2019 után újra jó esély van erre
Fél lábbal már az elődöntőben. ✅ pic.twitter.com/tfyvumqRsR
— EuroBarça (@eurobarcahu) April 9, 2025
Ezt jó hallani.drobika írta: ↑2023.10.13. 08:11:11Megint 90%-ban egyetértek.
Csak annyit tennék hozzá, hogy Xavi mellett az elsőszámú helyettesnek sem a legközelebbinek kellene állnia...
Elképesztőek ezek a ,, körbe tartozások ,,, mint egy vállalkozás az üzleti életben, aki elvégez egy melót, aztán a 12 egyéb szereplő ide oda tartozása miatt üres a kasszája.
Nyugtalanító, hogy a csapat alapemberei nincsenek kifizetve, a főoldali cikk szerint, mint ahogy az is, hogy ,,nekünk,, is mennyivel tartoznak. A kérdés csak az, hogy mi van, ha valaki nem fizet a meghatározott időben?
Azt hiszem, nagyon figyelmetlenül olvastál:gránit írta: ↑2023.10.13. 10:37:27Ez így van, ezért nem értettem egyet a korábban leírtakkal, hogy miért nem egy közgazdász az elnök. Egy elnöknek az a dolga, hogy a szakemberei által elé tett információk alapján döntést hozzon. Józan paraszti ésszel kell rendelkeznie. Innentől kezdve az elnök akár vasutas is lehet, ha van józan belátása. Az meg ellentmondásos, ha valaki azt mondja, miért nem decentralizált a rendszer, miért nem önállóak a különböző részlegek, majd a másik mondatával szembe megy ezzel, és az elnökre hárít minden felelősséget. Most akkor döntse el, hogy az elnök vagy egy teljhatalmú és mindenért is felelős valaki, vagy egy reprezentatív személy, miközben a különböző részlegek önállóan működnek. A kettő együtt nem megy.
Nem értem, miért lenne ellentmondásos az a két dolog, hogy másfajta rendszert tartok jónak, és az, hogy a jelenlegi rendszerben bizony az elnök a felelős gyakorlatilag mindenért. Utóbbi tény, jelenleg így működünk, és kész. Előbbi csak vélemény, de semmilyen vonatkozása nincs a jelen helyzetre, mert teljesen hipotetikus.Andris írta: ↑2023.10.12. 22:46:59Összességében azt gondolom, hogy a Barcát teljes egészében úgy kéne vezetni, ahogy egy versenypiaci céget szokás, leszámítva azt, hogy a profitorientáltság nem csak pénzbeli profitban csapódna le. Ehhez pedig szakemberek kellenének minden posztra, akiket az elnöknek nincs joga se elküldeni, se felülbírálni. A kollektív vezetőségnek van, többségi döntéssel, de csak előre lefektetett, jól meghatározott esetekben. Az elnöknek egynek kéne lenni a sok közül, akinek megvannak a maga feladatai. És ezek sokkal inkább kirakat feladatok, mint szakmai döntések. Ideális esetben egy elnökségi kampány nem címekről és főleg nem játékosnevekről kéne szóljon, hanem arról, hogy ki tudja felvonultatni a legmenőbb szakmai referenciákkal rendelkező csapatot, és a legrészletesebben kidolgozott hosszútávú programot. Ehhez képest jelenleg csak bemondásra mennek a dolgok, mint láttuk.
Jelenleg ehhez a klubnál egy újabb rendszerváltás lenne szükséges, ezért sokkal kézzelfoghatóbbnak tartottam (és tartom), hogy egy Fonthoz hasonló szemléletű és kompetenciájú ember legyen a szerintem egészségtelenül nagy befolyású elnök.
Ez így van, ezért nem értettem egyet a korábban leírtakkal, hogy miért nem egy közgazdász az elnök. Egy elnöknek az a dolga, hogy a szakemberei által elé tett információk alapján döntést hozzon. Józan paraszti ésszel kell rendelkeznie. Innentől kezdve az elnök akár vasutas is lehet, ha van józan belátása. Az meg ellentmondásos, ha valaki azt mondja, miért nem decentralizált a rendszer, miért nem önállóak a különböző részlegek, majd a másik mondatával szembe megy ezzel, és az elnökre hárít minden felelősséget. Most akkor döntse el, hogy az elnök vagy egy teljhatalmú és mindenért is felelős valaki, vagy egy reprezentatív személy, miközben a különböző részlegek önállóan működnek. A kettő együtt nem megy.Chino írta: ↑2023.10.13. 09:08:24
Hogy az elnök könyvelő, jogász vagy kisgazda kis túlzásssal szinte mindegy, de szerintem ez az Alemany-Romeu-Cruyff stb. stáb nem működött rosszul és ilyen téren szerintem ha Fort érkezett volna sem tudott volna jobb lehetőőségeket megteremteni, kedvezőbb törlesztést, alacsonyabb tartozásokat megteremteni úgy hogy a csapat ezt ne érezze meg komolyan.
Habár nem ebbe sem látunk teljesen, de hasonlóan működik jelenleg is. A játékosokkal való ügyekben Alemany járt el, mindenki Laportát teszi "felelőssé" a Dembélé-lelátóztatásban, holott Xavinak Alemanyval kellett ezt kieszközölni, illetve az igazolások lebonyolításáért is ő felelt, Laporta pedig adta a végső szót és az igazolásoknál is csak a végső fázisba kapcsolódott bele személyesen, inkább egy karizmatikus elnökként pózolt, ezzel mind a negatívumokat és pozitívumokat is felvállalta. Persze nem egy bólogató bábúként, de pl. Deco sem neki tartozott közvetlen elszámolással a munkája során, illetve gazdasági téren is Romeu volt az első számú felelős, a tartozásokat, átütemezéseket stb. ő intézte.gránit írta: ↑2023.10.13. 00:03:35Az elnökség felelőssége a pénzügyi szigor, csak elvárni nem lehet tőle egy bizonyos fokon túl, mert mindig költekezni akar, hogy jó eredményeket mutathasson fel az újraválasztásához. Ezért van szükség nagyobb belső ellenőrzésre, hogy a túlzottan költekezni akaró elnökséget szemmel és pórázon tartsa.
Az a decentralizált rendszer nekem tetszik, hogy a különböző részlegek szakmai alapokon hozhassák meg döntéseiket, és ne ugasson bele fentről egy hozzá nem értő. Csakhogy a részlegek döntései összefonódnak, és sokszor valakinek ki kell mondania a végső szót, és döntést kell hoznia. Erre vannak az elnökök, alapvetően decentralizált rendszerekben is. Érdekes lenne, ha egy kormánynak nem lenne elnöke, és a különböző területek minden pénzt a saját ügyüknek akarnának (ebben az esetben elnök nélkül kb a pénzügyminiszter emelkedne de facto elnöki rangba, és venné át ezt a szerepet).
Még azzal is egyet tudok érteni, hogy az elnök szerepe sokkal inkább reprezentatív kell hogy legyen egy ekkora klubnál, amely rengeteg játékosmegfigyelőt, edzőt, szakembert alkalmaz. Az elnök pedig jól teszi, ha hallgat a nála hozzáértőbbekhez a különböző területeken. Hogy nem a hierarchia csúcsa az elnökség, azt kétlem. Pont arra van, hogy a végső szót kimondja. Csak teljhatalmat nem szabad adni neki, mert ha tehetné, a világ minden pénzét elköltené. Ami érthető, és kell is költekeznie egy olyan klubnak, ami a csúcson akar lenni. Anélkül nem megy. Csak kontroll alatt kell tartani.
Megint 90%-ban egyetértek.Andris írta: ↑2023.10.12. 22:46:59Amíg az a rendszer van életben a klubvezetést illetően, amit többé kevésbé maga Laporta állított rendszerbe 2003ban, addig igenis az elnök(ség) felelőssége a pénzügyi szigor. Hajszálpontosan ő(k) a felelős(ek) ezért.
Sajnos azóta eltelt 20 év, és tökéletesen látszik, hogy az akkor behozott rendszer messze nem alkalmatlan a visszaélések kivédésre, legyen szó akár pénzügyi, jogi, akár személyi kérdésről.
Jelenleg szerintem igenis azt látjuk, hogy a megválasztott elnök nem "pályáztat" meg kompetens embereket az adott alelnöki és egyéb vezetőségi pozíciókra, hanem a saját embereit válogatja oda. Akivel pedig nincs egyetértés, attól megválik.
Az elnök a klub elsőszámú képviselője kéne legyen nem pedig a hierarchia csúcsa. Semmi beleszólása nem kéne legyen pl sportszakmai vagy pénzügyi dolgokba, annak külön kéne legyen egy felelőse, akinek a szava az adott konkrét részlegben abszolút végső szó. Aztán leváltani bárkit lehet, de ez meg nem impulzívan kéne menjen, hanem úgy, hogy ha az ember sokszor megy szembe az elnökkel, vagy akár a többséggel, és végül nem is jönnek be a dolgai (többségében), akkor jönne a leváltás.
Összességében azt gondolom, hogy a Barcát teljes egészében úgy kéne vezetni, ahogy egy versenypiaci céget szokás, leszámítva azt, hogy a profitorientáltság nem csak pénzbeli profitban csapódna le. Ehhez pedig szakemberek kellenének minden posztra, akiket az elnöknek nincs joga se elküldeni, se felülbírálni. A kollektív vezetőségnek van, többségi döntéssel, de csak előre lefektetett, jól meghatározott esetekben. Az elnöknek egynek kéne lenni a sok közül, akinek megvannak a maga feladatai. És ezek sokkal inkább kirakat feladatok, mint szakmai döntések. Ideális esetben egy elnökségi kampány nem címekről és főleg nem játékosnevekről kéne szóljon, hanem arról, hogy ki tudja felvonultatni a legmenőbb szakmai referenciákkal rendelkező csapatot, és a legrészletesebben kidolgozott hosszútávú programot. Ehhez képest jelenleg csak bemondásra mennek a dolgok, mint láttuk.
Jelenleg ehhez a klubnál egy újabb rendszerváltás lenne szükséges, ezért sokkal kézenfoghatóbbnak tartottam (és tartom), hogy egy Fonthoz hasonló szemléletű és kompetenciájú ember legyen a szerintem egészségtelenül nagy befolyású elnök.
A felsorolt csapatok a 45 milliós vételár 5%-át kapják meg, mint "szolidaritási járulék", ez egy FIFA szabály. Ezek azok a csapatok, ahol a játékos 12 - 23 éves kora között játszott, és így részt vettek a képzésében. Ez összesen 2,25 millió, ezt osztják el időarányosan egymás között a korábbi csapatok, de ez a Bayern pénzéből jön le.Ronaldinho&Barca írta: ↑2023.10.12. 19:32:07"...10,2 milliót a Bayernnek Robert Lewandowskiért. A lengyel válogatott játékos szerződtetéséért a Barcelonának fél tucat csapatnak kell fizetnie, nem csak a müncheni alakulatnak: a Lech Poznannak, a Legia Varsónak, a Delta Varsónak és a Znicz Pruzskownak, valamint a Borussia Dortmundnak is. A teljes összeg 31,3 millió euró."
Nagy tisztelője vagyok Alemanynak, de ezt úgy mégis hogy, mi ez?! Ízlelgetem, de elég rágósra sikeredett.. Egyet előre kettőt hátra.
Ezek a szerződések alapján járó, de átütemezett fizetések. A játékos még igazából jó fej volt, hogy belement, hogy időben (akár több évre) elhalasztva, több részletben kapja meg a fizetését, csökkentve a nyomást a cash-flown.
Az elnök nem egy teljhatalmú vezető. Ha van mellette egy jó elnökség, az elnöktől függetlenül is tudnak jó döntések születni, az elnök meg a vitás kérdésekben mondja ki a végső szót. Az elnök bármilyen végzettségű lehet, ha képes a szakemberei, tanácsadói által elé tett információk alapján a megfelelő döntéseket meghozni, és a végső szót kimondani, ha egy minőségi elnökségen belül nem jutnak dűlőre egy kérdésben.
Én a kiadásokat nem értem. A cikkek szerint bőven 1000 millió euró felett voltunk. Ami azért érdekes, mert ekkora kiadásunk elvileg egyszer sem volt még Messiékkel sem. Akkor meg nem értem, hogy ez hogyan lehetséges, ha ennyit faragtunk a béreken az elmúlt években.Nagybarcelona írta: ↑2023.10.12. 13:29:58Főoldali cikkhez:
https://www.sport.es/en/news/barca/excl ... s-93191112
Teljes interjú
https://www.sport.es/en/news/barca/excl ... s-93195548
Kiegèszítèskènt a Barca Studios újraèrtèkesítèse, amiből nem èrkezett meg a 40 millió, ezèrt elnöki letètből lettek egyesek regisztrálva, mert
https://amp.sport.es/en/news/barca/la-l ... s-92803438
A La Liga hivatalos állásfoglalása szerint a hiányzó 40 millió miatt nem engedtèk regisztrálni a játèkosokat, ès csökkentettèk a bèrsapkát.
Szerk: az a kèrdès, mi lesz ha megèrkezik? 1az1 igazolás a nyári bevètelből, ès játèkosok regisztrálása (Gavi, Roque)
Vagy
Majd valami újabb indok, mièrt nem lehet...
Szerk2:
Valami nagyon nem stimmel az új főoldali cikkben (500 milliós vesztesèg), hiszen kètfelè (2 szezonra) könyveltèk a gazdasági karok bevètelèt. A hivatalos számok alapján 300 profit, tudtommal így 200 vesztesèg lett volna. Ezèrt a cikk a 200 milliós foltozásról "palancas". Romeu a 300 milliós (forbes cikk, katalán hírek) vesztesèget is cáfolta, nem tudom honnan jött az 500, a legrosszabb (covid) èvben volt 480.
Yamal is Barcelonában született.
Ez persze pontosan így van, a fentiektől függetlenül. Már Ter Stegen is katalándavi10 írta: ↑2023.10.03. 11:16:29Én úgy látom, hogy aki játszott akár 1 percet is a La Masia bármelyik csapatában és/vagy 20 éves kor alatt jött, az bizony katalánná van szeretve. Hiába nem őskatalán mondjuk Araujo vagy Pedri, kicsit ők is "mi kutyánk kölykei".
Természetesen az is segíti a folyamatot, ha jól teljesítenek.
Ez addig érdekes, amíg nem sikeres a csapat.NovaProspekt írta: ↑2023.10.02. 15:29:34
Nem mintha lenne ilyen fixációm személyszerint, hogy márpedig x fő katalán játékosunk mindenképp legyen, de "odahaza" lehet, hogy páran felvonják erre a szemöldöküket. Eddig viszont érdekes módon sehol nem láttam, hogy ez a dolog felmerült volna.
Ha az internet igazat mond, akkor elvileg Balde Barcelonában született, Yamal meg szintén eléggé közel. Szóval elvileg mindketten katalánoknak (is) számítanak, szerintem.NovaProspekt írta: ↑2023.10.02. 15:29:34Tudtommal Torres, Gavi, Pedri, Alonso, Fermín López, Balde, Yamal, Pena közül egyik sem katalán.
Ez simán előfordulhat, sőt.....érzésre egészen biztosan ezt mondanám.NovaProspekt írta: ↑2023.10.02. 15:29:34Szerk.: még egy érdekes dolog ennek a kapcsán az, hogy sztem jelenleg simán több spanyol játékosunk van, mint a Realban![]()
Áthozom ide. Ha már véget érő korszakokról esik szó, érdekes adalék, hogy a csapatban konkrétan két katalán játékos maradt: SR és Romeu (utóbbi nem is "maradt", hanem érkezett ugye). És ők is hamarosan kikopnak (de talán emiatt is esett Romeura a választás, hogy a "vérvonal" ne haljon ki). Ilyen utoljára nem tudom, mikor volt.Peter írta: ↑2023.10.02. 14:41:57Nézőpont kérdése csupán, de példának okáért arra van és volt is idő egy FC Barcelonában kivárni, hogy a csapat lejtmenetét alkotó, abban tevékenyen szereplő játékos(ok)hoz mérhetetlen türelem, feltétlen ragaszkodás és komoly fizetés is párosult.
Ma már szerencsére úgy tűnik ez a korszak véget ért, de azért látszik, hova vezetett, bár nyilván könnyebb a Ligára és az FFP-re mutogatni még ma is.