Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.21. 10:19:43

Vakmacska írta: De azért emlékszem, hogy felhívta Casillas Xavit, és utána nem volt benne a következő meccsen a keretben sem.
És ennek véletlenül sem volt sportszakmai oka, pl. pihentetés, kupameccs?

De igazából tökmind1, leírhatod 6szor, hogy ez a véleményed, de ha csak annyira futja, hogy egy ilyen gesztus után még fikázd a madridistákat, akkor inkább tartsd magadban.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.12.21. 07:23:04

Akkor csak nekem tűnt úgy, h tavaly mi is ,,beáldoztuk" a classicot, mert olyan akarat gyenge, pontatlan, dekoncentrált játékot ritkán látok tőlünk, mint azon a meccsen. Mondhatnám, ahogy előttem fogalmaztak, a foci szégyene volt, mert hogy focizni ott nem akartunk, az ziher.

Szerintem megint mi vagyunk magasan az esélyesek a BL-re, ráadásul kieshet 3-4 csapat, akinek nem ízlik a játékuk, Bayern, Celtic, Juve, Real. A Milan ellen elvárnám, h egy ottani x után itthon agyon verjük őket, mondjuk tavaly is ezt gondoltam, aztán kellett a bírói segítség.

Az esélyesség pedig felveti majd azt a kérdést, h ez Pep maradéka, Tito csapata, Riijkard hozadéka vagy tényleg nem nagy kunszt a Messi, Ini, Xavi generációval eredményt elérni? (mondjuk utóbbi szerintem sem az)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.21. 05:22:03

Mezner2 írta:Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
Ha ezt bárki megtenné, az a foci szemen köpése lenne. Több száz millió ember világszerte várja ezt a meccset, sokan nem is néznek focit, csak ezt az egy meccset egész évben.
Még egy ÚTE-FTC meccsen sem mernek kiállni 0 csapattal. Szerintem ha megtennék, le is bontanák a szurkolók a székházat.

Tito:
nem szoktam máshova írogatni.
De azért emlékszem, hogy felhívta Casillas Xavit, és utána nem volt benne a következő meccsen a keretben sem.

Véleményem szerint Murinnyó azért utálja ennyire a Barcát, mert nem ő lett az edző nálunk. Pedig nagyon akarta. De lehet, hogy ez is csak egy okoskodás. Ez az én véleményem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.20. 23:47:59

sjd írta:
REMY írta: azért tavaly a Bayernt én például az egyik fő esélyesnek éreztem. Aki egy kicsit is tisztában volt a csapatukkal, az láthatta, hogy mennyire egységesek.
Én ha jól emlékszem (nem kis szenvedés árán) végignéztem mindkét meccset, de a játék képéből egyáltalán nem jött le, hogy a Bayern annyival erősebb lenne. Ha a Real valami futballhoz hasonlót mutatott volna be ott, akkor simán megverik őket. És így is csak a tizenegyeseken múlott.
REMY írta:MU-nak a védelme egyenlő a PMFC-vel... elég megnézni hány gólt kaptak a szezonban. a Középpálya sem olyan eget rengető. Egyedül a támadó részleg, ami nagyon erős.
Akkor a Realról mit mondjunk? :D :D
Mindegy, Manchester angol csapat, a vérükben van, hogy öljék a futballt. :D
Szerintem jobb volt a Bayern tavaly, már a rendes játékidőben eldönthették volna. Én akkor a párharc előtt a bajorokat tartottam esélyesebbnek, igaz, csak egy picivel, be is jött: egy nagyon szoros párharcon mentek tovább.
Ami Real-Mu-t illeti, ha most játszanánk, akkor nem tudom, hogy mi lenne, de ha Real összeszedné magát a két meccsre, ki tudnánk hozni nagyjából magukból a maximumot, akkor nem jelenhetne nekik gondot ez a Mu. Más kérdés, hogy a Real mostanában nagyon szerényen teljesít a lehetőségeihez képest, nyilván ezzel a játékkal kiesnének.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.20. 23:36:53

REMY írta: azért tavaly a Bayernt én például az egyik fő esélyesnek éreztem. Aki egy kicsit is tisztában volt a csapatukkal, az láthatta, hogy mennyire egységesek.
Én ha jól emlékszem (nem kis szenvedés árán) végignéztem mindkét meccset, de a játék képéből egyáltalán nem jött le, hogy a Bayern annyival erősebb lenne. Ha a Real valami futballhoz hasonlót mutatott volna be ott, akkor simán megverik őket. És így is csak a tizenegyeseken múlott.
REMY írta:MU-nak a védelme egyenlő a PMFC-vel... elég megnézni hány gólt kaptak a szezonban. a Középpálya sem olyan eget rengető. Egyedül a támadó részleg, ami nagyon erős.
Akkor a Realról mit mondjunk? :D :D
Mindegy, Manchester angol csapat, a vérükben van, hogy öljék a futballt. :D
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.20. 23:25:23

sjd írta:
csababarca írta: nem látom,hogy a MU miben tudná megfogni őket.
Tavaly sem láttuk, hogy a Bayern miben tudná megfogni őket. Igazából nagy szükségszerűségek szvsz nincsenek, egyszerűen a két csapat formája alapján a Manchesternek kell továbbmennie.
Abban meg egyetértek, hogy a Real csak magát tudja megverni, de éppen ezért is adok több esélyt a MU-nak. (Na meg azért, mert ezeknek a meccseknek is lesz 90.-91.-92.-93. perce :twisted: )
azért tavaly a Bayernt én például az egyik fő esélyesnek éreztem. Aki egy kicsit is tisztában volt a csapatukkal, az láthatta, hogy mennyire egységesek. Erre az évre talán még erősebbek, mert a pad hosszabb lett. Szerintem most a Bayern nyer a legvégén.

MU-nak a védelme egyenlő a PMFC-vel... elég megnézni hány gólt kaptak a szezonban. a Középpálya sem olyan eget rengető. Egyedül a támadó részleg, ami nagyon erős.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.20. 23:17:02

csababarca írta: nem látom,hogy a MU miben tudná megfogni őket.
Tavaly sem láttuk, hogy a Bayern miben tudná megfogni őket. Igazából nagy szükségszerűségek szvsz nincsenek, egyszerűen a két csapat formája alapján a Manchesternek kell továbbmennie.
Abban meg egyetértek, hogy a Real csak magát tudja megverni, de éppen ezért is adok több esélyt a MU-nak. (Na meg azért, mert ezeknek a meccseknek is lesz 90.-91.-92.-93. perce :twisted: )
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.20. 22:54:40

Egyetértek az alattam szólóval,hazai pályán még annyira sem teheti meg Mou a tartalékolást,nem hiszem hogy eltűrnék a nézők.

az united elleni párharcról: végre egy méltó ellenfél a realnak,igazi erőpróba lesz számukra! Viszont szerintem továbbmennek. annyian fogadnának most ellenük,hogy tuti ők mennek tovább. nem látom,hogy a MU miben tudná megfogni őket. Szerintem abban a párharcban is a legnagyobb ellenfél Mourinho és a taktikája lesz a realnak. ha valahogy képest változtatni,és nem 1-0 után csak kontrázni,akkor bajok lehetnek majd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.20. 22:49:16

Sztem tavasszal lesz egy jó kis szalonremi, mint 10/11-ben, egyik csapat sem fog különösebben megszakadni, és akkor mindenkinek jó lesz. Már csak ezért is felesleges pihentetni. (Attól meg nem fognak nagyon elfáradni a realosok, hogy sorfalat állnak a játékoskijáró előtt :twisted: )
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.12.20. 22:36:54

sztem a stadionból sem engednék ki murinnyót, ha egyébként meglennének az emberei, ennek ellenére vmiféle fakóbb brigáddal állna ki a klasszikusra.
tök mindegy, h ki hányadik, ezek a legfontosabb meccsek a spanyol bajnokságban, mi sem álltunk ki ellenük sohasem kispályásokkal, akármekkora volt a különbség a helyezések között. ez tényleg csak a monitor előtti szakemberek okoskodása, hatvanezer kilométerre a történésektől...
amúgy jó lesz a madrid-mu, a tecsakegyszarvagy zsozé legalább meg tudja beszélni a hogyantovábbot az öreggel.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2012.12.20. 22:19:16

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Te aztán egy igazi úriember vagy,büszke lehetsz magadra! :roll:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.20. 21:39:05

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Ez most teljesen felesleges volt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 21:37:19

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
te csinálsz még valamit azon kívül,hogy a létező összes topikban a realt szidod és feszültséget keltesz?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.20. 21:37:00

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Nyilván felbontják a szerződésüket. ](*,)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.20. 21:34:44

Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.20. 20:57:04

daffy írta:mourinho stratégiájában meg aztán tényleg édesmindegy,hogy ki játszik. lehet itt 11 ronaldinho is,akkor is úgy fognak játszani,mint 11 gattuso
Teljesen egyetértek (magam is írtam erről pár napja itt), de ezt nem mindenki látja így. Nemcsak az újságírókról beszélek, hanem a szurkolókról is (nem feltétlenül ultrákról).
Az A-B csapat még egy könnyen megemészthető variáció lenne, de én konkrétan azokra a hangokra reagáltam, amelyek teljes tartalékolást javasoltak a Classico-ra.
Egyébiránt nálatok sokkal inkább van fix A csapat - na, nem a képességek ilyen mértékű különbsége miatt, hanem azért, mert Mourinho keményen ragaszkodik egy kezdőcsapathoz (ha mindenki egészséges).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:49:53

Mihu írta: Jah és emlékezz vissza...A 2-6-nál a szurkolók tömegével követelték vissza a jegyük árát....pedig ott A csapat volt, és nem is adták fel a meccset.
akkor mégsem számít a felállás? a jelenlegi A csapat nincs jobb formában,mint az általam vázolt a-b csapat. nézhetik az ívelgetős alonsot is vagy modricot. nézhetik dm-t,ahogy beleviszi 2 védőbe vagy nézhetik kaka-t. nem tudod megmondani,hogy melyik a jobb,mert senki sem tudja.
a helyzetek száma ugyan miért múlik azon,hogy melyikük játszik? ha az egyik fél [auto_cenzúra],akkor a másik jobb lesz. mourinho stratégiájában meg aztán tényleg édesmindegy,hogy ki játszik. lehet itt 11 ronaldinho is,akkor is úgy fognak játszani,mint 11 gattuso
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 20:40:50

daffy írta:
Mezner2 írta: Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon....
a viszony vajon mennyivel változna meg,ha a lent leírt csapat játszana? itt nem a szurkolók rivalizálásáról van szó,hanem a bl-ről.
mindenkit úgysem lehet pihentetni,mert nincs alternatíva,cr eleve játszik mindig. a maradék pedig a jelenlegi forma és minőség figyelembe vételével nem fog hiányozni. látnak a gülü helyett egy brazil aranylabdást. egy argentin helyett egy spanyol arcot. egy pepe helyett egy kedvenc varane srácot,egy modricot,akit mindenki a kezdőbe követel. rosszabb lesz?
Akkor viszont nem vmi nagy tartalékolás,ha az amúgy is gyengécske Mou által kinevezett ügyeletes sztárok helyett közönség kedvenceket játszatnak,a pihentetés nálam ott kezdődik,hogy a padon foglal helyet : Benzema,Cr,Ramos,Pepe,Özil,na ez az amit nem emészenének ők meg,az általad leírt csapatot még csak-csak lenyelnék,de kétséged ne legyen,hogy egy nagyobb zakó után Mou nem tuti,hogy a köv. bajnokin is irányíthatná a csapatot,JA ÉS AMI MÉG FONTOS!!! A jelenlegi formát figyelembe véve a pihentetés sem garantálna semmit,ha pedig a 2fontos párharcból 2-t elbukik a Madrid 3 nap alatt,akkor ott fejek fognak hullani (képletesen)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.12.20. 20:40:22

daffy írta:nézzétek már meg a játékot. nem tök mindegy,hogy özil vagy kaka játszik? hogy benzema vagy higuain,hogy marcelo vagy coentrao?
casillas-arbeloa,varane,ramos,coentrao-modric,khedira-callejon,kaka,cr-higuain. most ez mennyivel lenne jobb,ha pepe,marcelo,alonso,dm,özil és benzema játszik? a világ legnehezebben megnyerhető kupája múlhat akár ezen a döntésen. túlreagáljátok
Annyival, hogy ha mondjuk valaki kínkeservesen összekaparja a lóvét egy ilyen meccsre, és nagy valószinűséggel ez lesz élete első és utolsó El Clasico-ja amit a helyszínen lát, akkor szeretné látni az A csapatot. Meg nem egy sz..r meccset akar látni. Én is például kint voltam 2008ban az Inter-MU-n, majd átrepültünk Madridba a Real-Liverpool-ra, és igazság szerint láttam a 2 meccsen 180 perc alatt kb 5 helyzetet, meg egy gólt...azt is a Pool rúgta, idegenben. Két baromi unalmas, és siralmas meccs volt. Az Inter-MU-n az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy kiegyenlít-e a Barca Lyonban...és egyáltalán nem emlékszem vissza életem egyik legnagyobb élményeként arra a két meccsre. Sőt, baromira el voltam kenődve, hogy gyűjtöttem rá évekig, plusz a ballagási pénzem is 100%-ban arra ment el, szóval elvertem baromi sok pénzt, és egyáltalán nem élveztem egyik meccset se. És ott még nem is csak azért nem volt normális játék, mert valamelyik csapat B összeállítással ment ki, hanem mert egyszerűen kifogtuk a forduló két legsz..rabb meccsét...


Jah és emlékezz vissza...A 2-6-nál a szurkolók tömegével követelték vissza a jegyük árát....pedig ott A csapat volt, és nem is adták fel a meccset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2012.12.20. 20:41:15-kor.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:20:45

Mezner2 írta: Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon....
a viszony vajon mennyivel változna meg,ha a lent leírt csapat játszana? itt nem a szurkolók rivalizálásáról van szó,hanem a bl-ről.
mindenkit úgysem lehet pihentetni,mert nincs alternatíva,cr eleve játszik mindig. a maradék pedig a jelenlegi forma és minőség figyelembe vételével nem fog hiányozni. látnak a gülü helyett egy brazil aranylabdást. egy argentin helyett egy spanyol arcot. egy pepe helyett egy kedvenc varane srácot,egy modricot,akit mindenki a kezdőbe követel. rosszabb lesz?
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 20:16:51

daffy írta: túlreagáljátok
Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon,ott ez egy háború....
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:13:24

nézzétek már meg a játékot. nem tök mindegy,hogy özil vagy kaka játszik? hogy benzema vagy higuain,hogy marcelo vagy coentrao?
casillas-arbeloa,varane,ramos,coentrao-modric,khedira-callejon,kaka,cr-higuain. most ez mennyivel lenne jobb,ha pepe,marcelo,alonso,dm,özil és benzema játszik? a világ legnehezebben megnyerhető kupája múlhat akár ezen a döntésen. túlreagáljátok
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.12.20. 19:54:20

Ráadásul egy olyan meccsen, ahol a legolcsóbb jegy is több tízezer forint, nem tehetik meg a szurkolókkal, hogy feltett kézzel, B csapattal mennek ki.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.20. 19:44:08

Azért erről a Classico-tartalékolásról inkább kérdezzük meg a helyi madridiakat - ne legyen mérvadó egy másik ország (egyes!) fórumereinek véleménye.

Egyrészt ne vegyünk rá mérget, hogy akkor is 1X pont különbség lesz a Barca javára. Másrészt a Classico olyan dolog, amit sosem lehet elbagatellizálni.
80.000 ember garantált, TV-nézők milliói garantált: nem fog kiállni a Madrid B-csapattal. Ha mégis, akkor Mourinho-nak nem lesz munkája utána.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 19:42:25

daffy írta:ha 10en kívül lesz a real,akkor hova kapálózzanak márciusban? reális esély egy barcával szemben már nem lenne a bajnoki címre.
A futballtörténelm legnagyobb és egyik legrégebbi párharca,nyílván mindenkinek más a beállítottsága ilyen szempontból,de emlékszem,hogy anno én nem is a sorfal,hanem a meccsen mutatott okádék játék és megaláztatás miatt szidtam a csapatot hosszú hetekig,óriási gyógyír még az én lelkemnek is,ha ponthátrány ellenére elverjük a Realt,képzeld el a kintieket akik évtizedek óta szívből gyűlölik egymást,mit éreznének ha B csapattal állna fel akármelyik gárda,azt már szerintem ők sem nyelnék le...
Válasz küldése