Rashford az első angol játékos Barcelonában Lineker óta
"Yeah… It’s official." Rashford follows in Lineker’s footsteps. pic.twitter.com/ZvbnDAtbax
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 23, 2025
Ez pontosan így van. Sok bajnokságban alapszakasz + rájátszás a rendszer. Az értelme az, hogy nem dől el a bajnokság néhány hónappal a rajt után. Az utolsó meccsig nyílt a bajnokság. A NASCAR-ban is bevezették a rájátszást, mert kimutatható, hogy nagyobb a nézettség, ha az utolsó versenyig nyitott a bajnoki cím. A super bowlt pédául nem nagyon veri egy sportesemény sem nézettségben.
Attól jobb, hogy több a meccs. Igazad van, egy NBA-mezőny sem sokkal erősebb, mint egy BL-mezőny. Más okok miatt erősebb (szigorúbb fizetési plafonok, játékosokat nem lehet felvásárolni, csak cserélni, a drafton a gyengébbek választhatnak előbb), de ott is ugyanúgy minden szezonban vannak erősebb és töltelékcsapatok. Attól jobb, hogy több meccset játszanak. Az a vicc, hogy még az NFL-ben is több a meccs, mint a BL-ben, pedig ott aztán iszonyat terhelés van.
Ha ez a szurkolók kívánsága, az ellen nyilván nem lehet vitatkozni. Ha a szurkolóknak ez a fontosabb, akkor eleve halott ügy egy komolyabb liga. Számomra szórakoztatóbbak a nagyobb meccsek, a kisebb meccsek gyakran a lötyögés-tötymörgés képét mutatják, de ha a szurkolók a kisebb csapatok elleni meccseket élvezik inkább, akkor nyilván ez fog maradni.
A nacionalista erős szó, de mégiscsak egy olyan régió fő sportja, amely sok nációból áll, és ezek mentén alakult ki. A BL pont azért jött létre, hogy legyen egy átfedés is köztük. Én bevallom, annyira nem értékelem, mint a házi bajnokságot. A szuperliga vs BL megítélésében is sokat nyomna a latba nálam, milyen rendszerű lenne. Ha full bajnokság típusú, tetszene. Ha egyenes kieséses, akkor nem annyira, nem csípem ezt a lutrit. És javíts ki, ha tévedek, de nekem mintha valami olyasmi rémlene több sportból, hogy van egy alapszakasz, és az kb csak az egyeneskiesés rendszer előzményeként szolgál, és onnantól meg kb nem is értem, mi az értelme. Vagy hogy mitől jobb, mint a BL, ami ugyanez. Most megnéztem az NBA-t, és tök ugyanez, van pár csoport, páran továbbjutnak, aztán lutriznak egyenesben. Eleve 30 csapat indul, a BL-ben meg 32 (oké. jövőre 36). Ez mitől elitebb? Nem értem a nagy különbséget. Kb annyit látok egyedül, hogy a dán bajnoknál jobb lenne alighanem a PL 6. vagy a spanyol 5, de szerintem ennyi átjárhatóság és színes jelenlét belefér, és van pozitívuma is. De mivel nem nézem, lehet, hogy ez az oka, de amit olvasok róla, az alapján ez egy az egyben a BL.gránit írta: ↑2024.02.07. 23:02:22Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...
Ezt a témát nyilván nagyon sokszor kiveséztük már, számomra az helyezte "új" megvilágításba, hogy mostanában nagyon sokszor panaszkodnak a szurkolók a részrehajlónak vélt hibás ítéletek miatt a bajnokságban. Ezt látva nem értem, hogy ha a Liga a patás ördög, akkor miért van az, hogy ennek ellenére nagyon ragaszkodunk a Ligához. Felőlem a Liga simán lehetne egy komolyabb terep az utánpótlásnak. Nem mindig ők játszanának ott, de több lehetőséghez jutnának.
Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...
Nekem két gondom/rossz előérzetem van a szuperligával kapcsolatban.bence0330 írta: ↑2024.02.07. 21:57:04Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
Ja, oké, ezért tettem hozzá, hogy nem követem őket, ha kosárban ez működik, más. De attól még biztos, hogy ez egy nehezítő faktor. Plusz ugye a kosár eleve amerikából jött, gondolom könnyebb úgykövetni az ottani hagyományokat.gránit írta: ↑2024.02.07. 22:17:49Európában is ugyanúgy működnek ezek a szuperligák, lásd a kosárlabdában. A motorsportokban már a '40-es évek végén összehozták ezeket. Itt megint ugyanaz a helyzet, mint a videóbíró esetében. Más sportágakban már rég működött, a labdarúgásban meg fölös viták tárgya volt még akkor is.
Az országok egyébként hogy jönnek ide? Klubok vannak és sportolók. A teniszben a grand slamek már több mint száz éves múltra tekintenek vissza. Képzeld el, ha a teniszben ezt valaki bontani akarná "nemzeti" szintre...
Európában is ugyanúgy működnek ezek a szuperligák, lásd a kosárlabdában. A motorsportokban már a '40-es évek végén összehozták ezeket. Itt megint ugyanaz a helyzet, mint a videóbíró esetében. Más sportágakban már rég működött, a labdarúgásban meg fölös viták tárgya volt még akkor is.bence0330 írta: ↑2024.02.07. 21:57:04Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
A szuperliga mellett működnének ezek a bajnokságok. Így több lehetőséget kaphatnának a pHiAtAlOk, úgyis mindig őket követelik a csapatba. A nemzetközi szint meg jobban pörögne, ez a jelenlegi futballból hiányzik. Amúgy a kosárcsapatunk is játszik egyszerre a spanyol bajnokságban és az EuroLigában is, és ők több meccset játszanak, mint a focisták. Nem lenne ezzel semmi probléma.
A Messi-CR-korszak végéig szerintem a legnagyobb presztizse volt. Hihetetlen rajongótábora volt a két nagy klubnak. Az érdeklődés esett azóta. De az ezredforduló idején is nagyon beerősítettek a spanyolok, jó 30 évig mindig náluk játszott a mindenkori legjobb játékos.
Lehet, hogy ellenzik, de nincs igazuk. Minden sportág akkor hozza ki magából a legtöbbet, ha a top sportolói egy ligában játszanak. Ennek létrehozatala a '40-es '50-es évkben sem okozott gondot, fura, hogy a labdarúgásban ez még mindig vita tárgya.
Ez azért nagyban függ attól, hogy melyik liga milyen játékosokat tud "megszerezni".dingdong írta: ↑2024.02.07. 14:58:32Nem tudom a szuperliga ha valaha is megvalósul (nem hiszem) az fog-e segíteni bármin is mert a nemzeti bajnokságot muszáj fenntartani. Az a foci lényege kb.
Viszont ami La Ligával mint termékkel történik az egyszerüen kétségbeejtő. Teljes inkomptencia. Sosem volt merőben másképpen legalábbis én nem emlékszem, hogy valaha a liga presztizse nagyobb lett volna csak nem sokkal ezelőtt Messi Ronaldo Neymar Benzema előtte meg a galaktikusok illetve nálunk Dinho Henry stb vitték a hátukon mert az ő játékuk mindenkit érdekelt a világon. Azért ezt sem Viniről sem Bellinghamről sem Lewandowskiról sem Pedriről stb nem lehet kifejezetten elmondani jelenleg. Nyilván nem lehet a 2-3 nagy csapattal kivételezni, hogy ujra fel legyen pumpálva de jelenleg még én aki minden barca mecset megnézek és fogok is undorodom ettől a laligatol mert csak negativumokat látok. Azt látni, hogy kevésbé nézett sportokban és a spanyol nagy csapatoknak a nyomában sem érő csapatoknak más sportokban milyen marketingje és exposure (láthatóság?) van az felveti a felelősségét annak a rendszernek amiben ők elsősorban szerepelnek. Sokan ellenzik a szuperligát is meg az amerikai sport franchise modelleket de csak az tudná behúzni a fiatalokat és a nem foci bzkat pláne europán kívül is akár. A pl picit előrébb jár és mindig is előrébb járt már csak az angolok foci fanatikussága miatt is de ott sem érzem, hogy érdemben fejlődött volna a "termék"
Gazdaságilag mekkora haszna van a szuperkupának? Az anyagiaktól eltekintve, nekem nem hiányozna, ha nem kellene januárban Szaúd-Arábiába menni bohóckodni a kupadöntősökkel és a Reallal. Nyilván hogyha akkora összegről van szó, ami különbséget tehet igazolásoknál, akkor menni kell érte, de maga a presztízs értéke a nullához tendál szerintem.davi10 írta: ↑2024.02.04. 18:07:18Nem akarok összeesküvés elméleteket gyáetani, de idén minden arra mutat, hogy a Real-on kívül nem lehet más a bajnok.
Most is megy hozzájuk a Girona, Michel-t pirossal, Blind-et sárgával kiszórtak a padról, egyikük se lesz ott.
Ha a Real az Atleti és a Girona ellen is botlik, max akkor lenne értelme bajnoki címről famtáziálni, de szerintem behúzzák mindkettőt, nekünk meg még idegenben kéne megverni őket.
Nekünk a 2. hely a cél, hogy legyen jövőre is szuperkupa. A Napoli-n meg túl kell jutni, ha szerencsénk van azután is kaphatunk egy könnyebb ellenfelet.
Én nem értem ezt a pesszimizmust. A Real kifejezetten gyenge, Carlo egy dologban jó, mégpedig abban, hogy azt a semmi taktikát bele tudja verni a fejekbe, tisztelik a játékosok és emiatt egy határozott, önbizalommal teli egységes csapatot alkotnak.
Nem látom a meccset de ez legalább tényleg les volt, vagy visszamentek 5 percet megint hogy el lehessen venni a gólt?
Nem is lehet realis elvaras a kovetkezo 2-3 evben minimum, hogy a Barca tartsa a lepest ezzel a Reallal.