Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.10. 14:03:22

barca99 írta:De ha jobban támadunk, és belefutunk egy kontrába, az jobb lett volna?

Nem játszottunk szépen, de most nekünk ezt kellett csináléni, hogy esélyünk legyen az x-re. Ez van.
Ugyanmár...Engem nem az bosszant, hogy deffenzívebbre vettük a formát 1-0 után, hanem az, hogy ha labdát is szereztünk, akkor is a saját kapunk felé támadtunk, Iniesta is elkezdett hátrafele cselezgetni meg az összes labdát leosztotta Militonak. Ahelyett, hogy gyors kontrából lőttünk volna még vagy kettőt, mert lehetett volna. A játékosok abból csináltak versenyt, hogy ki tud kevesebbet futni.
És az a nagy helyzet, hogy a következő meccsen már az elejétől így fogunk játszani, vagy legalábbis egy lőtt gól után biztos. Mert Frank egy nagyszerű fickó, a játékosok pedig rémesen élvezik a jódolgukat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2008.01.10. 14:05:44-kor.
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 14:00:25

Puyol 3-as, Xavi 2-es, INIESTA 1-es? nem így láttam..... :roll:
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.01.10. 13:56:30

De ha jobban támadunk, és belefutunk egy kontrába, az jobb lett volna?

Nem játszottunk szépen, de most nekünk ezt kellett csináléni, hogy esélyünk legyen az x-re. Ez van.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.10. 13:53:50

Rijkaardra nem is tudok már mit mondani, miután olyan utasítást ad a játékosoknak, mint amit tegnap is láthattunk. Ez a spanyol elit liga két élcsapata volt? Szégyen. A játékosknak pedig sűljön ki a szemük, ha ezt végre is hajtják.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.10. 12:49:12

Frányó István írta:Sziasztok!
Hát gyerekek, azt kell mondjam, az eredményre már megint nem lehet panasz. Meccs előtt féltem, h belefutunk a nagykésbe, de a liga egyik legjobb csapatánál ixeltünk úgy, h gólt is lőttünk!
A gól csodálatos volt, de én mégsem (csak) Titit dícsérném, mert észre kell venni, hogy Marquez már meccsek óta a mezőny egyik legjobbja, és most is parádés labdát adott! Szerintem Edmilson Atya sem lógott ki, elől meg lehet, h Dos Santos nem volt eredményes, de azért küzdelemből és harcosságból jeles!
Némi szerencsével ugyan, de 1-1 lett, és ez nekünk jó!
Szép volt fiúk!
topi
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.06.23. 19:32:00

2008.01.10. 11:36:21

Az a baj,hogy amiért barca függő lettem,azért az ötletes,lehengerlő könnyed játékért,már nagyon rég óta nem láttam.minden meccshez úgy ülök oda,hogy talán majd most,de ez általában nem jön be.
Bár a tegnapi eredmény még mindíg jónak mondható,a játéktól függetlenül.
Úgy érzem mi is végig fogjuk járni azt a hosszú utat amit a madrid megjárt.
Nyáron szeritnem szétbombázzák egy kicsit a bandát.Csak az a baj,hogy nemtom melyik újjamat harapjam.
De a szükség nagy úr!!!!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.01.10. 10:14:38

Eredménynek örülök,még némi taktika is volt :roll: De ez a tempó :shock: :x Tényleg dúrva volt a diffi az Arsenal meccs,és a mi meccsünk között :oops: :cry: Igaz így is jó eredményt értünk el,csakhát hosszútávon ez nem kifizetödő,ahogy több mint 1 éve láthatjuk is....

Egyértelmű gondok:

-motiváció
-ebből fakadóan fizikai állapot sem tart azon a szinten,ahol kell
-ismét ebből fakadóan meccs közben ahogy fáradnak,még az a kevés motiváció is eltűnik....

Vannak üdítő kivételek,de ezek 2-3hetente 1meccset jelentenek JÓ ESETBEN :? Ennyi...egy -a világ elitjébe tarozó-csapattól ez édeskevés most,és az is lesz a jövőben,ha így folytatódik.

Edző bá is ludas,az egyértelművé vált,viszont ha majd új edző lesz,és ott tudnak futni a srácok,az őket is minősíti...
Szntem egyik focistánk sem gyengeelméjű,hogy ne láthatná,ennél több melót kell végezni,jóval többet...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2008.01.10. 09:53:39

Mental_Theo írta:most legalább beigazolódott,hogy nem Ronaldinhot kell okolni nem Ronaldinhot kell cseszegetni,mert ha nem játszik is [auto_cenzúra] a csapat, meg ha játszik akkor is. de most jól jött volna ha játszik,mert 1 percig nem tudtuk megtartani a labdát, de ha hozzákerül 2 percig is áll rajta az egyik lábával..
Rá is vonatkozik az előző hozzászólásom... Számomra nem bizonyított semmit a tegnapi meccs vele kapcsolatban. Szerintem ői is megöregedett (26 évesen) és nem merik lecserélni fiatalabbra! Innen fog nyugdíjba menni Puyollal meg Xavival együtt. Melyik másik csapatban tudjátok elképzelni őket?
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.10. 09:48:09

Puyolon és Xavin ne csodálkozzatok, szerintem egyszerűen csak elfáradtak. Puyol például rengeteget dolgozott a hétvégi meccsen, le kellett volna hozni a félidőben, ott melegített Zambi. Xavi is túl van terhelve. Ezenkívül nem biztos, hogy jót tesz a motivációjuknak, ha minden meccsen kezdők.
Egyébként engem különösen az rázott meg a meccsen, hogy már az is nehéznek bizonyult, hogy felhozzuk a labdát az ellenfél kapuától 40 méterre, vagy legalább átkerüljünk az ő térfelükre. Igaz, hogy a Sevilla nagyon presszingelt, mert kevés nekik otthon az X, de azért ez ígyis úgyis nézve is kiábándító volt. Valami nagyon nincs rendben, ha ez így folytatódik tovább, tisztára kátánáccsó stílust veszi fel a csapat. :shock:
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2008.01.10. 09:33:09

most legalább beigazolódott,hogy nem Ronaldinhot kell okolni nem Ronaldinhot kell cseszegetni,mert ha nem játszik is [auto_cenzúra] a csapat, meg ha játszik akkor is. de most jól jött volna ha játszik,mert 1 percig nem tudtuk megtartani a labdát, de ha hozzákerül 2 percig is áll rajta az egyik lábával..
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2008.01.10. 09:25:20

Robag! Jó volt a tévéd! Ugyanazt láttam én is! Számomra is feltűnő, hogy már az ősikon katalánok (Puyol, Xavi) is beleszürkültek ebbe a csapatba. Edmilson meg megmutatta, hogy neki nem csak a szája jár. Példát lehet venni róla. Sajnos itt a Barcánál jelenleg elég az, hogy hogy hívnak és mit tettél le az asztalra valaha réges régen. Tudomásul kell venni, hogy előbb-utóbb mindenki megöregszik. Én attól félek, hogy 4-5 év múlva is ezek az emberek alapemberek lesznek itt a Barcába...
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 09:15:22

Még valami: megírtam előtte és most is tartom: jobb lett volna egy 4-4-2 vagy egy 4-2-3-1-es felállás. Bár azt is aláírom hogy futás nélkül mindegy milyen taktikával és felállásban lépünk pályára.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 09:10:16

Srácok a tegnapi meccset nekem lassítva adta a tévé. Előtte az arsenal meccset néztem, ott még minden rendben volt , de mikor átkapcsoltam elromlott a kép mert a barca játékosok szinte vánszorogtak a pályán :shock:
Eddig azt gondoltam hogy a védelmünk legalább stabil, ami igaz is középen, de a két széle az hagy kivánni valót maga után. Azt hittem Abidal az ez előtti meccsnél már nem tud rosszabul játszani, de tévedtem. Amit tegnap művelt azzal hamar kikerül a francia válogattotból. Ezt Sylvinho is be tudná mutatni. Az első félidőben minden ( MINDEN ) támadáskor megverte a gyerek egy az egyben. Hihetetlen volt látni. Puyol is gyenge volt, meccsek óta figyelem hogy bárki seggre ülteti. Zambit vissza a kezdőbe. Xavi megint árnyéka volt önmagának, rengeteg eladott labda, ütemtelen játék, de ez igaz az egész csapatra. A gól szép volt, grat Henrynak. Az egyetlen ember aki barca szinten játszott az Edmilson volt. rengeteg mentés, agressziv játék, finom cselek, higgadt megoldások, öröm volt nézni, bár megint nem látjuk egy ideig. Megint nincs védekező kp-nk. Megpróbáltuk széthúzni a pályán ( vagyis adtuk a területet a sevillának ) aki élt is vele, és mint azt már sokszor láttuk, a középpályán 1 másodperc alatt hozták át a labdát, kicsi kényszerítők, labdát szemmel verő barca játékosok, akik még 20 méterrel a kapunk előtt se lépnek oda az ellenfélnek. Húúúú.... fel kellene ébredni!
És a végén egy kritika franknek: Miért nem cserélünk időben?
Gio nem játszott rosszul, de le kellett volna jönnie a 60. perc körül. Puyolnak szintén. Bojan Zambi cserével meg lehetett volna húzni a jobb oldalunkat, ott lett volna még egy kis keresni valónk. Daniel Alvesre meg kirendelni valakit. Az mégiscsak furcsa hogy az ellenfél jobb hátvédje a mi tizenhatosunkon ontja a "gól"passzokat. Nagyjából ennyi, a visszavágóra egy kis gatyába rázás nem ártana, bár összeségében a döntetlennek örülhetünk, de nem bizom benne hogy megússzuk a visszavágót gól nélkül..
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
Fluwy
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2006.03.28. 18:51:39
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.10. 08:49:23

Miért Puyol játszik szélsöt amikor annyira jol játszik középen ráadásul van egy Zambrotta nevü emberkénk aki minden csapatba kezdö lenne, Marquez mehetne védekezöközépbe.
És miért nem ad 20-30 percet Gudjohnsennek meg Bojannak egy kupameccsen Gio már fáradt volt a végén meg Eto se remekelt nem értem..
Thuram jol játszott abban a 10 percben ö is megérdemelne több játékidöt elvégre a francia válogatottba kezdö ha jol tudom
Szoval nem értem az edzönket...
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2008.01.10. 07:12:56

Elég gyengusz meccs volt, persze tudom hogy teljesen más, de közben átkapcsoltam az arsenal -tottenhamre, ég és föld. Mintha húszkilós cipben játszanánk. Fejben meg idézzuk a magyar válogatottat, ha véletlenül előnyt szerzünk, akkor megijedünk a nagy lehetőségtől és villámgyorsan rugatunk az ellenfélel egy gólt. Az egyetlen dolog ami most bíztat hogy ilyen halvány játékkal is partiban vagyunk ilyen jó csapatokkal, akkor egy kis formjavulással megint kicsúcsosodhatunk.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:25:55

Shorty írta:
gekkodan írta:Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
Gyakorlatilag énis ezt írtam kicsit pozitívabb megközelítésbe.
Vagyok annyira fanatikus hogy javulást lássak a legkisseb semmiségben is ha ez akkora baj vállalom.
Csodát ne várjunk amég nem lesznek gyökeres változások
Megállapodtunk:) deal? :lol:
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:24:24

gekkodan írta:Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
Gyakorlatilag énis ezt írtam kicsit pozitívabb megközelítésbe.
Vagyok annyira fanatikus hogy javulást lássak a legkisseb semmiségben is ha ez akkora baj vállalom.
Csodát ne várjunk amég nem lesznek gyökeres változások
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:19:20

Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2008.01.10. 00:18:44

hát gyerekek nehéz dolog ez.

marquez nagyokat mentett, gólapaszt adott, de :!: kaphattunk volna róla két gólt + nyújtott lábbal becsúszott a 16-oson belül....
puyol divat nagyon. ennyit zambrotta is megcsinált volna.
abidalt mindenki favorizálja, sztem ennyit még az öreg Gio is megcsinált. sokszor forgatják meg + támadásban 0

kérdés: a capel gyerek leprás :?: mert kb. 5 méteres körzetben senki nem volt a szögletnél a közelében :shock:

agresszív letámadás, ütközés, sok futás ez ami nálunk hiányzott és sevillánál megvolt.
EGYSZER MÁKUNK VOLT. Az ilyen meccseket mindig elszoktuk veszíteni. A visszavágón meg simán kikaphatunk. Úgy hogy csak óvatosan mindenféle továbbjutunk kijelentéssel.
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:17:38

Én csak azt mondom hogy a csapat nem volt olyan rakat sz*r ami szokott lenni mostanság.
Így jobb?
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.10. 00:17:38

gáz a forma az a baj!
Ezt mindannyian tudjuk!

De aki a kicsit nem becsüli az a nagyot nem érdemli vagy mi! :)
Tehát örüljünk ma az akarásnak meg a bíztató jeleknek,és holnap meg lehet,h a frankó támadójátéknak örülhetünk!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:15:07

Shorty írta:
Bányász írta:Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Én azt vettem észre hogy amikor lehetett volna előre menni akkor a biztonságos hátrapasszokat választottuk a vége felé.
Ennek ellenére én határozott javulást láttam és az akarás halványan kezd mutatkozni.
Azt se szabad elfelejteni hogy ez "csak" egy kupameccs volt.
Vicces, hogy 2006 ősze óta kb ott tartunk, ha lövünk egy gólt az első 30. percben, már jön a himnusz, hogy bíztató jeleket látunk és halványan akarást...Tiszta röhej. Legközelebb majd ha Eto'o 10 helyett 12 sikeres passzal zárja a meccset, megvitathatjuk, hogy ő a jelöltünk az aranylabdára...gáz a forma az a baj!
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:11:31

Bányász írta:Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Én azt vettem észre hogy amikor lehetett volna előre menni akkor a biztonságos hátrapasszokat választottuk a vége felé.
Ennek ellenére én határozott javulást láttam és az akarás halványan kezd mutatkozni.
Azt se szabad elfelejteni hogy ez "csak" egy kupameccs volt.
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:09:33

"Akkor most pedig kérném azok jelentkezését, akik nem akarják Murinhot, mert védekező csapatot csinál majd ebből a keretből is! "

Biztos lehetsz benne, hogy találni fogunk pár szurkolótársat aki jelentkezni fog! Mezey Gyurit kellett volna leszerződtetni, csak sajnos aláírt a Fehérvárnak, onnan meg nem lesz egyszerű kivásárolni...

A védelem valóban nem volt rossz, de azt szörnyű látni, hogy azok a játékosaink akik idén eddig húzóemberek voltak szépen leszürkülnek, mint Iniesta, aki már meccsek óta elmarad a tőle megszokott formától. És ebben bizony igazad van, a taktika a felelős.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.10. 00:09:13

Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Válasz küldése