Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Abszolút. A magam részéről annyit tennék hozzá, hogy az agyonistenített Aleix García nem sokat csinált, bár volt egy szép taktikai faltja, ami egy mélységi középpályástól vészhelyzetben elvárható, és ami nekünk nem nagyon szokott összejönni, amikor éppen ledózerolnak minket. A mélypont egy Yan Couto nevű játékos volt, aki borzasztóan játszott, az operatőr folyamatosan mutatta is az arckifejezéseit egy-egy hiba után. Ilyen rossz teljesítményt a spanyol elsőosztályban talán még soha nem láttam, sorozatban kapták róla a gólokat, a Madrid direkt az ő oldalán vezette folyamatosan a támadásokat, a végére teljesen szétesett az ember, érthetetlen, miért nem cserélték le. Még Rodrygo is áthúzódott a baloldalra, hogy ő is rúgjon egy gólt erről a játékosról. A meccs végén elsírta magát, Vinicius-ék vigasztalták. Hihetetlen, hogy végigjátszotta a meccset, ilyet talán még nem is láttam soha. (Utólag szerk., kutattam az emlékeimben, amikor Klopp nem hozta le Karius-t a 2018-as BL-döntőben, más hasonló esetre nem nagyon emlékszem, amikor ilyen "teljesítménnyel" valaki végigjátszhatott egy meccset)
Elképesztő, mennyire összeszedett a védelmük. Még ha posztidegen emberek is játszanak ott (például most Tchouameni), látszik, mennyire jól fel vannak készítve. Nem tolják fel ész nélkül a védelmi vonalat, a védők hátul vannak. Nem kerülnek a hátukba, nem kontrázzák szét őket. Nagyon stabilan játszottak.
Mert de Jong aztán nagyon sokat ért, amikor mi kaptunk egy négyest... Mi hányat is kaptunk a Madridtól legutóbb? Csak nem tán négyet ugyanúgy, de Jonggal a fedélzeten? Az ő fizetéséből nem négy Yan Couto fizuja jön ki, hanem több mint három és fél Florian Wirtz...
Ez teljesen így van, a csapatok már két éve összehozták volna a szuperligát, de a szurkolók ellenezték, mert nem akarják feladni, hogy a kedvenc csapatuk folyton nyer. Egy Bayern-szurkoló például búcsút inthetne a feelingnek, hogy mindig övék a trófea. Igaz, jönne helyette egy másik feeling, és hamar ráéreznének arra, hogy inkább veszítsen vagy döntetlenezzen a csapatuk egy kiváló meccsen, mint 1-0-ra nyerni egy unalmas meccsen. Bizonyíték erre, hogy tavaly is folyton panaszkodtak a szurkolók a folyamatos 1-0-ink miatt, nem tette őket boldoggá a sok győzelem a gyenge színvonalú meccseken. Egyértelműen élvezhetőbb a másik feeling, de egyelőre hangosabb az a vonal, hogy maradjunk a kiscsapatok folyamatos legyőzésénél, még ha el is alszunk ezeken a meccseken. Szerintem akkor fog majd megvalósulni, amikor már akkora lesz az olajos nyomás a klubokon, hogy kénytelenek lesznek egy alternatív bajnokságban és rendszerben gondolkodni, akármihez is ragaszkodnak a szurkolók.dingdong írta: ↑2024.02.09. 14:50:36Az, hogy szorosabban kapcsolódjon egymáshoz a top20 szerintem alapvető érdeke az egész sportnak. Muszáj a marketing értékét és a hypeját növelni a focinak. Több pénz és nagyobb keret lehetne belőle és jobban ki is tudnának emelkedni játékosok
Nálam annyi a bototm line, hogy nem kéne ennyire a véletlenre bízni, hogy egy szezonban mennyit játszanak egymás ellen a legjobb csapatok.
Az elsővel alapból egyetértek, szerintem eleve teljesen értelmetlen 1-2 meccsből bármilyen következtetést levonni, ez 34-0 is lehetett volna, nem változtatott volna semmin. De azért a világ legjobb és világ legjobb edzőjével fémjelzett klub mögötti háttérországból gazdálkodva nem merném kijelenteni azt, hogy olyan szakadék lenne a két csapat között... Még akkor sem, ha a keret értéke közt nyilván nagy a különbség - ez a valóságban mindig jóval kisebb. Szakmailag szintén. Nem tudom, hogy működik az ilyen, de úgy képzelem, hogy a játékosok keresésében és azok megvételében Pepnek és a teamjének is komoly szerepe van.
Most azért kell őket gúnyolni, mert Madridban edzői eltiltás mellett kaptak 4 gólt?baas11 írta: ↑2024.02.10. 21:20:47Valóban jo ötletnek tűnik eladni De Jongot venni belőle 4 Girona játékost mert milyen kis ügyesek es hozzuk Michaelt mert egy csoda amit csinál es ezt bárhol bármikor bármilyen szinten hozza …
Vinicius ma nagyot ment … valszeg ezzel tét nélküli vált a tavaszi Classico !
Ha a Napolin fennakadunk és kiesünk a BL-ből, ezt nem merném ilyen határozottan kijelenteni.
Szerintem az ezust meg lehet a barcanak. Bar en xavi lemondasaval nem ertettem egyet, pontosabban annak idozitesevel, de a csapat jol reagalt ra.
Nekünk a döntetlen lett volna jó. A második hely miatt, én nem a Gironától félek, hanem az Atletico és a Bilbao jelent inkább komoly veszélyt. Úgy néz ki, a Real simán bajnok lesz, de nem hiányzik egy 100 pont feletti eredmény.bence0330 írta: ↑2024.02.10. 19:58:31A Girona hetek óta gyenge focit mutat, volt, hogy kiscsapatok focizták le őket. Játékban nagyon komoly lejtmenetük van. Az eredményeket még egész jól tartották, de várható volt, hogy nem lesz ez elég az idei szezonban bombaformában lévő Madrid ellen.
Szerintem nekünk ez lesz a jó eredmény, a Madrid mindenképp befoghatatlan, nagyon jók, ott idénre kalapot kell emelni, bírói döntések ide vagy oda. A 2. hely, ami nagyon fontos viszont így abszolút lőtávolba kerül, a két csapat formája alapján már inkább raknék magunkra, mint a Gironára. Ha az meglesz, akkor abszolút korrekt szezont zárhatunk.
Sőt, legyen ez most 7-0, hadd törjön meg kicsit a Girona.
Ki viccelt? A hiányzókkal minimálisra csökkent az esély, hogy szoros legyen ez a meccs. Lehet, hogy velük is ez lett volna a vége.
Ne vicceljunk mar! A realnak nincs belso vedoje egy sem Carvaja jatszik kozepen es igy nyomtak az atma ellen is. Es igy is uraljak a meccseket top csapatok ellen!
Erre is lehetett számítani, kb. Aki lehetett, az "kisárgázódott" a Madrid elleni meccsre, beleértve az edzőt.
Hát nagyon nem ijedt meg Romerotól.bence0330 írta: ↑2024.02.08. 11:10:02
Hátha beijednek Romerótól és visszavonják másodfokon, csak azért, hogy ne tűnjön csalásnak a Nacho eset miatt. Bár úgy tűnik, rinocéroszbőr van az arcokon már, szakmai felkészítés helyett erre gyúrnak. Tavaly is volt egy olyan meccs, mikor már nagyon csalással vádolta mindenki Gil Manzanot, és lehozott valami derbit úgy, hogy végig nekünk fújt.
Na igen, utánanézni ennek is lusta vagyok, de nagyon vártam a változtatást, hogy hallhatjuk a VAR-t, erre meg szivárogtatásért perelgetnek. Röhej, pont ez volt a lényege. Ha csak azt adják ki, amihez nekik kedvük van, kb nem volt értelme a változtatásnak.
Pontosan erről írtam. A fociban az a megszokott, hogy az emberek kedvenc csapatai szinte mindig nyernek, és a szurkolók nem is akarják másképp. Persze gyorsan megváltozna a véleményük, ha sorozatban láthatnának nagy rangadókat. Tavaly is mennyi panaszkodás volt az unalmasnak titulált 1-0-ák miatt. Persze, hogy az emberek inkább néznének nagyobb meccseket. Csak nem ehhez vannak hozzászokva.
Miért ne lenne izgalmas? Szerintem a visszavágó a legjobb meccsünk volt ebben a szezonban. Én el tudnám képzelni, ha minden héten lenne egy ilyen.
Most komolyan, a BL annyit ér, hogy pihentetni lehet a meccseiken? Ennél ütősebb érv nem is kell a BL ellen. Sok értelme van így.
Hátha beijednek Romerótól és visszavonják másodfokon, csak azért, hogy ne tűnjön csalásnak a Nacho eset miatt. Bár úgy tűnik, rinocéroszbőr van az arcokon már, szakmai felkészítés helyett erre gyúrnak. Tavaly is volt egy olyan meccs, mikor már nagyon csalással vádolta mindenki Gil Manzanot, és lehozott valami derbit úgy, hogy végig nekünk fújt.Chino írta: ↑2024.02.08. 10:41:35Az a legviccesebb, hogy lefényképezték utána edzésen a "sérült" lábat és volt rajta egy seb, aztán kiderült, hogy nem is az ő lába volt és jött a magyarázkodás, hogy az övé volt csak éppen a másikat fotózták le.
Ráadásul közvetlenül a sípcsontjánál volt ez a seb, amit a sípcsontvédő egyértelműen takar.
Az az igazság, hogy a VAR nemhogy használ, inkább több csalásra ad esélyt. Egyre több hanganyag kerül napvilágra (még a Getafe ellenit is elővették) és a VAR szobában ülők nagyon befolyásolják az ítéleteket, folyamatosan győzködik a bírót egy-egy ítéletnél. Kihasználják, hogy a kutya sem fog emlékezni arra, hogy ki ült ott fent, mindenki a játékvezetőt fogja elővenni.
Nem véletlenül indított pert a játékvezetői testület a sok kiszivárogatás ellen, a bibi csak az, hogy a szerződésben foglaltak szerint a Mediapro felveheti ezeket a beszélgetéseket is.
Ez papíron így hangzik, és lehet 2-3 évig így is lenne, de két nagy csapat meccse nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb, szórakoztatóbb lesz. Egyre inkább eltűnik a presztízse, a tétje, a csapatok sem veszik egy idő után olyan komolyan mint egy BL-meccset, főleg a kiesést.gránit írta: ↑2024.02.08. 00:22:40Ez pontosan így van. Sok bajnokságban alapszakasz + rájátszás a rendszer. Az értelme az, hogy nem dől el a bajnokság néhány hónappal a rajt után. Az utolsó meccsig nyílt a bajnokság. A NASCAR-ban is bevezették a rájátszást, mert kimutatható, hogy nagyobb a nézettség, ha az utolsó versenyig nyitott a bajnoki cím. A super bowlt pédául nem nagyon veri egy sportesemény sem nézettségben.
gránit írta: ↑2024.02.08. 00:22:40Attól jobb, hogy több a meccs. Igazad van, egy NBA-mezőny sem sokkal erősebb, mint egy BL-mezőny. Más okok miatt erősebb (szigorúbb fizetési plafonok, játékosokat nem lehet felvásárolni, csak cserélni, a drafton a gyengébbek választhatnak előbb), de ott is ugyanúgy minden szezonban vannak erősebb és töltelékcsapatok. Attól jobb, hogy több meccset játszanak. Az a vicc, hogy még az NFL-ben is több a meccs, mint a BL-ben, pedig ott aztán iszonyat terhelés van.Ha ez a szurkolók kívánsága, az ellen nyilván nem lehet vitatkozni. Ha a szurkolóknak ez a fontosabb, akkor eleve halott ügy egy komolyabb liga. Számomra szórakoztatóbbak a nagyobb meccsek, a kisebb meccsek gyakran a lötyögés-tötymörgés képét mutatják, de ha a szurkolók a kisebb csapatok elleni meccseket élvezik inkább, akkor nyilván ez fog maradni.
De ne felejtsd azt sem el, hogy mi itt "semlegesként" beszélünk, kvázi nem érint minket, de spanyol, angol, olasz stb. országok szurkolóit ez egész másként érinti. Idegenbe nem is valószínű hogy elmennének, ha hétről hétre ilyen csapatok játszanának, sőt egy idő után már hazai terepen sem lenne akkora érdeklődés mint mondjuk akár egy Porto, Napoli,Inter Bl-meccsnél.gránit írta: ↑2024.02.08. 00:22:40A legfőbb ok az, hogy a fociszurkolók hozzászoktak ahhoz, hogy a kedvenc csapatuk gyakran nyer, és ezt nem akarják feladni. Ez persze tavaly is így volt, a téma megítélése számomra azért furcsa most, mert a Ligát nagyon sokan szidják, mégis ragaszkodnak hozzá. Értem, hogy a Liga működését vetik el, nem magát a Ligát, de nem hiszem, hogy a Liga működése érdemben változni fog. Iturralde González például azt mondta, hogy a bírók 90%-a Real Madrid-szurkoló. De hát Spanyolországban ez miért is lenne másképp? Sosem a nemzetiségi csapatnak fognak a legtöbben drukkolni. Mindig több lesz a madridista bíró. Szóval, ezt nem értem én, hogy folyton szidjuk a Ligát, de azért ragaszkodunk hozzá.
Ez pontosan így van. Sok bajnokságban alapszakasz + rájátszás a rendszer. Az értelme az, hogy nem dől el a bajnokság néhány hónappal a rajt után. Az utolsó meccsig nyílt a bajnokság. A NASCAR-ban is bevezették a rájátszást, mert kimutatható, hogy nagyobb a nézettség, ha az utolsó versenyig nyitott a bajnoki cím. A super bowlt pédául nem nagyon veri egy sportesemény sem nézettségben.
Attól jobb, hogy több a meccs. Igazad van, egy NBA-mezőny sem sokkal erősebb, mint egy BL-mezőny. Más okok miatt erősebb (szigorúbb fizetési plafonok, játékosokat nem lehet felvásárolni, csak cserélni, a drafton a gyengébbek választhatnak előbb), de ott is ugyanúgy minden szezonban vannak erősebb és töltelékcsapatok. Attól jobb, hogy több meccset játszanak. Az a vicc, hogy még az NFL-ben is több a meccs, mint a BL-ben, pedig ott aztán iszonyat terhelés van.
Ha ez a szurkolók kívánsága, az ellen nyilván nem lehet vitatkozni. Ha a szurkolóknak ez a fontosabb, akkor eleve halott ügy egy komolyabb liga. Számomra szórakoztatóbbak a nagyobb meccsek, a kisebb meccsek gyakran a lötyögés-tötymörgés képét mutatják, de ha a szurkolók a kisebb csapatok elleni meccseket élvezik inkább, akkor nyilván ez fog maradni.
A nacionalista erős szó, de mégiscsak egy olyan régió fő sportja, amely sok nációból áll, és ezek mentén alakult ki. A BL pont azért jött létre, hogy legyen egy átfedés is köztük. Én bevallom, annyira nem értékelem, mint a házi bajnokságot. A szuperliga vs BL megítélésében is sokat nyomna a latba nálam, milyen rendszerű lenne. Ha full bajnokság típusú, tetszene. Ha egyenes kieséses, akkor nem annyira, nem csípem ezt a lutrit. És javíts ki, ha tévedek, de nekem mintha valami olyasmi rémlene több sportból, hogy van egy alapszakasz, és az kb csak az egyeneskiesés rendszer előzményeként szolgál, és onnantól meg kb nem is értem, mi az értelme. Vagy hogy mitől jobb, mint a BL, ami ugyanez. Most megnéztem az NBA-t, és tök ugyanez, van pár csoport, páran továbbjutnak, aztán lutriznak egyenesben. Eleve 30 csapat indul, a BL-ben meg 32 (oké. jövőre 36). Ez mitől elitebb? Nem értem a nagy különbséget. Kb annyit látok egyedül, hogy a dán bajnoknál jobb lenne alighanem a PL 6. vagy a spanyol 5, de szerintem ennyi átjárhatóság és színes jelenlét belefér, és van pozitívuma is. De mivel nem nézem, lehet, hogy ez az oka, de amit olvasok róla, az alapján ez egy az egyben a BL.gránit írta: ↑2024.02.07. 23:02:22Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...
Ezt a témát nyilván nagyon sokszor kiveséztük már, számomra az helyezte "új" megvilágításba, hogy mostanában nagyon sokszor panaszkodnak a szurkolók a részrehajlónak vélt hibás ítéletek miatt a bajnokságban. Ezt látva nem értem, hogy ha a Liga a patás ördög, akkor miért van az, hogy ennek ellenére nagyon ragaszkodunk a Ligához. Felőlem a Liga simán lehetne egy komolyabb terep az utánpótlásnak. Nem mindig ők játszanának ott, de több lehetőséghez jutnának.
Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...
Nekem két gondom/rossz előérzetem van a szuperligával kapcsolatban.bence0330 írta: ↑2024.02.07. 21:57:04Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
Ja, oké, ezért tettem hozzá, hogy nem követem őket, ha kosárban ez működik, más. De attól még biztos, hogy ez egy nehezítő faktor. Plusz ugye a kosár eleve amerikából jött, gondolom könnyebb úgykövetni az ottani hagyományokat.gránit írta: ↑2024.02.07. 22:17:49Európában is ugyanúgy működnek ezek a szuperligák, lásd a kosárlabdában. A motorsportokban már a '40-es évek végén összehozták ezeket. Itt megint ugyanaz a helyzet, mint a videóbíró esetében. Más sportágakban már rég működött, a labdarúgásban meg fölös viták tárgya volt még akkor is.
Az országok egyébként hogy jönnek ide? Klubok vannak és sportolók. A teniszben a grand slamek már több mint száz éves múltra tekintenek vissza. Képzeld el, ha a teniszben ezt valaki bontani akarná "nemzeti" szintre...