Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.22. 12:39:20

brazilfan írta:
Egyelőre nincs szó arról, hogy Alena elmenne. Nem lehet, hogy egy kicsit türelmetlen vagy vele szemben?
vagy arról van szó, hogy semmit nem bizonyított Alena azokon a meccseken ahol pályára lépett. Én is szeretném ha lenne sok saját nevelés a pályán, de ha nincs olyan kaliber, akkor el kell fogadni.
Messi, Busi, Pedro, anno Xavi, Iniesta esetében kétség sem volt afelől, hogy ezeknek az embereknek az első csapatnál a helye, mi több, a kezdőben.
most nincsenek ilyen kaliberek, még megközelítőleg sem. Thiago volt ilyen, de ott ki tudja mi volt, elment, türelmetlen volt.

Ha Alena, vagy más bizonyítja, hogy helye van a csapatban, akkor meg is fogják kapni a lehetőséget, mindig megkapták, nincs ezzel baj.De ha nem élnek vele felesleges erőltetni őket, mert csak becsapják magukat, és elcseszik a karrierjüket, ha arra várnak hogy majd itt kezdők lesznek.

vagy opció, hogy akkor ki kell jelenteni, hogy most 2-3 évig tehetségkutatás és beépítés a program, és kuss a neve mindenkinek, aki szóvá teszi az eredménytelenséget. ezzel az a baj, hogy akik itt Alenáznak, Sampereznek meg kitudja még milyen istenáldotta tehetségekért kiálltanak, legkésőbb októberben már zavarnák el az edzőt, meg a vezetőséget, ha nem jönnek az eredmények ezekkel a csodafiúkkal.

Mondjuk azzal egyetértek, hogy ilyen Gomes félékre is kár pazarolni az időt, az ő játékidejének felét megkaphatta volna akár Alena is, sokat nem vesztettünk volna vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.22. 12:17:42

visca el barca írta:alena egyelőre soha nem mutatott semmit azokon a meccseken ahol pályára lépett. rafinha meg egy töltetlék focista semmi több. egyik után se fogok sírni ha végleg elmennek.
Egyelőre nincs szó arról, hogy Alena elmenne. Nem lehet, hogy egy kicsit türelmetlen vagy vele szemben?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.22. 11:54:48

Rivaldo11 írta:Nálam továbbra is Draxler lenne a prioritás Griezmann helyett. 4-3-3-ban két poszton, és 4-4-2-ben is tud érvényesülni, és aránylag olcsón mozdítható lenne.
Volt pár olyan pletyka régebben, hogy a PSG-nek el kell adnia pár játékost, mert az FFP-vel bajok vannak. Az, hogy ilyen kivénhedt Diarrákat hoznak vissza a levezetésükből ingyen, valamelyest alátámaszthatja ezt (bár lehet csak meg akarták találni utánunk szabadon a saját Paulájukat :D). Ha tényleg lesz kiárusítás mindenesetre, akkor semmiképp sem szabad lemaradnunk róla.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.04.22. 12:19:59-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.22. 11:45:40

brazilfan írta:
Rivaldo11 írta:Nálam továbbra is Draxler lenne a prioritás Griezmann helyett.
Egyik jobb, mint a másik. Alena és a többi fiatal meg húzzon el az Interbe, ott együtt játszhatnának Rafinhával.

Az agyam eldobom.
alena egyelőre soha nem mutatott semmit azokon a meccseken ahol pályára lépett. rafinha meg egy töltetlék focista semmi több. egyik után se fogok sírni ha végleg elmennek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.22. 09:54:59

Rivaldo11 írta:Nálam továbbra is Draxler lenne a prioritás Griezmann helyett.
Egyik jobb, mint a másik. Alena és a többi fiatal meg húzzon el az Interbe, ott együtt játszhatnának Rafinhával.

Az agyam eldobom.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.22. 09:14:14

Nálam továbbra is Draxler lenne a prioritás Griezmann helyett. 4-3-3-ban két poszton, és 4-4-2-ben is tud érvényesülni, és aránylag olcsón mozdítható lenne. Ha Ini távozik-ami elég egyértelműnek tűnik sajnos-akkor mindenképp kellene egy kreatív játékos középre. A német esetében két posztot is lefedhetnénk...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.21. 23:54:35

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
Az érdekes lenne, de én egyébként simán eladnám Dignet, Denist, Alcacert + ugye jön majd pénz Rafinhabol, Ardabol és Deulofeubol és Iniestának megadnám azt a pénzt még 2 evre amit Kínába kapna.

Nyilván ez fantasy meg baromság, de az öreg nagyon csúnyán hiányozni fog. Az meg egyértelmű hogy azert megy a sárgákhoz hogy a pályafutása végén “kikesseljen” amit egyébként megis értek valahol.

Idén nyáron is biztos hogy ellesz pazarolva legalább 30 millio valami felesleges játékosra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.21. 23:44:27

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
A ma fórumozókon kívül sok mindenkit érdemes megtartani, te mehetsz
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.21. 23:34:36

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
A többi - mehet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.04.21. 23:29:00

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
Biztos eredményes szezon lenne 14 fős kerettel.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.21. 23:28:12

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
Alcacer amikor játszik, hasznos, Vermaelen hibátlan, Minát még játszani se láttuk, Paulinho tökéletes 12. ember.
Még DS is mutatott szép dolgokat az utóbbi időben.

Ez volt EV első szezonja, kb minden bajnoki és kuparekordot megdöntött, majd jött a BL kiesés, ami szégyen volt, de akkor épp volt egy félig sérült Busquets, Messi és Sergi Roberto is, ráadásul Coutinho, aki az egyik legjobb játékosunk nem játszhatott.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.21. 23:25:30

Samper írta:A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
Menjel mar innen a baromsagaiddal.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.21. 23:18:50

A mai kezdőn kívül elég lenne TS-t, Dembelét és Semedot megtartani.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.20. 16:04:44

pep71 írta:
S.Agüero írta:Kanté és a labdakihozatalok? Ebben azért nem lennék olyan biztos. :)
miért? elég sok Chelsea meccset nézek, egyértelműen ő a legjobb és legfontosabb(amikor van egy Hazard is a csapatban) játékosa a csapatnak mióta odaigazolt. Amúgy Rakitic mikor érkezett, ő sem volt olyan jó a labdakihozataloknál mint most, de sokat fejlődött, Kanté is képes lehetne rá...labdaszerzésben, agilitásban, szinte minden kétes szitunál nála köt ki a labda(sokszor nem is hiszem el :D ) viszont sokkal jobb mint a horvát, de ez csak az én véleményem :D
Mondjuk a horvát nem is vállal nagy kockázatokat a passzainál, ha letámadják. :D De tény, hogy fejlődött. Rakiticnál szerintem is jobb egyébként, bár nem feltétlenül egy játékot játszanak.

De azért a Chelsea és a Barcelona támadásfelépítése nagyban különbözik egymástól szerintem.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.04.20. 13:18:16

S.Agüero írta:Kanté és a labdakihozatalok? Ebben azért nem lennék olyan biztos. :)
miért? elég sok Chelsea meccset nézek, egyértelműen ő a legjobb és legfontosabb(amikor van egy Hazard is a csapatban) játékosa a csapatnak mióta odaigazolt. Amúgy Rakitic mikor érkezett, ő sem volt olyan jó a labdakihozataloknál mint most, de sokat fejlődött, Kanté is képes lehetne rá...labdaszerzésben, agilitásban, szinte minden kétes szitunál nála köt ki a labda(sokszor nem is hiszem el :D ) viszont sokkal jobb mint a horvát, de ez csak az én véleményem :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.20. 12:28:27

Kanté és a labdakihozatalok? Ebben azért nem lennék olyan biztos. :)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.04.20. 11:56:54

pep71 írta:Kanté leigazolása szvsz nagyon komolyan vinné előre a Barcát, az az ember egyedül képes szűrni a kp-n, úgy, hogy közben a labdakihozatalokban is jó és a támadásokhoz is felér, brutális munkát végez, Busi mellé tökéletes lenne :D ha valamikor el lehetne hozni a Chelsea-ből(igaz biztos megkérnék az árát, mert nélküle a Chelsea szinte semmit nem ér), akkor talán most nyáron.
Egyetértek ,nálam ő lenne az álom igazolás és most talán elérhető is ,nem is sajnálnék érte egy kiadott eurót se.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.04.20. 09:07:44

Kanté leigazolása szvsz nagyon komolyan vinné előre a Barcát, az az ember egyedül képes szűrni a kp-n, úgy, hogy közben a labdakihozatalokban is jó és a támadásokhoz is felér, brutális munkát végez, Busi mellé tökéletes lenne :D ha valamikor el lehetne hozni a Chelsea-ből(igaz biztos megkérnék az árát, mert nélküle a Chelsea szinte semmit nem ér), akkor talán most nyáron.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.04.20. 08:13:12

lics írta:Irányítónak elméletben és gyakorlatban Messi, Coutinho ha jól tudom. Bár én meg próbálnám Serit elhozni, 40 millió jelenlegi helyzetben nem nagy összeg és a Niceben szépen meg oldja a dolgokat, persze tudom, hogy az csak egy Nice nem Barcelona, de végülis tavaly nem véletlenül akartuk leigazolni. Rajta kívül elvileg jön Griezmann. Lehet, hogy én nem is igazolnék mást, télen meg jön Arthur. Igazából az első csapatunk ha beválik Dembele meg ott lessz Coutinho akkor hibátlan. Egyedüli probléma a cserék. Bár nekem tetszett amit játszottunk a Celta ellen, igazából nagy bajok szerintem nem voltak. Ini, André lelép a többieknek még adnék egy szezont és inkább jövő nyáron igazolnék ha esetleg kell. Ellenben mint itt már láttam írásokat, inkább elő szerződéskre gyúrnék rá mind pl De Ligt, Kluivert meg akire épp szükség lenne.
Remélem nem így gondolják a vezetők és az edző. Rövid a pad, ez tény. Ez a várjunk még egy évet, aztán ha nem jön be semmi, jövőre igazolunk mentalitás nem lenne jó. Még egy szezon kuka lenne. A mag meg még egy évvel idősebb. Kikellene hozni belőlük még ami bennük van, mert nincs nekik sem sok hátra. Jövőre mát alkotni kéne valamit a BL-ben is.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.04.19. 21:46:04

Irányítónak elméletben és gyakorlatban Messi, Coutinho ha jól tudom. Bár én meg próbálnám Serit elhozni, 40 millió jelenlegi helyzetben nem nagy összeg és a Niceben szépen meg oldja a dolgokat, persze tudom, hogy az csak egy Nice nem Barcelona, de végülis tavaly nem véletlenül akartuk leigazolni. Rajta kívül elvileg jön Griezmann. Lehet, hogy én nem is igazolnék mást, télen meg jön Arthur. Igazából az első csapatunk ha beválik Dembele meg ott lessz Coutinho akkor hibátlan. Egyedüli probléma a cserék. Bár nekem tetszett amit játszottunk a Celta ellen, igazából nagy bajok szerintem nem voltak. Ini, André lelép a többieknek még adnék egy szezont és inkább jövő nyáron igazolnék ha esetleg kell. Ellenben mint itt már láttam írásokat, inkább elő szerződéskre gyúrnék rá mind pl De Ligt, Kluivert meg akire épp szükség lenne.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.19. 20:03:56

Fogalmam sincs kinek kellene jönnie a nyáron.

Iniesta megy, ez szinte biztos, úgyhogy Coutinhonak a középpályán kell majd lennie, de egy ember arra a fontos posztra kevés, ráadásul a brazilnak még sokkal jobban ossze kell szoknia a társakkal. Egy KdB vagy egy Thiago jo lenne de nyilván mindketto teljesen esélytelen.

Védelem Stegentöl-Busquetsig megvan, ha marad Vermaelen, Digne, Gomes stb. Denist elengedném de a kisgyerek nagyon motivált és Rakitic/Paulinho/Gomes nem tudnak Iniesta helyén játszani, ő még valamennyire igen.

Elől Messi, Suarez, Dembelé szintén rendben van, bár ha 4-3-3at akarunk majd játszani akkor kell egy minőségi csere, ha meg jövőre is ezt a melós, lassú, fizikai 4-4-2t akkor kell egy klasszikus, igazi jobboldali középpályás.

El nem tudom mik Valverde tervei jövőre, ezért nem tudom mit/kit várjak a nyáron. Az biztos hogy a katalán sajtó minden nap szédíteni fogja a népet.

Ezt a Római zakót (...wtf) leszámítva egyébként az eredményekre nem lehet panasz, szoval jövőre is nyomhatnank ugyanezt a focit, csakhát akkor megint rohadt unalmas évünk lesz tavaszig.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.19. 16:27:04

Rafinhát én is sajnálom, de többször is lenyilatkozta hogy jól érzi magát az Internél és maradni akar. Ott igazi húzóember lehet, és a csapat legjobbjai közt van, én megértem.
azt meg csak remélni tudom hogy Alena, Samper és a kis Busquets is megkapják a kellő bizalmat, és lehetőséget mielőtt döntenének a sorsukról, Arthur érkezésétől függtelenül.
Azért ha Iniesta és Gomes is megy, meg ugye Vidal, aki inkább középpályás mint védő idén, akkor lesz üresedés azért.
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.19. 16:14:16

crixus írta:Ha valaki tudja, mitől ekkora igazolás, az ne tartsa vissza.
Idézet egy nemrég posztolt cikkből: „Nemrég Xavi is beszélt Arthurról, és így nyilatkozott: Arthur egy különleges játékos, ha leigazolja a Barcelona, biztos vagyok benne, hogy nagy sikereket fog elérni.”

Xaviról nehezen hinném el, hogy akkor is dicsérgetne valakit, ha nem látna benne fantáziát.
És az ő véleménye azért is érdekes lehet, mert többen is hasonlóságot látnak az ő és Arthur játéka között.

Ezzel együtt, én is bátrabban nyúlnék a saját nevelésű fiatalokhoz, és máig nem tudtam megemészteni Rafinha távozását.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.04.19. 16:00:12

Azt nem igazán értem, hogy Arthur mitől ekkora "bomba". Értem, hogy nem kezdőnek jönne, de én a Busquets-Rakitic-Coutinho (+Dembelé, ha 4 középpályással állunk fel). Mögöttük ott van Paulinho és Roberto is, ha pedig igaz a nyilatkozat, marad Denis is. Szomorú, hogy a Gomes-Denis-féle fiaskó után újfent egy semmit sem bizonyított tehetséggel próbáljuk feltölteni a kp-t - egy valag pénzért - ahelyett, hogy olyan saját nevelésű játékosok kapnának lehetőséget, akik már bizonyítottak (Rafinha), vagy akiknek még nem adtunk igazán lehetőséget (Samper, Alena, O. Busquets). Nem, hozunk egy európai fociban, pláne a mi focinkban abszolút járatlan, Brazíliában sem igazi csillagként kezelt tehetséget. Nem mondom, hogy kizárt, hogy beváljon, de én nem örülök annak, hogy ennyire biztos az érkezése. Ha valaki tudja, mitől ekkora igazolás, az ne tartsa vissza.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.04.19. 14:24:52

Elegen vagyunk, de csak - elnézést- darabra.
Válasz küldése