Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.03. 17:13:48

Varatrix írta:
Ha Turánt passzoljuk királyság. 1-2 éve is szóba jött Pjanic többre tartom mint a törököt. Mindenesetre én marhára nem bánom ha több lehetőség lenne a rotálásra. Csak akkor könyörgöm használja a cseréit Enrique, én továbbra is kitartok amellett hogy idén a Bl azon ment el hogy a "gálacsapat" nem kapott pihenőt. KP-n nagyon érezhető volt az enerváltság. Nem tartom hülyeségnek ha hoznak valakit középre, de remélem ez nem a védelem rovásra megy.

szerk: vazze tényleg Rafinha csórikám annyira nem játszik hogy már el is felejtettem a srácot.
Mondjuk ez a csere komoly pénzügyi bukta lenne az biztos, ráadásul így is vagyunk annyian a kp-n, mint retek.
Lehet, hogy nem volt túl sokat pihentetve a kp, de Rafinha már a szezon elején kidőlt, Turan nem játszhatott fél évig, egy szem SR volt, aki játszott közben jh-t, Busi helyett, plusz rotálták is.
Most van Arda, Rafinha, Denis, Sr az Ini-Rakitic kezdő mellé.
Rafinhaval nem hiszem hogy ne számolna LE. Ahogy visszatért egyből játszatta, csak utána megint kiesett egy hétre. Remélem sikerül egy jó Olimpiát lehoznia. Nagyon szurkolok neki.

crixus írta:Nem értem a klub igazolási politikáját, bár idén még nagyon az elején vagyunk a nyári "műsornak".
Sír mindenki, hogy nincs pénz meg xy drága, olcsóbb megoldás kell, stb.

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Az egy dolog, hogy a padra ne igazoljunk milliárdokért (bár a kulcsposztokra, mint a cseretámadó, 20-25 milliót lehetne szánni), ezért sem értem Gameirot, aki amúgyis tipikus center, de egy Nolitoért 20 millió körüli összeg elférhetne.
Ugyanakkor a kezdőbe, nem hiszem, hogy a félmegoldások lennének az üdvözítők. Elmegy a jobbhátvédünk, ami a csapat kulcsposztja. Alves lehet kicsit csapongó volt, de amikor formában volt -ami az utóbbi két év nagy részében megvolt- iszonyatosan megéreztük volna a hiányát. Elhiszem, hogy ott van Vidal, ami szép és jó, de egyrészt Lucho sincs nagyon megelégedve vele, másrészt be kell látni ő nem jobbhátvéd. Lehet, hogy "át lehet nevelni", de elég nagy kérdőjel, és szerintem RRobira sem bízná senki hosszútávon ezt a posztot. Lehet, hogy ki kell nyitni a pénztárcát és Bellerinért sem kifizetni csikkzsebből a 40-et, de a túlzott garasoskodás sem vezet sok jóra. Lehet, hogy még ez is irreális, de ha Bellerint el lehetne hozni 30-35-ért legalább tényleg minőség jönne, főleg, ha komoly kh kérdésben nem gondolkodunk.
Leginkább Azpilicueta-nak örülnék azok közül akik felröppentek, de ez csak vágyálom, kizárt, hogy a Chelsae elengedné, pont nekünk Mou ide vagy oda.

Kár, hogy Aurier ennyire tuskó, mert kiváló opció lehetett volna. Erről a Fabinho gyerekről tud valaki valami érdemlegeset? Bob? Egyszer láttam a válogatottban, ott elég jól mozgott.

Annak mondjuk örülök, hogy a Real elvitte Danilot, most biztos ég és föld meg lenne mozgatva érte.


A kh posztot szintén nem értem. Bartra már biztos, hogy lép, talán Verma is, idehozni egy cserét, akkor mi értelme? Egy olyan aki bevállalja a negyedik számú posztot minőségben szinte kizárt, hogy Bartranal jobb opció lenne.
Persze neki lehet menni a Piqué-Masch-Matyi trióval, de egy 50-60 meccses szezon esetében elég kockázatos. Főleg, hogy a francia elég sérülékeny, nem is a legbiztosabb megoldás, ráadásul már 33 éves lesz. Egy igazán minőségi kh esetében ez még nem olyan vészes (bár nem is a legjobb kor), de ő elsőszámú csereként? Hát nem tudom.

Előre szerintem egy 20 millás Nolito tökéletes választás lenne. Mindkét szélen bevethető, minőségi játékos. Ha Suarez pihen/sérült (aki azért elég komolyan bírja a terhelést), simán le lehet hozni a korábbi játékrendszerben. Egy centerrel, mint Gameiro Neymar/Messi kiesésével nem sokat érünk. Megint elkövetjük azt a hibát, amit Ibraval meg Villaval, akik mellesleg minőségben jóval felette állnak/álltak.

Alba mögé olyan embert hozni, aki komoly konkurenciát okozna neki tényleg pénzkidobás. Egy példa. Elhozzuk Gayat 25 millió körül (és akkor még keveset mondtam). Alba minden hibájával együtt top3-as bh. A meccsek 75-80%-át úgyis ő játszaná. Lenne mögötte egy egy poszton bevethető nagyon tehetséges játékos, aki szinte az egész szezont végigpadozná, a hiányposztoknál pedig meg kéne húzni a nadrágszíjat.
Az utánpótlásban sajnos szélső védőknél nem állunk a helyzet magaslatán, mióta Grimaldo elment. Palencia a B-ben teljesen rendben van, de eggyel feljebb már nagy falat. Godswill pláne, ez a Delgado gyerek, aki jött nem igazán váltotta meg a világot.
Blind nem tudom mit tud a baloson ( bára válogatottban egyáltalán nem volt gyenge), de középen korántsem rosszabb, mint Matyi, legalábbis amennyit láttam a MU-ban.

Nagyon kíváncsi leszek ki és hova fog érkezni. Sajnos a jobb opcióknak valószínűleg fel fogja vinni az EB/Copa/Olimpia.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.03. 16:25:09

palesz77 írta:hm?
Kölcsönre gondoltam, csak közben kaptam egy stroke ot :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.03. 16:14:05

Barcelona are interested in Atletico centre back Jose Gimenez (20) but some have doubts because the player would be too aggressive. [md]

Valaki hiányolta még pár hete, már ő is képbe került.. :D
visca el barca írta:nyilván ha neymar apukának meg tudták oldani a több 10 milliós kenőpénzt, ezen az egy napon nem fog múlni semmi :D
Miért ne múlna? Egyik napon az előző évhez kerül a könyvelés, másikon a másikhoz. Neymar se kapott semmit, vele is júliusban hosszabbít hivatalosan a klub, pont emiatt. Szóban lehet, hogy megvan az egyezség, csak még nem lesz aláírva addig - már ha erre gondolsz most. A Roma meg 30 milliós mínuszban van jelenleg, úgyhogy júliusig ezt valahogy pótolni kell, nem érnek rá..

Vagy ha arra a kenőpénzre gondolsz, ami miatt ment a vizsgálat a klub ellen, akkor remélem többet nem hülyéskedünk ilyenekkel.. :D
MQuCsabi írta:MEgy a tagi kökcsön addig =D>
Hm? :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.03. 16:11:57

MEgy a tagi kökcsön addig =D>
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.03. 16:09:47

palesz77 írta:Romának júni 30-ig kéne a pénz, mi meg júli 1-től tudunk költekezni - FFP mindkét esetben -, úgyhogy sanszos, hogy nem igaz.
nyilván ha neymar apukának meg tudták oldani a több 10 milliós kenőpénzt, ezen az egy napon nem fog múlni semmi :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2016.06.03. 16:03:10

visca el barca írta:jó játékos, én csípem :D idén ráadásul elég sok gólt lőtt, meg sok assistot adott. sztem könnyen elképzelhető, hogy arda lelép vhova. valahogy nem vágnék eret magamon egy ilyen csere láttán. vagy csak egyszerűen rafinhával nem számolnak annyira mint itt sokan várják. mondjuk amenniyt sérült nem is csodálom.

Természetesen én is annak tudatában mondtam azt ,hogy 'minek' mivel sokan vagyunk a KP-n most.
Ellenben pl a Robi lenne a jobbekk' akkor -1 a kp-n + ha mondjuk Turan menne,akkor esetleg...
Abi & Tito
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.03. 16:00:33

Romának júni 30-ig kéne a pénz, mi meg júli 1-től tudunk költekezni - FFP mindkét esetben -, úgyhogy sanszos, hogy nem igaz.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.06.03. 15:47:01

Initom írta:Friss: A Gazzetta értesülései szerint a Barcelona kifizeti Miralem Pjanic 38 millió eurós kivásárlási árát. A bosnyák ügynöke megerősítette, hogy tárgyalnak a katalánokkal.


Minek?Miért?Hova? :roll: Simán mondanám,hogy kacsa de ez,hogy: az "ügynöke megerősítette". ... :roll:
Ha Turánt passzoljuk királyság. 1-2 éve is szóba jött Pjanic többre tartom mint a törököt. Mindenesetre én marhára nem bánom ha több lehetőség lenne a rotálásra. Csak akkor könyörgöm használja a cseréit Enrique, én továbbra is kitartok amellett hogy idén a Bl azon ment el hogy a "gálacsapat" nem kapott pihenőt. KP-n nagyon érezhető volt az enerváltság. Nem tartom hülyeségnek ha hoznak valakit középre, de remélem ez nem a védelem rovásra megy.


Mondjuk uborka szezon 3 hónapig össze leszünk zavarodva a név áradattól, mint a csecsemő a topless bárban.

szerk: vazze tényleg Rafinha csórikám annyira nem játszik hogy már el is felejtettem a srácot.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.03. 15:43:21

jó játékos, én csípem :D idén ráadásul elég sok gólt lőtt, meg sok assistot adott. sztem könnyen elképzelhető, hogy arda lelép vhova. valahogy nem vágnék eret magamon egy ilyen csere láttán. vagy csak egyszerűen rafinhával nem számolnak annyira mint itt sokan várják. mondjuk amenniyt sérült nem is csodálom.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2016.06.03. 15:35:59

Friss: A Gazzetta értesülései szerint a Barcelona kifizeti Miralem Pjanic 38 millió eurós kivásárlási árát. A bosnyák ügynöke megerősítette, hogy tárgyalnak a katalánokkal.


Minek?Miért?Hova? :roll: Simán mondanám,hogy kacsa de ez,hogy: az "ügynöke megerősítette". ... :roll:
Abi & Tito
Tromort77

2016.06.03. 14:59:53

3 millióért hülyék lennénk nem visszavenni. Majd kiderül mit tud, én bízom benne, jó párszor láttam és elég meggyőző volt. Csak a hatékonyságán kell javítani. Ha meg nem válik be akkor pár millát biztosan keresünk rajta.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.03. 14:57:33

Én amikor néztem idén Villareal meccset, Denis mindig szélen játszott. Igaz, nem Neymar és Messi pozíciójában, hanem kicsit hátrébb, de akkor is szélen tolta. Persze lehet belőle Iniesta helyettesítő játékos is, de arra ott van Arda és Rafinha is (meg SR)
Igazából pont ez a jó, hogy SR, Arda, Rafinha és Denis is tud legalább 2 poszton játszani, univerzálisak, úgyhogy én nem félek attól, hogy ne jutna nekik elég játékidő. :)
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.03. 14:54:10

S.Agüero írta:
De az MSN mellé minek két ilyen játékos? Nem értem. Felesleges pénzkidobás, úgy sem fognak játszani sokat.
Milyen kettő? Denis középpályán, meg előre hozunk valakit.
Én amikor néztem idén Villareal meccset, Denis mindig szélen játszott. Igaz, nem Neymar és Messi pozíciójában, hanem kicsit hátrébb, de akkor is szélen tolta. Persze lehet belőle Iniesta helyettesítő játékos is, de arra ott van Arda és Rafinha is (meg SR)
94:39 6 - 1
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.03. 14:43:44

Yokozuna írta:Mit látnak ebben a Denis Suarezben? Miért nem hagyják ott ahol van, ha még követelődzik is? Ha már középpályás, akkor egy olyan kéne, aki nagy néha gólokkal segíti ki a csapatot. A jelenlegiek közül gólt lőni csak Rakitic tud, ő se valami sokat.
Amig az MSN 100 gól körül termel szezononként, nem hiszem, hogy azon kéne siránkozni, hogy kp-k kevés gólt szereznek. Persze nem lenne rossz egy gólerős kp, de csak akkor, ha az alapvető feladatkörén túl, és nem annak rovására szerezne találatokat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.03. 14:32:58

Yokozuna írta:Mit látnak ebben a Denis Suarezben? Miért nem hagyják ott ahol van, ha még követelődzik is? Ha már középpályás, akkor egy olyan kéne, aki nagy néha gólokkal segíti ki a csapatot. A jelenlegiek közül gólt lőni csak Rakitic tud, ő se valami sokat.
Akkor szerintem hozzunk valami csatárt, aztán tegyük be középre, akkor tuti sok gólt lőnénk. 8)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.06.03. 14:30:12

Mit látnak ebben a Denis Suarezben? Miért nem hagyják ott ahol van, ha még követelődzik is? Ha már középpályás, akkor egy olyan kéne, aki nagy néha gólokkal segíti ki a csapatot. A jelenlegiek közül gólt lőni csak Rakitic tud, ő se valami sokat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.03. 13:44:22

Barcelona have a personal five-year deal with PSG defender Marquinhos (22). They met with his agents in Milan last weekend. [sport]

Ctrl+c :arrow: ctrl+v hír 2 évvel ezelőttről. :D
Varatrix írta:Több helyen látom KH-nak Mauricio Lemost (Las Palmas) eről valaki valamit. a játékáról ssb?
20 éves, de 50-nek néz ki. :D Amúgy U20-as VB-n figyeltünk fel rá elvileg, csak télen elvitte a Las Palmas. Ott játszott kb 10 meccset - mondjuk Real ellen is meg ellenünk is tolta, szóval nem csak alibiztették legalább -, de mi megyünk érte mint a gép. Szerintem nincs ember, aki tudna írni valamit a játékáról, ez és ez a videó a max amit tudok nyújtani.. :D
Alcantara írta:...
A hírek szerint a BVB is Hummels utódját látja benne, van is benne valami. Mármint hogy stílusa alapján nagyjából menne neki az a szerepkör.

Veidt: Hát nem tudom, én azt olvastam, hogy Puyi az ügynöke. Google is dobott ki találatokat rá, lehet azóta cserélt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.03. 13:28:58

Én is a BVB-t támogatnám. Hiába a Liga, a Valencia állandóan hullámzik, nem jó Bartrának sem, hogyha nem tudnak rendesen koncentrálni. a Dortmund jó csapat, Hummelssel valóban kivált az elegancia a védelemből, ne mhiába keresik Bartrát ezesetben.

Menjen cska oda, húzzon le két jó szezont, remélem elhallgattatja az itteni ostorozóit is, majd MAsch visszavonulásával jöhet vissza :) Addigra már Piqué sem lesz fiatal.
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.06.03. 13:22:11

palesz77 írta: Puyi Laporte ügynöke is amúgy.
Laporte nem a Mondial ugynoksegnel van?
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.06.03. 13:16:31

roby122 írta:BREAKING: Carles Puyol (Bartra menedzsere) megtalálta a köztes megoldást, így Bartra 2020-ig hosszabbít hamarosan a katalánokkal, viszont a következő egy vagy két szezont kölcsönben tölti egy másik csapatnál. A BVB és a Valencia a legnagyobb esélyes.


Remélem, hogy akkor a Valencia lesz a befutó. Így legalább szem előtt is van, na meg a ligában játszik, ez a fő szempont. Mustafival remélem ott lesz a kezdőben.

Dortmundnál azért nem biztos, hogy biztos lenne a helye a kezdőben, bár elment Hummels, de nem hiszem, hogy Bartra ott kezdő lenne, és a lényeg most az, hogy 1-2 éven keresztül folyamatos játéklehetőséget kapjon.

Az MU sem lenne még rossz állomás, de az ilyen Spurs,Arsenal ahol 3-an vannak előtte, azokat hanyagolni kéne.

Véleményem szerint viszont nagyon jó helyen lenne a Dortmundnál.
Egyrészt a másik belső védő, Subotic inkább, futó, ütköző, daráló kőkemény játékos. Bartra illene mellé a technikás megoldásaival.
A görögnél sokkal jobb opció lehet a belső védő posztra, másrészt a Sokratis P. is ugyanaz a kategória, mint Subotic. Ott egyedül Hummels volt, aki eleganciával játszott.
Másrészt nagy célok nincsenek a Bundesligában vagy második vagy harmadik hely tuti.
Emellett biztos BL indulás, ellentétben a Valenciával, ahol még mindig GN szemetét takarítják.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.06.03. 13:14:46

Több helyen látom KH-nak Mauricio Lemost (Las Palmas) eről valaki valamit. a játékáról ssb?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.03. 13:12:34

LG írta:
Feast4 írta:Ezt kellett volna csinálni 3 évvel ezelőtt!27-28 éves korára visszakerül majd közlik bocs srác nem kellesz!El kéne adni visszavásárlásival!
Pontosan! Viszont nem is tudtam, hogy Puyol a menedzsere. Mióta?
Van benne valami sajnos, ha visszavásárlásival eladjuk, lehet bátrabban játszatják, meglátjuk. Én még reménykedek, hogy jól sül el..

Tavaly már ő volt neki, asszem nyáron váltott. Puyi Laporte ügynöke is amúgy.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.03. 13:07:29

Feast4 írta:
roby122 írta:BREAKING: Carles Puyol (Bartra menedzsere) megtalálta a köztes megoldást, így Bartra 2020-ig hosszabbít hamarosan a katalánokkal, viszont a következő egy vagy két szezont kölcsönben tölti egy másik csapatnál.
Ezt kellett volna csinálni 3 évvel ezelőtt!27-28 éves korára visszakerül majd közlik bocs srác nem kellesz!El kéne adni visszavásárlásival!
Pontosan! Viszont nem is tudtam, hogy Puyol a menedzsere. Mióta?
Tromort77

2016.06.03. 13:05:36

palesz77 írta: Hát ez nem lenne rossz, bár így is pénztől esnénk el, de jelen esetben nem zavarna. :)
Tökéletes lenne és nagyon úgy néz ki, hogy így fog történni.

Barcelona want centre back Marc Bartra (25) to renew until 2020. He'd go on loan for the coming two seasons. Player agrees. [sport]

Jó mert végre megkapja azt a lehetőséget amit megérdemel. Akár a Valenciába megy akár a Dortmund-ba, végre bizonyíthat és fejlődhet. Én lennék a legboldogabb, ha két év múlva vissza vágtatna. Üzleti szempontból is nagyon jó, hiába nem kapunk most érte pénzt, ha nem is válik be, akkor is többért el lehet majd adni mint 8. De ne legyen így. A vezetőségnek meg Bartra-nak jár a pacsi, vagy éppen Puyol-nak ha neki is benne volt a keze mert ez egy nagyon jó döntés.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.06.03. 12:50:49

roby122 írta:BREAKING: Carles Puyol (Bartra menedzsere) megtalálta a köztes megoldást, így Bartra 2020-ig hosszabbít hamarosan a katalánokkal, viszont a következő egy vagy két szezont kölcsönben tölti egy másik csapatnál.
Ezt kellett volna csinálni 3 évvel ezelőtt!27-28 éves korára visszakerül majd közlik bocs srác nem kellesz!El kéne adni visszavásárlásival!
Kép
Válasz küldése