Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.03. 21:24:25

Veretlenül lettünk bajnokok, megnyertük 5-0-val a kupát, és megy a picsogás, hihetetlen.

A BL-ben a negyeddöntőben estünk ki amúgy, nem a nyolcaddöntőben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2018.05.03. 22:33:26-kor.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.03. 21:17:50

Jürgen Klopp két és fél év alatt a BL-döntőbe juttatta, azt a Liverpoolt, amely csapat korábban a közelébe se volt a kupának, úgy hogy a legjobb játékosukat télen elhoztuk. Azért ez elég érdekes, bár nyílván a Real fog nyerni.

Olcsóbb egy jó edzőt igazolni, mint venni egy 100 milliós játékost. Valverdevel a Bl kiesésig semmi bajom se volt, sőt elismerem a teljesítményét, de azért mi az FC Barcelona vagyunk. Ebből a csapatból egy alapedző is megcsinálja a harmadik helyett. Sokkal több volt van a csapatban, mint a Bl nyolcaddöntő.

És sajnos jövőre, nem hiszem hogy Griezmannal erősebbek lennék. Mert ez a keret most nagyon rendben van. Egyedül középpályán lehet találni hibákat. De elől és hátul is igencsak erősek vagyunk.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.05.03. 21:02:21

Cestus írta:Adott esetben szívesen látnék egy Thiagót is a középpályán, csak az a baj, hogyha Rakiticset kidobjuk a kezdőből, a középpályánkon már tényleg semmi fizikum nem lesz, pláne, ha Busquets és Coutinho lesznek a társak. Melléjük ott lenne még Griezmann és Messi is, így a középhátvédek és Suárez között nem lenne semmi fizikum nagyjából. A játék biztos szép lenne, de ha teszemazt a BL-ben kikapnánk egy erőfocit játszó csapatot egy engedékeny bíróval, agyontaposnák az egész kezdőnket bírói retorzió nélkül, és mennénk a levesbe.
Szívesen elmegyek abba a levesbe, amelyikbe a Xavi-Busquets-Iniesta középpálya vitt minket. :D Thiago és Coutinho semmivel sem puhányabb, mint Xavi és Iniesta, sőt. Aztán valahogy az említett két úriembert sem döngölték a földbe. :D Gyorsabbnak és ügyesebbnek kell lenni az ellenfélnél, ha pedig bármikor be tudunk dobni a padról egy szűrő Rakitic-et, annál jobb. Én nem akarok senkit hozni már a középpályára, mert felesleges, hogy kilóra többen legyünk, de ha Thiago-t le tudnánk igazolni, akkor bármikor szó nélkül. Ez most nem Cesc évekkel ezelőtti szituja, őt ugyanis teljesen felesleges volt elhozni, lévén hogy Xaviban és Iniestában volt még 5+ év akkor, illetve Thiago ott kopogtatott a kezdő kapuján. Most konkrétan nincs senki (sajátnevelésű), aki elöl vinné a helyet. Ha olyan focit akarunk látni, mint az előző években, akkor Thiago a megoldás.

Egyébként szvsz kacsa a hír. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.03. 20:53:14

lics írta:http://www.fociclub.hu/2018/05/03/neyma ... -sajtohir/ 300 millióért mehet, de kiváncsi lennék ezt honnan szedték... Nem is értem, hogyan gondolná vagy venné komolyan bárki, hogy eladjuk azt a játékost aki reméljük hosszú távú megoldást nyújt majd támadó posztra.
Don Balon. :mrgreen:

300-ért simán, de már 200-ért is. :D
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.03. 20:49:07

http://www.fociclub.hu/2018/05/03/neyma ... -sajtohir/" target="_blank 300 millióért mehet, de kiváncsi lennék ezt honnan szedték... Nem is értem, hogyan gondolná vagy venné komolyan bárki, hogy eladjuk azt a játékost aki reméljük hosszú távú megoldást nyújt majd támadó posztra.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.03. 19:38:51

S.Agüero írta:Klopp meg az új divatedző. :D
Megnézném mi történne, ha Iniestának meg a sétakirály Messinek is 14 kilométereket kellene futnia meccsenként Klopp alatt. :D

Adott esetben szívesen látnék egy Thiagót is a középpályán, csak az a baj, hogyha Rakiticset kidobjuk a kezdőből, a középpályánkon már tényleg semmi fizikum nem lesz, pláne, ha Busquets és Coutinho lesznek a társak. Melléjük ott lenne még Griezmann és Messi is, így a középhátvédek és Suárez között nem lenne semmi fizikum nagyjából. A játék biztos szép lenne, de ha teszemazt a BL-ben kikapnánk egy erőfocit játszó csapatot egy engedékeny bíróval, agyontaposnák az egész kezdőnket bírói retorzió nélkül, és mennénk a levesbe.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.03. 19:35:14

Baltazar írta:Manapság úgy látszik nem gyakoriak a Barcánál a sikeres igazolások, főleg ha valakinek a régi csapatában jól ment. Remélem ez hamarosan a múlt részévé válik. Szerintem ez a keret is (ha mindenáron változtatni kell akkor Gomes nélkül, Munir visszával) többre lenne képes Kloppal.
Hát azért MAtS, Umtiti, Rakitic, Neymar, Suárez, Coutinho sem volt rossz igazolás. Klopp meg az új divatedző. :D
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.05.03. 18:51:10

Manapság úgy látszik nem gyakoriak a Barcánál a sikeres igazolások, főleg ha valakinek a régi csapatában jól ment. Remélem ez hamarosan a múlt részévé válik. Szerintem ez a keret is (ha mindenáron változtatni kell akkor Gomes nélkül, Munir visszával) többre lenne képes Kloppal.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.03. 18:12:35

Petr írta:Tobb van, mint 60. Minden evben ezt kommunikaljak, hogy ne induljanak hatranybol egy targyalasnal sem. Talan Barto le is nyilatkozta, hogy pontos szamot nem mond, hanem mindig ezt. Ha hazaertem megkeresem.
Na ja, minden évben csak egy kis aprónk van igazolni, de végül mindig elverünk vagy 120-at. :D A 300 millió meg megtévesztő, annak nagy része a Neymarért (és Telloért :mrgreen: ) kapott pénz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.03. 16:27:05

Minden könnyebb lenne, ha nem gondolkodna mindenki görcsösen gálacsapat - többiek kettősségben. Így aki nem kezdő, az eladhatatlan másképp, mint "selejt" Ha meg hoznánk valakit, azonnal az vetődik fel, hogy kinek a helyére. Emiatt vannak aztán tavaszra kifacsarva a kezdők is.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.03. 14:57:58

S.Agüero írta:
Nem. ....
Bocs humorizálni "próbáltam" de ez besült, legközelebb megtámogatom egy emo-val is, hátha az segít rajta


A probléma az hogy tőlünk mindenki félárba vinné még a piacképes játékosainkat is, a többiért pedig szinte még mi fizetünk h. megszabaduljunk tőlük (kis túlzással)
Mondjuk "valamiért" az eladást a madridi klubbok (RM,AtM) jelenleg jobban csinálják nálunk, mielött valaki rávágná h.a nagy klubboknál ez már csak így megy.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 14:20:50

S.Agüero írta:Gomes nálam mondjuk fix távozó Vidal és Rafinha mellett. Többieket megtartanám. Ebből a három játékosból jó lenne 80-at kisajtolni, de valószínűleg esélytelen nekünk. :D
gondolod majd a sóher inter kifizet rafinháért 35-öt? :D bár ahogy nézem elég sokat játszik, de kizárt h ezek ennyi pénzt adjanak érte. nyáron jön vissza, aztán 10-ért eladjuk vkinek. jobb esetben
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.03. 14:10:09

westerngom írta:
S.Agüero írta: Esetleg akkor, hogyha eladjuk valamelyik nagymenőnket.
Szerintem nyugodtan le írhattad volna Gomes nevét, mindannyian tudjuk hogy rá gondoltál...
Nem. Olyan játékosokra gondoltam, akiket legalább 50-ért el tudunk adni. Például Rakitic, Suárez, Dembélé... De felőlem lehet Gomes is az, akit legalább 50-ért eladunk. :mrgreen:

Gomes nálam mondjuk fix távozó Vidal és Rafinha mellett. Többieket megtartanám. Ebből a három játékosból jó lenne 80-at kisajtolni, de valószínűleg esélytelen nekünk. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 14:05:52

S.Agüero írta:http://www.eurobarca.hu/hirek/atigazola ... asa-elott/

Amit itt számolgattam, ahhoz 80 millió kell, hogy Griezmann jöhessen, szóval én sem hinném, hogy rajta kívül olyan nagy igazolásaink lennének még. Esetleg akkor, hogyha eladjuk valamelyik nagymenőnket.
gomest meg pákót biztos el lehet adni összesen 40-50-ért a maradék meg csak nem lesz akadály...majd mi összedobjuk, egy ezressel beszállok :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.03. 14:02:38

S.Agüero írta: Esetleg akkor, hogyha eladjuk valamelyik nagymenőnket.
Szerintem nyugodtan le írhattad volna Gomes nevét, mindannyian tudjuk hogy rá gondoltál...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.03. 13:45:23

http://www.eurobarca.hu/hirek/atigazola ... asa-elott/" target="_blank

Amit itt számolgattam, ahhoz 80 millió kell, hogy Griezmann jöhessen, szóval én sem hinném, hogy rajta kívül olyan nagy igazolásaink lennének még. Esetleg akkor, hogyha eladjuk valamelyik nagymenőnket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 13:40:04

Petr írta:Tobb van, mint 60. Minden evben ezt kommunikaljak, hogy ne induljanak hatranybol egy targyalasnal sem. Talan Barto le is nyilatkozta, hogy pontos szamot nem mond, hanem mindig ezt. Ha hazaertem megkeresem.
tavaly elvertünk 300 millát, idén biztos nem fogunk, nem is kell, semmi szükség thiagora meg hasonló játékosokra. ha ernőnek kell grízes jöjjön, jön még arthur meg max egy középső védőt hoznék ha minát tényleg kölcsönadjuk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.05.03. 13:20:17

Tobb van, mint 60. Minden evben ezt kommunikaljak, hogy ne induljanak hatranybol egy targyalasnal sem. Talan Barto le is nyilatkozta, hogy pontos szamot nem mond, hanem mindig ezt. Ha hazaertem megkeresem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 13:17:23

azért olyan hűde sok játékosra ne számítsatok. 60 milla van + az eladások. gomes 25, pákó 20, esetleg digne a juveba 15-ért max ennyi. ez legjobb esetben is 120 milla, amiből egy 100-as elmegy grízesre, a többiből meg jön arthur és ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.03. 13:16:00

Leon írta:Én azt olvastam valahol hogy Dembelé állítólag megy kölcsönbe az Atleticohoz és ők ha akarják 80 gurigáért megvehetek opciós joggal...
Egy linket megköszönnék róla, akár privátra is, ha nem madzsar.
Már csak azért is, mert kizártnak tartom h. elpazaroljunk egy két szélen is bevethető, két lábas tehetséget úgy, hogy még igazából ki sem próbáltuk és bukjunk is az árán nem keveset.
Nála 1000x nagyobb kutyaütőket dédelgettünk éveken át még akkor is, mikor már régen láttuk h. nem ide való.
Egy normális alapozással, egy teljes szezont megérdemel nálam.
A három kupás szezonhoz elengedhetetlen a mélységi keret, a sérülésekről nem is beszélve.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.03. 13:00:30

Ha igazak a hírek, hogy 60 milliónk + az eladásokból befolyó pénz lesz az igazolásokra nyáron, akkor garantálható, hogy 60 milliónk lesz nyáron igazolni :-)

Nálam a középpálya összetétele okoz fejtörést, mert ott mennyiségben rengetegen vagyunk. A minőség egy másik dolog...
Kapus poszt oké, míg a védelem szerintem rendben van. Verma remélem marad egy évre, míg Mina 4. számú opciónak megfelel, max ha megy kölcsönbe, akkor visszahoznám Marlont 4. számú védőnek kölcsönből. Digne eladásáról beszélnek, de szerintem cserének megfelel, csak drágábban tudnánk helyére venni valakit, aki ugyanúgy Alba cseréje lenne.
Elől össze fog állni a Messi, Suarez, Griezman trió, majd Valverde megoldja, hogy hogyan. Én a klasszikus 433-at már nem tudom elképzelni, de mivel azért Messi többnyire jobbról, míg Griezman balról indul, ezért lehet ennek egy hibridebb verziója, amolyan Ronaldinho idejében alkalmazott "karácsonyfa" felállás, amikor a két szélsőnk nem kint játszik a vonal mellett, hanem inkább a 16-os oldalvonala körül. Vagy Messi előtt játszana a 2 csatár, de onnan pl Griezman nehezebben tudna visszazárni, mivel neki azért maradna bőven védekező feladata is. Cserének én mindenképpen hagynám Dembelét, szokja csak a csapatot. Univerzálisan mindkét oldalra jöhetne csereként, ha ég a ház, akkor Messi beljebb húzodik, és övé lenne a jobb szél amolyan 4231-ben. Bár Pacot bírom, viszont lehet el kellene gondolkodni az eladásán, mivel elég nagy a fizuja, és lényegében csak perceket kap. Griezman érkezésével a játékideje nem nőne. Nem bánnám, ha a Griezman ügyletbe meg próbálnák bevonni, hiszen az Atleticoban elférhetne, hisz nyáron dobbant Torres és vélhetően Grizeman is. Paco helyére vissza lejhene hozni kölcsönből Munirt. Kevesebbet keres, és bőven megtenné.

És akkor a középpálya...Ini megy, így a helyén marad Coutinho kezdőnek, míg cseréjének Denis. Arthur gyereke is elvileg Ini posztjára lett nézve, mivel csak videót láttam róla, nekem is úgy tűnt, hogy inkább a pálya bal oldalán osztogat. Kérdéses hogy jobb oldalon jó lenne e Rakitic alternatívájának? Denis meg ugye még mindig csak ígéret. És akkor még ott van Alena is... Busi és a cseréjének Paulinho oké. De ugye van nekünk egy Samperünk is, aki nagyon jó előszezont produkált, mégis kölcsönbe ment. Vajon most is megy kölcsönbe? Rakitic cseréjének ott lenne Arthur elvileg, plusz ha Semedo bejátszaná magát a jobb oldara, akkor SR is fel-fel léphetne. Gomes és Vidal nálam tuti távozók...De nélkülük is Coutinho, Denis, Alena, Busi, Paulinho, Samper, Rakitic, Arthur, SR is ott van. Ez nagyon soknak tűnik.

Én annyit azért tennék a vezetőség helyében, hogy Gomestől és Vidaltól már júniusban megszabadulnék, mert a végén rajtunk maradnak.
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.05.03. 12:54:21

Nem tudom elképzelni hogy közvetlen riválisnak adjuk kölcsön Dembelét. Ráadásul úgy hogy a következő idény lehet az amiben igazán bizonyíthat. Tiszta lappal, remélhetőleg sérülés nélkül.
Ráadásul Suarez 31 éves, szerintem hosszabb távon az ő pótlása lenne Griezmann.
Dembelé pedig pont addigra lesz stabil kezdő, amikorra Suarez kiöregszik és csak rotálni fognak vele ha marad (1-2 szezon). Azt se felejtsük el viszont hogy van nekünk egy Paco-nk aki szintén középcsatár...
Dembelé 20 éves, borzasztóan peches szezon van a háta mögött, így is lőtt 2 szép gólt és kiosztott pár gólpasszt. Szerintem marad és lassan beépül a kezdőbe. (Legalábbis remélem.)

A középpályára nem kell szerintem senki, jön ez a brazil Arthur srác, akinek a játék stílusáról ( amennyit láttam belőle) Xavi jut eszembe. Coutinho jó lesz osztogatni Iniesta szerepkörben.
Rakitics, Busi, Arthur, Paulinho, Deniz S. marad a középpálya további 2-3 posztjára.

Szerintem alapvetően nem igazán kéne a nyáron igazolnunk Arthuron felül. Remélem ez a srác beválik majd, bár nem teljesen értem miért hozzák őt, ha ott az egyébként állítólag nagyon tehetséges Carles Aleñá.

Sajnos a csapat hosszútávú stratégiája szerintem nagyon rossz irányba megy. A marketing igazolások kaptak teret. Az utánpótlás sorra veszíti el tehetségeit, és nem tudok megnevezni egyetlen olyan fiatal saját nevelést aki a nagycsapatba való beépülés kapujában állna.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.05.03. 12:19:19

Én azt olvastam valahol hogy Dembelé állítólag megy kölcsönbe az Atleticohoz és ők ha akarják 80 gurigáért megvehetek opciós joggal...

Nekem mindegy csak nyerjünk jövőre BL-t mert így nem tartunk sehol! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.03. 12:15:53

bence8 írta:Mats
Semedo-Pique-Umtiti-Alba
Rakitic-Busi-Coutinho
Messi
Grizi-Suarez
pad:Cillessen,Mina(?),Verma,Digne,Robi,Pau,Thiago,Arthur,Dembele,Paco,

Ennek a keretnek szerintem elégnek kéne lennie és bőven jutna mindenkinek játékidő.
Egy ilyen keret elég lenne kb. bármire, egy triplázós szezont meg tudnánk így alapozni. De a Thiago-Arthur-Grizi pakk alsó hangon 200 milka, amit még mondjuk ki lehetne gazdálkodni, de gondolom padozni senki sem padozna, meg EV továbbra is úgy képzeli el a szezont, hogy Messi, Suárez, Rakitics és Busi az összes létező meccsen játszik. Pedig ha a Barcában csak a tripla elfogadható (mint cél), akkor kellene erősíteni a mostani kereten, és többet kellene rotálni szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2018.05.03. 11:49:57

Mats
Semedo-Pique-Umtiti-Alba
Rakitic-Busi-Coutinho
Messi
Grizi-Suarez
pad:Cillessen,Mina(?),Verma,Digne,Robi,Pau,Thiago,Arthur,Dembele,Paco,

Ennek a keretnek szerintem elégnek kéne lennie és bőven jutna mindenkinek játékidő. Széleken lehet variálni Dembelevel Griezmannal meg Coutinhoval... visszaállni 4-3-3ra stb. Elég sok opció lenne és minőségi keret. Talán még a fiataloktól kipróbálni embereket. Talán most Alena felkerül, én még Samperben is bíznék.
Kicsit FM megvenni Thiagot de ki lehetne farmolni Gomes,Vidal,Denis,Rafinha,Deulofeu eladásából.
Válasz küldése