Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.06. 11:38:23

sjay írta:
Gareth Tello írta:
visca el barca írta:nekem ami furcsa h aki mostanaban kemeny vonal volt, ők mind egyszerre tették le a lantot. főleg sjd-re, luira meg kantyra gondolok.
Igen, én is erre a hármasra gondoltam elsősorban. Igaz, kanty még meg-megjelenik pl. a filmklubos topikban, ha szükség van rá, de a másik két úriember teljesen felszívódott sajnos. Főleg 1698 urat hiányolom.
Sjd a blogszférában (na meg főleg az ottani kommentszekcióban :lol: ) való elfoglaltságai miatt nem fórumozik már, szerintem.
sztem meg csak bedurcizott mert kirakták egy kicsit (na most ugrasztom ki a nyulat a bokorból :mrgreen: )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2014.04.06. 11:16:03

Gareth Tello írta:
visca el barca írta:nekem ami furcsa h aki mostanaban kemeny vonal volt, ők mind egyszerre tették le a lantot. főleg sjd-re, luira meg kantyra gondolok.
Igen, én is erre a hármasra gondoltam elsősorban. Igaz, kanty még meg-megjelenik pl. a filmklubos topikban, ha szükség van rá, de a másik két úriember teljesen felszívódott sajnos. Főleg 1698 urat hiányolom.
Sjd a blogszférában (na meg főleg az ottani kommentszekcióban :lol: ) való elfoglaltságai miatt nem fórumozik már, szerintem.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.06. 10:30:57

Személy szerint én megértem a hőbörgő Real szurkolókat. Engem is zavarna, ha a Barca sose nyerne semmit, az örök rivális meg bővítené a stadionjukat, mert már nem férnek el a trófeák. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.06. 09:56:39

ozsimiki írta:Mindenki saját magának felel, szóval nekem mind1. Csak nagyon nem értem, akár el is magyarázhatná, persze ha akarja.
Megpróbálom. Szóval, merő kíváncsiságból mentem át a túloldalra fórumozni (még a madridistára, akkor még az volt, bár nem sokáig), tudni akartam, tényleg olyan aljanépség lakozik-e ott, mint amit itt leírtak néhányan. :D Aztán szép lassan megismertem az egész fórum működését, a fórumozókat, az általános vélekedést, satöbbi, satöbbi, és ott ragadtam. Ami a fórumozókat illeti, valóban jelen van az a jellegű hozzáállás, amit írsz, főleg az olyan helyzetekben, mint például a Clásico, vagy a bajnoki címért folytatott szoros versenyfutás. Viszont szerintem sokan eltúlozzák ezt a dolgot. Itt is van csomó értelmes, normális ember, ez ott sincs másképpen. Ugyanúgy, ahogy itt is vannak elfogultabb, kevésbé elfogadható hangnemben megnyilatkozó emberek (ha már veb felhozta sörvirslit - akinek egyébként nem lehet, hogy Leon a renickje?), ott is vannak ilyenek, hiszen szerintem minden szurkolótábor többé-kevésbé ugyanolyan.

Megfelelni én nem szeretnék senkinek sem, azt hiszem. Leírom a gondolataimat ide is, oda is, utóbbinál maradva nyilvánvalóan nem abból célból, hogy tisztára nyalogassam a madridisták egyik kevésbé nemes testrészét. Egyszerűen csak véleményt nyilvánítok az aktuális ügyekben, ahogy teszem azt néhány esetben itt is.

Persze vannak olyan témák, amelyeknél egyszerűen felesleges beszállnom a vitába és megpróbálnom meggyőzni az igazamról a társaságot, például Pep esete, akit a többség kis túlzással egy középszerű trénernek tart, aki mindig jókor volt/van jó helyen, és csakis a játékoskerete minőségének köszönheti a sok-sok trófeát. Megpróbálhatnám elmesélni nekik, hogy az említett ember miért is nem pontosan olyan, amilyennek ők leírják, de nem lenne értelem. Gondolom, a Pep-korszak alatti madridi sikertelenség áll annak a hátterében, hogy ennyire nem tudják elfogadni a mestert. De mondok egy példát a másik oldalról is, szóba jön, hogy Pepe mekkora egy tuskó, egy favágó barom, és jön egy madridista, hogy igaz, régen tényleg az volt, de az utóbbi időszakban visszavett e tekintetben valamelyest. A reakció nyilván az, hogy az illető el lesz küldve melegebb éghajlatra, hiába próbál érvelni az igaza mellett. Ugyanez áll fent a Pep-esetnél is példának okáért.

Azért remélem, senkit sem sértek vérig azzal, hogy a túloldalon is fórumozgatok. (És most nem ironizáltam.)
shutterisland írta:jó, de csak ha kapsz mellé valami poénos replygifet. :oops:
Nem találtam ideillőt. :oops: De akkor R.I.P. replygifek.
visca el barca írta:nekem ami furcsa h aki mostanaban kemeny vonal volt, ők mind egyszerre tették le a lantot. főleg sjd-re, luira meg kantyra gondolok.
Igen, én is erre a hármasra gondoltam elsősorban. Igaz, kanty még meg-megjelenik pl. a filmklubos topikban, ha szükség van rá, de a másik két úriember teljesen felszívódott sajnos. Főleg 1698 urat hiányolom.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.04.05. 20:41:58

Ez a fórum az évek alatt,majdhogynem egy élőhellyé,mindennapi elfoglaltsággá vált az emberek számára,aminek következtében ki tudott alakulni egy mag.Én is nagyon sok ideje vagyok a fórumon,de szinte csak olvasok...hozzászólni ritkán,mert egy -egy komment megírása is időigényes,nem hogy az oldalakon,napokon át tartó viták.Azok rengeteg időt s energiát vesznek ki az emberből,és nem csodálom hogy sokan belefáradtak. Az meg a másik ,hogy régebben vitázni kellett...manapság az új csatlakozók inkább veszekednek és képtelenek ész érveket felsorakoztatva kulturális eszmecseréket kezdeményezni ill. folytatni,és ha az ember látja,hogy az érveinek nincsen befogadó közönsége hamar elveszti az érdeklődését...

Tello felvetése egyébként helytálló,ám rosszkor időzített :mrgreen:
Abi & Tito
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.05. 20:39:34

jó, de csak ha kapsz mellé valami poénos replygifet. :oops:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.05. 20:38:10

Mindenki saját magának felel, szóval nekem mind1. Csak nagyon nem értem, akár el is magyarázhatná, persze ha akarja.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.05. 20:30:06

legalább elmondhatja azt a bravúrt magáról, hogy ott is az év fórumozója lesz. :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.05. 20:22:23

Gareth Tello írta:
Ennek az okaiba nem akarok belemenni, mert mindenkinek magánügye, mikor látogatja az oldalt és milyen gyakorisággal, milyen terjedelemben szól hozzá az egyes témákhoz, de ezt már le akartam írni egy ideje.
én meg azt, hogy szörnyű,h egy Barcás fórumer,sőt mostanában az egyik meghatározó tag egy BARCÁS fórumon, a Cif-nél is gyorsabban takarítja el a madridista altájakról a baktériumokat....hogy beilleszkedjen egy MADRIDISTA fórumra...f logik, f gyomor

ollózni nem fogok, de az ottani nagyon szimpatikus köpködős, a Barcába ott belerúgó,ahol csak lehetséges magnak egyáltalán meg akarni felelni, ne addj Isten még hajladozni is, hát kell hozzá egy gyomor...(még olvasni sem szoktam,de mostanában még is csak elkezdtem,,h tényleg úgy fest e ez a dolog,ahogy pár mazochista leírta,aki arrafele járkál :D)

szóval,h még1x idézzelek és ide is vág a részemről is: "Ennek az okaiba nem akarok belemenni, mert mindenkinek magánügye......de ezt már le akartam írni egy ideje."
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.05. 20:20:45

nekem ami furcsa h aki mostanaban kemeny vonal volt, ők mind egyszerre tették le a lantot. főleg sjd-re, luira meg kantyra gondolok. sőt már miihii is ritkábban írogat. sajnálom h igy eltuntek. lg meg kurdt vmelyest visszatért, de ők sem túl aktívak... jah meg nekem még sörvirsli hiányzik, nélküle nem igazi az fcb vs rm topic :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.05. 19:55:40

Ez általában így van, már egy éve megfigyeltem kb. Úgy nevezném, hogy hullámok vannak a fórum életében, jön egy gárda, abbahagyja, jön egy másik, meg ugye sokaknak meló, suli, esetleg család, és átértékelődnek a dolgok.
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.05. 17:00:20

Tegnap azon gondolkodtam, hogy nem biztos, hogy jó irányba halad a fórum. Értem ezt arra, hogy egyrészt egyre több olyan jellegű hozzászólás születik, mint amit talán tegnapelőtt este olvashattunk az igazolások topikban (azóta már moderálva lett, ha jól látom, de ferni, mármint ferninho tudna mesélni :twisted: ), másrészt pedig kezd valahogy szétesni az a mag, ami az elmúlt években gyakorlatilag meghatározta a fórum arculatát, minden szempontból. Többen teljesen eltűntek, mások csak jóval kevésbé aktívak, esetleg csak egy-két topikot tisztelnek meg jelenlétükkel, ilyen módon például itt, az offtopikban sincsenek már olyan hülyülések, mint anno, és hiányoznak azok a színvonalas, kulturált eszmecserék, mint amilyeneket megszokhattunk anno. (Emlékszem, valamelyik barçás topikban volt valamikor egy különösen hosszú, részletes és érdekes vita, ami kiváló példa erre, talán csababarca és Mihu között, de ebben nem vagyok teljesen biztos.)

Lui eltűnt, sjd eltűnt, kanty alig-alig jelentkezik, és még lehetne rengeteg példát mondani, Mikaos, barca99, Drigo, Mihu, LG, mostanában miihii is, és még van pár olyan emberke, aki ugyan jelen van a fórumon viszonylagos rendszerességgel, de nem annyira aktív, mint bizonyos korábbi periódusokban.

Ennek az okaiba nem akarok belemenni, mert mindenkinek magánügye, mikor látogatja az oldalt és milyen gyakorisággal, milyen terjedelemben szól hozzá az egyes témákhoz, de ezt már le akartam írni egy ideje.

(Egyedül annyi még, hogy talán a facebookos csoportnak is lehet köze a dologhoz, de ezt csak zárójelben jegyzem meg, mert a többség által ismert okokból kifolyólag nem vagyok benne ebben a bizonyos társaságban, így nem tudhatom, akadnak-e ott olyanok, akik szinte kizárólag ott kommentelnek, a fórumot pedig ehhez képest ritkábban látogatják.)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.04.04. 11:05:15

Egy ejtőernyős lefilmezett egy eső meteoritot

http://index.hu/tudomany/2014/04/03/ily ... a_meteort/" target="_blank
KépKép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.31. 22:47:46

ha már a kétfarkú kutyapárt offos. :mrgreen:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.31. 22:22:01

shutterisland írta:jólvan, nem is vártam én itt mélyen szántó politizálást, sőt, mivel azért a legtöbbünknek itt nem is tartozik a szűkebb érdeklődési körébe, nem is lenne értelme komolyan feszegetni a témát.
még ezt is félve kérdeztem, hogy erről lehet e beszélni, hogy ki MIT VÁR a választások eredményének.

Cseles. :wink: :lol:

Egyébként én is tartom, politikát hagyjuk ki a fórumozásból. Egyszerűen nem lehetne elkerülni a vitákat... és ha arról egyszer elkezdenek vitázni... hát rosszabb lenne mint a Barca vs Real topik "jobb" napjain. :mrgreen:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.31. 22:10:15

jólvan, nem is vártam én itt mélyen szántó politizálást, sőt, mivel azért a legtöbbünknek itt nem is tartozik a szűkebb érdeklődési körébe, nem is lenne értelme komolyan feszegetni a témát.
még ezt is félve kérdeztem, hogy erről lehet e beszélni, hogy ki MIT VÁR a választások eredményének.

megnézzük az fb-s off csoportban. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2014.03.31. 22:48:46-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.03.31. 19:05:45

Game90 írta:Idáig sem volt politizálás, szerintem most se legyen :wink:
Nagyra becsült kollégám jól írja, és mivel a többi staff tag szerint se legyen (már elég régóta), így nem is lesz. Kérünk mindenkit ehhez tartsa magát. Köszönjük!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.03.31. 18:13:08

Idáig sem volt politizálás, szerintem most se legyen :wink:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.31. 18:01:53

visca el barca írta:lmp nem fog bejutni.

ne politizáljunk, emlékeim szerint eddig is kerültük, jól van ez így.
ott a pont. mindkét mondatra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.03.31. 17:57:27

Én azért megvárom a moderátori állásfoglalást mielőtt belefolynék ilyesmibe. :D De amúgy ha értelmes társalgást tudnánk folytatni, akkor érdekes téma lenne.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.31. 17:53:14

lmp nem fog bejutni.

ne politizáljunk, emlékeim szerint eddig is kerültük, jól van ez így.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.31. 17:46:43

zola8787 írta:Fidesz : 45 %

Kormányváltók: 20-25 %

Jobbik: 25-20 %

LMP: 5 %

tessék elkezdem, lehet anyázni :mrgreen:
(Ne tiltsatok ki, léci-léci :roll: :mrgreen: )
Kép
:mrgreen:

Egyébként hasonlóan gondolom én is, bár szerintem a Jobbik meg fogja előzni a baloldalt.

Na, ez már két banán lesz. :mrgreen:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.31. 17:43:53

zola8787 írta:Fidesz : 45 %

Kormányváltók: 20-25 %

Jobbik: 25-20 %

LMP: 5 %

tessék elkezdem, lehet anyázni :mrgreen:
(Ne tiltsatok ki, léci-léci :roll: :mrgreen: )
Ez azzz, zolat tiltsuk ki de az anyázóknak adjuk még egy esélyt :D :mrgreen:


Köszi srácok a segítséget, akkor ezek szerint a telefonnal is kezdenem kéne valamit.
Telefont olcsóbban veszem mint 15 plusz aksi is kéne bele meg a függetlenítés is, már ott vagyok mintha vennék egyet újonnan a szolgáltatótól.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.31. 17:36:36

recrea írta:
Kell függetleníteni. Vodás leszel, a számod ugyanaz marad. Szerintem a Redet nem veri most semmi, szerintem korrektebb cég is a V, mint a T.
Attól függ ár, milyen telefon, szifont nagyjából mindenhol 15-ért függetlenítenek, más telefonokat szerintem olcsóbban is, nem szolgáltatónál.
Valóban, a telót függetleníteni kell. (úgy gondolkodtam,mintha telót is váltana...)
Egyébként tarifákban,árakban jobb a voda,múltkor néztem összehasonlításképp a G2-t a szolgáltatóknál,messze a T-nél legrosszabbak a konstrukciók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.03.31. 17:31:21

csababarca írta:
Capon írta:Nem tudjátok kb. mennyibe fájna függetleníteni a mobilomat? T-mobilos és váltani akarok vodára.
menj át számhordozással,akkor még függetleníteni se kell. T-nél egyébként azt hiszem 15ezerért függetlenítenek.
Kell függetleníteni. Vodás leszel, a számod ugyanaz marad. Szerintem a Redet nem veri most semmi, és korrektebb cég is a V, mint a T.
Attól függ az ár, milyen telefon, szifont mindenhol 15-ért függetlenítenek, más telefonokat szerintem olcsóbban is, nem szolgáltatónál.
Válasz küldése