Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
13
25%
Nem
38
75%
 
Szavazatok száma: 51
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.28. 17:22:46

brazilfan írta:
2024.05.28. 16:45:18
superman írta:
2024.05.28. 15:52:20
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Én sem írtam ilyet. Nem írtam olyat, hogy ezt JELENTI. Hanem azt írtam, hogy bennük érzem.
Na de az úgy szól, hogy "Mes que un CLUB", nem "Mes que un Xavi"...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 17:17:11

gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brazilfan 2024.05.28. 17:27:17-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.28. 17:02:24

gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07

Honnan tudod ezt elore? Hol voltak ok 17-18 evesen? El kell
Szomoritsalak,hogy a jobbak tartalekok voltak a csapatban.van egy nagyszeru magunk,csak nem kell szethajtani.
Fort,Cubarsi,Araujo,Balde
Gavi,Bernal,Pedri,Fermin,van meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Yamal pedig egy szuletett zseni,16 evesen a prime Ney mozgasat idezi,mar csak rutin kell neki es nem szarra hajtani.De jelenleg nincs,Eto’o,Dinho,Henry fele kaliberekre lehetosegunk mint kulsosok
nem tudom, csak sejtem.

olyan ez mint reménykedni hogy Yamal Messi szintet hoz egyszer.
Lehet igen, de valószínűbb, hogy nem.
De még így is lehet belőle extraklasszis játékos.

De a lényege a mondandómnak, hogy vágyálomnak tartom, hogy ezekből a mostani csodagyerekekből majd összeáll egy olyan mag.
Legalábbis ami annyira sikeres tud lenni.

Amit írsz a végén jogos, ez is hiányzik, mert a külsősök is extrák voltak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.05.28. 16:51:07

csababarca írta:
2024.05.28. 16:33:46
Sajátos értelmezéseit olvashatjuk ennek a mára már teljesen elkoptatott több mint egy klub szövegnek.

Troym idézte, mit is jelent ez a szlogen.
Persze értelmezhetjük úgy, hogy akkor lesz katalán identitása ha saját nevelések játszanak benne, de nem erről szól.
Az, hogy Xavi barca szurkoló volt, és most is az, illetve lesz semmit nem ad ehhez hozzá.
Sajnos éppen elvett, mert a szurkolói habitusát nem tudta levetkőzni, és a pad mellett inkább viselkedett egy eszétvesztett szurkolóként sokszor, mint egy karizmatikus, a játékosait egy irányba terelő szakemberként.

Semmiben nem érzem azt, hogy Fermin, Gavi, Pedri, Cubarsi hozzátenne ehhez az identitáshoz. Dicséretes ahogy teljesítenek a csapatban, az bizonyos, de ettől nem leszünk több mint egy klub.

Olvastam azt is, hogy a realnál nem játszanak saját nevelések. Vajon miért nem? Talán mert nem elegek, és mivel az eredményeket üldözik, ezért nem tesznek be csak azért sajátneveléseket, hogy néhány szurkoló ennek örüljön. Ennél profibb egy klub működése.

Azt felejtsük el, hogy majd összeáll egy VV, Puyol, Piqué, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi gerinc, Guardiola kaliberű edzővel, mert kvalitásban ez kb a lehetetlen.Ott szerencsés volt a dolog mert a saját nevelésekkel eredményeket is tudtunk elérni. Mármint bocsánat, címekért harcoltunk kb végig amíg a gerinc toppon volt. Ma hiába hozná legjobbját a fenti 4-es Yamallal kiegészülve se tudnák megközelíteni sem azt az időszakot.
De nem is lehet elvárás, szerintem.
Honnan tudod ezt elore? Hol voltak ok 17-18 evesen? El kell
Szomoritsalak,hogy a jobbak tartalekok voltak a csapatban.van egy nagyszeru magunk,csak nem kell szethajtani.
Fort,Cubarsi,Araujo,Balde
Gavi,Bernal,Pedri,Fermin,van meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Yamal pedig egy szuletett zseni,16 evesen a prime Ney mozgasat idezi,mar csak rutin kell neki es nem szarra hajtani.De jelenleg nincs,Eto’o,Dinho,Henry fele kaliberekre lehetosegunk mint kulsosok
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 16:45:18

superman írta:
2024.05.28. 15:52:20
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Én sem írtam ilyet. Nem írtam olyat, hogy ezt JELENTI. Hanem azt írtam, hogy bennük érzem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.28. 16:33:46

Sajátos értelmezéseit olvashatjuk ennek a mára már teljesen elkoptatott több mint egy klub szövegnek.

Troym idézte, mit is jelent ez a szlogen.
Persze értelmezhetjük úgy, hogy akkor lesz katalán identitása ha saját nevelések játszanak benne, de nem erről szól.
Az, hogy Xavi barca szurkoló volt, és most is az, illetve lesz semmit nem ad ehhez hozzá.
Sajnos éppen elvett, mert a szurkolói habitusát nem tudta levetkőzni, és a pad mellett inkább viselkedett egy eszétvesztett szurkolóként sokszor, mint egy karizmatikus, a játékosait egy irányba terelő szakemberként.

Semmiben nem érzem azt, hogy Fermin, Gavi, Pedri, Cubarsi hozzátenne ehhez az identitáshoz. Dicséretes ahogy teljesítenek a csapatban, az bizonyos, de ettől nem leszünk több mint egy klub.

Olvastam azt is, hogy a realnál nem játszanak saját nevelések. Vajon miért nem? Talán mert nem elegek, és mivel az eredményeket üldözik, ezért nem tesznek be csak azért sajátneveléseket, hogy néhány szurkoló ennek örüljön. Ennél profibb egy klub működése.

Azt felejtsük el, hogy majd összeáll egy VV, Puyol, Piqué, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi gerinc, Guardiola kaliberű edzővel, mert kvalitásban ez kb a lehetetlen.Ott szerencsés volt a dolog mert a saját nevelésekkel eredményeket is tudtunk elérni. Mármint bocsánat, címekért harcoltunk kb végig amíg a gerinc toppon volt. Ma hiába hozná legjobbját a fenti 4-es Yamallal kiegészülve se tudnák megközelíteni sem azt az időszakot.
De nem is lehet elvárás, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2783
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.28. 16:00:23

Ez a mottó nem ezt jelenti. Minden klub fiatal tehetségei és legendái szurkolnak a csapatuknak, gondolom Lampard is szurkol a Chelsenek, Giggs a MU-nak, Maldini a Milannak, Kahn a Bayernnek pont, ahogy Xavi a Barcának.

"the club has become a symbol of Catalan culture and Catalanism, hence the motto "Més que un club" ("More than a club"). Unlike many other football clubs, the supporters own and operate Barcelona."

Kb inkább azt jelenti, hogy a szurkolók kezében a klub, ami nem csak egy focicsapat, de kvázi a katalán identitás és kultúrájuk részét képezi.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.28. 15:52:20

brazilfan írta:
2024.05.28. 15:31:47
dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Szerintem érezhető, én Gaviban, Pedriben, Fermínben, Cubarsíban, Yamalban is érzem ezt.

És természetesen Xaviban is:
„Vasárnaptól kezdve én is már csak egy Culé leszek a lelátón, akár most az Estadi Olímpicban, akár néhány hónap múlva a Camp Nouban, mert mielőtt játékos vagy edző lennék, Barça-szurkoló vagyok, és csak a legjobbat akarom életem klubjának, amelynek mindig a rendelkezésére fogok állni.”
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 15:31:47

dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Szerintem érezhető, én Gaviban, Pedriben, Fermínben, Cubarsíban, Yamalban is érzem ezt.

És természetesen Xaviban is:
„Vasárnaptól kezdve én is már csak egy Culé leszek a lelátón, akár most az Estadi Olímpicban, akár néhány hónap múlva a Camp Nouban, mert mielőtt játékos vagy edző lennék, Barça-szurkoló vagyok, és csak a legjobbat akarom életem klubjának, amelynek mindig a rendelkezésére fogok állni.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3366
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.28. 14:01:25

dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
egészen egyszerüen megemészthetetlen ahogy az ikonjainkkal bánunk meg úgy egyáltalán ez az mézes mázas bohóckodás ami mögött semmi sincs.
Sajnos az egyik dologból következik a másik (ikonokkal bánás vs mézes mázas bohóckodás) illetve a másik dologból az egyik (mézes mázas bohóckodás vs ikonokkal bánás), tehát teljes az átjárás a két dolog között, oda és vissza egyaránt.

A túl sokmindennek és sokmindenkinek való megfelelés már önmagában is lehetetlen, de ha ehhez hozzáadjuk a pénz, teljesítmény, tudás, képesség, számokérés, elvárás, türelem, tér-idő (mint tényező) "változókat", kilyukadunk oda, hogy szűznek maradni és jót hancúrozni egyszerre nem igazán lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.28. 15:40:12-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.28. 13:35:04

Nyiri81 írta:
2024.05.28. 13:25:15
dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Nekem az a furcsa, hogy Messinek azóta sem szerveztek egy barátságos meccset amire beszervezik azokat a játékosokat is akik a karrierjén fontosak voltak Xavi, Iniesta, Pique, Suarez, Fabregas, Ronaldinho stb és akkor egy félidő Miami másik Barca mez. Valószínüleg mindegy is ezen filózni már.
Lehet megkeresték és nemet mondott. Ki tudja?
Mondjuk szerintem a Montjuic-ban méltatlan is lett volna. Majd ha kész az új Camp Nou és Messi még játszik, akkor gondolom elhívjuk az Inter Miami-t a Gamperre, ez szerintem nagyon adná magát.

Xavi-ról meg én is olvasom, hogy a saját fizujáról lemond, a stábot szeretné kifizettetni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.28. 13:25:15

dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Nekem az a furcsa, hogy Messinek azóta sem szerveztek egy barátságos meccset amire beszervezik azokat a játékosokat is akik a karrierjén fontosak voltak Xavi, Iniesta, Pique, Suarez, Fabregas, Ronaldinho stb és akkor egy félidő Miami másik Barca mez. Valószínüleg mindegy is ezen filózni már.
Lehet megkeresték és nemet mondott. Ki tudja?
dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Xavit el kellett küldeni de egészen egyszerüen megemészthetetlen ahogy az ikonjainkkal bánunk meg úgy egyáltalán ez az mézes mázas bohóckodás ami mögött semmi sincs. Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Azért ha végignézed az aranykor játékosait, full ki lettek tömve pénzzel. Egyik se nagyon bánkódik. Akinek volt lehetőség volt búcsúmeccs. Puyon sérülés miatt hagyta abba és nem volt lehetőség. Akinek tudtak búcsúmeccset szervezni mindannyian megkapták.
Csak is Puyol
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.28. 12:41:27

brazilfan írta:
2024.05.28. 09:07:53

Miért, Messinek nem ját volna?

Szerintem Fermin Lopez gólöröme méltóbb búcsú volt, mint mondjuk Laporta összes frázispuffogtatása.
Igen Fermin gesztusa nagyon szép volt.

A sors fintora, hogy a valaha élt legnagyobb barca legenda egy sajtótájékoztatón bucsuzhatott el és ennyi. Xavinak és Iniestanak nagyon szép bucsuja volt. Ellenben Puyolnak szintén semmilyen nem volt.
Nekem az a furcsa, hogy Messinek azóta sem szerveztek egy barátságos meccset amire beszervezik azokat a játékosokat is akik a karrierjén fontosak voltak Xavi, Iniesta, Pique, Suarez, Fabregas, Ronaldinho stb és akkor egy félidő Miami másik Barca mez. Valószínüleg mindegy is ezen filózni már.

Xavit el kellett küldeni de egészen egyszerüen megemészthetetlen ahogy az ikonjainkkal bánunk meg úgy egyáltalán ez az mézes mázas bohóckodás ami mögött semmi sincs. Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3366
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.28. 12:18:42

LG írta:
2024.05.27. 16:26:23
Xavi elmegy, vele már nem lesz konfliktus, de félek, hogy Flick-re ugyanúgy nyomást helyeznek el bizonyos dolgokban.
Nagy örömmel várom a Flick időszakot és nyilván nem kell félteni esetleges naívsága miatt, de látva a barcelonai "sajátosságokat", a megkeresés udvariassági körei után én biztosan a normálisnál komolyabb hangsúlyt fektettem volna arra a témára, hogy asszisztenst kerestek a játékaitokhoz vagy edzőt?

Xavit sokkal lelkesebben vártam, aztán az első nyilatkozatai és a "projekt" ismertetése után nagyon komolyan leforrázva éreztem magam, de éppen emiatt nála kristálytiszta volt számomra, hogy ő amit tesz, azt bizony saját meggyőződéséből teszi.... :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7610
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.28. 12:04:46

Ebben sosem kételkedtem, mint ahogy abban sem, hogy mindig őszintén csak a csapat érdekeit próbálta nézni. Le a kalappal, ha tényleg így van. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.28. 12:01:20

Xavi hajlandó lemondani a szerződése hátralévő évéből neki járó közel 12 millió euróról, cserébe munkatársai teljes kártérítést kapnak. Ez összesen kevesebb, mint 3 millió euró. [Diario AS]

=D> =D> =D>
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 09:07:53

Kovbal88 írta:
2024.05.28. 07:35:10
Akkor segítettél, mikor szükség volt rá. Köszi mindent Xavi. Méltó búcsú járt volna, de sajnos ilyen ez a futball.
Miért, Messinek nem ját volna?

Szerintem Fermin Lopez gólöröme méltóbb búcsú volt, mint mondjuk Laporta összes frázispuffogtatása.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2192
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.28. 07:35:10

Akkor segítettél, mikor szükség volt rá. Köszi mindent Xavi. Méltó búcsú járt volna, de sajnos ilyen ez a futball.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.05.28. 01:42:31

Az egész ügy megfejtéséhez jó lenne tudni, hogy milyen játékosokat kért Xavi és abból mennyit kapott.
Az egész story teljesen máshogy cseng, ha az igazolások nagy részét Xavi kérte, most meg pampogott ellenük és egészen máshogy, ha Laportáék hozták ide a kedvenceiket és helyezték nyomás alá Xavit, hogy mé' nem hozza az eredményeket.

Az igazság talán valahol a kettő között van.

Ami érdekes számomra, hogy eddig Xavival kapcsolatban kicsit ilyen túlterhelt, nem eléggé szeretett, méltatlanul kirúgott érzésem volt, amit az "arctalan" menedzser Laporta hajtotta végre ugyanazokkal a kemény mozzanatokkal, amikkel végülis a klubot megmentette a pénzügyi csődtől és a kieséstől

DE EZ ALAPJÁN

inkább úgy néz ki, hogy Xavi az, aki kissé ilyen agresszívebben ragaszkodik az elképzeléseihez, akár eredményeket hozó játékosok kirúgásával is és Laporta meg próbálja megvédeni azokat, akiket kedvel / lát bennük lehetőséget.

Ki tudja?

Az tuti, hogy Xavinak egy érdekes személyisége van ezekkel a meccsek alatti kirohanásaival, az egyik legnagyobb tehetség: Vitor Roque nem játszatásával, Felix mellőzésével, viszonylag jó játékosok idióta indokkal történő el/kölcsönbe adásával.


Off ehhez kicsit: Lewa felesleges játszatását sokan írjátok. Sosem Football Manager-eztetek? Sztár játékosoknál simán vannak olyan szerződések, hogy büntetés érheti a klubot, ha nem játszatja őket elégszer / bizonyos kulcs meccseken. Ez ilyen.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.27. 23:31:19

Egy ESPN azért nem a levegőbe írogat. Nem is engedheti meg magának, különben nem állnának velük szóba a játékosok.

Az Araújóval való ellentéte egyértelmű volt már év eleje óta. Xavi távozásával talán még ez a történet is megmenthető. De ha így is menni akar már, akkor Mainoo-ért és 50 millióért eladnám, mert a Manchester United nagyon hívja, és az emberrel most többre megyünk, mint a pénzzel (tavaly is eszement összegekért értékesítettünk, ennek ellenére közel 0 eurót költhettünk). A Bayern is, onnan Goretzkáért cserélnék.

Ez esetben a vkp poszton egész jól állnánk már, és a védelmet kellene megerősíteni. Ha pedig marad Araújo, akkor fordítva, akkor a vkp posztra kell mindenképp igazolni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.27. 23:04:45

superman írta:
2024.05.27. 16:14:44
FcBarcelona1 írta:
2024.05.27. 14:49:55
Az ESPN szerint Xavi közölte Laportával, hogy nincs szüksége Lewyre, Felixre, Cancelora és Roquera.
A MARCA szerint továbbá kérte, ha van rá lehetőség, adják el Araujot és Raphinhat.
Ha igaz a hír, akkor valahol szerintem jogos is. Nem lehet minden évben a fél keretet kicserélni, ilyen körülmények között meg még annyira sem. Ha tényleg így van, Xavi olyan, mint egy elkényeztetett kisgyerek, semmi sem jó, mindenből új - ez összecseng a "mindenki engem bánt, semmi sem az én hibám" narratívával. Lewy, Roque, Guiui, senki nem jó? Haaland kell neki, vagy mi?! Azért ez erős. Akkor már egy edzőt könnyebb cserélni, mint 10 játékost. Arról nem beszélve, hogy más téren is bőven volt vaj a füle mögött. Kezdve az eredménytelenséggel, a könnyelműen elszórt meccseken (Bilbao, PSG), a hisztiken át, a fiatalok túlhasználásáig, és a keret elégtelen rotálásáig. Tehát ha (!) ez a hír igaz, akkor tök jogos a menesztése.
Sztem fordítva nézitek a dolgokat...

FFP nyomás alatt vagyunk... Xavi többször mondta, hogy mindig is alkalmazkodott a körülményekhez - ha el kell adni, akkor nyilván tesz javaslatot, kitől válna / vált volna meg...

Másutt azt írták, és ez tűnik inkább életszerűnek, hogy Deco-val egyeztették a dolgokat... Tehát, klub jelezte, hogy el kell adni -> az edző közölte elképzeléseit a sportigazgatóval, akinek a dolga eldönteni ezeket a kérdéseket...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.05.27. 21:28:56

Kicsit lekésve az eseményekről ..

Ahogy korábban is irtam vagy jöjjön Flick vagy maradjon Xavi…. ugy hogy nekem ez okes igy(is).

Bar az kicsit nekem meglepő hallgatva a podcastet olvasva a véleményeket higy ekkora hangsúly van a “mierten” miközben fel éve erről szol a diszkurzus higy mi az ami nem jo Xavival es lehet nem is fog változni !
Nyilvánvaló hogy ugyanazok a mentális (fizikális) blokkok - nem sorolom mindenki tudja mely meccsekrol van szó es az edzője is vonatkozik - amik rendszeresen előjönnek függetlenül h most epp ki sérült vagy ki nem + katalán kis csapattól benyelt 8! kapott gól teljesen mértékben magyarazhatlan es védhetetlen … es itt mintha Xavi is elért volna ezzel jelen tudása tetejére !

Persze a “mikenten” lehet vitatkozni !

Egyben kent örültem neki sok sok pozitívumot is hozott , valaki írta h folyton “kicsuznak a kezéből a dolgok “ebben benne van minden + ( versenyképes csapat ahigy ígérte különben ugye nincs ami kicsusszon ) es - nem tudunk ezen fejleszteni!

Inkább 1 Xavi mint 3 Kouman SEtien Valverde stb… Gracias , passz maestro !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.27. 17:02:09

FcBarcelona1 írta:
2024.05.27. 14:49:55
Az ESPN szerint Xavi közölte Laportával, hogy nincs szüksége Lewyre, Felixre, Cancelora és Roquera.
A MARCA szerint továbbá kérte, ha van rá lehetőség, adják el Araujot és Raphinhat.
Nagy médiumok ezek de azért ugyanúgy bulvárt terjesztenek mint minden más újság szóval fenntartással kezelném. Bár ha jobban belegondolunk: Lewy lejtemenet, Felix/Cancelo kölcsön eleve, Roquet meg fixen senkivel nem beszélték meg amikor leigazolták. Araujot meg Raphinhat azért mondhatta eladónak mert az egész keretből nekik van normális értékük azok közül akik nem la masia kiskedvencek. Szóval azért messze van ez a hír a felháborítótól ha egyáltalán egy szó is igaz belőle.

Szerintem is az lenne a legfontosabb, hogy a nyilvánvalóan semmire sem használhatóakon kívül ne adjunk el játékosokat. De Jongot én megpróbálnám elpasszolni ha van jelentkező aki átvállalja a fizuját meg hozzánk dob némi casht. Valószínüleg marasztalja Flick szóval ha nem fojtogat minket az ffp akkor fixen marad.

Abban meg nulla hitem van, hogy komolyabb igazolásunk lesz. Ez persze nem azt jelenti, hogy automatikusan csak a Romeu szintből jöhet valaki. Olcsón is lehetne jót venni hiszen ez a scoutok és a sport igazgató munkája (itt jön képbe, hogy szerintem Deco erre alkalmatlan).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7610
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.27. 16:38:14

Lehet kamu, de ha az is, kb egybecseng Lewy kivételével az egész narratívával. Lewy is kicsit stimmel olyan téren, hogy mintha Xavi pár hete észrevette volna, hogy ő mégsem az a szint, akit 0-24-ben játszatni kéne, azóta stabilan cserélve van.

Kétlem, hogy Laporta nyomására tette. Felixet nem volt rest padra tenni, Raphinhát meg megállás nélkül cseréli le, ha épp kezd, szerintem kettejüket nem nagyon akarta. Ha nem akarta volna annyira Lewyt játszatni, akkor tuti lecserélgette volna néha, még ha rá is szóltak volna, hogy amúgy játszasd. Az 100%, hogy Laportáék nem mondták, neki, hogy tedd be a kezdőbe ősszel és vedd ki tavasszal.

Nem lehet zsinórban harmadszor is lecserélni az egész keretet, főleg, amikor ha lyukak vannak is bőven, elég minőségi játékosok vannak. Valljuk be, Ferrán is sokkal jobb játékos annál, mint amit a Xavi-éra 80%-ában produkált. Aki egy Cityben meggyőző 4. támadó tud lenni, az nekünk is meg kéne, hogy feleljen csereként, de sajna az érkezése első 1-2 hónapját és az idei őszét kivéve ez nem valósult meg.

Araujo távozása is lazán beleillik a narratívába, gondolom a megromlott kapcsolat miatt lett hirtelen nyitott az uru a távozásra is (kétlem, hogy a labdás játéka miatt, nagyon sokat fejlődött benne Xavi alatt, plusz szerintem a bajnokságot hátul tavaly még inkább ő hozta talán, mint TS.

A többieké egyértelmű, bár nagyon fura, Felix folyamat hozta a villanásokat csereként, Raphinha másfél éve a hátán viszi támadásban, meg nagy meccseken a csapatot, az utolsó 3 BL meccsünk legfontosabb játékosa volt, sőt, az általa játszott utolsó 5 nemzetközi kieséses meccsen 4-szer ő volt statisztikailag a MOM. Totál érthetetlen a dolog, annyiszor mentette meg Xavi sejhaját idén és tavaly is.

Roque lesz nehéz ügy, mert totál Puig effektus állt be nála. Mire Xavi jött, a gyerek már teljesen szét volt esve, és tényleg nem volt már Barca-szint. Roqué-n is ezt érzem az utolsó meccseken kapott lehetőséget, de harmadolyan jól nem nézett ki, mint mikor idejött, pedig akkor még nemrég sérült is volt. Jelenleg látványosan tényleg nem Barca-szint, sajnos. Az mondjuk igaz, hogy én Guiuban az érkezése előtt is többet láttam kicsit a sebessége és a magassága miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21291
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.27. 16:26:23

Érdekes hír. Nekem Lewa már eddig is gyanús volt, ha pedig van igazság az előbbi hírben, akkor simán benne van, hogy nem Xavi miatt volt állandóan erőltetve, hanem felsőbb nyomásra.

Eric Garciánál pedig valóban olyat nyilatkozott, hogy rajta múlott volna, marad a kölcsön helyett.

Én nagyok félek, hogy van igazság ezekben, és az nagy baj, mert azt mutatja, hogy nem volt meg az összhang az edző és a vezetés között, ami sosem jó. Xavi elmegy, vele már nem lesz konfliktus, de félek, hogy Flick-re ugyanúgy nyomást helyeznek el bizonyos dolgokban.

Így még kevésbé bánom, hogy Xavi ment, de Laportával is egyre inkább kétségeim vannak. :roll:
Válasz küldése