Még mielőtt másban is így tisztázódnának a dolgok:
remontada írta:
Néhány dolgot azért nem árt tisztázni:
1. A Premier League csapatai tele vannak mindenféle légióssal, a játékstílus tehát nem a játékosok etnikumától függ, hanem a játékvezetői/szövetségi felfogástól és a közönség elvárásától. A PL klasszikus 70-80as valódi angol stílusához képest végigment egy olasz (Zola, Vialli, DiMAtteo),egy holland (Gullit,Bergkamp),egy francia (L'Arsenal Wenger, Henry) és mostanában egy spanyol (Benitez, David SIlva, Torres, Mata, Cazorla, Michu) hullámon. MIndegyik alakított a PL csapatok stílusán.
Először azt írod, a játékstílus nem a játékosok etnikumától, nemzetiségétől függ, utána pedig felsorolod nemzetiség szerint, h mely játékosok, edzők alakították a premier liga stílusát. Vagy a jelenlegi helyzetre gondolsz? Egyébként a felsoroltak is "csak" egyes csapatok stílusát alakították. Szerintem a liga stílusát a csapatok hagyományai, a csapatok egymáshoz való viszonya, a játékosok, az edző és elnök személye, a taktikai és technikai elemek határozzák meg, a legkisebb mértékben van erre hatással a játékvezetés, a szövetség vagy a közönség.
remontada írta:2. A FIFA és UEFA irányelvei, valamint a bekamerázott pályák miatt az utóbbi időben csökkent a küzdősport jelleg, nőtt a labdajáték jelleg. Ez kedvez a technikás focinak, de a média kedvéért mindig meghagynak néhány ösztönlényt, mert kellenek a bizniszhez (Ibra, Barton, Balotelli, Pepe). Namost a Real ámokfutások nem illeszkedtek az általános felfogáshoz,ezér volt szembetűnő a spanyol szövetség engedékenysége. Nem véletlen, hogy a Moudrid uefa rendezésű tornán, a Bl-ben képtelen győzni!
Számomra a mai foci nem a labdajáték felé megy el, sokkal inkább a taktikai- és a fizikai felkészültség irányába. Szerintem az utóbbi 10 évben azért nem nyert a Madrid semmit nemzetközi porondon, mert gyengék voltak, mint a reggeli harmat, mert jobb csapattal találkoztak vagy mert nem koncentráltak eléggé döntő pillanatokban. Az is látható, h nincs egységes megállapodás a szankcionálásban, a büntetések jellegében és mértékében a különböző szövetségek között, ill. itt sincs egyenlő mérce. Meghagynak néhány ösztönlényt? Tehát ők nem a teljesítményük miatt vannak ott, ahol?
remontada írta:3. 2006-ban a Barca BL-győztes csapatában 3 db saját nevelésű játékos volt, a többi légiós! A változást a 2008as EB győzelem hozta, amit kiaknázott Guardiola, így jött létre az a különleges hálózatos csapatjáték, amivel a spanyol válogatott és a BArca uralkodik. Ennek az ellenszere a bunkerfoci kontrákkal (Moudrid, Chelsea, Celtic), illetve megpróbálni ugyanúgy csak jobban (ez egyelőre senkinek nem megy, de egy japán, mexikói, brazil, argentin válogatott képes lehet rá, 2014ben meglátjuk)
Abban a (kezdő)csapatban Puyol és VV volt a két saját nevelés, rajtuk kívül is csak Oleguer volt spanyol. Ez mondjuk felveti a következő érdekességet, miszerint hogy is álltunk az utánpótlással (vagyis az első csapat által használt játékosokkal) pl. a 2000-res évek elején.
Szerintem inkább a válogatott aknázta ki a Barca erőforrásait, Pepnek két dologban volt ehhez köze. Egyrészt pont az ő érkeztével érte el csúcspontját a mai generáció, másrészt pedig bizalommal és módszeresen nyúlt hozzá a fiatalokhoz, gondolom azért is, mert tisztában volt a képességeikkel, lévén ő edzette őket. A Madridnak pedig ezzel kell(ett volna) versenyeznie, és jelen esetben nincs más lehetőségük, minthogy kész játékosokat igazolnak, és aszerint alakítják taktikájukat, amellyel képesek minket megverni.
Tavaly ez sikerült nekik, továbbra is tartom, nagy dolog legyőzni a jelenlegi Barcát, ezáltal nagyon is elismerem a bajnoki címüket.
Vélem, h 2014-ben is a spanyolok lesznek az első számú esélyesek, mert, mert látjuk miért. Mondhatjuk, h szerencséjük volt pl. legutóbb a portugálok ellen, mert büntetőkkel jutottak tovább, de abban is biztos vagyok, h 10 párbajból 9-et a spanyolok nyernek. Vagy Robben helyzeténél 2010-ben, Silva azt helyzetet a másik oldalon beverte volna, mint a huzat, de a tényeknél maradva: Iniesta meg is tette. Mégpedig azért, mert egészen elképesztő, h mennyire higgadtak, magabiztosak, mennyire képesek a döntő szitukban koncentrálni és teljesen biztosak benne, h ők a világ legjobb focistái és övéké a legjobb csapat. És ezt az ellenfél érzi is, ezzel pedig rögtön föléjük nőnek, már akkor, amikor kilépnek az öltözőből (vagy már a sorsolásnál).