Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.22. 10:32:09

Sérültek és válogatott szünet után, szinte pár nap együtt készüléssel a háta mögött igenis jó 60 percet hozott le. A végére elfogytunk, szerencsénk volt, az utolsó 30 perc az Espanolé volt? Igen! Ennek egyszerű oka van. Fizikálisan a béka hátsója alatt vagyunk. Xavi.persze nagyon okosan azt nyilatkozta, hogy nincsenek erőnléti problémál, az Espanol egy jó csapat. Ha azt mondaná, sajnos 60 percet bírunk, mindenki kivárásra játszana, védekezzük ki, úgyis elfogynak és a végén rájuk megyünk és eldöntjük. Mondjuk ez lejött a meccs alapján is, de legalább nem erre fogta Xavi. Nekem tetszett amit láttam, mozgás, letámadás, kapura lövés. Koemannal meccsek kellettek ennyi kapuralövéshez és helyzethez. 1-2 hónap kell nekik, Xavinak, hogy átadja, mit szeretne játszani, a játékosoknak meg, hogy kijöjjenek a Koeman-gödörből, visszanyerjék az önbizalmukat, tudják mit kell játszani. Jön a téli szünet is persze, így szerem március körülre össze fog állni ez a csapat igazi csapattá.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.22. 06:04:35

Xavinak akkor sem lett volna egyszerű dolga, ha épp nincsenek sérültek, es nincs válogatott szünet sem. A teljes kerettel jóformán nem is nagyon dolgozhatott csak pár napot, így én személy szerint teljesen elégedett vagyok már azzal is, hogy egy kB 60 percnyi, elképzeléssel teli focit láthattam, helyzetekkel, magas letámadással. Azt nem tudom hogy a csapat miért fogyott el a végére, de figyelembe kell venni, hogy azért a fiatalok, akik nemrég még a b-ben nyomták, nem lesznek azonnal kész futballisták, nekik is idő kell, akárcsak Xavinak természetesen. Fatival, Dembelével, Pedrivel nyilván más lesz, de azért 3-4 új játékosra szükség lenne a nyáron, akár a föld alól is pénz kellene. Vagy inkább a Coutinho, Lenglet, Umtiti hármasból... (légyszi Newastle...)
Rivaldo-A Legnagyobb.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.21. 23:50:37

Peter írta:
2021.11.21. 00:10:37


A Real szépen hagyott minket játszani, olyan meccs volt, amit elterveztek. Ancelotti szája íze szerint alakult az egész forgatókönyv. Végig ők vezettek, mi szaladtunk az eredmény után. A Real kivárásra játszott és csak annyit hajtottak, amennyire szükségük volt. Nem jöttek ránk, nem támadtak le, nem volt rá szükségük.
Aha, minden gyalázatos szerencsés győzelem után szoktak ilyeneket mondani.
Ez kb olyan,mintha a tegnapi játékot azzal védenéd,hogy a második félidő úgy ment,ahogy mi akartunk,hiszen vezettünk, onnantól kivárásra játszottunk, ezért nem hajtottunk stb. És nyilván a kapufával is megbeszéltük a dolgot.
Valójában a Real ellen pechünk volt, tegnap meg szerencsénk.

Nem Xavit okolom természetesen (kicsit talán csalódott vagyok mondjuk,mert a tudatalattim elhitte a nagy optimizmusban,hogy varázsütésre valami változik), a fő gond a kerettel van és azzal,hogy szezonról szezonra durván gyengültünk. És ezen Xavi nem fog változtatni. Most bele erőltethetjük, hogy ti aztán láttátok, vagy mi láttuk,hogy most aztán jobban letámadunk(amúgy szerintem ez a része rendben volt ebben a szezonban eddig is), de a valóság az,hogy nincs aki igazán helyzeteket alakítson ki és nincs olyan se aki berúgja őket. Hát még a középpálya védekezése.
Most olvastam,hogy Xavi el akarja érni,hogy SR hosszabbítson,mert fontos tagja a csapatnak. Mondjuk a tegnapi Mingu után visszasírtam én is.

Én úgy érzem,hogy amiből Xavi többet tud adni a csapatnak, az most nem olyan sok ebben a helyzetben. Minden erőt,energiát a keret megtartására és fejlesztésére kellett volna költeni. Persze azért egy hónap múlva nyilván többet látunk majd Xavi érdemeiből is, de ha most a következő öt meccsen ugyanez lesz,hogy a vak szerencsén múlik, hogy kapunk-e 4 gólt (mi meg alig lövünk), akkor körülötte is el fog fogyni a levegő. Remélem nem így lesz,mert kár lenne Xavit erre ellőni.
A Benfica ellen azért nem vagyunk esélytelenek. Egyáltalán nem voltak jobbak az első meccsen sem nálunk,most nem tudom milyen formában vannak,de szerintem izgalmas lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.21. 22:16:01

Sonoma írta:
2021.11.21. 21:18:23
Annyi mindent kell Xavinak pótolnia a következő hónapokban, amit a hollandus elfelejtett az elmúlt egy évben megkövetelni- átadni, hogy nem csodálkozom a most mutatott játékon.
Nekem már az is egy kisebb csoda lenne Xavitól, ha a Benfica ellen valahogyan győzni tudna a csapattal.
Az még hagyján, hogy elfelejtett ezt azt, de rombolt is ezzel párhuzamban.
Benfica ellen ugyanezt gondolom, elvárni a győzelmet képtelenség, szerintem.
Mondjuk én már a Koemannal induláskor lemondtam a BL továbbjutásról, csodák pedig a mesékre jellemzők.
bence0330 írta:
2021.11.21. 20:35:59
Már most látszott a presszing, és elég látványosan.
Nekem is ez tetszett. Amíg birtuk lendülettel, erőnléttel, koncentrációval, addig igyekeztünk emberfölénybe kerülni, zavarni minden lehetséges oldalról a labdakihozatalt.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.21. 21:18:23

Én nem temetném a csapatot egy mérközés alapján. Idő kell ahhoz, hogy a rossz beidegződéseket elfelejtsék a játékosok. Türelemmel viseltetek Xavi iránt. Ha majd február környékén is ugyanezek a problémák jönnek fel ( egyéni- taktikai- fizikai), fogok dünnyögni, hogy ennél többet vártam.

A kondíció meg nem az egyik napról a másikra fog nagyot fejlődni. Aki edzett már komolyabban az tudja, hogy az elején ( a nagyobb terhelés hatására) még fáradtabbnak érzi magát az ember. Ha majd megszokják a nagyobb terhelést lesz látható a különbség.

Annyi mindent kell Xavinak pótolnia a következő hónapokban, amit a hollandus elfelejtett az elmúlt egy évben megkövetelni- átadni, hogy nem csodálkozom a most mutatott játékon.
Nekem már az is egy kisebb csoda lenne Xavitól, ha a Benfica ellen valahogyan győzni tudna a csapattal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.21. 20:35:59

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez az utolsó 25 perc mentális, taktikai, vagy erőnléti probléma volt-e. Eddig is minden meccsünk így ment, csak eddig nem annyira volt miben elfáradni, most legalább sokkal magasabb intenzitás mellett történt meg. De akármi is az ok, szerintem kb. januárra helyére lesz rakva a dolog.
Araujora leszek kiváncsi, mert ha ő ott van, a 3 nagy helyzetből szerintem max 2, de inkább csak 1 alakult volna ki, érte nagyon kiabált a védelem. Remélem Xavi csak a sok utazás miatt pihentette.

Azért kemény, hogy Xavi pár edzés után (és még azt is többnyire csak pár itthon maradt játékossal!) jobban lerakta a névjegyét a játék képében, mint Koeman 1 és negyed év alatt, ahol azért egy évig Messikkel meg Griezmanokkal operálhatott, pár hónapig meg ugyanezzel a kerettel, szóval mindenben kipróbálhatta magát. Már most látszott a presszing, és elég látványosan. Voltak elég jól kidolgozott támadások, hirtelen kettőre is emlékszem, egy az elején, aztán amiből a tizi lett. Látszott, hogy tudták, ki hol van és mit akar. Ezt nem vártam első meccsen. Az első óra tempóban, hozzáállásban nagyon tetszett, mindkét fiatal szélső remek beugró volt. Egy klasszis támadó hiányzott csak Depay mellől, hogy 3-0 körül menjünk a 60. perc környékére.

Azt egyébként tudja valaki, aki otthon van a stáb dolgaiban, hogy van-e nálunk valaki, főleg hogy Xavi hozott-e valakit, aki a rögzített helyzetekkel foglalkozik? Abban realtíve könnyű valamennyire előrelépni, és nekünk elöl és hátul is lenne rá szükségünk bőven.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.21. 19:47:30

Vakmacska írta:
2021.11.21. 18:26:26
Ha nyár elején jött volna, lett volna 3 hónapja, hogy összeszoktassa a játékosokat. Két hét alatt erre futotta. Mindenesetre az első félidei 11 kapuralövés már bíztató
Sajnos igen.Ebből a keretből ez a max. amit ennyi idő alatt ki tudott hozni.Ezét kellett volna már a Bayern, Benfica után elzavarni Koemant.Hetekkel bentebb lennénk.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7462
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.21. 19:33:37

Arthur8 írta:
2021.11.21. 18:25:27
Szerintem sajnos a BL csoportból kiesünk, mert kedden nem fogunk nyerni. Egyszerűen elfogytak a játékosok, akikben benne van a gól. A középpályán mindenki gólképtelen és az éppen csak bedobott ügyes fiataloktól én nem várok gólt. Egyedül Depay tud gólt lőni, de szerintem ő sem egy kifejezetten góleros játékos.
A 2 fiatal nem is játszhat a Bl-ben. Szóval van valódi csatárnak 1 Depay plusz Yusuf meg De Jong.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.11.21. 18:26:26

Ha nyár elején jött volna, lett volna 3 hónapja, hogy összeszoktassa a játékosokat. Két hét alatt erre futotta. Mindenesetre az első félidei 11 kapuralövés már bíztató
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.11.21. 18:25:27

Szerintem sajnos a BL csoportból kiesünk, mert kedden nem fogunk nyerni. Egyszerűen elfogytak a játékosok, akikben benne van a gól. A középpályán mindenki gólképtelen és az éppen csak bedobott ügyes fiataloktól én nem várok gólt. Egyedül Depay tud gólt lőni, de szerintem ő sem egy kifejezetten góleros játékos. Fatival és/vagy Dembelevel szerintem meglenne a győzelem, de a jelenleg rendelkezésre álló csapattal , ha gólt kapunk(ami erősen benne van), akkor szerintem 2t fixen nem lövünk. Viszont lehet az EL-t utána egy egészséges csapattal megnyerhet a Barca.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.11.21. 18:26:32-kor.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.11.21. 18:16:57

LG írta:
2021.11.21. 11:50:11
Elég hitvány meccs volt a tegnapi. Nyilván ennyi idő alatt nagy dolgokat nem lehetett csinálni, de én azért abban reménykedtem, hogy az edzőváltás miatt egy feldobódott csapatot látunk madj, ehhez képest görcsös szenvedés.

Reméljük lesz jobb. Elől így Depay nagyon kevés, sajnos Agüeronak ennyi volt, Dembelével, Coutinhoval nem nagyon számolnék, ha lesz még 4-5 jó meccsük a Barcában, örülhetünk. Egyedül Fatiban reménykedhetünk.
Nos olyan 15 év után nincs Messi, úgyhogy ha tetszik hanem, egy új időszámítás kezdődött. Kár a statisztikákat nézni, összehasonlításokat tenni. El kell kezdeni végre fejlődni.
Egy jó Coutinhoval és Dembelével hihetetlen nagyot tudnánk ugrani előre. És akkor még ott van Fati is. Sőt szerintem Dest se rossz. Szóval képlékeny még a dolog, mindenesetre a BL ben jó lenne nyerni kedden és valahogy továbbmenni, mert utána februárig sok minden változhat. Nyilván esély nem lesz megnyerni, de azért a 8 közé is jó lenne bejutni.

A tegnapi első fél idő nem volt rossz, de van hova fejlődni. Remélem sikerül.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.21. 18:09:05

Sokak által osztott vélemény, hogy a jelenlegi Barca mentálisan tönkre tett, fizikálisan elhanyagolt játékosokból áll.
Sokadik vagyok aki írja, hogy ebből a helyzetből TOP csapatot csinálni, bizony hosszú időre, türelemre van szükség. Szerintem a szakmai stáb és a megfelelő anyag is meg van hozzá.
Sokan reménykedve, türelemmel várjuk a kellemes szórakozást nyújtó eredményes meccseket.
A minden szempontból állandóan csak negatív kritikával bíró hangemberek pedig jobb volna, ha átgondolnák mondanivalójukat. Nem elhallgattanti akarom őket, de vannak egy páran, akiknek minden döntés, megmozdulás csőd, ami a Barca körül történik. S ez nem igaz! Szerintem.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4516
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.11.21. 17:42:22

Régen tetszett már ennyire egy Barca meccs, végre van fantázia, elképzelés, vannak tervek és egy edző aki tudja mit akar. Viszont piszkosul hiányoznak támadó sorból a sérültek. Mit lehet tudni, ki-mikor lesz hadra fogható?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.11.21. 16:50:53

Peter írta:
2021.11.21. 15:52:59
Szerintem a legnagyobb változás az, hogy a korábbi évek teljes kilátástalansága után végre a klub szakmai vonala megfelelő tudású vezetést kapott. Elméletben legalábbis biztosan, a gyakorlat pedig majd mutatja magát.
Egy minden tekintetben szétesett, saját képességeivel sem tisztában lévő öltözőből kell kiindulnia Xavinak.
Én bátran felvállalom, hogy nálam a lehetőségeihez mérten jelesre vizsgázott.
Pontosan. Nekem kifejezetten tetszett, hogy volt 1-2 begyakorolt figura és látszik, hogy mit szeretne Xavi. Jó lesz ez, nagyon érti a játékot a Maestro - már csak át kell ragasztania a srácokra és az időbe telik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.21. 15:52:59

Szerintem a legnagyobb változás az, hogy a korábbi évek teljes kilátástalansága után végre a klub szakmai vonala megfelelő tudású vezetést kapott. Elméletben legalábbis biztosan, a gyakorlat pedig majd mutatja magát.
Egy minden tekintetben szétesett, saját képességeivel sem tisztában lévő öltözőből kell kiindulnia Xavinak.
Én bátran felvállalom, hogy nálam a lehetőségeihez mérten jelesre vizsgázott.
A meccs szinvonala amúgy pontosan olyan volt, amilyen ma a két barcelonai csapat.
Ez az út bizony ilyen szenvedős lesz. Hol nagyon, hol kevésbé, hol szerencsés, hol meg majd kiütnek.
Szerintem a srácokra sem kell még különösebben kihegyezni a ceruzáinkat. (Busi is sokat csetlett botlott Pep első bevetésein).
Fizikálisan és szellemileg, avagy szellemileg és fizikálisan sok munka vár a csapatra.
Koncentráció, fizikális képességek, taktikai fegyelem betartása, ezek mind együtt és egymással kéz a kézben járnak.
5 - 6 év lejtmenet után a füvön bizony kiscsapat lettünk és vissza felfelé mindíg nehezebb, mint lefelé.
Üres a kassza is.....szóval türelem, de legalább nem tünik kilátástalannak!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.11.21. 13:06:21

Én amúgy Destet nem látom ennyire tragikusnak. Tegnap amúgy ott volt a padon vagy sérült?
Csak mert, tény hogy fejlődnie kell, de eddig idén volt mindenféle poszton, az nem feltétlen segít neki. De amúgy nem rossz képességű játékos, gyors is, technikás is, csak össze kell raknia fejben meg taktikailag a dolgokat.
De jobbhatvednek inkább ő mint Mingu.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.21. 12:35:29

LG írta:
2021.11.21. 11:50:11
... én azért abban reménykedtem, hogy az edzőváltás miatt egy feldobódott csapatot látunk madj, ehhez képest görcsös szenvedés.
Fejben összerakni ezt a csapatot szerintem nem 10 perc lesz.

Másrészt szerintem a kapusposzt és a középpálya az ami úgy ahogy rendben van, vagyis fejleszthető.

A védelem jobb oldala full lyukas. Nem tudom Dest fog e valamennyit fejlődni, de ha nem akkor oda Géza és SR az opció még ami full gáz. (Egyébként szerintem Alves még mindig jó lesz ott, de 38 évesen erre nem lehet építeni) Szerintem Garciát fogja majd nyomni Arujo helyett, amit játékosprofil alapján érteni értek, de szerintem Arujo sokkal jobb abban amit összességében csinálnia kell, mint Garcia. Sőt sokan megköveznek majd de én Umtitinek is adnék még egy utolsó esélyt, mielőtt végleg pálcát törünk felette. Nálam Garcia és Géza csak csere lenne. A másik ami szerintem gond hátul a mentalitás. Egyiküket se látom igazából annak az igazi győztesnek, mint Alves vagy Puyol, vagy amilyen fény korában Alba vagy Pique volt. Belenyugvóak. Lekéstem, hát lekéstem. Gól, hát Gól. Egyedül Arujoban láttam azt az akaratos kaparást, se Gézában, se Garciában, se Destben ez nincs meg. És ez szerintem edzőtől függetlenül nem tanítható. Vagy ezzel születtél, vagy nem. Az ilyenek azok akik érzik az elvárást és összeroppannak vagy begörcsölnek. Egyéként szerintem a védelmünk a legnagyobb gond.

Középen azért már jobb a szitu, mert Nico, Gavi, Pedri, de Jonge is az a típus akin látom hogy zavarja, hogy nem megy. Akar, harap. Őket egy kicsit ha sikerül irányba tenni, nem lesz az rossz.

A támadósorunk, meg mondjuk ki. Depay. Slusz. Egyébként ügyes a srác. Gyors. Akar is. (Kicsit néha olyannak látom mint a futó lovat), Coutinhoval, meg Dembivel szerintem nincs mihez kezdeni. Demírbe továbbra se értem ki mit lát. Fati esetében pedig azért annyira ne várjuk tőle a csodát. Ez a sok sérülés ilyen fiatalon nem jelent jót...

(Most igazából direkt csak ezeket az embereket vettem elő, Busquets, Pique, Lenglet, Alba okkal maradt ki)

Tulajdonképp végig is értünk a kereten. Vagy egy építhető középpályánk, egy darab támadónk és egy hulladék védelmünk. Itt azért nagyon sok mindent kell, rendbe tenni. Átszervezni. Új támadókat kell szerezni, beépíteni, a védelemből a sallangot kigyomlálni új embereket szerezni. Ezeket pedig házon belül láthatóan nem is tudjuk megoldani. Nagy itt a baj.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.21. 12:02:21

recrea írta:
2021.11.21. 07:17:33
Egyrészt (ha így lett volna) ez mindent el is árul a többiek teljesítményéről, másrészt te így látod kb 5 éve (közben számtalanszor a legjobb), harmadrészt nézd vissza mi történt a cseréje után (0 labdakihozatal, káosz). Senki nem lát így a pályán, mint ez a fickó.

További érdekesség, h nem Xavi ragaszkodik hozzá, hanem kb a 15. edző nálunk és a válogatottnál is. Csíplek veb, de ha tippelnem kellene, h ki látja jól, inkább rájuk tenném a voksot, mint rád :lol:
Nyilvan en latom rosszul, de nekem akkor sem tetszik. Keveset jatszik elore, hatul viszont kb ő az elso ember aki megkapja a labdat, es egyreszt borzasztoan konnyu zavarba hozni (tegnap is volt vagy két eladott labdája a kapunk elott) masreszt szeret annyi ideig forgolodni, hogy az ellenfelbol 6-7 ember addigra kenyelmesen hatrazarjon. A tegnapi de jongot hagyjuk, akkorra mar kb senki nem a posztjan jatszott, es mindenki a seggen vette a levegot. Busi ahogy irtam szerintem mar egy elavult jatekos, elore keveset jatszik, vedekezni még most sem tud, soha mem is tudott. En biztos megprobalnam de jongot a helyere, de lathatoan xavi is ragaszkodik hozza, mintahogy irtad az osszes tobbi edzo is. Mindegy, lenyelem, ez legyen a legkevesebb gondunk, a nagyobb baj h elore kb nincs jatekosunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.21. 11:50:11

Elég hitvány meccs volt a tegnapi. Nyilván ennyi idő alatt nagy dolgokat nem lehetett csinálni, de én azért abban reménykedtem, hogy az edzőváltás miatt egy feldobódott csapatot látunk madj, ehhez képest görcsös szenvedés.

Reméljük lesz jobb. Elől így Depay nagyon kevés, sajnos Agüeronak ennyi volt, Dembelével, Coutinhoval nem nagyon számolnék, ha lesz még 4-5 jó meccsük a Barcában, örülhetünk. Egyedül Fatiban reménykedhetünk.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.21. 11:28:33

Feast4 írta:
2021.11.21. 10:19:36
Nagyon kíváncsi leszek a következő meccsekre.

Amit én tegnap láttam:

Stegen szerintem jól védett, de szerencséje és volt. (Amúgy ha kikapunk 3-1-re egy szót sem szólhatunk)

Mingueza egyszerűen hihetetlen. Rosszul helyezkedik, lekésik, darabos, nem lát. Mondhatjuk, hogy divat Őt szidni, de a topicjában írtam, hogy ha mindenki egészséges Ő lenne az utolsó akit berakok. Pique lehozta amit kellett, Garcia teljesen semmilyen volt egyébként a sebesség miatt is megnéznék egy Arujo Umtiti belső védő sort. Alba az hozta amit kell, de igazából a védelmünk szépen csinálta a Benny Hill Showt néha.

de Jong szerintem jó volt, egészen addig ameddig nem lépett hátra Busquets, helyére. Érdekes hogy az Ajaxban pedig kb. az volt a posztja, de itt seperc alatt fonalat veszített. Nico szerintem megint jól tolta. Remélem nincs baja. Busquets meg most kifejezetten tetszett. Úgy csinált végre ahogy egy rangidős csk-nak kell. Beszélt a többiekhez. Próbált veszélyes lenni, lőtt is. Gavi A kényszer posztot egyébként lehozza amennyire lehet. Akhomach és Abde meglepően ügyes volt. Jól mozogtak jól láttak, veszélyes volt mind a kettő. De

Depay nem volt rossz, de ami nekem nála már szemet szurt többször. Nem tudom, hogy most önző, nem lát, vagy nem bízik a többiekben. Többször is annyi lett volna, hogy legurítja és viszont lágytojás. De nem.

Ami a cseréit illeti, Riqui Puig megkapta a lehetőséget pályára ment és ennyi. Coutinhoval nem tudom mit lehetne csinálni, hogy valahogy magára találjon. Tök mindegy hol van. Mit csinál, mi a poszt egyszerűen nem megy neki. Demír meg Arujo időhúzó csere volt.

Nyilván nem ez lesz Xavi kezdője és nagyon messze vagyunk attól amit játszani akarunk még. De óriási Lyukak vannak. Az erőlét meg megint 60 perc után gond lett.
Ugyanazt a meccset láttuk!
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.11.21. 10:50:28

A be nem cserélt játékosoknak, kötelező volt 30 percet edzeni meccs végén…. Számomra furcsa, de pokoli jó hozzáállás Xavitól! Meccsről csak annyit, hogy aki focizik/ focizott tudja, hogy nem csak erőnléti probléma van, hanem nem kevés pszichés. Ha véletlenül rontasz ilyen eredmények után ( előző meccsek ), mentálisan megterhelő meccs közben! Ezzel csak arra utaltam, hogy nagyon sok idő mire a játékosok újra topon lesznek fejben! Egyenlőre ez is nehézséget okozhat fejben, de jönnek a sikerek, úgy nő az önbizalom is! Ha önbizalom megvan, illetve Xavi taktikáját elsajátítják, szerintem lehet reménykedni egy jó szezonban! Szubjektív véleményem, sokkal jobb lett volna, ha nyáron jön Xavi! Meccsről előttem szólok jól megfogalmazták a véleményem! VEB
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.21. 10:19:36

Nagyon kíváncsi leszek a következő meccsekre.

Amit én tegnap láttam:

Stegen szerintem jól védett, de szerencséje és volt. (Amúgy ha kikapunk 3-1-re egy szót sem szólhatunk)

Mingueza egyszerűen hihetetlen. Rosszul helyezkedik, lekésik, darabos, nem lát. Mondhatjuk, hogy divat Őt szidni, de a topicjában írtam, hogy ha mindenki egészséges Ő lenne az utolsó akit berakok. Pique lehozta amit kellett, Garcia teljesen semmilyen volt egyébként a sebesség miatt is megnéznék egy Arujo Umtiti belső védő sort. Alba az hozta amit kell, de igazából a védelmünk szépen csinálta a Benny Hill Showt néha.

de Jong szerintem jó volt, egészen addig ameddig nem lépett hátra Busquets, helyére. Érdekes hogy az Ajaxban pedig kb. az volt a posztja, de itt seperc alatt fonalat veszített. Nico szerintem megint jól tolta. Remélem nincs baja. Busquets meg most kifejezetten tetszett. Úgy csinált végre ahogy egy rangidős csk-nak kell. Beszélt a többiekhez. Próbált veszélyes lenni, lőtt is. Gavi A kényszer posztot egyébként lehozza amennyire lehet. Akhomach és Abde meglepően ügyes volt. Jól mozogtak jól láttak, veszélyes volt mind a kettő. De

Depay nem volt rossz, de ami nekem nála már szemet szurt többször. Nem tudom, hogy most önző, nem lát, vagy nem bízik a többiekben. Többször is annyi lett volna, hogy legurítja és viszont lágytojás. De nem.

Ami a cseréit illeti, Riqui Puig megkapta a lehetőséget pályára ment és ennyi. Coutinhoval nem tudom mit lehetne csinálni, hogy valahogy magára találjon. Tök mindegy hol van. Mit csinál, mi a poszt egyszerűen nem megy neki. Demír meg Arujo időhúzó csere volt.

Nyilván nem ez lesz Xavi kezdője és nagyon messze vagyunk attól amit játszani akarunk még. De óriási Lyukak vannak. Az erőlét meg megint 60 perc után gond lett.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.21. 09:37:34

Nem vagyok Busi rajongó, de tegnap szerintem sem lehetett panasz rá. Még volt 2 távoli lövése is, ami nem jellemző. Ha valakit ki kellene emelni negatívként az Mingu lenne. Lelkes, meg fut, de köze nincs a játékhoz. Kb. Getafe az ő szintje Gavi viszont nagyon tetszik. Ha lesznek támadóink és visszakerülhet a kp-ra, Pedrinek fel kell kötni, ha vissza akar kerülni a kezdőbe..
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.21. 08:55:19

A bünti simán adható volt. Csak talán már furcsa , hogy kaphatunk is. Minden büntetőt vitatnak…
A baj az, hogy nincs védelem és ha 3 gólt kapunk egy szót sem szólhatunk . A Celta elleni meccsen is kaptunk ötöt a második félidőben …Csak nem volt mond szabályos , de közünk sem volt hozzá.
Alba mellett nem látok Barca szintű védőt , legalábbis a tegnapi kezdőben. De ez van sajnos és irreális elvárás lenne Xavitól hogy most minden más lesz, hosszabb idő kell, amíg itt lesz nagy csapat.
De ezt mindenki tudja .
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.11.21. 07:57:33

Szerintem nem csak erőnléti probléma van (Gaviék azért nem kevés km-t futottak..),
Hanem hogy nem tudtunk posztra cserélni, és felborult a szerkezet. Coutinho nem csak, hogy borzasztó gyenge, de semelyik szerkezetbe nem illik. sajnos Puig sem tett hozzá.
A védelem sokadszor átjáróház minden tagjával.. jövőre kell(ene) klasszis belső és jobb oldali is.
Azért az sokat elmond a keretről, ha 3 17-18 éves kezd.
Válasz küldése