Megérdemelték!
UN DIA DE PARTIT! ❤️ pic.twitter.com/ugs41n0m1T
— FC Barcelona (@FCBarcelona) May 16, 2025
Támogatom. A 4-3-3 jó lenne, egy vkp-val és két irányítóval. Ez a két mélységi középpályásos dolog nekem sem tetszik. Se nem szűrnek, se nem irányítanak, Pjanic-ot tegnap észre sem vettem a pályán, annyira funkciótlan volt. "Kedvencem" még, amikor hátrányban Koeman nyakra-főre beküldi a támadókat, de irányítót egyet se, aki el is juttatná hozzájuk a labdát. Ezért szakadozik a kép ebben az ömlesztett 4-2-4-ben, ez egy 50 éve kihalt formáció, amit pontosan az a célkitűzés haladott meg, amit említettél, a középpálya uralása és a kreatív középpályások.Peter írta: ↑2020.11.25. 14:16:274-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályátgránit írta: ↑2020.11.25. 13:15:29Pedri még csak 18 éves - éppen ma!-, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
4-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályátgránit írta: ↑2020.11.25. 13:15:29Pedri még csak 18 éves - éppen ma!-, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
Griezmann is kezdett már a Dinamo ellen (otthon), nulla volt ott is. Ahogy eddig majdnem minden meccsen. Én nem nézném le Braithwaite-et, pláne úgy nem, hogy ilyen fos a keret.Barcahun írta: ↑2020.11.25. 13:03:38Aztán most meg Braitwaith milyen szuper csatár lett, szerintem semmilyen, szinte bárkit oda lehetett volna tenni a Dinamo B ellen a ligából csatárposzton, valami hasonlót azért tudott volna, Grizi is végre azt tette, amit kell, helyzetből gólt, ami nála nem is annyira egyértelmű, ha kezdett volna, akkor most ő lenne sziper szuper marionk valószínű.
És most hogy mindenzt láttuk nézzúk, meg ahogy hétvégén Kűman úr De Jonggal védőt játszat, Grizivel 9s-t, Pedrit a szélen szenvedtetti posztján kivül, szorítsunk, hogy Dembele ne sérüljön meg, nézzük ahogy Messi hátrányba csipőre tett kézzel a kezdőkörben Man City mezébe képzeli magát, miközben Stegen még kivéd plussz 3 kapott gólt, de legalább vigasztal a tudat SR, Busi, Pique csak azért nem lesznek ott mert sérültek![]()
![]()
![]()
Alapvetően nem is lehet, mert a fociban sokkal több a hely, így mások a mozgások. A Barcelona viszont abban az értelemben is különleges csapat, hogy az ellenfelet úgy be tudja szorítani, hogy ugyanazok a játékszituációk alakulnak ki, mintha zónázást látnánk. A mi bicskánk a betömörülő ellenfelekbe azért törik bele olykor, azért gyökereztük a földbe felálló/betömörülő védelem ellen, és esünk ki gyengébb csapatokkal szemben, mert azokat a megoldásokat, amik ilyenkor segítenek, sosem alkalmaztuk. Nálunk ha valaki be akar törni, a többi ölbe tett kézzel nézi. Ott csüngenek a szerencsétlen nyakán hárman, és nincs egy ember, aki ad egy elzárást, kivon egy védőt a játékból, és csinál egy folyosót a csapattársának. Mert, ahogy írtam, nem csak támadókat lehet kiiktatni a játékból, de védőket is.csababarca írta: ↑2020.11.25. 12:27:36
nem nagyon keverném össze az nba-s posztokat a focival.
Braitwhait nagyon messze van az erőcsatár fogalmától fociban, egyáltalán nem nevezhető annak.
Mondjuk erre csak annyit,hogy Puig Setien óta nem volt kezdő,sőt ha jól rémlik nem is játszott tét meccsen,ellenben Pedrivel aki rendre megkapja az esélyt. Normális helyzetben szerintem mindkettőnek lenne helye,én még most sem értem Koeman miért mellőzi ennyire előbbit,hogy 8-9 hiányzó kell ahhoz hogy egyáltalán becserélje.
nem nagyon keverném össze az nba-s posztokat a focival.
Majdnem minden második komment óvaintő azzal kapcsolatban, hogy nem a legacélosabb ellenfél ellen ment ez a teljesítmény. Ettől függetlenül biztos igazad van, hogy volt, aki úgy kezelte, mintha a Bayernt vertük volna...
Ebben részben egyetértek, mert mint szurkoló, azt szeretném ha nagyobb csapatok ellen is képesek lennénk ilyen teljesítményre. Ugyanakkor be kell látni, hogy nem lenne egy szerencsés edzői kommunikáció, ha Koeman azzal nyitna a sajtó szobában, hogy: "Szép meg, jó de az Atelti ellen borzalmasak votunk..."tegnap egy gyenge csapat ellen nyertünk és hiába mondja Koemann, hogy ez az a játék..... majd ha a matracosok ellen mondhatja akkor értékelem.
Szerintem sem volt az Uru erőcsatár. Sőt én amióta követem a csapatot, nem is nagyon emlékszem, hogy lett volna klasszikus erőcsatárunk. Abban sem vagyok biztos hogy Braithwate az lenne, nem láttam eleget játszani. Tegnap valóban hasonó szerpe volt. Villa játszott sokszor olyan kevéssé látványos szerepben, hogy az elmozgásaival kelett helyet csinálnia Pedrónak, és Messinek...Braithwate...valaki már odáig ment, hogy ilyen erőcsatár még soha!(sic) nem játszott a Barcában....gyorsan elfelejtette pl. Lajosunkat.
Pedrid én is sokkal érettebb játékosnak látom, remélem nem teszi tönkre a nyomás.megint más Pedrit egy szinten említette Puiggal...nos az állandó vágyak tárgya tegnap kétségtelenül frissen mozogva szórta el a labdákat, míg Pedri egyre érettebb játéka engem(!) Iniestáéra emlékeztet időnként.
Ezzel egyetértek. Trincao játékával kapcsolatban, valahogy sokkal jobban érzem a veszélyt, és a Barca kompatibilitást, mint mondjuk Dembelé játékában. Nem igazán tudom alátámasztani miért, sajnos aportugál is sok hibával játszik, de valahogy az az érzésem, hogy előbb utóbb összejön, és ott lesz a gól, vagy a gólpassz.egyetértek viszont a Dest, Mingueza dicséretekkel, de nálam Alena és Trinkao is hasonlóan jónak tűnt. Coutinho viszont sajna nagyon nem.
nem igazán osztom ugyan a Pique - Lenglet páros leszólását de ezt a kényszer egy időre úgyis megoldotta, túl léphetünk rajta.
Suárez nem erőcsatár volt, hanem center. Barkley-t Robinsonnal, almát az űrhajóval. Nem ugyanaz a kategória. 9-es poszton ettől még játszat, csak máshogy kell használni.
Puig-nak pontosan ebben kell fejlődnie. Szépen vált ritmust, aztán túlságosan megtolja vagy hosszan szökteti magát.vidra írta: ↑2020.11.25. 03:12:35A támadó beindulások miatti labdavesztéseket szerintem nem számolják bele a passzpontosságba, hiszen nincsen passz, csak csel, vagy ritmusváltás. Én ezekből érzésre többet látok, amikor több fiatal játszik. A nagy részük elhal, de egy kis részükből helyzet alakul ki.
Ebben Braithwaite meglepően jó volt. Csinált egy olyan elzárás-leválást, amit én focistától talán még nem is láttam soha, utat nyitva, folyosókat csinálva a társaknak szűk területen is. A fociban nyilván nagyobb a terület, mint más labdajátékokban, így általában az üres területek keresése a cél, és senkinek nem jut eszébe az, hogy nem csak a csatárokat, de a védőket is ki lehet kapcsolni, ki lehet iktatni a játékból. Emellett elég kevés csapat tud így egykapuzni, hogy ez egyáltalán felmerüljön. A Barcelona betömörülő védelem ellen ezeket a mozgásokat sikerrel tudná alkalmazni. Ez bennem kb. 15 éve megfogalmazódott, és Braithwaite talán az első focista, akitől ezt betömörülő védelem ellen alkalmazni láttam. Betömörülsz ellenem? OK, akkor a saját fegyvereddel győzlek le, és beteszek a pályára egy beállóst, aki screeneket csinál, és teszek róla, hogy te egy betörésnél ne tudj majd Messihez, Desthez, Dembélé-hez stb. hozzáférni. Így nem az ellenfél védelme tenné a mi támadójátékunkat statikussá, hanem mi hagynánk állva az ellenfél védelmét. Braithwaite-nek szerintem van kosaras múltja - nem tudom, rokona-e Sean Braithwaite-nek -, ezeket az elzárásokat, kizárásokat tudja. Egy jó szemű edző ezt elsőre kiszúrja.vidra írta: ↑2020.11.25. 03:12:35
Az előző meccseken nekem az nagyon nem tetszett, hogy ezzel a viszonylag új felállással is kezdett ilyen ösztönösen f*s támadójátékunk kialakulni (mint korábban is), ami miatt a támadásainkat mindig kitolták és levédekezték a széleken. Most viszont többször is átjutottunk középen, mert a mozgások nem voltak annyira kiszámíthatóak.
Egyértelmű, hogy a Dinamo Kijev nem büntette a hibákat, és nem akarok ünneprontó lenni, de volt két olyan labdavesztésünk hátul, ami egy kicsit is komolyabb meccsen könnyen két, vicc kategóriába sorolható bekapott góllal járna. Lenglet reménytelen, simán be lehet már dobni Minguezát.
De ez a Kiev annyira rossz, keretből több játékos hiányzott, mint eredetileg van.Az hogy több eladott labda volt azt kétlem 90% passzolás elég meggyőző. Alena 99%-osan, ami Xavit idézi,bár még nem olyan aktív, Puig nagyon jót ment a helyzetéig, ott nagyon mellé lőtt és onnantól hibázgatott, látszott zavarja, talán nem 1 meccset kéne adni neki, ebből is látszik, pedig sokkal jobb volt nézni, mint Pedrit, minimum mind2 rotálni kéne, mert nem vagyok meggyőze abban, hogy Pedri fix kezdő kéne legyen, Puig meg fix pados. De meccs embere Mingueza, aki Lenglet-Pique párosát egymaga felülmúlja. Todibot nem kellett volna kölcsönbe adni, Piquet meg Umtitit el jkellett volna küldeni, max Garciat idehozni még, és még pénzünk is lett volna, vmi csatárra.vidra írta: ↑2020.11.25. 00:28:24Annyira (legalább) játszottunk jól, mint korábban az "öregekkel". Nyilván nincs meg még az az óriási tapasztalat, így mondjuk 2x annyit adják el a labdákat, mint a "tapasztalt játékosok", de legalább 2x annyi próbálkozás is van. Mozgott, élt a csapat, volt dinamika, volt helyezkedés. Taktikában rájöttek, hogy a szorosan álló védelmet ékkel lehet támadni: sok, egymáshoz közel álló játékossal.
A korábbi reménytelenségek után, ez most teljesen feldobott. Lehet tényleg van valami a fiatalok szerepeltetésében. Nem volt az a halál unalmas, kiszámítható meccskép. Tovább kéne ezt nyomni!
*Nem éreztem a Dinamo-t annyira rossznak, mint ahogy itt sokan írják.
Nyilván. Nagyon jó meccs volt ez, és végre nem a statikus, tanácstalan, földbegyökerezett töketlenkedés ment az ellenfél kapujának előterében. Destnek már eddig is kezdőnek kellett volna lennie, Minguezától és Araújótól sokat várok. Puig játékában az tetszik, ahogy ritmust vált és fel tud gyorsítani, kimozgatva, kikényszerítve a védelmeket az állásaikból. Braithwaite bevetésében semmilyen kockázat nincs Griezmann-nal szemben, megérdemelne egy komolyabb esélyt. Ő azért érdekes a számomra, mert kosaras szemmel néztem a mai játékát. Ilyen erőcsatárra nem is emlékszem, hogy játszott volna valaha a Barcelonában. Betömörülő védelmek ellen ha van, aki jól fedezi a labdát, beáll a védők elé, és a fociban szokatlan, ritkán alkalmazott elzárásokat tud adni, az komoly lehetőségeket nyit meg a játékostársak előtt. Az első gól előtti munkája tankönyvbe illő példa. Azt az "ünneprontásként" meg nézd el nekem, hogy azért megjegyezzem, hogy mindezt milyen csapat ellen vitte véghez, és nehogy az legyen, hogy most lelkendezünk, majd egy bajnokin újra visszaszálljunk a földre, és szembejöjjön a realitás. Mert ez a Kijev azért nem büntette a hibákat, pedig volt belőle hátul kettő elég komoly. Firpo és Trincao pedig számomra továbbra is felejtősek.
Ne legyél telhetetlen, túl szigorú....
Araújo-Mingueza simán jöhet, ott nincs mire várni, csak Araújo felépülésére. Braithwaite engem kajakra meglepett, még úgy is, hogy az ellenfél olyan volt, amilyen. Az első gólnál is szépen készített elő, jól fedezi a labdát, erőcsatárnak jó. Kíváncsi leszek, hogy Koeman mit fog lépni, és hogy fogja összerakni a támadósort legközelebb. Például Coutinho/Dembélé-Braithwaite-Messi, mögöttük Puig-dzsal, ami nyilván nem fog megvalósulni, de ez most egy érdekes téma, és felmerülhetnek elég egzotikus variációk.csababarca írta: ↑2020.11.24. 23:08:39
pl a védő srác játszon mindenképpen, Braitwhait is megérdemli most a további lehetőséget.
Nagy szerencse, hogy most nem lehet a bénákat berakni, mert sérültek.