Bundesliga / DFB Pokal

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:22:12-kor befejeződött.

Bayern München
5
83%
Más csapat
1
17%
 
Szavazatok száma: 6
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.13. 16:52:31

bence-barca írta:http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... tt-2321717

Három és fél év szabadságvesztésre ítélték első fokon Uli Hoenesst, a Bayern München német élvonalbeli labdarúgócsapatának elnökét, mivel bűnösnek találták az adócsalási ügyében. Mint ismert, a 62 esztendős sportvezető 18 millió eurós adócsalásról tett beismerő vallomást.
Nagyon olcsón megúszta! Ahhoz képest, hogy ezért 5-10 év között mérnek Németországban, már első fokon jóval kevesebb lett.
Másodfok majd hoz két évet, amit felfüggesztve fog megkapni.
Ezek az "egyenlőbb" emberek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15495
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.13. 16:42:33

Mi ez a Pepes dolog?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.13. 16:12:51

Tocy írta:Ki akarják tenni Pepet. Hülyék...
Maximálisan megértem...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2014.03.13. 15:04:17

Ki akarják tenni Pepet. Hülyék...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.13. 14:54:17

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... tt-2321717" target="_blank

Három és fél év szabadságvesztésre ítélték első fokon Uli Hoenesst, a Bayern München német élvonalbeli labdarúgócsapatának elnökét, mivel bűnösnek találták az adócsalási ügyében. Mint ismert, a 62 esztendős sportvezető 18 millió eurós adócsalásról tett beismerő vallomást.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.10. 16:58:20

Münchenben sem rózsaszínű minden! Ehhez képest Sandro egy kis ipari tanuló lehet!
Amennyiben egyáltalán elkövetett valamit. =D>

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... st-2321051" target="_blank
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.05. 12:59:30

Alcantara írta: Értem én, hogy költséges, drágák az edzők stb.,
Egyrészről ez.
Másrészről Magyarország meg klasszikusan az az ország, ahol az ismerősösöket, haverokat alkalmazzák, még ha az nem is ért hozzá.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.05. 09:43:38

Igaz a téma nem tartozik szervesen a Bundesligához, de én mai napig nem értem, miért nem lehet a magyar labdarúgás képzésében német szakembereket bevonni.
Értem én, hogy költséges, drágák az edzők stb., de nem gondolnám, hogy más országokból hozott vizesnyolcasok sokkal olcsóbbak lennének.
A török labdarúgás jó példája annak, hogyan lehet felemelni a labdarúgás színvonalát német segítséggel. Ők a béka feneke alatt voltak, én emlékszem, amikor Isztambulban 6 gólt rúgtunk nekik a Mészöly Kálmán féle válogatottal. Ebben az a röhej, hogy akkor ez szinte papírforma eredmény volt.

A törökök elkezdtek szisztematikusan építkezni, német szakvezetők segítségével, persze mindehhez temérdek pénzzel (ami már nálunk is belecsúszik a labdarúgásba, de itt inkább feneketlen kút kategória).

A német mentalitás mindig is domináns volt, hiába volt gyengébb generációjuk, sosem lehetett őket félvállról venni egy világeseményen sem.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.05. 09:29:07

Így igaz. Itthon még az edzők is elhiszik szerintem, hogy a napi másfél órával elegendő felzárkóztatni a LABDARÚGÁSUNKAT. Csak azt kellene észrevenni, hogy egy CR azért lett ilyen, mert a MU-ban edzés után órákat gyakorolták a különböző szituációkat. Beadásokra érkezés, szabadrúgás, 1v1 stb.
A BVSC Tatai úti pályáján edzettünk, ahol a tenisz is van. Volt egy kis konditerem. Mikor 13-14 évesen kérdeztem az edzőmet, hogy lehetne-e használni, akkor mondta, hogy végülis lehet, de ne számítsak nagy dologra, nagyon el van használódva. De maguktól például fel sem merült ez senkiben. És gondolom rengeteg helyen fel sem merül, hogy milyen egyéb sportokat kellene bevonni a labdarúgó képzésbe.
De egyáltalán, ne cska futballról beszéljünk. Bármilyen egyéb sportban is így van. Nem lehet csak specifikusan azt edzeni. Kellenek a kiegészítő sportok/gyakorlatok ahhoz, hogy a legjobb legyél. Ez már köztudott, csak nálunk hiába volt rendszerváltás, továbbra is 20 éveel le vagyunk maradva. Legalább.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.05. 09:21:17

MQuC írta:http://sportgeza.hu/futball/2014/03/04/ ... ballvaksag

Jó, én értem, hogy a sportgéza szerkesztői nem értenek a sporthoz, de ilyet leírni, mint ami ebben le van írva a bicepsz edzésről.... Egyébként a srác sikerének lehet örülni :)
Érdekes cikk! Az említett bicepszedzés nyilvánvalóan hazugság vagy újságírói csúsztatás, de a többi része rendben van.

Mellesleg itthon tényleg nem divat pluszba edzeni, megvan a napi másfél-két óra, utána taréjállítás a tükör előtt, okos telefonozás hazafelé. Ezért nem lehet csodálkozni, hogy például Bukarestben tétmeccsen, telesz.rt gatyával mennek ki a válogatott játékosok.

Jobban belegondolva ez a gyerek még csak nem is a tehetséges kategória volt.
Mit lehetne azokból kihozni, német módszerekkel, akik igazán tehetségesek nálunk?
Ebben az országban is legalább annyi tehetség van, mint máshol. Viszont a képzés egyenlő a nullával.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.05. 09:04:57

http://sportgeza.hu/futball/2014/03/04/ ... ballvaksag" target="_blank

Jó, én értem, hogy a sportgéza szerkesztői nem értenek a sporthoz, de ilyet leírni, mint ami ebben le van írva a bicepsz edzésről.... Egyébként a srác sikerének lehet örülni :)
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.02. 13:49:30

A Dortmund tegnap nagyobb erőlködés nélkül nyert a Nürnberg ellen. Mondjuk az innentől kezdve érezhető lesz minden meccsen, hogy a Bundesliga már annyira nem lényeges. A BL helyezés szinte biztosan meg lesz, elnézve a riválisokat, a Bayern meg más kategória idén is.
Hummels tegnap visszatért a védelembe, de ahogy várható volt fel kell még vennie a ritmust a hosszú kihagyás után.

A Leverkusen továbbra is gödörben, ahogy a 'Gladbach is. Idén még nem nyertek bajnokit. Remélem azért visszakapaszkodnak a legjobb 6-ba. A Mainz pedig tovább robog, ami kizárólag Tuchelnek köszönhető szerintem. Évről évre ebből a keretből nem sokan csinálnának stabil középcsapatot, ráadásul még az európai kupaszereplés is meg lehet.

A Schalke újabb nagy veresége pedig szinte borítékolható volt. Szalai ismét csak a padról nézte.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2014.02.22. 13:50:00

BarcafanTomee írta: Azzal a csapattal énis szimpatizáltam. Dédé, Koller, Ewerton mellett ott volt a gólvágó Amoroso, Rosiczky, Kohler, Kehl, Odonkor, Lehman, talán Ricken is játszott még. Hirtelen ők ugranak be. Szép, támadó focit játszott a csapat :)
Lehmann - Evanilson, Metzelder, Wörns, Dede - Heinrich, Kehl, Rosicky, Ricken - Koller, Amoroso

Összeraktam egy csapatot azokból, akikre emlékszem. Ezek közül egyedül Lehmann, Metzelder és Rosicky szerződtek később a Dortmundnál komolyabb csapatba. Metzelder ugye a Realba, az a kirándulás olyan volt, amilyen...
Rosicky és Lehmann karrierjében viszont mindenképp előrelépés volt az Arsenal, a cseh esetében nagy kár azért, hogy ennyire sérülékeny, pedig remek futballista (volt?).

A többiek szépen lassan eltűntek a sűllyesztőben. Wörns és Heinrich már a kilencvenes években BL-t nyertek a Dortmunddal, akárcsak Ricken, aki szintén a sérülésekkel a szívta meg, pedig viszonylag nagy tehetségként indult. Kehl akkor éppen frissen érkezett talán Freiburgból és ugye még mindig a Dortmundnál tolja.
Koller klubkarrierjének Dortmund volt a csúcspontja, Amorosonak pedig volt egy jó szezonja a Dortmundnál és annyi, ráadásul őt anno rengeteg pénzért szerződtették...több, mint 25 milla volt 2001-ben, az még ma sem kevés.

Az egész eszmefuttatásnak annyi a lényege, hogy nincs túl sok értelme a tíz évvel ezelőtti Dortmundot összehasonlítani a mostanival (vagy mondjuk a tavalyival). A mostani lényegesen erősebb csapatként is és egyénenként is sokkal jobbak.
A Hummels-Subotic tengely lényegesen erősebb a fent vázolt Wörns-Metzelder párosnál, Götzéből valószínűleg jobb futballista lesz, mint Rosicky-ből (bár ez nem Rosicky hibája), és szerintem Lewandowski is egy picivel magasabb szintet képvisel, mint Koller vagy Amoroso. És akkor még nem volt szó Schmelzerről, Gündöganról, Sahinról vagy Kubáról.
Ráadásul a két csapat átlagéletkora sem igazán egyezik.

Nem azt mondom, hogy az a Dortmund rossz volt (mert nem), ez pedig jó (az). Két külön csapat, két külön sztori, csak ugyanabban a mezben.
Nem tudom, hogy miért volt muszáj ezt megosztanom, de muszáj volt. :mrgreen:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.22. 13:03:56

Barcaman14 írta: Egy Kellernél lényegesen jobb edző, ebből a keretből sokkal többet tudna kihozni, így viszont többnyire nem igazán produkálnak élvezhető, igazán jó játékot a királykék, csak a legtöbbször valaki villan.
Én is így látom, mert a keretük nem rossz, játékosaik egyénileg ügyesek. Az év elejétől kezdve erőlteti ezt az egycsatáros, "töketlen" játékot.

Az egyik legnagyobb nézőszámú csapat, nem is értem hogy nem unták meg ezt a fajta focit a nézők.

A nyáron próbálgatták a két ékes játékot, Szalainak is elég ügyesen ment akkor, de utána annyiba is maradt, felkészülési meccsen kívül egyszer sem játszottak így.

Ádámnak ennél az edzőnél sok babér nem fog teremni, nyilván nem is annyira motivált már, hiszen a holland sérülésekor is, sokat volt csere, ez pedig egyértelmű, hogy nem számítanak rá csak kiegészítőként. Két lehetősége van: vagy össze szedi magát és hajtani fog vagy tovább áll. A pénz szerintem nem elég motiváló tényező, bár magyar játékosoknál sokszor elég ez is.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.22. 12:47:40

MQuC írta:AMikor elkezdtem focit nézni, a kétezres évek eleji Dortmund is ugyan így volt. Dédé, Koller és talán Ewerton(?) voltak a nagy nevek. Erős gárda volt.
Azzal a csapattal énis szimpatizáltam. Dédé, Koller, Ewerton mellett ott volt a gólvágó Amoroso, Rosiczky, Kohler, Kehl, Odonkor, Lehman, talán Ricken is játszott még. Hirtelen ők ugranak be. Szép, támadó focit játszott a csapat :)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.22. 12:46:58

Alcantara írta:Tegnap volt szerencsém (???) megtekinteni (inkább szenvedni) a Schalke-Mainz meccset. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy tartalékolnak a Bl-re vagy csak ennyit tudnak a hazaiak.

Inkább az utóbbira szavaznék, a Madrid eldönti az első meccsen a továbbjutást egy ilyen harmatos csapat ellen.

Szalai 88. percben történő becserélése a volt csapata ellen mindent elmond arról, hogy mennyire számítanak itt rá. :roll:
Én sem hinném, hogy tartalékoltak. A téli szünet után jöttek az eredmények az tény, de továbbra is a tudása alatt játszik szerintem a Schalke. Egy Kellernél lényegesen jobb edző, ebből a keretből sokkal többet tudna kihozni, így viszont többnyire nem igazán produkálnak élvezhető, igazán jó játékot a királykék, csak a legtöbbször valaki villan. A Real ízekre fogja szedni őket ez nem is kérdés.
Szalai helyzete pedig nem könnyű, de erről azért ő is tehet. Nem feltétlenül a góljai mennyisége miatt, hanem azért, mert sokszor abszolút idegen testként mozgott a csapatban és több gyenge meccse volt, mint jó. Ki kellett volna használnia az időt, amikor még sérült volt Huntelaar. Más kérdés, hogy a holland ellen alapjáraton esélye sincs, mert negyedannyi gólveszély sincs benne. Nyáron tovább áll, ha játszani akar és nem a pénz motiválja.

A Leverkusen ahogy vártam, kezd leereszteni, ma a Wolfsburg ellen is benne van a pakliban egy vereség. A Dortmund viszont kezdi elérni a legjobb formáját, legalábbis az utóbbi meccsekből már erre lehet következtetni. A Hamburgnál edzőváltás volt ugyan, de 1-2 nap alatt Slomka nem fog csodát tenni, úgyhogy kötelező a győzelem, pláne, hogy a Schalke tegnap pontokat hullajtott és szerintem legalábbis a Leverkusen is hasonló sorsra jut ma.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.22. 12:32:28

Tegnap volt szerencsém (???) megtekinteni (inkább szenvedni) a Schalke-Mainz meccset. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy tartalékolnak a Bl-re vagy csak ennyit tudnak a hazaiak.

Inkább az utóbbira szavaznék, a Madrid eldönti az első meccsen a továbbjutást egy ilyen harmatos csapat ellen.

Szalai 88. percben történő becserélése a volt csapata ellen mindent elmond arról, hogy mennyire számítanak itt rá. :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.13. 14:38:12

AMikor elkezdtem focit nézni, a kétezres évek eleji Dortmund is ugyan így volt. Dédé, Koller és talán Ewerton(?) voltak a nagy nevek. Erős gárda volt. Pár évente összejön náluk egy ilyen csapat, azt meglovagolják, talán nyernek is valamit, aztán pedig a sztárok sztárcsapatokba szerződnek. Ez így működik. A pénz és hírnév beszél. Tisztelet néhány játékosnak. Bár, ha azt nézzük a klubhűség mintaképei - akiket említeni szokás ilyenkor - alapból élcsapatoknál játszottak/játszanak. Del Piero, Totti, SVÁJNSTÁJGER, Raúl, Xavi, Puyol, GIggs és Scholes, Terry, Lampard és Gerrard stb. ..
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.01.26. 14:05:20

neobarca írta:De a tipikus "kiscsapatok" hibáját követik el. Eladnak mindenkit és nem nagyon vesznek.
Miszerint? Hogy mindenki el akar menni tőlük, mert van egy nagyobb hal? Az már nem az ő hibájuk, hogy a futballtörténelem során nem tudtak annyi mindent elérni, mint az örökösen jól vagy legalább mindenképpen elfogadhatóan teljesítő és f.sásig tőkés Bayern München. Ha valaki menni akar, azzal most mit csináljanak? Azzal nem lehet kb. semmit, sokszor ha kb. fejed tetejére állsz, akkor sem. Nem az ő hibájuk, nagyon sajnálom, hogy ez is füstté válik, mert szétszéled a keret. Mert ugye a Dortmund jó csapat, de azért ne rakjuk már 1-2 év siekr után egy lapra a Reallal, a Barcával, Manchesterrel, Bayernnel, stb... Ez van.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.26. 13:46:34

Alcantara írta:http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ek-2310569

Ez már sorsszerű a tavalyi év után. A belső védők, irányító stb.. előbb utóbb szépen el fognak fogyni, mert vékony a keretük.

Basszus. Sajnálom a Dortmundot. Nagyon szimpatikus csapat. De a tipikus "kiscsapatok" hibáját követik el. Eladnak mindenkit és nem nagyon vesznek.
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.26. 13:32:20

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ek-2310569" target="_blank

Ez már sorsszerű a tavalyi év után. A belső védők, irányító stb.. előbb utóbb szépen el fognak fogyni, mert vékony a keretük.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.26. 13:06:02

Igen, sajnos ebből a fordulóból is a Bayern jött ki a legjobban. A Dortmund meccsét nem láttam, mindenesetre sokat elmond, ha egy olyan brusztolós csapat, mint az Augsburg kétszer is be tudott találni.

Tegnap két negatív széria is megszakadt. A 18. fordulóig kellett várni egy nürnbergi győzelemre. Rögtön egy 4-0 a Hoffenheim ellen.
A Hannover pedig először nyert idegenben. Wolfsburg ellen 1-3, egy Huszti gólpasszal tarkítva.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.26. 08:20:23

Hamar eldőlt a Bundesliga, bár amúgy sem volt kétséges az eddigi előny tekintetében a végkimentel. Láttam a Gladbach jó pár otthoni meccsét a szezonban, nagyon jól tolják hazai pályán, nem véletlen, hogy az egy döntetlen kivételével csak győzelmük van. A Bayern viszont kb. 3 szinttel másabb kategória. Naívan azt vártam, hogy kicsit megszorongatják a bajorokat, esetleg egy x is lehet. Sansza nem volt a Gladbachnak, ugyanis labda nélkül elég nehéz ezt a sportágat játszani, az pedig néha volt náluk, amikor próbálták a 16-os környékéről kicsit feljebb vinni az ellenfél térfelének az irányába. Ter Stegen megint bemutatott pár nagy védést, nálam újfent megerősítette azt, hogy érdemes lesz idehozni.

Nyugodtan készülhetnek most már a bajorok az egyenes kieséses szakaszra a BL-ben, megszorítani sem tudják a Bundesligában őket, főleg annak a tükrében, amit a Dortmund otthon művelt az Augsburg ellen tegnap. A Leverkusenról már nem is beszélve, aki megtette azt a szívességet, hogy kikapott a harmatgyenge Freiburgtól.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.01.24. 21:14:56

Eszméletlen ez a Bayern letámadás, mintha 2* annyian lennének :o
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.24. 20:19:01

Nemsokára kezdődik (20 óra 30 perc) a Bundesliga nyitómeccse: Gladbach -Bayern.

Jó mérkőzésnek ígérkezik előreláthatólag, a Gladbach otthon még veretlen.
Válasz küldése