Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.11.03. 21:34:39

http://www.formulaf1.com/wp-content/upl ... ren-f1.jpg

Én ezt találtam mint jövő évi szabályokra átültetett meki...kicsit ez elfogadhatóbb, sőt szép!
Viszont nem hinném hogy ez megfelel a szabályoknak...
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.11.03. 21:29:07

ozsimiki írta:Palik versenyzett??? mééé laci,hol voltááál?
Szerintem Palik se tudott volna abban a 3 körben valami értelmeset, vicceset mondani. Czollnerék is inkább csak kurjongtak meg üvöltöztek. Bár Lacival viccesebb lett volna. :)
in to exile
Barca Taki
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:21:15

2008.11.03. 21:15:12

38,9 eddig örültem :oops:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.11.03. 21:06:25

lionelmessi19 írta:Az a gond, hogy Palikon röhögni, míg Czolnert csak sajnálni lehet. Elképesztő buta mindkettő.
Palikon viszont lehet szakadni, gyulát meg elítélni a seggnyalása miatt,meg még egyéb dolgok miatt, lenne ő is inkább vicces hülye...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.11.03. 21:05:48

Hamilton papa, azért ez a Golck nem kis mák volt... Valahogy nem csipázom a kis németet már... :D Nem volt semmi visszanézni, de azért így is elég kemény. Nincs már mit fényezni a dolgokon eldőlt. Szerintem Hamilton tavaly érdemelte volna meg ligazán, az a teljesítmény amit tett, de idén Felipe is csodát tett, ahonnan felállt így is. Jó kis év volt, de végére hiányzott egy Palik csúcsra jutás.. ;) :D

szerk.: jah és Czollner cimbora, ez közvetítés volt szerinted? Szerinted.. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronaldinho&Barca 2008.11.03. 21:06:48-kor.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.11.03. 21:04:22

Kiszámolták az RTL-esek:
Felipe Massa 38.9 mp-ig hihette magát Vb-nek... :oops:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2008.11.03. 21:04:07

Ráadásra Wéber Gabi is elbutult közöttük.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.03. 21:03:19

Az a gond, hogy Palikon röhögni, míg Czolnert csak sajnálni lehet. Elképesztő buta mindkettő.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.11.03. 20:58:38

miihii írta:RTL KLUBRA MOST!!!!!
Egy életre szóló élményem maradt el, ha Palik közvetít az vmi extrém lett volna, erre egy egy szívrohamot kapó czollner jutott nekünk...

Palik versenyzett??? mééé laci,hol voltááál?
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.11.03. 20:55:51

RTL KLUBRA MOST!!!!!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.11.03. 20:54:34

Marcelinho írta:
Rivaldo11 írta:A legnagyobb bajom, hogy Hamiltonban egyszerűen nem érzemn a zsenialitást. Egy "megcsinált", felépített karriert adtak a kzébe. Igaz, élni tudni kell az eséllyel, de ezt a sanszot sokan ki tudnák használni a mai mezőnyben. Nem érzem benne azt, amit pl. Vettelben, vagy Alonsoban...hogy van benne egy olyan potenciál, ami egy gyengébb autóban ülve is kiütközik.
Egy robotpilóta, akit Dennis bekapcsolt.
Jó a szó tesó! Itt a pont! :lol:
És ráadásul még az arca is nagy...


Huhh,már majdnem kimaradt :wink: :twisted:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.11.03. 20:51:02

ozsimiki írta:
Fúúúúúúúúúúúúúúj, peticióóóót. Most szálljon ki a meki :idea: ha ez így marad... (bár azt engednék is :twisted: :lol: )

Ez jóóóó! :wink: Szakadok! :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Marcelinho
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2005.12.14. 12:27:51
Tartózkodási hely: Világegyetem

2008.11.03. 20:48:32

Rivaldo11 írta:A legnagyobb bajom, hogy Hamiltonban egyszerűen nem érzemn a zsenialitást. Egy "megcsinált", felépített karriert adtak a kzébe. Igaz, élni tudni kell az eséllyel, de ezt a sanszot sokan ki tudnák használni a mai mezőnyben. Nem érzem benne azt, amit pl. Vettelben, vagy Alonsoban...hogy van benne egy olyan potenciál, ami egy gyengébb autóban ülve is kiütközik.
Egy robotpilóta, akit Dennis bekapcsolt.
Jó a szó tesó! Itt a pont! :lol:
És ráadásul még az arca is nagy...
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2008.11.03. 20:47:42

VIII.Henrik írta:Elég nyominak tűnik így a kocsi, szebb szerintem, ha szélesebb. Valaki, aki akár hangyányit is többet ért a fizikához, mint én (nem nehéz), nem lehet jobb tapadás elérni, ha szélesebbek lennének a leszorító elemek, szárnyak? Én erre gondolok laikusként.
Mindenképp csökken a leszorító erő, melyet a slick gumikkal próbálnak majd vmelyest javítani, és azért magasabban is van ez a hátsó szárny mint az eddigi.

Elvileg részben ezzel szeretnék elérni, hogy több előzés legyen.
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2008.11.03. 20:45:37

gekkodan írta:Rettenetesen durva volt az utolsó futam... Massát borzasztóan sajnáltam, biztos, hogy Glock jó pénzt kapott ezért... Csak Schumacher elé ne kerüljön :lol:

Alonso, Kimi/Massa, Kubica, Hamilton lesz jövőre az élmezőny véleményem szerint.
Sztem Vettel se lesz éppen gyenge. :wink:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.11.03. 20:43:14

Kralo képei ocsmányak..az a hátsó szááárny :shock: ennél már csak Ecclestone ötleteitől dobom nagyobb ívben a taccsot :?

Fúúúúúúúúúúúúúúj, peticióóóót. Most szálljon ki a meki :idea: ha ez így marad... (bár azt engednék is :twisted: :lol: )
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.11.03. 20:35:07

Elég nyominak tűnik így a kocsi, szebb szerintem, ha szélesebb. Valaki, aki akár hangyányit is többet ért a fizikához, mint én (nem nehéz), nem lehet jobb tapadás elérni, ha szélesebbek lennének a leszorító elemek, szárnyak? Én erre gondolok laikusként.
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.03. 20:34:26

A legnagyobb bajom, hogy Hamiltonban egyszerűen nem érzemn a zsenialitást. Egy "megcsinált", felépített karriert adtak a kzébe. Igaz, élni tudni kell az eséllyel, de ezt a sanszot sokan ki tudnák használni a mai mezőnyben. Nem érzem benne azt, amit pl. Vettelben, vagy Alonsoban...hogy van benne egy olyan potenciál, ami egy gyengébb autóban ülve is kiütközik.
Egy robotpilóta, akit Dennis bekapcsolt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
manuel
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2008.06.25. 12:22:50

2008.11.03. 20:31:06

Remélem jövőre Kimi megszorongatja a Nigróját.Hamár annak a balfék Massának nem sikerült :lol: :lol: Micsoda 1 lúzer. :?
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2008.11.03. 20:30:24

massa11 írta:
Kralo írta:Pár kép az új szabályoknak megfelelő 2009es versenygépekről:

http://img.photobucket.com/albums/v691/ ... bfdfhm.jpg

http://i35.tinypic.com/23w5wuh.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/2024 ... ualxh4.jpg

Nehéz lesz megszokni ezt a látványt. Csúnya.
Ez most komoly, hogy így fognak kinézni?? :lol: :lol:
Hát ez kumma ocsmány!!!!
Bizony.
Itt látható a Williamsen az új hátsó szárny,melyet szeptemberben teszteltek:
http://static.f1hirek.hu//w1000/williams_2009szarny.jpg

Ez elég szokatlan a szemnek, olyan aránytalannak tűnik.

De legalább eltűnik a sok kiegészítő aero elem, elefántfülek bikaszarvak szárnyacskák stb. Kérdés, hogy mely csapatoknak fog ez használni? :?
Avatar
massa11
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2008.06.30. 10:58:06

2008.11.03. 20:16:14

Kralo írta:Pár kép az új szabályoknak megfelelő 2009es versenygépekről:

http://img.photobucket.com/albums/v691/ ... bfdfhm.jpg

http://i35.tinypic.com/23w5wuh.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/2024 ... ualxh4.jpg

Nehéz lesz megszokni ezt a látványt. Csúnya.
Ez most komoly, hogy így fognak kinézni?? :lol: :lol:
Hát ez kumma ocsmány!!!!
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.11.03. 19:59:14

Rettenetesen durva volt az utolsó futam... Massát borzasztóan sajnáltam, biztos, hogy Glock jó pénzt kapott ezért... Csak Schumacher elé ne kerüljön :lol:

Alonso, Kimi/Massa, Kubica, Hamilton lesz jövőre az élmezőny véleményem szerint.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Marcelinho
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2005.12.14. 12:27:51
Tartózkodási hely: Világegyetem

2008.11.03. 19:37:00

"Ma semmi képp sem akartam ebbe bonyolódni, mert úgy érzem lázas vagyok, pihenni szeretnék, de mivel időközben más topikokban is leadtam néhány hsz-et, igazságtalan lenne ide nem reagálni. :) "

"Számomra felfoghatatlan, hogy sokan mire fel emlegetik szupertehetségként Lewis Hamiltont. "

"LH tavaly újoncként robbant be a Formula 1 versenyeibe, s kis híján VB lett belőle. Elég fiatalon. Mi ez, ha nem tehetség? "

Tehetség, de nem szupertehetség! A tavalyi McLarennel 20 pilótából minimum 8 képes lett volna hasonló teljesítményre. Tudom most erre az lesz a válasz, hogy számára ismeretlen pályákon alkotott maradandót, de mindannyian tudjuk, hogy Hamilton a szimulátorban élte le fél életét...
Ami persze nem baj, de meglátszik a teljesítményén bizonyos versenyhelyzetekben. Nem mindig tudja úgy lereagálni az adott szitut ahogy kéne. Gondolok itt veszélyes előzésekre, vagy akár a tegnapi zavarodottságára.



"Egy cseppet sem jobb pilóta Hamilton mint Massa. Massa alatt többször megállt az autó, hibázott a csapat... Mindenki ismeri a történteket."

"Lehet nem jobb pilóta LH mint FM. S igen, mindenki ismeri a történetet. De miért ezzel kell jönni? Amikor egykori kedvencem Mika Hakkinen autója sz@rakodott én sem azt mondtam, hogy Schumi csak mákkal tud folyton nyerni. El kell ismerni a másikat is. Meg amúgy is, a győzelmet nem kell magyarázni. "


"Tehát ki a jobb pilóta? Felipe Massa."

Lehet. Ki tudja?! Szerintem itt igazán már nincsenek oly' nagy különbségek az elit versenyzők között. Meg amikkel érveltél nem igazán mérvadóak ennek eldöntésére.

"Csak egy ponttal szerzett kevesebbet, mint Hamilton, akinek szinte hibátlanul működött az autója az egész szezon során. A technika kevesebb esélyt adott neki a pontszerzésre, de így is majdnem sikerült...
Persze itt majd jönnek az okoskodók, miszerint ez egy technikai sport és ez bennt van a pakliban. Ám legyen. Hamilton a világbajnok, de nálam Massa a győztes."


" Én akkor az okoskodók táborát erősítem, bár ez is relatív. Próbálom reálisan látni a dolgokat, s úgy vélekedni, hogy ne legyek elfogult egyik irányba se. Ahogy a focit is, a Formula 1-et is pontokra játszák, ezeket összesítik, majd végül kirí melyik csapat/pilóta volt jobb az évben. Amikor a Real Madrid ugyan annyi ponttal lett bajnok mint a Barcelona, akkor sokan felháborodtak. Vannak szabályok, melyek ismeretében vágnak neki a felek a szezonnak. Pulttól való távozás után pedig, reklamációt nem fogadunk el. Hogy ha Hamilton 1ponttal nyerte meg a VB-t, akkor 1 ponttal nyerte meg, nincs ezen mit vitatkozni. Máskor majd jobban odafigyelnek a Ferrarisok. S az, hogy a Te szemedben Massa a győztes, az megint más. Jó éve volt, kívánok neki még sok szép, hasonló szezont. "

Szerintem itt nagyjából egyezik a véleményünk, ha újra elolvasod, akkor ugyanazt írtad le, csak egy Mekis szemszögéből. Én nem írtam, hogy nem Hamilton a világbajnok. Ez csak a személyes véleményem volt...

"Egy igazi bajnok nem versenyezhet így, ahogy Hamilton tette. Ez nem méltó egy bajnokhoz, nem lehet rá büszke. Az ő autójával, egy biztos harmadik helyet hozni kellett volna."

"Amikor a Te Massád végigment egy futamon mindig első lett? Mert ha egyszer épp lecsúszott a dobogóról, akkor örülhet, hogy nem Ő lett most a VB, mert nagyon nem érdemelte volna meg. :lol: :lol: :lol: Látod milyen szoros a mezőny, hogy mondhatsz ilyet?! "

Ho hó! Én ezt csak és kizárólag az utolsó futam kapcsán írtam! Gondolj bele abba, hogy ha mondjuk az évadzáró Silverstone-ban van! Hamilton saját közönség elött végég "biztonsági autózza" az 5. helyen???

"Nem lett volna méltóbb úgy ünnepelni egy világbajnoki aranyat, hogy a dobogóról locsolom a pezsgőt a csapatomra?"

" Ha dobogóról pezsgőt locsolva ünnepelné a VB aranyát, akkor azt mondanák: "Méltóképp ünnepli Hamilton a...". Így, hogy a garázsban...:"Hamilton a garázsban ünnepli a ...". Most akkor ez miben változtat? A lényeg, hogy VB, s ezen a tényen semmit sem változtat, hogy s miként ünnepli. Itt nem arra mentek, hogy megnyerje a futamot, hanem a biztosra (ami majdnem rosszul sült el). A motorja is vissza volt fogva... "

A lényegen semmit, csupán a méltóságon. De én is épp ezt írtam. :lol:

"Ehelyett, az utolsó körökben megelőzi a mezőny legfiatalabb versenyzője (Sebastian Wink ) aki (papiron) a mezőny harmadik leggyengébb autójával versenyez."

"Ügyes kis pilóta Vettel. Semmit sem von le az érdemeiből Hamiltonnak, hogy egy nála fiatalabb előzi meg. "

Nyilván nem, de szerintem ezen a szinten egy érett versenyzőnek ilyen éles szituációban is kellene hogy legyen pressztise... És ha az adott szitu arról szól hogy agresszívan védjem a pozicióm, ráadásul akkor amikor még abszolút nem bizotos a győzelmem... Háááát nemtudom...


"Nevetséges..."

"Szerintem belőled csak az irigység beszél. Ez nem igazi szurkolóhoz méltó. Mindig tisztelni kell az ellenfelet. A legnagyobb fociedzők is erre tanítják meg "fiaikat". "

Nyilván igazad van. Nem is irigység ez, inkább keserűség...

Amúgy nyilván tavaly a te véleményed volt hasonló mint most az enyém, tehát ez ilyen: "egyszer fent, egyszer lent" típusú történet...

Egyébként jobbulást!
Köszi a választ!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Marcelinho 2008.11.03. 20:47:12-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21299
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.11.03. 19:19:20

Jövőre kemény lesz, sztem Alonsoval is számolni kell, most vérszemet kapott a spanyol. Nem felejtett el vezetni, és Renault ha folytatja a megkezdett fejlődést, akkor harcban lesz a VB cimért.
A BMW-re is kivácsi leszek, milyen autót raknak össze.
Válasz küldése