2007.07.17. 18:01:29
A Barca-legenda Johan Cruyff szerint:
A bőség zavarába kerülhet az FC Barcelona edzője a következő szezonban: Frank Riijkardnak egyszerre kellene pályára küldenie Ronaldinhót, Messit, Eto'ó-t, az új szerzemény Henryt, de még a nem sokkal kisebb hírű és tudású Decót is. A Barca-legenda Johan Cruyff szerint négyen sem fognak megférni, szerintünk viszont felpakolhatóak a pályára mind az öten.
Egy klubban kezdi a szezont a világ tíz legjobb támadó futballistájából négy, de kérdés, megfér-e ennyi szuperklasszis egyszerre a pályán: vitatkozni lehet, de kétségtelen, Ronaldinho, Messi, Henry, Eto'o bármilyen listán beférnek a tízbe, de nincs attól messze Deco sem.
Valójában a Messi, Deco, Ronaldinho hármas maradhatna, csupán Eto'ó-nak kellene kissé jobbra húzódnia, hogy a bal oldalon helyet adjon Henrynak: a támadó ötös Messi, Deco, Ronaldinho - Henry, Eto'o összetételben játszhatna.
Sikeres persze csak akkor lehetne, hogy a labdaszerzésben sem ügyetlen Henry és Eto'o, illetve a lelkesen vissza-visszalépő Deco mellé besegítsen a brazil és az argentin klasszis is, legalább annyira középpályást, mint szélsőt játszva.
A holland trénert a világon mindenki irigyelheti, hiszen cserelehetőségei is zseniálisak: Deco helyére Iniesta - igaz, ő bárkit tudna pótolni -, Ronaldinho vagy Messi helyett a tinédzser Giovanni dos Santos, a csatárduó bármelyik posztjára a tizenhét éves ígéret, Bojan Krkic.