Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.20. 19:39:36

Mezner2 írta:Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
én megértem őket. csak mivel nagyon nincs csere jatekos, ha tartalékolni akarbak akkor szinte b csapat, őket meg nagyon durván meg kell alázni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 19:37:49

Mezner2 írta:Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
ha 10en kívül lesz a real,akkor hova kapálózzanak márciusban? reális esély egy barcával szemben már nem lenne a bajnoki címre.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 19:32:29

Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.20. 18:31:34

salas9 írta:Kíváncsi leszek Mourinho megemlíti-e, hogy a Manchesteri visszavágó előtt 2-3 nappal lesz az El Clásico. Tavaly ugye ezen ment a vita, hogy tegyék korábbi dátumra a BL mérkőzések miatt, erre tessék :mrgreen:

Mi a Granada, majd a Depor elleni hazai találkozó után játszunk az olaszokkal. Bár ahogy José mondta, mi irányítjuk a sorsolást :lol:
Meg kellett volna verni a Dortmundot és akkor most ez nem lenne kérdés. Az meg külön öröm, hogy a MU-t kapták, a kialakult csoporteredmények óta ennek szurkoltam. GO MU!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.20. 13:35:40

Kíváncsi leszek Mourinho megemlíti-e, hogy a Manchesteri visszavágó előtt 2-3 nappal lesz az El Clásico. Tavaly ugye ezen ment a vita, hogy tegyék korábbi dátumra a BL mérkőzések miatt, erre tessék :mrgreen:

Mi a Granada, majd a Depor elleni hazai találkozó után játszunk az olaszokkal. Bár ahogy José mondta, mi irányítjuk a sorsolást :lol:
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.12.19. 23:15:11

egyike vagyok azoknak, akiknek elég sok tapasztalata van a rivális fórummal kapcsolatban, és azért itt is fenn vagyok már egy kis ideje.

elmondható, hogy az értelmes arcok ott is ugyanúgy megvannak, mint itt, sőt...és azért itt hígabb a fórum, nem kell ecsetelnem, hogy ez az utóbbi évek miatt lecsapódó divatdrukkerek okán alakulhatott így.

viszont nyilván a másik fórumon is vannak baromi nagy túlzások, barcások számára bicskanyitogató dolgok, illetőleg van néhány olyan személy, aki rangjánál/elismertségénél/múltjánál/hsz számánál fogva pont, hogy példát kellene mutasson a fórumnak,de mégis a legelfogultabbak, vagy a legbunkóbbak közé tartozik.

abban meg totálisan biztos vagyok, hogy ha mourinho rákos lenne, itt is lenne 1-2 gyökér beszólás, meg legalább ugyanannyi jobbulást kívánó hsz, mint odaát.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.19. 23:13:01

Kicsit beleoffolok az eddigi témába :

Rengeteg helyen olvasom,hogy a Real azért került ilyen korán hátrányba mert elfogyott a motiváció.
Komolyan kérdezem,van aki hisz abban,hogy megannyi sikertelen év után egy Real Madrid játékos jóllakik egy bajnoki címmel???
Mert ha még végigverték volna a világot mint akár mi,akkor elfogadnám ezt indoknak,de így ez nekem nagyon sántít.
Még másképp megközelítve,rangos döntőt az elmúlt 10évben egyszer játszottak (hazai,és nemzetközi szinten is ),tehát bár nyílván ez kissé túlzás,de európa focijában ha az elmúlt 10évet nézzük nem igazán tényező a Real Madrid,ennek ellenére a BL-ben is gyengélkedtek (12/5 pontarány a két nagyágyú ellen mindenképp gyenge),de ha nem a motiváció,akkor mi az,ami idén hiányzik belőlük??
Szerintem csak a mi srácaink lettek újra éhesek a sikerre,és ez ennyit számít.A Realnal pedig nagyon komoly öltözői problémák lehetnek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.19. 23:08:48

Respect a real játékosainak!
Név szerint Iker,Ramos,Marcelo,Arbeloa szólalt fel az ügyben,képviselve a real többi tagját is,szurkolóikat beleértve.

szimpatikus dolog,példamutató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
socio66

2012.12.19. 21:32:23

ez tényleg komolytalan.
eleve nem értem, hogyan foganhat meg valaki fejében, hogy a szurkolói hovatartozás szempont lehet egy közösség emberi megítélésében.
kijelenteni egy több ezer fős fórum esetében, hogy 'ők a hülyébbek', abszolút nevetséges.
én annyit írtam, hogy szerintem ott magasabb az átlagéletkor, több az érettebb ember, ami meglátszik a színvonalon, persze nem az élő meccsesben, vagy a rivalizálósban, ott ugyanúgy megy a sav, mint itt, nincs különbség.
viszont a semleges témákban én kifejezetten szeretem olvasgatni a hozzászólásokat.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2012.12.19. 21:23:52

REMY írta:
rivaldo90 írta:A két fórum és a két csapat között vannak hasonlóságok. A Barcára és általában az eurobarcára jellemző, hogy a játékosok, vezetőség, szurkolók, illetve fórumozók szerények, tisztelettudóak, normálisan viselkednek. A Reálról és a madridistáról ez nem igazán mondható el, természetesen tisztelet a kivételnek. Lásd a sok primitív madridista fórumozó, Pepe, Murinho. De ott is vannak értelmes emberek, mint pl. Casillas vagy Daffy és még néhányan.
Talán ez nem csak a fórumokról, még az eurobarcáról és madridistáról is általánosságban elmondható. Pl. nálunk szerintem nem volt olyan a főhírek között, hogy ha ez meg ez a bíró vezette a meccset, akkor 3-szor kikaptunk, meg 5 tizenegyest fújt be a csapat ellen és 7 pirosat adott. Persze ezek csak tények, de nem hiszem ott lenne a helyük.
remélem ezt nem gondoltad komolyan... édes istenem.. ez azért durva, akárhogy is nézem. :shock:
ez a lenézős és fellengzős duma.

mindegy. Én ezt a témát befejeztem. :wink:
Lehet, hogy erősen fogalmaztam, meg az is lehet, hogy nincs is igazam, de azért azt hozzátenném, hogy Te jó példa vagy arra, amit. Nekem akarom itt egész nap dícsérni Daffy-t, de Ő sem értett velem egyet, mégis normális hangvételben meg tudta fogalmazni a mondanivalóját.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.19. 20:53:06

rivaldo90 írta:A két fórum és a két csapat között vannak hasonlóságok. A Barcára és általában az eurobarcára jellemző, hogy a játékosok, vezetőség, szurkolók, illetve fórumozók szerények, tisztelettudóak, normálisan viselkednek. A Reálról és a madridistáról ez nem igazán mondható el, természetesen tisztelet a kivételnek. Lásd a sok primitív madridista fórumozó, Pepe, Murinho. De ott is vannak értelmes emberek, mint pl. Casillas vagy Daffy és még néhányan.
Talán ez nem csak a fórumokról, még az eurobarcáról és madridistáról is általánosságban elmondható. Pl. nálunk szerintem nem volt olyan a főhírek között, hogy ha ez meg ez a bíró vezette a meccset, akkor 3-szor kikaptunk, meg 5 tizenegyest fújt be a csapat ellen és 7 pirosat adott. Persze ezek csak tények, de nem hiszem ott lenne a helyük.
remélem ezt nem gondoltad komolyan... édes istenem.. ez azért durva, akárhogy is nézem. :shock:
ez a lenézős és fellengzős duma.

mindegy. Én ezt a témát befejeztem. :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.19. 20:45:47

rivaldo90 írta:A Barcára és általában az eurobarcára jellemző, hogy a játékosok, vezetőség, szurkolók, illetve fórumozók szerények, tisztelettudóak, normálisan viselkednek.
ezeket nem emelném ki a forumozók esetében. semmi különbség ezen oldal és bármely más szurkolói oldal hozzászólásainak minősége között. itt most több a drukker,mert jobban fut a szekér és a több emberből több a kevésbé okos,de több az okos is természetesen. mind2 tulajdonságra rá lehet fogni,hogy a képviselőik erőteljesen jelen vannak. hidd el,egyik oldal sem különb
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2012.12.19. 20:33:17

A két fórum és a két csapat között vannak hasonlóságok. A Barcára és általában az eurobarcára jellemző, hogy a játékosok, vezetőség, szurkolók, illetve fórumozók szerények, tisztelettudóak, normálisan viselkednek. A Reálról és a madridistáról ez nem igazán mondható el, természetesen tisztelet a kivételnek. Lásd a sok primitív madridista fórumozó, Pepe, Murinho. De ott is vannak értelmes emberek, mint pl. Casillas vagy Daffy és még néhányan.
Talán ez nem csak a fórumokról, még az eurobarcáról és madridistáról is általánosságban elmondható. Pl. nálunk szerintem nem volt olyan a főhírek között, hogy ha ez meg ez a bíró vezette a meccset, akkor 3-szor kikaptunk, meg 5 tizenegyest fújt be a csapat ellen és 7 pirosat adott. Persze ezek csak tények, de nem hiszem ott lenne a helyük.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.19. 20:21:44

lui1698 írta:Amúgy én egyedül a "vicces" nevű júzertől láttam 1 darab hsz-t, ami iszonyat nagy tahóság volt Tito témában, és őt is egyből leoltották legalább 2-en.
Igen, teljesen normálisan reagálták le a dolgot odaát.

Érdemben nem tudok hozzászólni a témához, mivel kb szökőévente egyszer látogatok a túloldalra, de lehet, hogy mostantól kezdve gyakrabban teszem ezt, hogy megállapítsam, egyezik-e a "színvonal".
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.19. 20:13:44

socio66 írta:hát nem akarok nagyon belemenni, de aki kettőnél többször olvasgatta már az ő fórumukat, annak szerintem egyértelmű, hogy ott egy értelmesebb, magasabb átlagéletkorú közösség van jelen, mint itt.
ez régen talán nem így volt, de az utóbbi években mindenképp.
Csak a h*lyék sokkal hangosabbak... Így minden huszadik hozzászólásra jut egy normális.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.19. 20:00:36

Ferni hsz-eivel ebben a topicban még nem nagyon tudtam egyet érteni, de most ezzel nagyon is.
Másik oldalon is mióta a filmklub miatt regeltem és jobban megismertem pár arcot, teljesen normálisak, csak hát ugye ehhez én igyekszek elkerülni az olyan vitákat amikbe felesleges belekezdeni (Messi vs. kriszti).
Így van amikor 1-2 gondolatot hozzáfűzök, de azért próbálok normális hangnemben írni (azt, hogy sikerül-e nem tudom).

Külső szemmel nézve azért itt is lehetnek hajmeresztő dolgok, mint ahogy odaát is.

Amúgy én egyedül a "vicces" nevű júzertől láttam 1 darab hsz-t, ami iszonyat nagy tahóság volt Tito témában, és őt is egyből leoltották legalább 2-en.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.19. 19:59:29

REMY írta:Az őszhöz.

- CR ellenetek oda- vissza betalált
- BL góllövőlistáját vezeti
- A bajnokságban sem lőtt kevés gólt, persze az más kérdés, hogy Messi a kicsiket most szépen kitudta tömni. De világszinten a a bajnokságban sem lőtt kevés gólt.

de lényegtelen vitázni erről, úgyis tudjuk, hogy ki kapja....
A lényeget kihagytad kedves Remy :

-A két spíllert felesleges összehasonlítani,mert az argentín koma a mutatók mellett,a játék összes elemében a portugál fölé nőtt IDÉN IS.
Egy szólhatna mellette,az a bajnokság,csakhogy egy évben kb. 3-400 ligában avatnak bajnokot,ADJUNK MINDNEK ARANYLABDÁT.
Hidd el én is sajnálom,mert örülnék már egy Ini aranylabdának,kijárna neki,de idén is Messi teljesített a világon a legjobban. CR-től meg más szint Leo . ez van.Sprite.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.12.19. 19:52:47

ferninho írta:
nem kell itt a fellengzős duma...
A számból vetted ki a szót.
egyik se jobb a másiknál...
vagy azt hiszed, hogy akik a Barcának szurkolnak, azok mások bármiben is?

a madridistát, vagy akár az eurobarcát nem a Barca vs. Real témák alapján kell megítélni elsősorban, mert mind a két oldal elég erősen elfogult, ez egy természetes dolog.
én se elsősorban emiatt járok ide, hanem a fórum többi része miatt.
Nyilván ez így van, de már megbocsáss, de én egy-két idetévedt bunkón kívül egyik "nagyobb", magára valamit adó fórumozót sem láttam még olyan stílusban megnyilvánulni a Realról, mint azt rengeteg törzstag(!) megengedi magának a másik oldalon. Természetesen tisztelet a kivételnek, de abból nincs sok... De persze lehet, hogy elfogult vagyok, elvégre én csak az lehetek, ha veletek szemben fogalmazok meg véleményt...

Kérlek ne válaszolj, nem szeretnék újabb vitát generálni. Meggyőzni nem fogjuk egymást, és nem is célom. További jó fórumozást.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.19. 19:40:15

daffy írta:nekem attól jobb valaki,hogy élvezetesebb nézni. nekem csak az számít,nem a kupa vagy a 8000 passz. szórakoztassanak,azért ülök le a tv(monitor) elé
Szerencsére a SPORT TV adja most a Fradi régi BL meccsit, meg a korábbi döntőket. Nyugodtan le lehet vonni azt a következtetést, hogy a foci merőben átalakult, a védekezések sokkal stabilabbá váltak, jóval nehezebb a szép mozdulatokat megcsinálni. Azért ezt ahhoz is mérjük.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.19. 19:06:37

rivaldo90 írta: Szeretem olvasni az írásaidat, mert korrekt vagy. Azt elfogadom bár nem értek vele egyet, hogy az igazi, a brazil Ronaldo jobb mint Messi, ugyanis van amibe talán jobb: látványosabban cselezett és bár Messi jól használja ki a helyzeteit, de Ronaldo "3 helyzetből 4 gólt rúgott". De CR7 semmiben sem jobb, mint Messi.
ez a lényeg,egy teljesen más stílusban játszott,mint messi. gomeznek meg a seggéről is bepattan a labda,jobb mint ronaldo?
nekem attól jobb valaki,hogy élvezetesebb nézni. nekem csak az számít,nem a kupa vagy a 8000 passz. szórakoztassanak,azért ülök le a tv(monitor) elé
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2012.12.19. 18:57:00

daffy írta:
rivaldo90 írta:..
én nemhogy a pelé-messi,de még a zidane-ronaldo összehasonlításokat se szeretem. nem egy poszt,nem egy kor,nem egy csapat,nem egy stílus.
sokan mondják,hogy messi a valaha volt legjobb,mert puskásék idejében a foci olyan volt,amilyen. és? ha puskás ma lenne 20 éves,akkor nem alkalmazkodna a focihoz? nem a fenét nem. ha messi az 50es években játszott volna,akkor nem úgy focizott volna,mint öcsi bácsiék? dehogynem. hülyeség az egész. az,hogy ki a valaha volt legjobb,azon múlik,hogy ki kit akar annak látni. nekem ronaldo. igazam van? nem,mert nincs ilyen díj. szerintem képességek terén ronaldinho. igazam van? van aki egyetért vele,van aki nem.
messit és ronaldot se könnyű tulajdonságokként összehasonlítani,mert sokat számít a csapat és annak stílusa is. ha az összképet nézzük és az a kérdés,hogy kit választanék elsőnek a csapatomba,akkor messi lenne az. de ez az én választásom,nem azért,mert ő a hivatalos első. megdöntötte müller rekordját(?). csodálatos,napjaink legnagyobb gólvágója,meghozza neki az aranylabdát. ettől még akkor is ronaldo a kedvenc(persze nem cé)
Szeretem olvasni az írásaidat, mert korrekt vagy. Azt elfogadom bár nem értek vele egyet, hogy az igazi, a brazil Ronaldo jobb mint Messi, ugyanis van amibe talán jobb: látványosabban cselezett és bár Messi jól használja ki a helyzeteit, de Ronaldo "3 helyzetből 4 gólt rúgott". De CR7 semmiben sem jobb, mint Messi.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.19. 18:49:34

rivaldo90 írta:..
én nemhogy a pelé-messi,de még a zidane-ronaldo összehasonlításokat se szeretem. nem egy poszt,nem egy kor,nem egy csapat,nem egy stílus.
sokan mondják,hogy messi a valaha volt legjobb,mert puskásék idejében a foci olyan volt,amilyen. és? ha puskás ma lenne 20 éves,akkor nem alkalmazkodna a focihoz? nem a fenét nem. ha messi az 50es években játszott volna,akkor nem úgy focizott volna,mint öcsi bácsiék? dehogynem. hülyeség az egész. az,hogy ki a valaha volt legjobb,azon múlik,hogy ki kit akar annak látni. nekem ronaldo. igazam van? nem,mert nincs ilyen díj. szerintem képességek terén ronaldinho. igazam van? van aki egyetért vele,van aki nem.
messit és ronaldot se könnyű tulajdonságokként összehasonlítani,mert sokat számít a csapat és annak stílusa is. ha az összképet nézzük és az a kérdés,hogy kit választanék elsőnek a csapatomba,akkor messi lenne az. de ez az én választásom,nem azért,mert ő a hivatalos első. megdöntötte müller rekordját(?). csodálatos,napjaink legnagyobb gólvágója,meghozza neki az aranylabdát. ettől még akkor is ronaldo a kedvenc(persze nem cé)
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2012.12.19. 18:32:57

Mivel nincs Messi-Ronaldo topic, ezért írtam ezt ide.
Az egyik classico előtt, amit közvetített a sport a tv, megkérdezték Mezei Györgyöt, hogy mi a véleménye Messiről és Ronaldóról. Valami olyasmit mondott, hogy Messi annyival jobb játékos, hogy nem érdekes őket összehasonlítani. Azért egy kicsit erős, de van benne valami. Ha Messinek rossz napja nem cselez ki 3-4 embert csak kettőt és nem lő 2-3 gólt, de ad 2 gólpasszot. Ronaldo ha rossz, kilövi a stadionból a labdákat, nem jönnek be a cselek és hisztizik.
Itt nem csak arról van szó, hogy Messi mennyivel több gólt lőtt, hanem a rúgott gólok minősége és a hatékonyság is. Sok madridista mondja, hogy Ronaldo mekkora gólokat lő 35-40 m-ről Messi meg nem, csak azt felejtik el, hogy Ronaldo 10 ilyen lövéséből 8 kimegy a stadionból, 1 kapura és 1 gól. Messi mindig a legjobb megoldást keresi és ha van rá lehetősége közebb viszi, amúgy meg szerinten több gólt is rúgott a 16-oson kívül, mint CR7 ebben az évben és jóval nagyobb hatékonysággal.
Amúgy rendkívül jó játékos és azért nehéz neki, mert nem kap annyi megbecsülést, tiszteletet a társaitól, a vezetőségtől és a szurkolóktól, és állandóan Messivel hasonlítgatják össze, amiből általában "vesztesen" kerül ki, ami nem is csoda hiszen Messi tényleg jobb játékos. Olyan, mint ha egy BMW és Ferrari versenyezne (gondolom tudjátok ki-kicsoda). A BMW egy szuper autó, de nem olyan jó, mint a Ferrari. Messinek annyival könnyebb dolga van, hogy jobbak a csapattársak, bár Ronaldo egóját ismerve nem biztos, hogy megtűrne maga mellett 3-4 másik világsztárt.
Véleményem szerint Ronaldo csak a tökéletes testfelépítése és az ebből fakadó dolgokban (erősebb, hosszú távon gyorsabb és jobban fejel, mivel magasabb) jobb, mint Messi.
Ha egy madridista olvassa ezt a hozzászólást, biztos az jön le neki, hogy mennyire elfogult vagyok, pedig szerintem nem így van, csak a kész tényekre és statisztikákra támaszkodok, valamint arra amit látok.
A tesóm amúgy madridista és nagy Ronaldo fan. Sokszor mondja, hogy Zidane ezerszer jobb játékos volt, mint Iniesta vagy Xavi, hogy piszkáljon, amúgy szerintem nem így van. Az viszont elfogultság lenne a részemről, ha azt mondanám, hogy Iniesta sokkal jobb volt, mint Zidane, de a Messi Ronaldo összevetésnél nem ez a helyzet. Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, azért remélem páran elolvassátok.
Az aranylabdáról csak annyit, hogy Messi soha nem érdemelte meg ennyire, mint most, amúgy néhány éve viszont Xavi v. Iniesta érdemelte volna meg jobban. Ha nem Messi nyeri, akkor annak csak az lehet az oka, hogy nehogy egymás után 4-et kapjon, mert az felháborodást keltene és már amúgy sem ismerik el annyira az aranylabdát, mint mielőtt összevonták a 2 díjat.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.19. 17:49:59

REMY írta:de utána ott van, hogy világ szinten jelenleg simán jól áll a góllövéssel még így is......

mindegy, hagyjuk :D
Amit egy szóval nem vitattam eleve sem, mindössze önmagához és pláne Messihez képest kevéske, de ezt le is írtam ;)

Tényleg hagyjuk, mert ebből már nem jövünk ki jól. Nem nagyon értem azt a postodat, de ez sztem már így is marad :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.19. 17:46:45

de utána ott van, hogy világ szinten jelenleg simán jól áll a góllövéssel még így is......

mindegy, hagyjuk :D
Válasz küldése