Aki ilyet ír Forbes-on, az meglehetősen el van tévedve, már bocsánat.gránit írta: ↑2023.07.31. 21:20:37Ha kell jhv (szerintem nem feltétlenül szükséges, ahogy szélső sem, ezzel egyetértek) és tkp, azt plusz 50 milliós bevételből aligha engedi a Liga. Ha még be akarunk vásárolni, akkor Dembeléből ki kell hozni a legtöbbet. Persze ha leteszik érte még ma az 50 milliót, akkor oly mindegy. Akkor megint bohócot csináltunk magunkból, bár így is, a Forbes-on megint rajtunk röhögnek, hogy hogy lehet ilyen nevetségesen öngyilkos szerződéseket kötni. Már tényleg úgy néz minden klub a Barcára, mint a világ verebére. Ha nem teszik le még ma az 50 milliót, akkor ameddig csak tuduk, alkudni kell felfelé. Egy marék szotyiért tényleg mindegy, abból erősíteni nem fog engedni minket a Liga. Egy nagyobb összegből talán (bár itt megint nem vagyunk elég információ birtokában, de annyit tudunk, hogy minél több a bevétel, annál több igazolásra nyílhat lehetőség).
Egy cikk a bevételekről és az igazolási lehetőségekről. Ha Dembelét jó pénzért adjuk el, lehet még esély a keret megerősítésére.
https://www.football-espana.net/2023/06 ... -transfers

Az egyetlen "veréb" ebben a helyzetben legfeljebb a PSG, aki nem vitte el tavaly, amikor ingyen lehetett volna (illetve nem verebek, csak nem akarták futni a kockázatot a sérüléseivel vagy épp nem kellett nekik akkor), de ez a szerződés óriási win-win volt abban a helyzetben mind a Barcának, mind Dembélének. Aki mást ír, az nincs tisztában a körülményekkel. (Zárójelben teszem hozzá, hogy amikor ez a szerződés anno megköttetett, már akkor is többen mondtuk, hogy egy év múlva irány a PSG neki, nem volt nehéz megjósolni...)
Ami inkább rejtély számomra, hogy miért nem akarja Dembélé, hogy csak letegye az 50-et a PSG. A spanyol sajtóban mindenhol azt írják, hogy jó viszonyban akar elválni és ezért arra kérte a klubokat, hogy egyezzenek meg. Ez mindkét klubnak jó papíron, nekünk azért, mert így 25-nél többet kapunk majd érte, a PSG-nek meg azért, mert potenciálisan 50-nél olcsóbban jutnak hozzá. Amit nem tudok összerakni, hogy Dembélének ez miért jó üzlet. De feltételezem, hogy valami adózási kérdés van mögötte, anno ezért vitte a Bayern is kivásárlási árnál drágábban Thiago-t. De ha valaki jobban képben van a részletekkel, ne tartsa magában.
