Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.04.19. 19:31:56

LG írta:Úgy látom, elég nagy a visszhangja a meccsnek. Talán annyi jó lehet benne, hogy elindul vmi a játékvezetés modernizálása és minőségének feljavításának érdekében. Most ez a meccs nagy felháborodást keltett, mert egy BL negyeddöntőről van szó, de aki követi a labdarúgást, láthatja, hogy a nemzeti bajnokságokban, még a top ligákban is minden fordulóra jutnak botrányos bírói teljesítmények. Mi pl. nagyon jól tudjuk, mit művelnek hétről-hétre a spanyol játékvezetők. #-o
Évek óta pár mp után már ismétlik is nekünk a les helyzeteket, hogy volt-e vagy sem, szépen bevonalazva, felül nézet, oldal nézet, minden. A spanyol - francia barátságos meccsen ki is próbálták, sikeresen.
Egyetlen egy dolog ami miatt nem vezetik be, hogy így sokkal nehezebb lenne manipulálni a meccseket. Nem, nem a tegnapira célzok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.19. 19:24:19

Úgy látom, elég nagy a visszhangja a meccsnek. Talán annyi jó lehet benne, hogy elindul vmi a játékvezetés modernizálása és minőségének feljavításának érdekében. Most ez a meccs nagy felháborodást keltett, mert egy BL negyeddöntőről van szó, de aki követi a labdarúgást, láthatja, hogy a nemzeti bajnokságokban, még a top ligákban is minden fordulóra jutnak botrányos bírói teljesítmények. Mi pl. nagyon jól tudjuk, mit művelnek hétről-hétre a spanyol játékvezetők. #-o
Szerintem most már nem elfogadható az a szöveg, hogy a játékvezetők is emberek, ők is hibázhatnak, ez hozzá tartozik a játékhoz. Igen, egy bizonyos mértékig tényleg igy van, de úgy érzem, az utóbbi időben már jóval többet hibáznak, mint amennyi a futballszerető emberek által még tolerált hibahatár. Jelenleg egyszerűen a játékvezetés komoly mértékben le van maradva a játéktól.

A tegnapi is egy remek meccs lehetett volna. Lehet, hogy normális játékvezetéssel és továbbment volna a Real, sajnos ezt már sosem tudjuk meg. De nem is a lényeg, hanem, hogy az ilyen rangadók minőségi, igazságos játékvezetést érdemelnek.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.04.19. 17:57:33

„Persze, nem nyújtottunk tökéletes teljesítményt, de ha megnézzük a mérkőzés lefolyását, mindent megtettünk, férfiként viselkedtünk – mondta el Thomas Müller.

Müller helyében inkább kussolnék és lapítanék, hátha még mindig nem veszik észre, hogy egy használhatatlan, amatőr.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.19. 17:49:39

Barca333 írta:Real.Bayern 4:2 után:
markionni írta:Jo akkor hagyjatok, de azert nem veletlen hogy mondjuk a Bayern akkori tovsbbjutasanal az egesz vilsg gratulat es aradozott roluk, mig nekünk egy 4-2nel is magyarazkodni kell es a vilag nagyresze bizony hany a jatekvezetestol. :(
Ez így rendben is lenne teljesen! :lol:
Viccet félretéve, Kassaiék rendezték ezt el, de még egyszer mondom, Ancelottit sem lehet megkerülni. Visszafelé fejlődik vele a Bayern. A tavaly tavaszi Pep csapattól jóval gyengébbek, kategóriákkal. Azzal a csapattal nem lehetett volna partiban ez a mostani madrid.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.19. 16:48:00

Barca333,

kösz h megkerested, én is erről ugattam.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.04.19. 16:37:11

Barca-PSG 6-1 után:
markionni írta:Jo akkor hagyjatok, de azert nem veletlen hogy mondjuk a Bayern mostani tovsbbjutasanal az egesz vilsg gratulat es aradozott roluk, mig nektek egy 6-1nel is magyarazkodni kell es a vilag nagyresze bizony hany a jatekvezetestol. :(
markionni írta:Végülis csak kétszer nyertünk az Atletico ellen aki kiejtett titeket mindkétszer, valamint nekem rémlik egy Bayern elleni 5-0-as elődöntő.
De hát a tények makacs dolgok, a saját játékosotok ismerte be hogy 3-1nél elmaradt egy tizi és valószínűleg piros. :?
Inzultálás, nyálverés, kétes bírói ítéletek felnagyítása és torzítása (nem akartam mégtöbbet idézni). A tegnapi meccs óta pedig mindezt megfordítva képviseled, de egyébként is, miért itt magyarázod az igazad, se Bayern, se Real fórum. Tényleg nem tudom mi a cél.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.19. 16:34:35

MyStiQ írta:Ha megengeditek, egyetlen hozzászólás erejéig átjöttem.

....
ez így korrekt, köszönjük az értelmes, megnyilvánulást.
így is lehet ezt csinálni. =D>

jöhetsz máskor is :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.19. 16:15:53

Misztik, korrekt hsz, annyit hozzátennék azért, hogy Casemirót Vidal 50. percbeni kiállításától függetlenül ki lehetett volna küldeni akár az első, akár a második félidőben. Mert neki már az első 45 perces is necces volt, hogy túléli e piros nélkül. És mondjuk a Vidal piros szerintem nem befolyásolta volna annyira a második játékrészben a brazil ténykedését.

Csalásról amúgy szerintem sincs szó, Kassaiék vakon voltak, ez van.

Olvasgatom itt-ott, hogy a PSG elleni fordítás után csak a "futballtörténelmet" lehetett mindenhol olvasni, most meg csak a csalást, szerintem egyáltalán nincs így, mindkét véleményt fel lehet fedezni a médiában, csak néhányan csak az egyiket akarják meglátni. :)

Ja, tényleg, most akkor ezt is újra akarják játszatni? :mrgreen:
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.04.19. 16:13:17

Csalásról beszélni nyilvánvaló butaság lenne, a bírók ilyenek, hibáznak, van , amikor fonalat vesztenek és ez jön ki belőle. De ez már igaz volt a PSG elleni meccsre is.
Ott ment a hiszti, aláírás-gyűjtés, petíció, minden. Nevetséges.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.04.19. 16:03:16

Rivaldo11 írta:Azért ahogy olvasom, Riisétől asprilláig elég sokan fel vannak háborodva Kassai miatt...Még szerencse, hogy vannak itt nekünk olyan madridistáink is, akik felnyitják a szemünket: nem volt itt semmiféle csalásról szó...
Azt én is kétlem hogy csalásról lett volna szó, egyszerűen csak minősíthetetlen volt a teljesítményük. Ehhez képest a Barca PSG nem is volt vészes. Az első 11es adható volt elsőre is és a 2.nál is bizony találtak olyan visszajátszást, ahol látszott hogy Suarez lábát akasztották. Persze ott volt a Di Maria féle eset, mint óriási hiba, de olyanból itt volt vagy 5-6...

Ez egy bl negyeddöntő volt két nívós csapat között, elvárható lett volna, hogy nívós bírókat neveznek ki rá. Kassaiék a teljesítményük alapján egy ideje már nem tartoznak ebbe a csoportba
94:39 6 - 1
MyStiQ
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.08.24. 18:20:02
Tartózkodási hely: Szarvas

2017.04.19. 16:02:56

Ha megengeditek, egyetlen hozzászólás erejéig átjöttem.

Sokat olvasom tegnap este óta ezt az oldalt, illetve a Bayern München fórumát is a Real Madrid fóruma mellett.

Nagyon sok különböző véleményt olvastam, így megosztanám a sajátomat is. Nem célom a provokáció, nem célom senki lelkivilágába belerongyolni, illetve személyeskedni sem.

Nyilván a soraimban benne van az, benne lesz az, hogy a Real Madridnak szurkolok, a Real Madridért szorítok már nagyon sok éve, ahogyan a Ti írásaitokban is benne van a csalódottság, hogy az ősi rivális továbbment.

Agyon is verhetjük egymást, elküldhet mindenki mindenkit melegebb éghajlatra, egy dolog nem fog változni: a Real Madrid továbbjutott, és szerintem nem érdemtelenül. Az első meccsről tényleg csak annyit, hogy volt egy erősen vitatható büntető a Bayern javára, amit Arturo Vidal elrontott. Nyilván 2-0-nál megint egy másmilyen meccs kezdődött volna, de nem így lett. Javi Martinez kiállítása szerintem jogos volt, amiatt nem is volt ekkora sajtóvisszhang. Bennem volt már az odavágó után is egy keserű szájíz, hogy csak 1-2-re sikerült nyerni, amikor a Bayern tényleg annyira zavarodott volt, hogyha 1-5 a vége, senki nem szólhatott volna egy szót sem, és nyilván a tegnapi meccs sem érdekelte volna a kutyát sem. Csak nekik van egy Neuer a kapuban, aki szerintem magasan a világ legjobb kapusa.


...és akkor a tegnap estéről. Én túlzónak érzem a csalás, a rablás, illetve az ehhez hasonló szavak dobálását. Volt egy játékvezető, aki bebizonyította már nem egy, de nem is két alkalommal, hogy alkalmatlan ehhez a szinthez. Előzetesen sem voltam megelégedve azzal, hogy Kassait küldik, de talán tegnap este végre végleg kikerült a képből, ha ilyen téttel bíró meccsekről van szó.

Én nagyon örülök a továbbjutásnak, hát hogyne örülnék, hiszen a sorsolás után nagyon sok helyen azt lehetett olvasni, hogy a Bayern München Európa legjobb formában lévő csapata, akik simán kiütik a Real Madridot. Örülök, de azért szomorú is vagyok, hogy ilyen utóélete van ennek a találkozónak.

Tényleg csak egy mondat erejéig térnék ki a Barcelona - PSG meccsre, aztán visszakanyarodok: a Barcelonát segítette a játékvezető azon a találkozón, de a lefújást követő csalódottság után meg sem fordult a fejemben, hogy csalást emlegessek. Az a PSG nem érdemelt továbbjutást, hiszen csődöt mondtak, feladtak mindent, ami az egész évben jellemezte őket. Így nem tudtam őket sajnálni.

Furcsa, de a Bayern Münchent azért sajnálom. Na nem Vidal, Javi Martinez meg nem is Ribery miatt, hanem Ancelotti, Lahm, Xabi Alonso meg Hummels miatt. Fantasztikus párharc volt ez egészen tegnap este az 50. perc környékéig. Nem hozott űrfocit (nem is látok a Real Madridtól ilyet mostanság, ezért szeretném már, ha el lenne felejtve a BBC), de egy végtelenül feszült, ugyanakkor korrekt és tiszta meccs volt. Aztán az 50. perc környékén jött az, ami teljesen megölte az egészet. Én úgy látom, hogy akkor Kassai mérlegelt. Vidalnak volt egy szabálytalansága a 16-os közelében, ahol egy pillanat erejéig megint elment az esze. Ha azt ott meg meri lépni Kassai, akkor nyilván téma az, hogy mindkét meccs második félidejének nagyobb részét emberhátrányban játszotta le a Bayern, de hogy nem lennének ilyen indulatok, mint amik most vannak, az is teljesen egyértelmű. Ott csúszott ki a kezéből az összecsapás.

Tudom, hogy a fociban nincs ha, de ha ott kiszórja Vidalt, akkor valószínűleg nincs a büntető, nem téma Casemiro pályán maradása, az öngól előtti leshelyzet avagy nem leshelyzet, és ahogyan nem téma a hosszabbítás két lesgólja sem, mert szépen lecsorog a meccs Bayern gól nélkül. De Viktor nem volt tökös, így elintézte az európai karrierjét, illetve azt, hogy ez a párharc ekkora médiavisszhangot kap, én pedig nem tudok felhőtlenül örülni még akkor sem, ha tudom, hogy itt nem rablás és nem csalás történt. Ugyanakkor örülnék, ha bevezetnék a videóbírót, mert ez, hogy minden komolyabb meccs után bírózás van, teljesen megöli a focit. Legyen 3 challenge, nézze valaki kívülről, szóljon a bíró fülére, valami, de nem hiszem el, hogy annyival meghosszabbítaná a mérkőzést az, hogy az ilyen kulcsjeleneteket visszanézzék és felülbírálják esetleg a pályán hozott ítéletet.

További kellemes fórumozást, estére pedig játékvezetői szempontból eseménytelen, semleges szurkolóknak viszont élvezetes meccset kívánok.
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.04.19. 16:01:54

Mindössze a következetességet hiányolom. Erre meg főleg figyelned kéne itt, vendégmunkásként.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2017.04.19. 16:01:45

markionni írta: De szerintem tovabbra se sertettem meg senkit azzal hogy elmondtam amit gondolok. Foleg ugy hogy ez egy olyan dolog ami a Barcat kozvetlenul nem is erinti.
Akkor miért ide irogatsz? Menj a Stoke City szurkolói fórumára ott kevesebb ellenállásba ütközöl.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.19. 15:57:04

Ha mar ennyien kivancsiak az erzelmeimre leirom egyszer es utoljara:
Nagyon csalodott vagyok a jatekvezetessel kapcsolatban, mert ha van videobiro akkor erzesem szerint mindenki egy unalmas 1-1rol vagy Real gyozelemrol beszelne, mert Ronaldo elso goljakor mar teljesen elfogytak a bajorok es nem birtak a tempot. VELEMENYEM szerint ez onerobol is meg lett volna.

Jogos amit irsz Palesz, rossz volt megint az idozites de mikor beszeljek a meccsekrol? Egy hettel utana amikor mar senkit nem erdekel? Utoljara elmondom: sajnalom ha valakit bantott a velemenyem, nem jovok tobbet meccs utan kozvetlenul, de egy dolgot azert kernek cserebe (ha lehet): kevesebb szemelyeskedessel alljatok hozzam mert en se teszem..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.19. 15:53:31

markionni írta:Azt hittem ez egy olyan forum ahol szivesen fogadtok mas megkozeliteseket. A velemenyem meg nem szentiras, en ezt gondolom szurkolokent es lehet tevedek de hat visz a csaptszeretet gondolom ezt megertitek.
Ezt most építő jellegű kritikaként mondom, de azt is tudni kell, hogy mikor írod le azt, amit le akarsz.. Én is szeretek az ellentábornál fórumozni, vagy ha mást nem csak olvasgatni, mert hajlamos vagyok túl egy oldalról megközelíteni a dolgokat, ha nem kapok más impulzust, ennek hála meg több szemszögből látok dolgokat. Jó dolog szerintem, ha nyitott az ember, még ha nem is ért nyilván egyet sok mindennel. De amikor az ellen épp felhevült állapotban van, nem megyek oda megmondani, hogy márpedig csalással jutottatok tovább, vagy azt, hogy a saját csapatom ellen tévedtek a bírók ugyanúgy, miközben 2 lesgóllal és egy benézett pirossal dőlt el végleg a párharc - amit már leírtam, hogy szerintem összességében jogosan nyert meg a Madrid, de ez attól még így van. Ne csodálkozz, hogy ilyen fogadtatásban részesülsz sokszor, amikor a legpaprikásabb hangulatban írsz be olyanokat, amire sokak még higgadtan se lennének vevők..

Ma például ha kiesünk úgy, hogy nem kapott meg a Juve egy szabályos gólt, de egy 11-est nem fújnak be nekünk a végén, és csak ez kéne a továbbjutáshoz, szerintem ne kezdd el belinkelgetni a videót, mert abban a felhevült állapotban nem lesz vevő rá a fórum 99%-a. Remélem érhető amire célzok.

Plusz érdemesebb lenne néha elengedned a dolgokat szerintem, mert csak ilyen szintűbe megy át a vita egy idő után mint most, azt meg lassan már törlöm. El kell fogadni, hogy itt jó eséllyel a vitáid 99%-a során nem győzöd meg a többséget az igazadról, még ha esetleg jó dolgokat is írsz. Vannak Madridisták, akik itt vannak évek óta, mert érzik, hogy mikor érdemes vitatkozni, és mikor nem - plusz a stílusra is jobban figyelnek. Neked is változtatnod kéne szerintem egy kicsit, ha hosszútávon szeretnél fórumozni itt. Off vége.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.04.19. 15:52:45

Érted te, csak ciki a PSG meccs utáni teljesítményed tükrében. Sebaj.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.19. 15:48:42

markionni írta:
Motaro írta:Felesleges mellébeszélned. Kontrasztba lett állítva a PSG meccs utáni erőlködésed a mostanival. Nagyon is van köze a kettőnek egymáshoz,. mindkettőben te voltál a főszereplő. Egyszerű ez. Ha azt arra az eredményre szerinted nem kellett volna büszkének lennünk, akkor a tegnapira Neked sem.
Honnan tudod mit erzek az eredmennyel kapcsolatban? Frabato te vagy az?
:lol: szegény, honnan is tudhatnánk mit érzel, biztos szomorú vagy és a sarokban picsogtál egész nap, amiért kassai továbbfújt titeket. psg ellen itt okoskodtál, most jobban tennéd ha eltűnnél innen és füledet-farkadat behúzva örülnél az elcsalt meccsednek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.19. 15:43:49

Nem is mondta, hogy büszke vagy rá. :wink:

De ez így már egyre komolytalanabb, átment személyeskedésbe az egész.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.19. 15:38:37

Motaro írta:Felesleges mellébeszélned. Kontrasztba lett állítva a PSG meccs utáni erőlködésed a mostanival. Nagyon is van köze a kettőnek egymáshoz,. mindkettőben te voltál a főszereplő. Egyszerű ez. Ha azt arra az eredményre szerinted nem kellett volna büszkének lennünk, akkor a tegnapira Neked sem.
Honnan tudod mit erzek az eredmennyel kapcsolatban? Frabato te vagy az?
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.04.19. 15:37:32

Felesleges mellébeszélned. Kontrasztba lett állítva a PSG meccs utáni erőlködésed a mostanival. Nagyon is van köze a kettőnek egymáshoz,. mindkettőben te voltál a főszereplő. Egyszerű ez. Ha arra az eredményre szerinted nem kellett volna büszkének lennünk, akkor a tegnapira Neked sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Motaro 2017.04.19. 15:39:29-kor.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.19. 15:34:06

Rivaldo11 írta:Azért ahogy olvasom, Riisétől asprilláig elég sokan fel vannak háborodva Kassai miatt...Még szerencse, hogy vannak itt nekünk olyan madridistáink is, akik felnyitják a szemünket: nem volt itt semmiféle csalásról szó...
A csalas egy iranyitott dolog. Itt es a PSG meccsen maximum tevedesrol beszelhetunk. Nem mindegy.

A masik ket "gyereknek" meg(ha mar igy hivtatok ti is):
Nem csak azokat a velemenyeket kell elfogadni amik titeket igazolnak hanem azokat is amik mas oldalrol erkeznek meg ha nem is ertetek egyet. De itt az elfogadason van a hangsuly. Azt hittem ez egy olyan forum ahol szivesen fogadtok mas megkozeliteseket. A velemenyem meg nem szentiras, en ezt gondolom szurkolokent es lehet tevedek de hat visz a csaptszeretet gondolom ezt megertitek. De szerintem tovabbra se sertettem meg senkit azzal hogy elmondtam amit gondolok. Foleg ugy hogy ez egy olyan dolog ami a Barcat kozvetlenul nem is erinti.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.19. 15:28:01

Azért ahogy olvasom, Riisétől asprilláig elég sokan fel vannak háborodva Kassai miatt...Még szerencse, hogy vannak itt nekünk olyan madridistáink is, akik felnyitják a szemünket: nem volt itt semmiféle csalásról szó...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.04.19. 15:27:23

Nem kell primadonnáskodnod. Szélkakakast játszol, aztán meg csodálkozol. Ha a PSG elleni eredmény miatt szerinted pironkodni kellett, akkor ez a tegnapi meccsre is igaz. Ennyi.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.04.19. 15:25:58

De te csak szajkozod a velemenyed, es ugyanazt irkalod folyamatosan. Nem vagyunk ra kivancsiak.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.19. 15:23:15

Motaro írta:ez a markionni gyerek tényleg, mit vergődik itt? A PSG meccs után is erőlködött, most is, persze más-más előjellel...Szánalmas
Itt vagyok parancsolj. Mi a problema? A szabad velemenynyilvanitas lehetosege a forumotokon, vagy mi?

Leirtam a velemenyem, aztan ti meg jottok szemelyeskedni, ez a kulonbseg koztunk. En csak is a focirol beszelek.
Válasz küldése