Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.16. 21:29:09

Szívem szerint megfordítjuk, sőt biztos hogy izgatott leszek a meccs elott mert hinni és bízni fogok a továbbjutàsban, de ha az eszemre akkor feleslegesen. Ha a végén bement volna az az Umtiti kapufa akkor most valami esély lenne de amugy szinte semmi, mert a PSG gól a majdnemhogy garantált, hatot meg biztos nem lövünk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.16. 20:39:54

Egy csúcs Barcának lenne esélye a 4-0-ra, de mi most eléggé messze vagyunk ettől. Mondjuk ettől függetlenül még összekaphatják magukat a fiúk egy meccsre. Meglátjuk, a bajnokságban lesz-e változás, ha nem, esélytelenek leszünk.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.16. 20:04:09

Iniesta to the squad after PSG game: "If we're gonna play another game like this, then we don't deserve to wear the Barça shirt." [Catalunya Ràdio]

Kíváncsi leszek mennyire sikerül összekapni a társaságot. Hétvégén a Leganes kötelező, de az után a Calderónban kiderül, hogy van-e még miért küzdeni a szezonban.

Szeretek hinni a tündérmesékben, de a PSG elleni visszavágó csak a becsületről fog szólni. Képesek lesznek-e legalább a becsületük miatt győzni. Akkora fordulat nem lehetséges a játékunkban, hogy gólt se kapjuk, pedig akkor már 6-ot kéne lőni...Szebb napjainkon képesek lennénk 4-0ra győzni, de így sokkal nehezebb, hogy csak az az eredmény felel meg.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.02.16. 19:52:44

Vakmacska írta:Nekem sokminden eszembe jutott. Volt egy pletyka, hogy állítólag Messiék fellázadtak, mert nem akarnak AG-sel játszani.
Még ha így is van azt rendezzék le házon belül. Ne köpjék szembe a szurkolókat. Akikből élnek.
Szerintem amúgy nem ez van. Egyszerűen nincs taktika már és nincs motivációs ereje az edzőnek.
Csak is Puyol
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.02.16. 19:21:44

S.Agüero írta:Marco Verratti: "Még nem jutottunk a következő körbe. 5:0 a "Camp Noun" - egy teljesen szokványos eredmény a Barcától."

:mrgreen:
Nagyon udvarias :D :D

Nekem sokminden eszembe jutott. Volt egy pletyka, hogy állítólag Messiék fellázadtak, mert nem akarnak AG-sel játszani.
Valahogy fizikálisan sem érzem topon a csapatot.

Én tisztelem, szeretem LE-ét, sok örömet szerzett nekünk, de itt az ideje váltani.
Talán ez a bizonytalanság is kijön a csapaton. Emlékeim szerint anno ugyanilyen hektikus volt a csapat Pep utolsó évében jó pár hónapig, aztán bejelentette, hogy lelép. Utána hirtelen rendbe jött a csapat is. Megszűnt a bizonytalanság.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.16. 17:44:51

Marco Verratti: "Még nem jutottunk a következő körbe. 5:0 a "Camp Noun" - egy teljesen szokványos eredmény a Barcától."

:mrgreen:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.02.16. 14:57:20

Egyetértek azokkal akik szerint a középpályán buktuk el a keddi meccset. Ezzel nem a többi játékost akarom felmenteni, de a védelmünkre ellenállás nélkül, lendületből vezették rá rendszeresen a labdát. A támadótrióhoz meg alig jutott el a labda, de ha még ott is volt valahogy, akkor sem kaptak sok segítséget. Ezzel meg ugyancsak nem az MSN-t mentem fel, de konkrétan átjáróház voltunk.
Ebben LE azért is ludas, mert a nagy trióból soha senkit nem mer kihagyni, holott taktikailag adta volna magát a 4 középpályás. Az is igaz viszont, hogy a sok rossz / rossz formában játszó közül elég 3at kiválasztani, a 4 még nehezebb lenne...
Nem fűzök nagy reményeket a visszavágóhoz, azt viszont remélem, hogy nyerünk, és pörögni fogunk. Ha így lesz, akkor legalább valamit visszanyerünk a becsületünkből.
Kíváncsi leszek, hogy LE továbbra is belesz.rik a szurkolók, szakírók és minden focihoz konyító ember képébe, és kezdetni fogja csak azért is AG-t. Kinézem simán belőle...
Írták szakírók azt is, hogy Rakitic talán az állandó rotálásba fáradt bele, és vesztette el a fonalat. Nem kizárt, hiszen idén abszolút nincs LE-ben következetesség. Lehozott valaki középen egy jó meccset, utána tuti padozott. És ebből űzött játékot kis túlzással
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.16. 14:49:21

Verratti sérülése mennyire komoly? A visszavágón is szomorít minket?
Egyébként durva, hogy mennyire üvegből van ő is az utóbbi időben.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.16. 13:55:36

Gomes a mi John Cenank..
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.02.16. 12:11:50

Nekem is az a véleményem, hogy a jelenlegi Barca középpályával (bármilyen összetételben) egy hasonlóan gyors, labdabiztos, fizikailag erős játékosokból álló ellenfél ellen esélytelenek vagyunk. Sem védekezésben sem támadásban nem működnek a dolgok. Gyakorlatilag átszalad rajtuk az ellenfél, nem csak a PSG, láttuk már más, kisebb kaliberű csapatok ellen is.
A védelem ennél fogva nyilván nem bírja a nyomást, gyakrabban hibázik, vagy egyszerűen tehetetlen, az MSN-hez meg nem kerül oda labda.
Ezek a jelek már egy ideje ott vannak a Barca meccsein, de eddig nem okoztak nagyobb problémát, most viszont egy top csapat ellen nagyon kiütköztek.
Ez sem menti persze a játékosok többségének az enerváltságát és Lucho szerepét, hogy semmit nem tett legalább a félidőben - a visszavágót tekintve - egy tisztes eredmény elérése érdekében.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.02.16. 11:23:30

MessiNeymarSuarez írta:La Liga Hun:
"Csak egy átlagos kép a tegnapi meccsről.

Miután elvesztette a labdát a Barcelona Busquets egyből letámadta a labdát birtokló játékost, így az ő emberét Iniestának kéne fognia, aki szalad is vissza, de tisztán látható, hogy amíg visszaér, simán megjátszható a szabadon maradt Verratti. André Gomes, akinek Matuidit kéne fognia, pedig borzasztó intelligens módon kirongyolt a szélen álló Kurzawára, aki a legkevésbé jelentett veszélyt a megjátszható opciók közül. Így lényegében ha az üresen álló Matuidi, vagy Verratti megkapja, akkor 5-en vezethetik rá a 4 védőre.

A meccsen ezt legalább tízszer eljátszották egyébként.
"

képpel:
https://www.facebook.com/LaLigaHU/photo ... =3&theater" target="_blank
nagyon jó észrevétel, Gomes teljesen fogalmatlan volt, de ami még ezen a képen egyből kitűnik, hogy Messi és Suarez ugyanúgy semmit nem segítettek védekezni mint pl. egy Alaves ellen..ott még belefér, de BL kieséses szakaszban a PSG ellen idegenben nem igazán..
Neymar amellett, hogy ő benne volt egyedül akarás, lendület, védekezni is rendre visszaért, de ez nem csak a mai meccsre igaz, hanem az egész szezonra.
PSG-nél Cavani is mit letett az asztalra védekezésben is ezen a meccsen..ááá..óriási különbség volt a két csapat között akarásban és ez a legbosszantóbb talán.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.16. 11:10:50

La Liga Hun:
"Csak egy átlagos kép a tegnapi meccsről.

Miután elvesztette a labdát a Barcelona Busquets egyből letámadta a labdát birtokló játékost, így az ő emberét Iniestának kéne fognia, aki szalad is vissza, de tisztán látható, hogy amíg visszaér, simán megjátszható a szabadon maradt Verratti. André Gomes, akinek Matuidit kéne fognia, pedig borzasztó intelligens módon kirongyolt a szélen álló Kurzawára, aki a legkevésbé jelentett veszélyt a megjátszható opciók közül. Így lényegében ha az üresen álló Matuidi, vagy Verratti megkapja, akkor 5-en vezethetik rá a 4 védőre.

A meccsen ezt legalább tízszer eljátszották egyébként.
"

képpel:
https://www.facebook.com/LaLigaHU/photo ... =3&theater" target="_blank
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.02.16. 10:50:17

A középpályán ment el (elsősorban). Semmiféle kapocs nem volt a védelem és a támadósor között, Stegennek a megszokottnál jóval gyakrabban kellett felívelnie a labdát, de ilyen fizikális elnyomásban ezeket nem fogja sem Neymar, sem Messi levenni (amúgy ez az ember a kp-n nem tud ugrani? az elmúlt 10 évben ha 5x láttam felugrani egy ladbáért, sokat mondtam). Iniesta teljes homály, lassú, körülményes, mintha nem is ő lett volna. Busquetset teljesen elnyomták, ő az ilyen fizikális, erős, brusztolós középpályások ellen, mint Matuidi vagy Verratti, mindig kevés volt egymaga, ma meg nem volt társ, akinek leadhatta volna a labdákat 2 érintésből. Gomes meg... én még mindig látom a biztató jeleket, de ez egyelőre akkor is nagyon kevés...

Ez a PSG még a fénykorában lévő Xavi-Iniesta-Busquets sornak sem lett volna könnyű falat, de ők megoldották volna. A mostani kp nem tudta, közel sem. A védelmet én nem okolnám különösebben, egyáltalán nem könnyű az, ha rendszeresen szabadon vezethetik rád a labdát, ebben mindig benne van a hiba. Umtiti mondjuk egyre több ladbát szór el, látszik, hogy ő nem nagyon játszott még ekkora nyomás alatt úgy, hogy nem vághatta el a labdát a négy égtáj valamelyike felé.

Neymart azért kiemelném, az elejétől a végig, föl-alá zakatolt, de amint lepasszolta, vége volt a támadásnak. Messi esetében pedig tegyük hozzá, hogy Emery nyírta ki. Amikor megkapta a labdát vagy csak a közelébe ért, már 3-an vagy 4-en voltak rajta. Igen, ő a legjobb, de azért ezt senki nem tudja megoldani. A másodikban viszont ő is enervált volt, lehet, hogy bele is fáradt, de pont neki nem szabadna belefáradnia.


A meccs után percekig bámultam magam elé. Valahol számítottam rá, hogy kiesünk, de erre nem. Nagyon nagy kár érte, de legalább foglalkozni kell a problémákkal. Olyasmi visszavágóra számítok, mint amit a Bayern játszott ellenünk 2 éve. Aztán lehet, olyan lesz, mint amit mi játszottunk a BM ellen 4 éve.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.02.16. 10:28:55

A PSG meccs óta [auto_cenzúra] nagy kuss volt a social network katyvaszban. Semmi öltözői kép semmi we are proud meg [auto_cenzúra]. Még a Barca hivatalos facebook oldala is kussolt. Csak az eredményt írta ki. Tehát lapítás. Tegnap délután felraktak pár képet, hogy készülnek a hétvégi Leganes elleni meccsre. Képeken egy vidám csapat edzése volt. Nem is kellett több. A szurkolók nagy része elküldte a [auto_cenzúra] az egész bandát. "Hogy merészeltek nevetni." "Szégyellhetnétek magatokat" Én nem vagyok híve ennek, de azért megértem a ideges kirohanásokat.
Csak is Puyol
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.16. 08:50:30

Annyibol jo volt, hogy az Arsenal megkapta ugyan azt a macska-eger jatekot. Nem mintha szeretnem, hogy 4. Helyen vegeznenk a bajnoksagban :-D
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.02.16. 08:33:32

tegnap megkaptuk a második gyomrost is... :mrgreen: fájdalmas volt nézni akár melyik meccset mert minden aspektusa azt mutatta, hogy a tegnapi vesztesekhez soroltattunk.
a harmadik gondolom még hátra van a visszavágóig...
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.02.15. 21:56:52

Most eszembe jutott egy idézet Marsellus Wallace
-A meccs estéjén talán,
érzel majd valami szúrás félét.
Az a becsvágy, ami ....
..... a becsvágyra!
Csak fájdalmat okoz.
Sosem segít.
Tedd túl magad rajta.

palesz77: Idézetnél ha van káromkodás, teljesen pontozzátok ki inkabb majd legközelebb.

Azt hiszem ez most nagyot ül nekünk.. Egész nap azon gondolkodtam, hogy miért vagyok ennyire szresszes és ideges.. Azt hiszem az a becsvágy, ami ott maradt Párizsban tegnap este :(((
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.02.15. 20:52:28

Gomes Helyett talán még Matyi is jobb lett volna kvk-nak.
Régen azért ne felejtsük el volt egy Tourénk, egy Keitánk. Az ilyen tipusú játékosok nagyon hiányoznak a csapatból.

MAtsot nem hibáztatnám a passzokkal. Teljesen magunkra húzzuk az ellent ezzel. ÉRtem én, hogy ez a cél, de már ezt is kijátsszák ellenünk, és Matsnak nincs más, előre kell bikáznia. De kinek?
a 170 centis Messinek, vagy Ininek?
Sajnos a kpról nagyon hiányoznak a rakkolós, ütközéseket felvállaló játékosok
Nincs egy jó vízhórdó a csapatban.
Gomes egy haldokló valenciába biztos jó volt, erre a szintre nagyon nem elég
D. Suarez egy paraszthajszállal jobb csak nála, Alcacerről meg ne is beszéljünk. Nála még Szalai is jobb vétel lett volna, már csak anyagi szempontból is.

Sajnos egy dolgot nem lehet LE nyakába varrni: MAsch tuti kezdő lett volna, de sérült, ahogy Arda is. LEhet, Vidal is jött volna, vagy talán kezdett is volna, de hát ő is sérült.

A védelmet meg azért nem venném elő, mert melyik védelem nem ezt csinálta volna, ha így rájuk vezetik a labdát két percenként? Ha a kp tulajdonképpen nincs is előttük?

LE ott hibázott, hogy fi..ngja nem volt róla, hogy mit csináljon.
Ha tudom, hogy ezt fogja tolni az ellen, és tudom azt, hogy az utóbbi időben csak makkerral úsztuk meg ezt a nagy nyomást, akkor nem azt kellene csinálni, hogy inkább több védő legyen bent, kevesebb támadó, és bekkelünk, kontrázunk?
Simán felálltam volna egy 5-3-2-be, vagy 5-1-3-2-be
Kezdett volna Matyi is, akár a védők előtt söprögetőként. Lehet, hogy ő lassú, de ő simán leütközte volna a franciákat, amire egy Busi-Ini-Gomes képtelen. Ráadásul ő legalább képes emberhez passzolni, nem úgy, mint Gomes.

De a legrosszabb tényleg a tegnapi napban az a ténfergés volt. Én is úgy éreztem magam tegnap, hogy becsaptak. Ha már annyi pénzt keresnek egy hónap alatt, amennyit egy átlagember 10 év alatt (mi meg egy egész élet alatt), akkor szerintem elvárható az, hogy igenis tegyék oda magukat.
Még a kis csapatokat is tisztelem azért, hogy a maguk módján erölködnek, hajtanak ellenünk. Az ATMA is dühében kezd el rugdosódni, mert nem megy a játék. De nálunk tegnap semmi nem volt. nekem ez fájt nagyon, ahogy másoknak is.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.15. 20:34:37

daffy írta:m
1.05ös pénzt fizet a psg,míg 11szeres pénzt a barca továbbjutás. kb reális is.
hétvégén még minden boldogságos volt itt,önbizalom,játék,sok gól,stb.
most mindenki emós. ez is része a focinak és nagyon simán elképzelhető,hogy holnap a túloldalt is ezt lehet majd látni. nincs itt semmi baj,csak az elvárások lehetetlenek. kiöregedett egy generáció,mely korszakos csapat volt és olyat tett,amit eddig még más nem. az utolsó hírmondója ennek messi,aki tegnapi szerepében nem messi volt,hanem egy rossz napját mutató turan.
stílust kell váltani és nem foggal,körömmel ragaszkodni a fix játékosokhoz. a realból is évek óta matuidit hiányolom,jó eséllyel tőletek is "ő" lehet a hiányzó láncszem. ha az msn-bbc van elől,akkor a kp-nak gyorsnak,gyorsan passzolónak és keménynek kell lennie 2 tüdővel. mindháromnak b2b-nak kellene lennie,mert a helyzet gyakran megköveteli. busquets nem gyors,nem kemény. kell mellé a fekete izomgolyó. iniesta sem mai csirke.
tegnap a 13. percben figyeltem fel rá tegnap,hogy itt akkora brutális taktikai hiba történt,amit a fenti csapattal lehetetlen is lett volna ellensúlyozni. mintha a psg 12-13 emberrel játszott volna. ők értek oda,ők szerezték meg a kétes labdákat,ők hajtottak. viszont megkockáztatom,hogy a tegnapi psg elé bármelyik csapatot tehetnénk,nem maradtak volna 2 gólon belül.
Ez így igaz, de lehetett volna a mf-re olyan csapatot taktikát feltenni, hogy ezt a játékot megöljük és 2:0-val, vagy egy talált góllal enyhítsűk a fölényt. A szomorú az volt, hogy semmilyen változás nem állt be, továbbra is játszottuk a semmit, kb ugyan olyan intenzitással és ugyan azokkal a hibákkal. Amennyiben erre Lucho reagált volna valamennyire, talán nem lett volna ekkora zakó. Szerkezetet vált, akár Messi vs Suarez kárára, de nem tette, mert tényleg úgy tűnik, mint lejjebb írta valaki, hogy felteszi őket azt majd megoldják, vagy nem. Kivették Busit játékból és kampeca volt a csapatnak. 63. perc környékén hozta be Rakétát a helyett a Gomes helyett, akit már az egész fórum az elsőfélidőben lecserélt volna, mert Nettó emberhátrány volt.
Igen váltani kell, de leginkább játékot. Meg kell találni Busi mellé a társakat a kp-ra, mert folyamat fogunk így járni. Én ezt nem megmondó emberként leírtam a City meccs után, pedig az nem mostanában volt, hogy ki kell találni valamit erre az erős presszingre, mert ezt fogják alkalmazni azok az ellenfeleink, akik erre a nyomásra képesek 80 percen keresztül. Most méginkább ez lesz, mert a példa adja magát, persze ehhez olyan játékosok kellenek, akikkel ezt meg lehet tenni. Emerinek volt.
Mind ettől függetlenül a PSG élete játékát mutatta sajnos tegnap, de nem ennyire jók. Nyilván a remény hal meg utóljára, de innen ez csoda lenne, főleg ilyen játékkal, egy ilyen ellenfél ellen. Fel kell menni és beleadni mindent, hogy emeltfővel búcsúzzunk, ha kell.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2017.02.15. 19:53:44

Minden elismerésem azon szurkolótársaimnak, akik a meccs után képesek voltak bármit hozzáfűzni a látottakhoz, mert nekem kb egy nap elteltével sem jön a számra szinte semmi. Csak bámulok magam elé. Meg sem próbálom elemezni a hibákat, vagy keresni az okokat. Egy gondolatot azonban engedjetek meg:

A BL-ből igenis ki lehet esni, nem lehet azt minden évben megnyerni, DE NEM ÍGY!
El lehet bukni egy oda-visszavágós párharcot bárki ellen, ameddig a 180 perc alatt a játékosok mindent megtesznek a siker érdekében, csak éppen a szerencse, vagy bármi apróság éppen nem mellettük áll. De a tegnapi teljesítményre nincsenek szavak.
Számomra szimpatikus Lucho, és mindvégig mellette álltam a szezon során, de sajnos egy nem csak egy szimpla BL-búcsú, ez bizony egy korszakalkotó vereség, melynek muszáj következményekkel járnia. És ez valószínűleg az ő távozása lesz. Pedig nem feltétlen őt kellene elővenni minden egyes alkalommal. Csak úgy kavarognak bennem a gondolatok, kíváncsi vagyok mi fog történni nyáron...

Emlékeztek még a nyárra? Mindenki odáig volt, hogy az alapcsapat szinte megmaradt, és végre minőségi csereemberek érkeztek, és hogy milyen bivalyerős a keret.... Nem tudom hol csúszott el ez a szezon, nem is én vagyok az az ember, akinek ezt tudnia kell, de valahogy most úgy érzem, hogy szeretett csapatom cserbenhagyott.

Amikor a múltban előfordult, hogy kiesett a csapat a BL-ből az ember szomorúságot érzett nem? Pl a Chelsea ellen 2012-ben. Láttuk a srácokon hogy igyekeznek, de egyszerűen nem akar összejönni. Akkor a lefújást követően az ember tényleg csak szomorúságot érzett.
De most dühöt, és kiábrándultságot....és ez bizony rendkívül nagy különbség.

Az a baj, hogy a világon van jópár millió ember, aki most így érez, és rajong egy klubért, az eszményekért, büszke a történelemre, támogatja a csapatot jóban-rosszban, és most őket bizony átejtették, becsapták a játékosok.
Egy személyes példa:
pincérként dolgozom egy adott nap nyitástól zárásig. Tegnap is így volt ez, így nem volt lehetőségem megnézni a meccset élőben. Az éjszaka közepén hazaértem, letöltöttem a meccsfelvételt, vigyáztam, hogy még véletlenül se tudjam meg az eredményt idő előtt, és független attól, hogy másnak reggel megint mentem nyitásra, feláldoztam az egész éjszakát, hogy végigizguljam a meccset... Azt akarom csak ezzel mondani, hogy mi, akik kisemberekként tengetjük a napjainkat, hónapjainkat, éveinket, áldozatokat hozunk azért, hogy rajongásunk tárgyát a csapatot kövessük, támogassuk. Ezzel szemben sajnos az euromilliókért lasztizgató fiatal fiúkákon az akarásnak legcsekélyebb jelét sem lehet felfedezni... Ez arculcsapása a szurkolóknak.

Elvárom, hogy a visszavágót becsületből lehozza a csapat, továbbjutni nem fogunk, de ugyanúgy szurkolni fogunk, és szorítani azért, hogy bizony 5-0-át mutasson majd az eredményjelző... aztán ki tudja, hogy ha ez a csoda megtörténne, akkor a most felmerülő nagyon komoly és mélyen gyökerező gondokat mindenki elfelejtené vajon?......

Jaa, és aki ezzel a borzasztó hozzáállással folytatja a szezont a csapatnál, attól bizony a nyáron el kell köszönni. Mert most már harapni kell a becsületükért, és utol kell érni a madridot. Nincs mese, menni kell előre.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.02.15. 18:16:46

Meg hanyan fogtok ezzel jonni, hogy azert alldogaltak a Barca jatekosok mert nem birjak az edzot? Ugyanmar! Ha annyira edzot akarnanak buktatni akkor mondjuk kikapnak a kis Alavestol odavissza harom napja es nem egy BL nyolcaddonton teszik ezt, foleg nem mennek el egy megalazo 4-0ig.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.15. 18:08:37

Nagyon nehéz bármit írni, mert ez egészen elképesztő este volt. Én ezen a szinten talán 2013 tavaszán a Milan elleni 0:2-es meccsen láttam a csapatot. Ez a lézengés, akaratnélküli semmi, nagyképű hozzáállás még egy Betis, vagy egy Eibar ellen sem fér bele idegenben. A PSG semmi mást nem csinált, csak játszott ahogy hagytuk. A 4. gól előtti 50-60 méteres zavartalan labdavezetésre szavak nincsenek. Ezt a játékot csak úgy lehet játszani, ha futnak a játékosok. Ha pár embernek gondja van Luchoval, ne álldogálással fejezzék ezt ki, mert ezzel arcul csapják a szurkolókat, az egész Barca családot. Azt is látni kell, hogy vannak játékosok, akik egész egyszerűen kevesek ide, valamint kulcskérdés lesz a középpálya felfrissítése a nyáron. Az a fura, hogy nem is régen nagyjából ezek a keretek találkoztak, és simán, könnyedén vettük az akadályt. Akkor még volt akarat.
Természetesen a továbbjutás eldőlt, egy győzelemre azért számítok a visszavágón.
Egyénileg teljesen felesleges értékelni, Neymart mégis megemlítem. Ő akart volna, de egyedül kevés volt, valamint látszott rajta az, ami a többieken nem: Idegesítette a vereség.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.02.15. 17:19:57

Normandia írta: Az utolsó mondatod adja a választ is. Én alapvetően optimista vagyok, de ez nagy hátrány. Még 3 nál is azt mondanám lehet esélyünk, de a négy és a mutatott játék alapján ehhez csodára lenne szükség.
1.05ös pénzt fizet a psg,míg 11szeres pénzt a barca továbbjutás. kb reális is.
hétvégén még minden boldogságos volt itt,önbizalom,játék,sok gól,stb.
most mindenki emós. ez is része a focinak és nagyon simán elképzelhető,hogy holnap a túloldalt is ezt lehet majd látni. nincs itt semmi baj,csak az elvárások lehetetlenek. kiöregedett egy generáció,mely korszakos csapat volt és olyat tett,amit eddig még más nem. az utolsó hírmondója ennek messi,aki tegnapi szerepében nem messi volt,hanem egy rossz napját mutató turan.
stílust kell váltani és nem foggal,körömmel ragaszkodni a fix játékosokhoz. a realból is évek óta matuidit hiányolom,jó eséllyel tőletek is "ő" lehet a hiányzó láncszem. ha az msn-bbc van elől,akkor a kp-nak gyorsnak,gyorsan passzolónak és keménynek kell lennie 2 tüdővel. mindháromnak b2b-nak kellene lennie,mert a helyzet gyakran megköveteli. busquets nem gyors,nem kemény. kell mellé a fekete izomgolyó. iniesta sem mai csirke.
tegnap a 13. percben figyeltem fel rá tegnap,hogy itt akkora brutális taktikai hiba történt,amit a fenti csapattal lehetetlen is lett volna ellensúlyozni. mintha a psg 12-13 emberrel játszott volna. ők értek oda,ők szerezték meg a kétes labdákat,ők hajtottak. viszont megkockáztatom,hogy a tegnapi psg elé bármelyik csapatot tehetnénk,nem maradtak volna 2 gólon belül.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.15. 16:52:40

Nekem ez nagyobb blama volt mint anno a Bayern elleni zakó. Ott még ráfoghattuk, hogy Messi nem volt teljesen egészséges, kaotikus időszak volt a csapatnak, semmi sem passzolt igazán... De most volt MSN is, elméletileg gond sincs jelenleg a csapat körül, Neymar ügye is kezd lecsengeni, jobban is játszik, Suarez is "harap", Messi is elteszi a gólokat, egyedül talán Iniesta esetére lehet mondani, hogy most jött vissza sérülésből. De úgy en bloc rendben vagyunk. Erre felmossák velünk a padlót... Az eredményt, még el is fogadnám, de a mutatott játék, és ez a lesz*rom, kocogok kicsit, vagy inkább nem is hozzáállás volt az amit nem tudok szó nélkül "lenyelni". Messi oké hogy nem arról híres, hogy feltúrja a pályát, de 1/2-0 körül azért legalább láttam volna rajta azt, hogy akar... Egyedül 3-0 után láttam, hogy elkezdett harapni, de akkor meg már vége volt.

AG nem tudom, hogy jöhetett vissza a második félidőre, szünetben egyből kellett volna Rakitic. Rakéta se az igazi mostanában, de a ziccereket rendre beteszi, felszántja a pályát, és legalább védekezni tud.

Innen, nem jövünk vissza, persze lehet, és kell is a győzelemre játszani, meg szurkolni és reménykedni, de ez a KV lefőtt. A következő meccsen, azzal is elégedett leszek, ha látom a csapaton az akarást, és az elszántságot. Mert ugye kiesni lehet, de nem így...
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.15. 16:35:02

Subinho írta:Egyébként említettem már azt a 2012-es, vagy 2013-as Milan elleni visszavágót, amikor előtte Milánóban kikaptunk. Na, azon a meccsen olyan intenzitással és letámadással jött ki a csapat, hogy elképesztő. Le lehet tölteni az egész meccset torrent oldalakról, komolyan érdemes megnézni... Azzal a játékkal lenne keresni valónk... de... képesek lesznek-e a srácok rá???
Láttam, de ott 2 vel ment csak a Milan az még nagyon is belátható távolság volt. Nyilván mindent bele kellesz adni, de nem hiszek a mesékben. Nyerjünk és emeltfővel menjünk le a pályáról.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése