La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 21:31:44

Ennek az eredménye majd körülbelül 3-5 év múlva fog meglátszódni.

Amúgy most ezt úgy mondod, mintha Gumbauval mást játszanánk, mikor ő játszik, mert más típus... :D

Nincsen kész az első csapatra, ettől meg felakasztom magam, tavaly szerintem bizonyított.

Amúgy nem tudom mitől erős Gumbau, olyan körülbelül, mint Busi. :D De ha ez számít LE-nél, hogy ki milyen magas és erős, és nem az, hogy milyen a passzjátéka, akkor legyen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 21:23:40

S.Agüero írta:
Ha ez a különbség a 2 játékos között, akkor szerintem meg is van a megoldás az egyenletre. Gumbau nagyobb munkabírású játékos, Samper meg irányító, amire a JELENLEGI középpályánknak nincs szüksége. Iniesta a sebességén kívül nem sokat vesztett az évek alatt, s nézd meg,hogy az ő játéka is hogy átalakult azért, hogy kezdő lehessen. Megtanult ütközni, szerelni, s ne soroljam még.
Gondoltam, hogy valaki ezt fogja belőle kihozni. Samper vkp, szóval ugyanúgy tud ütközni.
De egyébként is jobb a játék minden aspektusában Gumbaunál, egyedül a magassága az, amibe tényleg bele lehet kötni. :D
Nem értem amúgy, miért akarjátok Gumbaut kihozni ebből győztesként, tök egyértelmű, hogy gyengébb képességű.
És ha már nálunk sírás megy, ti is ugyanúgy makacs módon kiálltok, hogy például Gumbau jobb/jobban illik a csapatba, mint Samper.
És akkor nem lehet az hogy Sampert pont azért nem hozzák fel, mert a B-ben legalább játszik? Továbbra is tartom, hogy Gumbau-t azért hozta fel és azért őt hozza fel, mert őt tudja használni. Sampert hova használja, mikor Busquets hasonló. Plusz szerintem az is benne van, hogy nicnsen kész az első csapatra.
És hozzáteszem, hogy ami neked gyengébb képességű az gy edző számára nem biztos hogy az. :wink:
Senki nem mondta, hogy Gumbau világklasszis, de nem a két kék szeméért hozza fel, ebben mindenki biztos lehet. Magasságba meg erőbe meg nem belekötni lehet, hanem látszódik ki az erősebb és Lucho-nak meg lehet pont ez kell. És nem mondom, hogy LE tévedhetetlen, de amíg ő az edző, addig szabad kezet kell kapjon és a saját szemléletére kell formálja a csapatot. és innentől el kell fogadni, hogy ő xy helyett yz embert hozza fel. És ebben a kérdésben szerintem egy eldötnendő faktor van, eredmény. És jelenleg ez mellette szól.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.10.07. 21:16:51

palesz77 írta:De majd a Benficában.
javítsatok ki ha tévedek, de én ezen a fórumon mióta olvasom körülbelül minden elküldött/elengedett/kölcsönadott fiatal játékosnál azt olvastam, hogy elpazaroljuk a tehetségeinket, máshol fog befutni, jaj. ehhez képest maximum nolitót lehet felhozni, akit talán visszavennénk, így majd öt év után, cserének. a többiek nem érték el utána se a szintet. ilyen szempontból bízom a döntéshozók ítélőképességében.

ettől függetlenül amit én láttam eddig grimaldoból és samperből, az nálam is vagy első keret tagságot ért volna a nyáron, vagy pedig kölcsönt/visszavásárlási opciós eladást. de ez, hogy a bében hagyjuk őket, és amikor szükség lenne rájuk a felnőttben akkor se hívjuk fel őket talán a legrosszabb megoldás.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 21:04:42

Ha ez a különbség a 2 játékos között, akkor szerintem meg is van a megoldás az egyenletre. Gumbau nagyobb munkabírású játékos, Samper meg irányító, amire a JELENLEGI középpályánknak nincs szüksége. Iniesta a sebességén kívül nem sokat vesztett az évek alatt, s nézd meg,hogy az ő játéka is hogy átalakult azért, hogy kezdő lehessen. Megtanult ütközni, szerelni, s ne soroljam még.
Gondoltam, hogy valaki ezt fogja belőle kihozni. Samper vkp, szóval ugyanúgy tud ütközni.
De egyébként is jobb a játék minden aspektusában Gumbaunál, egyedül a magassága az, amibe tényleg bele lehet kötni. :D
Nem értem amúgy, miért akarjátok Gumbaut kihozni ebből győztesként, tök egyértelmű, hogy gyengébb képességű.
És ha már nálunk sírás megy, ti is ugyanúgy makacs módon kiálltok, hogy például Gumbau jobb/jobban illik a csapatba, mint Samper.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.10.07. 20:35:28

S.Agüero írta:
Az teljesen elképzelhetetlen, hogy egy edző lássa, hogy teszem azt Samper nincs még készen? Nem megfelelő az edzésmunkája, nincs meg a fizikuma, nincs meg a tökösség benne, nem bírja a nyomást?
Tavaly a BL-ben lehozott egy igen jó teljesítményt, ott nem remegett meg érdekes módon. Én meg azt nem értem, hogy például Sampernek mit kellene még tennie, hogy felhívják.
Körülbelül akkora különbség van Samper és Gumbau között, mint mondjuk Iniesta és Keita között volt. Oké, nem teljesen egy poszt, de értitek.
Ha ez a különbség a 2 játékos között, akkor szerintem meg is van a megoldás az egyenletre. Gumbau nagyobb munkabírású játékos, Samper meg irányító, amire a JELENLEGI középpályánknak nincs szüksége. Iniesta a sebességén kívül nem sokat vesztett az évek alatt, s nézd meg,hogy az ő játéka is hogy átalakult azért, hogy kezdő lehessen. Megtanult ütközni, szerelni, s ne soroljam még.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 19:05:34

Az teljesen elképzelhetetlen, hogy egy edző lássa, hogy teszem azt Samper nincs még készen? Nem megfelelő az edzésmunkája, nincs meg a fizikuma, nincs meg a tökösség benne, nem bírja a nyomást?
Tavaly a BL-ben lehozott egy igen jó teljesítményt, ott nem remegett meg érdekes módon. Én meg azt nem értem, hogy például Sampernek mit kellene még tennie, hogy felhívják.
Körülbelül akkora különbség van Samper és Gumbau között, mint mondjuk Iniesta és Keita között volt. Oké, nem teljesen egy poszt, de értitek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 18:57:42

hajnesz írta:Igazatok van, direkt írtam szélsőségesre a hsz-emet, abban bízva,hogy felnyitja pár ember szemét. Én sosem voltam a fiatalok ellen, de nekem nem is az az elsődleges a csapatban,hogy hány fiatal játszik benne.
Palesz írta valahol, hogy Halilovic lehet az új Messi.
Nekem igazából csak az a fárasztó, hogy akármikor szóbakerül a bhv,vagy khv, neadjisten a középpályás poszt, mindig meg van említve, hogy Grimaldo,Bartra, Samper kellene, hogy játsszon, és nem XY. Mindig, minden körülmények között feljön ez a téma, és igazából már kicsit fárasztó ez a számomra.
Van egy kiváló utánpótlásképzés, erről is híres a klubunk. Vannak kiváló szakemberek, média figyelem a B csapatnál, minden megvan. S ilyenkor egyesek még mindig azt gondolják, hogy pl. Samper jobban kész az első csapatra,mint Gumbau(én nem tudom),Grimaldo jobb,mint Adriano,stb. Nem azzal van a bajom, hogy más a véleményetek, hanem hogy ezt minden egyes meccs után fel kell hozni,ha rosszul játszik Adriano, Mathieu,vagy éppen Mascherano a középpályán. Ilyen szinten csak a tudás semmire sem elég. Van egy olyan faktor, ami a legtöbb tizenévesben nincs meg, míg az idősebbekben igen, ez a tapasztalat. Tapasztalat kell ahhoz, hogy Balet kilökd a nézők közé (elnézést,hogy megint felhozom, most más nem jutott eszembe hirtelen), vagy amikor nagyon kell, taktikai faltot csinálni kontrálnál,stb,stb... Lehet mondani, hogy ezt meg lehet tanulni, de így is szerintem elég szép számban alkalmazunk fiatalokat a többi élcsapathoz képest. Realban konkrétan ott van Varane, esetleg Casemiro, de Casemirot úgymond "készen kapták".
Roberto-Pique-Bartra-Grimaldo... Egyik valamire való csapatnak sincs ilyen fiatal védelme.
Én is hasonlóan látom és főleg a "sírás" részt, már bocsánat. :D

Lejjebb is írta valaki, hogy nem az a baj, hogy fiatal hanem hogy miért xy. Én ezt elfogadom, de akkor meg egész egyszerűen mindenki hülye a klubnál? :D Megkérdezem most is, s kérek rá egy elfogadható logikus érvet, hogy pl miért nem Samper és miért Gumbau. Én úgy gondolom, hogy leírtam azokat a dolgokat, amiket eltudok képzelni, hogy miért Gubmau, de előbbire érvet még nem hallottam. Az olyan dolgok, hogy meghúzta az edző lányát dolgok kíméljenek. :D Előző évben behívta idén miért nem? Az teljesen elképzelhetetlen, hogy egy edző lássa, hogy teszem azt Samper nincs még készen? Nem megfelelő az edzésmunkája, nincs meg a fizikuma, nincs meg a tökösség benne, nem bírja a nyomást?

Grimaldo valóban hiányposztos és amúgy tényleg logikus lenne megpróbálni, de mivel nem láttam annyit így érdemben meg nem is tudok róla nyilatkozni. Viszont én, amivel nagyon nem értek egyet, hogy pl valaki szerint nem foglalkoznak a fiatalokkal. Elég régóta követem a csapatot, ne idegesítsetek fel. :D Pique-Iniesta-Messi a csapat gerince. Sandro, Munir, Sergi Roberto, Rafinha, Bartra. Mit akartok még? Rendben, hogy volt olyan, hogy egy kezdő saját nevelés volt, de az ugyanaz a véglet mint amikor meg tele voltunk hollandokkal.

És emellett Adama, Deulofeu, Halilovic, Dennis is mind kölcsönbe van adva, s láthatjuk, hogy a mostani vezetés nem ide-oda dobálja a problémát, hanem ha kell pénz csinál belőlük, ha kell visszahozzuk és ebben a szakmai résznek is nagy szerepe van. Én is sajnálom xy játékost, meg én maximálisan elhiszem, hogy Grimaldo vagy a másik hiper tehetséges, de picit az ellen oldal is gondolkozzon el azon, hogy mi lehet az oka bizonyos döntéseknek, mert már komolyan én érzem magam rosszul, meg már múltkor is valaki írta, hogy engem nem érdekelnek a fiatalok. Dehogynem, de egész egyszerűen most már a ló túloldalát érzem és állandóan valaki után "sírni kell". És nem megmondóember akarok lenni, de picit gondolkozzunk már el azon, hogy milyen rohadt jó szituban vagyunk és amúgy mennyi ígéretes játékosunk is van, s emellett harcolunk kupákért. Persze hogy semmi nem tart örökké, de ne mondjátok már, hogy nem működik a rendszer. Múltkor összeszedtem, hogy a Dream Teamben hány saját nevelés volt és nálam az a csapat volt az a totális etalon. És ahhoz képest most mennyi van és emellett milyen sikerek vannak és emellett pénzügyi sikerek vannak, s emellett a fiatalok sincsenek elnyomva.

És mondom még egyszer megértem a felháborodást Grimaldo kapcsán, jobban képben vagytok, de ez a folyamat mindenkit nyomni kell előre szemlélet is egy kicsit szélsőséges, legalábbis nekem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 17:50:28

Palesz írta valahol, hogy Halilovic lehet az új Messi.
És miért ne lehetne? Képességei megvannak hozzá.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.07. 17:16:07

hajnesz írta:Palesz írta valahol, hogy Halilovic lehet az új Messi.
:shock:

Ezt jó tudni.. :D Most direkt megnéztem az összes hsz-em, amiben szerepelt Halilovic, de nem vagyok tök hülye, hogy én ilyet nem írtam.. Nemrég még pont kételkedtem abban, hogy fizikuma miatt befuthat-e profi szinten, de egyelőre meggyőzött a Gijonban, hogy igen. Amikor Messivel jött szóba egy hsz-en belül, akkor meg azért, hogy hogy fognak megférni egymás mellett, és hogy akkor futhat be nálunk, ha Leo úgy kezeli a horvátot, mint ahogy anno Dinho kezelte Leot. De olyat, hogy ő lesz az új Messi tuti nem írtam - max poénból, de még úgy se szerintem. Valakivel összekevertél szerintem.. Max ezt tudom elképzelni annak, de nagyon nem azt akartam kihozni belőle, szóval kétlem.
Én sosem voltam a fiatalok ellen, de nekem nem is az az elsődleges a csapatban,hogy hány fiatal játszik benne.
Nekem se, ha nem lenne egy tehetséges gyerek se a B-ben, akkor nem is szeretném, hogy próbáljuk ki őket. De ha vannak, és ráadásul többen hiányposzton, akkor legalább próbáljuk már ki őket, aztán mielőtt zöld utat adunk nekik..

Na mindegy, részemről off lesz a téma. Dicsérni fogok fiatalt, ha lehet, de hozzászólni nemigen fogok a dolgokhoz ebben az ügyben már, csak ha nagyon nem értek egyet. :D
hajnesz írta: Roberto-Pique-Bartra-Grimaldo... Egyik valamire való csapatnak sincs ilyen fiatal védelme.
Grimaldo Albát nem szorítaná ki azért.. :D Adriano helyére képzeljük csak el, aztán több év múlva, akár kezdő. De majd a Benficában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.10.07. 18:20:06-kor.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.07. 17:03:00

hajnesz írta: Ilyen szinten csak a tudás semmire sem elég. Van egy olyan faktor, ami a legtöbb tizenévesben nincs meg, míg az idősebbekben igen, ez a tapasztalat. Tapasztalat kell ahhoz, hogy Balet kilökd a nézők közé (elnézést,hogy megint felhozom, most más nem jutott eszembe hirtelen), vagy amikor nagyon kell, taktikai faltot csinálni kontrálnál,stb,stb...
Éreztem, h fel lesz hozva a "tapasztalat". :lol:
Láthattuk, milyen sokra mentek az elmúlt meccseken a védőink a tapasztalatukkal.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.10.07. 16:38:52

Igazatok van, direkt írtam szélsőségesre a hsz-emet, abban bízva,hogy felnyitja pár ember szemét. Én sosem voltam a fiatalok ellen, de nekem nem is az az elsődleges a csapatban,hogy hány fiatal játszik benne.
Palesz írta valahol, hogy Halilovic lehet az új Messi.
Nekem igazából csak az a fárasztó, hogy akármikor szóbakerül a bhv,vagy khv, neadjisten a középpályás poszt, mindig meg van említve, hogy Grimaldo,Bartra, Samper kellene, hogy játsszon, és nem XY. Mindig, minden körülmények között feljön ez a téma, és igazából már kicsit fárasztó ez a számomra.
Van egy kiváló utánpótlásképzés, erről is híres a klubunk. Vannak kiváló szakemberek, média figyelem a B csapatnál, minden megvan. S ilyenkor egyesek még mindig azt gondolják, hogy pl. Samper jobban kész az első csapatra,mint Gumbau(én nem tudom),Grimaldo jobb,mint Adriano,stb. Nem azzal van a bajom, hogy más a véleményetek, hanem hogy ezt minden egyes meccs után fel kell hozni,ha rosszul játszik Adriano, Mathieu,vagy éppen Mascherano a középpályán. Ilyen szinten csak a tudás semmire sem elég. Van egy olyan faktor, ami a legtöbb tizenévesben nincs meg, míg az idősebbekben igen, ez a tapasztalat. Tapasztalat kell ahhoz, hogy Balet kilökd a nézők közé (elnézést,hogy megint felhozom, most más nem jutott eszembe hirtelen), vagy amikor nagyon kell, taktikai faltot csinálni kontrálnál,stb,stb... Lehet mondani, hogy ezt meg lehet tanulni, de így is szerintem elég szép számban alkalmazunk fiatalokat a többi élcsapathoz képest. Realban konkrétan ott van Varane, esetleg Casemiro, de Casemirot úgymond "készen kapták".
Roberto-Pique-Bartra-Grimaldo... Egyik valamire való csapatnak sincs ilyen fiatal védelme.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.07. 16:13:24

hajnesz írta:Összegzem az eddig elhangzottakat fórumon:
-"Munir és Sandro húzóember volt a B-ben"
-"Samper akkora ász,hogy azzal,hogy nem hozzuk fel vétünk a 11.parancsolat ellen"
-"Grimaldo a legjobb fiatal hátvéd a B-ben"
-"Halilovic az új Messi"
-"Adama jobb mint Tello"
stb.stb.
Hát nemtudom... Mikor Pedrok szaladgáltak a B-ben,valahogy nem esett ki a csapat a másodosztályból(direkt nem nagyobb nevet írtam).
Ha akkora ászok,és tehetségek lennének, akkor valószínüleg nem esett volna ki a csapat a másodosztályból(kb fél csapatot felsoroltam, akik érdekes módon mind istencsászárok a tarcsiban). Ez csak egy megjegyzés, nem nézek B meccset, meg nagyjából nem is érdekel,hogy ki játszik, nekem csak az a lényeg, hogy a lehető legjobb játsszon...
Kiestek a másodosztályból. Te írtad le, hogy nem nézel B-meccset és nem érdekel. Akkor nem tudom honnan veszed, hogy XY miért nem szint.
Pedroéknál meg köze nem volt a másodosztályhoz. Halilovicról senki nem mondta, hogy új Messi, csak hogy a játékstílusuk és mozgásuk hasonló, de ezt is elferdítetted. Érdekes, hogy tavalyelőtt, mikor összetettek egy normális kp-t osztályozós helyen végeztünk, most ilyen Gumbaukkal meg Patric-kal töltöttük fel, egyedül a csatárok villanásában lehetett bízni egy két olyan kh-val, akiknek olyan hibáik voltak amik meccseket döntöttek el. Nézd meg még a felnőtteknél is mi van ha a hátvédek hibáznak. 4:1 a Celta ellen például. Lett egy orrnehéz csapat, amiben 18-19 éves játékosok voltak. Érdekes, mikor meg volt szervezve és Denis vagy Rafinha vagy Thiago volt nem volt ilyen gond.
Samper pedig szintekkel jobb mint Gumbau. Ha nézted volna a meccseket úgy mentek át rajta a támadók, ahogy nem szégyellték, volt olyan hogy 3 gólt kaptunk a hibájából. Szerintem már ez elég beszédes. És nem kéne gúnyolódnod vagy személyeskedned, de hány esetben volt szidva edző (LE is), hogy folyton XY-t erőlteti, mert szent tehén stb.
Grimaldo pedig a legjobb fiatal hátvéd a B-ben, ez kétségtelen. Most játszik egy Matyi ott, aki annyit hibázik, hogy az ellenfél is felismeri és 80%-ban ott vezeti a támadásait. Szerintem ilyen helyzetben nem lenne hatalmas kockázat egy nagyon tehetséges játékost ott kipróbálni. Ezek a videok nyilván csak néhány látványosabb megmozdulást mutatnak, de ha követed a meccseket lehet látni, hogy azon kívül hogy játszik.

visca el barca írta:hát de pont azért estek ki mert buta, hozzá nem értő edzők pont a jövő csillagait nem játszatták. érted. pedig mind világklasszis a posztján és miután elmennek ezt mind bizonyítja is fogja. az utolsó ilyen nagy sírás-rívás talán muniesánál volt, azóta is tolonganak érte a topklubok (jó persze nem lebecsülve, hogy egy stokeban azért fix kezdő, de valahogy mégsem lett juventus/real/psg kaliberű klub spílere). most ez megy épp grimaldoval, jövőre majd samperrel (mert ha rafinha felépül, arda játszahat, meg hoznak egy pogbát, akkor hótziher h ő sem gfog itt sok sót megenni) utána meg XY-nal. mondjuk azt meg elfelejtik közben, hogy nélkülük is fossuk a kupákat, úgyhogy lehet az edzők mégiscsak jobban tudják a dolgukat.
befejeztem, ez is uo. szélmalomharc mint a busquets-anti busquets csaták :lol:
[/quote]

És ha Xavi elment volna anno, mert hajszálon múlott, akkor meg fognánk a fejünket.
Érdekes, mikor Pep idejött és felhozott bátran fiatalokat, akikhez (bár nem tudjuk meg) más nem nyúlt volna és alapemberek lettek mindenki tapsolt, éltette a Masiat. Iniesta, Xavi, Busquets stb. hogy jött fel. Szépen lassan lettek beépítve. De ha most itt van egy alig 20 éves srác, akinek Messi, Neymar, Suarez mellett kell kevés játékperccel egy másodosztályban eltöltött év után bizonyítania, 2 hónap után menjen a lecsóba. =D>
Itt volt Thiago, akiről csak a vak és gyengénlátó nem vette észre mit tud inkább hoztunk elé egy Fabregast, most meg a Bayern egyik húzóembere, aki -szerintem nem kockáztatok nagyot- hamarosan a válogatott középpályájának az alapja lesz.
Vagy Rafinha. A B-csapatot a vállán vitte. Egy spanyol első osztályú középcsapat húzóembere lett, az év fiatal játékosa, mindezt 20 évesen, már brazil válogatott, de inkább menjen innen.
Mindegy nem folytatom, már ígyy is hosszú, de nem kéne ennyire szélsőségekben gondolkozni, de szerintem senki nem állította, hogy Grimaldo vagy Samper aranylabdás lesz, de az eddigi teljesítményük alapján csere szerepkörben ki lehetne próbálni, főleg ha fogalmatlan játékosok vannak a posztjukopn fent.
Forca Barca!!!!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.07. 14:10:21

Akik a fiatalok mellett kardoskodnak, azok tudom, hogy rengeteg B és ifi meccset láttak. Köztük én is. Akik meg ellenünk, azok nagyjából nullát. Ennek a vitának így alapból semmi értelme sincs. 3-4 emberről beszélünk, aki szerintünk megérdemelné az esélyt, miközben az elmúlt 2-3 évben vagy 40-en játszottak a B-ben. Ti meg tényleg úgy kezelitek ezt a dolgot, mintha azt mondanánk, hogy az összes kölyök világklasszis. Amúgy sem értem, hogy miért kell abból vitát csinálnotok, mert nekünk tehetségesnek tűnik pár játékos. Az idén pont itt lenne a lehetőség, hogy Grimaldo és Samper esélyt kapjon, mert rengeteg a sérülés, bal bekk poszton pedig csak Alba használható sajnos.

Továbbra is azt mondom, hogy ha a ti hozzáállásotok lett volna meg az elmúlt 10 évben a klub oldaláról, akkor a "nagy generációból" csak Messi maradt volna itt. Tényleg remek döntés lett volna. Szerintetek buknánk minden kupát, sőt a csapat csődbe menne, ha néha ezek a srácok kapnának 20-30-90 perc bizonyítási lehetőséget? És akkor ha csak minimálisan beválnának, nem kéne 10-20 milliókért kiegészítő játékosokat venni. Ha meg mégis nagyon beválnának, akkor meg sztárokat 50-60-ért. Ráadásul játszanának a nagy csapatban, talán pénzt is kapnánk értük, ha elmennének, nem minden tehetség menne ingyen.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 13:36:18

hogy kapnak esélyt a fiatalok és hívják fel őket, engem az meg nem érdekel, hogy éppen Kis Pistát vagy Nagy Jóskát hívják fel.
Ez jó dolog, csak az a nem mindegy, hogy a megfelelő játékost hozzák-e fel, mert ha nem, hiába kapja meg az esélyt, nem lesz elég jó a csapatba, maximum tartaléknak.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.10.07. 12:54:25

Ne legyünk már ennyire birkák... :roll: Egy edző, edzői stáb értékelését nem szabad szélsőségesen, summázva értékelni. Itt páratoknál azt látom, hogy ha XY jó edző, akkor amit ő csinál az úgy jó 100%-ban ahogy van, mert ő az edző. Ez birka hozzáállás. Mint ahogy az ellenkezője is. Egy vélemény megalkotásánál inkább az egyes döntéseket kell külön megvizsgálni. Az én szememben az abszolút nem érv, hogy ő ott van, mi nem és pont. Ez egyszerű észjárásra vall...már bocs. :roll:

Hasonló a dolog mint a Veratti-Pogba vita vagy mint anno az Eto'o-Ibra vita. Sokan állították, hogy Ibra nem lesz jó ide, nekünk egy Eto'o típusú csatár kellene. Sokan ezt az egy dolgot jobban láttuk, mint Pep, aki valószínűleg szubjektív okok miatt döntött Eto'o ellen.
Egy 20 év körüli játékosról azt megmondani, hogy 2-3 év múlva aranylabdás, sztár lesz nem lehet és aki ezt állítja az nem mond igazat. Nem lehet megmondani, mert ezernyi dolog közbejöhet. Amit meg lehet állapítani az az, hogy XY tehetséges, megérdemelne egy esélyt. Főleg ebben a helyzetben, amiben jelenleg a klub van, igenis jobban kellene a tehetséges ifiket használni. Nem véletlenül gyenge Munir és Sandro a szélre kitolva, egyikük sem szélső és egyikük sincs akkora klasszis, hogy ezt ellensúlyozni tudja. Deulofeu vagy Adama sem klasszisok még, de ők legalább szélsők, akik gyorsaságot és dinamikát tekintve sokkal hasznosabbak lennének most, mint a két előbbi. De ez csak egy példa. Samper vagy Grimaldo sem klasszisok még, nem biztos, hogy azok lesznek, de sokkal jobbak már most a posztjukon, mint Gumbau, Roberto vagy Mathieu. Ettől függetlenül pl. Matyi középhátvédként vagy Roberto a jobboson még kell a csapatnak.
Az pedig, hogy Lucho ezt nem látja igenis hiba. Más kérdésekben nyilván jól lát, ezért is volt sikeres edző eddig is, de most hibázik. Nem helyrehozhatatlanul, de hibázik. Ha valaki nem ért egyet azt indokolja is meg, mint Bob Grimaldo esetében.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.10.07. 12:11:48

nagyon nehéz dolog egy szurkolói információs lehetőséggel bárkiről jóslatokba bocsátkozni.csak példálózni tudnék én is kivel buktunk , kivel jól jártunk...a két (három) említett fiatalban én nem látok semmi kiemelkedő tulajdonságot az a bajom velük, egy átlag Spanyol Liga szint a koruknak megfelelően...nem kiemelkedőek szinte semmiben. hogy hová fejlődhetnek? na ez az amire nem fogadnék..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 12:10:26

Ja és nyilván lehetne hozni az ellen listát Cesc, Alba stb emberekkel. :D

Én közpépen maradok, mert a csapat gerince saját nevelés és látjuk, hogy kapnak esélyt a fiatalok és hívják fel őket, engem az meg nem érdekel, hogy éppen Kis Pistát vagy Nagy Jóskát hívják fel. Azt meg remélem nem gondolja senki komolyan, hogy egy Barca-nal majd LE-nek betolnak egy borítékot hogy őt hozd fel. A taktikájába elképzeléseibe Gumbau, Sandro stb emberek kellenek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.07. 12:06:03

Veb és hajnesz megértették amit írtam. Tello te meg nem szerénykedted el. Ezek szerint te jobban tudod mi van a B csapattal szakadozó streamek alapján mint Lucho stábja akik még az utolsó levegővételüket is figyelik ezeknek a gyerekeknek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.07. 12:03:56

Bob_Marley írta:Az sokkal inkább zavar, hogy eddig pénzt csináltunk olyanokból akikre nem úgy számítunk, de Grimaldo meg Adriano ingyen távozása nem ezt a sort folytatja.
Ehhez kapcsolódóan még annyit, hogy Adrianótól nem akartunk megválni a nyáron, annak ellenére, hogy 4-5 milliót is fizetett volna érte a Roma, a legújabb hírek szerint (RAC1, viszonylag megbízhatóak) Grimaldót viszont simán eladtuk volna 1 millió euróért a Levanténak... (Utóbbi szerencsére végül nem jött össze, köszönhetően annak is, hogy maga a játékos nem szívesen ment volna a valenciaiakhoz.)
Bob_Marley írta:Nem láttam benne egy jó bemozgást, egy egyérintős játékot.
Lehet, hogy ebből a videóból nem jön le (én speciel egyébként is jobban szeretem az "individual highlights"-típusú videókat külön egy-egy meccsről, de ilyeneket Grimaldóról nem igazán lehet találni), de egyébként a játékintelligencia és a passzjáték abszolút Grimaldo erősségei közé tartozik, ahogy többnyire az egyérintős játékban is igen jó.
hajnesz írta:Összegzem az eddig elhangzottakat fórumon:
-"Munir és Sandro húzóember volt a B-ben"
-"Samper akkora ász,hogy azzal,hogy nem hozzuk fel vétünk a 11.parancsolat ellen"
-"Grimaldo a legjobb fiatal hátvéd a B-ben"
-"Halilovic az új Messi"
-"Adama jobb mint Tello"
stb.stb.
Hát nemtudom... Mikor Pedrok szaladgáltak a B-ben,valahogy nem esett ki a csapat a másodosztályból(direkt nem nagyobb nevet írtam).
Ha akkora ászok,és tehetségek lennének, akkor valószínüleg nem esett volna ki a csapat a másodosztályból(kb fél csapatot felsoroltam, akik érdekes módon mind istencsászárok a tarcsiban). Ez csak egy megjegyzés, nem nézek B meccset, meg nagyjából nem is érdekel,hogy ki játszik, nekem csak az a lényeg, hogy a lehető legjobb játsszon...
Sandrót én nem igazán nevezném húzóembernek, a "Halilovic az új Messi"-féle kijelentések pedig mondanom sem kell, hogy nagyon túlzóak, van ugyan egy-két hasonlóság a két futballista között, de inkább csak a poszt tekintetében, illetve a kis horvát mozgása, robbanékonysága kicsit emlékeztet Messire.

Az pedig, hogy vannak igen tehetséges játékosok a csapatban, sajnos nem garantálja a bentmaradást, ha az együttes többi tagja vagy alapból nem üti meg a szintet, vagy tehetséges, csak igen hullámzó a játéka. Illetve Eusebio és Vinyals munkája is csapnivaló volt (előre begyakorolt figurák, normális taktika szinte teljes hiánya, a támadójáték kihegyezése gyakorlatilag egy emberre - ez volt Adama -, ahelyett, hogy a csapatjáték központba állításával, szépen kidolgozott akciók által próbáltunk volna meg gólokat szerezni, és még sorolhatnám). Ezt így biztos nehéz elképzelni, de szerintem ha belenéztél volna anno akár csak egy vagy két mérkőzésbe is tavaly, láttad volna te is, mire gondolok.

Egyébként tudom, hogy nem ez volt a hsz-ed lényegi része, de annyit hozzátennék, hogy speciel Pedro B-ben töltött időszaka alatt pont a negyedosztályban és a harmadosztályban szerepelt a csapat. (Bár az igaz, hogy éppen emiatt nem is estek ki a másodosztályból. :mrgreen: )
Nero. írta:Veb és hajnesz megértették amit írtam. Tello te meg nem szerénykedted el. Ezek szerint te jobban tudod mi van a B csapattal szakadozó streamek alapján mint Lucho stábja akik még az utolsó levegővételüket is figyelik ezeknek a gyerekeknek.
Ezt nem állítom. Csak annyi, hogy van pár olyan döntése Luchónak/a stábnak különböző B-játékosokkal kapcsolatban, amelyek mellett én nem tudok racionális érveket felhozni, és ezért nem vagyok biztos benne, hogy valóban annyi időt foglalkoznak a B csapattal és az utánpótlással, mint amennyire szükség lenne.

Na mindegy, befejeztem én is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2015.10.07. 12:12:36-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 12:02:11

hajnesz írta:Összegzem az eddig elhangzottakat fórumon:
-"Munir és Sandro húzóember volt a B-ben"
-"Samper akkora ász,hogy azzal,hogy nem hozzuk fel vétünk a 11.parancsolat ellen"
-"Grimaldo a legjobb fiatal hátvéd a B-ben"
-"Halilovic az új Messi"
-"Adama jobb mint Tello"
stb.stb.
Hát nemtudom... Mikor Pedrok szaladgáltak a B-ben,valahogy nem esett ki a csapat a másodosztályból(direkt nem nagyobb nevet írtam).
Ha akkora ászok,és tehetségek lennének, akkor valószínüleg nem esett volna ki a csapat a másodosztályból(kb fél csapatot felsoroltam, akik érdekes módon mind istencsászárok a tarcsiban). Ez csak egy megjegyzés, nem nézek B meccset, meg nagyjából nem is érdekel,hogy ki játszik, nekem csak az a lényeg, hogy a lehető legjobb játsszon...
Szerintem ez is egy szélsőséges vélemény, de azért Deulofeut hiányolom a listáról. Mennyit veszekedtem érte, hogy sok sót nem fog megenni ha ezt a játékstílust folytatja, aztán látjuk hogy nem jut egyről a kettőre máshol sem. Nem Grmaldo-t leszólva de itt volt ez a videó, hát nem mondom hogy tucat, de nehogy már két cseltől el kéne "csöppenni". Nem láttam benne egy jó bemozgást, egy egyérintős játékot. Voltak szép betett labdái, meg a szabadok is jók voltak, de hasra nem estem ettől a videótól, már bocsánat. :D Láttam kétszer eddig őt, tehát nem releváns a véleményem, ezt elfogadom. És ez egy összevágott videó,gyors és biztos hogy van érzéke a játékhoz, de azért abban meg igazat kell adjak, pl hajnesz kicsit szélsőséges véleményének, hogy ne essünk túlzásokba se.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.10.07. 12:09:52-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.07. 11:47:26

hajnesz írta:Összegzem az eddig elhangzottakat fórumon:
-"Munir és Sandro húzóember volt a B-ben"
-"Samper akkora ász,hogy azzal,hogy nem hozzuk fel vétünk a 11.parancsolat ellen"
-"Grimaldo a legjobb fiatal hátvéd a B-ben"
-"Halilovic az új Messi"
-"Adama jobb mint Tello"
stb.stb.
Hát nemtudom... Mikor Pedrok szaladgáltak a B-ben,valahogy nem esett ki a csapat a másodosztályból(direkt nem nagyobb nevet írtam).
Ha akkora ászok,és tehetségek lennének, akkor valószínüleg nem esett volna ki a csapat a másodosztályból(kb fél csapatot felsoroltam, akik érdekes módon mind istencsászárok a tarcsiban). Ez csak egy megjegyzés, nem nézek B meccset, meg nagyjából nem is érdekel,hogy ki játszik, nekem csak az a lényeg, hogy a lehető legjobb játsszon...
hát de pont azért estek ki mert buta, hozzá nem értő edzők pont a jövő csillagait nem játszatták. érted. pedig mind világklasszis a posztján és miután elmennek ezt mind bizonyítja is fogja. az utolsó ilyen nagy sírás-rívás talán muniesánál volt, azóta is tolonganak érte a topklubok (jó persze nem lebecsülve, hogy egy stokeban azért fix kezdő, de valahogy mégsem lett juventus/real/psg kaliberű klub spílere). most ez megy épp grimaldoval, jövőre majd samperrel (mert ha rafinha felépül, arda játszahat, meg hoznak egy pogbát, akkor hótziher h ő sem gfog itt sok sót megenni) utána meg XY-nal. mondjuk azt meg elfelejtik közben, hogy nélkülük is fossuk a kupákat, úgyhogy lehet az edzők mégiscsak jobban tudják a dolgukat.

befejeztem, ez is uo. szélmalomharc mint a busquets-anti busquets csaták :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.10.07. 11:43:56

Összegzem az eddig elhangzottakat fórumon:
-"Munir és Sandro húzóember volt a B-ben"
-"Samper akkora ász,hogy azzal,hogy nem hozzuk fel vétünk a 11.parancsolat ellen"
-"Grimaldo a legjobb fiatal hátvéd a B-ben"
-"Halilovic az új Messi"
-"Adama jobb mint Tello"
stb.stb.
Hát nemtudom... Mikor Pedrok szaladgáltak a B-ben,valahogy nem esett ki a csapat a másodosztályból(direkt nem nagyobb nevet írtam).
Ha akkora ászok,és tehetségek lennének, akkor valószínüleg nem esett volna ki a csapat a másodosztályból(kb fél csapatot felsoroltam, akik érdekes módon mind istencsászárok a tarcsiban). Ez csak egy megjegyzés, nem nézek B meccset, meg nagyjából nem is érdekel,hogy ki játszik, nekem csak az a lényeg, hogy a lehető legjobb játsszon...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 11:41:32

Én nem láttam annyit Grimaldo-t, de azt meg nem tudom elképzelni, hogy a klub direkt magának akarna rosszat. Azt meg pláne nem hiszem, hogy a Masia-nak vége lenne, meg hogy Luchot nem érdeklik a fiatalok, mert ha így lenne akkor nem hozna fel embereket, nem játszatná őket. Kényszerűség ide vagy oda.

Az igaz, hogy LE sem tévedhetetlen, ezt elfogadom, de azt hogy nem érdekli a dolog az nem igaz, meg hogy a klubbot se érdeklik a fiatalok.

Az sokkal inkább zavar, hogy eddig pénzt csináltunk olyanokból akikre nem úgy számítunk, de Grimaldo meg Adriano ingyen távozása nem ezt a sort folytatja.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.07. 11:22:57

visca el barca írta:ezt évek óta, minden b-s gyerek távozásánál elsüti valaki. aztán látjuk, hogy azóta is mind világklasszis lett (a nagy számok törvénye alapján egyszer majd bejön, aztán lehet hónapokig én meg megmondtamozni)
Azt írtam, hogy remélem, ez fog történni, nem azt, hogy ez a legvalószínűbb forgatókönyv. A tökéletes fejlődési hely számára is a Barcelona lenne, akárhová is megy, nem hiszem, hogy olyan ütemben és abba az irányba tudna fejlődni, ami az ideális lenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.07. 11:18:49

Gareth Tello írta:világklasszissá növi ki magát, aztán pár éven belül visszavásároljuk. Nagy fekete pont a vezetőség és Luchóék neve mellett...
ezt évek óta, minden b-s gyerek távozásánál elsüti valaki. aztán látjuk, hogy azóta is mind világklasszis lett (a nagy számok törvénye alapján egyszer majd bejön, aztán lehet hónapokig én meg megmondtamozni)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése