Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.27. 18:01:29

most nézem,hogy mostmár hátrafelé is kell figyelni.
A Vale 27, a Levanta 26 pontos, mi ugye 28...
Mondjuk ez a két csapat még nálunk is kiegyensúlyozatlanabb,úgyhogy nem kell ezen izgulni,csak érdekes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2011.11.27. 15:53:17

A probléma sajnos az, hogy lejátszunk 2-3 bravúros meccset, ahol ontjuk a gólokat, majd jön egy meccs, ami általában a spanyol idegenbeli meccseink voltak, és semmit sem teszünk meg a győzelemért, igaz, tegnap még csak szerencsénk sem volt. Nincs meg az a kiegyensúlyozottság, ami Pep irányítása alatt eddig megvolt.
Pep sokat rotál, rosszul cserél, nekem ez nagyon feltűnő.
Nekem is feltűnt a tegnapi meccsen, hogy a játékosok sokat veszekedtek egymással. Nem volt meg az összhang, sem fejben, sem játékban.
Itt kell jönnie Pepnek és összekovácsolni a társaságot, plusz változtatni egy kicsit Messi önzőségén is, ami az elmúlt egy hónapban kialakult nála.
Én hiszek a csapatban, 6 pont még nem hátrány, a Madridi derbin fog kiderülni, hogy a csapat hol tart.
De a tegnapi játékunkkal simán kikaptunk volna bárhol máshol.
Hajrá Barca! És a Honda!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.11.27. 15:06:43

MessiFan írta:Az első félidőt néztem csak, mivel szerettem volna aludni.
Az első 45 perc alapján én azt szűrtem le, hogy tényleg nem nagyon akartak nyerni a srácok. Olyan lassan, komótosan vitték előre a labdát, hogy rossz volt nézni. Meg a játékosok is csak sétálgattak miközben az ellenfél ezerrel iszkolt vissza védekezni. Aztán mikor előrementek, akkor is csak hátra passzoltak és semmi. Én azt vártam volna hogy íveljék előre mert hát képesek rá, és le is tudják kezelni. A Real elleni 2-2 is azért volt ennyire necces, mert minden labdát előrevágtak és mi meg nem tudtunk vele mit kezdeni.. Nem a Barca játéka? Dehogynem! Rengeteg ilyen kiugratást csináltak már, de nem kell mindig kiugratni, elég odaívelni, nem számít hogy 170 centisek.
No de mind1, Rayot nagyon ki kéne tömni.
Egy ívelésnél nem számít,hogy 170cm? Hm, érdekes.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.27. 15:05:24

Az első félidőt néztem csak, mivel szerettem volna aludni.
Az első 45 perc alapján én azt szűrtem le, hogy tényleg nem nagyon akartak nyerni a srácok. Olyan lassan, komótosan vitték előre a labdát, hogy rossz volt nézni. Meg a játékosok is csak sétálgattak miközben az ellenfél ezerrel iszkolt vissza védekezni. Aztán mikor előrementek, akkor is csak hátra passzoltak és semmi. Én azt vártam volna hogy íveljék előre mert hát képesek rá, és le is tudják kezelni. A Real elleni 2-2 is azért volt ennyire necces, mert minden labdát előrevágtak és mi meg nem tudtunk vele mit kezdeni.. Nem a Barca játéka? Dehogynem! Rengeteg ilyen kiugratást csináltak már, de nem kell mindig kiugratni, elég odaívelni, nem számít hogy 170 centisek.
No de mind1, Rayot nagyon ki kéne tömni.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.27. 14:44:02

Bob_Marley írta:Nem kezdek litniába, vannak hibák látjuk, láttuk tegnap is, de biztos vagyok benne a fiúk még nem eresztettek le!
Az meg hogy miért ez a kezdő miért nem játszik xy teljes logikusan "megmagyarázható"!Hihetetlen sűrű a program, 2 nap múlva már fogadjuk a Rayot majd Levante Real plusz BL meccs, s nemsokára klub VB!
Igen lassú volt a játékunk, de így is minden esélyünk meg volt a 3pontra, sőt az ikszre is még a 93ik percben!Nem lehet persze mindent a szerencsére fogni, mert nem tettünk meg annyit, hogy fortuna is mellénk álljon, de ez a totális hitehagyottság a fórumon ennyivel a vége előtt érthetetlen!
Lehet kritizálni, ezért fórum, de amikor tényleg olyanokat olva az ember, hogy kikapcsolom a TV-t meg rohadjanak meg a játékosok szintén érthetetlen! Én bízok a fiúkban mást nem tudok tenni, igaz az idegenbeli forma nem az igazi, de ha azt nézem Szeptembertől mit produkáltak a srácok, annyira nem borzasztó!A játékunk ha összességében nézem még mndig optimizmusra ad okot!

És ami fontos ez egy új szituáció, 6 pontos hátrány, de talán pont emiatt kapnak észbe a fiúk, s kicsivel többet tesznek a 3pontokért!Év végén tudunk értékelni, de addig ténleg nincs más mint szurkolni, s bízni a fiúkban!
Köszi szépen,Bob!
Nagyon jó ilyet olvasni,mert elég bosszantó tud lenni sokak hozzáállása.

Az ilyen szurkolónak mondott társaink,akik kikapcsolják a tv-t,meg már oda is adták a reálnak a bajnokságot,háát fájdalom. Nekik javaslom,h inkább hagyják is kikapcsolva a készülékeket,mert elfordultak a csapattól a jelek szerint. Ha nem jön könnyen minden,ahogy eddig,máris világvége,bukottak vagyunk,trágya az egész. Nem hisznek a csapatunkban,nem nézik ki belőlük az elmúlt évek ellenére sem,h képesek vagyunk újra elkapni a fonalat.Viszont a reál meg tuti minden meccset meg fog nyerni,mert ők aztán most a gigaászok...
Mindannyian észrevettük,h nem olyan olajozott a gépezet,mint ahogy megszokhattuk az utóbbi időben.Ahogy Pep is mondta és sztem mindenki tisztában van vele,h abnormális volt az elmúlt 3 év,ilyet nem lehet hosszú távon csinálni,be fog következni a visszaesés.Így is már olyat produkáltunk,amit nagyon sokáig sztem nem fog senki.De azért a bajnokság harmadánál még sztem korai ennyire temetni a csapatot.Hullámvölgyben vagyunk ez tény.De a madrid is lesz még így,ebben biztos vagyok.Nem fognak egész szezonon keresztül így menni,lesznek botladozások.Nekünk sem ez volt az utolsó pontvesztésünk,ezt is garantálom. Meglátjuk h alakul majd a szezon,egyelőre hátrányban vagyunk,de nem buktunk el semmit.Évről-évre keményebb a versenyfutás,de ez sem újdonság sztem. Rommá nyertük magunkat,az éhség azért megkopik,akaratlanul is. Megszoktuk,h ha kirakjuk Messi jobb cipőfűzőjét,már az is elég,h nyerjünk.De eljön az az idő,amikor nem fog minden befelé pattanni,most éppen ebben vagyunk.a reál belefeccölt az elmúlt években annyi pénzt,energiát,amennyit cs nem szégyelltek,h utolérjenek minket.Ment a lejáratókampány is,amivel igyekeztek megzavarni minket.Evidens,h alapból mindenki sokkal jobban hegyezi magát ránk,mivel a legjobbat meg akarja cibálni egy kicsit.Benne lehet azért a fejekben,lábakban az is,h nincs még egy csapat,amely ennyi meccset játszott volna,mint mi.Váratlanul beütött a sérüléshullám,ami eddig nem volt jellemző.Volt egy eltrógerolt felkészülés,ami nem könnyítette meg a helyzetet.Új játékrendszert gyakorolunk a 3 védővel.Tol minket az UEFÁ-tól kezdve a Kisállattenyésztők ligájáig mindenki,de vhogy cs nem akaródzik befújkálni a büntetőket,ami azért más irányt adhatna az eseményeknek.Nem akarom ezzel takarni a dolgot,de sztem igenis alaposan benne van a dologban,h ez is ellenünk dolgozik.Sok kicsi összetevő,ami együtt okozhatja ezt a szitut,amibe kerültünk.
Nem vagyunk jók,hullámzó a dolog,nem a megszokott formában toljuk.Önmagunkhoz képest!Ez a forma elég lehet a bajnoki pontok kábé 70 %-ának megszerzéséhez,ami kevésnek tűnik,tekintve az elmúlt versenyfutásokat és látva,h tényleg komolyabban kell számolni a riválissal,mint eddig,pedig az sem volt piskóta.De még bőven van időnk visszatalálni az útra,ami a sikerek felé vezet.Kezdetnek a Rayo ellen egy kis önbizalomnövelő győzelemmel. 5 alatt nem fognak hazamenni,ebben biztos vagyok. Sokan már legyintenek a Klasszikusra,mondván,h nincs esélyünk.DE VAN!Csakis saját magunktól függ,h képesek legyünk lenyomni őket.Nem vagyunk kiszolgáltatva a reálnak,hiába a jó formájuk és a mi nyöszörgésünk.Nem kell remegő térdekkel odamennünk,mert igenis képesek vagyunk megvillantani azt,amitől jobbak vagyunk náluk.Mert én hiszem,h még mindig jobbak vagyunk,a jelenlegi dolgok ellenére is.Ki fog jönni belőlünk,ami mostanában be van szorulva és újra elkapjuk a fonalat.Nem javíthatatlan hibákról van szó,nem kellenek hónapok,h újra összeálljon a dolog.
De akármi is történjen addig,illetve a Klasszikuson,én oda fogok ülni a Tv elé utána is és szurkolok a csapatnak.Fel fogom húzni a BARCA mezt,ahogy ma is,mert ilyenkor kell a támogatás,nem cs amikor 5ösöket pöccintünk mindenkinek,aki szembejön. Ettől szurkoló a szurkoló,szerintem.
Meg lehet jegyezni a hibákat,KELL IS!De azért óriási különbség van aközött,h észrevesszük a hibákat és kifejtjük,meg aközött,h sutba dobjuk az egészet már most és hirdetjük a világvégét.Lehet,h ez valóban annak az előszele,ki tudja!? Ha jobb érzés lesz ez esetben a szezon végén "örvendezni",h ééén megmondtam,akkor legyen.Emberek vagyunk,különbözünk.Nekem sokkal jobban esik a hibák ellenére is bízni és bíztatni,amíg cs matematikai esélyünk van a trófeára.

Lui-tól olvastam asszem egy nagyon jó hasonlatot.Sokan olyanok,mint az elkényeztetett,dagadt úrikölykök,akik ha nem kapnak meg mindent azonnal,megy a hiszti.Hát ha ettől jobb,akkor cs tessék.Szerencsére nem ketten vagyunk,akik még ezekben a "sötét időszakokban,amikor a nyakunkon a világvége" ugyanúgy a csapatuk mellett vannak és kitartanak a végsőkig.Nekik maximális tiszteletem.Akik meg kikapcsolják a TV-t,hááát...nc. Jobban is teszik.Vajon mit tettek volna akkor,amikor a kieső helyeken tanyáztunk!?Áhh,mindegy....

A lényeg,h alaposan fel van adva a lecke,de mivel mi jó tanulók vagyunk,meg tudjuk oldani a feladványt!Én hiszek benne,bennük.

VISCA EL BARCA!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2011.11.27. 13:38:06

N7 írta:
shutterisland írta:nem is az eredmény volt a legrosszabb, de még csak nem is a gyenge játék, hanem (és nem tudom, hogy ez szóba került e már..) hogy a játékosok veszekdtek egymással, mutogattak, lecseszték a másikat több ízben is.
az utóbbi időben gyakrabban előfordul ez, míg tavaly egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor szóltak oda egymásnak 1-1 hiba után.

ma például alves rinyált 2x, mikor nem kapta, illetve egyszer villát cseszték le, mikor nem tette középre...de még volt 1-2 szitu, csak konkrétan nem emlékszem.
(egy olyan is volt, mikor xavi széttárta a kezét, megfordult, és hátratette...mert nem mozdult senki)

remélem nincs igazam, de lehet vannak apróbb gondok az öltözőben, vagy úgy egyáltalán a fejekben.

Ezt én is észrevettem(sőt a kommentátor is megjegyezte),de már a múltkor is veszekedtek a pályán,illetve nem értik meg egymást:( Sajnos ez lehet Messi önzősése miatt,Villa,Pedro formánkívülisége miatt,a sok sérülés miatt és,hogy nem mindig ugyanaz az összeállítás,így mindig új játékos kerül a jól megszokott gépezetbe...Ez Pep és a csapat hibája is,ha nem megy a játék,ha nem értik meg egymást azonnal,akkor idegesek lesznek...KÉREM VISSZA A TAVALYI BARCÁT!!
Tényleg elég ideges volt mindenki és szerintem az is volt az oka hogy hiába mondják hogy nem foglalkoznak a madriddal csak ott motoszkál a fejükben hogy muszáj nyerni mert vezetik a tabellát.Plusz én már eddig is figyeltem hogyha az első 20 percben nem sikerül gólt lőni akkor onnan elkezdenek görcsölni meg veszekedni és idegesen nem lehet focizni mondtam is szünet előtt hogy jó lenne ha lenyugodnának mert így nehéz lesz..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.11.27. 13:34:12

Nem kezdek litniába, vannak hibák látjuk, láttuk tegnap is, de biztos vagyok benne a fiúk még nem eresztettek le!
Az meg hogy miért ez a kezdő miért nem játszik xy teljes logikusan "megmagyarázható"!Hihetetlen sűrű a program, 2 nap múlva már fogadjuk a Rayot majd Levante Real plusz BL meccs, s nemsokára klub VB!
Igen lassú volt a játékunk, de így is minden esélyünk meg volt a 3pontra, sőt az ikszre is még a 93ik percben!Nem lehet persze mindent a szerencsére fogni, mert nem tettünk meg annyit, hogy fortuna is mellénk álljon, de ez a totális hitehagyottság a fórumon ennyivel a vége előtt érthetetlen!
Lehet kritizálni, ezért fórum, de amikor tényleg olyanokat olva az ember, hogy kikapcsolom a TV-t meg rohadjanak meg a játékosok szintén érthetetlen! Én bízok a fiúkban mást nem tudok tenni, igaz az idegenbeli forma nem az igazi, de ha azt nézem Szeptembertől mit produkáltak a srácok, annyira nem borzasztó!A játékunk ha összességében nézem még mndig optimizmusra ad okot!

És ami fontos ez egy új szituáció, 6 pontos hátrány, de talán pont emiatt kapnak észbe a fiúk, s kicsivel többet tesznek a 3pontokért!Év végén tudunk értékelni, de addig ténleg nincs más mint szurkolni, s bízni a fiúkban!

Nem megbántva senkit, de pl ha 17 év alatt ez volt az utolsó csepp a pohárban, akkor lehet annyira nem volt fájó egy Valladolid elleni zakó, s kiesőhelyre zuhanás, vagy Zalayeta gól a hosszabbításban, vagy Zamorano show ellenünk a Bernabeúban!Azokhoz képest most azért "rózsásabb a helyzet"!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kovacsmisn
Barça B
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2008.06.28. 10:12:58

2011.11.27. 13:13:41

Naponta többször is fel szoktam nézni az oldalra, hogy a fórumot olvasgassam. Hozzászólni nagyon ritkán szoktam, de most megint itt az ideje.

17 éve vagyok barca drukker, átéltem már sok rosszat, sok jót, felemelkedést, hanyatlást...de ez a mostani valami egészen más.

Mélyen le vagyok sújtva a tegnapi meccs után, ennyire csalódott még akkor sem voltam soha, ha a madrid kapott el minket. És hangsúlyoznám, hogy ezt nem 1 meccs alapján gondolom így, csak a tegnapi volt az a bizonyos utolsó pohár...

Több minden is eszméletlenül zavaró számomra. Elsősorban Messi játéka. Míg korábban ontotta a gólokat, az előkészítésben is jeleskedett, lehet h csak nekem tűnik úgy, de a passzainak nagyon nagy része rossz. Egyszerűen annyira önző lett, hogy elfelejtette hogyan is kell passzolni /nem a 1-2 méteres passzokra gondolok/. Amíg nem lövi meg a saját gólját, csak örökölni lehet tőle a labdát.

A másik Guardiola. Örökre beírta magát mindenhová, a históriások zengni fogják a nevét hosszú időn át, de....
Az, hogy csak messi létezik a pályán túlzó taktika. Ez az egész tili-toli rá megy ki. Ő a befejező, ő az előkészítő, persze saját magának, ő cselezi szét a fél védelmet, ő vezeti bele a 7. védőbe a labdát, ő az atyaúristen. Ő a legjobb játékos a földön, de az hogy ennyire önző, számomra idegölő.
Visszatérve a mesterhez, tegnap is lecseréli a meccs legjobbját, azért hogy behozhassa a két katalán nevelést, Pedrot (ő még nem is rossz, szeretem de mostanság nem megy neki) és a másik "nagy közönség kedvenc" Cuenca... B*szarok!!! Megtolja és beíveli...erre fel veri a nyálát pep??? hova ível? kinek a fejére? a 170 centis csatárunkéra??? 7-8 védő közééé???

Oldalakat tudnék írni szomorúságomról, melyet az utóbbi hetek Barcelonája okozott. Képes voltam mindig derűsen látni a helyzetet, kitartok a csapat mellett, mert ez egy életre szól, de a filozófiája már nem ugyanaz... Már nem teljesen igaz, az ami régen jellemezte ezt a klubbot.
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.27. 12:29:19

shutterisland írta:nem is az eredmény volt a legrosszabb, de még csak nem is a gyenge játék, hanem (és nem tudom, hogy ez szóba került e már..) hogy a játékosok veszekdtek egymással, mutogattak, lecseszték a másikat több ízben is.
az utóbbi időben gyakrabban előfordul ez, míg tavaly egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor szóltak oda egymásnak 1-1 hiba után.

ma például alves rinyált 2x, mikor nem kapta, illetve egyszer villát cseszték le, mikor nem tette középre...de még volt 1-2 szitu, csak konkrétan nem emlékszem.
(egy olyan is volt, mikor xavi széttárta a kezét, megfordult, és hátratette...mert nem mozdult senki)

remélem nincs igazam, de lehet vannak apróbb gondok az öltözőben, vagy úgy egyáltalán a fejekben.

Ezt én is észrevettem(sőt a kommentátor is megjegyezte),de már a múltkor is veszekedtek a pályán,illetve nem értik meg egymást:( Sajnos ez lehet Messi önzősése miatt,Villa,Pedro formánkívülisége miatt,a sok sérülés miatt és,hogy nem mindig ugyanaz az összeállítás,így mindig új játékos kerül a jól megszokott gépezetbe...Ez Pep és a csapat hibája is,ha nem megy a játék,ha nem értik meg egymást azonnal,akkor idegesek lesznek...KÉREM VISSZA A TAVALYI BARCÁT!!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.11.27. 12:21:23

Ezt nem tudom hova tenni. 3 pont nem pörget föl? Vagy nem kéne eleve motiváltnak lenni? Azért ez már nonszensz, nem pozitív következménye lesz, hanem sajna negatív előzménye van, ami sokkal mérvadóbb és jelen lehet továbbra is.

A másik meg.. Idegenben vagyunk a leggyengébbek. Akkor meg mi az hogy behúzzuk a Bernabeuban oszt kész? :D A legerősebb ellenfél otthonában? A múltból nem kell kiindulni, a jelenből kell. Sajna az utóbbi évben mindig az húzta be a clássicót aki jobb formában volt, persze mindig 3 esélyes.

De most be kell látni, hogy az elmúlt évekhez képest kevesebb esélyünk van nyerni Madridban.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.27. 11:38:20

Az a helyzet, hogy már egyre kevesebbszer lehet látni azt a Barclonát, amely simán kijátssza az ellenfél védelmét, tele van ötletekkel és berúgja a helyzeteket.
6 pont az 6 pont. Nem lehetetlenség felhozni, de sajnos míg mi megszenvedünk minden csapattal, addig a Real játszi könnyedséggel nyeri a meccseit.
Vamos Barca! Mutassátok meg mit tudtok!

Szerk: Nézzetek hülyének, de szerintem ez a 6 pont hátrány majd felpörgeti a srácokat, és nem lehúzza. Ha a klasszikust behúznánk, akkor az óriási löketet adhat majd a csapatnak, szóval most és mindörökké kell szurkolni a csapatnak!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.27. 11:38:19

A tegnapi meccs engem is hihetetlenül felbosszantott. Kétségkívül a legjobban a Pep éra alatt! :roll: Az egy dolog hogy kikaptunk, de amit ki kell ragadni a meccsből az elsősorban nem ez. Oké hogy fáradtak lehettünk, a Getafe tömörült stb.. Ez igaz is, de hogy a legkisebb jelét sem láttuk annak hogy itt nyerni akarunk az is biztos. Legalábbis én biztosan nem. És tényleg az az érzésem hogy nem azért van visszaesés a játékunkban idén, mert kiismertek, mert sablonosak lettünk vagy ilyesmi. Továbbra is bárkit meg tudnánk verni, de tény hogy a motiváció megkopott. Ez pedig valamilyen szinten érthető is ennyi siker után, de nehéz elfogadni ez van.! :?
Pep most áll azt hiszem a legnehezebb feladat előtt! Nagyon fel kell rázni a csapatot, és biztosak lehetünk benn hogy meg is teszi. De szerintem a tegnapi vereségen is elgondolkodtak a srácok!

6 pont pedig nem a világvége szerintem. Azt pedig nem is értem hogy gondolhatjuk komolyan hogy a Madrid minden meccsét megnyeri mostantól?! Nem fognak bukni a Gijon ellen idegenben?! vagy a Sevilla ellen?! Vagy akárhol?! Dehogynem ők is fognak pontokat bukni, most kétségtelen hogy náluk van az előny, de ez nem behozhatatlan, sőt! Egyáltalán nincs veszve semmi, az első számú feladat most Pepé: felrázni a csapatot, mert motiváltan akárkit képesek vagyunk megverni. Még a Reaált is 2 hét múlva a Bernabeuban!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2011.11.27. 11:31:37

A Real év elején hozta a meccseket,év végére kiégtek.Reméljük most is így lesz ez!
Erős költői túlzás! Szerintem sok csapat szeretne a bajnokság végére 96, 92 ponttal "kiégni" (bármely más bajnokságot utcahosszal húzza be a Real)! Szó nem volt itt kiégésről; a Madrid csupán a világ legjobb (és ez idáig a legkiegyensúlyozottabb) csapatával találta magát szembe (és sajnos rendre alulmaradt vele szembe)!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.27. 11:30:32

Lionel85 írta:Nana! Azért jogában áll kritizálni a csapatot minden szurkolónak, aki szereti, imádja a Barcelonát. Nem csak a szépre és a jóra szabad itt a szavakat leírni, mert amikor rosszul teljesít a csapat, akkor is meg kell mondani a véleményt. Az a más, ahogy teszik. Mennyire arrogánsan vagy esetleg úgy, hogy az építő szándék is benne van. Személy szerint az utóbbi kategóriában vagyok, attól nem lesz nekem jobb, ha minden játékosnak üzenem, hogy kapja be, inkább azt próbálom nézni, mitől ilyen gyenge a csapat idegenben és milyen gondolatom van, hogy hogyan változhat meg a csapat játéka. Erről szól a fórum.
Elnézést rosszul fogalmazta, természetesen így értettem! :)

csababarca: remélem nem rám mondtad, h elvakult, mert a madridi vonatkozású vitákban kis túlzással többször értek együtt velük, mint magunkkal... :)
Ha meg félreértettelek, akkor erre ne is figyelj!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.27. 11:26:56

Még jó hogy nem néztem meg a második félidőt. Kezdem úgy érezni, hogy fogy az esélyünk megnyerni ezt a bajnokságot és megverni a madridot.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.11.27. 11:20:40

bence-barca írta:Mellesleg azért ilyenkor kiderül, ki az igazi drukker, aki biztatja a csapatot és bízik is benne és ki az, aki egy nehéz helyzetben csak a rosszat tudja mondani esetleg itt is hagy minket. Azért remélem ők elmennek, az ilyenek más fórumokat terheljenek ne az Eurobarcát... :roll:
Nana! Azért jogában áll kritizálni a csapatot minden szurkolónak, aki szereti, imádja a Barcelonát. Nem csak a szépre és a jóra szabad itt a szavakat leírni, mert amikor rosszul teljesít a csapat, akkor is meg kell mondani a véleményt. Az a más, ahogy teszik. Mennyire arrogánsan vagy esetleg úgy, hogy az építő szándék is benne van. Személy szerint az utóbbi kategóriában vagyok, attól nem lesz nekem jobb, ha minden játékosnak üzenem, hogy kapja be, inkább azt próbálom nézni, mitől ilyen gyenge a csapat idegenben és milyen gondolatom van, hogy hogyan változhat meg a csapat játéka. Erről szól a fórum.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.27. 11:17:46

bence-barca írta:Mellesleg azért ilyenkor kiderül, ki az igazi drukker, aki biztatja a csapatot és bízik is benne és ki az, aki egy nehéz helyzetben csak a rosszat tudja mondani esetleg itt is hagy minket. Azért remélem ők elmennek, az ilyenek más fórumokat terheljenek ne az Eurobarcát... :roll:
vagy az derül ki hogy ki az elvakult,ki a reális?
Bennem amik megfogalmazódtak,azt nem a tegnapi meccs hozta létre,hanem az egész ősz.
Nem játszunk úgy,ami elvárt volna az elmúlt 3 év,és a csapat képességét nézve illendő volna.
Nem vagyok szakmabeli,nem látok bele, hogy milyen taktikai probléma van. amit kívülről látok,az az eddig nem jellemző nemtörődömség, nulla akarat, a lötyögés. taktikához tartozik,de nem tudom,hogy ez Pep instrukciója e,hogy Messi-n kívül nincs aki támadná a kaput. mindenki visszafelé. képesek vagyunk egy szögletet,vagy egy szélső indításból visszatenni Valdesig a labdát. Értem én,hogy labdabirtoklás,meg biztonság, de 0-0nál ne ez legyen már a meghatározó. 2-3 gólos előnynél még úgy-úgy lenyelem, de ilyen állásnál nem.
Valamit ki kell találni,mert idegenben nulla a teljesítményünk, anélkül pedig nem lehet egy ilyen erős madrid ellen bajnokságot nyerni,még ha kétszer ütjük őket(amit jelen helyzetet tekintve kétlek,de bízom benne),akkor se lesz elég,amit idegenben csinálunk. ha jól tudom,mindössze +1es a gólarányunk így idegenben, és mindössze 9 pontot gyűjtöttünk. Pedig még nem mentünk a veszélyes helyek közül csak kettőbe.
Bízom a csapatban, mert sokkal több van bennük,mint amit ősszel mutattak eddig,de sürgősen össze kell kapni magát mindenkinek,ha akarnak valamit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence0514
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009.11.02. 18:52:05

2011.11.27. 11:07:45

Semmi baj nincs ezzel hogy kikaptunk.Emberek ők is csakugy mint a Real játékosok.Ők is buktak már el és fognak is.Nem hiszem hogy aggodni kellene hiszen az utobbi 4 évben mindig ez volt a forgatókönyv.A Real év elején hozta a meccseket,év végére kiégtek.Reméljük most is így lesz ez!:)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.11.27. 11:03:41

Aztán miért ne lehetne kritizálni. Milyen gyermeteg szöveg ez. Mint az 5-6 éveseké. Amikor ugy jött örömködtünk, most csalodott a szurkoló. Nem tettek meg mindent a gyözelemért. Ez pedig elvárható. Rosszul lehet játszani, de álldogálva nem. Pedig tudták, hogy a Madrid nyert. Aki ezt látja az nem igazi szurkoló ? Hol élünk ? Szeretnék bizni, de a bajnoki aranyban nem bizok.
Fecó
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.27. 10:34:57

Mellesleg azért ilyenkor kiderül, ki az igazi drukker, aki biztatja a csapatot és bízik is benne és ki az, aki egy nehéz helyzetben csak a rosszat tudja mondani esetleg itt is hagy minket. Azért remélem ők elmennek, az ilyenek más fórumokat terheljenek ne az Eurobarcát... :roll:
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2011.11.27. 10:28:57

Számomra is csalódás volt a tegnapi meccs, többet vártam, főleg hogy az ilyen meccseken a Madrid kitömi az ellenfeleket...

Langyos, lassú volt a játékunk,nem volt átütő erő.

(de a legdurvább az volt amikor a meccs végén fater ideges volt és nem tudott már mit mondani és azt mondta: lehet hogy nincsen pénz.. sok az adósság és nem kapnak pénzt... na ez sokkolt :shock: )
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2011.11.27. 10:22:51

Pavel írta:
Dave87 írta:Kb. 2 oldalra olvastam vissza, de arra is felesleges volt.
Nem akarom kommentálni sem a védekező reakcióként kitörő Real-, bíró-, "mi jogos meg mi nem vót az"- szapulást, sem pedig a játékosok és Pep fikázását.
Én egyben vagyok biztos: ezek a srácok mindent megtesznek a sikerért, és ugyanúgy kiadják magukból a maximumot a meccseken, mint eddig tették.
Egy ellötyögött meccs nem ilyen, ezt remélem azért többnyire így gondoljuk. Riijkardnál voltak elhokizott meccsek, meg nulla mentalitás, de ez rohadtul nem az. Igenis kvára akartak nyerni ma is.
Sajnos a száraz tények azt mutatják, hogy a mai nap után távolabb került tőlünk a bajnoki cím. Ennyi történt.
Ahogy nézem, ezért majd megkapom a "divatszurkoló" jelzőt, mert ugye aki ilyet ír, az az! :)
Egyszer fent, egyszer lent. Ilyen a sport; nem mindig kell feltétlenül hibást keresni, ahogyan nem lehet mindig 100%-on pörögni sem. Nem lehet mindig nyerni, ezt kell elfogadni. Még ha nehéz is, most pl nagyon az. :)
Te melyik meccset nézted?
A szombatit vagy a szerdai ismétlését.
A Nürnberg-Lauternt, nem arról van szó? Te vagy a jó.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.11.27. 10:12:13

Remélem hogy ez a 6 pontos hátrány már elég nagy motivációt jelent a csapatnak, hogy végre komolyabban vegyék a meccseket.... :roll: Igazából az idegesít fel, hogy ez a meccs vitte el a tippmixem...pedig a hazaiakra mekkora szorzó lehetett.... :lol: Remélem megnyerjük a classicot, az megvigasztalna kicsit. :D
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.11.27. 10:01:07

Hát az igazat megvallva szerintem a tegnapi Madridi produkciónk nem volt olyan vészes... legalábbis a többihez képest... Sanchez valóban jól teljesített és ennek örülök... de az hogy Alves a 90 perc alatt alig volt foglalkoztatva a támadásokban??? az mi? Villa még mindig gyenge... nem értem... Messi az első 10-15 perc után eltűnt, bár addig nagyon élt... de lesz jobb muszáj h jobb legyen...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.11.27. 09:59:22

Csak elővigyázatosságból nem játszott.

Amúgy a hisztikről csak annyit, amit gergo9 is mondott, a hangsúly azon van, hogy miként kommunikáljuk le a dolgokat. Mindenki tisztában van azzal hogy milyen a szitu, mert van szemünk.

Viszont a motiváció legapróbb jegyeit se láttam. Bilbao ellen 2-1-nél akkora 10 percet produkáltunk hogy az nem igaz, itt is valamelyest felpörögtünk a kapott gól után. De miért csak ilyenkor tudunk? Inkább pánikra emlékeztetett.

Azért az mi már hogy goal.com-on Alexis lett a Flop(!) of the match? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Válasz küldése