Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.23. 21:04:33

Szép volt Lewis, megérte gyakorolni a rajtokat. Tökéletes volt, innentől maximálisan figyelni!
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.21. 20:35:25

Bob_Marley írta:A Forma 1-ben még inkább igaz, hogy pimasznak, sőt pofátlannak kell lenni. Akár versenyzők akár csapatok. Ricciardo nem ilyen, a pályán sem ilyen. Hirtelen csak Monza jut eszembe, ahol "paraszt" módon betette a kocsit a sikánnál. Ezek hiányoznak belőle szerintem. Rosberg pl ebben lépett nagyot, hogy pofátlanná vált, s el kell menni a végsőkig. Ha kell átmegyek sárgán ha kell ráhúzok 19-re egy lapot. Top autóban valóban nem láttuk még az ausztrált, de a RB most második legerősebb vas, s Verstappen még éretlen, de benne sokkal inkább érzem a tűzet és a gyilkos ösztönt.

Lewisból most ez veszett ki leginkább, nála is pont ez az egyik bajom, hogy érződik, hogy nincs meg a kellő koncentráltság. Foglalkozik minden ökörséggel, s a futamaira is kihat.
Az, hogy a pályán finomkodna az egyáltalán nem jellemző rá, csak sokakkal ellentétben a határig húzza és nem tovább. Rengeteg olyan előzése van, hogy csak pont annyira tereli ki az ellenfelet, hogy még mindketten elférjenek, de ő legyen a kedvezőbb helyzetben. Rosberg meg rendszeresen átesik a ló túloldalára idén, nem is véletlenül volt büntetve többször is.
Arról nem is beszélve, hogy mennyire kiegyensúlyozott pilóta.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.21. 20:12:25

A Forma 1-ben még inkább igaz, hogy pimasznak, sőt pofátlannak kell lenni. Akár versenyzők akár csapatok. Ricciardo nem ilyen, a pályán sem ilyen. Hirtelen csak Monza jut eszembe, ahol "paraszt" módon betette a kocsit a sikánnál. Ezek hiányoznak belőle szerintem. Rosberg pl ebben lépett nagyot, hogy pofátlanná vált, s el kell menni a végsőkig. Ha kell átmegyek sárgán ha kell ráhúzok 19-re egy lapot. Top autóban valóban nem láttuk még az ausztrált, de a RB most második legerősebb vas, s Verstappen még éretlen, de benne sokkal inkább érzem a tűzet és a gyilkos ösztönt.

Lewisból most ez veszett ki leginkább, nála is pont ez az egyik bajom, hogy érződik, hogy nincs meg a kellő koncentráltság. Foglalkozik minden ökörséggel, s a futamaira is kihat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.21. 19:42:08

Ronaldinho&Barca írta:2006 - 2016


https://twitter.com/In293643341/status/ ... wsrc%5Etfw


Elég szomorú. :?
A kettő között volt egy igen komoly gazdasági világválság meg akkor még volt hazai versenyző, mondjuk az tény hogy a 10 evvel ezelőtti nagydijnal az idomerore is felkeltem ma mar a futamra se.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2016.10.21. 18:59:27

Bob_Marley írta:Jó fej gyerek, de talán a gyerek a legjobb szó rá. Tehetsége nincs annyi, hogy kiemelkedjen, a mentalitása pedig nem VB aspiráns mentalitás szerintem. Nem egy "gyilkos".

Hétvégén szerintem lassan pont kerül az i-re. Lewis szét van esve csoda kellene a fordításhoz úgy érzem.
Top autóban még nem láttuk, de eddig egy csapattársa se tudta megverni. Teljesen rendben van a srác. Az, hogy egy lazább személyiség még nem jelenti azt, hogy ne lehetne VB aspiráns.

Szerk:

Vettel és a multitasking. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.21. 18:36:46

Mondjuk attól, hogy jó a humorérzéke és jól kezeli a szitukat, még lehet gyilkos a versenyeken. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.21. 17:57:17

Jó fej gyerek, de talán a gyerek a legjobb szó rá. Tehetsége nincs annyi, hogy kiemelkedjen, a mentalitása pedig nem VB aspiráns mentalitás szerintem. Nem egy "gyilkos".

Hétvégén szerintem lassan pont kerül az i-re. Lewis szét van esve csoda kellene a fordításhoz úgy érzem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.10.11. 08:43:43

Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.09. 09:56:16

Sajnos bejött az, amit éreztem. Lewis nincs ott fejben, ráadásul tényleg a szegény embert még az ág is húzza. Tegnap gyakorlatilag ugyanazt mente mint Rosberg, de második rajtkocka. A rajtnál meg el is ment a futam érdemi része. Amit annak tudok be, hogy nincs koncentráció. Egész hétvégén frusztrált volt, rohadt Sepangot nem lehet egyhamar elfelejteni úgy látszik. :?
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.09. 06:48:42

Most olvasom, hogy Kimi a 7. helyről rajtol, mert váltót cseréltek. Végre a Red Bullok és Vettel előtt lehetne kapásból, erre ez. :x Ilyen peches csávó nincs mégegy.

Szerk:
Nico átment predátor üzemmódba, hiba nélkül hozza a futamokat. Sose gondoltam, hogy ilyen idegei lesznek egyszer. Hamilton meg egyre jobban veszti el a fejét.
Tromort77

2016.10.07. 17:45:19

Annak kapcsán hoztam, hasonló elemzés. Csak itt ki tér a futamra is, hogy kinek, hogyan volt szerencséje. Illetve meg a kiemelt rész érdekes, hogy a 6% és a 7% mennyire jónak számít a többiekhez képest. Főleg Kimi-hez képest. :D

Kiminek se tetszik ez a mobilos sztori. :P
https://twitter.com/FiftyBuckss/status/ ... 12/photo/1 :lol:

Amúgy még rengeteg futam van hátra. Elég kaotikus pályák is vannak, semmi sem dőlt el. Az lástzik, hogy Hamilton most kicsit lépéshátrányban van és nem tud úgy felpörögni, de ez még nem jelent semmit. Sajnos abban sem vagyok biztos, hogy Rosberg képes-e mentálisan bírni a végét. Minnél közelebb lesz a cím annál nehezebb lesz. Mentálisan még mindig Hamiltonnak van könnyebb dolga szerintem mert ő már megélte ezt párszor. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.07. 17:27:12

Ugyanazt linkeltem én is. :) Legalábbis a téma ugyanaz volt.

Én az ideit elengedtem, nekem a mobilos sztoriból is az jön le, hogy elment a koncentráció. Plusz ugye elvileg a motoron is "lejjebb" vesznek, mert nem elég megbízható. De ez nyilván olyan, hogy kifelé bármit lehet mondani a Forma1-ben. :D Mindenesetre én úgy gondolom Sepagnban megfőttek a VB remények is. :?
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.07. 15:02:12

"Hamilton olyannyira nem panaszkodhat, hogy a Forma-1 történetében arányosan az összes világbajnok közül ő esett ki a legkevesebb futamról műszaki hiba miatt.

Eddig 183 nagydíjon állt rajthoz, ebből mindössze 11-et nem tudott befejezni ilyen okból, ami 6%-os rátát jelent. A listán Sebastian Vettel van mögötte 8,7%-kal, míg például Fernando Alonso a versenyei 10,1, Kimi Räikkönen pedig 13%-át adta fel technikai probléma következtében, de arra valószínűleg úgysem kell emlékeztetni senkit, hogy ő a McLarennél milyen peches volt. Amúgy Rosberg 7%-os mutatója is kiváló, csak hát ő nem világbajnok – legalábbis egyelőre. "

http://www.gphirek.hu/f1/20161006-f1-le ... tukor.html
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.06. 18:35:31

http://www.m4sport.hu/2016/10/05/hamilt ... t-rosberg/" target="_blank

Isten ad, Isten elvesz. Jó kis cikk, és az következik belőle, hogy az ördög nem alszik. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.10.02. 14:46:41

"A Mercedesnek felelnie kell, túl sok motort vesztettem el. Nyolc versenyzőből mindig csak az enyém romlik el. Valakinek válaszokat kell adnia, mert ez elfogadhatatlan. Valami vagy valaki nem akarja, hogy az idén én nyerjek."

Egyszer fent és egyszer lent, ez a sport biza erről szól, csúcstechnika, milliónyi alkatrész, elképzelni se tudjuk és sokszor a legtutibb pillanatban adja meg magát a technika. Ez egy ilyen sport, benne van a pakliban a fekete péter mindig. A kudarcokat el kell fogadni, rengeteg pilótának épp egy elfüstölés vagy műszaki hiba fosztotta meg a vb címtől, Massa pl hungaroringen vezető helyről esett ki, Kimi számtalan motorhiba és műszaki hiba, de említhetném épp Suzukát 2006-ot. Hamiltonban nekem ez sose volt szimpatikus, hogy egyszerűen képtelen elfogadni, hogy nem nyer. Persze pilóta, ezt nevelik bele stb. stb. de ilyenkor mindig ellene van a világ és minden f1-ben dolgozó. Van még ebben hova fejlődni, élpilótákat tekintve azt hiszem a kudarcok töredékét kellett így is megélnie, ezeket a hibákat tekintve.

Izgalmas lesz az utolsó pár verseny így, nagyon kíváncsi leszek Rosberg élni fog-e ezzel a lehetőséggel, most nála van az ász. Ha már a ferrari egy marék szerencsétlenség, rossz volt nézni ezt a hétvégét is tőlük.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.02. 13:05:30

Ronaldinho&Barca írta:Miért mindig ő?! :D Ezen jót nevettem, ha lesz egy órája suzukáig, üljön le Kimivel egy jófajta ital mellé, sokat tudna neki mesélni a motorhibákról és elvesztett vb címekről. Miért mindig ő.. pff.
Csak a Mercedesről beszélt és ez leginkább annak szólt, hogy most cseréltek motort és mégis az övé ment tönkre nem a használtabb motor Rosberg alatt.

Persze hogy bosszús ez egy vaj tiszta versenynek tűnt, ő volt a legjobb az egész hétvégén. Technikai sport ez nyilván benne van, csak így a vége felé még jobban fáj, főleg hogy sorozatos olyan verseny az utóbbi időben, amikor valami nem klappol. Egy verseny volt, amikor jól jött ki neki, hogy SC volt meg kiestek előle, de azonkívül csőstül jön a baj.

Suzuka ideális lehet, ha egy kicsit esik az eső, történik valami, mert innentől kell az hogy Rosberg hibázzon. Nem látom magam előtt, hogy Lewis ötöt fogna itt a végén zsinórban. De ne így legyen, KELL A NEGYEDIK!!!!!!!

Ezt posztolta Lewis twitteren, ebben a képben azért sok minden benne van.
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.10.02. 12:35:25

Miért mindig ő?! :D Ezen jót nevettem, ha lesz egy órája suzukáig, üljön le Kimivel egy jófajta ital mellé, sokat tudna neki mesélni a motorhibákról és elvesztett vb címekről. Miért mindig ő.. pff.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.02. 12:15:21

balinteer írta:Érdekes dolog az, hogy van 8 Mercedes motoros autó és ebből idén szinte mindig Lewisé döglik le. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Rosberget tolják a németek, de nem ártana a gyárban egy belső vizsgálatot végrehajtani ezzel kapcsolatban.

Ahogy Lewis nyilatkozta ez volt a legfrissebb motorja, szóval mindenképpen gyanús, főleg, hogy előjele sem volt.
Technikai sport ez benne van, Vettel mikor Ricciardo csapattársa volt vagy tavaly pl Kimi is sokkal többet esett ki technikai hiba miatt mint a csapattársa. Régen volt olyan, hogy Schumacher a Ferrarival egymás után három versenyen el se tudott indulni, mert elfüstölt.
Szóval előfordul az ilyen, következő versenyen lehet, hogy Rosbergnek lesznek gondjai főleg, hogy jön az év vége és fogynak az alkatrészek.

Azért látszik a folyamatos fejlődés, két éve még a Williams a második legerősebb csapat volt, mostmeg az ötödik hatodik csapathelyért küzdenek.
Vagy a Red Bull még motorjuk se volt tavaly év végén, most meg ott vannak a második helyen. A McLaren is kezd ott lenni folyamatosan az első 10 ben.
Ez egy ilyen sport.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2016.10.02. 11:42:52

Érdekes dolog az, hogy van 8 Mercedes motoros autó és ebből idén szinte mindig Lewisé döglik le. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Rosberget tolják a németek, de nem ártana a gyárban egy belső vizsgálatot végrehajtani ezzel kapcsolatban.

Ahogy Lewis nyilatkozta ez volt a legfrissebb motorja, szóval mindenképpen gyanús, főleg, hogy előjele sem volt.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Tromort77

2016.10.02. 10:54:38

Persze, ennél többet nem tehetett volna. Én sem ezt mondom, csak jobban kiéleződik a technika ha van aktuális ellenfél és nem az van, hogy 30 körrel a vége előtt már tartalékolhatnak. Egyszer neki jön ki a lépés, egyszer Rosbergnek. Egy-két futam boríthat mindent, sok van még hátra. Most Hamilton peches sorozatát éli. Hidd el tudom milyen ez. Én végig szenvedtem Kimi Mercedeses karrierjét. Szerintem ember nem dobott el annyi pontot technikai hiba miatt mint ő. :D

De most nagyon ráállt ezekre a 4. helyekre. Vettel meg ahelyett, hogy felemelte volna ezt a Ferrari-t valójában csak belesüllyedt és hibát hibára halmoz.

Szerk: Ricciardo a legnagyobb forma :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.02. 10:46:05

Én már kicsit unom ezt a benne van dolgot. :D Elmegy múltkor a fék, elmegy a motor, eltaktikázza a csapat és lehetne sorolni. Félre értések elkerülése végett én nem azt mondom másnak nincs gondja, de Lewis mit tudott volna ennél többet tenni? A kiállások miatt kerültek kicsit veszélybe, de Lewis végig a leggyorsabb volt, akármelyik gumit nézzük. Megvolt az előny a következő boxkiállásra is. És ezzel az erővel Rosbergnek meg nyomnia kellett, még inkább mint Lewisnak vagy ugye pl a RB-nak és Lewis füstöl el az elejéről egy már-már megnyert futamon. :D

Na mindegy, borzasztó csalódott vagyok, a szünet óta el van átkozva Lewis. Már annyira sajnálom, hogy pont ezt írtam, hogy jön a szünet, Rosberg összeszedheti magát. Szünet óta Lewis nem nyert futamot......

Rosbergnek egyébként nagy grat, mert óriási futama volt és kellően agresszív is volt. 23 pont előny, az nagyon soknak tűnik.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.02. 10:25:56

Bob_Marley írta:Ilyen a világon nincs......Tökéletes versenyhétvége, parádés futam. Folyamat leggyorsabb a gumikon, amikor nagyon kell. És erre elfüstöl ez a szakadék vas.....Nem akarok vészjósló lenni, de ezen elmehet az idei év. Nem férnek bele az ilyenek, kicsit Kínára emlékeztet mikor döntő futamon beleállt a falba a boxutcánál Lewis....
Ennyit jelent az, hogy meg voltak szorongatva kicsit. Ilyen körülmények között ha csak egy kicsit is túltolják a motort már ez benne van.

Rosberg pedig eddig is jó formában volt, de az, hogy egy ilyen helyzetből is jól tud kijönni az csak mégjobban megfogja erősíteni és ő is parádésan vezetett ma.

Örülök a Red Bulloknak meg annak, hogy két tökös pilótájuk van.

De, hogy egy kicsit puffogjak. Rosberg büntetése miért jött olyan későn? Símán boxban letölthette volna és akkor a pályán látnánk még egy csatát, nem az órával versenyeznének.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.02. 10:16:20

Ilyen a világon nincs......Tökéletes versenyhétvége, parádés futam. Folyamat leggyorsabb a gumikon, amikor nagyon kell. És erre elfüstöl ez a szakadék vas.....Nem akarok vészjósló lenni, de ezen elmehet az idei év. Nem férnek bele az ilyenek, kicsit Kínára emlékeztet mikor döntő futamon beleállt a falba a boxutcánál Lewis....
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.09.19. 12:26:23

Unalmas futam volt. Kimi legalább jól ment, de sikerült megint elrontani a taktikáját. Símán meglehetett volna a dobogó. Ugyan olyan taktikán volt mint Rosberg. Azonos körben cseréltek is gumit. Úgy tervezték, hogy két kiállásból meglesz a futam. Erre látva Hamilton taktikai váltását nem gondolkodtak, hanem mentek vele és hagyták, hogy a Merci jól megetesse őket. Rosberget is hozni akarták,de már látták a részidőkből, hogy Ric mögé érne vissza, így nem hozták ki. Érthetetlen, hogy miért nem tudta a Ferrari ugyan ezt kiszámolni Hamiltonnal kapcsolatban. Ha pedig nem ment volna ki Kimi akkor símán meglehetett volna a 3. hely mert Hamilton két körrel hamarabb váltott mint Ric és alapból az ő gumijai használt szuperlágyak voltak. Ergo, nem tudta volna végig üldözni Kimit. Kimi pedig a futam után értetlenkedve nyilatkozta, hogy nem érti miért változtattak és kibírták volna a gumijai...

Teljesen mindegy milyen az autó vagy milyen lesz amíg rendre ilyen baromságokat követnek el. Közük nincs már mentalitásban sem az élmezőnyhöz.

Rosberg meg nagyon elkapta most a fonalat, hibátlanul vezet. Nem semmi milyen formában van. Illetve jó, hogy Ric is eteti Max-ot.

A Kvjat-Max csata meg nem semmi volt. Ilyeneket akarok látni.
Válasz küldése