Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 14:57:09

Csaba :

Őszinte részvétem!
Tudom, hogy ez megy itthon. De a regisztráció így megy máshol is. A nemeteknel, Svájcban és Svédországban is. Mégis töredéke a halálozasi arány.

Zsolt :

Én nem oltattam a teraszok nyitottak, fél év múlva sem fogok oltani, pedig lesz EB telt házzal. Biztos én és a többi szkeptikus az oka annak, hogy nincs régi életed?
Illetve, amikor megkapta mindenki a vállba szurit gyerekként, akkor nem nem kellett senkinek papírt Aláirni, hogy ha meghalsz őket nem teheted felelőssé...
Az ismerőseim közül az ötödiket temetik el ezen a héten. Igen, oltás után. A másik 4-et is oltás után temették el. Az egyik sportoló volt, nem elhízott, rendszeres sportorvosi vizsgálattal. ...
Tudom még ez is semmi.

Én tök jól megvagyok az oltás nélkül, ugyanis múlt héten kiderült, hogy bőven van antitestem.
Biztos én vagyok a gát és nem az a sok ezer marha, aki ugyan egyszer oltva lett és van róla papírja, de tömegekbe verődve tombolt az utcán?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 14:50:57

Azért a bizalmatlanság több okból is valós, vakcinatípustól függetlenül.
Ugye a pandémia berobbanásakor arról voltak hírek, hogy a vakcina fejlesztése baromi hosszú folyamat, erre nem egész egy év alatt már rendelkezésre álltak. Egy laikus ember (mint pl én is a témában) elbizonytalanodhat, hogy hát ha azt mondták évek, hogy lehet fél év után már lövögetni emberekbe egy vakcinát.
A másik a kínaiak, akikkel szemben nem csak a magyarokban, de mindenkiben él bizonyos fajta szkepticizmus. Most ezt nem hiszem, hogy taglalni kell, hogyan és miként vonják felügyeletük alá lassan Európát, milyen minőségben öntik a gagyi árukat Európára, meg a világra. Persze tudnak jót is csinálni, de az egyszerű közember a kínai termékeknél a gagyira asszociál.

A transzparencia meg se rájuk, se a kormányunk ténykedésére nem jellemző, fedőcégek, pár hónappal a pandémia után megalakult cégek felelősek a vakcinaszállításért, bizniszért, a kínai vakcinát is maláj, meg akármilyen egyéb cégeken keresztül hozzák be az országba. (ezek nyilvános dolgok, bárki számára elérhetőek)
Szóval nem gondolom, hogy elrugaszkodott dolog a kínai vakcinával szemben szkeptikusnak lenni.
Nekem kormánypárti ismerőseim is visszamondták a kínait, vártak oroszra vagy pfizerre, nem véletlenül. (minisztériumban dolgozók is)

Egyébként a baloldali pártok sem oltásellenesek, ez a kormány kommunikációja. Én nem hallottam, hogy azt mondták volna, hogy senki ne oltasson, csak ugye felhívták a figyelmet pár dologra, pl az astra kapcsán is, pedig az nem keleti vakcina.

btw, a teraszozókat is kár elővenni, a kormány engedte, most kiderült, hogy celebeket tömött ki azért, hogy még reklámozzák is a nyitást, akkor ne a egyszerű polgárokon legyen elverve a por, mert kimentek és kihasználták a lehetőséget.
pláne ne akadjunk ki ezen, mikor bűnszervezet épült a "gyúrósok" sportorvosijára, hogy ezt a feltétlen fontos, és nélkülözhetetlen tevékenységet műveljék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 14:23:30

csababarca +1

PorSiempre:

Óvatosan ezekkel a halott emberekért ki a felelős dologgal. Most te azt állítod, hogy az egészségügy összeomlott. Persze van olyan médium, ahol már ez egy éve is összeomlott. Ti ugye ilyenkor, ha baj van, akkor nem bízzátok magatokat egy összeomlott intézményrendszerre, hanem egyéb módszerek alapján próbáltok gyógyulni? Szerintem NEM omlott össze. Sőt, én at hittem a járvány előtt, hogy ezt sokkal nagyobb káosszal fogja átélni, de én emelném kalapom előtte. Nem a kormány előtt, hanem az egészségügy előtt. Aki az összes dolgozót, és az összes hirtelen beugrós segítőt jelenti. A kormány persze véleményes, hogy tudná jobban, vagy kevésbé jobban támogatni őket. Viszont itt van az egyén felelőssége. Pl akiket már te is írtál, akik ilyen engedmény tétel után azonnal mennek ki és könyökölnek a pultoknál, hogy megkapják az italukat. Vagy ott van a másik, aki nem oltatja be magát. Jelen ismereteink szerint ez a 2 dolog NEM támogatja az egészségügyet. És mivel ez hosszú távon az egész gazdaságot is jelentheti, vagy annak az akadályozását, hogy a régi életünket visszakapjuk. Szóval röviden: van egy világjárvány, ami mindenki életében új, ráadásul halálos -> van rá megoldás (ami grátiszban ingyenes) -> de az emberek nem hajlandók ezt beadatni bizonyos politikai pártoknak és független objektív hírportáloknak is köszönhetően akik szépen megnyomták ezt a bizonytalanság faktort az emberekben. Az persze csak hab a tortán, hogy ezek a híroldalak és politikusok utána persze beadatják maguknak ezeket. Szóval lehet véleményed mert sajtószabadság van. Odaszarhatsz a bejárati ajtód elé, mert 100 százalékig jogod van hozzá. Viszont akár egy kicsit magadba is nézhetsz, mert bizony TE is most a régi életünknek az egyik gátja vagy, ha nem oltatsz...

Én ezt egyébként fel nem foghatom, hogy az emberek ezt miért utasítják el, de láttam egy kommentet, ami után már nem keresem az összefüggést: szóval miért várjuk el az emberektől, hogy mindenki beadasson magának egy ilyen védőoltást, amikor ott van pl a dohányzás: Tudjuk róla, már évtizedek óta, hogy rohadtul meghalsz benne és káros. Tudjuk, hogy egy szobában aki nem dohányzik, azt kegyetlenül zavarja. Büdös lesz tőle a hajad, a ruhád, sárga lesz tőle a fogad, stb.... Na és persze pénzbe is kerül, és már nem győzik a kormányok a jövedéki adóját hova emelni. És ezek ellenére mit csinálnak az emberek? Szívják! Ezért nem is értem miért csodálkozok / csodálkozunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 13:58:48

PorSiempre írta:
2021.04.26. 13:52:10
Számomra akkor is rémisztő, hogy amíg egy nálunk 6-7* nagyobb Németországban 30* kevesebb ember hal meg egy nap addig mi 200+... Ezt nem lehet arra fogni, hogy cukros, túlsúlyos a nép. Nézd meg az angolokat, meg azt, hogy náluk se épp nadszal vékony emberek élnek... Ők sem hozzák azokat a szomorú számokat amiket a derék országunk produkál.

Ez nem szamhaboru, maximum csak azoknak, akik nem akarják elismerni a magyar egészségügy teljes csődjét.

Elnézést, ha b valakit bantottam volna, nagyon szeretnék horgászni, focizni a haverokkal, sörözni, stb , de a jelenlegi helyzetben inkább otthon, a kertben nyomulok. Lehet rám azt mondani, hogy felelőtlen vagyok, mert nem oltatok.
De szerintem az a sok ember az, aki a nyitás napján csoportokba verődik és egymást hegyén - hátán élvezi " A szabadságot ".
Horgászni elmehetnél most is, én is járok, senkivel nem kontaktolok közben.

Egyébként a halálozási adatok becsapósak, mert mindenkit aki pozitív és meghal annak írják be, hogy abba halt bele.
Lásd mamám, akinek összeomlott a keringése, nem volt vére stb, bevitték kedden a kórházban, tesztelték duplán, negatív lett.
Pénteken újra tesztelték, akkor már kritikus volt az állapota, elbúcsúzni alig engedték be anyumat hozzá, akkor már pozitív lett, szombaton meghalt, zárójelentésben meg ott volt, hogy covidos is volt.
De nem abba halt bele, még is belekerült a statisztikába.

Óvatosan kell ezekkel bánni, ha itt is csak a konkrét eseteket vennék bele, amikor tényleg covidba, vagy covid szövődményekbe hal bele valaki, akkor fele ennyi sem lenne valószínűleg ez a szám.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 13:52:10

Számomra akkor is rémisztő, hogy amíg egy nálunk 6-7* nagyobb Németországban 30* kevesebb ember hal meg egy nap addig mi 200+... Ezt nem lehet arra fogni, hogy cukros, túlsúlyos a nép. Nézd meg az angolokat, meg azt, hogy náluk se épp nadszal vékony emberek élnek... Ők sem hozzák azokat a szomorú számokat amiket a derék országunk produkál.

Ez nem szamhaboru, maximum csak azoknak, akik nem akarják elismerni a magyar egészségügy teljes csődjét.

Elnézést, ha b valakit bantottam volna, nagyon szeretnék horgászni, focizni a haverokkal, sörözni, stb , de a jelenlegi helyzetben inkább otthon, a kertben nyomulok. Lehet rám azt mondani, hogy felelőtlen vagyok, mert nem oltatok.
De szerintem az a sok ember az, aki a nyitás napján csoportokba verődik és egymást hegyén - hátán élvezi " A szabadságot ".
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 12:40:16

PorSiempre írta:
2021.04.26. 12:28:29
zsoltfree írta:
2021.04.26. 12:01:20
PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.

Mindenkinek megvan a joga, hogy oda húzzon amit jónak lát.
Én megosztottam a véleményem, jóhiszeműen, fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül.
Továbbra is fenntartom, hogy egy romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország, világelső halálozási rátával nem hiteles egy olyannal szemben, ahol ezek a dolgok pont kb TOP 3.
Tudom majd jön a kérdés, honnan az információ.
Saját magam laktam odakint pár évet, tudom mi van ott és mi van itt.
Van nem egy a témához nagyon közel álló ismerős. Ha kell privátban meg is nevezem őket, mint referencia.

Senkire semmit nem kell rákényszeríteni, a számok a halálozasi ráta magáért beszél.
"...annak lehet nem egy oltasnyi baja van" - Ez hogy jön ahhoz a mondathoz, hogy "fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül"?

"romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország" - ezt azért lehet sokféleképpen érteni.
"világelső halálozási rátával" - ebbe pedig bele illik venni, hogy különböző országok nem ugyanazon módszertan alapján számolják ezeket (erről ennyi, mert én 1 halottat is soknak tartom, és undorító hányingerszerű etikátlan dolognak tartom az ilyen számháborúzást)

Illetve összehasonlításokat tenni csupán számok alapján nem túl bölcs. Például csak egy dolog: Svájc és Magyarország életszínvonalban mindig is többszörös különbség volt. Igen, Vitya, Fletó, de még Kádár, vagy a dualizmus korában is. Ezeket az országokat összehasonlítani nem tudom mennyi értelme van. Ennek azért vannak egyéb okai is. Az megvan ugye, hogy Európa legkövérebb nemzete vagyunk, és világszinten is hasonló "sikerünk" van. Továbbá a vírusban kimutatható, hogy az elhízáshoz köthető betegségek elég nagy hendikeppel indulnak ha kividról van szó. De van még más dolog is. Szóval nem értem miért kell egy almát egy körtével összehasonlítani.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 12:28:29

zsoltfree írta:
2021.04.26. 12:01:20
PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.

Mindenkinek megvan a joga, hogy oda húzzon amit jónak lát.
Én megosztottam a véleményem, jóhiszeműen, fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül.
Továbbra is fenntartom, hogy egy romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország, világelső halálozási rátával nem hiteles egy olyannal szemben, ahol ezek a dolgok pont kb TOP 3.
Tudom majd jön a kérdés, honnan az információ.
Saját magam laktam odakint pár évet, tudom mi van ott és mi van itt.
Van nem egy a témához nagyon közel álló ismerős. Ha kell privátban meg is nevezem őket, mint referencia.

Senkire semmit nem kell rákényszeríteni, a számok a halálozasi ráta magáért beszél.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.26. 12:11:02

A Sinopharm azért nincs engedélyezve, mert a kínaiak nem adták ki a fázis 3 teszteredményeket, amelyek ehhez szükségesrk lennének. Viszont gyakorlatban igenis jól vizsgázik, noha egy kicsit gyengébben mint a többi. És ez nem kormánypropaganda, a HVG írt róla: https://hvg.hu/vilag/20210422_Szerbiaba ... ltottak_be

Az AZ pedig gazdasági érdekből lett felfüggesztve pár országban, az EU-ban a német Pfizert kell nyomatni :D

A Szputnyik engedélyezését is mióta húzzák már, pedig annak a tesztelése, eredményei teljesen átláthatóan és részletesen vannak dokumentálva, nevetséges :D a többivel nem szarakodtak ennyit.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 12:01:20

PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 11:43:33

A ruszki cuccal nekem sincsenek problémáim, lehet félreérthető voltam. A kínai az viszont gáz, AstraZ-tol pedig azért tartom magam távol, mert nalunknál ezerszer jobb egészségüggyel rendelkező országok tiltják be. Gondolom nem véletlenül.

A ruszkik cucca pedig még a svájciak szerint is okés, de ők húznak a Pfizer felé. Ha kell, hozok orosz nyelvű doksikat is, kaptam eleget az ottani ismeroseimtol. Illetve ők sem hobbiból nem oltanak Astra Zenecaval és Synopharm-al. Holott a kínaiakkal nagy pajtasok.
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.26. 11:34:11

Semmi baj nincs az AstraZenecával, egy mezei fájdalomcsillapító betegtájékoztatójában durvább és gyakoribb mellékhatásokat fogsz találni, mint a vérrögképződés. Az EMA is kijelentette, hogy továbbra is egyértelműen ajánlja a vakcinát. Egyáltalán nincs szó arról, ahogy te fogalmaztál, hogy az AZ egy "veszélyes" vakcina lenne.

A Sinopharm vakcina is elég hatékony a szerb statisztikák szerint.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 11:15:22

ntibi67 írta:
2021.04.26. 10:45:09

Rendesen át mosta a DK az agyadat.

istenem, ez a bayerzsoltis, csuklóból jövő reakció priceless. :lol:


@PorSiempre: ne izgulj az oltás miatt, a Szputnyik pl jó. németek is elkezdték berendelni már, osztrákok is, előbb utóbb az unió is engedélyezteti.
kínait én is hanyagolnám, túl sok a kérdőjel annál.

szerintem jelentkezz oltásra, ha kínait ajánlanak visszautasítod, 1-2 hétre rá adnak másikat.

egyébként van benne valami, mert ugye aki beoltott, az lehet nem is fogja tudni, hogy beteg, és közben megy mindenhova fertőzni. de hát ez van, máshogy hogy oldod meg?
illetve nyilván ezzel lehet ösztönözni a lakosság nagy részét, hogy oltassa be magát.
nincs ebben semmi ördögtől való.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.26. 11:12:23

Borzalmasan lett megszervezve ez a tömeges oltás.

Aki teheti inkább a háziorvosához menjen, időpontra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 10:59:56

ntibi67 írta:
2021.04.26. 10:45:09
PorSiempre írta:
2021.04.26. 07:22:09
Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Rendesen át mosta a DK az agyadat.

Várom a tényekre alapozott válaszod.
Mondd hol hibáztam mi nem tetszik?
Btw én nem az indexrol tajékozódom.
Neked gondolom a királyi M1 a fő információs portál.


Tessék hozok egy kis olvasni valót :


https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N ... iiZLPv5QRc

illetve

https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dok ... vid-19.pdf

Hiszed vagy sem egy svájci Szakmunka sokkal jobb és hitelesebb, mint egy olyan kormányé, akik még lövik a népet a sok helyen, saját gyártók által is elismerten veszélyes AstraZeneca-val, ahol EU engedély nélküli kínai szarral oltanak.

Kérdem én hogy miért van az, hogy amíg nalunk 200+ /nap hal meg, addig Svájcban ez a szám minimális?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 10:45:09

PorSiempre írta:
2021.04.26. 07:22:09
Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Rendesen át mosta a DK az agyadat.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 07:22:09

Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 829
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.04.25. 23:57:46

Atlantis, nem kell hinned, csak ne lepodj meg, mikor jovo tavasszal mar az otodikkel lesz tele a sajto👏
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.25. 20:03:20

Nero. írta:
2021.04.25. 15:05:15
Abban nem hiszek, hogy 4. hullám lesz ennyi beoltott mellett, de abban teljesen biztosak lehetünk, hogy 1-2 hét múlva megint lesz egy szép emelkedés a számokban a mostani csökkenés után. Nem kell ide nagy matekozás sajnos. Nagyrészt az a koroszály röppent ki egymás hegyén hátán iszogatni, akik még nem igazán kaptak oltást. Félreértés ne essék, megértem hogy szinte senki nem tudott ellenállni a lehetőségnek. Csak ez az egészségügyi dolgózókat nem fogja vígasztalni akik nyernek pár plusz hét extra munkát a covid osztályokon.

A vakcina beszerzésben biztos volt nem kis mutyi, de azért a számokat is a helyén kell kezelni. Mi egy relatív kis ország vagyunk, kis népességgel. Természetesen drágább darabonkénti árral adnak egy 3 milliós tételt egy országnak, mint egy 3 milliárdos tételt a komplett EU-nak. Ettől még természetesen félreértés ne essék. Egyértelmű a FIDESZ az egész járványpolitikáját idén az oltásokra húzta fel, így nekik akár 10szeres áron is megérte az, hogy előbb beszerezhettek 1 millió vakcinát, és újra mutogathatnak az EU-ra, hogy bénák, miközben zsíroznak Keletre. Plusz közvetlen politikai érdekek húzódtak abban, hogy egyrészt inkább Kínát meg Oroszországot pénzeljük.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.25. 15:05:15

Mondjuk ha egy valamit jól csinált/csinál ez a kormány akkor az a vakcinabeszerzés. Nyár végére már mindenki megfogja kapni a két szurit, addigra nagyon sok nyugati ország még sehol sem lesz.

Az igazolványnak is örülök, még egy ok amiért szerintem viszonylag simán bukni fognak a gengszterek.

Jakab kinevezése, + óriási kampány hogy mindenki menjen el szavazni. Ez a recept

Ha most se tudják megverni őket akkor soha.

https://index.hu/belfold/2021/04/25/ter ... -budapest/

Mindjárt gondoltam hogy sokaknak fájni fog hogy páran merték jól érezni magukat
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.25. 14:29:00

recrea írta:
2021.04.25. 13:48:16
Valahogy meg kell ünnepelni, h kiszáll a csapatod a bajnoki címert folytatott harcból =D> :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Vigyazz,ne hogy az Atleticora igyal.. :mrgreen:
Kivancsi leszek amugy az origon meg a kormanykozeli mediaban mennyire fog ez megjelenni hogy mindenhol tomve voltak az utcak.
Egybol elkapjak es azt mondjak,hogy 4.hullamot elokeszitettuk,vagy oriasi csond lesz,es azt mondjak ez igy jo.(eb)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.25. 13:48:16

miro. írta:
2021.04.25. 13:37:10
Recrea remego kezzel iszod a kisbolt mellett a szemcseppeket,aztan megcsinalod a tuzet vasarnapra itt.. :mrgreen:
Amugy nem is kellett masra szamitani.. Ennyi ido utan egyertelmu volt hogy mindenki ki akar menni.
Valahogy meg kell ünnepelni, h kiszáll a csapatod a bajnoki címert folytatott harcból =D> :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.25. 13:37:10

Recrea remego kezzel iszod a kisbolt mellett a szemcseppeket,aztan megcsinalod a tuzet vasarnapra itt.. :mrgreen:
Amugy nem is kellett masra szamitani.. Ennyi ido utan egyertelmu volt hogy mindenki ki akar menni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.04.25. 13:20:09

Barcaforever írta:
2021.04.25. 12:10:30

Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
En csak annyit teszek hozza, hogy az se tul valoszinu, hogy tenylegesen 30 euro volt egy dozis, mikor egy Astraert az Eu fizetett 2-3 dollart...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.25. 13:01:08

Barcaforever írta:
2021.04.25. 12:10:30
dévid villa írta:
2021.04.25. 08:31:13
???????

Ez az egész vakcinamutyi honnan jön neked? A vakcinákat nem haveri cégektől veszik.

Itt várod hogy a nagyhangú kormánypártiak válaszoljanak a kérdéseidre, csak tudod úgy nehéz, ha azok nem a valóságon alapulnak. Hülye kérdésre hülye válasz, tudod.

Felőlem higgy amit akarsz, az eü-sök meg a hajukat tépik most, látva a tömegeket
Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
Engedd el, nem tudod megmagyarázni :)

A cikkben szereplő cég tulajdonosa egy SYNTONITE MED Zrt. nevű cég, ugyanúgy Tuza Máté (elég a nevét beírni a keresőbe) az ügyvezető, de tulajdonosok nincsenek feltüntetve. 2021-ben alapított cég, egy bejelentett emberrel, tevékenységi köre: gyógyszer, gyógyászati termék nagykereskedelme :D Erre hagyok időt...

Forrás: https://www.partnercontrol.hu/

Kíváncsian várom a 2021-es árbevételt és adózás utáni nyereséget, jövő júniusban látjuk majd, de szerintem nagyon sikeres lesz a cég ilyen vezetővel és ennyi jól képzett munkaerővel. Ráadásul egy piaci rést találtak, hiszen eddig nem volt biznisz a gyógyszeripar :^o

Nos, a magyar állam a mi pénzünkből ezeken a cégeken keresztül veszi a vakcinát. Esküszöm, semmi bajom nincs ezzel, azon kívül, h nem vagyok benne, de hogy 2 millió hülye még mindig elhiszi, amit ezek mondanak, az egészen elképesztő és szürreális :D

És a legborzasztóbb, h nincs alternatíva. Elveszik a jövőnket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.04.25. 13:27:16-kor.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.25. 12:10:30

dévid villa írta:
2021.04.25. 08:31:13


???????

Ez az egész vakcinamutyi honnan jön neked? A vakcinákat nem haveri cégektől veszik.

Itt várod hogy a nagyhangú kormánypártiak válaszoljanak a kérdéseidre, csak tudod úgy nehéz, ha azok nem a valóságon alapulnak. Hülye kérdésre hülye válasz, tudod.

Felőlem higgy amit akarsz, az eü-sök meg a hajukat tépik most, látva a tömegeket

Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
Kép
Válasz küldése