Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Asszem a belebolondulás meglesz,mert a sorozat magával ragadó volt,uh tuti rákattanok.Sanama írta:csak óvatosan trónoljmiihii írta:Én is már beszereztem mind az 5 könyvet,már csak neki kell állnom végreÉppen szabin tengődök két hétig,uh lesz időm rá talán.Már nagyon be vagyok rá sózva írásban is,most már adottak a körülmények,uh Trónolok egy nagyot a vakációban
2hét alatt egy nyugis tempóban szerintem, ha azért szánsz rá időt, az 1-et biztos kiolvasod, aztán ha belebolondulsz a 2-at is ki tudod
Nekem annyi tűnt fel, hogy a sok szereplő miatt, voltak olyan szakaszok ahol lassan haladtam, mert el kellett gondolkozni, hogy most ki-kicsoda.Aztán ugye kisbetűs, meg minden, de ez nem probléma
Hoppá, elég komoly könyvek ezek.Tim írta:Ajánlanék pár könyvet,egyrészt hogy életben tartsuk ezt a topikot,másrészt
hátha kedvet kap valaki,valamelyikhez. Olyanokat választottam amiket bármikor szívesen olvasok,természetesen nincsenek rangsorolva.
1.B.E.Ellis-Amerikai psycho
2.Clive Barker-Korbács
3.Bulgakov-Kakasmintás törölköző
4.Hrabal-Tükrök árulása
5.Umberto Eco-A Focoult inga
6.William Gibson-Neurománc trilógia
7.Hermann Hesse-Sziddhárta
8.Ismeretlen szerző-a Felperzselt tanya(ez egy 13.századi viking saga)
9.Takami Kósun-Battle royal
10.Nick Hornby-Pop csajok satöbbi
11.Irwin Welsh-Acid house
12.John Irwing-Garp szerint a világ
13.Ken Kesey-Száll a kakukk fészkére
14.Szepes Mária-Vörös oroszlán
És persze a végére a Trónok Harca..Az ötödik résztől garantáltan padlót fogtok. Gondoltam hogy írok a könyvekről egy rövid ismertetőt,de
bitang hosszú lett volna.
csak óvatosan trónoljmiihii írta:Én is már beszereztem mind az 5 könyvet,már csak neki kell állnom végreÉppen szabin tengődök két hétig,uh lesz időm rá talán.Már nagyon be vagyok rá sózva írásban is,most már adottak a körülmények,uh Trónolok egy nagyot a vakációban
Szívesen írok bővebben holnap. Ami Brant illeti,ahogy mondani szokták még nem ürítette fenékig a keserű poharat..Sanama írta: Tim, ha van kedved egy rövidített spoiler mentes ismertetőt ,vagy véleményt szívesen olvasnék!
Meg kérdezek már akkor
-Bran végig ilyen depis lesz? Amikor az ő része jön, kicsit savanyúan kezdek bele, talán eddig az ő részei tetszenek a legkevésbé
általában jobban szeretem a könyveket mint a film változatot,de a Gyűrűk Ura pont az a film ami sokkal jobban tetszik mint a könyv.a könyv se rossz,de a film überbrutál szerintembarca99 írta:A sorozatot nem láttam, nem is igazán tervezem megnézni. A Gyűrűk ura nem igazán az én világon, így nem is kezdek neki a filmeknek, legfőképp a hossza miatt.
Ennek ellenére megéri nekikezdeni ennek a könyvnek?Olvasni voltaképpen szeretek.
http://moly.hu/socio66 írta:az lenne a kérdésem, hogy van olyan oldal, ami a könyveket osztályozza, pontozza, mint például a filmeknél az imdb?
mostanában elkezdtem könyveket rendelgetni, és baromi jók, nehéz rávenni magam hogy leüljek olvasni, de utána meg letenni nem tudom.
na most ugye vannak írók, akiknek a nevét azért ismerem, esetleg korábban olvastam tőlük egy-egy könyvet, de műveltségem e tekintetben finoman szólva is véges, így jó lenne átfogó képet kapni, hogy mégis kik a különböző műfajokban a legjobbak, legnépszerűbbek, kiket érdemes olvasni.
Hát egyáltalán nem...nem szoktál előtte utánaolvasni miről szól?messideco írta: Közben elkezdtem a Szkafander és pillangó c. remekművet is. Azt gondoltam, valami űrutazós cucc, de nem
Nekem a Fincher filmben pont a vége nem tetszett, szerintem nagyon összezsúfolták. Amúgy a film nem lett olyan rossz, mint amire számítottam, de azért nálam a svéd verzió a nyerő, talán azért mert azt ugye hamarabb láttam.sjd írta:.
Számomra a felvezetés nem a Vanger családot jelentette, hanem Blomkvistot. De ha a felvezetés nem is, a levezetés már borzalmasan szenvedős volt (amit nyilván az egész kerettörténet kiiktatásával lehetett volna megoldani). De pl. (a Fincher-féle) filmben egész jól le lett nyesegetve ez a körítés, én vmi olyat a könyvben is el tudtam volna képzelni.
A szexualitás része meg nem is mondjuk Lisbethnél vagy a megerőszakolós részeknél zavart, hanem hogy pl. Blomkvist mindenkivel lefekszik, aki az útjába kerül (én még azt is el tudom képzelni, hogy ő elég erőteljesen a író saját énképének kivetülése, és akkor meg is van a magyarázat) és alapvetően egy egészséges szexuális életű szereplő nincs az egész könyvben.
Csak arra gondoltam, hogy én ilyen alapon (hogy teljesen máshogy is meg lehetett volna írni) képes vagyok belekötni művekbe.kanty írta:
Miért lesznek még hasonló fikázások?
Agatha Cristie az etalon? Nem hinném. A felvezetés szerintem kellett, meg kellet ismerni, hogy miért is történnek a dolgok úgy, ahogy. Plusz még a Wanger család sem egy hetköznapi, szürke familia, ott is jót tett az egésznek, hogy a családtagok ennyire részletesen voltak bemutatva.
Érdekes amit az író szexualitásáról írsz. Nekem ez abszolút nem túnt fel, nem szúrt szemet.
Úgy is lehet nézni a dolgot, hogy annyira nyitott kapcsolatban éltek, annyira tisztelte, szerette Erikát a férje, hogy ebbe belement. Tudom, hogy ez nem hétköznapi, de én abszolút elképzelhetőnek tartom.
Ott van Lisbeth. Szerinted abba a lányba mi normális? Mert sok nem az biztos. Ehhez a személyiséghez pedig tökéletes illik a kicsit beteges szexualitása is. A megerőszakolás durva, de engem annyira nem tett tacsra. Talán azért, mert sajnos ez is szinte mindennapi lett.
Szerintem a karakter nagyon jól ki van találva, sőt az összes karakter viszonylag jó. Nekem kicsit Harriet nem jön be és a virág küldős cucc. Az úgy valahogy nem illik az egészbe. Akkor már írhatott volna vagy valami mást életjelt adhatott volna magáról, amiből az öreg Wangernek leesik a tantusz, hogy nem halt meg.
Nagyon jó volt, igaz eléggé kiszámítható volt a vége. Nem csodálom, hogy nem jelenhetett meg egy jó darabig.Tim írta:Illetve megtaláltam neked egy gyöngyszemet http://mek.oszk.hu/00300/00341/index.phtml Ez a Kutyaszív,nem túl hosszú novella kíváncsi lennék a véleményedre.
Miért lesznek még hasonló fikázások?sjd írta:
Ez így nyilván a történet része volt, de (sok ilyen fikázást fogsz látni még tőlem) sztem úgy kellett volna megírni, hogy kihagyják belőle az egészet. Egy írónak, aki ilyet kitalál, nem lett volna olyan bonyolult Blomkvistet belekeverni a Vanger-ügybe Wennerström nélkül. Agatha Christie sem úgy írt krimit, hogy a történetnek van egy 150 oldalas fel- és egy 50 oldalas levezetése.
A szerelmi szálakról meg csak annyit, hogy az írónak szerintem borzalmasan egészségtelen szexualitása van. Itt most nem a megerőszakolásokra gondolok (arra is, de nem elsősorban), hanem pl. sztem nincs olyan férfi, akinek olyan alacsony az önbecsülése, hogy beletörődik, hogy a felesége máshoz jár szexelni, mert vele nem jó (és ezt így a szemébe is mondja), de akár Mikael az 50-60 éves generáció iránt érzett beteges vonzalmáról is beszélhetnék.
Ez így nyilván a történet része volt, de (sok ilyen fikázást fogsz látni még tőlem) sztem úgy kellett volna megírni, hogy kihagyják belőle az egészet. Egy írónak, aki ilyet kitalál, nem lett volna olyan bonyolult Blomkvistet belekeverni a Vanger-ügybe Wennerström nélkül. Agatha Christie sem úgy írt krimit, hogy a történetnek van egy 150 oldalas fel- és egy 50 oldalas levezetése.kanty írta: De Blonqvist a nyomozást Wennerström miatt vállalta el, az öreg Wanger megígérte neki, hogy olyan infókat ad majd ki, amivel meg lehet buktatni Wennerströmöt. Ha ezt a végén nem tárgyalják le, akkor kurta lett volna a sztori. Blonqvist teljesítette az alku ráeső részét, H. Wangernek is hasonlóan kellett cselekednie.
Az elejével is pont ez van. Ha nincs a botrány, nem kerül bajba Mikael, akkor a Wanger család sem került volna képbe.
Nekem egyedül a szerelmi szál nem tetszett, valahogy nem illett oda. Szerencsére ez a filmben nincs annyira kihangsúlyozva. Ott dugnak párszor és azzal annyi.
De Blonqvist a nyomozást Wennerström miatt vállalta el, az öreg Wanger megígérte neki, hogy olyan infókat ad majd ki, amivel meg lehet buktatni Wennerströmöt. Ha ezt a végén nem tárgyalják le, akkor kurta lett volna a sztori. Blonqvist teljesítette az alku ráeső részét, H. Wangernek is hasonlóan kellett cselekednie.sjd írta:Az egész Wennerströmös história. Az sztem nonszensz, hogy miután a könyv érdemi része (a nyomozás) véget ért, még olvashattam 60-70 oldalon keresztül, hogy kb. most akkor hogyan állítják össze a leleplező lapszámot. Egyszerűen amint kiderül minden Harrietről, unalomba fulladt a könyv, de még egy csomót végig kellett szenvedni. Ugyanez az elejével, kb. jó ha 150. oldalon kerülnek Vangerék a képbe.kanty írta: Melyik az a felesleges 200 oldal?
Mindenképp elszeretném olvasni a Trainspottingot, csak kérdés mikorTim írta:A Trainspottingot mindenképp olvasd el,már csak azért is mert jobb mint a film,pedig az sem gyenge..Ha ez megvolt akkor jöhet a Pornó(tényleg ez a címebence-barca írta: ...),ami tulajdonképp a Trainspotting folytatása. Ezen kívül egy novellás kötete jelent meg magyarul Welshnek,az Acidhouse.ami megint csak nagyon jó. Remény rabjai ügyben nem tudok segíteni,megesküdtem volna hogy csak novellaként szerepel az egyik könyvben,de miután utána néztem látom hogy regényként is kiadták,akárcsak a Halálsoront.