Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.12.16. 22:58:16

Az egyik hírhedt madridista végre bemutatkozott a helyi Bemutatkozások topicban. Olvassátok, hatalmas!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.16. 18:01:33

Á megnéztem a képet és már értem miért ilyen nagy a kereslet erre az integető macskára, hisz olyan szééép. :D :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.12.16. 17:51:42

El fanático írta:
Tim írta:Szükségem lenne egy integető macskára,becsületes nevén maneki neko.
Budapesten belül elsősorban. Webshopban már találtam,de nem ér ide időben
attól tartok.
Hát, ezzel most nem fogok újat mondani, de a Józsefvárosi piac tele van ilyenekkel. Természetesen ott is gyártják / mondjuk mit nem / és amúgy is valami kínai szerencsehozó-cucc ez, ha túl tudom :)
Tulajdonképpen japán,és nagyon sokféle létezik. Mindegyik szín mást jelent,és az sem mindegy melyik "kezével" integet :lol: Az itthon kaphatók eredetével kapcsolatban nincsenek illúzióim,bár azt hittem könnyebb lesz beszerezni..Megnézem a Sárkány centerben,az közelebb van hozzám.


Ti meg ne írjatok fejen állva! Kanty meg futtasson le egy víruskeresést a gépén,vagy valamit csináljon.

Szerk.:
jelwaz írta:Meddig kellene? Nekem ilyenem van: http://image.hotdog.hu/user/xD.REBEKA.X ... dorado.jpg
Az a baj, hogy nem Pesten van, de hátha jön valaki, aki felhozná nekem. Vagy ilyen kell neked? És örökbe?
Éppen ilyet keresek! A tied aranyszínű,és bal manccsal integet,tehát jólétet és pénzt hoz a tulajdonosának. Karácsonyi ajándéknak szánom,ezért nem webshopból rendelem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tim 2012.12.16. 18:07:23-kor.
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.12.16. 17:48:15

Tim írta:Szükségem lenne egy integető macskára,becsületes nevén maneki neko.
Budapesten belül elsősorban. Webshopban már találtam,de nem ér ide időben
attól tartok.
Meddig kellene? Nekem ilyenem van: http://image.hotdog.hu/user/xD.REBEKA.X ... dorado.jpg
Az a baj, hogy nem Pesten van, de hátha jön valaki, aki felhozná nekem. Vagy ilyen kell neked? És örökbe?
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.12.16. 17:32:08

Tim írta:Szükségem lenne egy integető macskára,becsületes nevén maneki neko.
Budapesten belül elsősorban. Webshopban már találtam,de nem ér ide időben
attól tartok.
Hát, ezzel most nem fogok újat mondani, de a Józsefvárosi piac tele van ilyenekkel. Természetesen ott is gyártják / mondjuk mit nem / és amúgy is valami kínai szerencsehozó-cucc ez, ha túl tudom :)
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.12.16. 17:17:59

Szerintem még egy ilyen hsz kanty-tól és nyugodtan mehet neki egy banán. Most már elég lesz belőle, még a végén azt hiszi, hogy mindent megtehet.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 17:07:44

˙˙˙ɹáɯ ʇloʌ ƃélǝ 'ʎʇuɐʞ











:mrgreen:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.16. 16:45:10

kanty, cseréld ki a billentyűzeted légyszi, mert már zavar :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.16. 16:18:45

.ıʞǝu pɾɐɯ ɾlálnʇɐɹƃ ˙ʇá ızsǝʌ ɹǝɯnɹóɟ űʌǝu ʎʇuɐʞ `ʎuéɹǝzs `űdéʞ óɾ `úsápnʇ ʎƃɐu ʎƃǝ ʇǝpǝʎlǝɥ ˙zzúsɔúq llǝʞ lǝ uɐsoɹɐɯɐɥ lőʇʞézs ıɹoʇáɹǝpoɯ ɐ ʎƃoɥ `ɯɐʇʇollɐɥ ʇzɐ
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 15:53:55

Kanty most vagy részegen írtál a fórumra vagy nálad így kezdődik el a világ vége :-k
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.12.16. 15:46:44

kanty írta:MáЯ ΛZƬ ΉIƬƬΣM, ΉӨGY VΣᄂΣM VΛП BΛJ. FΣᄂéBЯΣDΣK éƧ ΣZƬ ᄂáƬӨM:
Kép

ร ๓๏รt ๓éﻮ เtt เร. tยtเ, ђ๏ﻮץ tเ๓ ש๏lt คz. 8) שเรรzคélt ค ђคtคl๓áשคl. :P
Hej,mire megfejtettem.. :lol: Ártatlan vagyok,mivel csak idézni és törölni tudom a hozzászólásokat. Valami más lehet a gond.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.16. 14:28:51

Primitive írta:Most nézem, hogy Titeket nem is foglalkoztat az új felsőoktatási törvény? Gondolok itt elsősorban azokra, akik beleesnek a megszorításokba? :roll:
Amúgy én is gondoltam, h kéne dumálni róla, de elkerülhetetlen a politizálás

Viszont én már beleestem, úgyhogy engem inkább a dolgoknak az a része foglalkoztat, hogy hogyan tud valaki ekkora végbélnyílást csinálni a szájából, mint ezt ennek kapcsán láthattuk.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.16. 13:47:11

Rendeltetek már ebay-ről?Biztonságos?Jó minőségű cuccok vannak ott?
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.12.16. 13:01:30

Primitive írta:Most nézem, hogy Titeket nem is foglalkoztat az új felsőoktatási törvény? Gondolok itt elsősorban azokra, akik beleesnek a megszorításokba? :roll:

Nektek mi a véleményetek?
Azért nem megyünk bele ilyen vitákba, mert akarva akaratlanul is politizálás lenne a vége, ami tiltott a fórumon. Egyébként rövid véleményem a mostani kormány koncepció nélkül ugrándozik a végletek között lásd előző hét és a tegnapi Orbán nyilatkozat. Részemről ennyi ezzel lezártnak tekintem ezt.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 12:35:21

Most nézem, hogy Titeket nem is foglalkoztat az új felsőoktatási törvény? Gondolok itt elsősorban azokra, akik beleesnek a megszorításokba? :roll:

Nektek mi a véleményetek?
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.16. 08:04:37

MáЯ ΛZƬ ΉIƬƬΣM, ΉӨGY VΣᄂΣM VΛП BΛJ. FΣᄂéBЯΣDΣK éƧ ΣZƬ ᄂáƬӨM:
Kép

ร ๓๏รt ๓éﻮ เtt เร. tยtเ, ђ๏ﻮץ tเ๓ ש๏lt คz. 8) שเรรzคélt ค ђคtคl๓áשคl. :P
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.16. 07:44:32

kanty írta: Ⓐ ⓥéⓖéⓥⓔⓛ ⓒⓢⓐⓚ ⓐⓝⓝⓨⓘ ⓐ ⓖⓞⓝⓓ, ⓗⓞⓖⓨ ⓚⓘⓝⓔⓚ ⓜⓘⓣ ⓙⓔⓛⓔⓝⓣ ⓜⓔⓖⓥéⓓⓔⓝⓘ. Ⓢ ⓔⓩ ⓐ ⓟéⓛⓓⓐ ⓘⓢ ⓜⓤⓣⓐⓣⓙⓐ, ⓗⓞⓖⓨ ⓔⓩ ⓝⓔⓜ ⓙó ⓜⓔⓖⓞⓛⓓáⓢ. Ⓐ ⓡⓔⓝⓓőⓡⓢéⓖ ⓝⓔⓜ ⓛáⓣⓣⓐ ⓙóⓛ ⓔⓛ ⓐ ⓕⓔⓛⓐⓓⓐⓣáⓣ ⓔⓩ ⓣéⓝⓨ. Ⓥⓘⓢⓩⓞⓝⓣ, ⓗⓐ ⓔⓖⓨ ⓛⓞⓟáⓢⓣ éⓢ ⓔⓖⓨ ⓔⓜⓑⓔⓡⓘ éⓛⓔⓣⓔⓣ ⓜéⓡⓛⓔⓖⓔⓛⓢⓩ, ⓐⓚⓚⓞⓡ ⓐⓩ ⓔⓜⓑⓔⓡⓘ éⓛⓔⓣ ⓐ ⓕⓞⓝⓣⓞⓢⓐⓑⓑ, ⓔⓑⓑőⓛ ⓚöⓥⓔⓣⓚⓔⓩⓘⓚ, ⓗⓞⓖⓨ ⓐ ⓖⓐⓩⓓⓐ ⓘⓢ ⓗⓘⓑáⓩⓞⓣⓣ. Ⓗⓘⓑáⓩⓞⓣⓣ, ⓐⓩéⓡⓣ ⓜⓔⓡⓣ ⓝⓔⓜ éⓡⓣⓔⓣⓣ, ⓐⓗⓗⓞⓩ ⓐⓜⓘⓣ ⓒⓢⓘⓝáⓛⓣ. Ⓡⓔⓝⓓⓑⓔⓝ ⓝⓔⓜ ⓔⓛőⓡⓔ ⓜⓔⓖⓕⓞⓝⓣⓞⓛⓣ ⓔⓜⓑⓔⓡöⓛéⓢⓡőⓛ ⓑⓔⓢⓩéⓛüⓝⓚ, ⓓⓔ ⓐ ⓜⓔⓝⓝⓨⓞⓡⓢⓩáⓖⓗⓞⓩ ⓥⓔⓩⓔⓣő úⓣ ⓘⓢ ⓐ ⓟⓞⓚⓞⓛ ⓚöⓥⓔⓘⓥⓔⓛ ⓥⓐⓝ ⓥⓐⓝ ⓚⓘⓚöⓥⓔⓩⓥⓔ.
Éⓟⓟⓔⓝ ⓔⓩéⓡⓣ ⓝⓔⓜ éⓡⓣⓔⓚ ⓔⓖⓨⓔⓣ ⓐⓩⓩⓐⓛ, ⓗⓞⓖⓨ ⓜⓘⓝⓓⓔⓝⓚⓘ ⓥéⓓⓙⓔ ⓜⓔⓖ ⓐ ⓣⓤⓛⓐⓙⓓⓞⓝáⓣ. Ⓜⓔⓡⓣ ⓢⓣⓐⓡⓣⓑóⓛ ⓐⓩ ⓢⓔⓜ ⓔⓖⓨéⓡⓣⓔⓛⓜű, ⓗⓞⓖⓨ ⓢⓩáⓜíⓣ ⓜⓐⓖáⓝⓣⓤⓛⓐⓙⓓⓞⓝ ⓢéⓡⓣéⓢⓝⓔⓚ, ⓗⓐ ⓐⓩⓣ ⓥⓔⓢⓢⓩüⓚ ⓐⓛⓐⓟⓤⓛ, ⓗⓞⓖⓨ ⓜⓘⓝⓓⓔⓝⓚⓘ ⓜⓐⓖⓐ ⓓöⓝⓣⓗⓔⓣⓘ ⓔⓛ.
Ⓐⓩⓣ ⓢⓔⓜ ⓣáⓜⓞⓖⓐⓣⓞⓜ, ⓐⓜⓘ ⓐⓩ ⓊⓈⒶ-ⓑⓐⓝ ⓥⓐⓝ, ⓗⓞⓖⓨ ⓢⓩⓘⓝⓣⓔ ⓑⓞⓛⓓⓞⓖ-ⓑⓞⓛⓓⓞⓖⓣⓐⓛⓐⓝⓝⓐⓚ ⓕⓔⓖⓨⓥⓔⓡⓔ ⓥⓐⓝ.
kanty majd valamit intézz mert lehet csak nekem, de valami furcsa kódolási rendszerben mutatja a hozzászólásod, s fantasy topikban is "kriksz-krakszok" jelentek meg.

off az offban, csak lusta vagyok NBA topikba írni (pontosabban USA :D )
Shved játéka nagyon figyelemre méltó tényleg jó lesz a Rubio-Shved kapcsolat, kis orosz nagyon gyors okos játékos, lesz egy csomó helyzete a spanyol mellett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.15. 18:25:08

sjd írta: Éppen ez lenne a másik fele a dolognak, hogy (egy korábbi témára visszautalva) mennyire hagyatkozhatunk a rendőrségre. Az amerikai rendszer tulajdonképpen azt ismeri be, hogy az igazságszolgáltatás képtelen megfelelően ellátni a feladatát, éppen ezért meghagyja a polgárainak, hogy rendezzék le egymás között. És amikor a fenti esethez hasonlóan képtelenek ellátni a feladatukat, akkor jogosan vetődik fel a kérdés, hogy akkor miért nem védhetik meg az emberek maguk a tulajdonukat?
Ⓐ ⓥéⓖéⓥⓔⓛ ⓒⓢⓐⓚ ⓐⓝⓝⓨⓘ ⓐ ⓖⓞⓝⓓ, ⓗⓞⓖⓨ ⓚⓘⓝⓔⓚ ⓜⓘⓣ ⓙⓔⓛⓔⓝⓣ ⓜⓔⓖⓥéⓓⓔⓝⓘ. Ⓢ ⓔⓩ ⓐ ⓟéⓛⓓⓐ ⓘⓢ ⓜⓤⓣⓐⓣⓙⓐ, ⓗⓞⓖⓨ ⓔⓩ ⓝⓔⓜ ⓙó ⓜⓔⓖⓞⓛⓓáⓢ. Ⓐ ⓡⓔⓝⓓőⓡⓢéⓖ ⓝⓔⓜ ⓛáⓣⓣⓐ ⓙóⓛ ⓔⓛ ⓐ ⓕⓔⓛⓐⓓⓐⓣáⓣ ⓔⓩ ⓣéⓝⓨ. Ⓥⓘⓢⓩⓞⓝⓣ, ⓗⓐ ⓔⓖⓨ ⓛⓞⓟáⓢⓣ éⓢ ⓔⓖⓨ ⓔⓜⓑⓔⓡⓘ éⓛⓔⓣⓔⓣ ⓜéⓡⓛⓔⓖⓔⓛⓢⓩ, ⓐⓚⓚⓞⓡ ⓐⓩ ⓔⓜⓑⓔⓡⓘ éⓛⓔⓣ ⓐ ⓕⓞⓝⓣⓞⓢⓐⓑⓑ, ⓔⓑⓑőⓛ ⓚöⓥⓔⓣⓚⓔⓩⓘⓚ, ⓗⓞⓖⓨ ⓐ ⓖⓐⓩⓓⓐ ⓘⓢ ⓗⓘⓑáⓩⓞⓣⓣ. Ⓗⓘⓑáⓩⓞⓣⓣ, ⓐⓩéⓡⓣ ⓜⓔⓡⓣ ⓝⓔⓜ éⓡⓣⓔⓣⓣ, ⓐⓗⓗⓞⓩ ⓐⓜⓘⓣ ⓒⓢⓘⓝáⓛⓣ. Ⓡⓔⓝⓓⓑⓔⓝ ⓝⓔⓜ ⓔⓛőⓡⓔ ⓜⓔⓖⓕⓞⓝⓣⓞⓛⓣ ⓔⓜⓑⓔⓡöⓛéⓢⓡőⓛ ⓑⓔⓢⓩéⓛüⓝⓚ, ⓓⓔ ⓐ ⓜⓔⓝⓝⓨⓞⓡⓢⓩáⓖⓗⓞⓩ ⓥⓔⓩⓔⓣő úⓣ ⓘⓢ ⓐ ⓟⓞⓚⓞⓛ ⓚöⓥⓔⓘⓥⓔⓛ ⓥⓐⓝ ⓥⓐⓝ ⓚⓘⓚöⓥⓔⓩⓥⓔ.
Éⓟⓟⓔⓝ ⓔⓩéⓡⓣ ⓝⓔⓜ éⓡⓣⓔⓚ ⓔⓖⓨⓔⓣ ⓐⓩⓩⓐⓛ, ⓗⓞⓖⓨ ⓜⓘⓝⓓⓔⓝⓚⓘ ⓥéⓓⓙⓔ ⓜⓔⓖ ⓐ ⓣⓤⓛⓐⓙⓓⓞⓝáⓣ. Ⓜⓔⓡⓣ ⓢⓣⓐⓡⓣⓑóⓛ ⓐⓩ ⓢⓔⓜ ⓔⓖⓨéⓡⓣⓔⓛⓜű, ⓗⓞⓖⓨ ⓢⓩáⓜíⓣ ⓜⓐⓖáⓝⓣⓤⓛⓐⓙⓓⓞⓝ ⓢéⓡⓣéⓢⓝⓔⓚ, ⓗⓐ ⓐⓩⓣ ⓥⓔⓢⓢⓩüⓚ ⓐⓛⓐⓟⓤⓛ, ⓗⓞⓖⓨ ⓜⓘⓝⓓⓔⓝⓚⓘ ⓜⓐⓖⓐ ⓓöⓝⓣⓗⓔⓣⓘ ⓔⓛ.
Ⓐⓩⓣ ⓢⓔⓜ ⓣáⓜⓞⓖⓐⓣⓞⓜ, ⓐⓜⓘ ⓐⓩ ⓊⓈⒶ-ⓑⓐⓝ ⓥⓐⓝ, ⓗⓞⓖⓨ ⓢⓩⓘⓝⓣⓔ ⓑⓞⓛⓓⓞⓖ-ⓑⓞⓛⓓⓞⓖⓣⓐⓛⓐⓝⓝⓐⓚ ⓕⓔⓖⓨⓥⓔⓡⓔ ⓥⓐⓝ.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.15. 18:22:19

sjd írta:Amúgy asszem pont a legutóbbi lövöldözőről derült ki nálunk, hogy komoly mentális problémái voltak, ennek ellenére mégis kapott fegyvertartásit. :wink:
Ha az egyetemi lövöldözőről van szó, akkor ő sportcélból tartott fegyvert, és akkoriban mondták, hogy ezután annak is szigorítják a szabályozását.

Egyébként, hogy civil ember szerezzen fegyvertartásit, én úgy tudom, és úgy értesülte, hogy iszonyúan komolyan meg kell indokolni egyrészt a szükségességét (tehát tényleg csak is valós veszélyeztetés esetén adnak ki engedély, és az nem ha mondjuk a szomszédban lakik 5 rézbőrű család).
Leginkább olyanok kapnak akik munkájukból adódóan a civil életben is lehetnek veszélyeztetettek. (rendőröl, különféle kommandós egységek tagjai, "fontos" emberek)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.15. 18:09:42

kanty írta:Mondom még egyszer a konkrét sztorit nem ismerem, éppen ezért általánosságban beszéltem a dologról.
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=406246

Éppen ez lenne a másik fele a dolognak, hogy (egy korábbi témára visszautalva) mennyire hagyatkozhatunk a rendőrségre. Az amerikai rendszer tulajdonképpen azt ismeri be, hogy az igazságszolgáltatás képtelen megfelelően ellátni a feladatát, éppen ezért meghagyja a polgárainak, hogy rendezzék le egymás között. És amikor a fenti esethez hasonlóan képtelenek ellátni a feladatukat, akkor jogosan vetődik fel a kérdés, hogy akkor miért nem védhetik meg az emberek maguk a tulajdonukat?
lui1698 írta: Itthon éppen ezért jó, hogy ennyire szigorúak a feltételei, mind pszichikai mind egyéb téren.
Amúgy asszem pont a legutóbbi lövöldözőről derült ki nálunk, hogy komoly mentális problémái voltak, ennek ellenére mégis kapott fegyvertartásit. :wink:
Persze az tény, hogy hirtelen felindulásból nehéz fegyvertartásit csináltatni, nem ugyanaz, amikor a családi shotgun-t kiveszed a fiókból, és mész be a suliba lövöldözni.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.12.15. 17:58:23

kanty írta:Ilyent keresel?

Kép
Igen,pontosan. Külön jóság hogy fekete-fehér,így még ki is színezhetem.
Majd kivágom,és odateszem a fa alá.

Jutalmad nem marad el,ne aggódj!
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.15. 17:58:15

sjd írta: Illetve másik kérdés, h szerintetek mennyire fegyverviselés kérdése az, hogy fél évente egy őrült nekiáll lövöldözni iskolában/egyetemen/moziban?
A fegyver az csak egy eszköz, az igaz, hogy hatékony. Örültek viszont fegyverek nélkül is vannak és lesznek. Ha nem lenne fegyver, akkor nem lövöldözne, hanem agyon szúrna valakit, felrobbantana stb., valahogy megtalálná a módját pusztításnak.

A bácsi, aki árammal védte meg a kertjét. A sztorit nem ismerem teljesen. Viszont ez nagyon kétoldalú. Lehet az egyik oldalon azzal érvelni, hogy az övé, magántulajdon, lehet, hogy már nem egyszer betörtek hozzá stb., így joggal készül fel a legrosszabbra. Viszont ott a másik oldal, hogy ezzel ártatlanokat is veszélybe sodor. Számtalan példát lehet erre is mondani, mert mi van, ha egy ártatlan gyerek lesz az áldozat vagy hasonló. Mondom még egyszer a konkrét sztorit nem ismerem, éppen ezért általánosságban beszéltem a dologról.

A fegyverviselésre jó megoldás nincs, ezt is bizonyítja, hogy ennyi tragédia történik. Nem tudod semmivel sem mérni, hogy az a személy alkalmas vagy sem arra, hogy fegyvere legyen. Az is lehet, hogy hosszú ideig az, aztán egyszer elgurul a gyógyszere és kinyír egy fél falut.

Összegezve. Ha egyáltalán nem lenne fegyver, akkor természetesen kevesebb baleset/ gyilkosság lenne. De az igazán örültek egy fogpiszkálóval is képesek embereket ölni.

Szerk:

Tim örülök, hogy segíthettem. Ma sem keltem fel hiába. Kisebb változtatások, ha szükségesek tárgyalhatunk. Persze ingyen, hiszen közeleg a karácsony. Szívesen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanty 2012.12.15. 18:00:18-kor.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.15. 17:52:55

sjd írta:Új téma: volt most ez az iskolai lövöldözés az USA-ban (megint). Mit gondoltok a fegyverviselésről, mennyire kéne liberalizálni? Itthon is volt törvénytervezet, hogy akkor most van-e jogod lelőni a betörőt (arra már nem emlékszem, hogy lett-e belőle végül vmi), meg szintén hasonló téma vt a bácsi esete, aki találékony módon árammal próbálta meg megvédeni a kertjét.
Illetve másik kérdés, h szerintetek mennyire fegyverviselés kérdése az, hogy fél évente egy őrült nekiáll lövöldözni iskolában/egyetemen/moziban?
Hogy egy klasszikussal kezdjek: A sör nem ital, az asszony nem ember, a medve nem játék. A megfelelő helyre kéretik behelyettesíteni a "fegyver" szót.

Nem hinném, hogy itthon enyhíteni kellene a fegyvertartásra vonatkozó szabályokat, így is van elég hülye aki ennek ellenére is hozzá juthat.

Az, hogy valaki lövöldözni kezd, nem feltétlen a fegyver hibája, de pont ezek miatt nem baj ha nincs minden háznál egy pisztoly. Gondoljunk bele, ha itthon is mindenki fegyver után nyúlna akárhányszor csak problémája akad.

Az USA-ban szerintem kb. a háztartások 95%-ban (és leheet, hogy keveset írtam) van lőfegyver, teljesen elfogadott dolog, szinte olyan természetes, mint a kenyérpirító.

És ez nem csak az amikra vonatkozik, lehetne más országokat is sorolni, akár Európából ahol nem ilyen szigorú feltételei vannak, szerintem több az ilyen lövöldözéses eset azoknál.

Itthon éppen ezért jó, hogy ennyire szigorúak a feltételei, mind pszichikai mind egyéb téren.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.15. 17:42:38

Új téma: volt most ez az iskolai lövöldözés az USA-ban (megint). Mit gondoltok a fegyverviselésről, mennyire kéne liberalizálni? Itthon is volt törvénytervezet, hogy akkor most van-e jogod lelőni a betörőt (arra már nem emlékszem, hogy lett-e belőle végül vmi), meg szintén hasonló téma vt a bácsi esete, aki találékony módon árammal próbálta meg megvédeni a kertjét.
Illetve másik kérdés, h szerintetek mennyire fegyverviselés kérdése az, hogy fél évente egy őrült nekiáll lövöldözni iskolában/egyetemen/moziban?
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.15. 16:02:08

Ilyent keresel?

Kép
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése