2., CR
3., Ini
4., Xavi
5., Cesc
...
Snejder, Eto'o, Milito, Kaká már sehol nincsenek... max Özil lehet még az 5-ben...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.10.25. 15:38:44

Fecooo írta: ...
A tényekkel tisztában vagyok én is (meg mindenki), de remélem elolvastad, miért gondolom így! :) (Pontosabban milyen példát hoztam fel)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.10.25. 15:38:42

Ha tényleg nem akartak több Barca játékost a listán akkor mondjuk Valdés, vagy Busquets jobban megérdemelte volna mint Villa vagy Puyol, szerintem. Mivel elméletileg az ebben az évben nyújtott teljesítményt nézik?! :roll: Na de nyilván csapaton belül ebből nem csinálunk problémát, de azt tényleg nem értem hogy mit keres ott Klose, Khedira, na mindegy...

Egyébként a főoldali cikk nagyon találó, Messi és a 49 rivális! :) Egyértelműen ő a favorit, nem mondom hogy Ronaldo szóba sem jöhet, de jóval kevesebb esélye van. Mindketten zseniálisat nyújtottak egyéniben, de a csapat sikerek ismét Messi javára billentik a mérleg nyelvét, meg az is hogy egyszerűen jobb. Másnak nincs esélye szvsz, nagyon örülnék Xavinak, ahogy az elmúlt években is, de nem sok esélyt látok rá. Viszont a legjobb háromban egyértelműen ő van benne Messi és CR mellett.
Az meg hogy nem szívesen adják oda Messinek zsinórban harmadjára, remélem hogy fel sem merül a fejükben! Azért ez elég nevetséges indok lenne.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.10.25. 15:35:25

Na mindegy, idén is nagy csata lesz Messi és CR között, én azért annyira nem lennék elbizakodott, mint sokan. Nem azért mert CR mondjuk jobban megérdemelné, hanem mert lehet zsinórban harmadszorra nem szívesen adják neki oda.
figyelj, tegyük mérlegre Messi és Cé "dolgait":

egyik serpenyőben: BL,bajnoki cím, BL-ben és spanyol kupában gólkirályi cím és 53 gól és 24 gólpassz

másik serpenyőben: 53 gól+15 gólpassz, Pichichi-díj és CDR-győzelem

ami Cé mellett szól, az a bajnokságban lőtt 40 gólja, de ez "nagyon kevés" Messi eredményei mellett...

Sneijder-rel felesleges jönni, ott Messi az egyéni teljesítménye miatt nyert, Cé viszont nem jobb annyival (sőt, Leo jobb, de ez irreleváns...), h megérdemelné kevesebb címre...

tavaly lehetett kérdés, idén nem lesz... ;)

szvsz: Messi,Cé,Xavi/Iniesta lesz a sorrend...
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.10.25. 15:23:52

Szerintem azért nem mondjuk Valdés, vagy Busquets került az 50-es listára, mert nem akartak ennyi Barcást a listán. Más ok szerintem erre nincs. És ne feledkezzetek meg a tavalyi szezon legjobb edzőjéről, elég sok most még oda a jelölt, de talán akik ott lesznek a végelszámolásnál is: Pep, Mourinho, Ferguson, és talán a Copa győzelem miatt Óscar Tabárez. (de nem nagyon kérdés szerintem a győztes kiléte :D )
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.10.25. 15:05:34

Klose mit keres ott? Mert tavaly a Bayernbe lehetőséget sem kapott és egy győztes gól a római derbin nem hinném, hogy megérdemel egy "keret" tagságot...
Na mindegy, idén is nagy csata lesz Messi és CR között, én azért annyira nem lennék elbizakodott, mint sokan. Nem azért mert CR mondjuk jobban megérdemelné, hanem mert lehet zsinórban harmadszorra nem szívesen adják neki oda. Bár lehet csak a magyar pólósokból indulok ki, akiket, mint tudjuk nem engedik nyerni... :roll:
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.25. 14:03:14

menczel írta:Hehe, ki tudnánk állítani pont egy aranylabdára esélyesekből álló kezdőt, úgy hogy mindenki a posztján játszik.

Egyébként szokásosan béna a lista, Casillas miért van ott az rejtély, címekben és kapott gólokban is jobb volt nála Valdes, de hagyjuk. Vkp-ből szintén csak madridi van Xabi meg az érthetetlen Khedira személyében, Sergio mindkettőt zsebre teszi.
Klose és Chicarito szereplésére mentség nincs. Kun is csak a jó sajtósának köszönheti.

Érdekesség, hogy a Chelseaből senki nincs nevezve, az Olasz bajnokságból pedig kettő jelenlegi (vagy akkori) játékos van a listán az 50-ből.
Csak kapusunk nem lenne... :D De egyébként örülök, hogy 10 játékosunk is benne van az 50-es listába! Kíváncsi leszek, hogy lesz majd a szűkítés... :)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.10.25. 13:41:00

Hehe, ki tudnánk állítani pont egy aranylabdára esélyesekből álló kezdőt, úgy hogy mindenki a posztján játszik.

Egyébként szokásosan béna a lista, Casillas miért van ott az rejtély, címekben és kapott gólokban is jobb volt nála Valdes, de hagyjuk. Vkp-ből szintén csak madridi van Xabi meg az érthetetlen Khedira személyében, Sergio mindkettőt zsebre teszi.
Klose és Chicarito szereplésére mentség nincs. Kun is csak a jó sajtósának köszönheti.

Érdekesség, hogy a Chelseaből senki nincs nevezve, az Olasz bajnokságból pedig kettő jelenlegi (vagy akkori) játékos van a listán az 50-ből.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.24. 22:33:46

bali 15 írta:
Én CR7-nek adnám. A Barcának nagy szerencséje lesz ha Ronaldo a Milanba megy mert akkor egyértelmű a bajnokság. Akkor már csak a BL (...)
CR a Milanba? WTF? Azt be ne vedd
:lol: .
Amúgy Messi a szezonbéli 50 +töb góljával nagy esélyes, és mondanom sem kell azt, hogy a neki hazai rendezésű Copa Americán rohadt nagy esélye lesz elhódítani első válogatott trófeáját.
CR-nek akkor is csak egy stabil második helyet tudnék elképzelni. Még akkor is ha BL-t nyerne idén a Real Madrid.
Ha Ronaldo bejut a döntőbe, akkor övé lesz. Copa America nagy dolog, meg bármi lehet, mondom úgy hogy Arg-nak drukkolok válogatott szinten( Hollandia mellett, után) :D

Hazai rendezésű, de nem biztos hogy behúzzák. Másrészt a Bl-t mondhatod, de Messi mikor megkapta, mindkétszer gólkirály lett. Most is 9-nél jár, ez jogos, de ha ne adj'Isten Cr7 döntőzne, és ott összehozna egy gólt, akkor tuti övé.

Nem izgat, legyen övé, az Aranycipő mellé, csak duplázzon a team :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.24. 22:27:42

Azért tavaly megdőlt a "BL győztes lehet aranylabdás" és "csakis világbajnok kaphatja" teória is. Produkálhat itt még mindkét játékos csapnivaló idénybefejezést és harmatgyenge őszt, vagy elsöpörheti az egészet egy súlyos sérülés is.

Azért áprilisban még nem osztanám ki az aranylabdát a helyetekben előre.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.04.24. 22:19:29

Én CR7-nek adnám. A Barcának nagy szerencséje lesz ha Ronaldo a Milanba megy mert akkor egyértelmű a bajnokság. Akkor már csak a BL (...)
CR a Milanba? WTF? Azt be ne vedd
:lol: .
Amúgy Messi a szezonbéli 50 +töb góljával nagy esélyes, és mondanom sem kell azt, hogy a neki hazai rendezésű Copa Americán rohadt nagy esélye lesz elhódítani első válogatott trófeáját.
CR-nek akkor is csak egy stabil második helyet tudnék elképzelni. Még akkor is ha BL-t nyerne idén a Real Madrid.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.04.24. 22:16:53

banditoo89 írta:Én CR7-nek adnám. A Barcának nagy szerencséje lesz ha Ronaldo a Milanba megy mert akkor egyértelmű a bajnokság. Akkor már csak a BL (...)
Ez a BL elődöntő konkrétan arról is dönt, hogy Messi, vagy C. Ronaldo kapja majd az aranylasztit. Elég vicces. :D Amelyik bejut a döntőbe, egyértelműen azé lesz a golyó.

Ronaldo meg úgyse megy a Milanba. Hülye lenne.

Szerk.: Na jól van, van aki ezt másképp gondolja. Mégse olyan egyértelmű. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.04.24. 22:20:56-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
banditoo89
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.24. 21:58:26
Tartózkodási hely: Nah.. persze!

2011.04.24. 22:13:40

Én CR7-nek adnám. A Barcának nagy szerencséje lesz ha Ronaldo a Milanba megy mert akkor egyértelmű a bajnokság. Akkor már csak a BL (...)
BarcaFANFAN
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.01.21. 19:04:37

2011.01.26. 09:32:15

Messi úgy, ahogy van megérdemelte az aranylabdát. Kétség kívül ő a világ legjobb játékosa. Néztem a VBt és szerintem ott sem volt rossz, több gólpasszt kiosztott és sok gólban benne volt. Azért az eddigi teljesítménye se semmi a szezonban gólok és gólpasszok tekintetében. Messi labdákat is úgy oszt, ahogyan kap. Nem foghatjuk csak arra góljait, hogy Xavi és Iniesta ott van mögötte, igaz, hogy ők is kellenek oda, de láttunk már arra is példát, hogy nélkülük is megállta a helyét
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.12. 12:58:45

csababarca írta:http://focitipp.hu/?content=cikkek&id=4772


azért vannak még ép eszű szakírók;) az utolsó bekezdés a lényeg.
Erről van szó, a többi csak magyarázkodás! A szíve mélyén mindenki tudja, hogy Leo magasan a világ legjobbja! Ez arra jó, hogy az irigyek, és akik nem a Barcának szurkolnak, azok tudjanak kötekedni.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.12. 12:50:03

http://focitipp.hu/?content=cikkek&id=4772


azért vannak még ép eszű szakírók;) az utolsó bekezdés a lényeg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.01.12. 11:54:37

Varatrix írta: Szerintem kacsa. Ha megtörténne ilyesmi, akkor utána az egész futball világ magasról tojna az egyéni díjakra. Mert ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy 169 cm-nél magasabbak aranylabdája.
'95-ig is csak európai labdarúgó kaphatta az aranylabdát
az más kérdés hogy tényleg sokat vesztene az értékéből
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.01.12. 11:35:12

Vártam még, hogy lecsengjen a dolog, mielőtt leírom a véleményem.
Az, hogy Xavi/Iniesta vagy Messi a legjobb-e, az teljes mértékben nézőpont kérdése. Egy zenekarban is azt imádjuk, aki elénekli a dalt, nem pedig, aki írta. Messi látványosabb. De mondjuk Xavi (Iniestával karba öltve) komponálja a játékot, ahol Messié a szóló rész :D Már, ha érthető, amit írok. Számomra Messi a világ legjobb játékosa (akiről állítom, hogy nagyobb név lesz majd sok-sok év múlva, mint mások, az unokáink úgy fogják őt emlegetni, mint Pelét vagy Maradonát mi), de Xavinak adtam volna. Szerintem egy csapatot mozgatni, irányítani hatalmas felelősség, és ilyen szinten ezt megoldani, az valami igazán kiváló és egyedülálló teljesítmény.
De összességében lényegtelennek tartom, hogy ki kapta meg, Barcás volt az első három, ez mutatja azt, hogy tényleg a csapat az, ami a legjobb. És igen nagy bajban lennénk, ha ez acsarkodást szülne a csapaton belül, de ezt teljesen kizártnak tartom.
Amúgy pedig azt is nagy elismerésnek tartom, hogy mások, hogy gyalázzák Messit. Az igazán jóknak van irigyei.

Szerk:
Lionel85 írta:Platini bekeményít, megalapítja az Európai Aranylabdát
Lehet, hogy csak félti a rekordját :lol:
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2011.01.12. 11:34:57

Annyiban igaza van Paltininek, hogy volt néhány szövetségi kapitány ill. csapatkapitány aki Xabi Alonsot írta be Xavi helyett (első helyre is), aki így vesztett néhány pontot. Régebben is voltak problémák a fifa díjnál pl. a zegyik évben egy szöv. kapitány csak Rault és Ronaldot írta be mert csak őket ismerte.
Ennek ellenére Messi teljesen megérdemli az idei díjat.
Válasz küldése