Csapatmunka a javából!
Sound On! 🔊🔊 pic.twitter.com/5eF2QUDuOt
— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 26, 2024
A megoldást egy bajnokságszerű szuperligában látom. Ez egy az egyben le tudná cserélni a töltelékmeccseket, amiket most játszunk. Mert a meccseink kb 80%-a töltelékmeccs. A klubvilágbajnokságról annyit írtam, hogy az is egy jó ötlet. Nem hiszem, hogy a legjobb ötlet, de ha elég hosszú és elég sok meccset játszanak, előrelépés lehetne a BL-hez képest. Szerintem nem lett semmi összekeverve, egyszerűen csak nem hurrogtam le egy ötletet, ami a mostanihoz képest valószínűleg több jó meccset nyújtana nekünk.csababarca írta: ↑2023.08.19. 21:11:50Egy klub vb-n se játszana mindenki mindenkivel, mint ahogy egy válogatott vb-n se történik ez.
Amiről beszélsz @gránit, az egy bajnokságszerű szuperliga lehetne.
Ne keverjük a dolgokat, mert îgy nagyon félrevezető.
Ez mind igaz, de szerintem ugyanahhoz a ponthoz jutunk. Az emberiség létszáma rohamosan nő, így lehet, hogy tényleg többen játsszák ma a focit, mint Pelé idején. Például, ha valami Kínában felkapott, az szám szerint mindennek felviszi a statisztikáit. Ma egy film kb elég ha Kínában népszerű, már hatalmas kasszasiker. Lehet, hogy ma több gyerek játszik focit, mint akkor. De hogy minőségi focit kevesebben játszanak, az biztos. A nagy visszaesés, amiről írtál, pont azokban az országokban történt, ahol minőségi képzés volt, ahol a színvonalas futball nagyon hosszú ideig meghatározó volt. Mivel ezekben az országokban visszaesés történt, hiába játszanak ma többen Kínában, Afrikában, arab országokban, a minőség mégis visszaesik.LG írta: ↑2023.08.19. 19:32:19A fociban egyre több pénz van, szóval meglepődnék, ha kevesebben játszanának. Nem beszélve az új piacokról, ahová betört a sport.
De a fiatalabbakat simán lehet ugrasztani, még úgy is, ha már messze nem olyan látványosabbak a meccsek, mert ezt a közösségi médiás hype-al lehet kompenzálni.
Ennek az ára sajnos az, hogy folyamatosan hígul az egész, és csökken a színvonal, mivel eleve nem túl magasan az igények.
Ezt nem tudom, hogy tényleg így van-e. A fociban egyre több pénz van, szóval meglepődnék, ha kevesebben játszanának. (A poszt-szocialista országokban mondjuk tényleg jött visszaesés a rendszerváltás után, de az az előző rendszerben ugye nagyon nyomták a sportot) Mondom ezt úgy, hogy már az én éreklődésem is jelentősen visszaesett a sport iránt, és a generációmban, meg az idősebb generációban gondolom sokan vagyunk így. De a fiatalabbakat simán lehet ugrasztani, még úgy is, ha már messze nem olyan látványosabbak a meccsek, mert ezt a közösségi médiás hype-al lehet kompenzálni. Nem beszélve az új piacokról, ahová betört a sport. Arab, kíniai, indiai, amerikai szurkoló biztos sokkal több van, mint mondjuk 20 éve. Ennek az ára sajnos az, hogy folyamatosan hígul az egész, és csökken a színvonal, mivel eleve nem túl magasan az igények.gránit írta: ↑2023.08.18. 15:23:43
Szerintem azért is egyre kevesebb a tehetség, mert egyre kevesebb gyerek focizik, és erről a FIFA meg az UEFA is tehet. Más sportágakban pörögnek a szuperligák, szupertornák, a legjobbak meccselnek egymással. A fociban meg a meccseink többsége dögunalom. Brazíliában ma háromszor annyian laknak, mint Pelé idején, de nem lepne meg, ha harmadannyi gyerek focizna már csak. Magyarországon nem is mondom a különbséget, egészen döbbenetes szám lenne. Ennek persze vannak más okai is, de a foci iránti érdeklődés esése egyértelmű, ennek pedig a sok érdektelen meccs az oka. Ha választhatok egy Denver-Boston vagy egy Barcelona-Cadiz között, nem kérdés, melyiket választom, és ezzel egyre több ember van így. Az unalmas meccseinket is csak megszokásból nézem, de egy kisgyerek, akinek minden sportág új és még semmihez nem kötődik, nem fogja ezt a nagy semmit nézni.
Nyilván van felső határa a terhelhetőségnek, én a töltelékmeccseket szórnám ki.
A klub vb-t adnám nagyon. Egy nagy tornán, ami közös helyszínen van, nem kell visszavágókat játszani, így minden klub több csapattal tudna megmérkőzni, ahelyett, hogy csak néhánnyal oda-visszavágóznának.sansz írta: ↑2023.08.18. 14:01:50Az,hogy van egy-két extrém eset a ligák és az UEFA/FIFA pénzéhsége miatt egy dolog. De ezt nem lehet túlhúzni. Szerintem a foci nagy baja,hogy túlhajtják a játékosokat és erre a tempóra egyre kevésbé alkalmasak az igazi foci tehetségnek születők. Futni kell, ütközni kell. Belegondolsz, ki az aki komoly szinten cselezni szokott manapság Neymaron kívúl? Ilyen Dembelékre mondjuk,hogy cselt csinál,mert ma már annak számít,ha csak gyorsan fut labdával.
A minőséghez kevesebb meccsre és kevesebb utazásra lenne szükség.
Én amúgy el tudnám képzelni a dolgot mondjuk klub vb-nek,amit évente rendeznének torna szerűen január-februárban mondjuk egy országban. A kieső bajnokikat pedig nem nyáron kéne pótolni,egyszerűen kevesebb meccset kéne játszani.
Az,hogy van egy-két extrém eset a ligák és az UEFA/FIFA pénzéhsége miatt egy dolog. De ezt nem lehet túlhúzni. Szerintem a foci nagy baja,hogy túlhajtják a játékosokat és erre a tempóra egyre kevésbé alkalmasak az igazi foci tehetségnek születők. Futni kell, ütközni kell. Belegondolsz, ki az aki komoly szinten cselezni szokott manapság Neymaron kívúl? Ilyen Dembelékre mondjuk,hogy cselt csinál,mert ma már annak számít,ha csak gyorsan fut labdával.
Én nem látok különbséget. Például, 2022. március 20-án játszottunk a Real Madrid ellen, 5 nappal később Uruguay Peru ellen játszott. Idén március 19-én játszottunk a Real Madriddal, március 24-én Uruguay már Japánban játszott. Március 28-án, kedden Dél-Koreában játszottak, április 1-jén, szombaton meg már bajnoki az Elche ellen. Nem probléma ez.FCBsteve írta: ↑2023.08.18. 09:05:48
Azért egy válogatott SZÜNET, és egy - jellemzően két bajnoki meccs között, hétköznap játszott - BL meccs/sorozat között mintha ELÉGGÉ JELENTŐS különbséget éreznék...
Olyat mikor hallottál, hogy pl Araujo szombaton Barca-ban játszik, szerdán Uruguay-ban válogatott meccset, majd hétvégén megint bajnoki?!? Eléggé nonszensznek tűnik...
Azért egy válogatott SZÜNET, és egy - jellemzően két bajnoki meccs között, hétköznap játszott - BL meccs/sorozat között mintha ELÉGGÉ JELENTŐS különbséget éreznék...gránit írta: ↑2023.08.18. 08:43:27Az Európában játszó amerikaiak most is ezt csinálják a válogatott szünetben, sőt, az európai válogatott játékosok sem csak Európában játszanak a válogatottal. Ezek az interkontinentális utazások hozzátartoznak a munkájukhoz. Az oda-vissza utazásokat meg lehet oldani túrákkal, és akkor egy alapszakaszban csak egyszer kell utazni egy évben.
Az Európában játszó amerikaiak most is ezt csinálják a válogatott szünetben, sőt, az európai válogatott játékosok sem csak Európában játszanak a válogatottal. Ezek az interkontinentális utazások hozzátartoznak a munkájukhoz. Az oda-vissza utazásokat meg lehet oldani túrákkal, és akkor egy alapszakaszban csak egyszer kell utazni egy évben.
Időzónák, jetlag, utazási idő... Egy-egy meccsért, pláne hétközben?!?gránit írta: ↑2023.08.17. 23:43:40Persze, így értettem. Nem kell európaiaknak lenniük. Szerintem nem egy európai ligában kell játszania a legerősebb csapatoknak, akkor már nem is lenne kizárólag európai. Hanem egyszerűen nincsen szükség ezekre a határokra a sportban. Ha az Al-Ahlival egy ligában játszunk, akkor játszhatunk a Botafogóval is, és nincs is szükség a klubfociban régiókra.
Törökország 1962, Izrael 1994 óta az UEFA tagja, de nekem semmi bajom azzal, hogy Grúzia is, Örményország is, Kazahsztán meg Azerbajdzsán is küldhet csapatot a BL-be, ha azok erős csapatok. Kazahsztán mennyivel európaibb Argentínánál? Szerintem ezek a dolgok a sportban nem számítanak. Szerintem nem kell egy kimondottan európai meg dél-amerikai bajnokságban gondolkodnunk, ezeken össze lehet vonni. A szaúdiak bevonása azt mutatja, hogy ezek a határok a sportban feleslegesek. Sosem játszunk a Boca Juniorsszal, a River Plate-tel, a Botafogóval. Pedig velük is élvezetesebb meccseket játszanánk, mint amilyen a jelenlegi meccseink többsége.csababarca írta: ↑2023.08.17. 23:14:24
@Gránit, nem szerencsés összekeverni a földrajzi fogalmakat a jogi, politikai fogalmakkal.
A török, izraeliek az európai közösség tagjainak számítanak, kvázi mióta létrejöttek.
Ezzel lehet vitatkozni, hogy mennyire helyes ez, vagy helytelen, de így van.
Nem ugyanaz Szaúd-Aràbiai csapatokat beengedni, mert ők se földrajzilag, se politikailag, se jogilag nem az európai közösség része.
Kulturálisan meg pláne nem.
De egyébként én is elkerülhetetlennek látom ezt, mint azt is, hogy pár éven belül minket is felvásárol egy sejk.
De engem pl nem is érdekel egy almeria-getafe, nagy ívben teszek rá. Így is ki néz meg egy ilyen meccset? A helyiek max, vagy a nagyon unatkozók/sok idővel rendelkezők.sanika01 írta: ↑2023.08.17. 22:13:41
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szerettem azt az időszakot, amikor nagyon sok csapat odakerülhetett a legjobbak közé (még akkor is, ha egy jó részét csak visszanéztem). Szerettem azt, amikor a sok nagyágyú között mondjuk a Porto nyert 2004-ben, szerettem, hogy a Valencia döntőt játszhatott, egymás után 2x, vagy az Ajax döntőzőtt, vagy ha még jobban visszamegyünk, akkor nyert is. Tényező volt egy Celtic, egy Benfica, egy Monaco, de akár egy kisebb csaoat is. Szerintem ekkor volt a foci igazán csodás, amikor kis túlzással bárki nyerhetett volna.
sansz írta: ↑2023.08.17. 00:13:54
Én szuperliga pártján voltam, nem mintha Perezék szimpatikusak lennének, de jó lett volna, ha az UEFA kapott volna egy gyomrost. Ez inkább bűnszervezet már lassan, mint bármi más...
Ugyanakkor a BL-nek nem tenne rosszat szerintem pár szaudi csapat, pláne, ha nem ilyen tenyészbikák gyülekező helye lesz, mint mondjuk a MC.... Én azt mondom, hogy a focinak kevesebbet árt az arab pénz, ha az arab országban van befektetve, mint mikor a PL csapatokat veszik meg. Nyilván fura lesz majd nézni a BL döntőt mondjuk egy Bayern-Alhilfostalicskacsakra párharcban. De ha ők fognak szépen és eredményesen is játszani, akkor miért ne... Semmivel sem kevésbé autentikus egy ilyen csapat, mint mondjuk a City, akik nagy versenyben lennének a PL-ben a 15-ik helyért Manszúr sejk nélkül..
Jaja, abszolút. Magamból is ki tudok indulni, mikor meghallottam, azt mondtam, hogy "jaaaj neeee" - az ember ugye kevéssé bízik az újdonságban, amikor ennyire megszokott valamit. A VAR is pont ilyen évekig hőbölögtek még egy digin is a nagy szakértők, hogy milyen gáz elvenni a 10 centis lest. Miért, akkor mondjuk azt hogy 10 centi nem les? Vagy nem is értem. 21. században elképesztő technika áll a rendelkezésünkre, használjuk. A VAR-ral pont az a baj, hogy kőkorszaki még mindig. Az edzőnek is ki kéne tudnia kérni, gyorsabbnak, pontosabbnak kéne lennie, kontrollálni kéne, mert jelenleg bárki megtehet ott bármit magyarázat nélkül, ésatöbbi. Egy modern, remek technológia ósdi, elavult módon használva. Off vége.gránit írta: ↑2023.08.17. 01:34:35Az emberek igazából meg se tudták fogalmazni, mi a bajuk a szuperligával. De nem kellett nekik. Innentől kezdve a szurkokolók ehetik, amit főztek. Persze megy majd a hőbörgés, amikor a BL-ben is nyomulni fognak majd a szaúdiak, de nekik mégis inkább az UEFA kellett. Megkockáztatom, hogy minden sportág közül a FIFA és az UEFA a legrosszabb szervezetek, a népszerűbb sportágak közül legalábbis mindenképp.
A hétvégén is írta valaki, hogy a szuperligában nem ilyen színvonalú meccsek lennének. Bizony nem. Bár elvesztettük a Manchester United elleni párharcot, de főleg az első meccs után is arra gondoltam, mennyire más lenne a futball, ha hétről hétre ilyen nagyszerű meccseket látnánk. Az odavágó különösen nagy meccs volt. És alig néhány ilyen meccset láthatunk évente, a többi vergődés, szenvedés az anti-foci ellen, mint amilyen ez a Getafe elleni meccs is volt.
Nem lepne meg, ha a szaúdiak bevásárolnák magukat a BL-be. De hát a szurkolóknak ez kellett. Ha megerősödnek (mert már nem csak kivénhedt veteránokat vesznek az arabok, mint régen, hanem a csúcson levő játékosokat is), inkább ezek ellen a csapatok ellen játsszunk, mint Victoria Plzenek ellen. A BL tele van ilyen töltelékcsapatokkal, ahelyett, hogy az Arsenal ellen játszottunk volna legalább két jó meccset.
Én szuperliga pártján voltam, nem mintha Perezék szimpatikusak lennének, de jó lett volna, ha az UEFA kapott volna egy gyomrost. Ez inkább bűnszervezet már lassan, mint bármi más...csababarca írta: ↑2023.08.16. 22:16:44Az igen szánalmas lenne, de az uefából bármit kinézek.
Érdekes "mi lett volna ha" felvetés, hogy szerintem ez a szürreális nyár nem történt volna meg, ha megvalósul a SZuperliga.
De ugye nem kellett, majd a szaudiakkal feltöltött UEFA BL sokkal jobb lesz.