Azzal a céllal mentünk le, hogy becsajozzunk, de komolyan, nem jött össze... Pedig nem vagyunk csúnyák, sőt

Nekem is sikerült oda eljutnom, de én annyira nem vagyok elájulva. Mármint tényleg kb. annyi élet van ott, mint bp-n, de ahogy néztem, a petőfi sétány 95%a olyan éttermek és koktélbárok összessége, ami finoman szólva is német pénztárcára van tervezve, az ilyen 3000 Ft-os Flirtről meg Palace-ról már nem is beszélve. Captain Morganban meg Renegadeben éjfélkor nem volt szinte ember. Palaceba sikerült bejutni csütörtökön egy habpartyba (hogy az mekkora állatság), de nekem nem tűnt olyan nagy bulinak. Ráadásul ott is tipikusan az a helyzet, hogy a fiú-lány arány durván 3 az 1hez, a jó nők meg már mind foglaltak. (Nem mondom, hogy olyan istentelenül rossz volt, mert jó zenék is voltak tképpen, de hogy én még egyszer 3k-t adjak ki ilyenért....)lui1698 írta:1. Siófok
Akkora buli az a hely (főleg nekem, kb. rájöttem, hogy a legputribb helyen lakok az országban), hogy valami eszméletlen.
Siófok..Nem a szívem csücske,annak ellenére hogy ott születtem. Az a baj hogy majdnem olyan mint Pest. Persze aki inkább bulizni,pörögni akar annak ideális,de nem árt észnél lenni az éjszakában. Mondjuk már nem olyan gáz a helyzet mint pár éve.csababarca írta:Siófok nagyon király hely, a sétány az tiszta külföld fílinges,remek bulihelyek vannak. persze drága,de okosan meg lehet oldani,mindenhol vannak akciók. én idén összesen 2 hetet voltam lent,plusz vagy 4 hétvégén 1 napos bulitúralui1698 írta: Akkora buli az a hely (főleg nekem, kb. rájöttem, hogy a legputribb helyen lakok az országban), hogy valami eszméletlen.![]()
de mindig totál.
aki fiatal és teheti oda menjen,nem fog csalódni.
jah és a giroszok isteniek
Siófok nagyon király hely, a sétány az tiszta külföld fílinges,remek bulihelyek vannak. persze drága,de okosan meg lehet oldani,mindenhol vannak akciók. én idén összesen 2 hetet voltam lent,plusz vagy 4 hétvégén 1 napos bulitúralui1698 írta: Akkora buli az a hely (főleg nekem, kb. rájöttem, hogy a legputribb helyen lakok az országban), hogy valami eszméletlen.
Gondolom kivagy, mint az ázott kutya, ezért csak három kérdésem lenne:lui1698 írta:No, kedves népeim, jelentem épségben túléltem a nyaralást, úgyhogy ismét aktívan részt tudok venni a fórum életében.
Ezeket lehetne gyűjteni, én azt írtam nyaralás után, hogy ne nyeljetek félre májkrémet, mert elég kellemetlen...lui1698 írta:És egyet jegyezzetek meg: SOHA ne menjetek hajótúrára másnaposan!
Pont most olvastam egy elég érdekes cikket, melyben a nagymenők fizetéséről szerződéseiről van szó. Ebben a cikkben írják, hogy Phelps eddig 100 millióbowlinggolyo írta:Az meg, hogy mennyi pénzt adnak szerintem teljesen jogos, most ki lehet térni, h az amcsik bezzeg csak 5 millát kapnak 1 aranyért, de nekik a havi fizetésük közel sincs a hazai élsportolókéhoz
Az ami 2007ben a subprime válsággal kialakult és az, hogy a görögök miért tartanak ott ahol, az teljesen más tészta. Pár tény a könyvben tényleg igaz, de sokan például az állampapíros dolgot, amikor növelni kell az állampapír kamatát, mert 5%on már nem értékesíthetek hiszen azon a piac nem venné meg. Ezt sokan úgy értelmezték, hogy ez támadás a magyar gazdaság ellen stb. stb. Pedig a másodlagos kereskedésnek ez a lényege, ha azzal jobban keresek, akk minek vegyek egy értéktelenebb dolgot? Ezen a dolgon csak olyan akad fent aki nem tanult soha közgázt, mert igazából ezek a változások mozgatják az egész rendszert. A görög válságról nem tudok igazán hiteles filmet, de a jelenlegi gazdasági válságról 2 nagyon jó filmet ajánlok a figyelmetekbe. Az egyik az Inside Job (Bennfentesek) a másik egy HBO film, ezért egy kicsit hollywoodira sikerült annak a címe Too Big to Fail (Válság a Wall Streeten)Mezner2 írta:Hát ez sem egészen így van,több műsorban is elmondta,külön erre a részre kitérve,hogy ez a mai világban már valóban így néz ki,hogy ha pár ultra befolyásos arc összefog akkor pillanatok alatt csődbe visznek egy országot(ez teljesen elképzelhető is) a spekuláció szintén nem kitalált dolog... (2008 gazdasági válság előzményei...) Elmondta külön azt is,hogy a személyek és a következmények fel vannak gyorsítva,illetve nem valósak, de amiből kiindul az egész KONSPIRÁCIÓ és a tények azok igazak.
Beleszólhatsz nyugodtan, főleg ha igazat beszélszMihu írta:Srácok, én nem akarok beleszólni, de ebből dádá lesz, ha így folytatjátokPedig én is nagyon szívesen beszállnék a vitába, de nem akarom, hogy ki legyen csipkézve a pici kis szám
Hát ja.. néhány hónapja kerek-perec kimondták a fejesek, hogy a fórum nem a politikai viszályokra való.Mihu írta:Srácok, én nem akarok beleszólni, de ebből dádá lesz, ha így folytatjátokPedig én is nagyon szívesen beszállnék a vitába, de nem akarom, hogy ki legyen csipkézve a pici kis szám
Hát ez sem egészen így van,több műsorban is elmondta,külön erre a részre kitérve,hogy ez a mai világban már valóban így néz ki,hogy ha pár ultra befolyásos arc összefog akkor pillanatok alatt csődbe visznek egy országot(ez teljesen elképzelhető is) a spekuláció szintén nem kitalált dolog... (2008 gazdasági válság előzményei...) Elmondta külön azt is,hogy a személyek és a következmények fel vannak gyorsítva,illetve nem valósak, de amiből kiindul az egész KONSPIRÁCIÓ és a tények azok igazak.bowlinggolyo írta:
Annyira szeretem amikor az emberek teljesen komolyan vesznek egy olyan
könyvet amiről maga az író is úgy vélekedik, hogy ez csak kitaláció. Lehetnek részben átfedések a valósággal, de amit Frei leír a könyvében az nem teljesen úgy történt, mert 1 ha leírná az igazat már rég nem élne 2 a könyvet ki se adták volna.
Pont erről van szó, hogy a többség uralma, de a mai politikai elit kisajátítja a dolgokat lásd magánnyugdíj pénztárak. Ennek nm csak gazdasági problémái vannak, miből fogja az állam kifizetni az én nyugdíjamat, de olyan autokratikus eszközökkel tették mind ezt, ami nem felel meg a többség uralmának.Asys írta:Előre is bocsi, de az ilyenekre mindig ugrok (ilyen a természetem)Kifejthetnéd igazán, hogy melyik is pontosan az a demokrácia aminek Magyarországon a látszata van azaz melyikre gondoltak az emlegetett külföldi lapok munkatársai? Mert a demokrácia elég tág fogalom, és csak egy meghatározás igaz mindegyik válfajára: "a többség uralma" (amit én személy szerint másképp fejeznék ki, de az a magánvéleményem)
Annyira szeretem amikor az emberek teljesen komolyan vesznek egy olyan könyvet amiről maga az író is úgy vélekedik, hogy ez csak kitaláció. Lehetnek részben átfedések a valósággal, de amit Frei leír a könyvében az nem teljesen úgy történt, mert 1 ha leírná az igazat már rég nem élne 2 a könyvet ki se adták volna.Mezner2 írta:Nem sok köze volt hozzáteljesen más okai vannak annak,aki utána olvas nagyon érdekes dolgokat talál..(Frei könyvét tudnám esetleg közvetve ajánlani)
Nem sok köze volt hozzámessideco írta:Én speciel azon gondolkoztam, hogy nem közvetlen módon, de Görögország is az olimpia miatt nyel/t annyit nem?
Előre is bocsi, de az ilyenekre mindig ugrok (ilyen a természetem)bowlinggolyo írta:gyakorlatilag a látszat demokráciát emlegetik
hát igen, kivette belőle a részét az olimpia rendezése ismessideco írta:Én speciel azon gondolkoztam, hogy nem közvetlen módon, de Görögország is az olimpia miatt nyel/t annyit nem?
Hát én azért még simán belevenném Katart, Abu Dhabit, Dubai-t is. És akkor még ott vannak azok az országok, ahol már régen volt olimpia, de rendelkeznek más várossal, ahol meg lehetne rendezni. De ott van pl. Svédország, ahol eddig először és utoljára '12-ben rendeztek Olimpiát. Vagy Helsinki, ahol meg '52-ben. De egyébként ugye bevett szokás, hogy a kontinensek közt megosztják a rendezés jogát. Általában 2 Európán kívüli után jön vissza ide az Olimpia. Úgyhogy valószinű Rió után vagy ázsiai, vagy amerikai lesz. Az afrikaiakat kizárt dolognak tartom, hogy meg tudnának rendezni egy ilyen sporteseményt. Ugye '10-ben volt ott a vb, és ott egyébként is csak Dél-Afrikát tudom elképzelni, mint rendező ország. Úgyhogy én vagy egy amerikai várost, vagy pedig egy arab országot tudok elképzelni következő helyszínként. Katar érdekes, mert egyébként rájuk adnám a legkisebb odds-ot, de nem tudom hogy egymás után kétszer megcsinálják-e, hogy odaadják egy országban 2 éven belül a foci vb-t, és az Olimpiát...Úgyhogy marad Dubai, vagy Abu Dhabi.HAnonymus írta:Én meg pont azon gondolkoztam kb a záróünnepség alatt, hogy akkora monstre dologgá vált az olimpia, hogy a világon 10-15 országnál nem nagyon van több, amelyik reálisan képes lenne megrendezni. Persze, valamilyen nézőpontból alkalmasabbak vagyunk rá mint Szudán, Bolívia vagy Albánia, de szerintem az aktuális világgazdasági helyzettől függetlenül belerokkanna az ország egy rendezésbe. Az, hogy éppen válság van, vagy nincs válság, csak azon változtatna, hogy kicsit rokkanunk bele, vagy nagyon.
Az egész nekem egyébként onnan jutott eszembe, hogy találgattam, vajon hol lesz az olimpia Rió után, és arra jöttem rá, hogy egyre inkább ismétlődni fognak a helyszínek, pont a fenti okok miatt. (Aztán lehet hogy baromira nem így lesz...)
Én nem mondom , hogy a jelen gazdasági helyzetben képesek lennénk egy Olimpiát megrendezni, csak azt, hogy az ahhoz kellő infrastruktúrával és fejlettségi szinttel rendelkezünk. A gazdaságot viszont jócskán befolyásolja a politikai megítélésünk is, nem hiába esett a forint egy jó 5-6 forintot az euróval szemben amikor kinyitotta a száját Kósa bácsi. A feltevéseimet, hogy az EKB-ban és máshol nem a legmegfelelőbben ítélnek meg (gyakorlatilag a látszat demokráciát emlegetik és ténylegesen a legveszélyesebb embernek tekintik Orbánt Európába(politikai tekintetben)) azt nem a semmiből veszem, hanem volt szerencsém idén nyáron az EKB-ban járnom tanulmány úttal és mondtak 1-2 érdekes dolgot.Bob_Marley írta:Szerintem inkább nyom a latba Olimpiát tekintve is,hogy a magyar gazdasági helyzet nevezzük úgy ahogy bowlinggolyó, miszerint labilis.Befektetés szempontjából is jobb elvinni egy olyan országba ami lehet nem annyira fejlett, de konstans gazdasági fejlődést mutat, s nem is kicsit.