Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.02.22. 16:45:12

cucu999 írta:Iniesta amugymeg tud játszani balszélen ezt már többször is bizonyította!!
Iniesta sérült...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
cucu999
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.01.12. 17:33:13

2009.02.22. 16:44:04

Persze ,hogy nem hülyék a Barcánál!!
De azért 1 próbát megérhet a 2 csatáros játék!!
Iniesta amugymeg tud játszani balszélen ezt már többször is bizonyította!!
www.fcb_fanatics.mlap.hu :D
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2009.02.22. 16:16:11

nem hülyék ülnek Barcelonában sem. Tudni fogják mit lépjenek.
csak azért idegesítő,hogy Madridban midnen edzőváltás után szárnyalnak,és jól megszívjuk évről évre...
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.02.22. 15:59:53

Valoban ki lehetne probálni egy másik felállást DE nem egy BL meccsen hanem mondjuk egy hazai bajnokin!!Mert ha esetleg nem jönne be akkor nagyot bukhatunk vele a BL-ben!Én mondjuk egy meccsen kiprobálnám ezt a felállást:

Valdes

d.alves puyol piqué abidal!sérülés miatt sylvinho)


y.touré

messi xavi hleb


eto'o henry

ezzel mondjuk az lehetne a gond h ha iniesta felépül akk hleb helyén játszana és ini nem tud szélsőt jáccani!!ettől eltekintve sztem egy probát megér!!!Touré remekül szürne a védlem előtt igy xavinak és a többbieknek csak a támadással kéne törődni!!!Bár nyilván ha ugy adodik xavi besegithet hátul!!egyébként lehet hogy jobb lenne Marquez a védelemben puyol mellett!!Henry pedig ismét régi posztján tündökölhetne!Ez csak egy ötlet végső esetre ha teljesen nem menne a játék a mostani felállásban!!MIndenesetre bizzuk inkább Pepre ő biztosan megfogja oldani a gondokat!!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
barca's claw
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008.12.10. 22:26:12

2009.02.22. 15:45:32

Úgy értem, hogy egymáshoz viszonyítva maradna több helyük, többet kéne mozogniuk és így dinamikusabb lehetne a játék a 16-osnál. A mostani meccseken mintha kicsit feleslegesnek érezném a 3 támadót.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 14:30:15

Azt mondjuk kétlem hogy a két csatárnak több hely jutna, pont hogy ha három van elől, akkor jut egyre kevesebb védő, viszont az biztos, hogy gyorsabban fejlődnénk fel támadásokkor. Ha már nemtudunk, vagy nem vagyunk hajlandók normális baloldalt játszatni idén, akkor nem egy két szélen alapuló játékrendszer a legjobb minden esetben...

Az elmult pár meccsen se Alvesnek, se Messinek nem megy, kihúztuk a jobboldalt. És hopp.. lássunk csodát, nincs támadójáték. :idea:
Úgy örülnék, ha hatékony baloldalunk lenne. Lehetne, illetve sokszor már lehetett volna, tegnap pont nem, és most a Lyon ellen sem.. de sajnos még az Atmadrid ellen sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
barca's claw
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008.12.10. 22:26:12

2009.02.22. 13:02:41

LG írta:
lionelmessi19 írta:Elsősorban középpályásként játszana nálam, és ha esetleg úgy szükséges, feljebb is húzódhatna. Azthiszem ezt írtam.

Szó se róla, ritkán van kétcsatáros rendszer, főleg csak cseréket követően. Én akkor is bejátszanék egy ilyet, főleg hogy mostanság némileg kivédekezhető, kiismerhető a játékunk. Bízom benne hogy szélesebb Pep taktikai repertoárja, és esetleg teljesen újat is mer próbálgatni.
Hát a mostani meccs végén próbált vmi újat, de nem jött be. De legalább próbált vmit, ami mindenképp jó :!: Valóban nem jó, ha mindig ugyanazt játszuk, néha kell egy változtatás felálásban, taktikában, és máris nehezebb az ellenfeleknek.
Mióta is megy már a 4-3-3??? Tényleg itt van az ideje egy kicsit visszalépni 4-4-2-be, gyorsabban fejlődnénk fel, a 2 csatárnak elöl több hely jutna.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21301
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.02.22. 11:57:12

lionelmessi19 írta:Elsősorban középpályásként játszana nálam, és ha esetleg úgy szükséges, feljebb is húzódhatna. Azthiszem ezt írtam.

Szó se róla, ritkán van kétcsatáros rendszer, főleg csak cseréket követően. Én akkor is bejátszanék egy ilyet, főleg hogy mostanság némileg kivédekezhető, kiismerhető a játékunk. Bízom benne hogy szélesebb Pep taktikai repertoárja, és esetleg teljesen újat is mer próbálgatni.
Hát a mostani meccs végén próbált vmi újat, de nem jött be. De legalább próbált vmit, ami mindenképp jó :!: Valóban nem jó, ha mindig ugyanazt játszuk, néha kell egy változtatás felálásban, taktikában, és máris nehezebb az ellenfeleknek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:49:13

Elsősorban középpályásként játszana nálam, és ha esetleg úgy szükséges, feljebb is húzódhatna. Azthiszem ezt írtam.

Szó se róla, ritkán van kétcsatáros rendszer, főleg csak cseréket követően. Én akkor is bejátszanék egy ilyet, főleg hogy mostanság némileg kivédekezhető, kiismerhető a játékunk. Bízom benne hogy szélesebb Pep taktikai repertoárja, és esetleg teljesen újat is mer próbálgatni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.02.22. 11:45:04

Andris!

Te magad is tudhatod, a Barcelona Cruyff óta nem játszik kétcsatáros játékot. Már 10 éves koruktól a 4-3-3-as rendszerben folyik a képzés. Innentől kezdve ennek kapacitálása esélytelen. Az elmúlt évekből egyszer emlékszem más felállásra: 3-4-3-ra a Zaragoza elleni idegenbeli kupameccsen a 2006/07-es szezonban. Innentől kezdve ennek ecsetelése akadémikus. És amíg Cruyff emlőin leledzünk, nem is lesz másképp.

És Hleb esetében vagy/vagy értelemben írtál, asszem.
De, ezen nem veszünk össze.

Béke. :wink:
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:37:44

Varga Tamás írta: Balszélen való szerepeltetése ugyanannyira alátámasztott, mint Henry-é. Annyi különbséggel, hogy Henry 15 gólt lőtt az idén, Hleb meg egyet sem. Ráadásul saját maga nyilatkozta, hogy a középpályán, a támadók mögött érzi magát a legjobban. Ezek után a balszélre követelni, dőreség.

Ezt vegyük figyelembe, és akkor minden jó és szép lesz.

Béke :idea:
Senki nem követelte balszélre, maximálisan középpályán játszatnám. :)
Nem olvastál figyelmesen, Tamás!
Egyébként maximálisan egyetértek, ugyanannyira indokolt Hleb baloldali játéka, mint Henryé. Ennek fényében legalább 1-1 alkalmat igazán kaphatna a fehérorosz is.

Gekkodan: a minek van értelme és minek nincs című megjegyzésre gondoltam, természetesen. A moderált részt ajánlom figyelmedbe, nomeg az új szabályzatot ami miatt leléptél nemrég... valamint természetesen csak a baloldali játékára gondoltam, ahogy ez egyértelmű is volt, nem pedig a 12 góljára.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.02.22. 11:36:23

Na ott van balboaTominál a pont: senkit nem érdekel az Arsenalos teljesítménye és az sem, hogy a Barcában 20 perc alatt mit művelt a balszélen. Továbbra is mondom: ez nem edzőmeccs és nem egy kieső csapat elleni bugi (igaz tegnap ott sem ment).

Mi az hogy mellőzzem Andris? Csak azt írom le, ami tény: Hleb eddig itt egy nagy nulla.

Ha meg Henry 12 gólját és baloldali játékát nullának nevezed, hát azzal én nem értek egyet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gekkodan 2009.02.22. 11:37:46-kor.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.02.22. 11:35:23

lionelmessi19 írta:Pedig magad is megtaláltad a választ... :)
Szerintem egész nyugodtan lehet kísérletezni. Egy ember nem dönt semmit el... főleg nem ha az állandó jelleggel halott balszélünkön variálunk.
szerintem nem a bl egyenes kieséses szakaszának az idegenben játszott meccsén kéne kísérletezni...
persze lehet, hogy hülye vagyok :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:30:38

Pedig magad is megtaláltad a választ... :)
Szerintem egész nyugodtan lehet kísérletezni. Egy ember nem dönt semmit el... főleg nem ha az állandó jelleggel halott balszélünkön variálunk.

Ne feledjétek, nem állítom, hogy jobb lenne, hogy nem változna a dolog, hogy ennek lenne komoly esélye a kipróbálásra, de szerintem nagyon is érdemes volna megnézni párszor ezt is.

gekkodan: Henryvel szemben például, akiről hatalmas vitáink voltak, óriási türelmet tanusított mindenki a klubnál, sok lehetőséget kapott, sok helyen felállásban és emberrel játszott. Legalább közel ennyit megérdemel minden jelenlegi játékosunk, aki még nem kapta meg ezt.. így Cáceres, Hleb...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2009.02.22. 11:35:05-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
balboa7
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2004.10.08. 16:32:03
Tartózkodási hely: BP

2009.02.22. 11:26:12

hát nemtom mi alapján akarjátok hlebet kezdőbe...

érveket nem lehet felsorolni mellette, és neh jöjjön senki azzal, h az arsenalba így meg úgy....az arsenal az arsenal, a barca meg a barca...

fejben kell pepnek helyrerakni a dolgokat...saját játékunkat kell játszani, és nem kísérletezni....ilyen egyszerű az egész...
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:25:57

gekkodan írta:Henry-Eto'o-Messi hármas, aki ilyen Hlebekről fantáziál, az nyilván túl sok managerjátékot nyomat.

Egy BL-nyolcaddöntő nem edzés a Miniestadiban, meg nem is nyár végi edzőmeccs. De nagy eséllyel Pep is így fogja gondolni, ahogy minden nagy rangadón tette. Ezeknek az eszmefuttatásoknak semmi értelme...
Én ezt mostanában már inkább úgy emlegetem, hogy a világ legeredményesebb csatárpárosa a Messi-Eto'o .. Henry mostanság visszafogta a góllövöldözést kissé. Csak hogy tiszta legyen: életemben nem játszottam menedzser játékkal, és aki Hlebről fantáziál, az továbbra is bízik a képességeiben, és abban hogy egy neki valóbb poszton jobbat tud nyújtani. Megjegyzem a kövér nulla Henry baltámadói játékára ugyanígy jellemző. És akkor még mindig erről beszélünk, nem pedig arról, hogy én középpályásként szerepeltetném Hlebet, és két igazi csatárt használnék csak.
Pep igen, sajna nagy esélyel nem így fogja gondolni, de a lepényhal meg utoljára.
Azt talán had döntse el mindenki maga, hogy mennyi értelme van leírnia valamit.. annak viszont végképp semmi értelme, hogy ilyen megjegyzéseket teszel. Mellőzd.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.02.22. 11:20:42

gekkodan írta:Nem egy Lyon ellen kell bevetni Hlebet a balszélen, úgy, hogy az ember barcelonai tevékenysége eddig gyakorlatilag egy kövér nullával egyenlő. Ne beszéljünk már ilyeneket emberek. Henry 12 gólt lőtt a bajnokságban, a világ jelenleg legeredményesebb támadó-szekciója az Henry-Eto'o-Messi hármas, aki ilyen Hlebekről fantáziál, az nyilván túl sok managerjátékot nyomat.

Egy BL-nyolcaddöntő nem edzés a Miniestadiban, meg nem is nyár végi edzőmeccs. De nagy eséllyel Pep is így fogja gondolni, ahogy minden nagy rangadón tette. Ezeknek az eszmefuttatásoknak semmi értelme...
Teljesen egyet értek!
Nem feltétlen a lyon ellen kéne kísérletezni az új felállásokkal...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.02.22. 11:18:16

Nem egy Lyon ellen kell bevetni Hlebet a balszélen, úgy, hogy az ember barcelonai tevékenysége eddig gyakorlatilag egy kövér nullával egyenlő. Ne beszéljünk már ilyeneket emberek. Henry 12 gólt lőtt a bajnokságban, a világ jelenleg legeredményesebb támadó-szekciója az Henry-Eto'o-Messi hármas, aki ilyen Hlebekről fantáziál, az nyilván túl sok managerjátékot nyomat.

Egy BL-nyolcaddöntő nem edzés a Miniestadiban, meg nem is nyár végi edzőmeccs. De nagy eséllyel Pep is így fogja gondolni, ahogy minden nagy rangadón tette. Ezeknek az eszmefuttatásoknak semmi értelme...
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:15:31

gekkodan írta:
Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy Hleb nem tud a baloldalon focizni. A többi stimmel... :roll:
Két darab észrevétel:

Egyrészt egészen nyilvánvaló ebből, hogy Hlebet a Barca előtt nemigen láttad focizni, másrészt pedig te is tudod jól, hogy ha 2szer játszott idén bal oldalon, akkor lehet sokat mondok. Megjegyzem legutóbb ott 3-4 meccsel ezelőtt játszott csereként kb 20-25 percet, és eddigi legjobbját nyújtotta.

Szerk: egyébként ahogy leírtam, én inkább visszább vonva középpályásként számítanék rá, nem pedig teljesen feltolva balszélső támadóként.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.02.22. 11:11:58

Mégpedig Hleb tud a bal oldalon focizni, ahogy az Arsenalba is tette(igaz nagyon keveset).
Iniestára tegnap is, és kedden is nagy szükség lenne.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.02.22. 11:06:37

lionelmessi19 írta:
csak picit huzogasd az embereket, és máris 4-3-3:

---Alves ...
------Touré-Sergi-Xavi------
--............................Hleb---
Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy Hleb nem tud a baloldalon focizni. A többi stimmel... :roll:
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 11:04:36

palesz77 írta:
már nem azért, de lehet, hogy így van, de akkor is 4-3-3 lesz a felállás, lehet, hogy ki lehetne hozni jobbat is, de mindig így áll fel a csapat... ez van
csak picit huzogasd az embereket, és máris 4-3-3:

---Alves ...
------Touré-Sergi-Xavi------
--............................Hleb---

Nem azon van itt a hangsúly hogy hogy lehet felrajzolni a táblára, hanem hogy ne vesztegessünk megint 1 csatárt baloldalon, hogy több labdabiztos játékosunk legyen a pályán, hogy variálhatóbb legyen a csapat. Szerintem legalábbis ezek az igazán fontosak most, idegenben egy támadó Lyon ellen. És ezek vitathatatlanul jobb mutatók, ha egy baloldalon tékozló középcsatár helyett egy Hleb féle középpályás van fent.
Ezzel nem igen lehet vitatkozni, csak azzal, hogy mire lehet szükségünk a Lyon ellen, azaz hogy szerintetek más dolgokra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.02.22. 10:59:21

lionelmessi19 írta:Mióta hajtogatom már hogy idegenben öngyilkosság a 3 csatár, főleg h abból kettő középcsatár, és egy mindig elveszik baloldalt... és sorra szívjuk meg vagy hozzuk iszonyat mákokkal vagy szenvedéssel a meccseket, valahogy mégse veszitek észre. Illetve sokan nem. :roll:

Ha Messi-Eto'o-Henry sorral állunk fel, az az egy szerencsénk lehet, hogy a Lyon tényleg minden erővel támadni fog... és nem kapunk gólt.
már nem azért, de lehet, hogy így van, de akkor is 4-3-3 lesz a felállás, lehet, hogy ki lehetne hozni jobbat is, de mindig így áll fel a csapat... ez van
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.02.22. 10:59:12

Sokan lehet hogy elmebeteg őrültnek tartanak, de nekem Sylvinho játéka sokkal jobban tetszik!
Szépen el látja a védelmi feladatokat! Talán nem annyira jól mint Abidal, viszont támadásban Sylvinho ezerszer hasznosabb!
Persze ezen most fölösleges rágni magunkat, mert Abidal sérült.
De nagyon remélem , hogy Sylvinho kap helyet a kezdő csapatban!

Nem izgulok a Lyontól! :twisted:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.22. 10:56:41

Mióta hajtogatom már hogy idegenben öngyilkosság a 3 csatár, főleg h abból kettő középcsatár, és egy mindig elveszik baloldalt... és sorra szívjuk meg vagy hozzuk iszonyat mákokkal vagy szenvedéssel a meccseket, valahogy mégse veszitek észre. Illetve sokan nem. :roll:

Ha Messi-Eto'o-Henry sorral állunk fel, az az egy szerencsénk lehet, hogy a Lyon tényleg minden erővel támadni fog... és nem kapunk gólt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése