Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.08.29. 19:01:58

Nem gyenge csapat a PSG de mivel Ibra és Silva is sérült ezért annyira nem tartok tőlük. Persze felépülhetnek szeptember 30ig de aligha lesznek 100 százalékosak. A visszavágón meg ott lesz már a szuperhármasunk elöl,Neymar+Suarez +1 motivált Messi szinte megállíthatatlannak tűnik legyenek akárkik is a hátvédsorban,ráadásul itthon lesz. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.29. 18:51:21

Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy ha csak a fanatikusok szurkolhatnának a csapatnak, nem lenne pénze szeretett klubunknak... :) Barcelonában is sokan járnak ám mérkőzésre, akiknek nulla közük a futballhoz, csak azért, mert ott skandálja mondjuk Messi nevét a fél város. Nem bűn kötődni egy klubhoz bármilyen módon, ha csak szimplán szeretjük a várost, kedveljük Neymart, vagy a haverunk, családunk is neki szurkol, és bármi egyéb... Azt én sem tartom szurkolónak, aki az említett két úriemberen kívül semmit nem tud a csapatról, de hogy azért ne legyen valaki igazi drukker, mert nem tizenéve az, vagy nem tartja egyértelmű favoritnak a csapatát minden meccs előtt, erre csak ennyit tudok mondani: Elég internet mára.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.29. 18:26:24

Barcaforever írta:SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....
...
Megkérek mindenkit, h ehhez mérten, várjon eredményeket és szurkoljon a csapatnak, ha erre képtelen, akkor keressen más csapatot!
Már megérte ma felkelnem, végre megtudtam, hogy szánalmas műszurkoló vagyok, mert nem tartom legyőzhetetlennek a Barcát, és ennek néha hangot is adok.. :roll: (Mondjuk siránkozni annyira nem szoktam, de azért ezt kicsit erősnek éreztem.)

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a PSG elleni meccsekre, ilyen szempontból örülök ennek a csoportnak, a továbbjutáshoz nem kell nagy bravúr előreláthatólag, de mégis van olyan csapat is, amelyik ellen kapunk valami képet arról így ősszel is, hogy éppen hol is tartunk, és nem kell tavaszig várni arra, hogy a Bl-ben is összemérjük magunkat egy erős ellenféllel.

A párizsiakat meg nem nézném le, évről évre egyre jobbak, nem mondom, hogy oda-vissza vernek minket - sőt, magunkat esélyesebbnek tartom -, de az Atletico ellen is emlékszem tavaly ilyen '95%-5%'-os jóslásokra, aztán mi lett a vége..
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.29. 17:56:01

noname írta:A PSG szerintem sem ellenfél. Az esélyeik abban rejlenek h a csoport meccseken gyengébben szoktunk teljesíteni, továbbá, mivel az egész hazai bajnokságuk egy vicc, így kb 1 hónapot is készülhetnek ellenünk probléma nélkül.
Végre!! A fórum "öregjeinek" a véleménye mindig megegyezik.... :wink:

SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....Ezért nem is írtam, kb 1 évig. Ugyanolyan szánalmas a szitu, mint tavaly a City előtti meccs előtt. Ott is a fórum 65% szerint, simán kiesünk kikapunk stb.

Nem így kell hozzáállni, aki így áll hozzá, nem tudja, h mit jelent Barca szurkolónak lenni.(Ezt pont ma mondta Victor az egyik culé)Meséltem neki, h a szurkolók nagy része, h látja a helyzetet és mondta, h oké, csak akkor azok nem igazi barcelona drukkerek. Egy katalán szurkoló büszke és akár még emberhátrányban is a győzelmet reméli, várja el a csapattól. Az itt focizok, tudják, mit jelent a Bl a culéknak. Leáll a város, dugó mindenhol, mindenki a meccsre siet, vagy haza, a metro tömve a radióban egész nap erről beszélnek, megtelnek a kis cafeteríak az öregekkel a város katalán és blaugrana színekbe öltözik. Ezért több, mint egy klub ez, nem a La Masia miatt.

Megkérek mindenkit, h ehhez mérten, várjon eredményeket és szurkoljon a csapatnak, ha erre képtelen, akkor keressen más csapatot!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.29. 15:15:09

kanty írta:Azért ezt a nagy mellényt néhány embernél nem értem. Nem azt mondom, hogy a PSG megfog előzni minket, de pl. ha a tavalyi teljesítményeket nézzük, akkor kb. egy szinten van a két csapat. Nyilván mi azt reméljük, hogy a Barca idén jobb lesz, mint tavaly.
Tehát oda kell majd figyelni, nem lesz egyáltalán sétagalopp megszerezni a csoportban az első helyet.
A tavalyi csapat szerintem ilyen szempontból irreleváns, de nem lehet félvállról venni a PSG-t. Silva és Luiz, ha együtt voltak a pályán a válogatottban félelmetesen hatékonyan működtek. Ők nem az a páros, akik csak úgy nézik, hogy Messi elszlalomozik négy védő mellett, mint pl. az Elche ellen, oda pont Suarez kellene. Nagyon komolyan kell venni azt a párharcot.
A középpályájuk pedig pont olyan amit nem szeretünk. Ráadásul nekik annyira nem kell figyelni a bajnokságra, jobban rákészülhetnek a BL-re.
Nyilván a mi csapatunk erősségét sem lehet pontosan megítélni, hogy pontosan milyen játékerőt képvisel, de, ha reálisan nézzük akkor nincs nagy difi a két alakulat között. Talán egy kicsit mi vagyunk az erősebbek, de ezt még most nehéz is megítélni, mert sokat változtunk.

És akkor még ott van az Ajax aki szintén borsot törhet az orrunk alá. Ott mondjuk annyiból előnyünk van, hogy játszós csapat és nem bunkereznek, a játékosaik sem alkalmasak erre, de ha félvállról vesszük őket okozhatnak kellemetlen meglepetést. Azért sajnálom őket, mert most is egy olyan csoportba kerültek, ahonnan csoda lenne, ha továbbmennének, pedig megérdemelnék már.

Nem vagyok vészmadár, de hosszú idő után szerintem most vagyunk olyan csoportban, amikor nem lehet szinte borítékolhatni az első helyet. Pedig nagyon fontos lenne, mert a többi csoportban egy-két kivétellel szinte biztosan meg lehet jósolni a csoportgyőztest és a másodikok pedig elég gyengusnak tűnnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.08.29. 12:14:44

Azért ezt a nagy mellényt néhány embernél nem értem. Nem azt mondom, hogy a PSG megfog előzni minket, de pl. ha a tavalyi teljesítményeket nézzük, akkor kb. egy szinten van a két csapat. Nyilván mi azt reméljük, hogy a Barca idén jobb lesz, mint tavaly.
Tehát oda kell majd figyelni, nem lesz egyáltalán sétagalopp megszerezni a csoportban az első helyet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.08.29. 11:56:11

StickyFingaz írta:Azért nem kéne ennyire elcsöppenni a franciáktól.Van ott egy Ibra,egy egyszezonos Cavani meg egy nulla Lavezzi.A védelemben ott van TS,de ha Messi meg Neymar jó napot fog ki,akkor lehet ott 4 TS is nem lesz esélyük.

De azért félvállról sem kell venni a dolgot , mert ha nem figyel a Barca nagyon könnyen el lehet hullatni 6 pontot Párizsban és Amszterdamban. Nem akarok itt vészmadárkodni , de azért komolyan kell venni.
TS sérült , addigra szerintem felépül , de a mostani bajnokikon Luiz és Marquinhos állt a védelemben.
Lavezzitól meg annyira kell tartani , mint azon a meccsen Cr-től , mert elvileg az Inter játékosa lesz Lavezzi. Cavanit én semmire tartom (bocs) , de én nem tudom mit látnak benne .
Itt a középpályától (Verratti , Matuidi , Cabaye) kell a legjobban tartani , ez a legnagyobb fegyvere a PSG-nek na meg persze Ibra.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.29. 09:48:09

A PSG szerintem sem ellenfél. Az esélyeik abban rejlenek h a csoport meccseken gyengébben szoktunk teljesíteni, továbbá, mivel az egész hazai bajnokságuk egy vicc, így kb 1 hónapot is készülhetnek ellenünk probléma nélkül.
A Fifa egy szégyen
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.29. 09:42:12

Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.29. 07:04:21

diagonal írta:Egyetértek. A PSG-re emlékezzünk, hogy már két éve rettenetesen nehezen vertük ki a negyeddöntőben, vezettek a Nou Campban és igazából nekik állt a meccs, aztán jött Pedro és továbblőtt minket.
Ez meg most egy jóval erősebb PSG még annál is. Én idén a négybe várom őket.
A továbbjutás nyilván alapvető, de hogy első vagy második helyen sikerül hát erre nem mernék tippelni most.
Annak a PSG-nek a szakvezetője Carlo volt, ezért szenvedtünk meg ellenük.
Az elmúlt szezonban már nem ő volt az edző, Mou fel is töröltette velük a padlót taktikailag, pedig akkor már erősödtek is. A kis csapatok ellen villognak egyelőre (Leverkusen), de ha szembejön egy nagyobb falat, akkor egyből tele a gatya nekik is. Ugyanez a City is, tavaly itt mindenki oda-vissza volt érte, milyen erősek, közben meg egy Tata, simán lemeccselte Pellegrinit. Addig még az ilyen "nagyon erős" csapatoknál középszerű edzők vannak, nagy baj nem lehet, majd akkor, ha rájönnek, hogy kellene egy rendes edző is, aki top 5 a szakmájában, nos igen, akkor elkezdhetünk izgulni kicsit.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2014.08.29. 01:09:55

bennike123 írta:
Chino írta:
Bob_Marley írta: Láttad Luizt és Silvát a németek ellen a válogatottban?...Remélhetőleg nem lesz gond
T. Silva ugye el volt tiltva a németek ellen. A hollandok elleni meccset leszámítva félelmetesen védekeztek, amikor együtt voltak a pályán.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.29. 00:50:11

bennike123 írta: Láttad Luizt és Silvát a németek ellen a válogatottban?...Remélhetőleg nem lesz gond
és te láttad mind a kettőt?
bár lehet vágtak be a közvetítésben pár képet Thiago Silváról, ahogy a padon/lelátón ül. Kép
madridista
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.08.29. 00:30:24

Azért nem kéne ennyire elcsöppenni a franciáktól.Van ott egy Ibra,egy egyszezonos Cavani meg egy nulla Lavezzi.A védelemben ott van TS,de ha Messi meg Neymar jó napot fog ki,akkor lehet ott 4 TS is nem lesz esélyük.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.29. 00:21:21

Chino írta:
Bob_Marley írta:A csoportelsőségre nem mondanám, hogy egyértelmű favoritok vagyok, nagyon meg kell küzdeni a franciákkal. Ezt a PSG-t én top 5-ös csapatnak tartom jelenleg. A második kalapból a legerősebb szerintem, City ide vagy oda. A védelmük bivalyerős lett Luiz érkezésével és a többi csapatrészben is klasszisok játszanak. Kicsit félek ha majd egy Ibra megy neki a Piqué-Mathieu kettősnek. (de legalább magasságban fejlődtünk valamennyire)
Az Ajax és az Apoel ellen nem szabad pontot veszíteni aztán a PSG-vel ki-ki meccseken eldől melyik csapat, hányadik helyen megy tovább.
Egyetértek. A PSG-re emlékezzünk, hogy már két éve rettenetesen nehezen vertük ki a negyeddöntőben, vezettek a Nou Campban és igazából nekik állt a meccs, aztán jött Pedro és továbblőtt minket.
Ez meg most egy jóval erősebb PSG még annál is. Én idén a négybe várom őket.
A továbbjutás nyilván alapvető, de hogy első vagy második helyen sikerül hát erre nem mernék tippelni most.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.08.29. 00:11:00

Chino írta:
Bob_Marley írta:Sajnálom, hogy megkaptuk az Ajaxot megint, nagyon szeretem őket és valóban a harmadik helyért is nagy harc lesz a ciprusiakkal. Akik szerintem a két "nagy" közül egyet elfognak kapni egy x-re mindenképp. Hozni kell a meccseket, s lehetőleg minél hamarabb elrendezni a továbbjutást, hogy a bajnokságra legyen még több erő.
Én is hasonlóképp vagyok a hollandokkal. Szimpatikus csapat és szerintem fognak is gondot okozni nekünk.
A csoportelsőségre nem mondanám, hogy egyértelmű favoritok vagyok, nagyon meg kell küzdeni a franciákkal. Ezt a PSG-t én top 5-ös csapatnak tartom jelenleg. A második kalapból a legerősebb szerintem, City ide vagy oda. A védelmük bivalyerős lett Luiz érkezésével és a többi csapatrészben is klasszisok játszanak. Kicsit félek ha majd egy Ibra megy neki a Piqué-Mathieu kettősnek. (de legalább magasságban fejlődtünk valamennyire)
Az Ajax és az Apoel ellen nem szabad pontot veszíteni aztán a PSG-vel ki-ki meccseken eldől melyik csapat, hányadik helyen megy tovább.
Láttad Luizt és Silvát a németek ellen a válogatottban?...Remélhetőleg nem lesz gond
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.28. 23:28:12

Bob_Marley írta:Sajnálom, hogy megkaptuk az Ajaxot megint, nagyon szeretem őket és valóban a harmadik helyért is nagy harc lesz a ciprusiakkal. Akik szerintem a két "nagy" közül egyet elfognak kapni egy x-re mindenképp. Hozni kell a meccseket, s lehetőleg minél hamarabb elrendezni a továbbjutást, hogy a bajnokságra legyen még több erő.
Én is hasonlóképp vagyok a hollandokkal. Szimpatikus csapat és szerintem fognak is gondot okozni nekünk.
A csoportelsőségre nem mondanám, hogy egyértelmű favoritok vagyok, nagyon meg kell küzdeni a franciákkal. Ezt a PSG-t én top 5-ös csapatnak tartom jelenleg. A második kalapból a legerősebb szerintem, City ide vagy oda. A védelmük bivalyerős lett Luiz érkezésével és a többi csapatrészben is klasszisok játszanak. Kicsit félek ha majd egy Ibra megy neki a Piqué-Mathieu kettősnek. (de legalább magasságban fejlődtünk valamennyire)
Az Ajax és az Apoel ellen nem szabad pontot veszíteni aztán a PSG-vel ki-ki meccseken eldől melyik csapat, hányadik helyen megy tovább.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.08.28. 22:53:26

Sajnálom, hogy megkaptuk az Ajaxot megint, nagyon szeretem őket és valóban a harmadik helyért is nagy harc lesz a ciprusiakkal. Akik szerintem a két "nagy" közül egyet elfognak kapni egy x-re mindenképp. Hozni kell a meccseket, s lehetőleg minél hamarabb elrendezni a továbbjutást, hogy a bajnokságra legyen még több erő.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.28. 22:49:39

A Pool jelentősen meggyengült, egyetlen játékos elmenetele miatt.
A sok új igazolás tovább gyengítette őket, teljesen kiveszett a játékukból az,amiben erősek voltak.
Pellegrini tökéletesen lekottázta őket a hétvégén.

Carlo meg ennél is jobban érti ezt a szakmát, úgyhogy nagy veszély nincs a Madridra ezen a téren.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.28. 22:38:51

dAve09 írta:Azért a Liverpool nekik fog akkora gondot jelenti,mint nekünk a PSG.
Nem hinném. Ez a PSG most szerintem benne van a 4 legjobb csapat között.
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.28. 22:26:27

Azért a Liverpool nekik fog akkora gondot jelenti,mint nekünk a PSG.
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.28. 21:57:00

A párizsi pontvesztés benne van, de tovább hozni kell a meccseket :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.08.28. 19:48:30

MOF írta:Egyértelmű az idei BL cím. Eddig amikor Messi lőtte a csapat első gólját a szezonban, akkor jött a bajnokság+BL kombó, plusz a legtöbb BL győztes az F csoportban kezdett az eddigi kiírások során :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: Nem semmi, amit leírtál!

Örülök a csoportnak, élvezetes és nem könnyű meccsek következnek. A B csoport nagyon durva ...
més que un club
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.28. 19:45:03

mess2009 írta:a Real gálázva léphet át a csoportmeccseken..... még szerencséjük is van ! kíváncsi lennék mennyibe van Péreznek? :lol:
Szerintem pontvesztés nélkül mennek tovább.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.28. 19:15:32

a Real gálázva léphet át a csoportmeccseken..... még szerencséjük is van ! kíváncsi lennék mennyibe van Péreznek? :lol:
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.28. 19:08:56

Nem rossz csoport ez. Jobban örültem volna olyan csapatoknak a PSG és az Ajax helyett, akikkel nem játszottunk az elmúlt években, de így is jó.

Egyértelmű az idei BL cím. Eddig amikor Messi lőtte a csapat első gólját a szezonban, akkor jött a bajnokság+BL kombó, plusz a legtöbb BL győztes az F csoportban kezdett az eddigi kiírások során :mrgreen:
Válasz küldése