Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.02. 18:07:29

Bob_Marley írta:sjd igazad van a példa nem teljesen jó.De akkor mondhatom pl hogy veszel egy Ralph Lauren pólót 20 ezerért, de lehet akár sokkal jobbat meg veszel 10 ezerért.Ott ugyanúgy "megfizeted" a márkát.
Igen, csak még mindig az a bajom, hogy egy Ralph Lauren pólóra nem mondhatod azt, hogy azért kell, mert jobb anyagból készül, mint bármelyik másik póló. És hogy téged igazából nem is az érdekel, hogy hogy néz ki, hanem hogy milyen viselni. Persze néhány embernek elhiszem, hogy tényleg nem a divat a fontos, és ha 30 ezer lenne, akkor én is iPhone-t vennék, csak az Apple pont az ellenkezőjére játszik rá. Ezért furcsa nekem ez a használati cikkből divatcikk gyártás. TV-ért, DVD-lejátszóért nem állsz sorba, pedig elvileg ugyanaz a lényeg. A marketingjük egyszerűen elkezdte szuggerálni, hogy ez tényleg valami különleges.
Amúgy ha már sorban állás: szerintem egy élményért (legyen az koncert, mozi) valamennyire elfogadható sorban állni, vagy legalábbis siettetni. De nem hiszem el, hogy egy eszköz ilyen élmény tud lenni, főleg, hogy ugyanazt az élményt még 2 éven keresztül minden nap meg fogod tapasztalni. (amíg be nem állsz a sorba az iPhone 6-ért) Én személy szerint boldog lennék egy olyan világban, ahol egy film vagy egy koncert miatt lenne ekkora sorban állás ilyen materiális javak helyett.

De a probléma szerintem a videó végén, az anyuka szavaiban rejtezik, ha valaki tényleg képes így felnevelni a gyerekét, akkor nem csoda, hogy itt tartunk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.02. 17:34:23

sjd igazad van a példa nem teljesen jó.De akkor mondhatom pl hogy veszel egy Ralph Lauren pólót 20 ezerért, de lehet akár sokkal jobbat meg veszel 10 ezerért.Ott ugyanúgy "megfizeted" a márkát.

Félre értés ne essék hangsúlyozom nem tartom jónak hogy ilyen hisztéria van az iPhone miatt de sajnos ez még több dolognál is előfordul egyszerűen az emberekben a vágy és az arra való hajlamot olyan szintre erősítik hogy kikelsz magadból.
Sanama példája jó volt a koncerttel de akár lehet írni mozipremiert, új Fifa vagy akár olvastam pl a sorozat topikot Dexter, ott is valaki "hőbörög" hogy nincs felirat mert úgy érzi neki szüksége van hogy ezt látnia kell.Nem tudja megmondani miért, csak kell.Példák a pszichikai metódusra értendők a vágy egy új iránt.Amitől akár képes vagy alapvetően prioritás szempontjából előrébb helyezendő dolgokat félre tenni.
Így érzem az iPhone-t is, s ezért pl a miihii által leírt általánosítás pl nem tetszik :D (hiába írta hogy nem, meg nem akar általánosítani azért nehéz nem arra asszociálni miután leírja akinek iPhoneja van "mutogatja" )

Nekem is iPhone-om van, szeretem az Apple féle "eleganciát" ahogy kinéznek a termékeik, lehet ez sznobság én nem tartom annak szeretem mint márkát ezer más ember is van aki azt mondja itt szeret ruhát vásárolni mert neki az a stílus jön be vagy amazt szereti.De nem éreztem soha magamat különlegesnek mert iPhone-om van, munka miatt kell, elő se szoktam venni 10 percenként, még infokat is jegyzettömbre írok s nem iPhoneba :D Ezt csak azért írtam le, mert alapvetően nem "különbözünk" sajnos mindenkinek van sajnos egy "hype" ami kröül lengi életét, miután mint írtam ezt a pszichikai terrort kapjuk az arcunkba, a Videodrome megmondta 30 éve :D
Szóval összetettebb a dolog, s most le lehet írni az iPhone-ra de alapvetően a "rendszer" és az emberek hiszékenysége okozza ezeket az állapotokat.S mint írtam ez döntően befolyásolhatja az egyén gondolkodását is, ebből következően meg a társadalmét is.Megoldás, irány a vadonba vagy szerzetesnek egy kolostorba :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.02. 17:28:01

Itt szerintem senkinek nem magukkal az iphone tulajokkal van baja,mert aki megteheti vegye meg..(persze jelenleg 3 sokkal jobb telefon van kint a piacon nálunk). de az aki beáll érte sorba,ahelyett,hogy a webshopban megrendelné,olcsóbban,és két nap múlva a futár odaviszi a szobájába,annak valami nincs rendben.
Nekem lenne pénzem rá,akkor se vennék ilyet,max ha milliárdos lennék,és lehetne egyem csak úgy. vagy ha odajönne hozzám valaki az utcán,hogy tessék,biztos hogy adnám is el valami proli gyereknek,aztán az árából vennék egy csúcsmobilt,plusz ami marad abból meg elvagyok 2 hónapig.
(bár megfogadtam hogy 50ezer a max,amit kiadok telefonért).

Nah mindegy,mondom,nekem nem az iphone tulajokkal(15 embernek van a szűk ismertségi körömben,kb néptelefon lett a 4) van bajom,nem is az iphone-nal,hanem ezt a rajongást nem értem,nem tudom hova tenni. főleg az 5ért hogy lehet rajongani...
valaki írta vagy itt vagy más fórumon,hogy ha egy darab kőre rányomnának egy harapott almát,vennék azt is tízezrekért,mert APPLE,meg mert KELL.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.10.02. 17:06:46

iphone-m van es baromira nem veszem elo minden 10percben, hogy megmutassam 25embernek, hogy milyen telom van...

nyilvan aki sorbanall 1napot a teloert, annal nincs minden rendben, de szerintem ezt mar sokan poenra veszik...es aki 1napot sorbanall egy koncertre,hogy 3sorral elorebb legyen?
tul van hypole ez az egesz alma dolog szerintem, akinek tetszik az elobb utobb vesz egyet, akinek meg nem az nem :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.02. 16:44:47

Bob_Marley írta: Ár érték arányban nyilván lehetne jobbat találni, de azért pl az iPhone meg a többi Apple termék is olyan hogy minőséget képvisel, s elegáns.
Lehet mondani hogy az almát fiezeted meg, ez azért sok márkánál "előfordul".
Rolls Royce-nál is van jobb kocsi, mégis az egyik legdrágább.
Azért tartom rossz példának, mert azért alapvetően a telefon egy használati cikk, míg az autó nem feltétlenül. Egy mosógépet vagy egy láncfűrészt sem azért veszel meg, mert jól néz ki vagy menő. Egy Lacoste cipőt igen. És ezzel kapcsolatban nem kerget senki illúziókat, nem mondja azt, hogy a Lacoste cipő azért drága, mert jobb, mint a Nike.
Egy kocsinál azért a megbízhatóság (Dacia vs. Mercedes), biztonság, teljesítmény, megjelenés mind része az árnak. Persze a státuszszimbólum is egy része az autók árának, de az Iphone vs. Samsung csata össze sem hasonlítható azzal, amikor az életed múlik azon, hogy Suzukiban vagy Volvoban ülsz. Ehhez képest, hogy most 2 centivel nagyobb képernyőn lehet tolni az Angry Birds-öt, tényleg sznob dolognak tűnik. Szerintem mindent elmond, hogy fogalmuk sincs miért veszik meg. Mert jól néz ki, és ennyi. Ha a Nokia 3310-es csomagolnák be nekik ezzel a külsővel és menüvel, azt is megvennék.
Nekem 1 hónapja van egy 4-esem (apám céges telója), de egyelőre még baromira nem éreztem át, hogy miért adnék én ezért egy fillért is bármikor. Főleg 250 ezret....
Külön program kell, hogy egyáltalán bármit rátehessek (ITunes), aztán ha vmit telefonnal szedek le, már gáz van a szinkronizálással, még egy külön program, hogy saját csengőhangom lehessen (ez 2012-ben azért már milyen röhejes??). még egy program a videók konvertálásához (Nokia PCSuite ezt magától megcsinálta, a saját zenelátszóval meg minden baromsággal rendelkező ITunes nem), külön ID, hogy programokat tudjak letölteni az Appstore-ból (mert persze bárki csak úgy nem csinálhat programokat Iphonera), zenelejátszó nem találja az ismeretlen előadójú számokat stb. stb. És egy telefonnál sztem ez kéne, hogy számítson, nem az, hogy fémből van-e vagy műanyagból...
Viszont olyan tényleg nincs, hogy a Nokiához adott oprendszerre leszedtem egy játékot, és nem volt jó a kezelőfelület a képernyőhöz, és egyáltalán sokkal rendezettebb képet ad az egész menü. Jó használni, és ennyi. Tipikus konzumer telefon, mindent készen kapni és semmit sem gondolkodni.

Amúgy ez is bizonyítja, mennyire megy nekik a hype-olás, tökmind1, hogy milyen felhanggal, de már egy hónapja más sem folyik a csapból, mint iPhone-iPhone-iPhone, már vállgazdon is erről vt szó az egyetemen, szóval kezd egy kicsit tele lenni a tököm, mint Faustnak a Batmannel :D
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2012.10.02. 16:01:49

Teljesen egyet értek veled!Nekem is van nem egy ismerősöm aki emiatt "nagyobb embernek" hiszi magát,meg csak emiatt vett Iphone-t! :D Nekem személy szerint nem kéne sose Iphone!Én elhiszem,hogy jó(bár ez ez uj Iphone vártnál jóval szarabb lett tényleg! :D ),meg minden,de nekem ez miatt se kéne már,plusz amúgy se tetszik maga a telefon!
Így 2hónapja Galaxy S III-at vettem! :D és most ezzel én nem vagánykodni akarok,csak összehasonlitva Iphone-al szerintem sokkal jobb telefon!(5-öt nem nyomkodtam még szóval nem ahoz viszonyítva mondom,bár lehet még annál is jobb!)
miihii írta:Elmebeteg sznobmajmoló ficsúrok :roll:

Alapból semmi bajom nem lenne az iPhone-osokkal, mert van egy telefonjuk, aztán keksz. De a nagyja ettől felsőbbrendűnek érzi magát, villog vele, 10 másodpercenként mutogatni kell, nehogy valaki ne lássa mije van és emellett minden mást fikázni kell persze.

Oké, lett egy kultusza a cuccnak, de azért nem kellene egy kakis telefon miatt így kifordulnia a gyerekeknek, mert ezzel aztán olyan nagy tettet nem hajtottak végre és igazából beárazza őket az, h a telefonjuk nagyobb értéket képvisel, mint a tulaj. Mert az legalább okostelefon :D

Már amennyire okosnak számít az, ami nem hajlandó kommunikálni más cuccokkal és igazán ebből ered a kultusz, ettől egyedi és különleges és blablabla, ahogy ugye a tulaja is természetesen :P

Remélem a 6os már olyan lesz, h hívni is csak egymást tudják majd, legyen csak egy külön kaszt az ájfón populáció :mrgreen:

Tényleg nem általánosítani akarok, mert nem mind ilyen. Csak a többség. Ismerősi körben is van nem egynek és érezhető ahogy belengi a személyiségét kissé ez az übermensch feeling egy kakis telefon miatt.
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.02. 15:28:48

Elmebeteg sznobmajmoló ficsúrok :roll:

Alapból semmi bajom nem lenne az iPhone-osokkal, mert van egy telefonjuk, aztán keksz. De a nagyja ettől felsőbbrendűnek érzi magát, villog vele, 10 másodpercenként mutogatni kell, nehogy valaki ne lássa mije van és emellett minden mást fikázni kell persze.

Oké, lett egy kultusza a cuccnak, de azért nem kellene egy kakis telefon miatt így kifordulnia a gyerekeknek, mert ezzel aztán olyan nagy tettet nem hajtottak végre és igazából beárazza őket az, h a telefonjuk nagyobb értéket képvisel, mint a tulaj. Mert az legalább okostelefon :D

Már amennyire okosnak számít az, ami nem hajlandó kommunikálni más cuccokkal és igazán ebből ered a kultusz, ettől egyedi és különleges és blablabla, ahogy ugye a tulaja is természetesen :P

Remélem a 6os már olyan lesz, h hívni is csak egymást tudják majd, legyen csak egy külön kaszt az ájfón populáció :mrgreen:

Tényleg nem általánosítani akarok, mert nem mind ilyen. Csak a többség. Ismerősi körben is van nem egynek és érezhető ahogy belengi a személyiségét kissé ez az übermensch feeling egy kakis telefon miatt.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.02. 09:25:57

csababarca írta:Ha lenne pénzem azt csinálnám,hogy bemennék egy ilyen premierre elsőként,megvenném,aztán előttük még helyben légkalapáccsal szét is verném. kiváncsi lennék a fejekre.
http://www.youtube.com/watch?v=cqZLOTms24E
Zsákolni nem lehet vele :D

Ár érték arányban nyilván lehetne jobbat találni, de azért pl az iPhone meg a többi Apple termék is olyan hogy minőséget képvisel, s elegáns.
Lehet mondani hogy az almát fiezeted meg, ez azért sok márkánál "előfordul".
Rolls Royce-nál is van jobb kocsi, mégis az egyik legdrágább.

Az viszont tény, beteges ha valaki sorba áll ezért, de ezer ilyen dolog van még a világon sajnos, gondoljunk csak akár egy mozipremierre új játék de még sok ilyen dolog van.Az emberek tényleg "agymosottak" azt sulykolják beléjük hogy gyorsan vedd meg, te legyél az első stb.
Kép
Kép
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.10.02. 08:52:38

200$ az amiknál az a 16g-s ifon 5, ami itt két kiló... és sorban áll érte a sok sznob fsz. röhej.

az apple semmivel sem csinál nagyobb zsugákat a többinél (legalábbis telefon/tablet/mp3 lejátszó szinten), viszont akkora valagat tudnak keríteni a cuccaiknak, h mennek utánuk a droidok, mint a birkák és úgy élik meg ezeket a bevezető napokat, mint a legfontosabb történéseket a pici életükben.
ebben az apple világbajnok.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.02. 08:08:05

Ha lenne pénzem azt csinálnám,hogy bemennék egy ilyen premierre elsőként,megvenném,aztán előttük még helyben légkalapáccsal szét is verném. kiváncsi lennék a fejekre.
Azt,hogy ezért a specifikációért,hogy van képük ennyit elkérni :roll:
Samsung SIII,HTC One X,LG Optimus 4X bucira veri mindenben. és 70-80ezerrel olcsóbbak.
és azért vesznek ilyet,mert KELL,nyomkodni a facebookot,becsekkolni,meg fotókat készíteni...bravó.
nem azt mondom,hogy baj,hogy megveszi valaki,aki megteheti vegye,én is megvennék egyet poénból,de ezért sorba állni napokat? beteges. miért nm ér rá később megvenni? amikor olcsóbb is,plusz nem kell sorbaállni érte,csak neten megrendeli,és 2 nap múlva beviszik a szobájába kézhez. :D

Nah mindegy,ők tudják. Nem az iphone tulajdonosokat bántom,hanem az ilyen felvágós majmokat,akiknek életük nincsen,de iphonejuk igen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.02. 06:57:32

gergo9 írta:http://www.youtube.com/watch?v=xt1KW22i2xQ

Istenem :lol:
Mennyire nevetséges a csordaszellem az egész Apple iránt =D>
A müncheni premiert láttátok? Indexen vt videó róla.
Ahhoz képest ez el van maradva...
Néztem a videót és nem tudtam, h most ez szánalmas vagy már inkább nevetséges... :-k
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.02. 01:35:50

gergo9 írta:Én gyűlölöm a komplett céget abszolút hülyének nézik az embereket.
Listaáron 250K az 5ös ájfon megnézve a specifikációt egy kérdés merül fel bennem még is mi a fszomra kérnek el ennyit?
Macbookról nem is beszélve.
Egyszerű: a világ láthatóan tele van agymosott hülyével, aki megveszi ennyiért. :)
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.10.02. 00:47:30

Én gyűlölöm a komplett céget abszolút hülyének nézik az embereket.
Listaáron 250K az 5ös ájfon megnézve a specifikációt egy kérdés merül fel bennem még is mi a fszomra kérnek el ennyit?
Macbookról nem is beszélve.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.02. 00:16:36

gergo9 írta:http://www.youtube.com/watch?v=xt1KW22i2xQ

Istenem :lol:
Mennyire nevetséges a csordaszellem az egész Apple iránt =D>
Az a baj hogy ez egyfajta pszichikai betegség, ahogy a facebook is.
Egyszerűen az emberek tudatában ez van hogy ettől válik különlegessé.
Egyik se tud rá válaszolni miért kell neki, annyit mond mert kell.Elég nagy baj.

Én is "Apple fan" vagyok de nem állnék sorba csak mert kijött az 5ös.4es tökéletesen megteszi, 260 ezer meg kicsit sok még az újért.De látható valakinek ez boldogságot jelent ha megveheti az újat.Nem biztos hogy az ilyen dolgok előrébb viszik az ember egyéni gondolkodását, sőt a társadalmat sem :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.10.02. 00:04:14

gergo9 írta:http://www.youtube.com/watch?v=xt1KW22i2xQ

Istenem :lol:
Mennyire nevetséges a csordaszellem az egész Apple iránt =D>
Elgondolkozok mikor ilyen embereket látok, hogy hiába a 450 ft-os benzin ár, én beruháznék egy pár literre meg egy doboz gyufára, hogy kigyógyítsam őket a "betegségükből".

Komolyan mondom, ha Apple logo-t ragasztanának egy kőre és azt mondanák, hogy ez az új Stone Nex Gen szájápoló ezek a majmok még meg is vennék.

Mondjuk én mit is ugatok a szros 3 ezres mobilommal... :?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.10.01. 23:57:00

http://www.youtube.com/watch?v=xt1KW22i2xQ

Istenem :lol:
Mennyire nevetséges a csordaszellem az egész Apple iránt =D>
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.09.30. 16:20:44

Messidona10 írta:
Game90 írta: Na szóval, ajánljatok már frankó, de olcsó kajáldákat Budapesten :) (Egy nap a városban blogot szoktam olvasgatni, de most inkább a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.)
Ugye a frankó az mindenkinek mást jelent, remélem, hogy nem tér el gyökeresen a véleményünk.
A Fehárvári úti vásárcsarnok felső szintjén található a Sarok Étterem, én erre esküszöm. Egyetemista vagyok, és ha éppen otthon nincs idő főzni, akkor mindig ide megyek. 7-8-900 és ezer forintos menüik vannak pl, háromfogásos ebéd, tökéletesen jól lehet lakni belőle. Ahhoz képest, hogy milyen pénzeket képesek elkérni máshol a fővárosban, határozottan jó ez az étterem. Mindig van napi menü is, azt is lehet enni, elég jól lehet válogatni, és elég jó arc a tulaj, gyakran enged az árból. A gyümölcsleves meg isteni!
Ja, ami még remek, hogy minden 13. menüt ingyen kapsz :P :D
Köszi a tippet, közel is van meg jól is hangzik a hely :wink: A gyümölcsleves meg amúgy is az egyik legnagyobb kedvencem :)
Tim írta: Jó hogy szóba került a Városban,illetve a Gyradiko mert a nyári fagyis posztban azt írták hogy Gyradikoéknál kezd visszaesni a minőség..
Te hogy látod?
Ha már kajálda,van két őrült olasz a Gozsdu udvarban,jókat írnak róluk.
Nincs nagy választék,mindennap kétféle tészta,de az bizony minőségi,és kézzel készítik a cuccot rövid leírás ITT
És van még egy francia pékség ami ajánlós. Nem mirelitből dolgozó látványpékségről van szó,hanem abszolút tradicionális pékség vagyis minden friss és helyben készül. Az árak tehát az átlagnál kicsit magasabbak. Link
Olvastam én is, de rég ettem már ott, nem tudom, hogy tényleg igaz-e. Sajnos elég messze van, sulimtól tömegközlekedéssel kb. 1 óra, Vecsésről kocsival meg 30-40 perc, annyit nem szívesen utazgatok egy gyros-ért, csak akkor szoktam ott enni, ha valami dolgom van a közelben.

Akkor már inkább Big Gyros Taverna a XVIII. kerületben, a Nefelejcs utcában (+ van még egy üzletük a Pesti úton), 10 perc alatt ott vagyok és tényleg isteni a gyros-uk, kb. összefolyik a nyál a számban, ha rá gondolok :) Ha még nem voltál ott, akkor mindenféleképpen ajánlom.

Ez az olasz kajálda jól hangzik, szerintem jövő héten be is próbálom :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.09.29. 19:27:42

Game90 írta: Na szóval, ajánljatok már frankó, de olcsó kajáldákat Budapesten :) (Egy nap a városban blogot szoktam olvasgatni, de most inkább a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.)
Ugye a frankó az mindenkinek mást jelent, remélem, hogy nem tér el gyökeresen a véleményünk.
A Fehárvári úti vásárcsarnok felső szintjén található a Sarok Étterem, én erre esküszöm. Egyetemista vagyok, és ha éppen otthon nincs idő főzni, akkor mindig ide megyek. 7-8-900 és ezer forintos menüik vannak pl, háromfogásos ebéd, tökéletesen jól lehet lakni belőle. Ahhoz képest, hogy milyen pénzeket képesek elkérni máshol a fővárosban, határozottan jó ez az étterem. Mindig van napi menü is, azt is lehet enni, elég jól lehet válogatni, és elég jó arc a tulaj, gyakran enged az árból. A gyümölcsleves meg isteni!
Ja, ami még remek, hogy minden 13. menüt ingyen kapsz :P :D
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.09.29. 19:19:45

Game90 írta: Ja, kajáldákról nem igazán szoktunk beszélgetni, mondjuk elég kevés helyre szoktam mászkálni én is, mert ha éhes vagyok főleg gyros-t szoktam az arcba tolni (Big Gyros Taverna, Gyradiko, Szeráj, más helyre nem igazán megyek, elég válogatós vagyok). De a héten egyik haverom elhívott a Bors Gasztró Bár-ba, mennyei volt, ár-érték arányban elsőrangú, ha a Kazinczy utca környékén jártok, mindenféleképpen nézzetek be. Inkább ez, mint egy Meki...

Na szóval, ajánljatok már frankó, de olcsó kajáldákat Budapesten :) (Egy nap a városban blogot szoktam olvasgatni, de most inkább a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.)
Jó hogy szóba került a Városban,illetve a Gyradiko mert a nyári fagyis posztban azt írták hogy Gyradikoéknál kezd visszaesni a minőség..
Te hogy látod?
Ha már kajálda,van két őrült olasz a Gozsdu udvarban,jókat írnak róluk.
Nincs nagy választék,mindennap kétféle tészta,de az bizony minőségi,és kézzel készítik a cuccot rövid leírás ITT
És van még egy francia pékség ami ajánlós. Nem mirelitből dolgozó látványpékségről van szó,hanem abszolút tradicionális pékség vagyis minden friss és helyben készül. Az árak tehát az átlagnál kicsit magasabbak. Link
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.29. 18:06:08

Asys írta:
A nácizmus = nemzetiszocializmus

A nemzetiszocializmus egy eszmerendszer, a maga nemzeti és szocialista sajátosságaival, a fajelmélet általad említett formája egyáltalán nem alapvető része...
A karlendítés sem alapvető része, mégis ennek kapcsán indult el a vita.

Sztem külön kéne választani a történelmi és az ideológiai nácizmust. Mert amit leírsz, az utóbbi kategóriájában teljesen korrekt, csak elég nehéz különválasztani előbbitől, és az emberek 95%-a nem is teszi. Egyrészt a neonácik szándékosan visszanyúlnak a hitlerizmushoz, a horogkereszthez, az antiszemitizmushoz stb., és ugyanígy a közvélemény is ezeket kölcsönösen levezeti egymásból. Tehát elég kevés ember mondható úgy nácinak, hogy közben ne lenne fajgyűlölő, a saját népe felsőbbrendűségét hirdető, azaz hogy nem a 30-as évekre jellemző nácizmust használná. Sőt, általában nem is a nemzetiszocializmus egyébként nem különösebben veszélyes ideológiája határozza meg őket, hanem pont ezek miatt a gyűlölködő vadhajtások miatt válik vonzóvá számukra (ld. Amerikai história X)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.09.29. 17:58:07

Rinku írta:Game, jó ötlet volt a kajázás, valaki tud ajánlani jó gyrosost Debrcenben? Egy ideig jártam az Árpád Burgerbe, de mióta felújítás volt, azóta nagyon gyenge minőségű a gyros tál, szóval nem szoktam már rendelni. Az óriás hambis egész jó hely, de tud még valaki ajánlani? Köszi! :)
Az Árpád régen ha csak szigorúan a kaja minőségét nézzük akkor első osztályú hely volt. Csak éppen az, hogy vártam fél órát egy k...a gyros-tálra, az kicsit felnyomta az agyvizemet...azóta meg azok a nagy lila akármicsodák, meg az a csipetnyi sajt a tetején.... :lol: :lol: :lol: :lol: Vicc az egész :D Kár hogy ott lakunk tőle 50 méterre :?

Mi most már a srácokkal az Oli Gyrosba szoktunk járni. Ez kérlek szépen...hogy magyarázzam hogy hol van...Ótemető utca, Műszaki Kar. Mész tovább lefelé az Ótemetőn, és az első kereszteződés jobbra, kiveri a szemedet, mert ott van a sarkon. Nem mondom, hogy baromi jó, mert én a sűrű mártást sokkal jobban szeretem, ez kicsit hígabb, meg van benne káposzta is, szóval nem olyan, amilyet például itthon eszel a Total-ban, de egyébként annyira nem rossz. Kicsit más, mint ami az Árpádban volt, de például ez olyan, hogy most én azt mondom, hogy nem olyan fullos, de van akinek ( pl. a két lakótársamnak) meg pont az ilyen jön be. Nekem nem. Úgyhogy mindenképpen tanácsolom, hogy menj el, nézd meg milyen. Lehet bejön. Egy próbát mindenképpen megér, mert árban elég korrektek. Házhozszállítás nem tudom, hogy van-e.


Szerk: Jah, és egyébként nem felújítás volt, még akkor is ha az volt kiírva, hanem tulajdonosváltás. Mikor újra megnyílt, akkor lementünk lecsekkolni, és akkor kérdeztük a kiszolgáló csajt, és akkor mondta, hogy nem csak felújítás, hanem más a tulaj.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.09.29. 17:45:05

Game, jó ötlet volt a kajázás, valaki tud ajánlani jó gyrosost Debrcenben? Egy ideig jártam az Árpád Burgerbe, de mióta felújítás volt, azóta nagyon gyenge minőségű a gyros tál, szóval nem szoktam már rendelni. Az óriás hambis egész jó hely, de tud még valaki ajánlani? Köszi! :)
Football, bloody hell. /SAF/
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.09.29. 17:31:38

Bob_Marley írta:Életút, iskolarendszer, szakma stb után egy kicsit könnyedebb téma :lol:
Brazília keresi az ország legszebb fenekét:
http://indavideo.hu/video/Miss_Bumbum_B ... 12_-_Intro
Főleg Gamenek ajánlom :mrgreen:
Szavazás, versenyzők itt:
http://www.missbumbumbrasil.com.br/candidatas/
Hát mit mondjak a mezőny erős :lol:
Nálam Aline Bernandes elég elől lenne azért :D
Köszöntem, arc alapján nálam Tamara a nyerő, de hiába kattintok rá, nem jön be semmi. Videó is... egyszerűen csodálatos.

Ha már csajok, akkor egyik lány haverom 1-2 hete a Hooters-ben melózik, mondanom sem kell, hogy kicsit jó bőr, nálam egy erős 9/10-et megérdemel. Lehet, hogy egyik nap el is látogatok oda, aztán kicsit legeltetem a szememet a csajokon :P

Ja, kajáldákról nem igazán szoktunk beszélgetni, mondjuk elég kevés helyre szoktam mászkálni én is, mert ha éhes vagyok főleg gyros-t szoktam az arcba tolni (Big Gyros Taverna, Gyradiko, Szeráj, más helyre nem igazán megyek, elég válogatós vagyok). De a héten egyik haverom elhívott a Bors Gasztró Bár-ba, mennyei volt, ár-érték arányban elsőrangú, ha a Kazinczy utca környékén jártok, mindenféleképpen nézzetek be. Inkább ez, mint egy Meki...

Na szóval, ajánljatok már frankó, de olcsó kajáldákat Budapesten :) (Egy nap a városban blogot szoktam olvasgatni, de most inkább a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.09.29. 17:03:31

sjd írta: Miért, hallottál már fekete bőrű náciról? Ez egy bődületes baromság, a nácik fajelméletének pont az az alapja, hogy a fehér bőrű, szőke hajú "árja" emberek a felsőbb rendűek, mindenki más pedig a "végső megoldásra szorul". Ebből a szempontból igenis humoros, ha az utóbbi kategóriába eső emberek próbálnak náciskodni.
A nácizmus = nemzetiszocializmus

A nemzetiszocializmus egy eszmerendszer, a maga nemzeti és szocialista sajátosságaival, a fajelmélet általad említett formája egyáltalán nem alapvető része... attól függetlenül, hogy anno Rosenberg hozzá csapta és ebben Hitler és Himmler is támogatta. Példának okáért, a magyar nép genotípusában (ami egyébként nagyon összetett) nincs jelen a szőke, magas, kék szemű "árja" emberi tulajdonságok , de ez nem jelenti azt, hogy egy magyar ember ne lehetne nemzetiszocialista. Utóbbi a magyar nép öröklött tulajdonságainak megőrzésére koncentrál, és ez a típusú fajelmélet nem zárja ki, hogy akár egy néger vagy egy izraeli is nemzetiszocialista legyen. Ahogy vannak is köztük.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.29. 16:28:54

Bob_Marley írta:off:
Semmi köze nincs a bőrszínhez hogy valaki náci vagy nem, de ha te ezen röhögni tudsz csak gratulálni tudok.....Hihetetlen miket le tudnak írni emberek :twisted: Abba már bele se megyek, hogy nem "feka" , hanem színes bőrű..
Miért, hallottál már fekete bőrű náciról? Ez egy bődületes baromság, a nácik fajelméletének pont az az alapja, hogy a fehér bőrű, szőke hajú "árja" emberek a felsőbb rendűek, mindenki más pedig a "végső megoldásra szorul". Ebből a szempontból igenis humoros, ha az utóbbi kategóriába eső emberek próbálnak náciskodni.

Bár szerintem Rinku inkább arra gondolt, hogy az igazán humoros az lenne, ha azok, akik ezzel nincsenek tisztában, még képesek lennének retorziókat alkalmazni Gervinho-n. Bár ez inkább már szánalmas, mint ahogy az is, hogy már minden gólörömnél meg szoborállításnál a Harmadik Birodalom visszatérését vizionálják egyesek...

Azt meg még mindig nem értem, hogy miért számít egy 100%-ban fehér, magyar emberekből álló közösségben az, hogy a két szó közül melyiket használom. Nyilván szemtől-szemben senkit sem niggerezek le, főleg mert ennek a kifejezésnek olyan történelmi háttere van, de fel nem tudom fogni, hogy ezen felül mitől lesz korrektebb egyik vagy másik szó. (Főleg, hogy ez egy abszolút magyar változat, tehát még azt sem tudom elképzelni, hogy az érintettek közül bárkit különösebben pejoratívan ért volna a használata). Mostantól minket se hívjanak fehérnek, hanem csak színtelenbőrűnek v kaukázusinak? Miért, mert ettől gondoljuk magunkat polkorrektnek?
Válasz küldése