Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.16. 00:32:32

Már rég nem 100+ pontos bajnokságok vannak, szerintem sem lehet valamit így levetíteni, hogy mi nehéz mi nem, főleg mikor kettős-hármas terhelés jön tavasszal. 90 pont körül és egy két ponton fog múlni minden. Otthon kell összekapni magunkat, mert az alap kell legyen a magasabb célok kitűzéséhez és nem szabad Alavesek meg Malagák ellen pontokat veszíteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.16. 00:23:24

S.Agüero írta:Komolyan, miért kevés rá a sansz? Papíron nekünk 3, nekik 6 nehéz meccsük lesz még a szezonban. 5 ponttal kell többet bukniuk. Persze ehhez nyerni kell a Bernabéuban, de legalább ikszelni.
Én a meccs előtt 11 pontot mondtam nekik erre a 7 nehéz meccsre, ami még reális is lehet simán. :)
Azon kívül amiket a többiek már leírtak.
Komolyan, hogy jött ki neked az a 3 nehéz meccs? Atletico, Real, Espanyol ez tiszta sor, de mondjuk nálam a Malaga elleni idegenbeli meccs és a Sevilla-Villareal elleni két meccs, még ha ezeket hazai pályán nyomjuk is a nehéz kategóriába tartozik. Nem is beszélve arról, hogy a Valencia-nak is elég jó a mérlege a Camp Nou-ban az utóbbi időben (legutolsó 3 barcelonai bajnokiból 2-t a Valencia nyert).
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 23:57:45

S.Agüero írta:Komolyan, miért kevés rá a sansz? Papíron nekünk 3, nekik 6 nehéz meccsük lesz még a szezonban. 5 ponttal kell többet bukniuk. Persze ehhez nyerni kell a Bernabéuban, de legalább ikszelni.
Én a meccs előtt 11 pontot mondtam nekik erre a 7 nehéz meccsre, ami még reális is lehet simán. :)
Papíron az Alavest is megvertük.

Pálfordulás kell a játékunkban, akkor összejöhet, sajna nem Real vagyunk, h konstans gyengén játszva is nyerünk. Minket elvernek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.15. 23:56:27

S.Agüero írta:Komolyan, miért kevés rá a sansz? Papíron nekünk 3, nekik 6 nehéz meccsük lesz még a szezonban. 5 ponttal kell többet bukniuk. Persze ehhez nyerni kell a Bernabéuban, de legalább ikszelni.
Én a meccs előtt 11 pontot mondtam nekik erre a 7 nehéz meccsre, ami még reális is lehet simán. :)

Papíron mi van az egy dolog...de idén otthon is tudunk szenvedni, lásd a pontvesztéseinket.
Még ha otthon mostmár oda is figyelünk, idegenben bárki ellen benne lehet a botlás nekünk is.

Piszok nehéz lesz egyébként, kulcsfontosságú lesz,hogy az AtMat pl legyűrjük végre, és a Real ellen se kapjunk ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 23:47:58

Komolyan, miért kevés rá a sansz? Papíron nekünk 3, nekik 6 nehéz meccsük lesz még a szezonban. 5 ponttal kell többet bukniuk. Persze ehhez nyerni kell a Bernabéuban, de legalább ikszelni.
Én a meccs előtt 11 pontot mondtam nekik erre a 7 nehéz meccsre, ami még reális is lehet simán. :)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.15. 23:41:26

LG írta: Persze biztos, hogy fog pontokat bukni még a Madrid, de nekünk nagyot kéne javulnunk. Ok, most gáláztunk otthon a Las Palmas ellen, de minden olyan csapat ellen, aki tud szervezetten védekezni, letámadni, kontrázni, szenvedünk mint disznó a jégen. Ha a bajnokság második felében ugyanazt hozzuk, mint az elsőben, azzal még a 2. hely is neccses lesz, nemhogy az első.
Nekem is pont ez a véleményem. Jó, most kikapott a Marid, nekünk meg február végéig olyan szériánk van a bajnokságban, ahol csak könnyebb meccseink lesznek. Betis, Eibar, Alaves, Leganés, Bilbao (Camp Nou-ban) és csak ezek után jön majd az Atletico elleni derbi. A Real-nak eközben a Málaga, Sociedad, Espanyol otthon és utaznak a Celta-hoz,Osasuna-hoz és a bepótolt meccsen illetően a Valencia-hoz.
A realitást nézve február végén még mindig a madridiak lesznek előnyben, még ha egy x be is csúszik nekik és mi hozzuk a kötelezőket akkor is. Főleg úgy, hogy az idei formánkat nézve még az Eibar vagy az Alaves otthonában is bennünk van a pontvesztés.
Reménykedem abban, hogy a szezon végén mi leszünk a tabella elején, de kevés rá a sansz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 23:13:06

Nyilván, javulás nélkül nem lesz bajnoki cím, de az utóbbi két meccs már legalább bizakodásra ad okot. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.15. 23:05:18

S.Agüero írta:
A három legnehezebb meccsen már túl vannak és az 1-1-1es mérleg egyáltalán nem rossz nekik.
Ez igaz, de még mennek a Mestallába, San Mamésbe, Madrigalba, Baladíosba. 8) Ezeket mi már letudtuk.
Persze biztos, hogy fog pontokat bukni még a Madrid, de nekünk nagyot kéne javulnunk. Ok, most gáláztunk otthon a Las Palmas ellen, de minden olyan csapat ellen, aki tud szervezetten védekezni, letámadni, kontrázni, szenvedünk mint disznó a jégen. Ha a bajnokság második felében ugyanazt hozzuk, mint az elsőben, azzal még a 2. hely is neccses lesz, nemhogy az első.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 22:59:00

A három legnehezebb meccsen már túl vannak és az 1-1-1es mérleg egyáltalán nem rossz nekik.
Ez igaz, de még mennek a Mestallába, San Mamésbe, Madrigalba, Baladíosba. 8) Ezeket mi már letudtuk.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.01.15. 22:41:32

Végre egyszer nem jött be nekik, hogy beállnak védekezni és kontráznak. Pedig a Sevilla se volt valami jó, iszonyat sok labdát eladtak amiből kontrázhattak volna, de ma hála ég nem ment nekik.

Sajnos ez a bajnokság szempontjából sokat nem számít. A három legnehezebb meccsen már túl vannak és az 1-1-1es mérleg egyáltalán nem rossz nekik. Talán lélektanilag lehet ez jó nekünk, hogy megfordította a Sevilla és elbukták a veretlenségi szériát. Majd meglátjuk [-o<
94:39 6 - 1
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 21:43:48

Nekem amúgy megfelel, ha jön egy olyan típusú középpályás, amit Bob ír, pláne ha megoldás, szóval nem az ellen vagyok, csak én nem ebban látom a továbblépést, h jobb csapat legyünk. Sztem nem hozna annyi pluszt, mint amit Te gondolsz.

Annyira nem is foglalkoztat ez a téma, engem az foglalkoztat, h Neymarnak adjuk a pálcát, próbáljuk ki, felőlem jöhet mögé a Mayweather-McGregor páros is, ha összeáll a dolog. Abból indult ki az egész, h sztem lebutítjuk Neymart a balszélen, és ha már úgyis megüresedik egy poszt középen (mivel az mostaniak nem megoldás), be lehetne dobni, mert megvan hozzá a képessége, ennek ellenkezőjéről eddig nem is sikerült meggyőzni :D
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.15. 21:19:42

Ebben a kérdésben most Bobbal es recrea-val is egyetértek, szerintem sem lenne rossz egy igazi vérbeli labdaszerző a kp-ra, nem kell, hogy 2 méteres legyen (lásd Kanté), de okozzon rémálmot az ellenfél támadóinak, viszont ebből egy kéne, mellé pedig 2 zseni, hogy az első 3-ásnak ne kelljen 40-50 métert hatra járni labdaért, amikor volt Xavi-Ini páros ez meg is volt és közéjük illett Busi, de jelenleg nincs Xavi-Ini szintű megszerezhető páros, ezért lenne szükség egy pitbullra is. Busi pedig nagyon nagyon lassú egy Ini szintű szerephez, lehet, hogy fejben már 3 védő elott lenne, de a sebessége ezt le is korlátozná.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.15. 20:59:23

Bob_Marley írta:A játék folytonossága amúgy is Busquetsen múlik és én nem vetném el, hogy Iniesta lightot végrehajtson, lévén a legintelligensebb játékosunk egyike.
Csak erre reagálnék, de szerintem ez nem működne. Busi szinte soha nem viszi a labdát fel, ami egyáltalán nem baj, nem olyan a stílusa, de kell olyan ember a középpályára, aki nem csak passzol, de a labdát előreviszi, emberelőnyt alakít ki. Lehet mondani, hogy erre Messi is képes, de láthatjuk, hogy mi van, ha nincs Ini, és csak Messi csinálja ezt.. Busi meg ha le is cselez valakit, csak azért, hogy tisztára játssza magát, aztán szinte rögtön passzolja is, én nagyon nem tudom ebben a szerepkörben elképzelni. Tudom, hogy mondtam már, hogy szerintem jó 6-os válna belőle, de azóta változott a véleményem. :D SR-el együtt talán jók lennének, de komoly kétségeim vannak a játékunk felől, ha Init ez a kettős pótolná.

Amúgy recrea nézőpontját adom ebbe, inkább a tudást nézném, ha hoznánk valakit, mint a fizikális adottságait. Kell a munka is persze, de a tudás szerintem jobban hiányzik a középpályánkról. Azért is vagyunk tanácstalanok sokszor a nagyok ellen, nem azért mert leütköznek, de ez csak egyéni vélemény.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.15. 20:56:12

Lehet, hogy hianycikk egy ilyen jatekos, de nem a legkreativabb szerepkor karara.
Legfeljebb ugy latom egyedul a megoldast a felvetesedre, hogy Rakitic helyere erkezne ugy, hogy Busi menne eggyel feljebb. Igy a kreativ ember is nagyobb szabadsagot kapna.

Igy nekem mukodokepesnek hangzik, de talan kicsit elrugaszkodott. Abban viszont biztos vagyok, hogy kell az iranyitovena, reszemrol a jovoben pont Coutinho jelentene a valos opciot. Az biztos nem mukodne, hogy 3 btb stilusu jatekos legyen kozepen. Elfogyna az otlet a tamadoharmadban a kozeppalyarol.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 20:23:32

Akkor fejben nem olyan embereink vannak. :D
Mikor gondjaink voltak egy Atletico vagy RM vagy más ellen akkor pont úgy éreztem, hogy amiatt mert elnyomtak vagy leütköztek minket. Nagyon kéne nekünk egy Casemiro típus szerintem, pedig nem labdazsonglőr, de tavaly egyedül szinte megölte a kp-nkat cakkum pakk......
A játék folytonossága amúgy is Busquetsen múlik és én nem vetném el, hogy Iniesta lightot végrehajtson, lévén a legintelligensebb játékosunk egyike. Akiket felsoroltam meg mind olyan játékosok, akiknél a labda is jó helyen van.
Nekem sokkal inkább ilyen típus hiányzik mint egy Coutinho. Verrattit adom, mert az is le fel rohangál és egyébként ő se 2 méter.
És mint írtad úgyis rendszer függő. Ebben maximálisan egyetértek, mindig is csapatban gondolkozok nem egyénieskedésben meg divatos kreativitásban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 20:15:49

Bob_Marley írta:
recrea írta:
Nagyon kevés olyat láttam labdarúgásban, ahol a fizikum felülmúlta a kreativitást, erre mi is jó példa vagyunk kb 10 éve. De olyat se nagyon látok, h Iniestát elnyomják, sőt, közelharcból a legtöbbször ő jön ki győztesen, és még a labdát is kontrollálja...jó, erre lehet mondani, h Iniesta egy különleges csillag, egyáltalán nem általános, amit ő tud, és ez egy jó érv :D
Én nagyon azt látom, hogy főleg a középpályán a fizikai párharcok minél inkább előtérbe kerülnek és nekem onnan nagyon hiányzik valaki. Busquets-Iniesta-Rakitic mind másban jók és jól kiegészítik egymást, de ha letámadnak minket és ott lógnak rajtunk akkor rengetegszer pont a párharcok miatt kerülünk hátrányba és ha megfigyeli az ember akkor jelenlegi vezető csapatokban mind van egy Kanté egy Fernandinho egy Casemiro egy Fabinho egy Dembelé és sorolhatnám. Nekem egy ütköző hiányzik, sok meccs egyre nagyobb fizikai igénybevétel, s ezek közül nem feltétlen két méteres emberekre kell gondolni, de piócák.
Ütközés, párharcok fontosságában egyetértek, de én ezt nem látom nálunk problémának, sztem nagy százalékban mi nyerjük a párharcokat, ami nálam inkább fejben dől el, mint a fizikum alapján. Csak magamból tudok kiindulni, én mindig úgy mentem a labdáért, h tuti az enyém lesz, elég sokszor bejött. Szerintem azért nem tudjuk kihozni a labdát, mert egyrészt eleve rohadt nehéz, másrészt fentről nem mozognak vissza eleget a támadók, egyszerű sémák alapján ki lehet hozni egy labdát, csak a mozgásokat kell megtanulni. Parharcokat akkor veszítünk, ha eleve csines labdákat adunk egymásnak, ez pedig előfordul, lévén erőltetjük azt, h mindenáron kihozzuk a labdát, ahelyett h a klasszikus megoldást választanánk :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 20:06:26

recrea írta:
Nagyon kevés olyat láttam labdarúgásban, ahol a fizikum felülmúlta a kreativitást, erre mi is jó példa vagyunk kb 10 éve. De olyat se nagyon látok, h Iniestát elnyomják, sőt, közelharcból a legtöbbször ő jön ki győztesen, és még a labdát is kontrollálja...jó, erre lehet mondani, h Iniesta egy különleges csillag, egyáltalán nem általános, amit ő tud, és ez egy jó érv :D
Én nagyon azt látom, hogy főleg a középpályán a fizikai párharcok minél inkább előtérbe kerülnek és nekem onnan nagyon hiányzik valaki. Busquets-Iniesta-Rakitic mind másban jók és jól kiegészítik egymást, de ha letámadnak minket és ott lógnak rajtunk akkor rengetegszer pont a párharcok miatt kerülünk hátrányba és ha megfigyeli az ember akkor jelenlegi vezető csapatokban mind van egy Kanté egy Fernandinho egy Casemiro egy Fabinho egy Dembelé és sorolhatnám. Nekem egy ütköző hiányzik, sok meccs egyre nagyobb fizikai igénybevétel, s ezek közül nem feltétlen két méteres emberekre kell gondolni, de piócák.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 19:55:16

Szerintem meg pont, hogy Gomest könnyen elnyomják, főleg ahhoz képest, amilyen fizikai adottságai vannak. Most a Palmas ellen is volt egy olyan szituáció, mikor megkapta a labdát, sehol ellenfél a közelben, de mire megfordult, meg kitalálta, mit fog csinálni, odaért mögé egy fele akkora emberke, és könnyen arrébb tette.
Busquets nagyon fent szűr és ha elviszik mellette akkor mögötte a teret ki fogja levédekezni talán a szentlélek ?
Igen, de ez edzői utasítás, nem maga találja ki, hogy most akkor előremegyek letámadni. Fent szűr, hogy minél jobb pozícióban szerezzünk labdát, és minél hamarabb nyomás alá helyezzük az ellenfél védelmét.
Tegnap is egy ilyenből alakult ki az egyik gólunk asszem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 19:43:52

Számomra egyértelmű, h kreatív középpályás nélkül súlytalan az MSN, ez számtalanszor bebizonyosodott, ha kevés labdát kapnak, még a kedvük is elmegy, onnantól meg végképp megy fent a lötyögés. Ezért volt a Neymar-féle felvetés. Olyan erőltetett az "átnevelés" szó, nem focistából akarok kovácsmestert csinálni, hanem nagyobb, kissé más szerepkört szánni neki. Szerintem a labdabiztosságot ez hozná magával. Neymar állítólagos labdabizonytalansága nem képességbeli dolog, szimplán sokat kockázatat. Most persze, h a kaput támadja, lévén támadó, bár sztem utolsó 3 évben ő adta a csapatban a legtöbb gólpasszt, szóval h csak a kaput támadja, az erős túlzás, ő az, aki a leginkább a másik kettő alá dolgozik, emiatt végképp nem izgulnék.

Én az utóbbi 1 évben fociban a fejlődés semmi jelét nem látom rajta, maximum tisztul a játéka, nincs annyi flikk-flakk, de ezzel sokkal előrébb nem vagyunk idén.

Nagyon kevés olyat láttam labdarúgásban, ahol a fizikum felülmúlta a kreativitást, erre mi is jó példa vagyunk kb 10 éve. De olyat se nagyon látok, h Iniestát elnyomják, sőt, közelharcból a legtöbbször ő jön ki győztesen, és még a labdát is kontrollálja...jó, erre lehet mondani, h Iniesta egy különleges csillag, egyáltalán nem általános, amit ő tud, és ez egy jó érv :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 19:00:31

Messi a támadó harmadban megtudja ezeket oldani, párharcok nekem sokkal fontosabbak lennének. Ezért látok Gomesben pl fantáziát, mert lassú ugyan, de legalább nem nyomják úgy el. És speciel az általad említett DNS meg megvan benne, mert elég labdabiztos és jól teszi tovább a bogyót.
Neymar esetleges támadó középpályás pozíciója esetén meg pláne úgy gondolom, hogy akkor mögé Fernandinhokra van szükség lsd válogatott. Akit pl bármikor hamarabb hoznék mint egy Coutinhot.
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.15. 18:50:26

Bob_Marley írta:Én alapból az Iniesta dologgal se értek egyet, mert nem Coutinhora van szükségünk, Verratti oké, de én sokkal inkább egy fizikálisan erős igazi btb középpályát látnék célravezetőnek, akik aládolgoznak az elsőknek. [...] de a cselezés csak lassítás.
Miért ne lenne szüksége a csapatnak egy Coutinho-féle játékosra Iniesta pótlására? Az elmúlt évek szisztémája alapján pont egy ilyen irányítóra van igény. A játékstílusra is közvetlen hatással lenne btb-szerű középpálya, amire nincs szükség. Másrészt ki jönne, akivel gördülékeny lenne a játék a fizikális játékosok közül arra a kulcsposztra, ahol az elmozgások, mélységadás, pályaszélesítés és a háromszögek kiegészítése az elvárt úgy, hogy a másodperc tört része alatt kell döntést hozni és végrehajtani azt? Mindezt amellett, hogy összeköti a középpályát a támadósorral.

Értem, hogy szereted a fizikális játékot, de ahhoz az elmúlt ~25 év játékstílusához nem gondolom, hogy tudna idomulni az együttes. A jelenlegi stílus pedig a klub identitásához tartozik, tehát ennek eltávolítása szembe menne a csapat DNS-ével.

Persze, játékrendszert lehet váltani, de akkor is kell egy vérbeli irányító, még akkor is, ha védekezőbb feladatokat is el kell látnia. Az irányítóvénával rendelkező játékosok rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, amikkel a támadásnak célja lesz. Nem lehet az első hármasra bízni az támadásépítést, meghalna a játék.

Lehet, hogy az én szenvedélybetegségem, hogy legyen identitása a csapatnak, de szerintem ez mindenkinek fontos valamilyen szinten.

A cselezés pedig nem lassítás, mert ezzel lehet létszámfölényt kialakítani, esetleg üres területet létrehozni és lapot, szabadrúgást kiharcolni. A felesleges cselezés a lassítás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.15. 18:29:59

Más felállásnál esetleg, de akkor nagyon meg kellene szervezni a mögötte lévő kp-t. Én alapból az Iniesta dologgal se értek egyet, mert nem Coutinhora van szükségünk, Verratti oké, de én sokkal inkább egy fizikálisan erős igazi btb középpályát látnék célravezetőnek, akik aládolgoznak az elsőknek.

Arda-Neymar összehasonlítás annyira szép volt, hogy megkönnyeztem. :D Mióta erről írok, hogy mennyire nem tud hatékony lenni a brazil és a fejlődését pont ebben látom, hogy ne akasszon meg támadásokat és folyjon a labda, ami mindig gyorsabb mint egy játékos. Több van benne, s mikor 1-2 érintőből játszik nagyon nagy hasznára van a csapatnak, de a cselezés csak lassítás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 17:31:19

Busquets meg klasszis abban amit csinál, de továbbra is komoly hiányosság nála a védekezés, már ami a párharcokat illeti. Sokszor lemarad és feljebb ragad mikor az ellenfél ellentámadást vezet. Ha még ő mögötte lenne egy igazi védekező középpályás, akkor talán Neymart is elbírná a csapat a kp-n. De így nem hiszem.
Ez azért van, mert ő támad le legfentebb a középpályásaink közül, és ha átjut a labda a középpályára, akkor ő már nem tud odaérni. Másik meg a lassúsága futás közben, de azzal nem sokat lehet tenni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.01.15. 15:50:11

Szerintem Neymar úgy is visszamehet a középpályára segíteni, és az általatok említett játékot játszani hogy alapból a bal szélre van rakva. sok mozgással, helycserével. De alapból a középpályára rakni veszélyes lenne. Így is visszább és beljebb tud mozogni, a helyét meg befutja Alba.
Busquets meg klasszis abban amit csinál, de továbbra is komoly hiányosság nála a védekezés, már ami a párharcokat illeti. Sokszor lemarad és feljebb ragad mikor az ellenfél ellentámadást vezet. Ha még ő mögötte lenne egy igazi védekező középpályás, akkor talán Neymart is elbírná a csapat a kp-n. De így nem hiszem.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 15:10:31

Á, köszi a videót, Palesz, ezeket imádom a legjobban. 8) Ha van még ilyen, akkor jöhet. :D
Válasz küldése