Bob_Marley írta:Az FFP és a fizetések miatt lehet gond, még anno volt is cikk, hogy a szerződéshosszabbítások során Neymar és Messi új kontraktusai nagyon komolyan befolyásolhatják az új érkezőket.
Én egyáltalán nem tudok tapsikolni Messi új szerződésének, ilyenkor kicsit nézzük azt is meg, hogy keres mondjuk durván 20 milliót most és a hírek 30-35 körüliről szólnak. Az 10-15 milliós differencia, na ebbe 2 Verratti fér bele, csókolom.
Messi a világ legjobb játékosa, és hihetetlenül sokat ad a Barcának. Idén már hamarabb kiírtuk volna magunkat a trófeákra esélyes csapatok sorából. Sokszor azt hisszük hogy már függetlenedtünk tőle, aztán hirtelen mindig rájövünk hogy mégsem....
Tény hogy rengeteget kap, de emellett rengeteget is hoz, elég megnézni hány Messis mezt vesznek, hányan lesznek Barca szurkolók azért meg meglátják "pattogni" a Bolhát a pályán, hányan mennek ki miatta meccsre, trófeákról nem is beszélve.
De sajnos a foci egyre jobban elkorcsosul pénz kérdésben, azért ahol Hulkok kapnak annyit Kínában mint Messi vagy Ronaldo, azért az elég durva.
Régen az volt a hűség ha valaki nem kért folyamatosan pénzt és nem ment el, lassan meg már az ha nem megy el dupla annyi fizuért hiki-hokizni a világ másik végére.
Nálunk meg nem pont Messi fizujával van a gond, hanem a probléma ott kezdődik hogy Gomes-félék a semmiért majdnem annyit keres mint egy bizonyított Verratti egy dúsgazdag PSG-ben.
Lehet hogy a mai fociban Puyol is feltenné a kérdést, hogy ha semmit sem bizonyított Gomesek többet keresnek mint ő, mikor a szívét-lelkét beleadja a pályán és bizonyított, akkor neki miért nem adnának többet.