Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.12. 14:13:59

zsuni írta:
Nincs nekem bajom azzal, ha valaki számára a saját játékosa az első, de itt objektív mércék vannak, hiszen egymás ellen bizonyíthattak
ez max Teniszben lehet objektiv mérce, csapatjátékban soha
Nem azt írtam, hogy megdönthetetlen mérce, de mégis csak objektívabb, mint bármely más bajnokságban, sőt kijelenthetem, csapatban játszó játékos összehasonlítása kettejük közül valakivel. Nincs mit szépíteni: A Ronaldo által vezetett csapatot Messi vezényletével is ( hisz ő jól játszott a classico-kon is) 3-szor egymás után verte a Barcelona. Ez elég objektív, igaz? A bajnokságot Messi vezényletével elvittük a reál elől, mint ahogy most is vezetünk. Ez elég objektív, igaz? Az európai aranycipőt Messi nyerte, gólpasszt is sokkal többet adott, ebben a bajnokságban is a kanadai táblázatban előrébb áll, ha nem is vezeti a góllövő listát. Ezek is elég objektív érvek, igaz? Szóval a Messi melletti érveket lehet sorolni sokáig, míg Ronaldo mellett nem igazán látok érvet azonkívül, hogy erősebb testalkatú és szabadrúgásból veszélyesebb ( Messi pedig több akciógólt lő, tehát lehet párosítani). Ezért írtam, hogy ez esetben túlzásnak és feleslegesnek tartom, hogy a saját játékosát isteníti. Csak nevetségessé tette magát. Milito és Sneijder említése más tészta, az elfogadható azt hiszem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.12. 14:11:11

akkor nem helytálló az elgondolásom. marad az,hogy cr a real többi részéhez hasonlóan kevés a rangadókon :?
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2011.01.12. 13:59:19

Nincs nekem bajom azzal, ha valaki számára a saját játékosa az első, de itt objektív mércék vannak, hiszen egymás ellen bizonyíthattak
ez max Teniszben lehet objektiv mérce, csapatjátékban soha
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.12. 13:46:16

daffy, CR a 2008-as BL-elődöntőn is csak egy elbénázott büntetővel tudott előrukkolni, pedig az a Barca enyhén szólva sem volt erős...
egy évvel később, május 27-én szintén csak az első 5-6 percben tudott veszélyes lenni...
mentálisan erősnek tűnik, azonban ez mesze nincs így, ugyanis, ha nem úgy megy a csapatának, ahogy azt szeretné, akkor hajlamos feladni... és igaz akár a MU-ra, akár a Real-ra... ;) (persze vannak kivételek, de az igazán ki-ki meccseken hamarabb feladja, mint más...)

vagy csak én látom így?

szerk: most látom, h Gábor koma szinte ugyanezt írta le :D
(off: olvastam a privátodat, de még nem volt alkalmam megnézni a videót, ezért nem válaszoltam, bocsi...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.01.12. 14:01:41-kor.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.01.12. 13:33:30

daffy írta:Cr nagy meccseken mutatott teljesítményével kapcsolatos. Nevezetesen: én nem feltétlen csak ronaldoban keresném a hibát. a teljes real összezuhan a nagyobb csapatok ellen
Igen, csakhogy Ronaldo a MU-ban sem tudott nagyot alkotni igazán neves ellenféllel szemben, nem beszélve a portugál válogatottról. A nagy meccseken derül ki igazán, hogy ki mekkora játékos.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.12. 13:28:51

daffy írta:
Kalap1988 írta:...
én egyetértek,viszont rájöttem valamire,amivel gondolom nem fogtok egyetérteni:
Cr nagy meccseken mutatott teljesítményével kapcsolatos. Nevezetesen: én nem feltétlen csak ronaldoban keresném a hibát. a teljes real összezuhan a nagyobb csapatok ellen és ha ilyen csapat van valaki mögött,akkor érthető,hogy nem megy neki annyira. nem tudom,hogy fejezzem ki magam... nálatok egymást húzzák és javítják fel a játékosok a rangadókon,nálunk egymást rontják le. talán így a legközérthetőbb.
Persze, ez általában igaz, de Ronaldo már a nagyon erős Manchesterben sem emelkedett ki mindig a nagy meccseken. Ott voltak kivételek és ez valószínűleg tényleg a csapatnak köszönhető, de őt azért messze nem érzem lelkileg olyan erős embernek. Általában egyetértek azzal, amit írsz, viszont szerintem Cr-nek az igazán jó csapat sem feltétlen lenne elég, labilis ember.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.12. 13:15:08

Kalap1988 írta:...
én egyetértek,viszont rájöttem valamire,amivel gondolom nem fogtok egyetérteni:
Cr nagy meccseken mutatott teljesítményével kapcsolatos. Nevezetesen: én nem feltétlen csak ronaldoban keresném a hibát. a teljes real összezuhan a nagyobb csapatok ellen és ha ilyen csapat van valaki mögött,akkor érthető,hogy nem megy neki annyira. nem tudom,hogy fejezzem ki magam... nálatok egymást húzzák és javítják fel a játékosok a rangadókon,nálunk egymást rontják le. talán így a legközérthetőbb.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.12. 12:51:32

Egy újabb Mou klasszikus az Aranylabda kapcsán ( nem szó szerint idézem, most olvastam egy országos napilapban, ami nem pletykalap :D ) :
"Elsőként Sneijdernek, másodikként Militonak adtam volna, eztán pedig Cristiano Ronaldonak az elképesztő teljesítményéért. Messi most nem érdemelte meg..."
Tudom, hogy mindig a saját játékosai az elsők, a hollandot és az argentint meg is értem, mert tripláztak, Wesley pedig vb döntőt is játszott ( az pedig valóban az Aranylabda szégyene, hogy Milito a 23-as listán sem volt rajta), de miként teheti Cr-t Messi elé? Ez már annyira logikátlan, hogy fáj. Egy bajnokságban fociztak, fociznak, Messi 3-szor elpáholta Cr csapatát sorrendben és aranycipős lett, nem beszélve a millió gólpasszról. Az ősszel is csak 4 gól különbség van köztük, de a kanadain szerintem Messi vezet. A fontos meccseken sokkal jobban oda teszi magát és bizonyít, vezére a csapatának. Míg Cr ilyenkor általában összezuhan, elmegy a kedve a játéktól. Nincs nekem bajom azzal, ha valaki számára a saját játékosa az első, de itt objektív mércék vannak, hiszen egymás ellen bizonyíthattak. Ezzel szerintem nevetségessé teszi magát. Nem hiszem, hogy megbántotta volna Ronaldot, ha csak Sneijdert és Militot említi Messi előtt, harmadikként pedig vagy senkit, vagy a barcás trióból valakit említ. Persze az ő dolga. Kíváncsi vagyok a reálosok véleményére, nem vitát akarok szítani, csak beszélgetni erről.
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2011.01.11. 19:42:53

daffy írta:
csababarca írta: Szépen termel,de csak gólokra nem fognak aranylabdát adni. Messi se csak a góljai miatt kapta,hanem mert borzasztóan jól is játszik emellé, gólpasszokat ad. A másik,hogy ahhoz azért egy kupa kell. De ha így folytatja Cé,akkor ott lesz a top 3ban,onnan meg bármi lehet.
én azt mondom,hogy ha tartani tudná a meccs/gól átlagát,akkor valakinek dupláznia kell,hogy egyértelműen megverjék.(bár ugye láttuk,hogy a tripla is kevés volt). cé évek óta stabilan top3-as játékos a posztján(sőt...). idén nincs sem eb,sem vb,ami nagyban növeli mind cé,mind messi esélyeit,sőt,talán nincs is iniestán kívül igazi vetélytársuk. mondhattok xavit,meg villát,de szerintem nekik max az eb évében lehet esélyük
szerk: kár is elmélkedni komolyabban,hisz még 36x napot kell várni :)
de azt ne felejtsük el, hogy ebben az évben van a copa america :wink: és már nem Maradona az argentín kapitány :) :twisted:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 19:15:02

daffy írta:én azt mondom,hogy ha tartani tudná a meccs/gól átlagát,akkor valakinek dupláznia kell,hogy egyértelműen megverjék.(bár ugye láttuk,hogy a tripla is kevés volt). cé évek óta stabilan top3-as játékos a posztján(sőt...). idén nincs sem eb,sem vb,ami nagyban növeli mind cé,mind messi esélyeit,sőt,talán nincs is iniestán kívül igazi vetélytársuk. mondhattok xavit,meg villát,de szerintem nekik max az eb évében lehet esélyük

Te így látod, viszont a gól statisztikáján kívül,amit leírt Andris is, semmi érdemlegeset nem csinál,vagyis nem emelkedik ki a csapatból. ergo ha majd nem jönnek a gólok,szépen lesz kritizálva,mert játékban nem jó.

Ettől függetlenül nyerhet csak a góljaival is,bár ezt kétlem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.11. 19:10:00

csababarca írta: Szépen termel,de csak gólokra nem fognak aranylabdát adni. Messi se csak a góljai miatt kapta,hanem mert borzasztóan jól is játszik emellé, gólpasszokat ad. A másik,hogy ahhoz azért egy kupa kell. De ha így folytatja Cé,akkor ott lesz a top 3ban,onnan meg bármi lehet.
én azt mondom,hogy ha tartani tudná a meccs/gól átlagát,akkor valakinek dupláznia kell,hogy egyértelműen megverjék.(bár ugye láttuk,hogy a tripla is kevés volt). cé évek óta stabilan top3-as játékos a posztján(sőt...). idén nincs sem eb,sem vb,ami nagyban növeli mind cé,mind messi esélyeit,sőt,talán nincs is iniestán kívül igazi vetélytársuk. mondhattok xavit,meg villát,de szerintem nekik max az eb évében lehet esélyük
szerk: kár is elmélkedni komolyabban,hisz még 36x napot kell várni :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.11. 19:09:15

daffy írta:ezért írtam,hogy ha sérülés nem jön be. ronaldo évek óta megbízhatóan termel,elég megnézni a statjait. nem tartom valószínűnek,hogy pont most felejtene el focizni,de persze minden lehetséges
az a helyzet, hogy leírtad a lényeget. Elég megnézni a statjait, mert semmi mást nem lehet nézni rajta és a játékán.

Nem tartom valószínűnek, hogy most kezdene el másképp focizni, mint eddig tette madridban, semmi jel nem utal erre ugyanis egyelőre. Ebből pedig ugyanaz következik, ami az idei szezon értékelésénél is: nemcsak végeredményében kevés, hanem egyéni elismeréshez se, nem véletlen nem fért oda a top5be sem most hogy a sportszakma szavazott.

Rúgja a gólokat, ahogy tavaly, mezőnyben meg egy nagy kerek nulla, legalábbis a világ legjobb játékosainak bő állományához képest. Bár most az utóbbi jópár meccsen piszkosul sokat lőtt, de nemfog egész évben 2-3 gólokat rúgni minden meccsen.
Szóval ne szaladjunk előre ezzel az évértékeléssel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2011.01.11. 19:10:36-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 19:03:06

daffy írta:ezért írtam,hogy ha sérülés nem jön be. ronaldo évek óta megbízhatóan termel,elég megnézni a statjait. nem tartom valószínűnek,hogy pont most felejtene el focizni,de persze minden lehetséges

Szépen termel,de csak gólokra nem fognak aranylabdát adni. Messi se csak a góljai miatt kapta,hanem mert borzasztóan jól is játszik emellé, gólpasszokat ad. A másik,hogy ahhoz azért egy kupa kell. De ha így folytatja Cé,akkor ott lesz a top 3ban,onnan meg bármi lehet.

MErt ismerjük el, Messi játékban bőven Cé felett teljesít,szinte mindig. Ezt mutatja az is, hogy ha 2-3 meccsen nem rúgott Cé gólt(ősszel), akkor kapta a kritikákat tőletek is,az ellenoldalon. Messi ezzel szemben ha nem rúg gólt,akkor is ki tud emelkedni,lásd nov 29.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.11. 18:54:15

Andris írta:január 10. van emberek :lol:

tegnap osztották ki az aranylabdát, hova kapkodunk ezzel hogy kinek az éve lesz?

daffy, mes teljesen jogosan röhög az említett urakon. 2 meccs volt az idénre várható ~60ból. az sem borítékolható szinte , hogy a 23as listán ottlesznek Messivel.
ezért írtam,hogy ha sérülés nem jön be. ronaldo évek óta megbízhatóan termel,elég megnézni a statjait. nem tartom valószínűnek,hogy pont most felejtene el focizni,de persze minden lehetséges
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.01.11. 18:19:38

LG, ne forgasd ki a szavaimat kérlek, nem mondtam, hogy ki kell röhögni bárki esélylatolgatót.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 18:11:22

d írta:
Andris írta:január 10. van emberek :lol:
Amúgy 11-e van. ;)
tegnap osztották ki az aranylabdát, hova kapkodunk ezzel hogy kinek az éve lesz?
Ezzel meg maximálisan egyet tudok érteni. Elég egy sérülés, vagy formahanyatlás és a világ legjobbja jövőre a 30-ba sem kerül. Előfordult már mindkét eset.
Ez kétségkívül így van. De most akkor röhögjünk ki mindenkit, akinek van egy tippje, megérzése?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.11. 17:51:46

Leomessi14 írta: Megis van emberse Mourinhoban... :)
Persze, amikor történetesen nem a csapat színeiben kell megjelenni, akkor kicsit el tud vonatkoztatni a bírók, az ellenfél meg úgy konkrétan mindenki szekálásától :?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 17:50:35

menczel írta:Most olvasom h Kaká nem igazol el.

Nem örülök. Így műrinhonak megvan a kerete ahhoz, hogy átálljon a nálunk megtanult és általa annyira szeretett 4-3-3-ra.
Casillas
Ramos,Pepe,Carvalho,Marcelo
Xabi
Kaká Özil
Cr, Higu, DiMaria.

Nem örülök.

Mourinho nem hülye,tudja,hogy ez a felállás öngyilkosság lenne.
Xabi nem az a tipikus vkp. Mourinho ilyet nem fog bevállalni,túl nagy rizikó. Főleg,hogy Kaká és Özil sem a védekezésről híres.
A középpályájuk még 2 vkp-val is átjáróház (lásd: Villareal legutóbb),nemhogy 3 ilyen emberrel.

Ilyen felállás maximum hátrányban fordulhat elő,alapesetben sohasem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.01.11. 17:45:01

Nem örülök. Így műrinhonak megvan a kerete ahhoz, hogy átálljon a nálunk megtanult és általa annyira szeretett 4-3-3-ra.
Én meg örülök. :)

Álljon csak át.(bár sztem nem fog)A védekezésük olyan nulla lesz amennyire illik.Ramos nulla,Marcelo nulla.Középpályán meg az egy szem Xabi Alonso.3 védekezni tudó ember nemhogy ellenünk de még a kisebb csapatok ellen se biztos,h elég lesz.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.01.11. 17:42:57

Andris írta:január 10. van emberek :lol:
Amúgy 11-e van. ;)
tegnap osztották ki az aranylabdát, hova kapkodunk ezzel hogy kinek az éve lesz?
Ezzel meg maximálisan egyet tudok érteni. Elég egy sérülés, vagy formahanyatlás és a világ legjobbja jövőre a 30-ba sem kerül. Előfordult már mindkét eset.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.01.11. 17:41:34

Most olvasom h Kaká nem igazol el.

Nem örülök. Így műrinhonak megvan a kerete ahhoz, hogy átálljon a nálunk megtanult és általa annyira szeretett 4-3-3-ra.
Casillas
Ramos,Pepe,Carvalho,Marcelo
Xabi
Kaká Özil
Cr, Higu, DiMaria.

Nem örülök.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.11. 17:39:47

január 10. van emberek :lol:

tegnap osztották ki az aranylabdát, hova kapkodunk ezzel hogy kinek az éve lesz?

daffy, mes teljesen jogosan röhög az említett urakon. 2 meccs volt az idénre várható ~60ból. az sem borítékolható szinte , hogy a 23as listán ottlesznek Messivel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.11. 15:58:52

mes írta:Ma suliban, es az tegnap este Messengeren, 3 Realos ismerosomtol hallottam , hogy 2011 Ronaldo eve :lol:
a gól/meccs aránya 1 fölötti,annyira nem vicces a dolog. a kupát kell megnyerni,nektek meg max a bajnokságot és akkor ronaldo minimum top3as helyezése borítékolható(persze,ha nincs sérülés).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 15:54:28

LG írta:
mes írta:Ma suliban, es az tegnap este Messengeren, 3 Realos ismerosomtol hallottam , hogy 2011 Ronaldo eve :lol:
Én nem röhögnék ki senkit azért, mert mondjuk bízik benne, h a kedvenc játékosa nagyot fog alakítani az évben, de te tudod. :roll:

Igazat adok LG!
Ha Ronaldo így folytatja a góllövést,és még le is esik egy kupa,akkor bizony komoly esélyessé léphet elő.
Viszont ha Messi is tartja a szintet, és hozunk egy kupát,akkor ő lesz a legnagyobb esélyes.

A lényeget a két játékos különbségéről leírtam,ebbe nem megyek bele mégegyszer. A világ leborul Messi előtt, Madrid meg Ronaldo előtt...Ennyi a történet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 15:51:15

mes írta:Ma suliban, es az tegnap este Messengeren, 3 Realos ismerosomtol hallottam , hogy 2011 Ronaldo eve :lol:
Én nem röhögnék ki senkit azért, mert mondjuk bízik benne, h a kedvenc játékosa nagyot fog alakítani az évben, de te tudod. :roll:
Válasz küldése