Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2011.01.11. 21:00:31

LG írta:..de az tuti, h Xavinak és Iniestának is most biztos jobb hangulata lenne, ha ők kapták volna.
Nekem is jobb hangulatom lenne,ha én kaptam volna.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 18:21:00

Barcaádám írta:most rakott fel egy vidit a Barcelona Facebookra, mindenki nézze meg!!

szó sincs itt rivalizálásról mindenki örül és boldog:

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E

csak azt sajnálom hogy fél Európa most szidja Messit, remélem hogy magasról letolja mit írnak az újságok
Abban biztos vagyok, h Xaviék nem sajnálják Messitől az Aranylabdát, és vmilyen szinten örülnek is a sikerének. De abban is biztos, h legbelül azért ilyenkor biztos bennük van, h ők is kaphatták volna. Nem lesz ebből semmi vita házon belül, de az tuti, h Xavinak és Iniestának is most biztos jobb hangulata lenne, ha ők kapták volna.
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2011.01.11. 18:14:56

most rakott fel egy vidit a Barcelona Facebookra, mindenki nézze meg!!

szó sincs itt rivalizálásról mindenki örül és boldog:

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E

csak azt sajnálom hogy fél Európa most szidja Messit, remélem hogy magasról letolja mit írnak az újságok
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 17:59:46

d írta: Különben is mit számít, gondoljátok több ember fog emlékezni Sevchenkóra, Nedvedre, vagy Weahra, mint ahányan emlékezni fognak Raúlra, Henryra, vagy mondjuk Xavira/Iniestára, vagy mondhatunk bárkit a legnagyobbak közül, akik soha nem kapták meg az aranylasztit? (Persze az első három játékostól sem akarnám most elvitatni a címet.)
De azt hiszem Messi is odaadta volna nem csak az idei, de tavalyi aranylasztiját is, ha cserébe ő csókolgathatta volna a Világkupát a nyáron.
Én mindig hangsúlyozom, h néhány olyan játékos is kapott Aranylabdát, akik talán nem is voltak akkora klasszisok, pl. Owen mindenképp ilyen. És vannak egészen hatalmas játékosok, akiknek sosem jött össze, természetesen nem kérdés, h kire fognak az emberek jobban emlékezni.

Abban én is biztos vagyok, h Messinek 1000x többet jelentene egy VB cím az Aranylabdánál, sztem a játékosok nagyon nagy százalékánál ez igy van, talán az olyan egoisták, mint CR v. Balotteli máshogy gondolhatják, de sztem még ők sem. De még össze jöhet Messinek is a VB cim, bár nem szeretem az argentinokat, azért mégis nagyon sajnálnám, ha Messinek úgy kéne visszavonulnia, h pont az nem nyerte meg, amelyről minden futballista álmodik.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.11. 17:50:56

nyalesz írta:Hogy is hívják azt a zenészt aki tegnap játszott a Gálán?? :oops:
Nézd meg a zene topicban a tegnapi hsz-em. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
nyalesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.05. 21:00:29
Tartózkodási hely: Erdőhorváti

2011.01.11. 17:48:16

Hogy is hívják azt a zenészt aki tegnap játszott a Gálán?? :oops:
"Ünnepeld a sajátjaid sikerét, de legyél óvatos az ünnepléssel, ha mások vesztenek vagy hibáznak. Egy nap ugyanis veled is ugyanaz megeshet, ami velük."-Johan Cruyff
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2011.01.11. 17:46:27

LG írta: Lehet, h nekik nincs olyan rálátásuk, az viszont biztos, h Casillas vagy Del Bosque abszolút elfogult. Szóval van értelme, h az ilyen semleges kapitányok is szavaznak.
Az lehet, hogy elfogult, talán éppen ezért nem is szavazhattak spanyol játékosra. Van Bommelnél és Bert van Marwijknél invalid vote-ok láthatóak, talán mert Sneijderre és Robbenre szavaztak.
gondolom már volt, de itt a lista, hogy ki-kire szavazott:
http://www.fifa.com/mm/document/classic ... finalx.pdf
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.01.11. 17:37:28

LG írta:Lehet, h nekik nincs olyan rálátásuk, az viszont biztos, h Casillas vagy Del Bosque abszolút elfogult. Szóval van értelme, h az ilyen semleges kapitányok is szavaznak.
Igazad van. Annyit tennék hozzá, hogy szerintem a szavazótábor nem nevezhető szakmailag kompetensnek, sem elfogulatlannak. Hogy hogyan lehetne egy elfogulaltan, szakmailag kifogástalan zsürit kialakítani azt nem tudom, de hogy ez nem az, az teljesen biztos.
Amúgy nem írtad, de én sejtem hsz-ból, h nem vagy elégedett az eredménnyel. :roll:
Valahol korábban írtam már, hogy én Xavinak ítéltem volna a bogyót, de ez másodlagos.

Egy mondatban összefoglalva a véleményem az aranylabdáról: egy egyéni cím egy csapatsportban, amit mindenféle meghatározott és/vagy szokás szerint kialakult kritériumrendszert nélkülözve szavaznak meg elfogult, kompetenciájukban megkérdőjelezhető emberek.

Véleményem szerint túl nagy jelentőséget tulajdonítunk ennek a díjnak. Persze amekkora hype van körülötte nem is csoda. De komolytalan az egész, amióta eszemet tudom és figyelem a focit minden évben igen komoly viták vannak mind az aranylabda, mind a fifa év játékosa díj körül. Lehet írni hangzatos mondatokat, hogy elvesztette az értékét az aranylabda, de ez nem igaz. Elveszítette az már rég...

Különben is mit számít, gondoljátok több ember fog emlékezni Sevchenkóra, Nedvedre, vagy Weahra, mint ahányan emlékezni fognak Raúlra, Henryra, vagy mondjuk Xavira/Iniestára, vagy mondhatunk bárkit a legnagyobbak közül, akik soha nem kapták meg az aranylasztit? (Persze az első három játékostól sem akarnám most elvitatni a címet.)
De azt hiszem Messi is odaadta volna nem csak az idei, de tavalyi aranylasztiját is, ha cserébe ő csókolgathatta volna a Világkupát a nyáron.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 17:02:54

csababarca írta:....
Nagyon igaz minden amit leírtál! Amúgy ha megnézük az újságirók által kiosztott Aranylabdát, és a szöv. kapitányok és csk-k szavazatával kiosztott Év játékosa díjat, amikor eltért az eredmény, pl. 2004-ben, sztem utóbbi abszolút korrektebb volt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.11. 16:58:38

lehet, h bennem van a hiba, de én jobban adok pl Hitzfeld-nek, VdB-nek , mint mondjuk a Marca és a Gazetta szakírójának a szavára...

ha egyszer Milito lett az MVP a BL-ben, akkor az azt jelenti, h jobb volt a hollandnál... Milito a válogatottal nem lett sikeres, ezért kimaradt a szűkített listáról, ez stimm... Sneijder bekerült, azaz az ő válogatott teljesítményét elismerték ezzel... ha egyszer egyik sorozatban sem ő lett a legjobb, akkor hogyan akarhatja bárki is komolyan az ő kezébe adni a bogyót? Messi azzal került oda, h UFO volt, ezzel kompenzálni tudta a BL és VB-cím hiányát...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.01.11. 17:03:56-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 16:55:25

Undorító amit a média csinál. Azért a szakírók se akkora döntő fölénnyel szavazták Sneijdert a legjobbnak,meg könyörgöm,milyen szakírókról beszélünk? Hagyjuk már a hülyeséget,életükben nem fociztak, élőben meccset nem láttak, a PC előtt ülve böngészik az idióta statisztikáikat.

Nagyon idegesítő,amit csinálnak... a Marca is...nekik nem az fáj,hogy nem spanyol nyert,hanem hogy ezzel Messi megelőzte a kis kedvencüket...szánalmas bagázs.
Méghogy Sneijder...tucatjátékos,az interben sem a legnagyobb vezér, kb 5-6. volt a menetelő interben a sorban...

Csoki írta a másik oldalon,hogy fontosabbnak tartja a az egész idényt,mint a VB-t. Teljesen igaza van.
Itt is mennyien mondták,hogy milyen rossz vb volt, meg a sajtóban is megjelent ez,hogy nem volt látványos annyira, erre meg itt dobálóznak hogy a VB-n mi volt.
Hozzáteszem, nem volt olyan rossz a VB-n Messi egyébként, hogy ennyire lehúzzák itt páran.
Meg a VB-n már kiosztottak egy rakat díjat. Ez nem FIFAVBaranylabda volt, hanem az év játékosáról,legjobbjárók döntöttek. Ez pedig Messi. Az értelmesebbje az ellenoldalon is elismeri.

Savanyú a szőlő sokaknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 16:48:59

d írta: Szövetségi kapitányok, csapatkapitányok a VILÁG MINDEN RÉSZÉRŐL. Minden tiszteletem például a Sao Taome és Princípe szövetségi kapitányának és CSK-jának, de nem biztos, hogy nekik van a legnagyobb rálátásuk az európai focira. Az ő szavazatuk egyenértékű például Del Bosque és Casillas voksával. Csak példaképp mondom.
Lehet, h nekik nincs olyan rálátásuk, az viszont biztos, h Casillas vagy Del Bosque abszolút elfogult. Szóval van értelme, h az ilyen semleges kapitányok is szavaznak.
Amúgy nem írtad, de én sejtem hsz-ból, h nem vagy elégedett az eredménnyel. :roll:
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.01.11. 16:42:57

Egervári nyilatkozta valahol, hogy abszolút semmi kritériumrendszert nem kaptak a szavazáshoz. Nincs definiálva, hogy mekkora súlya legyen a VB címnek, a klubcímeknek, a teljes évben mutatott teljesítménynek, az egyéni kvalitásnak etc.

Aztán nézzük meg, hogy kik szavaznak! A média képviselői, nyilvánvalóan a tényleges sportszakmai szempontok mellett a marketingértéket is figyelembe veszik.
Szövetségi kapitányok, csapatkapitányok a VILÁG MINDEN RÉSZÉRŐL. Minden tiszteletem például a Sao Taome és Princípe szövetségi kapitányának és CSK-jának, de nem biztos, hogy nekik van a legnagyobb rálátásuk az európai focira. Az ő szavazatuk egyenértékű például Del Bosque és Casillas voksával. Csak példaképp mondom.

Szóval nagyon is képlékeny az egész, nincsenek számba véve és súlyozva a szempontok, ami alapján a rangsor feláll, a szavazóbázis pedig erős jóindulattal sem nevezhető elfogulatlannak és jól tájékozottnak.


Szerk: itt a lista, hogy ki kire szavazott!
http://www.fifa.com/mm/document/classic ... finalx.pdf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 16:25:53

Fecooo írta:"...emiatt nem az év legjobbja kapja a díjat, hanem az, akit a szavazás pillanatában a világ legjobb játékosának tartanak."

hát ez szörnyű... tényleg botrányos, h az kapja a legjelentősebb egyéni díjat, aki a legjobb... :roll:
Botrányos is lenne, ha valóban így történt volna. De Messi azért kapta, mert egy valóban a legjobb teljesítményt is nyújtotta! Viszont egészen más lenne, h szerényebb teljesítménnyel kapta volna meg, csak azért, mert a legjobb a világon :!:

A másik véglet szintén ugyanilyen rossz: Sokan meg az aktuális VB vagy BL győztes csapat mvp-ét tennék meg Aranylabdásnak, pl. Sneijder esetében.
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.11. 16:25:34

Fecooo írta:"...emiatt nem az év legjobbja kapja a díjat, hanem az, akit a szavazás pillanatában a világ legjobb játékosának tartanak."

hát ez szörnyű... tényleg botrányos, h az kapja a legjelentősebb egyéni díjat, aki a legjobb... :roll:
Csak az a gond, hogy a Világ Legjobbja bebizonyította hogy még jobb mint tavaly volt, és ilyen hülyeséget, és baklövést hogy Messi kapta az Aranylabdát még nem láttam... Példátlan és botrányos, pfejj! Most komolyan, a Barca ellendrukkereken kívül ki a franc az aki nem Messinek adta volna, egy ilyen szezon után VB ide vagy oda.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.11. 16:20:20

"...emiatt nem az év legjobbja kapja a díjat, hanem az, akit a szavazás pillanatában a világ legjobb játékosának tartanak."

hát ez szörnyű... tényleg botrányos, h az kapja a legjelentősebb egyéni díjat, aki a legjobb... :roll:
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2011.01.11. 16:18:12

Olvastam az origo-n egy "kiváló" cikket,a France Football magyarországi tudósítója szövegel.Hát eléggé érdekes.

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -utan.html

Ugye arról szövegel,hogy Sneijder,Xavi,Ini,Messi lett a sorrend a szakújságíróknál.Sztem ez pont jól mutatja a hozzáértésüket.Ugyanis:

1.A Vb egy nagy esemény,a Fifa mítoszi nagyságokba akarja mindenáron tartani,de valjuk be,kicsit nehezebb helytállni a Bl-ben,meg a bajnokságban,meg a kupában egyszerre,mint a Vb-n jól szerepelni.

Egyrészről a Vb-n a játékosnak nyílván ott kell játszani ahol született,baromira nincs befolyása,hogy ki legyen az edző,meg a játékostársai.Klubbot viszont választhat egy játékos.Messi azért volt [auto_cenzúra] a VB-n,mert Maradona nem jó edző,ennyi.Erről nem ő tehet.Megjegyzem jó volt Messi,nem rúgott gólt,az igaz,de parádésan játszott sokszor,csak sokan ezt nem veszik észre...de mezőnyben kiváló volt.

Másrészt a VB-n helyt kell állni 8 meccsen,egy szezon azért kicsit hosszabb,színvonalban meg egy jelenlegi Real,Inter,Mu,Barca simán van olyan ha nem jobb csapat mit bármelyik válogatott.Régen ez nem feltétlen volt így,de mára annyira erős lett pár klubb,hogy jobban mint egy válogatott.

Szóval nehogy már valaki azért kapja meg mert jól teljesített a Vb-n,ez nem anniyra fer.Okés számítson sokat,de ne legyen automatikus,mint előző években.

2.Messi egész szezonban,egész évben parádésan játszott,olyan szinten,mint sneijder soha,de messze van a holland előző évi játéka Xavitól,meg Initől is.

3.Az Inter nyert egy vicc kategóriás olasz bajnokságot,meg egy Bl-t,egy szintén vicc Bayern ellen,miután a Barca ellen úgy jutottak tovább,hogy 2 jogtalan gólt rúgtak,meg 1 jogos Barca gólt,meg egy jogos 11-est nem adtak meg.Papíron is erősebben jegyzett spanyol bajnok Messi,bl elődöntő.Szal Sneijder klubb szinten,semmivel nem teljesített reálisan nézve többet,mint Messi tavaly,arról nem is beszélve,hogy Messi tavaly tavasszal minden 2. meccset egymaga nyerte meg a Barcának,mert ugye nem ment annyira a szekér ne feledjük.

3.Sokkal több gólt lőtt Messi 2010-ben,nagy részét úgy,ahogy senki nem tudná berúgni,és emellett ha megnézzük gólpasszok számában is sneijder előtt volt.Mind minőségben,mind menniységben utcahosszal jobb volt Messi.

4.Messi aranycipós,beállítva Ronaldo(a barzil,nem krisztike) rúgott gólrekordját.

5. 10/11-es szezonban Sneijder meg az Inter ahogy van vicc,Messi meg kb. jobb,mint valaha!

Ezek után kérdem én miért is kapta volna reálisan Sneijder,de komolyan,ki az a vak barom,aki neki adta volna!?Mire fel!?Xavi meg Ini is ezerszer többet tett le tavaly az asztalra!Messi nem érdemelte meg,ezek után!?65 rúgott gól,meg vagy 30 gólpassz,nagyjából 100 gólt miatt rúgott a Barca egy év alatt!!!És jobb Sneijder,perszeeeeeee...Igazából ezért jó hogy összevonták a díjat,mert eddig vicc kategóriába működött,megint egy vicc lett volna,ha Sneijder kapja.És épp hogy most lesz presztizse,hogy épeszű döntések születnek.Mert tavaly a legjobb teljesítményt Messi nyújtotta,aki ezt nem látja,az vak.És a díj az adott évben a legjobbnak jár!Sajnálom Xavit,Init,megérdemelték volna,de mint írták,ez nem életmű díj!Tavaly tényleg Messi volt a legjobb,jogosan nyert!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2011.01.11. 16:05:35

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E
Azért jó ezeket a képeket látni. :)
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.11. 12:25:01

kristop írta: edzőknél
vdb 11,97%
mourinho 10,12%

annyit ezekből lelehet szűrni, hogy az újságírók a látszatra mennek, és mourinhot az edzők nem annyira kedvelik, ellenben a játékosok igen.
Talán vakon kijelenthetem, hogy Manolo Preciado nem rá szavazott. :lol:

Amúgy komolyra fordítva a szót, nem véletlen, hogy Mourinhót nem, vagy csak kevéssé ismerik el a kollégái. Hiszen Mourinho a sajátos lelki hadviseléseit pont ellenük indítja, ellenük és a csapatuk ellen, ez pedig egy ilyen szavazáskor visszaüt. De csak képletesen, hiszen az összesített végeredményben ugyebár ő nyert. Tehát erősebb volt a csapatkapitányok, játékosok voksa, bár ha szurkolók választanak itt is, akkor megint más lehetett volna szerintem az eredmény.
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.01.11. 12:02:31

Nem kerülhetett rossz helyre a laszti, a kérdés igazából csak az volt, hogy akkor most az összevonás után milyen eredmények mekkora súllyal fognak beleszámítani?
Mint korábban az aranylasztinál már előfordult, hogy egy jó VB teljesítmény szinte garancia volt a győzelemre, úgy lehetett volna Iniesta a győztes. Egész jól játszott a VB-n és döntő jelentőségű gólt lőtt.
Dönthet a tudás és a mutatott forma január 1-től december 31-ig. Ha ez dönt, akkor Messinél jó helyen a laszti. Egy várakozáson aluli VB teljesítmény mellett is kiemelkedő játékos, kiemelkedő teljesítménnyel idén.
És persze lehetett volna egy egészséges egyensúly. Xavi, aki kiváló volt egész évben ÉS VB-n is jól teljesített. De Xavi nem lő gólokat, nem csinál látványos cseleket. És ez kell a népnek.

Az elmúlt években sokszor vicckategória volt az aranylaszti, most váltottak és bár én is Xavinak adtam volna, de örülök, hogy legalább vége az íratlan szabálynak, hogy aranylasztit csak az nyerhet, aki VB-t nyer, vagy (más években) hazavisz egy szekérderéknyi trófeát.

De jelenleg úgy néz ki, hogy még a FIFA, a France Football és maguk a szavazók sem tudják mit is akarnak ezzel a díjjal kezdeni. Hisz valljuk be, ha tényleg az egész éves teljesítmény számít, akkor Iniestának, legyen bármily zseniális játékos is, fél évet majdnem kompletten sérült volt nem feltétlenül kellene a második helyen lennie. És Sneijder miért nem fért fel a dobogóra? A VB érem aktív részese volt, az Inter triplázásában is fontos szerepet játszott, igaz, neki is voltak nagyon gyönge időszakai és szerintem kvalitásban nem ér fel a másik hárommal, de ezt az évet nem lehet tőle sem elvitatni.

Szóval kicsit még képlékeny, én abban reménykedem, hogy az elkövetkezendő években most már kialakul valami értelmes tradíció, letisztul az aranylabda szavazók közt is, hogy mit is szavaznak meg.

Mindenesetre három Barcás jelölttel, még ha nem is értünk egyet a végeredménnyel, de ne legyünk már elkeseredettek, mert azért valljuk be: nincs okunk rá.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.11. 11:49:31

Ballon D'or
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Eh, ez meg mekkora LOL:
http://www.abload.de/img/benzemagoldenballprgd.jpg
KépKép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.01.11. 11:38:16

Sok oldalról meghallgattam a véleményeket az aranylabdával kapcsolatban. És kicsit furcsállom, de nálam pont ebben az évben vesztette el értelmét a díj. Természetesen mindig örülni fogok, ha Barca játékos kezébe láthatom, de annyi vitát szül ez a díj, hogy nem éri meg. Sosem lesz senki maradéktalanul elégedett a végkimenetellel. Mindig van valaki, akit egyesek érdemesebbnek tartottak erre a díjra. Futball csapat játék. Nem lehet egyértelműen kijelenteni a legjobbat, mint az egyéni sportágakban. Én örülök Messi sikerének, de megtudom érteni a felháborodott embereket is.
Én ezek után is figyelemmel követem majd, hogy ki kapja, de az erről való értekezéseket feleslegesnek tartom. Mert egy teljesen szubjektív díj.

Gratula Messinek. (azért)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.11. 10:55:14

Ha ténylegesen azt nézzük, hogy ki a világ legjobb játékosa, akkor egyértelmű, hogy Leo. Xavi, Ini kihagyhatatlan láncszemei a világ legjobb csapatának játékában, de egyénileg Leo magasan jobb mindenkinél, még a "világ legjobbja" CR7 nél is. Nehéz ez, de én úgy éreztem abban a pillanatban, amikor Pep kimondta Messi nevét, hogy igen, ez a legjobb döntés. Imádom Xavi és Ini játékát is, de Messi az Messi...!
Annak meg kimondottan örülök, hogy végre nem az alapján döntöttek, hogy kinek a csapata nyert valamit. Ugyanis azt a csapat nyerte, ez meg egy egyéni díj.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.11. 10:25:44

Hát akkor más a véleményünk. Mindenesetre az ősze nem volt a legjobb Xavinak ( bár voltak pazar meccsei), látszik rajta a fáradtság, de azt hiszem tavaszra a régi lesz. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy az őszt kevésbé szokták figyelembe venni.
Ettől függetlenül csak azért reagáltam az írásodra, mert az jött le, hogy Xavi egyáltalán nem érdemelte volna meg. Ezt nem tartom igaznak. Arról vitázhatunk, hogy a kettő közül ki jobban ( én kb 55-45%-ös relációt gondoltam volna Xavi javára), de hogy mindketten megérdemelték volna az vitán felüli. Iniesta az egyik, hanem a, kedvenc játékosom,de hármuk közül ő nem érdemelte volna meg talán egyedül. Iniestahoz: Ebből az emberből még nagyon sok kisülhet, óriási potenciál rejlik benne, főleg most, hogy a gólokat is jobban termeli. Ha ebbe még jobban belejön, akkor én úgy érzem, hogy lesz még Aranylabdás eb vagy vb évében....
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.11. 10:18:07

Kalap1988 írta:
barcafan0911 írta:Most nagyon boldog vagyok! Van igazság. Ezt Messinek kellet megnyernie. Iniesta egyértelműen nem érdemelte volna meg, aki meg azt hitte hogy a La Gazettta miatt ő fog nyerni..... :roll: Xavi rajongókat pedig szintén nem értem, nem fogjátok fel hogy ez nem életmű díj :?: :!: A 2010-es teljesítményt osztályozták, abban pedig Messi mindenki fölé emelkedett. Igaz, Xavi adott fontos gólpasszokat, DE Messi szintúgy, sőt még többet is mint Xavi. A góljairól meg ne is beszéljünk. Amit ez a srác véghezvitt az szinte hihetetlen, ráadásul úgy hogy aranylabdás volt és ő mégis rádobott a teljesítményére egy lapáttal. Cé miatt meg ne aggódjon senki se, azért mert lövi a csóri góljait, a nagyok ellen meg szenved, nem fog aranylabdát érni. :wink: Xavihoz még annyit hozzáfűznék, örülök hogy nem olyanok döntöttek az aranylasztiról, mint az itt lévő többség. :roll: Ezt megérdemelten nyerte az Argentin, mert megmutatta a lenyűgöző képességeit.

off: Tegnap éppen barátnőmnél voltam, amikor megtudtam hogy Messi nyert. Annyira megörültem hogy felbontottunk egy pezsgőt és a családdal ittunk Messi MEGÉRDEMELT sikerére. :P
Megérdemelte Messi természetesen, de az baromság, már ne haragudj, hogy Xavi kevésbé érdemelte volna meg. Nem életmű miatt. A játéka miatt. Xavi játékát nem tudod statisztikailag megfogni. Nem gólpasszokról, vagy gólokról van szó, hanem arról, hogy az ő játékára épül a világ legjobb klubcsapatának játéka és a világbajnok Spanyolországé is. Nélküle nem ugyanaz a játék. Messi esetében ezt nem érzem, függ tőle a Barcelona, de a gördülékeny játék nem. Ő a támadó harmad korlátlan ura, míg Xavi a kreatív zónáé. A maguk játékstílusában mindketten zsenik. Ráadásul Xavi heroikusat küzdött a bajnokság végén, mert sérülten játszott és a vb-t kockáztatta. Minden egybevetve ezért én inkább neki adtam volna, de megérdemli Messi is persze. Iniesta, aki kilógott a hármasból a sok sérülése miatt.
Az igaz hogy Xavi kimagaslóan szerepelt, sokat hozzátett a csapat játékához, de Messire ez még jobban igaz. Szerintem egy Messi hiányát jobban megérezné a csapat, mint Xaviét. Főleg idén ősszel.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Válasz küldése