Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.18. 11:27:22

csababarca írta:
2020.11.18. 11:22:15

Figyelj, engem nem zavar olyan dolog, amivel egyáltalán nem találkozom.
Ez is egyfajta hozzáállás. Mint már írtam, majd az idő eldönti, hogy te dugtad-e homokba a fejedet, vagy mi csináltunk a bolhából elefántot.

A hsz-ed többi részére meg nem jut jobb kifejezés az eszembe: okés :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.18. 11:22:15

davi10 írta:
2020.11.18. 11:04:29


Már ne is haragudj, de ez kicsit demagógra sikerült.
Attól, hogy valami nem természetes (és gyakran semmi másról nem szól, csak a magamutogatásról), és ezáltal sokaknak nem veszi be a gyomra, már egyből a Viktor uszítja a népét?
Attól meg a falra mászok, ha valakinek bármilyen problémára az az érve, hogy "Na persze, mert ez a legnagyobb bajunk". Ezt nem tudom magadra veszed-e, még nem sikerült eldöntetnem, hogy nálad ez egyáltalán nem probléma, vagy csak sokkal (de tényleg sokkal) jobban zavar a többi mutyi.
Kicsit túlzásnak érzem a Viktor-fóbiát sokaknál. Van az a réteg, akinek tényleg bármit tehet, soha nem lesz jó. És most nem az emberre értem, tett ő bőven eleget azért, hogy utálják sokan, de ha van egy pozitív intézkedés, akkor már elutasítják, csak mert a Viktortól jött.

A lopásokkal nyilván egyetértek, aki ezeket nem látja, az nem tudom hol élt az elmúlt 10 évben...
Legalább annyira demagóg mint az, amikor valaki beírta ide, hogy az LMBTQtól Viktor véd meg minket.
Nah hát innen indult a csörte, nem én kezdtem.

Figyelj, engem nem zavar olyan dolog, amivel egyáltalán nem találkozom.

Legtöbb LMBTQ-s es BLMes hírrel itt találkozom mert jönnek a menetrendszerű Toroczkai videók, mintha egy pártfórum lennénk, meg jönnek a twitteres bejegyzések, meg mindenféle pletyka szintű rémisztgetések.

New York elég liberális nem?
Semmivel nem találkoztam több meleggel 2019ben mint 2013ban. Se több lmbtq-s felhívással.
A táborunkba nem dolgozik több meleg, mint 7 éve, pedig a tulaj a Clinton család barátja, Hillary 2016os New Yorki kampányát ő vezette.
Szóval demokraták, de nincs több meleg nálunk se.
De ugyanezt el tudom mondani Budapestre is.

Ha itt nem lenne napi 2-3 bejegyzés random topikokba beszúrva az lmbtqról akkor 60%al kevesebbet hallanék róla.

És igen, jól érzed, engem ez egyáltalán nem érdekel, a mutyizások, vagy az hogy miért keres egy kezdő tanár 140 nettót, vagy egy 15 éve a szakmában lévő 215 nettót, vagy hogy miért kerül kétszer annyiba ma egy házat felépíteni mint 10 éve ezek jobban zavarnak. Vagy hogy miért 5 napba telik mire kijönnek letesztelni az ágynak dőlt anyámat covidra, vagy hogy miért kell 5 órát várni egy mentőre, hogy a mozgásképtelen nagymamám bevigyék a kórházba, nekem ezek a mindennapi problémák, nem az, hogy 2vel több meleg elsétál mellettem.
A fantazmagória engem hidegen hagy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.18. 11:04:29

csababarca írta:
2020.11.18. 09:35:09
attól mert a Viktor kiadta, hogy most őket kell utálnod a migránsok és Soros, meg az unió után, attól még nem kötelező mindenkinek így ugrálnia.
lehet utálni a blm-et, lmbtq-t, de mondjuk ennél csak fontosabb problémák vannak itthon, mondjuk az, hogy mialatt ezt a hsz-t megírtam, Orbánék szétloptak megint jó pár milliárdot a nemzeti vagyonból.

de az ugye mellékes, lényeg, hogy ne legyenek buzik. az aztán marha fontos, attól jobban fognak élni az emberek.
Már ne is haragudj, de ez kicsit demagógra sikerült.
Attól, hogy valami nem természetes (és gyakran semmi másról nem szól, csak a magamutogatásról), és ezáltal sokaknak nem veszi be a gyomra, már egyből a Viktor uszítja a népét?
Attól meg a falra mászok, ha valakinek bármilyen problémára az az érve, hogy "Na persze, mert ez a legnagyobb bajunk". Ezt nem tudom magadra veszed-e, még nem sikerült eldöntetnem, hogy nálad ez egyáltalán nem probléma, vagy csak sokkal (de tényleg sokkal) jobban zavar a többi mutyi.
Kicsit túlzásnak érzem a Viktor-fóbiát sokaknál. Van az a réteg, akinek tényleg bármit tehet, soha nem lesz jó. És most nem az emberre értem, tett ő bőven eleget azért, hogy utálják sokan, de ha van egy pozitív intézkedés, akkor már elutasítják, csak mert a Viktortól jött.

A lopásokkal nyilván egyetértek, aki ezeket nem látja, az nem tudom hol élt az elmúlt 10 évben...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.18. 10:40:40

csababarca írta:
2020.11.18. 10:21:24
Miért kéne nekem bizonyítanom, hogy mit lopott el, és hogyan? - Mert állandóan ezt mondod, akkor gondoltam csak tudsz már valamit, ha mindig ezzel jössz.
Nézz körül a családja körül, meg a haveri köre körül, és rájösz. - Értem, szóval az ellenzéki pártoknál a család az mind a templom egere kategória, és a korülöttük lévők is. Egyébként hogyan tudok szétnézni? Ja, a 444-en kezdójem el olvasni az igazságot, ugye és azzal a homokba dugás probléma is megoldódna.
Vagy nem jösz rá, mert homokba dugod a fejed. - Pont rólad gondolnám ezt, mert még egy normális érvet nem hoztál fel, ami megnézhető, kézzelfogható lenne, de az ilyen egy bites sárdobálások azok mennek. Még egy krumplizást mondjuk hiányoltam, de a többi így nagyjából megvolt.
Arra húzom majd az X-et 2022-ben akire majd a kedvem tartja. - Naná.
Egy biztos, hogy nem a narancsokra, mert mindent elviselek, de az álszent, álkeresztény, álmagyarkodó baromságokat nem. - Ha az álszent és álkeresztényt a fideszre ráhúzod, de a baloldalra nem, akkor a homokba dugás az nem nálam játszik.

Én is kiszállok, legjobb barátommal se vitatkozunk már politikáról, aki kb olyan szinten OV hívő és fideszes mint Te. - Azért az ov hívő, vagy fideszestől messze vagyok. ha valaki adna egy jobbat akkor simán rájuk húznám, de a jelenlegi ellenfele az bőven nem az a kategória. Én sem akarok soha vitázni, és most sem akartam, de olyan jó lett volna egy tényt meghallgatni a másik oldalról, de most sem lettem okosabb.

Azt kívánom mindkét oldalnak, hogy ez az LMBTQ-kultúravédő harc legyen a legnagyobb bajunk a következő 10 évre. Ha így lesz, akkor itt kánaán lesz, mert minden rendben van, csak ugye ez az LMBTQ a probléma. Más probléma ne legyen, azt kívánom. - Ezzel mondjuk tudok egyet érteni, de továbbra is tartom, hogy nem lenne itt harc, ha nem nyomulnának ennyire. És a külföldi lobbi mértékéből ítélve, ez csak erősebb lesz itthon is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.18. 10:21:24

Miért kéne nekem bizonyítanom, hogy mit lopott el, és hogyan?
Nézz körül a családja körül, meg a haveri köre körül, és rájösz.
Vagy nem jösz rá, mert homokba dugod a fejed.
Arra húzom majd az X-et 2022-ben akire majd a kedvem tartja.
Egy biztos, hogy nem a narancsokra, mert mindent elviselek, de az álszent, álkeresztény, álmagyarkodó baromságokat nem.

Én is kiszállok, legjobb barátommal se vitatkozunk már politikáról, aki kb olyan szinten OV hívő és fideszes mint Te.

Azt kívánom mindkét oldalnak, hogy ez az LMBTQ-kultúravédő harc legyen a legnagyobb bajunk a következő 10 évre. Ha így lesz, akkor itt kánaán lesz, mert minden rendben van, csak ugye ez az LMBTQ a probléma. Más probléma ne legyen, azt kívánom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.18. 10:10:16

csababarca írta:
2020.11.18. 09:35:09

attól mert a Viktor kiadta, hogy most őket kell utálnod a migránsok és Soros, meg az unió után, attól még nem kötelező mindenkinek így ugrálnia.
lehet utálni a blm-et, lmbtq-t, de mondjuk ennél csak fontosabb problémák vannak itthon, mondjuk az, hogy mialatt ezt a hsz-t megírtam, Orbánék szétloptak megint jó pár milliárdot a nemzeti vagyonból.

de az ugye mellékes, lényeg, hogy ne legyenek buzik. az aztán marha fontos, attól jobban fognak élni az emberek.



szerk.: az csak most esett le, hogy az LMBTQ-val jól összemostátok a pedofilokat is, ehhez is gratula, látszik, hogy lövésetek sincs a témáról, hogy az LMBTQ mozgalom, hogy áll a pedofilokhoz.
bezzeg a mi dicső pártunk és nemzetikeresztényhungaro kormányunk milyen erélyesen fellép a pedofilokkal szemben.
Az utálatot helyettesítsük be inkább elutasításra. Tudom, hogy imádtok birkázni, mert az biztosan nyugtat, de csak szólok, hogy ezeket nem viktor adta ki, sőt nem is ő találta ki.
A Blm-et Viktor találta ki? Uszított ellene? Ja, nem, csak a bal oldalon nagyon nagy divat lenne velük szolidarítani. És az összemosáshoz inkább nekik gratulálj, mert ők mossák össze ezt a blm mozgalmat azzal, hogy ha nem támogatod őket, akkor biza egy mocskos náci vagy.
lmbtq-ra Viktor mondta hogy utálni kell? Rohadtul nem. Légyszi engedd meg, hogy eldöntsem és nem most az alaptörvénymódosításnál, hogy ez a meleg lobbi ez nekem tetszik vagy sem. Szerintem pont nem Viktor hozta elő ezt a témát, hanem legutóbb például valaki előkapart egy mesekönyvet, amibe a meleg lobbit a mozgássértültekkel mosta össze. És ha azt mondjuk a könyvre, hogy nem szeretnénk meleg lobbit, akkor a meleg lobbi válasza azonnal: na de mi a baj azzal, ha a gyerek mozgássérültekről vagy egyéb hátrányos helyzetűekről olvas. (nyilván pont nem ezzel van a baj senkinek sem). Ja, a mozgalmat pedig nem mindenki mossa össze a pedofilokkal. Ez a Mi Hazánk nagy szlogenje és szerintem is ez azért eléggé radikális dolog, és nincs köze a kettőnek egymáshoz.
A migráns téma előtt már jóval nagyon sok európai vezető panaszkodott a kontrollálatlan bevándorlásra, és ezáltal az országok saját identisának elvesztésére, és már tervezték, hogy ezt korlátozzák. Nagy pech, hogy utána bejött ez a migri vonulás (persze ez is tök véletlen, hogy ezek így hirtelen megindultak, ugye?) , és mivel Merkelünk már saját, és országának a bűntudat miatti becsületbeli ügyévé tette, hogy na befogadunk mindenkit, mert ha nem akkor nácik vagyunk. Aztán utána van, aki ez mellett, és van aki ellene volt. Csak az OV fóbiások ezt nyilván úgy gondolják, hogy hát persze, nyilván aki fideszre szavaz, az utálja a migriket, aki nem, az lájkolja. Gratula az együgyű gondolkodáshoz.

Ha bár birka és mindenféle saját gondolat nélküli hozzászólás, akkor ez 100%-ban az: "lehet utálni a blm-et, lmbtq-t, de mondjuk ennél csak fontosabb problémák vannak itthon, mondjuk az, hogy mialatt ezt a hsz-t megírtam, Orbánék szétloptak megint jó pár milliárdot a nemzeti vagyonból." Légyszi mutasd már meg hogyan lopja szét. Mert nyilván ilyen Lackner Csabás videók a balos szavazóknál elfelejtődnek, az öszödi beszédet meg szenvedélyes igazságbeszédnek mondják (a sort még sokáig tudnám folytatni), de azt, hogy a zorbánellopja az emberek pénzét, mindenféle bizonyíték vagy akármi nélkül, az menő persze. A pali csak 30 éve van a politikai pályán, és még semmit nem sikerült ellene konkrétan felhozni. Vagy úgy más valaki ellen. Közben már vagy 10 párt tönkre ment a saját hazugságában, de a legnagyobb bajod nyilván az orbánnal van, és szó nélkül behúznád egy mszp-dk kombóra kiegészítve egy saját magát megerőszakoló jobbikkal, vagy egy 4 évente átalakulóü lmpvel. A momentum legalább konzekvensen ugyanazt a mocskos sárdobálást tolja, bár azért tegyük hozzá, hogy ők igen-igen fiatal párt, és azért Donáth Annácska videójában benne van az ő legitimitásuk is bőven, amivel beárazták az ilyen EU-s sárdobálásokat is bőven.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.18. 09:35:09

zsoltfree írta:
2020.11.18. 09:27:45


Nekem ez eléggé fura, hogy utálod a blm-et, meg az lmbtq lobbit, de azért a bal oldalra húznád az x-et. Annyira megnéznék egyszer egy olyan sci világot, amikor a választók és a bérújságírók nem látnak politikusokat, csak azt amit mondanak / tesznek. Na akkor vajon melyik döntést helyeselné vagy melyik miatt menne ki tüntikézni?
attól mert a Viktor kiadta, hogy most őket kell utálnod a migránsok és Soros, meg az unió után, attól még nem kötelező mindenkinek így ugrálnia.
lehet utálni a blm-et, lmbtq-t, de mondjuk ennél csak fontosabb problémák vannak itthon, mondjuk az, hogy mialatt ezt a hsz-t megírtam, Orbánék szétloptak megint jó pár milliárdot a nemzeti vagyonból.

de az ugye mellékes, lényeg, hogy ne legyenek buzik. az aztán marha fontos, attól jobban fognak élni az emberek.



szerk.: az csak most esett le, hogy az LMBTQ-val jól összemostátok a pedofilokat is, ehhez is gratula, látszik, hogy lövésetek sincs a témáról, hogy az LMBTQ mozgalom, hogy áll a pedofilokhoz.
bezzeg a mi dicső pártunk és nemzetikeresztényhungaro kormányunk milyen erélyesen fellép a pedofilokkal szemben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.18. 09:27:45

Nero. írta:
2020.11.17. 21:44:26
Nekem ez eléggé fura, hogy utálod a blm-et, meg az lmbtq lobbit, de azért a bal oldalra húznád az x-et. Annyira megnéznék egyszer egy olyan sci világot, amikor a választók és a bérújságírók nem látnak politikusokat, csak azt amit mondanak / tesznek. Na akkor vajon melyik döntést helyeselné vagy melyik miatt menne ki tüntikézni?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.17. 21:44:26

ki tudja hol lesz ennek a "vége"?
Ameddig nem feszítik túl a húrt, és ameddig a normális gondolkodású emberek lesznek többségben addig túl nagy kárt nem tudnak okozni.

Pl. a “transgender WCt” is maximum a nagyon liberális országokban lehet lenyomni az emberek torkán, Magyarországon vagy Lengyelországban a nép nagyon hamar leverné ezeket a korcsokat. Félre értés ne essék, itt nem a melegekkel vagy transzexuálisokkal van a gond, otthon 4 fal közt a törvényeket betartva mindenki azt csinál amit akar, a baj az hogy agresszívan próbálják ránk erőltetni a MSM és közösségi médián keresztül.

Ez olyan hogy amikor a blm kint parádézott az utcákon és egyik szobrot döntötték le a másik után, akkor a Jézus szobrot is leakarták dönteni. Na ehhez sok szerencsét Brazíliában ahol még a legkeményebb gengszterek is mélyen vallásosak. Kár hogy nem próbálták, ott hamar megtanulta volna ez a söpredék hogy meddig ér a takarójuk.
Ami működik Kaliforniában vagy Londonban, az nem biztos hogy működik Varsóban vagy Moszkvában.
Vagy Angliában ugye minden bajnoki térdeléssel kezdődik, meg a csapat kapitányoknak szivárvány színű karszalagot kell hordani. Na ezt próbáld meg kelet-Európában vagy Oroszországban.

Én például egyáltalán nem vagyon radikális gondolkodású ember, soha egy tüntetésen nem voltam, utálom a balhét, de ha a Veidt által belinkelt cikk írója elérhető közelségben lenne akkor biztos hogy felkutatnám és “elmagyaráznám” neki az én véleményem, egy olyan formátumban hogy ő is megértse.

Az lbgtq olyan hogy idegesítő meg legfeljebb nem néz oda az ember, de ha behozzák a pedofiliát akkor jobb ha felkészülnek, mert akkor vér fog folyni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.17. 20:12:03

dévid villa írta:
2020.11.17. 19:48:23

Pont a Fidesz szállította le 18-ról 16-ra tankötelezettséget, és emlékeim szerint kirúgni az iskolából 2010 előtt sem lehetett a gyereket kirúgni, csak tanácsolni lehetett a szülőnek az iskolaváltást. A buktatás sem változott, ugyanúgy osztályozóvizsgázni kell, ha valakit buktatnak, csak annyi változott, hogy most már alsós gyereket is lehet, 2010 előtt nem lehetett. Szóval nem tudom mi az, amit a Fidesz alakított így.

Mondjuk te vagy a tanár, én csak diák voltam a rendszerben :D lehet hülyeséget beszélek, bukás közelében szerencsére sose voltam, nincs benne tapasztalatom

A Covidodhoz jobbulást.
Igen, azt benéztem, valamiért azt hittem 14 volt.
egyébként azt hiszem most is úgy van a köznevelési törvény, hogy 16 év, vagy 9. elvégzése.
az utóbbi akár 15 évesen is meglehet, bár akikről beszélünk ez nem fenyegeti.
Lehet, hogy hivatalosan lehet buktatni, de általános iskolákba szinte meg van mondva (vidéken többről is tudok) fentről, a tankerületekből, hogy ne buktassanak. mert akkor papírmunka, átsorolás, jegyzőkönyvek, stb, plusz munka.
Kirúgni lehetett (vagy eltanácsolni), könnyebben járt a mi korosztályunk fegyelmire, akár pitiáner dolgokért.
Ma tettlegességig fajuló dolgoknál sincs fegyelmi.
Pl. régen nálunk volt olyan hogy kisegítő, az ilyen 16-17 évesen is általános sulis gyerekeknek, elszeparálva, külön egy férfi pedagógussal. Azt nem tudom ki szüntette be, gondolom még Magyar Bálinték, ők okoskodtak sokat.

Én olyan helyen tanítok, ahol nem nagyon vannak ilyenek, anyum viszont nyugdíj felé jár, múltkor egy gyerek konkrétan fellökte, még fegyelmit sem indíthattak ellene...megmondta a tankerület, hogy ne...


Köszi amúgy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 20:05:15

LG írta:
2020.11.17. 19:55:20
U.i.: Örülök, hogy felpörgött a fórum, és ilyen kényes témában is teljesen kulturált vita folyik! =D>
Mert hosszú évek óta először nincs itt Matyi vagy palesz, hogy beírja, hogy nincs politizálás a fórumszabályzat szerint :mrgreen:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.17. 19:55:20

Olvasgattam a hsz-ket, sok mindenre szeretnék reagálni, hisz volt aki kérdezett is, de ehhez idő kell, szóval inkább majd hétvégén nekiülök.

Most csak egyetlen dologra térnék ki: írjátok, hogy Magyarországon csak két oldal van, egyik a Fidesz, másik a baloldal, ahova most már a Jobbikot is oda lehet számolni. Nos, én szeretném hinni, hogy ez nem így van, mert nekem mindkét lehetőség nagyon antipatikus más-más okokból, szóval ha ezek közül kéne választanom, csak kisebb rosszat tudnék mondani (ez egyébként a Fidesz lenne, mert ők ugyan ha csak képmutatásból is, de részben képviselik azokat az értékeket, melyekben hiszek)

Én jobboldali, hazafias, keresztyén embernek tartom magam (ez utóbbinál majd mindenképpen kitérek az Atlantis által (jogosan) feldobott kérdésre), de a Fidesz és Orbán pökhendi, farizeus mentalitása gyakran már majdnem annyira bicskanyitogató számomra, mint a "sötét oldal". A Jobbikot először túlságosan radikálisnak tartottam, aztán meg szembeköpték magukat és a híveiket a "cukisodással", szóval ők sem jöhettek szóba.

Toroczkaitól és a Mi Hazánktól is ódzkodtam eleinte, de ahogy jobban megismertem a pártelnök munkásságát, elolvastam a párt programját, megnéztem a videókat, azt láttam, hogy hamis az a kép, ami köztudatban él róluk, és csak pont annyira "radikálisak", amennyire a jelenlegi politikai helyzet ezt megkívánja. Toroczkai az az ember, akinél nagyon sokszor érzem úgy, mintha a saját gondolataimat mondaná ki, emellett tőle hallok releváns érveket, ezzel szemben a kormánypárti és az ellenzéki politikusok is mindig azt a néhány betanult dolgot mantrázzák. Tehát én jelenleg mögöttük állok teljes mellszélességgel, és hiszek benne, hogy idővel egyre többen lesznek így.

U.i.: Örülök, hogy felpörgött a fórum, és ilyen kényes témában is teljesen kulturált vita folyik! =D> Hétvégén, ha semmi váratlan program nem jön közbe, írok majd én is hosszabban.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.17. 19:48:23

csababarca írta:
2020.11.17. 19:01:31
Ez ellen a mostani kormány sem lép fel, sőt ők alakítottak ezen a helyzeten azzal, hogy eltanácsolni sem lehet már a gyereket iskolából, nem lehet kirúgni, megbuktatni is nehézkes, 16 évig el kell tűrnie ezeket az egyedeket az oktatásnak.
És ezt a jelenlegi kormánypárt alakította így 2010 óta.
Pont a Fidesz szállította le 18-ról 16-ra tankötelezettséget, és emlékeim szerint kirúgni az iskolából 2010 előtt sem lehetett a gyereket kirúgni, csak tanácsolni lehetett a szülőnek az iskolaváltást. A buktatás sem változott, ugyanúgy osztályozóvizsgázni kell, ha valakit buktatnak, csak annyi változott, hogy most már alsós gyereket is lehet, 2010 előtt nem lehetett. Szóval nem tudom mi az, amit a Fidesz alakított így.

Mondjuk te vagy a tanár, én csak diák voltam a rendszerben :D lehet hülyeséget beszélek, bukás közelében szerencsére sose voltam, nincs benne tapasztalatom

A Covidodhoz jobbulást.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 19:36:38

csababarca írta:
2020.11.17. 19:01:31


Ugye a Kaleta-ügy meg van.
Tehát attól az OV-től várjátok a védelmet az LMBTQ meg majd a vizionált legalizált pedofília ellen, akit a rendszere pár százezer forintra büntetett kb 20ezer gyerekpornó kép birtoklásáért?


nem tudom, visszatérhetünk erre 10 év múlva.
A pirde-n látott egyedek továbbra is egy szélsőségessége a melegeknek, ezt remélem tudjátok, és nem minden meleg vesz részt rajta, pláne nem támogatja ezt a felvonulást, sőt.

Víziókról írsz, persze lehet hogy ez lesz, de lehet hogy az, hogy a MiHazánk hatalomra jut, és a gyermektelen nőket mesterségesen megtermékenyítik arra kiválasztott tiszta magyar spermával. Miközben meg az emberek az utcán lövöldöznek, mert mekkora nagy ötlet a fegyvertartás.

Én meg ezt tudom vizionálni.
Mind a kettőnek kb ugyanannyi értelme van.
Persze, hogy megvan. Az is gáz, mondom, hogy a jobboldalt se kell félteni, ha képmutatásról van szó.

Víziókról írunk, de ha megnézzük az elmúlt éveket, hogy mennyire nyomatják a liberális eszméket, az egész lmbtq-vonulatot (lásd pl. az új Oscar-szabály), nem is értem, hogy miért lenne a 2-nek ugyanannyi értelme. Szerintem amiről mi beszélünk, sokkal nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy a Mi hazánk valaha is hatalomra jut.
Amúgy meg rengeteg dolog van, ami 10-20éve szintén szélsőségességnek számított, ma meg már teljesen hétköznapi, ki tudja hol lesz ennek a "vége"?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.17. 19:01:31

Gaillard írta:
2020.11.17. 18:17:48

Feleségem, több mint 20 éve pedagógus és nap, mint nap tapasztalja, hogy alapból az emberek egója olyan szintre jutott a gyerekkorunkhoz képest (Átkos végén jártunk még elemibe), ami néha már az anarchia határait súrolja.
Az embereknek már egy jelentős része úgy gondolja, hogy a saját maga által felállított szabályok szerint kell élnie, Ő maga dönti el, hogy a saját erkölcsi mércéje alapján rá milyen szabályok vonatkozhatnak.
Minap egy "kidobó" szülő a pedagógus hölgyekkel szemben már majdnem a tetlegességig jutott, mivel úgy gondolta, hogy a gyermekét nem lehet rendszabályozni, aki természetesen folyamatosan terrorizálja a környezetét, neki megy az osztálytársaknak, a tanároknak, ha úgy gondolja. Igen, a csodálatos szülők nevelésének hozadéka, amit természetesen a szülők hárítanak és az egójuktól fűtve úgy gondolják, hogy mindenki hibás, csak ők nem.
A liberalizmus sajnos túltolja az egyén szerepét, a deviánsok (bűnözők) nagyobb megértést kapnak, mint az áldozatok, a "megmentésük" közben a normális környezetüket rombolják anélkül, hogy a "számlát" megfizetnék.

Ez ellen a mostani kormány sem lép fel, sőt ők alakítottak ezen a helyzeten azzal, hogy eltanácsolni sem lehet már a gyereket iskolából, nem lehet kirúgni, megbuktatni is nehézkes, 16 évig el kell tűrnie ezeket az egyedeket az oktatásnak.
És ezt a jelenlegi kormánypárt alakította így 2010 óta.

davi10 írta:
2020.11.17. 18:48:24

Arról is lehet vitatkozni, hogy melyik nagyobb álszentség, a "keresztény" jobboldal Borkaikkal az élen, vagy az ultraelfogadó baloldal, ahol mindenkit tolerálnak, kivéve, ha az máshogy gondolkozik :D

Ez jó neked, hogy nem érzed magad fenyegetve, és egyáltalán nem kívánok még egy terhet a nyakadba, de majd lehet érdemes lesz 5-10 év múlva visszatérni erre, amikor a pride-on látott egyedek már teljesen hétköznapiak lesznek és esetleg el kell magyarázni a gyerekednek. Ebben viszont főleg Veidt-tel értek egyet, egyáltalán nem kizárt, hogy pár év múlva a pedofíliát is normalizálni fogják. Ha nem is lesz "legális" benne van, hogy ilyen pár év felfüggesztetteket kapnak...

A covidhoz meg kitartást, nálunk is átment mindenkin. A szülőknél rezgett a léc, de a többség komolyabb baj nélkül lehozta.
Ugye a Kaleta-ügy meg van.
Tehát attól az OV-től várjátok a védelmet az LMBTQ meg majd a vizionált legalizált pedofília ellen, akit a rendszere pár százezer forintra büntetett kb 20ezer gyerekpornó kép birtoklásáért?


nem tudom, visszatérhetünk erre 10 év múlva.
A pirde-n látott egyedek továbbra is egy szélsőségessége a melegeknek, ezt remélem tudjátok, és nem minden meleg vesz részt rajta, pláne nem támogatja ezt a felvonulást, sőt.

Víziókról írsz, persze lehet hogy ez lesz, de lehet hogy az, hogy a MiHazánk hatalomra jut, és a gyermektelen nőket mesterségesen megtermékenyítik arra kiválasztott tiszta magyar spermával. Miközben meg az emberek az utcán lövöldöznek, mert mekkora nagy ötlet a fegyvertartás.

Én meg ezt tudom vizionálni.
Mind a kettőnek kb ugyanannyi értelme van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 18:48:24

csababarca írta:
2020.11.17. 15:19:23
davi10 írta:
2020.11.17. 14:28:31

És a fiatal házasok támogatását te hogy éreznéd működőképesnek? Főleg úgy, hogy kb. minden 2. házasság válással végződik?
Manapság a házasság szerintem (sajnos) önmagában semmit nem jelent, erre baromság lenne támogatást adni. Ez nekem szőrszálhasogatásnak tűnik, hogyha xy kap támogatást, akkor én miért nem???

nem tudom, mivel nem vagyok olyan pozícióban, ezért nincs ötletem.
de szerintem van köze ezeknek a hitelekhez annak, hogy ennyire sok a válás.
boldog-boldogtalan összeházasodik, akár csak papíron, hogy hirtelen ezekhez a pénzekhez hozzájussanak, nem gondolnak bele egy házasság komolyságába, csak lehessen jó hitelt felvenni.
még az is lehet hogy a válás előtt születik 1-2 gyerek 3-4 év alatt, majd szétmennek.
több ilyet is ismerek, tehát látod még a gyerek sem összetartó erő.

aztán a gyors házasságok a hitelért tönkremennek, sokszor 1-2 gyerekkel, akik meg emiatt elvált szülők gyermekei lesznek. bár a csonka család is család.

én ebben látom a problémát, és ez nem baj, hogy próbálkozik a kormány, de valami nem jó, ha ilyenek a válási mutatók. persze ezer meg egy tényezője lehet, amit én írtam az az egyik.
Nekem sincs ötletem, és nem akarom azt mondani, hogy te és én vagyunk a szakmai zsenijei, de szerintem nincs is erre működőképes ötlet. De ha valahogy lenne is ilyen, akkor meg az menne, hogy de aki csak bejegyzett élettársi kapcsolatban él, azoknak miért nem jár?
És persze, a gyerek sem összetartó erő, ettől én is rosszul vagyok, amikor valakinek romokban a házassága, de majd egy gyerek megoldja, nekem is van ilyen ismerősöm. Igaz ők (még) nem váltak el, de hát nem irigylem a gyereket.
De visszatérve, nincs rá statisztikám, de én szerintem a gyermektelen házasságok nagyobb aránnyal végződnek válással, mint ahol már gyerek van.

Ahol nincs CSOK, ott is sok a válás, meg már a bevezetése előtt sok volt ha jól tudom.
csababarca írta:
2020.11.17. 16:39:36
De lehet azért, mert én nem érzem magam fenyegetve a meleglobbi és társaitól.
De tényleg, gondoljátok ezt, nekem ezzel nincs igazából problémám, hogy valaki így gondolkozik.

Amivel bajom van az az álszentség, például.
Arról is lehet vitatkozni, hogy melyik nagyobb álszentség, a "keresztény" jobboldal Borkaikkal az élen, vagy az ultraelfogadó baloldal, ahol mindenkit tolerálnak, kivéve, ha az máshogy gondolkozik :D

Ez jó neked, hogy nem érzed magad fenyegetve, és egyáltalán nem kívánok még egy terhet a nyakadba, de majd lehet érdemes lesz 5-10 év múlva visszatérni erre, amikor a pride-on látott egyedek már teljesen hétköznapiak lesznek és esetleg el kell magyarázni a gyerekednek. Ebben viszont főleg Veidt-tel értek egyet, egyáltalán nem kizárt, hogy pár év múlva a pedofíliát is normalizálni fogják. Ha nem is lesz "legális" benne van, hogy ilyen pár év felfüggesztetteket kapnak...

A covidhoz meg kitartást, nálunk is átment mindenkin. A szülőknél rezgett a léc, de a többség komolyabb baj nélkül lehozta.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.17. 18:17:48

Óriási probléma, mert bár a jelenlegi politikai elit közel sem tökéletes, de az a szellemiség, amit a másik oldalnak a határon túlról is diktálnak a "világmegváltók", egy hatalmas konfliktus előszobája (lehet ez a cél?).

Feleségem, több mint 20 éve pedagógus és nap, mint nap tapasztalja, hogy alapból az emberek egója olyan szintre jutott a gyerekkorunkhoz képest (Átkos végén jártunk még elemibe), ami néha már az anarchia határait súrolja.
Az embereknek már egy jelentős része úgy gondolja, hogy a saját maga által felállított szabályok szerint kell élnie, Ő maga dönti el, hogy a saját erkölcsi mércéje alapján rá milyen szabályok vonatkozhatnak.
Minap egy "kidobó" szülő a pedagógus hölgyekkel szemben már majdnem a tetlegességig jutott, mivel úgy gondolta, hogy a gyermekét nem lehet rendszabályozni, aki természetesen folyamatosan terrorizálja a környezetét, neki megy az osztálytársaknak, a tanároknak, ha úgy gondolja. Igen, a csodálatos szülők nevelésének hozadéka, amit természetesen a szülők hárítanak és az egójuktól fűtve úgy gondolják, hogy mindenki hibás, csak ők nem.
A liberalizmus sajnos túltolja az egyén szerepét, a deviánsok (bűnözők) nagyobb megértést kapnak, mint az áldozatok, a "megmentésük" közben a normális környezetüket rombolják anélkül, hogy a "számlát" megfizetnék.

A migráció is egy olyan folyamat, amelynek nincsenek észszerű határai, a helyszínen - ahonnan indul és brutális mértéket ölt - nem törekszenek (a gondolkodásunkat kívülről megformálni kívánók) a megoldásra, helyette gyakorlatilag a problémát importálják egy más közegbe. Nem merik kimondani, hogy az erőforrásokon túlnő (népesedik) az adott populáció és emiatt indul új életteret hódítani. Azt gondolják, hogy majd a hanyatló (öregedő) nyugati társadalmat szimplán felfrissítik vele, így nagyobb hangsúlyt kap egy sokszor "primitív" világból (az ottani, akár vallási beidegződésekkel) érkezők sorsa, mint hogy a mi életterünkön hogyan is alakul az itt élők sorsa, jövője. Az itt élőktől várják az alkalmazkodást, a szokásaik megváltoztatását, nem az érkezőktől, akik, ha lehetőségük van, ki is sajátíthatják az élőteret az általuk preferált közegre és termékenységük révén évtizedek alatt átformálhatják a "meghódított"' területeket.
Igen is, legyen preferencia, hogy az évszázadok óta itt élők gyarapodjanak, összhangban a rendelkezésre álló erőforrásokkal.

Ez csak az ideológiai megközelítés, de a politikusok által kialakított gazdasági életben is visszaköszönnek a különbségek.
Vegyük csak azt, hogy a mostani hatalmon lévők előtt, nem kötötték teljesítményhez a kedvezményeket, a források elosztását, hanem - magatartástól függetlenül - számtalan érdemtelen embert hordoztak a tenyerükön, akik a másoktól elvett forrásokat (adókat) nem használták fel megfelelően, csak elherdálták.
Aztán a korábbi gazdasági rendszer teljesen színlelt volt, mivel aki becsületesen adózott, az a valós költségeinek többszörösét adhatta vissza a közösbe (irreális adóterhelések), holott nem is számított jó módúnak, csak egyszerűen nem élt a szabadon burjánzó szürke, fekete gazdaság által kínált lehetőségekkel.
Lehet, hogy most sok kegyelt (vállalkozó) kap forrást - pedig jelentősen szűkítettek az adók mértékén és növelték preferenciális területeken a kedvezményeket - a Kormányon keresztül, de még mindig jobb az összkép azáltal, hogy ezen források a saját gazdasági rendszerükben újra felhasználásra kerülnek és nem exportálódnak gyorsan a külvilágba.
Képzeljük el, hogy a korábbi adóterhelések (2000-es évek) mellett micsoda fejlődésnek kellett volna lennie a rendszerükben, de nem volt, mert csak a becsületes emberek fizették azt, így kevesen vitték a valós terheket, az állam által eszközölt üzletek haszna pedig kivándorolt.
Sajnos a hazai tőkét is sikeresen leépítették a rendszerváltást követő évtizedekben és nem is szeretnék, ha megerősödne.
A hitelrendszer pumpálása, a folyamatos kiszolgáltatottsághoz (külső eladósodás) való hozzáállás is árulkodó a két rezsim (irányítási) szándéka között.
(A vírus is egy jó feltételt kínál az ilyen helyzetek kialakításhoz, eladósodó cégek, kormányok, háztartások formájában.)

A fentiektől függetlenül a jelenlegi rendszer is ropog rendesen, de a jelenleg felkínált alternatíva max. egy csatlós szerepre kárhoztat, amelynek a vége véleményem szerint a törékeny magyarságuknak (nagyon egyedül és kevesen vagyunk ebben a világban) a végéhez vezetne.
Írom ezt min úgy, hogy a pedagógus feleségemet évtizedek óta használja ki a társadalom, az alamizsna fizetésért ellenében, szóval ez is egy nagyon komoly problémája a jelenlegi rendszernek, hogy hagyja. Végre összehasonlíthatnák már a felsőoktatás és a közoktatás dotációját (főként fajlagosan), rögtön rájönne a közérdemű, hogy az oktatásra szánt források egy jó része mennyire aránytalanul van elosztva (erről miért nincsenek cikkek).

Ahogy egy nagyon intelligens ember megfogalmazta, a hatalom kézben tartásához a média (lásd világviszonylatban - amerikai elnökválasztás - a demokrácia hazájában), az oktatás és a kultúra feletti kontroll szükséges.
zsoltfree írta:
2020.11.17. 15:48:51
csababarca írta:
2020.11.17. 15:19:23
Persze, két oldal van, nem nehéz kitalálni, hogy melyik oldalon állok.
És így gondolkodtál már 5 percet, hogy mi lesz, ha a DK, Momentum, Mszp, LMP, Jobbik tegyük fel, hogy 2022-ben átveszi a hatalmat?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.17. 18:08:51

Csaba, remélem tünetmentesen átvészeled! Irigylem a türelmedet, ahogy az itteni agymenésekben tárgyilagosan állástfoglalsz,jó olvasni az érveidet, soraidat!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.17. 16:39:36

Ti így látjátok, én máshogy, teljesen máshogy.

De lehet azért, mert én nem érzem magam fenyegetve a meleglobbi és társaitól.
De tényleg, gondoljátok ezt, nekem ezzel nincs igazából problémám, hogy valaki így gondolkozik.

Amivel bajom van az az álszentség, például.

Jah és még egy gondolat, utána befejezem, és teret engedek a ti véleményeteknek.
hiába vagyok a másik oldalon, nem én vagyok az, aki napi szinten jön twitteres, bulvárhírekkel, hogy ezt meg ezt csinálják a BLM-esek, LMBTQ-sok. Tőlem nem láttál még olyat, hogy pártoló cikkeket, megszólalásokat, videókat töltök fel ide.
Viszont vagytok jónéhányan, akik ebből már sportot űztök, napi szinten valami "rémisztő" hírrel jöttök hergelni.
Meg Toroczkais videókat kell itt nézegetni, mindig az aktuálisan feltöltöttet. Akit ez érdekel, az feliratkozik rá youtube-n és megnézi.


btw, én is covidos lettem, tanári kar fele kidőlt nálunk, kis osztályok is mennek karanténba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.17. 16:37:20

Erre van magyar példa is. Tavalyi cikk a HVG-től, amely a pedofíliát relativizálja, azt alapvetően szexuális irányultságként definiálja.

https://hvg.hu/velemeny/20190908_Revesz ... as_helyett
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.17. 16:29:11

Veidt tökéletesen leírta. A vonat következő állomása egyébként a pedofília lesz. Ezt nem csak én mondom, hanem egyre több olyan “szakember” aki ezt a jelenséget figyeli.
Hihetetlennek hangzik? Miért, ha valaki 20 éve azt mondta volna hogy 2020ban lesznek olyan helyek a világban ahol kötelező külön WCt építeni a transzgendereknek, akkor elhitték volna?
A homoszexualitás ma már semmi, gyakorlatilag teljesen normálissá vált, 50 éve vajon így gondolták az emberek?

A New York Timesban már jelennek meg olyan cikkek hogy “Pedofília, mentális zavar és nem bűn”, vagy a CNN arról készített műsort hogy hogyan lehetne segíteni a pedofiloknak.

Persze ez most még óriási felháborodást vált ki mindenkiből, de a beadagolás màr elkezdődött.

Én nem vagyok jobbikos, meg nem járkálok ki dobálni az embereket a meleg felvonuláson, de sajnos itt valakik (akik valamilyen módon elképesztően befolyásosak lettek) mindenáron megpróbálnak elkorcsosítani minket. És igen, kőkeményen célozzák a fiatalokat hogy a következő generáció már ebben a “progresszív” gondolkodásban nőjön fel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.11.17. 16:37:26-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.17. 16:09:49

@csababarca

Ennek a dolognak semmi köze Orbánhoz, bár az Alaptörvény-módosítást üdvözlöm, de ezt nem a magyar politikai spektrum szempontjából kell megítélni. Egyébként meg a Fidesz sem lép fel úgy a meleglobbi ellen, ahogy az elvárható lenne az állandóan hangoztatott frázisaik alapján (keresztény értékek védelme és a többi). Én meg azt nem értem, hogy ha elolvasod az általam berakott híreket (pusztán egy hét termése), akkor hogyan nem érzed rossz, orwelli iránynak. A Fideszt diktatúrázod, de nem zavar, mikor más országban már a magánbeszélgetésben elhangzottakat is börtönbüntetéssel büntetik, színtiszta ideológiai alapon?

Én félni nem félek semmitől, én szerencsére nem változok át homokossá, ebben igazad van. Egyszerűen károsnak és emberellenesnek tartom azt, hogy egy betegséget (vagy ha úgy tetszik: hormonális, immunológiai és genetikai diszfunkciók összessége) visszautasítunk betegségnek nevezni, sőt még bátorítjuk is az embereket arra, hogy "vállalják fel magukat". Én nem hiszem, hogy ami szöges ellentétben áll több millió évnyi evolúcióbiológiával, azt normálisnak lehetne nevezni. És azt is látjuk, hogy ez a propaganda a befolyásolható tinédzserek mellett már az óvodás korú kisgyermekeket is megcélozza. Rendkívül aljas! És ugye itt már rég nem csak a melegségről van szó. Jöttek a transzszexuálisok (ami épp napjainkban kap olyan erős propagandát, hogy kiveszik a betegségek közül, pedig nyilvánvalóan identitás- és testképzavarról van szó), interszexuálisok, pánszexuálisok, meg a jó ég tudja még, hogy mik. Sajnos a világ arrafelé megy, hogy ha majd én egyszer kitalálom, hogy helikopter vagyok, akkor neked azt tiszteletben kell tartani, különöben mész a börtönbe.

Egyébiránt konzervatív emberként természetesen ellenzek mindent, ami a fennálló társadalmi rend megdöntésére irányul. Ilyen az LMBTQstb. mozgalom, de akár a BLM is, ha már felhoztad a feketéket. :D Ezeket természetesen egy mérsékelten körülhatárolható, nemzetközi lobbi pénzeli. És ez nagyon fontos, mert nem természetes társadalmi konfliktusról van szó. És igen, ezek ellen már csak úgy lehet fellépni, hogy beleírják az Alaptörvénybe, hogy az anya nő, az apa férfi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2020.11.17. 16:38:26-kor.
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 16:00:04

csababarca írta:
2020.11.17. 15:55:01
Viszont ha már rákérdeztél, ebben a NER rendszerben mozgásterük sem lenne, 2 évet adnék akármilyen más kormánynak, belefulladnának a bajba.
Ez a fidesz terepe már.
Ezt nem értem.

Illetve ezt írtad: "pl azt mondják a tv-ben hogy minden pedagógus kap 10%os béremelést, akkor tegyék már hozzá, hogy a gyakorlatban ez pedig 3-5 ezer forint nettó pluszt jelent." - ugye x forintos bruttó mást jelent nettóban az embereknél, mert pl a gyerek befolyásolja.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.17. 15:55:01

zsoltfree írta:
2020.11.17. 15:48:51


És így gondolkodtál már 5 percet, hogy mi lesz, ha a DK, Momentum, Mszp, LMP, Jobbik tegyük fel, hogy 2022-ben átveszi a hatalmat?
Nem nagyon, mivel 1% esélyt adok erre.
Lottó 5ön sem gondolkozom hogy mit csinálnék vele, mert nem is lottózom.

De gondolom mire oda jutnak lesz programjuk.
Viszont ha már rákérdeztél, ebben a NER rendszerben mozgásterük sem lenne, 2 évet adnék akármilyen más kormánynak, belefulladnának a bajba.
Ez a fidesz terepe már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 15:48:51

csababarca írta:
2020.11.17. 15:19:23
Persze, két oldal van, nem nehéz kitalálni, hogy melyik oldalon állok.
És így gondolkodtál már 5 percet, hogy mi lesz, ha a DK, Momentum, Mszp, LMP, Jobbik tegyük fel, hogy 2022-ben átveszi a hatalmat?
Válasz küldése