Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.09.30. 16:07:30

Atlantis írta:
2020.09.30. 15:28:08
Ti mit szóltatok a ma reggeli (ottani idő szerint kedd esti) amerikai elnökválasztási vitához?

Csak engem szomorít el végtelenül minden alkalommal amikor Trump valamilyen formában a nyilvánosság elé áll, hogy egy ilyen ember lehet a világ vezető nagyhatalmának az elnöke?
Nagyon úgy néz ki, hogy az érdemi eszmecserék korának leáldozott. Attól félek ilyen jellegű viták fogják átvenni világszerte a gyeplőt, ahol nem az számít ki az okosabb, hitelesebb, jobb szónok, hanem ki a hangosabb.

Az a tény, hogy abban az országban ahol Anglia után a legfontosabb a vezető pozícióban lévő emberek egészsége, két 70+os ember küzd a győzelemért, mondjuk már kifejezetten csak megnevettet :D
Számomra Trump beleillik a mai valóságshow-s világba. Ez 2020,nem az,amit 2020-nak szeretnél/szeretnék gondolni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.30. 15:28:08

Ti mit szóltatok a ma reggeli (ottani idő szerint kedd esti) amerikai elnökválasztási vitához?

Csak engem szomorít el végtelenül minden alkalommal amikor Trump valamilyen formában a nyilvánosság elé áll, hogy egy ilyen ember lehet a világ vezető nagyhatalmának az elnöke?
Nagyon úgy néz ki, hogy az érdemi eszmecserék korának leáldozott. Attól félek ilyen jellegű viták fogják átvenni világszerte a gyeplőt, ahol nem az számít ki az okosabb, hitelesebb, jobb szónok, hanem ki a hangosabb.

Az a tény, hogy abban az országban ahol Anglia után a legfontosabb a vezető pozícióban lévő emberek egészsége, két 70+os ember küzd a győzelemért, mondjuk már kifejezetten csak megnevettet :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.26. 08:23:12

Leon írta:
2020.09.25. 23:38:52
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Értem, szóval csak addig kell hinni valamiben / csinálni valamit / betartani a szabályokat, amíg nem unod meg.
Elképesztő megnyilvánulásaid vannak...

Mindenki más nem unja, sőt élvezi ezt az egész szitut.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.26. 08:21:18

És ezt alá is tudnátok támasztani számokkal, adatokkal, hogy mekkorákat kaszálnak ezen az online kereskedők, meg a gyógyszeripar? Utóbbi csak egy összeesküvés-elmélet, amit Gődényék terjesztenek már vagy ezer éve, hogy üldözi őket a gyógyszermaffia :D

Az előbbivel kapcsolatban meg csak annyit, hogyha gazdasági válság van, akkor az emberek nem költekeznek, tehát lényegében senki nincs, aki jól járna.

A The Numbers honlapján pl. eléggé jól látszik, hogy a DVD és BD rendelések nagyon durván bezuhantak idén.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.26. 03:15:49

Leon írta:
2020.09.25. 23:38:52
Az online kereskedők meg a gyógyszeripar óriásit kaszál ezen a felfújt hisztin ez nem vitás.
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Persze van pár vaskalapos korona hívő (mint itt is 1-2 páciens) akiket az atyaúristen sem tud eltántorítani a meggyőződéséről de ez egy így van jól, minden hol van ellenzék. :mrgreen:
Svédországban meg a fehéroroszoknál sem történt tömeges kihalás csak a nyomorultak akik már amúgy is rottyon voltak megkapták a kegyelemdöfést.
Szánalmas ás fárasztó már ez az egész, jó lenne ha a világ vezetői felkarolnának már valami más témát amitől retteghetünk és rabszolgaként követhetjük a parancsaikat... \:D/
Azért tényleg kíváncsi vagyok,hogy az életet hogyan árazod be. Neked kell személyesen kórházba kerülnöd, esetleg egy családtagnak kell meghalnia,hogy ne felfújt hisztiként hivatkozz rá?
Unják emberek, vannak akik jól járnak? Igen, de ennek mégis mi köze bármihez is? Speciel én is jól jártam, HOból dolgozhatok közel a családhoz.


Csak az elgondolkodtató, mikor közvetlen munkatárs kerül kórházba, két lépcsős ismerős meghal stb.
Olaszországban is kitalált volt gondolom az egész,hogy magatehetetlen embereket a kórházi folyosón kezeltek, meghogy daganatos betegek alapvető ellátáshoz se fértek hozzá.
Én tényleg nem kívánok senkinek rosszat,halált különösen nem, de elkeserítő,hogy sokan csak ebből értetek. Akkor meg jön a sírás persze, mint a részeg tini sofőrtől,hogy ő nem akarta kinyírni a barátait.
Pataky Attilának és kollégájának is intenzív osztályra kellett kerülnie,hogy visszavegyen a háttérhatalmazásból és a "csak egy nátha" emlegetésből. Megjegyzem, tőle nagyon szokatlan módon gyakorolt önkritikát.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.25. 23:38:52

Az online kereskedők meg a gyógyszeripar óriásit kaszál ezen a felfújt hisztin ez nem vitás.
Én pl bárhol járok bárkivel találkozok legyen az 18 éves suhanc vagy 70 éves .nyugdíjas borzasztóan unja már ezt az egészet.
Persze van pár vaskalapos korona hívő (mint itt is 1-2 páciens) akiket az atyaúristen sem tud eltántorítani a meggyőződéséről de ez egy így van jól, minden hol van ellenzék. :mrgreen:
Svédországban meg a fehéroroszoknál sem történt tömeges kihalás csak a nyomorultak akik már amúgy is rottyon voltak megkapták a kegyelemdöfést.
Szánalmas ás fárasztó már ez az egész, jó lenne ha a világ vezetői felkarolnának már valami más témát amitől retteghetünk és rabszolgaként követhetjük a parancsaikat... \:D/
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.25. 17:34:28

Összekeverted a kollégát velem. Nem falra hányt borsó amit írtok, olvasom a topikot rendszeresen. Elfogadom az érveidet, felfogom hogy veszélyes a vírus, azzal van problémám amennyire túl van fújva a dolog.
Például ki járt vele jól? Amazon-Jeff Bezos, Kína, a legnagyobb nyertesei az egésznek. Az Amazonban dolgoznak ismerőseim, annyi munkájuk van egész évben mint karácsonyi szezonban. Minden Kínából megy oda, a maszkok is, egy napra nem zártak be lockdown alatt.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.25. 17:14:24

dévid villa:
Nem vagyok jogász, de a gyilkosságra való felbújtás nyilván kimerítí a btk. sértés fogalmát. Nem keverendő össze azzal, hogy valaki egy álláspontot közöl nyilvánosan és arra ráhúzzuk, hogy a szavai által sokan 8 napontúli sérülést szenvednek. Annyira meg semmiképp nem keverendő, mint amennyire Te kevered a hau30-at a Barca_10-vel. Értelek és igazad van sok szempontból, de nem minden fekete,vagy fehér ebben a covidos történetben. Óvatosnak kell lenni. Mindenki tegye meg a magáét, de ne a félelem befolyásoljon a döntéseinkben. Akkor már tévúton járunk!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 16:31:36

hau30 írta:
2020.09.25. 14:55:48
dévid villa írta:
2020.09.25. 14:12:43
LG írta:
2020.09.25. 13:47:55
Úgy gondolom, érdemes elolvasni ezt a véleményt is:

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/09/25 ... 8WOIoCHahQ
A törlés pedig azért jogos, mert akár tetszik akár nem, emberéleteket veszélyeztetett az a csoport. Egy normális jogállamban börtönben kellene lennie a két jómadárnak, nemcsak a csoportjait törölgetni.
Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy ilyenért sittre kéne tenni valakit. Még, ha I love Gödény pólóban lévő emberek tömegeit kell majd eltemetni, akkor is túlzás amit írsz.
Mond valaki valamit és aki akarja levonja belőle a megfelelő következtetéseket. Az embernek jogában áll józanul gondolkodni és jogában áll egysejtűként is viselkedni. És itt most nem a covid tagadó vs covid hívőkről beszélek, mint ahogy tibiatya blog bejegyzése sem.
Holnaptól "fenn" kijelentik, hogy nemzetellenes, ha nyilvánosan becsmérled a stadionépítést, mert tulajdonképpen ezzel a nemzeti törekvéseket fikázod és, ha Te szavaid által egyre többen lesznek, akkor Te veszélyes elem vagy, hiszen szítod az embereket a nemzet ellen! Menjél szépen pihenj 2-3 évet. Fűtés, kaja lesz! Kb. ez is lehetne akkor a Te felfogásod szerint?
Nem értek egyet a covidos véleményeiddel, de ez nem jelenti azt, hogy nem tartom tiszteletben. Hogy is ítélhetnélek el, így ismeretlenbe. Te se ítélkezz! Hidd el hosszabb távon Te is jól jársz!
Tehát a te logikáddal élve, az sem bűncselekmény, ha valaki felbujt valakit egy gyilkosságra, mert hát az illetőnek megvolt a lehetősége józanul gondolkodni? Na, szerintem ezt te nem gondoltad át komolyan.

Egyébként jogilag, amit Gődény csinál, 8 napon túl gyógyuló testi sértés okozására irányuló nem szándékos cselekedet. Amiért szabadságvesztés jár.

hau30 írta: Betegség, halál, háború. Mindig ezek voltak a legnagyobb bizniszek mióta világ a világ. A covid is csak biznisz. Bizonyos vállalatok, kormányok nagyon jól jártak vele, mások kevésbé. Az 1 millió haláleset rossz vicc, 8 milliárdan vagyunk, vegyél ki egy kancsó vizet az óceánból, senkinek nem tűnik fel.
Javaslom, hogy olvasd vissza a topikot, mert kicsit úgy tűnik, mintha falra hányt borsó lett volna az összes hozzászálás számodra.

Egyébként konkrét példát tudsz mondani, hogy mely kormányok és vállalatok jártak jól?
Azt látom, hogy Gődény papa jól járt, mert a tudománytalan demagógiájával sikeresen növelte a követői számát
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.25. 15:14:33

Betegség, halál, háború. Mindig ezek voltak a legnagyobb bizniszek mióta világ a világ. A covid is csak biznisz. Bizonyos vállalatok, kormányok nagyon jól jártak vele, mások kevésbé. Az 1 millió haláleset rossz vicc, 8 milliárdan vagyunk, vegyél ki egy kancsó vizet az óceánból, senkinek nem tűnik fel.
Elhiszem hogy létezik de azt nem hogy ennyire veszélyes az erős, fiatal szervezetre.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.25. 14:55:48

dévid villa írta:
2020.09.25. 14:12:43
LG írta:
2020.09.25. 13:47:55
Úgy gondolom, érdemes elolvasni ezt a véleményt is:

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/09/25 ... 8WOIoCHahQ
A törlés pedig azért jogos, mert akár tetszik akár nem, emberéleteket veszélyeztetett az a csoport. Egy normális jogállamban börtönben kellene lennie a két jómadárnak, nemcsak a csoportjait törölgetni.
Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy ilyenért sittre kéne tenni valakit. Még, ha I love Gödény pólóban lévő emberek tömegeit kell majd eltemetni, akkor is túlzás amit írsz.
Mond valaki valamit és aki akarja levonja belőle a megfelelő következtetéseket. Az embernek jogában áll józanul gondolkodni és jogában áll egysejtűként is viselkedni. És itt most nem a covid tagadó vs covid hívőkről beszélek, mint ahogy tibiatya blog bejegyzése sem.
Holnaptól "fenn" kijelentik, hogy nemzetellenes, ha nyilvánosan becsmérled a stadionépítést, mert tulajdonképpen ezzel a nemzeti törekvéseket fikázod és, ha Te szavaid által egyre többen lesznek, akkor Te veszélyes elem vagy, hiszen szítod az embereket a nemzet ellen! Menjél szépen pihenj 2-3 évet. Fűtés, kaja lesz! Kb. ez is lehetne akkor a Te felfogásod szerint?
Nem értek egyet a covidos véleményeiddel, de ez nem jelenti azt, hogy nem tartom tiszteletben. Hogy is ítélhetnélek el, így ismeretlenbe. Te se ítélkezz! Hidd el hosszabb távon Te is jól jársz!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.25. 14:18:12

recrea írta:
2020.09.25. 12:34:06

Személyes tapasztalatom nincs, de érdemes körbe járni. Egyik barátom nagyon kiművelte magát a témában, és sok ismerőse épít nem téglából. Ha gondolod, egyszer összekötlek vele. Hitelezésüknek is érdemes utána menni.
Ha építkeznék, akkor én is alternatív megoldást keresnék. Szerintem kizárólag azért nem terjednek ezek gyorsabban, mert a tégla bele van verve a fejekbe.

Nézd meg őket:

Kész-Ház Centrum - ezt nem engedi belinkelni

https://www.facebook.com/keszmobilhazak/
Köszi, majd esetleg privátban összeköthetsz vele, lenne bár kérdésem.
Bár nem pont készházban gondolkozunk, de indulásnak jó lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 14:12:43

LG írta:
2020.09.25. 13:47:55
Úgy gondolom, érdemes elolvasni ezt a véleményt is:

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/09/25 ... 8WOIoCHahQ
Tévedni valóban emberi dolog, de Gődény nem téved. Ő nemes egyszerűséggel, tudatosan hazudik, hogy több követője legyen. (mivel influenszerként a követőkből él) Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy erre a kihívásra se Tamasi, se pedig ő nem reagált még: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3452517150

A csávó felajánlotta, hogy menjenek el a koronavírusos ismerőséhez (akinek tünetei is vannak), ő maszkban, a kettejük pedig anélkül, ő tartva a távolságot, ők pedig nem, és beszélgessenek pár percen keresztül folyamatosan, és majd megnézik, hogy ki hogyan lesz 2 hét múlva. Ha Gődény és Tamasi valóban elhinné azt, amit állítanak, akkor ebbe simán belemennének, de valamiért mégsem teszik :D

A törlés pedig azért jogos, mert akár tetszik akár nem, emberéleteket veszélyeztetett az a csoport. Egy normális jogállamban börtönben kellene lennie a két jómadárnak, nemcsak a csoportjait törölgetni.

Ahogy a pedig az ATV-s vitában is fogalmaztak, a tudomány azokról a kérdésekkel nem foglalkozik, amelyeket Gődény annyira firtat. Mivel már rég meg lettek cáfolva.

Hiába hivatkozik Gődény arra, hogy ilyen meg olyan "nemzetközi szaktekintélyek"-től idéz. Aki egy kicsit is utánanéz ezeknek, hamar rájön, hogy ők nem szaktekintélyek, hanem Gődényékhez hasonló senkik.

https://www.youtube.com/watch?v=WuGWveTEu7w

Tudom, hogy túl hosszú, és nem sokan fogják megnézni, de hátha...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.25. 13:47:55

Úgy gondolom, érdemes elolvasni ezt a véleményt is:

https://tibiatya.blogstar.hu/2020/09/25 ... 8WOIoCHahQ
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 12:35:50

LG írta:
2020.09.25. 12:12:31
Ezért a túl szigorú korlátozások is károsak lehetnek, pl. itt Közép-Európában szvsz tavasszal pontosan ez történt, ott túl lett tolva, az itteni járványhelyzet nem indokolt annyira kemény megkötéseket.
Az összefüggés pont fordított. Azért volt ilyen enyhe járványhelyzet nálunk, mert időben és szigorú intézkedéseket hozott a kormány. Az már sosem derül ki, hogy mi lett volna, ha várnak még egy kicsit, vagy enyhébb intézkedéseket hoznak. Így utólag nem fair okoskodni, hogy nem voltak indokoltak a szigorú intézkedések. Nem tudjuk, hogy mi lett volna ha nem hozzák meg ezeket.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.25. 12:34:06

csababarca írta:
2020.09.25. 11:04:40
ha már ingatlanos dolog (telket most vesszük, arra megvan a pénz, házra majd hitel), mennyire elvetélt ötlet könnyűszerkezetes házat építeni?
Előny-hátrány?
most nagyon jönnek szembe velem minden platformon ezek a hirdetések, de valós tapasztalat jobb lenne, ha valakinek van.

mindenhol azt olvasom hogy olcsóbban kijön, mint egy tégla, de akkor miért nem azt építenek javarészt?
szóval akinek van tapasztalata, azt örömmel várom.
Személyes tapasztalatom nincs, de érdemes körbe járni. Egyik barátom nagyon kiművelte magát a témában, és sok ismerőse épít nem téglából. Ha gondolod, egyszer összekötlek vele. Hitelezésüknek is érdemes utána menni.
Ha építkeznék, akkor én is alternatív megoldást keresnék. Szerintem kizárólag azért nem terjednek ezek gyorsabban, mert a tégla bele van verve a fejekbe.

Nézd meg őket:

Kész-Ház Centrum - ezt nem engedi belinkelni

https://www.facebook.com/keszmobilhazak/
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2020.09.25. 12:54:38-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.25. 12:12:31

A Nero által írt számok nekem is elég érdekesnek tűnnek. Ha megnézzük pl. az itt található statisztikát:
https://koronavirus.gov.hu/ - ahol bár nincs korcsoportokra lebontva, nagyon durván kerekítve 30-ból 1 ember meghal. Igaz, hogy ezek csak az igazoltan covidos esetek, ha mindenki le lenne tesztelve, akkor jobb nem lenne ennyire elkeserítő ez a statisztika. De akkor is, hamarosan átlépi a milliós küszöböt az áldozatok száma, szóval nagyon nem lehet félvárról venni a dolgot. Aztán lehet mondani, hogy az áldozatok többsége amúgy is nagyon közel volt a halálhoz, és ez sok esetben tényleg igaz, de sok esetben meg nem, vannak áldozatok, akik ha nem is teljesen voltak egészségesen vagy fiatalok, még azért lehettek volna szép éveik, még évezhették volna az életet. Aztán ott vannak a közvetett áldozatok, akik nem voltak covidosok, de a kórházak leterheltsége miatt nem tudtak megfelelő ellátást kapni, ilyet személyesen is ismertem. Megint egy másik csoport, akik túlélték a covidot, de maradandó egészségügyi károsodást szereztek, amely évekkel rövidítheti meg az életüket, ráadásul rontja is az életminőségüket is.

Én próbálok egy aranyközépúton maradni a vírussal kapcsolatban, mert tudom, hogy a korlátozásoknak is vannak és még lesznek is nem áldozatai, sőt, valamilyen szinten szinte mindannyian megérezzük a hatását. Ezért a túl szigorú korlátozások is károsak lehetnek, pl. itt Közép-Európában szvsz tavasszal pontosan ez történt, ott túl lett tolva, az itteni járványhelyzet nem indokolt annyira kemény megkötéseket. DE azt is egy agyrémnek tartom, amit a másik szélsőséges oldal akar, hogy simán engedjük szabadon a vírust. Az olaszok és a spanyolok tavaszi példája megmutatta, hogy akkor nagyjából mire számíthatnánk. Ha elszabadul a vírus, az is kivégzi a gazdaságot, nem csak a korlátozások.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.25. 11:04:40

ha már ingatlanos dolog (telket most vesszük, arra megvan a pénz, házra majd hitel), mennyire elvetélt ötlet könnyűszerkezetes házat építeni?
Előny-hátrány?
most nagyon jönnek szembe velem minden platformon ezek a hirdetések, de valós tapasztalat jobb lenne, ha valakinek van.

mindenhol azt olvasom hogy olcsóbban kijön, mint egy tégla, de akkor miért nem azt építenek javarészt?
szóval akinek van tapasztalata, azt örömmel várom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.25. 10:48:29

Nero. írta:
2020.09.20. 21:44:18
recrea írta:
2020.09.20. 21:24:37
Hol akarsz venni?
Elsősorban Fót (lakások most 22 milla körül vannak)
Másodsorban IV. kerület (itt vannak olcsóbb garzonok is)
Végső opció pedig a XIII., de csak a Westend vagy a Váci út környékén

Ha még várok fél évet akkor talán olcsóbbak lesznek, plusz több pénzem és nem kell hitelt felvennen. Jelenleg felvennék 5-7 millió hitelt 20 évre fixen, de úgy látom hogy jobb távol maradni mindenféle hiteltől.

Nyilván a VI., VII. lenne az álom, gondolkodtam is rajta nézegettem őket, de egyszerűen túl drágák, minden pénzemet nem akarom ingatlanra elkölteni.

Jelenleg külföldön lakom, a hazatérés már nincs messze. Otthonról már elkoltoztem tehát kell egy ingatlan, egy biztos, nem fogok havi 120-150 ezer albérleti díjat fizetni egy lakásért.

Én úgy látom hogy Magyarország se egy olyan reménytelen hely, ha az embernek van egy saját ingatlanja és nem kell hitellel bajlódnia, akkor egy normális munkahellyel már nincs rossz életed.
Majd szólj, ha odaérsz :)

Elég széles a skála, 7. ker egyébként nem olyan drága, mert vannak rosszabb környékei, sztem van benne kraft a városliget projekt miatt. Pl. a szomszédos 6. ker jóval drágább (tudom, mert itt lakom), és az említett 13. ker azon része is, kivéve a konkrétan a Váci út, de ott büntetés lakni. Fiatalon én elengedném Fótot, (mit fogsz ott csinálni?!), Újpestet meg autóval is elkerülöm, nemhogy ott lakjak :D

Hiteltől nem kell tartani, csak ésszel kell felvenni, ami előnye, h most nagyon olcsó a hitel itthon, magas fizuval, hosszú kamatperiódussal 3-4% között lehet kapni, ami kb. ajándék. Nálad mondjuk speciális a külföldi jövedelem miatt, a matek gondolom jó, csak nem mindegyik bank finanszírozza. Hitelt akkor is érdemes felvenni, ha a meglévő pénzeddel nagyobb hozamot csinálsz, mint a hiteled THM-je, vagyis ha tudsz éves 8%-ot csinálni fixen, akkor megéri felvenni 4%-on a hitelt.

Ha én jönnék haza külföldről, tuti albérletbe mennék egy évet, ha nem ismerném Budapestet, laknék akár 2-3 helyen is egy év alatt, szépen letisztul a környék, közlekedés, infrastruktúra, munkahely.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.25. 09:55:20

Nero. írta:
2020.09.24. 22:47:36
Centers for Disease Control and Prevention: the branch of the U.S. Public Health Service under the Department of Health and Human Services charged with the investigation and control of contagious disease in the nation.

Ez nem elég forrás?
Nem. A forrásnak egy linket illik használni, ami arra az oldalra, képre, vagy bejegyzésre mutat ahol az általad idézett számok találhatóak. Tudod mi a baj azzal, amit Te csináltál? Had mutassak egy példát:
"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 09:19:07

Cseri írta:
2020.09.25. 07:57:23
Erről jutott eszembe:
https://www.google.com/amp/s/www.portfo ... 8466%3famp
Kár, hogy csak előfizetéssel lehet olvasni, pedig érdekes
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.25. 07:57:23

„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.25. 00:27:15

Nero. írta:
2020.09.24. 22:47:36
Centers for Disease Control and Prevention: the branch of the U.S. Public Health Service under the Department of Health and Human Services charged with the investigation and control of contagious disease in the nation.

Ez nem elég forrás?

Te miért kampányolsz ennyire a vírusért? Hány olyan ember van a közvetlen környezetedben aki elkapta? Mik voltak a tünetek?
Valami linkszerű forrásra gondoltam, de azt hittem ez egyértelmű... #-o Tudom, hogy mi a CDC, de én ezeket az adatokat így hirtelen nem találtam meg a szervezet honlapján. Ezért szeretném látni a forrást. Valami linket mondjuk. Remélem, hogy nem Gődény mondta be ezeket hasból :lol:

Nem kampányolok én semmi mellett. Csak tudod van orvos a családban (a bátyám), vannak virológus ismerőseink, és tisztában vagyunk a tudományos konszenzussal, és a veszélyekkel. Nem a "pánikkeltő" médiából szedem azokat, amiket itt leírok, hanem egyenesen orvosok szájából. De biztos ők is le vannak fizetve, az összeesküvés részei, és ők is tönkre akarják tenni a gazdaságot 8) A virológus ismerőseink be szoktak számolni a Covid-os betegekről amúgy, akikkel találkoznak. A bátyámat már 2x is tesztelni kellett, mert a kollégái elkapták. Szerencsére "megúszták egy másfél héten keresztül tartó lázzal".

És ne haragudj, de néhány idelökött számot forrás nélkül nem fogok elhinni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.24. 22:47:36

Centers for Disease Control and Prevention: the branch of the U.S. Public Health Service under the Department of Health and Human Services charged with the investigation and control of contagious disease in the nation.

Ez nem elég forrás?

Te miért kampányolsz ennyire a vírusért? Hány olyan ember van a közvetlen környezetedben aki elkapta? Mik voltak a tünetek?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.24. 22:34:34

Nero. írta:
2020.09.24. 21:49:47
https://index.hu/belfold/2020/09/24/pengeelen_tancol/

=D> =D>

New COVID-19 survival rates per CDC:

0-19: 99.997%
20-49: 99.98%
50-69: 99.5%
70 & over: 94.6%

És ugye csomó ember nincs is tesztelve aki elkapja, tehát még kisebb az esély belehalni.

Aki meg beszélni mer mint mondjuk Gödény, azt azonnal letiltják.
A forrást mondjuk az adatokról kellett volna hoznod, az indexes cikknek semmi köze nincs hozzá :roll:
Válasz küldése