Barça vs. Real - El Clásico
az a jó hír, hogy Tito már akár vasárnap újra a kispadon űlhet!! szorítok neki.
Ezt nem csak neked írom, daffy, csak induljunk ki a te adatodból.daffy írta:http://www.goal.com/en-india/news/2175/ ... no-ronaldo
tessék,az első évben több mint 1 millió cr mezt adtak el
Akkor most mindenkinek, aki hisz abban, hogy a mezeladásokkal visszajön egy játékos árá: NEM!!!
Csak néhány percet kell agyalni rajta, hogy hogyan jönnek ki ezek a számok, és máris kiderül, hogy csak a töredékéről beszélünk az összegnek.
Induljunk ki abból, amit daffy írt: 1 millió mez. Nagyon szép, biztosan rekord is. De még ezzel együtt sincs a közelébe sincs a vételárnak.
Mennyi most egy eredeti mez? kb 60 euró. Az árbevétel ezek szerint 60 millió euró az első évben a sok idióta újságíró szerint. Na persze...
Csak egy kicsit gondolkodjunk már könyörgöm: a bolt szerinted haszon nélkül árulja a mezeket? A sportszergyártó ingyen gyártja le őket? Kiskeresdő, nagykereskedő, jogdíj ide oda (nem csak a klub kap jogdíjat). A lényeg az, hogy egy 60 eurós mezből, amit a klub tényleg megkap jogíjként csak egy töredék rész. Nem tudom a pontos összeget, de kb 10 euró körül lehet. Ami tök jó bevétel a klubnak, de a teljes vételárhoz köze sincsen.
De ha már úgyis gondolkodunk, megközelíthetjük egy teljesen más oldalról is. Ugyan miért kellene egy klubnak több tízmilliós kölcsönt felvennie több évre, hogy megvegyen 1-2 játékost, ha az már az 1 évben visszajön? Ugye, hogy így nem kerek a történet?
Sztem három dolog van a háttérben:Barcaman1993 írta: Bár akkor sem fér a fejembe, hogy akkor a megaigazolások miért nem történnek meg minden évben, ha megtérül az áruk...
-egyrészt itt is pontatlanság van szvsz, mert nem hiszem, hogy a mez árából mind a 100 eurót a klub kapná, sztem a fele simán az Adidashoz/Nikehoz megy, a boltok hasznáról már nem is beszélve (kb. mint amikor azt gondoljuk egy film box-office bevétele láttán, h a stúdió annyit keresett, de valójában a mozijegyek fele a moziké)
-másrészt nyilván a többi igazolás is hoz ilyen számokat, a vételárukhoz fogható mértékben. Sztem Kaká mezből is adtak el 600 ezret, Xabi Alonsoból 300 ezret stb. És innen már látszik, hogy ez nem valami különleges bevétel, hanem az általános merchandising része. Innentől kezdve meg nem olyan hű de nagy dolog.
-ezeknek az embereknek nem csak a vételárát, hanem a fizetését is kell állni. Ami egy kicsit komolyabb tétel, Ronaldo-nak 5 év alatt gyakorlatilag kis híján kifizetik a saját értékét.
Nem mondom, hogy nem érné meg, de sztem korántsem térül meg annyira, h nullszaldósra kijöjjön, vagy hogy abból el lehessen tartani egy csapatot, hogy mindenkit összevásárolnak (ld. ManCity, Chelsea)
nem tudom,hogy van-e ténylegesen hivatalos forrás,de már az első év után lehetett hallani,hogy bizony az ára visszajött. hogy így van vagy sem,tök mindegy.Barcaman1993 írta: Lehet, hogy hülyeséget írtam akkor. Én kérek elnézést, ha tényleg igaz. Bár akkor sem fér a fejembe, hogy akkor a megaigazolások miért nem történnek meg minden évben, ha megtérül az áruk... Itt vmi turpisság van a dolgok hátterében...
Szerk: Egyébként nem ilyen statisztikák kellenének, hogy 1 emberből mennyit adtak, hanem az összes emberre lebontva.
abban biztos vagyok,hogy ha a barca venné meg neymart,az ő ára is visszajönne. a nagy csapatok nagy igazolásai azért hozzák a bevételt is,főleg ha cr-hez hasonló reklámértékkel bírnak.
beckham pl ha jól emlékszem gazdaságilag főnyeremény volt,sportszakmailag viszont megkérdőjelezhető.
kaka dettó
- Barcaman1993
- Director del Fútbol
- Hozzászólások: 3891
- Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07
Lehet, hogy hülyeséget írtam akkor. Én kérek elnézést, ha tényleg igaz. Bár akkor sem fér a fejembe, hogy akkor a megaigazolások miért nem történnek meg minden évben, ha megtérül az áruk... Itt vmi turpisság van a dolgok hátterében...daffy írta:http://www.goal.com/en-india/news/2175/ ... no-ronaldo
tessék,az első évben több mint 1 millió cr mezt adtak el
Szerk: Egyébként nem ilyen statisztikák kellenének, hogy 1 emberből mennyit adtak, hanem az összes emberre lebontva.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
http://www.goal.com/en-india/news/2175/ ... no-ronaldo
tessék,az első évben több mint 1 millió cr mezt adtak el
tessék,az első évben több mint 1 millió cr mezt adtak el
Ezt nem igazán értem, én semmilyen számadatot nem látok, csak egy bolt rangsorát. Éppenséggel az is lehet, hogy Ronaldo-mezből milliókat adtak el, de az is, hogy a Barca-mezből pár ezret.Barcaman1993 írta:http://footballfashion.org/wordpress/20 ... s-of-2012/
Akkor most megbukott az az elmélet, hogy Ronaldo mezből annyit adnak el, amiből visszajön az ára? Vagy a Barcának nem kell új játékost vennie, hogy vigyék a csapat mezét? Mert az oldal szerint ez így van.
- Barcaman1993
- Director del Fútbol
- Hozzászólások: 3891
- Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07
http://footballfashion.org/wordpress/20 ... s-of-2012/
Akkor most megbukott az az elmélet, hogy Ronaldo mezből annyit adnak el, amiből visszajön az ára? Vagy a Barcának nem kell új játékost vennie, hogy vigyék a csapat mezét? Mert az oldal szerint ez így van.
Akkor most megbukott az az elmélet, hogy Ronaldo mezből annyit adnak el, amiből visszajön az ára? Vagy a Barcának nem kell új játékost vennie, hogy vigyék a csapat mezét? Mert az oldal szerint ez így van.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vannak emberek, akiket külső szabályokkal lehet kordában tartani. Mourinho ilyen alkat, tehát az, hogy szóbeli és fizikai hadjáratot indított 2010től, várható volt. Ami nem volt várható, hogy a spanyol labdarúgó szövetség nem szabott gátat még a legdurvább esetek után sem (Ramos, Marcelo utánrúgás, Pepe kézretaposás, Mou szemkinyomás). Elmaradtak az eltiltások. Ha az első durva Ramos utánrúgás+verekedés az 5-0 végén 3-5 meccses eltiltást ért volna, akkor nincs a többi. (És igen, kukucskáló Busi kapjon egy meccses eltiltást). Így viszont a Xavi-Casillas duó is kellett, hogy végképp ne ámokfutás legyen 2011/12. Mivel a Madrid megkapta/megszerezte a bajnoki címet, idénre érezhetően változott a szövetség hozzáállása. Mout rövidebb pórázon tartják, s mivel a Madrid belső viszályai felszínre törtek, a Barca pedig szárnyal,nincs (és szerintem nem is lesz) Barca-Real háború idén. Az biztos, hogy soha sem lesznek "happy hour" el Clasicok, de az biztos, hogy a Real portugál részének távozása után normálisabb lesz a viszony.
részünkről is voltak túlkapások, ez nem kérdés, de én sem gondolnám, hogy 'fifti-fifti' a dolog.
pályán és pályán kívül egyaránt olyan dolgok történtek, amik eddig soha, ezeket egyenlő súlyúnak beállítani néhány eltúlzott vezetői, illetve játékosok általi megnyilvánulással, érdekes.
pályán és pályán kívül egyaránt olyan dolgok történtek, amik eddig soha, ezeket egyenlő súlyúnak beállítani néhány eltúlzott vezetői, illetve játékosok általi megnyilvánulással, érdekes.
Ne már...REMY írta:Új év van.. és nem akarok belekezdeni egy újabb hosszú vitába, de ez már megint óriási blődség.pezZy írta:De főleg azért, amit megint eszembe juttatott a régi El Clasico, hogy ott még tisztelték egymást, ami egyik oldalról most is meg van.. de sajna a másik oldalról, egy bizonyos ember miatt nincs.. !
Egyik oldalról sincs meg az a tisztelet ami jópár évvel ezelőtt volt.
Nálunk az edző, nálatok néhány játékos szokott olyanokat nyilatkozni amiből ez leszűrhető.
Tehát fifti-fifti....![]()
és ez elszomorító.
Még ha komolyan gondolod, akkor sem fifti fifti, hanem kábé 80-20. Nyugodtan meg lehet nézni, hogy mi ment Mou előtt, és mi megy most. Ki az okozó, ha nem ő?!
És engem nem érdekel az ha a Barca részről 5x ennyire keményen vissza is szólnának neki, mert 1,5-2évig szó nélkül tűrte a csapat a hülyeségeit.
Hát persze...REMY írta:
Tehát fifti-fifti....![]()
-
- Az Év fórumozója 2013
- Hozzászólások: 5728
- Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
- Tartózkodási hely: Budapest
Semmi sem álljon tőlem távolabb, mint az, hogy a Special Five mellé álljak, de ez nem csak miatta van, még akkor sem, ha nagy százalékban ő a ludas.Stalkyard írta:Nem a sztáredzőtök miatt véletlenül, aki lassan 3 éve teleköpködi a sajtót, szidja a Barcát, az UEFÁT, az UNICEFET, gyártja az összeesküvés elméleteket, listát ír a bírói tévedésekről, név nélkül utalgat a Barcára miközben gyalázza a klubot és a játékosokat? JA DE.![]()
De szerintem zárjuk le a vitát.
Köszönjük!Talma írta:...

És szerinted ez ki miatt van így? Nem a sztáredzőtök miatt véletlenül, aki lassan 3 éve teleköpködi a sajtót, szidja a Barcát, az UEFÁT, az UNICEFET, gyártja az összeesküvés elméleteket, listát ír a bírói tévedésekről, név nélkül utalgat a Barcára miközben gyalázza a klubot és a játékosokat? JA DE.REMY írta:
Új év van.. és nem akarok belekezdeni egy újabb hosszú vitába, de ez már megint óriási blődség.
Egyik oldalról sincs meg az a tisztelet ami jópár évvel ezelőtt volt.
Nálunk az edző, nálatok néhány játékos szokott olyanokat nyilatkozni amiből ez leszűrhető.
Tehát fifti-fifti....![]()

Arra meg kíváncsi vagyok, hogy a Spec16 köpködései ellen való jogos reakciók, és Pep két évvel ezelőtti kirohanásán kívül mikor nyilvánult meg a Barca a Madridról olyan stílusban, amilyet ott megengednek maguknak egyesek.
Mindjárt meg is sajnállak.
és ez elszomorító.
Az éjjel soha nem érhet véget!
Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Új év van.. és nem akarok belekezdeni egy újabb hosszú vitába, de ez már megint óriási blődség.pezZy írta:De főleg azért, amit megint eszembe juttatott a régi El Clasico, hogy ott még tisztelték egymást, ami egyik oldalról most is meg van.. de sajna a másik oldalról, egy bizonyos ember miatt nincs.. !
Egyik oldalról sincs meg az a tisztelet ami jópár évvel ezelőtt volt.
Nálunk az edző, nálatok néhány játékos szokott olyanokat nyilatkozni amiből ez leszűrhető.
Tehát fifti-fifti....

és ez elszomorító.
Blog - Supernatural Movies
- pezZy
- Jugador d'estrella
- Hozzászólások: 292
- Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
- Tartózkodási hely: Békéscsaba
- Kapcsolat:
redmiller írta:Na, nemsoká itt az 59. perc és a Ronnie show![]()
Már alig várom a 77. percet, mikor felállnakHa abban az időben Mourinho ült volna a padon, csak mocskolódás lett volna, nem fellállás...
Ez milyen igaz..! De az elképesztő, hogy Roninak a mozgása, a gyorsasága mennyit változott 1 év alatt:/ Elszomorító, talán a kicsapó életnek köszönhető, így vissza nézve megint szomorúság fogott el! De főleg azért, amit megint eszembe juttatott a régi El Clasico, hogy ott még tisztelték egymást, ami egyik oldalról most is meg van.. de sajna a másik oldalról, egy bizonyos ember miatt nincs.. !

"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”
Culé per sempre!!
Talma for President! Ez igen, köszönjük!
- lui1698
- Llegenda del Barça
- Hozzászólások: 7705
- Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
- Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...
Na, ez aztán az újévi ajándék.Talma írta:https://ncore.cc/torrents.php?miszerint ... miben=name
Akiknek nincs elérésük:
Felhasználónév: eurobarcasoknak
Jelszó: 123456
Akinek van elérése és belép ezzel, az elbúcsúzhat a sajátjától. Aki a Barca meccseken kívül mást szed, kibabrál társaival. Jó töltögetést!



Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
https://ncore.cc/torrents.php?miszerint ... miben=name
Akiknek nincs elérésük:
Felhasználónév: eurobarcasoknak
Jelszó: 123456
Akinek van elérése és belép ezzel, az elbúcsúzhat a sajátjától. Aki a Barca meccseken kívül mást szed, kibabrál társaival. Jó töltögetést!
Akiknek nincs elérésük:
Felhasználónév: eurobarcasoknak
Jelszó: 123456
Akinek van elérése és belép ezzel, az elbúcsúzhat a sajátjától. Aki a Barca meccseken kívül mást szed, kibabrál társaival. Jó töltögetést!
Magon hol találhatóak ezek a meccsek? Mert én sehol sem lelem őket. Segítenél egy balféknek?daffy írta:rojadirecta.me
egy rakás meccs van fent,persze nem magyarul. a magon is számtalan clasico virít és kis hazánk nyelvén,még hd-ben is

szerk: megtaláltam, szóval tárgytalan

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2013.01.01. 13:06:03-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!
Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
rojadirecta.me
egy rakás meccs van fent,persze nem magyarul. a magon is számtalan clasico virít és kis hazánk nyelvén,még hd-ben is
egy rakás meccs van fent,persze nem magyarul. a magon is számtalan clasico virít és kis hazánk nyelvén,még hd-ben is
Üdv mindenkinek!
Többen kerestetek,hogy honnan lehet letölteni meccseket.Én mindenkinek csak a legnépszerűbb magyar torrent oldalt tudom ajánlani.Aki nem torrentezik az nézzen szét az ismerősei közt,hátha tud segíteni valaki.Végső esetben én is segítek,de a távolság és a posta költséget mindenki vegye figyelembe,s hogy ez egyszeri,és megismételhetetlen. Az oldal címét csak priviben küldöm el.
Többen kerestetek,hogy honnan lehet letölteni meccseket.Én mindenkinek csak a legnépszerűbb magyar torrent oldalt tudom ajánlani.Aki nem torrentezik az nézzen szét az ismerősei közt,hátha tud segíteni valaki.Végső esetben én is segítek,de a távolság és a posta költséget mindenki vegye figyelembe,s hogy ez egyszeri,és megismételhetetlen. Az oldal címét csak priviben küldöm el.
Privi mentkistotti írta:
Ezek közül 2 nekem is jól jönne. El tudod nekem is küldeni? Köszi előre is

Üdv
-
- Barça B
- Hozzászólások: 84
- Csatlakozott: 2007.06.27. 08:03:49
- Tartózkodási hely: Szombathely
Ezek közül 2 nekem is jól jönne. El tudod nekem is küldeni? Köszi előre isBBCJoke írta:Bo Killer írta:Bona nit!
Érdeklődnék, hogy valaki esetleg tudna-e segíteni letöltésben(az se baj, ha magyar kommentár)a következő meccsekről:
02/05/09 Real Madrid 2 - 6 Barcelona
10/03/07 Barcelona 3 - 3 Real Madrid
19/11/05 Real Madrid 0 - 3 Barcelona
20/11/04 Barcelona 3 - 0 Real Madrid
Előre is köszönöm!
Privi ment ahol megtalálod. Üdv
Bo Killer írta:Bona nit!
Érdeklődnék, hogy valaki esetleg tudna-e segíteni letöltésben(az se baj, ha magyar kommentár)a következő meccsekről:
02/05/09 Real Madrid 2 - 6 Barcelona
10/03/07 Barcelona 3 - 3 Real Madrid
19/11/05 Real Madrid 0 - 3 Barcelona
20/11/04 Barcelona 3 - 0 Real Madrid
Előre is köszönöm!
Privi ment ahol megtalálod. Üdv