Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.01. 17:49:17

Ellentmondások? Egyszer a Barca miatt jó Messi, máskor Messi miatt jó a Barca... :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.01. 17:17:41

Motaro írta:
EBbetyar írta:tehat a Real a jobb csapat mert kiszolgaltak CRt de mindkét classicon hangoztattátok, hogy mennyivel jobb csapat a Barca.
olyan ellentmondásokba hozzátok saját magatokat hogy az elképesztő :D nem beszélve az érvekről, miszerint "Messi jobb mert csak"
Nincs itt semmi ellentmondás, a klasszikusokon és a rangadókon általában jobban teljesített a Barca, a Real viszont a kicsik ellen húzta be a kötelezőket, ami a szezon végére 3 pont előnnyé állt össze.
Pedig nem túl bonyolult, a kollégának mégsem állt össze ez a komoly szakértelmet igénylő logikai sor :D
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.06.01. 16:59:17

EBbetyar írta:tehat a Real a jobb csapat mert kiszolgaltak CRt de mindkét classicon hangoztattátok, hogy mennyivel jobb csapat a Barca.
olyan ellentmondásokba hozzátok saját magatokat hogy az elképesztő :D nem beszélve az érvekről, miszerint "Messi jobb mert csak"
Nincs itt semmi ellentmondás, a klasszikusokon és a rangadókon általában jobban teljesített a Barca, a Real viszont a kicsik ellen húzta be a kötelezőket, ami a szezon végére 3 pont előnnyé állt össze.
Egyébként egyetértek, aki lát is, nem csak néz, annak egyértelmű, hogy Messi más szint. Ettől CR még egy klasszis gólgép.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.06.01. 16:30:04

EBbetyar írta:nem beszélve az érvekről, miszerint "Messi jobb mert csak"
Mi ezzel a probléma? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.01. 16:29:10

Mondjuk tényleg ez a fő érv, mert jobb. Kèsz. Pont.
Le kell ülni, meg kell nézni. Nem sok kérdőjel marad.

Más kérdés, hogy mit díjaznak az elismeréseknél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
EBbetyar
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.05.30. 21:29:05

2017.06.01. 16:24:45

tehat a Real a jobb csapat mert kiszolgaltak CRt de mindkét classicon hangoztattátok, hogy mennyivel jobb csapat a Barca.
olyan ellentmondásokba hozzátok saját magatokat hogy az elképesztő :D nem beszélve az érvekről, miszerint "Messi jobb mert csak"
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.06.01. 14:40:02

ericco írta: A CR-rel kapcsolatban pedig amit írtok, madridistaként is elismerem. Messi jobb focista, ezt a vak nem látja. Ebből következik, hogy jelenleg a Madrid a jobb csapat. Egységesebb, jobban össze van rakva a keret, taktika, stb.
Bingo!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.06.01. 14:34:23

Veidt_madridista írta:
Chino írta:
Én mindig is Messit tartottam komplettebb (vagy ha úgy tetszik: jobb) játékosnak, de ez nem zárja ki azt, hogy egy bizonyos időszakban (pl. januártól a jelenig, ugye ez számít eddig az Aranylabdába) jobb teljesítményt nyújtson nála CR. Úgy érzem, az említett időszakban ez megtörtént.
Ne haragudj, de meg a madridistak is, az uj evtol egesz mondjuk marciusig atkoztak sokszor, elkuldtek volna CRt. Olvass vissza a forumotokon ha nem hiszed. Azert az Aranylabdat, ne hogy mar 2,3 jo meccsre adjak oda, mert akkor azzal kb. ertekelek is a dij presztizset... :?

Mig Messi egesz evben hozott egy nagyon jo atlagot, sokszor tovabblotte a csapatot, pontot hozott, csak ugye lehet a fontosabb meccseken nem tudott annyit adni, mint CR, aki a kapu elott varta a labdat, hogy rugja be, mig Messi emellett szervezett, iranyitott, kp rol indulva, meg meg golt is kellett lojjon. CR iden annyival volt jobb, hogy jobb csapat volt korulotte, mint Messinek, de semmi provokacio tenyleg, de a 2 jatekos kozott `eg es fold` a kulombseg.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.06.01. 14:03:31

Chino írta: Csak itt most az Aranylabdáról volt szó. Ebben elvileg teljesen irreleváns, hogy Krisztus előtt mit művelt. És most elvileg erről a szezonról van szó.
Persze, azt a részt csak Ronaldo fals megítéléséhez írtam, úgy összességében.
Chino írta:Most teljesen objektíven kérdezlek.
Tedd a szívedre a kezed! Ha Balet/Benzemát/Iscot hívnák Ronaldonak és fordítva, Te kit emelnél ki vagy kinek adnád egyértelműen az Aranylabdát a csapatból?
Annak, aki legtöbbször vezére tudott lenni a csapatnak. Ez pedig egyértelműen Ronaldo volt idén. Bale meg Benzema amúgy is csak a citromdíjért versenyezhetne. :D
Chino írta:Másrészről ha Messi Gipsz Jóska lenne, Cr meg Kerekes Gazsi és más klubban fociznának kit és mennyivel tartanál jobbnak?
Én mindig is Messit tartottam komplettebb (vagy ha úgy tetszik: jobb) játékosnak, de ez nem zárja ki azt, hogy egy bizonyos időszakban (pl. januártól a jelenig, ugye ez számít eddig az Aranylabdába) jobb teljesítményt nyújtson nála CR. Úgy érzem, az említett időszakban ez megtörtént.
Kép
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2017.06.01. 13:56:07

barca0417 írta:
recrea írta:Srácok, a Real igazolhat a nyáron? Mi lett a vége az ügynek?
Pont most láttam egy Interrel kapcsolatos hírben hogy az Atletico fellebbezését nem fogadták el. Ennek függvényében érdekes lenne ha a Realt meg felmentenék, miután sem minket sem az Atletit nem mentették fel. De hát ők a Real.. :?
Nem felmentették őket, hanem elfogadták a fellebezést, és csak egy átigazolási szezonra lett eltiltva a Madrid, mivel jóval kevesebb játékos volt éritnve, és a Real végig sokkal jobban együttműködött a nyomozókkal, mint a másik két klub. Anno erről egy rakás cikk, hivatalos közlemény volt.

A CR-rel kapcsolatban pedig amit írtok, madridistaként is elismerem. Messi jobb focista, ezt a vak nem látja. Ebből következik, hogy jelenleg a Madrid a jobb csapat. Egységesebb, jobban össze van rakva a keret, taktika, stb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.01. 13:50:21

Veidt_madridista írta:
Rivaldo11 írta:Erről beszélek. Az Inzaghis hasonlatot meg lehet kedvencnek választani, de érteni kéne először miről beszélek. Gólfosó csatárok voltak korábban is. A jelenlegi Ronaldo pedig már középcsatár. Ennyi és nem több-játékban sem. Ezért írtam, hogy ha mondjuk Benzema fog ki 3 meccset így, és dönt, akkor most ő lenne az aranylabda fő várományosa...?
Nincs lenézve, csak egész egyszerűen nem méltó arra, hogy ugyanannyi zsugája legyen, mint Messinek. Merthogy ég és föld a két pali tudása között a különbség. Ezt tartom.
Mindenki érti h miről beszélsz, csak nem értenek vele egyet. Gólfosó csatárok tényleg voltak korábban is, csak nem olyanok akik 10 szezonon keresztül meg 32 évesen is hozták a szintet. (éppen ezért is nonszensz CR-t egy szorgalmas atlétának titulálni. az ilyen embereknek nem ártana visszanézni pár videót a 2006 és 2013 közötti időszakból).
A mostani szezonjához annyi, hogy a 3 eldöntött meccs meg valójában 10-12 körül volt.

Ezerszer leírtam már, nem szeretem CR-t, nem érdekel az Aranylabda sem, de az enyhén szólva is nevetséges, amikor valaki a góllövést próbálja úgy beállítani mintha az nem érne semmit, mikor a sportág legmérhetőbb és legnagyobb jelentőséggel bíró részéről van szó. Az meg a másik ilyen, hogy Messi mellett az van felhozva, hogy több gólt rúgott idén mint CR, csak az nem hogy sokkal több rangadón is sült fel mellé. Mindenki úgy szemezget a releváns statisztikákból, hogy az ő kedvence jöjjön ki jobbnak.
Csak itt most az Aranylabdáról volt szó. Ebben elvileg teljesen irreleváns, hogy Krisztus előtt mit művelt. És most elvileg erről a szezonról van szó.
Most teljesen objektíven kérdezlek.
Tedd a szívedre a kezed! Ha Balet/Benzemát/Iscot hívnák Ronaldonak és fordítva, Te kit emelnél ki vagy kinek adnád egyértelműen az Aranylabdát a csapatból?

Másrészről ha Messi Gipsz Jóska lenne, Cr meg Kerekes Gazsi és más klubban fociznának kit és mennyivel tartanál jobbnak?

Azt pedig, hogy ki sült fel több ranagdón én nem hoznám fel Cr javára, mert nem jönne ki jobban belőle. Mondom ezt úgy, hogy közel sem Messi a kedvencem a Barca-ból és Cr-t se szúrnám vasvillával hátba.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.01. 13:49:15

Már felmentették őket tudtommal. :)
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.06.01. 12:58:20

recrea írta:Srácok, a Real igazolhat a nyáron? Mi lett a vége az ügynek?
Pont most láttam egy Interrel kapcsolatos hírben hogy az Atletico fellebbezését nem fogadták el. Ennek függvényében érdekes lenne ha a Realt meg felmentenék, miután sem minket sem az Atletit nem mentették fel. De hát ők a Real.. :?
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2017.06.01. 12:56:49

recrea írta:Srácok, a Real igazolhat a nyáron? Mi lett a vége az ügynek?
Ha jól tudom csak télen nem igazolhattak, de lehet akkor is igazolhattak volna. Nyáron biztosan megtehetik.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.01. 12:45:27

Srácok, a Real igazolhat a nyáron? Mi lett a vége az ügynek?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.06.01. 12:27:43

Messias2 írta:
EBbetyar írta: attol hogy ezt tobbszor irod be meg nem lesz kevesbbe nevetseges. tenyleg elkepeszto hogy beszeltek a rivalisrol :D de itt irta is valaki hogy az aranylabda titeket mar jobban erdekel mint messit. szerintem o is pont letojja hogy mennyi van neki meg crnek.
Te vagy a nevetséges, hogy egy jobban sikerült Real szezon után átjössz ide osztani az igét.
Ezt én is bírom :D

Amúgy tök egyszerű eldönteni ki a jobb. Barcásként elcserélnéd Messit Ronaldora? Realosként elcserélnéd Ronaldót Messire? Teljesen egyértelmű, hogy melyik lenne a kimagasló. Még úgyis, hogy sok az elvakult.
Persze rákötve az agyadat egy hazugság vizsgálóra és ha hazugnak ítélne, egy tőrt döfne a gép a szívedbe, na így :lol:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.01. 12:14:42

EBbetyar írta: attol hogy ezt tobbszor irod be meg nem lesz kevesbbe nevetseges. tenyleg elkepeszto hogy beszeltek a rivalisrol :D de itt irta is valaki hogy az aranylabda titeket mar jobban erdekel mint messit. szerintem o is pont letojja hogy mennyi van neki meg crnek.
Te vagy a nevetséges, hogy egy jobban sikerült Real szezon után átjössz ide osztani az igét.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.06.01. 11:38:49

Mindket oldaltol kerdeznem? Nem unjatok meg? :D Kb a Bayern elleni meccsek ota megy ez a meddo vita ahol mindket fel probalja gyozkodni a masikat teljesen ertelmetlenul es eredmenytelenul. Semmi ertelme, az elejen meg en is beleszalltam de mar azota szot se pazarolok ra. Honapok ota megy ugyanazon a vita.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.06.01. 11:15:15

Rivaldo11 írta: Messi totál más dimenzió, mint bárki más. Egyszerűen szintekkel áll a portugál fölött, messze nem egy kategória a két emberke. Ha ezt nézem, tényleg neki kéne adni folyamatosan, mert a közelében sincs senki.
Teljesen egyetértek minden szavával.
EBbetyar
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.05.30. 21:29:05

2017.06.01. 10:10:24

Messias2 írta:Pár hete már leírtam, most megteszem még egyszer, mert idevág.

"Miközben Messi egy komplett fegyver, Cé a tökéletes nyílhegy egy jó fegyveren."

Messi labdarúgás Lebronja, az utóbbi évek Céje pedig max egy Klay Thompson. Az előbbi megteremti saját magának, illetve társainak a lehetőséget, míg utóbbinak többnyire megteremti a csapat a lehetőségeket.
attol hogy ezt tobbszor irod be meg nem lesz kevesbbe nevetseges. tenyleg elkepeszto hogy beszeltek a rivalisrol :D de itt irta is valaki hogy az aranylabda titeket mar jobban erdekel mint messit. szerintem o is pont letojja hogy mennyi van neki meg crnek.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.01. 09:11:57

Veidt_madridista írta: Mindenki érti h miről beszélsz, csak nem értenek vele egyet. Gólfosó csatárok tényleg voltak korábban is, csak nem olyanok akik 10 szezonon keresztül meg 32 évesen is hozták a szintet. (éppen ezért is nonszensz CR-t egy szorgalmas atlétának titulálni. az ilyen embereknek nem ártana visszanézni pár videót a 2006 és 2013 közötti időszakból).
A mostani szezonjához annyi, hogy a 3 eldöntött meccs meg valójában 10-12 körül volt.

Ezerszer leírtam már, nem szeretem CR-t, nem érdekel az Aranylabda sem, de az enyhén szólva is nevetséges, amikor valaki a góllövést próbálja úgy beállítani mintha az nem érne semmit, mikor a sportág legmérhetőbb és legnagyobb jelentőséggel bíró részéről van szó. Az meg a másik ilyen, hogy Messi mellett az van felhozva, hogy több gólt rúgott idén mint CR, csak az nem hogy sokkal több rangadón is sült fel mellé. Mindenki úgy szemezget a releváns statisztikákból, hogy az ő kedvence jöjjön ki jobbnak.
Csakhogy azt felejted el, hogy Leónak már nem elsődleges feladata a góllövés. A besülést ilyenformán nem is értem. Nyilván megteszi, ha alkalma nyílik rá, de legtöbbször a társakat hozza helyzetbe. Szervez, visszajár labdákért stb. CR meg továbbra is gólfelelős, tőle elvárni a szervezést nem is lehet, mert alkalmatlan rá. Ez okból számomra még érdekesebb, hogy Leo még így is aranycipős lett és ha a "besült" meccseken megnézzük mennyi kulcspaszt adott, akkor árnyaltabb a kép.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.05.31. 20:17:49

Pár hete már leírtam, most megteszem még egyszer, mert idevág.

"Miközben Messi egy komplett fegyver, Cé a tökéletes nyílhegy egy jó fegyveren."

Messi labdarúgás Lebronja, az utóbbi évek Céje pedig max egy Klay Thompson. Az előbbi megteremti saját magának, illetve társainak a lehetőséget, míg utóbbinak többnyire megteremti a csapat a lehetőségeket.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 18:27:58

Pazarlás lenne Messit betenni középre, hiába rúgott 2012-ben 91 gólt, BL sem abban a szezonban nem jött, sem a következőben, illetve Bajnokságot sem nyertünk 2012-ben.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.05.31. 18:23:36

Rivaldo11 írta:Erről beszélek. Az Inzaghis hasonlatot meg lehet kedvencnek választani, de érteni kéne először miről beszélek. Gólfosó csatárok voltak korábban is. A jelenlegi Ronaldo pedig már középcsatár. Ennyi és nem több-játékban sem. Ezért írtam, hogy ha mondjuk Benzema fog ki 3 meccset így, és dönt, akkor most ő lenne az aranylabda fő várományosa...?
Nincs lenézve, csak egész egyszerűen nem méltó arra, hogy ugyanannyi zsugája legyen, mint Messinek. Merthogy ég és föld a két pali tudása között a különbség. Ezt tartom.
Mindenki érti h miről beszélsz, csak nem értenek vele egyet. Gólfosó csatárok tényleg voltak korábban is, csak nem olyanok akik 10 szezonon keresztül meg 32 évesen is hozták a szintet. (éppen ezért is nonszensz CR-t egy szorgalmas atlétának titulálni. az ilyen embereknek nem ártana visszanézni pár videót a 2006 és 2013 közötti időszakból).
A mostani szezonjához annyi, hogy a 3 eldöntött meccs meg valójában 10-12 körül volt.

Ezerszer leírtam már, nem szeretem CR-t, nem érdekel az Aranylabda sem, de az enyhén szólva is nevetséges, amikor valaki a góllövést próbálja úgy beállítani mintha az nem érne semmit, mikor a sportág legmérhetőbb és legnagyobb jelentőséggel bíró részéről van szó. Az meg a másik ilyen, hogy Messi mellett az van felhozva, hogy több gólt rúgott idén mint CR, csak az nem hogy sokkal több rangadón is sült fel mellé. Mindenki úgy szemezget a releváns statisztikákból, hogy az ő kedvence jöjjön ki jobbnak.
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.05.31. 18:20:35

csababarca írta:
ferninho írta:

CRes vitához meg annyit, hogy olyan szinten és nevetségesen le van már nézve itt egyesek által, hogy röhej és emiatt felesleges is vitatkozni róla.
Nem gond, hogy valaki nem követi az összes Realos meccset, én se nézem meg a Barcás meccseket mindig, de olyan nevetséges általánosítások mennek, hogy az valami hihetetlen.
Inzaghi volt a kedvencem.. :lol:
az tényleg meredek, de nem egy az egyben kell érteni az összehasonlítást.
én sok real meccset néztem idén, viszonylag, és nem véletlen volt a bm elleni meccsekig ekézve nálatok is. és várta mindenki mint a messiást a Cé utáni időket.
Aztán aratott, és megváltozott a megítélése. de egész szinte egész szezonban gyenge volt játékban, plusz a gólok se jöttek addig tőle úgy, ahogy szoktak. az Céhez képest átlag alatti gólemnnyiség volt, amit addig lerakott a szezonban.

Góljai megjöttek, játékban továbbra is ugyanaz maradt szinte. Szerintem a Bm elleni odavágón jtszott úgy a góljai mellett, hogy arra azt lehet mondani hogy naigen. ott ényleg jól ment, ha leveszem a góljait akkor is.
Mégis a visszavágós teljesítménye után lett annyira felhúzva nálatok (is), amit én pl nem értek.
Pl Napoli elleni első meccsen is mezőnyben nagyot játszott, kiosztott 4-5 olyan labdát, amiből gól lehetett volna, erre egyedül Kroos tudta berúgni az egyiket, főleg Karim volt ügyes aznap.

Tud ő még ilyeneket, de nincs értelme ezt játszani. Más megoldja, ő meg befejezi, mert abban a legjobb.

Messi is hiába tojja a forintos labdákat, lehúzhatja a fenébe, ha nem rúgják be.
Feltolnám előre, raknák mögé egy fullos csapatot, akik tömik és azzal lenne a Barca is a leghatékonyabb.

Persze Messi is néha be tud csődölni legelől, de az ritka, Juve ellen is csak nêztem, hogy hagyott ki annyi lehetőséget a visszavágón, el se hittem.
Meg ilyen helyzetekre ott vannak a többiek, akiknek villaniuk kéne.
Realnál mindig jött valaki, sokszor a padról, emiatt is lett ilyen eddig a szezon, de ezt még meg is kell koronâzni.

CR azt játssza amit kell és ilyen szintre, ahova vitte csak a legeslegnagyobbak közül is kevesen voltak képesek.

Messinek meg a Barcânak ez a baja, nem annyira hatékony, amennyire lehetne
Messi ha elől van, nem kap labdát/nincs gól, ha hátrébb meg nem rúgják be a többiek. Persze a legtöbb meccsen vhogy megoldódott ez a gond, de sokszor előjött a legfontosabb pillanatokban.
Labdákkal tud több ember is tömni támadókat, főleg, hogy azt többen is csinálják egyszerre egy csapatban, de befejezni jelenleg Messi meg CR tud magasan a legjobban a mai napig.

Ezt nem kihasználni nagy hiba.
Real meg CR is egy szóval jellemezve jelenleg hatékony, de nagyon.
madridista
Válasz küldése